کاهش سخت گیری در ارائه تمکن مالی برای دانشجویان بین المللی در هلند

دانشجویان بین المللی (از خارج از اتحادیه اروپا) باید سالانه از طریق دانشگاه یا کالج خود در هلند اعلام کنند که از حداقل درآمد کافی برای یک سال دیگر برخوردار هستند (ماهانه 897.56 یورو). اگر دانشجویی شرط مربوط به درآمد را احراز نکند، مؤسسه آموزشی مربوطه می بایست این موضوع را به IND گزارش دهد. سپس IND ممکن است تصمیم بگیرد که مجوز اقامت دانشجو را باطل کند.
کاهش سخت گیری های بر شرط درآمد فقط برای دانشجویان فعلی اعمال می شود که در سال تحصیلی 2019-2020 مجوز اقامت عادی برای تحصیل در هلند را دارا هستند. موسسه آموزشی باید در فرم اطلاع رسانی به IND اعلام کند که دانشجو به دلیل بحران کرونا ویروس، قادر به احراز شرط درآمد نیست. در این صورت مجوز اقامت دانشجو برای سال تحصیلی 2020-2021 از این لحاظ در معرض خطر ابطال قرار نخواهد گرفت. اگر دانشجویی درخواست مددیاری اجتماعی کند، IND همچنان می تواند موضوع مربوط به لغو اقامت وی را بررسی کند.

قوانین جدید مصوب پارلمان درباره ویزاهای سرمایه‌گذاری و خودحمایتی یونان

با انتشار در روزنامه رسمی، در تاریخ 12 مه 2020، اصلاحات قانون مهاجرت 2014 در یونان، با رأی پارلمان این کشور به اصلاحات جدید، منتشر گردید.

1- تغییرات در برنامه خودحمایتی (FIP)
غیبت از یونان تا 6 ماه برای کسانی که اقامت خودحمایتی دارند، مجاز شناخته می‌شود و مشکلی در تمدید ویزایشان نخواهند داشت. در نتیجه، حداقل 6 ماه حضور در یونان طبق اعلام صریح قانون، الزامی است.

2- سرمایه گذاری در املاک (گلدن ویزای یونان)
فرزندان اشخاصی که با سرمایه‌گذاری، گلدن ویزای یونان را گرفته اند، در صورتی که به سن 21 سال برسند، می‌توانند شخصاً درخواست تمدید اقامت را برای 3 سال یعنی تا سن 24 سالگی، بدهند.

3- سرمایه‌گذاران
سرمایه‌گذارانی که در اقتصاد یونان اثر مثبت گذاشته اند و کسانی که سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار کرده یا سپرده بانکی در یونان گذاشته اند، الزام به حضور در یونان برای تمدید اقامت خود ندارند.
این دسته‌بندی، مربوط به انواع سرمایه‌گذاری با اخذ اقامت دائم در یونان (مانند سرمایه‌گذاری 400 هزار یورویی در اوراق بهادار یا در شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات یا در اوراق قرضه دولتی یا در شرکت‌های تجاری یا سپرده در موسسات مالی) است.

4- طرح جدید برای اعطای ویزای درمانی و مراقبتی در یونان
بر این اساس، اشخاصی که نیاز به مراقبت و پرستاری یا خدمات درمانی دارند (اعم از بزرگسال یا کودک) می‌توانند درخواست اقامت بدهند. همچنین، با این ویزا، شخص می‌تواند برای همسر یا والدینش (در صورتی که کودک است) ویزای همراه بگیرد. این ویزا یک سال و قابل تمدید تا 4 سال است و حق کار ندارد.
https://www.vassiliades.gr/news/legal-update-amendments-in-the-legislation-for-greek-residence-permits/

کـاهش قیمت ارز

🔻بنابر آخرین اخبار، نرخ ارز در صرافی‌های مجاز و بانک ها در معاملات امروز، 1 مرداد، کاهش یافته است.
🔹دلار و یورو امروز شاهد کاهش صد تومانی قیمت ها بودند؛ نرخ فروش دلار امروز ۲۰ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است و بسیاری از کاهش قیمت در هفته آتی صحبت می کنند. 
🔹هفته پیش قیمت ارز صعودی بود که در این هفته حالت کاهشی پیدا کرد البته قیمت ماه قبل تا قیمت های کنونی همچنان بسیار متفاوت می باشد.
🔹بنابر اعلام بانک مرکزی دو روز پیش حدود ۳۴۲ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شد؛ بخش عمده‌ای از عرضه دیروز به درهم اختصاص داشت.
🔹این نهاد گفته نزدیک به نیم میلیارد درهم با قیمت ۴۸۰۰ تومان عرضه شده است.
🔹حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز در جلسه هیئت دولت گفته “بانک مرکزی در حال تلاش برای متعادل سازی قیمت ارز است” و از کمک سه کشور به ایران در زمینه تعادل بخشیدن به نرخ ارز در بازار داد.
✅موسسه ملک پور بعضی همکاران و صرافان رسمی را از این پس به عنوان همکار رسمی برای عرضه ارز معرفی می نماید.

