اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و روش های اخذ اقامت

اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک ، اقامت با خرید ملک ارزان، اقامت آلمان با سرمایه گذاری، مزایای خرید ملک در آلمان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با خرید ملک در آلمان می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟ شرایط خرید ملک در آلمان چیست؟ هزینه های خرید و اجاره ملک در آلمان چقدر است؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات اینگونه پاسخ دهیم. آلمان یکی از اقتصادهای قدرتمند در اروپا ، کشور پیشرفته و استاندارد زندگی عالی برای سرمایه گذاران HNW است. این کشور همچنین دارای بهترین سیستم آموزشی ، مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی و کیفیت بالای سطح زندگی و مرکز تجارت ، علوم و نوآوری ها است. خرید خانه در آلمان گرانقیمت است. با این حال کشور آلمان به سرمایه گذاران خارجی مزایایی همچون: طیف وسیعی از یارانه ها ، وام ها و کمک هزینه ها  را ارائه می دهد که  این شامل کمک به هزینه خرید یا ساخت خانه جدید ، سازگاری بیشتر با محیط زیست خانه یا خرید اولین خانه خود به عنوان خانواده در آلمان است. در سال های اخیر با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به طور مداوم در درخواست های شهروندی آلمان افزایش یافته است. تا به امروز چندین کشور اروپایی برای ایجاد سرمایه گذاران بیشتر ، این روند را با ایجاد برنامه های سرمایه گذاری قابل دسترسی تسهیل کرده اند. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت آلمان از طریق خرید ملک با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

 

اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک
 • استاندارد های سرمایه گذاری در آلمان
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری درآلمان
 • واجدین شرایط خرید ملک درآلمان
 • مراحل قانونی خرید ملک درآلمان
 • هزینه های اجاره و خرید ملک درآلمان
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در آلمان
 • سوالات متداول در زمینه در زمینه خرید ملک در آلمان
 • سخن پایانی در زمینه اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

حضور شهروندان خارجی در آلمان توسط قانون اقامت ، اشتغال و ادغام اتباع خارجی در آلمان تنظیم می شود. نکته حائز اهمیت در باب خرید ملک در آلمان این است که کشور آلمان به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان ، اقامتی اعطا نمی کند بلکه به کارآفرینان و سرمایه گذاران خصوصی مستقل ارائه می دهد. آلمان عضو منطقه شینگن است. اتباع کشورهای غیر شینگن مجاز به ورود به آلمان با ویزای شینگن یا ملی هستند. ویزای شینگن ویزای کوتاه مدت “C ”  است که می تواند به صورت یک نفره ، دوتایی یا چند منظوره باشد و به دارنده اجازه می دهد حداکثر 90 روز هر 6 ماه وارد کشور شینگن شود. کسانی که خواهان خرید ملک در آلمان هستند می توانند با ویزای توریستی وارد این کشور شوند. درخواست های ویزای توریستی در مراکز درخواست ویزای آلمان یا کنسولگری های کشور متقاضی ثبت می شود. متقاضی یک قرار ملاقات را بصورت آنلاین در وب سایت مرکز رزرو می کند یا مستقیماً با کنسولگری تماس می گیرد اما در مورد دوم اخذ ویزا ممکن است بیشتر طول بکشد. درخواست باید زودتر از شش ماه و حداکثر سه روز کاری قبل از سفر (برای پردازش سریع ویزا) ثبت شود. مدت زمان استاندارد پردازش ویزا ده روز است. یک متقاضی باید هزینه ویزا و هزینه خدمات مرکز ویزا را پرداخت کند. اما اگر مدارک در کنسولگری ثبت شود هزینه خدمات پرداخت نمی شود. اجازه اقامت موقت (Aufenthaltserlaubnis ) به دارندگان این حق را می دهد که بسته به هدف اقامت حداقل شش ماه و حداکثر تا 2-3 سال در آلمان بمانند. شایع ترین روش های اخذ اقامت آلمان شامل مواردی همچون: کار ، ثبت شرکت ، تحصیل ، ازدواج با یک شهروند آلمان می باشد.

پرچم آلمان
شرایط عمومی آلمان

درخواست های اقامت موقت در اداره امور خارجه فدرال ثبت می شود. هزینه این مجوز 100-110 یورو است ، در حالی که هزینه های اضافی 65-80 یورو می باشند. اقامت موقت در آلمان به معنای اقامت خودکار مالیاتی در این کشور نیست. اگر سرمایه گذار بیش از 183 روز در سال در این کشور بماند؛ مالیات بر درآمد باید در آلمان پرداخت شود. خرید املاک و مستغلات به افراد خارجی حق اقامت موقت را نمی دهد. با این حال ، مالکیت املاکی که برای اقامت شخصی استفاده می شود ، حتی برای کمتر از 183 روز در سال ، می تواند مقامات مالیاتی آلمان را ملزم به شناسایی سرمایه گذار به عنوان مقیم مالیات کند.

همان طور که پیش تر بدان اشاره کردیم؛ اخذ اقامت تنها در مواردی همچون: کار، تحصیل، کارآفرینی و خرید یا ثبت شرکتی در آلمان امکانپذیر است.مجوز  اقامت موقت حداکثر برای 3 سال صادر و قابل تمدید است. اگر دارندگان اقامت موقت بیش از شش ماه به طور مداوم در خارج از آلمان باشند ، اجازه اقامت لغو می شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان 50,000 یورو می باشد. بعد از این پروسه و گذشت 5 سال از اقامت سرمایه گذار بر اسا قوانین آلمان وی می تواند نسبت به دریافت پاسپورت آلمان اقدام کند.

استاندارد های سرمایه گذاری در آلمان

کسانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور آلمان هستند بایستی به استاندارد های سرمایه گذاری همچون: نرخ مصادره اموال و کنترل فساد توجه نمایند.

 • نرخ کنترل فساد

در آلمان ، مبارزه با فساد در درجه اول توسط قوانین کیفری اداره می شود. کنترل فساد در کشورها بیان گر میزان فساد بین بخش های دولتی می باشد. رتبه فساد در آلمان از 9 در سال 2019 در 9 در سال 2020 بدون تغییر باقی مانده است .

 • نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال در کشورها بیان میزان امنیت سرمایه گذاری می باشد و شاخصه این نرخ بین اعداد 1 و 7 می باشد. بدین معنی که هر چفدر به عدد 1 نزدیک تر باشد ؛ سرمایه گذاری در آن کشور ایمن محسوب می شود و بالعکس.

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری درآلمان

اقتصاد آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان و بزرگترین اقتصاد اروپا  