وضعیت ویزاهای دانشجویی به تفکیک کشورها

🔹 استرالیا
مرزهای استرالیا تا اطلاع ثانوی بسته و حتی اگر دانشجوی استرالیا هم باشید نمی‌توانید خارج شوید (چون امکان ورود مجدد وجود ندارد) اما در عین حال، مراحل درخواست ویزا (به صورت آنلاین) در جریان است تا زمانی که اوضاع به حالت عادی برگردد.

🔹 آلمان
بخش روادید ملی (که شامل ویزای دانشجویی هم می‌شود) باز شده اما فقط محدود به افراد با شرایط خاص که معاف از محدودیت‌های ورود به آلمان هستند و کسانی که اقامت دانشجویی دارند وقت ملاقات داده می‌شود. برای گرفتن وقت می‌توانید از سیستم تعیین وقت سفارت اقدام کنید اما مشخص نیست که وقت ملاقات چه زمانی خواهد بود.

🔹 فرانسه
صدور ویزا در روز‌های یکشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ بعدازظهر انجام می‌شود.

🔹 ایتالیا
تا اطلاع ثانوی نمی‌توانید وقت سفارت بگیرید.

🔹 آمریکا
ویزای دانشجویی صادر می‌شود اما وقت‌های سفارت‌ها در کشورهای همسایه فعلاً در مرحله کنسلی یا پر بودن است، تنها امارات برای دسامبر وقت می دهد.

🔹 کانادا
فرایند اخذ ویزا را می‌توانید به صورت آنلاین انجام بدهید. ویزاهای دانشجویی به صورت دو مرحله ای صادر می شود که برای شروع ترم آنلاین نیاز به انجام بیومتریک نیست. همچنین اگر در ده سال اخیر انگشت‌نگاری را انجام دادید دیگر نیازی به انجام مجدد آن نیست.

🔹 انگلیس
مراکز صدور ویزا در ترکیه و امارات باز شده‌ است. مرکز وی اف اس در ایران از تاریخ ۲۶ جولای۲۰۲۰ (یکشنبه ۵ مرداد۱۳۹۹) شروع به کار می‌ کند. دانشگاه‌ها مدرک CAS را سریع‌تر آماده می‌کنند تا فرآیند مراجعه به سفارت برای ویزا راحت‌تر صورت گیرد.

بازگشایی سفارت پرتغال در تهران

پس از تعلیق بررسی درخواست های ویزا به مدت حدود 120 روز سفارت پرتغال در ایران اعلام کرد از تاریخ 15 ژوئیه (26 تیرماه) به صورت جزئی بررسی های مربوط به اخذ انواع ویزا از سر گرفته خواهد شد.
بعد از تاریخ مشخص شده سفارت پرتغال تنها خدمات زیر را ارائه می دهد:
🔹 ویزای اقامت موقت و ویزای تحصیلی
🔹 الحاق به خانواده
🔹 ویزاهای موقت برای اهداف تحقیقاتی و یا فعالیت های تدریس و یا حرفه های ماهر
🔹 ویزاهای موقت برای انتقال کارکنان در شرکت ها یا ویزاهای استارت آپ و ویزاهای فعالیت های مستقل
🔹 ویزاهای درمانی

https://www.teerao.embaixadaportugal.mne.pt/fa/the-embassy/news/ویزای-ملی-بازگشایی-جزئی-در-15-ژوئیه-26-تیر-ماه

بازگشایی بخش هایی از کنسولگری و بخش ویزای سفارت آلمان در تهران

❗️❗️اطلاعیه ❗️❗️
بازگشایی بخش هایی از کنسولگری و بخش ویزای سفارت آلمان در تهران
طبق اطلاعیه سفارت آلمان:

⭕️ از 15 تیرماه با توجه به تحولات مربوط به ویروس کرونا بخش هایی از کنسولگری و بخش ویزا مجدداً باز خواهند شد. البته روند اعطای ویزا شینگن تا اطلاع ثانوی متوقف باقی خواهد ماند. پذیرش درخواست برای متقاضیان کار، تحصیل، الحاق خانواده و … از سر گرفته خواهد شد.

https://teheran.diplo.de/ir-fa/service/-/2361230

شروع بررسی در خواست های آنلاین ویزا های کانادا

✔️ از اول ماه جولای، کانادا تمامی درخواست های ویزا به منظور توریستی، ترانزیت ویزاهای الکترونیکی و همچنین درخواست های اقامت تحصیلی، کاری و اقامت های دائمی را که به صورت آنلاین درخواست داده اند، دوباره شروع می کند.

✔️ در خواست های کتبی در حال حاضر بررسی نمی شوند.

✔️ توجه داشته باشید که با توجه به محدودیت های سفر در حال حاضر امکان سفر به کانادا برای همه افراد فراهم نیست.

مرکز درخواست ویزای کانادا در استانبول و آنکارا بازگشایی می شود

مرکز درخواست ویزای کانادا در استانبول و آنکارا برای روز چهارشنبه 18 تیرماه 1399 (8 جولای 2020) به منظور رسیدگی به پرونده متقاضیان بازگشایی خواهد شد.

✔️ این بازگشایی در برگیرنده ارائه خدمات محدود است. زمان عرضه دوباره خدمات کامل اعلام خواهد شد. این بازگشایی برای جمع آوری مدارک انگشت نگاری (مدارک بیومتریک) است.

✔️ پاسخ مرکز درخواست روادید به متقاضیان از راه ارسال پاکت نامه توسط پیک ویژه اداره به درخواست دهندگان خواهد بود. امکان دریافت نامه نتیجه بصورت حضوری در مرکز تا اطلاع ثانوی موجود نیست.

✔️ درخواست روادید برای اقامت دائم نیز تا اطلاع ثانوی بصورت غیر حضوری انجام می شود. پاسخ این درخواست ها نیز از راه ارسال پستی یا با پیک ویژه اداره به متقاضیان ابلاغ خواهد شد. ارسال پاسپورت و مدارک هویتی دیگر بر اساس رسید نامه درخواست گذرنامه اداره مهاجرت کانادا تا اطلاع بعدی بصورت حضوری ممکن نیست و تنها از راه ارسال پستی انجام می گیرد.

🕐 تاریخ و ساعت بازگشایی به ترتیب زیر است:

چهارشنبه تا جمعه ساعت 8 صبح تا 16 و 45 دقیقه (تنها 2 روز کاری)

✔️ به دلیل شیوع ویروس کرونا مرکز درخواست ویزای کانادا در ترکیه مقررات بیشتری را برای حفظ تندرستی درخواست دهندگان تدوین خواهد کرد.

توقف مهاجرت به آمریکا در سال 2020 با دستور رئیس جمهور این کشور

دانالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی برنامه های مهاجرتی برای ادامه سال 2020 را متوقف کرد.

✔️ اجرای این فرمان از 4 تیر ماه آغاز شده است و تا 11 دی ماه 1399 ادامه دارد.

✔️ دلیل اصلی صدور این فرمان جلوگیری بیشتر از ورود افراد مبتلا به کرونا به قلمرو ایالات متحده آمریکاست.
✔️ بر خلاف ایالات متحده کانادا هنوز چنین محدودیتی را وضع نکرده است و جذب انبوه مهاجران از راه های قانونی را با استدلال ادامه اشتغال زایی در کانادا ادامه می دهد.
✔️ بر اساس این فرمان اجرایی، صدور تمامی ویزاها از جمله ویزای کاری متوقف می شود.
✔️ از دیگر اثرات این فرمان اجرایی جلوگیری از ورود اشخاصی است که برنده ویزای Diversity شده اند که به لاتاری آمریکا مشهور است.
✔️ پس از ممنوعیت مهاجرت در ایالات متحده، وزیر مهاجرت کانادا، آقای مندیچینو می گوید: “به کانادا بیایید”.

✔️ در مصاحبه تلویزیونی جدید، وزیر مندچینو گفت که کانادا با وجود همه گیری ویروس کرونا همچنان برای مهاجران باز است.

https://www.cicnews.com/2020/06/trump-freezes-immigration-for-rest-of-2020-0614817.html#gs.8yoon6

https://www.nature.com/articles/d41586-020-01885-6

بازگشایی دفتر ویزای کانادا در امارات

🔸 مژده به هموطنان متقاضی انگشت نگاری کانادا

به اطلاع هموطنان گرامی می رساند بر اساس اخبار واصله، دفتر ویزای کانادا در امارات بازگشایی شده و در حال حاضر امکان اخذ وقت انگشت نگاری برای متقاضیان وجود دارد.

🍀 در صورت وصول خبرهای تکمیلی و معتبر موضوع اطلاع رسانی می گردد.

🔸 با توجه به اینکه سایت وقت دهی سفارت باز شده است این احتمال دارد که با هجوم افراد به سایت برای دریافت وقت تا چند روز آینده دوباره سایت بسته شود و تا مدتی امکان دریافت وقت سفارت مقدور نباشد‌‌.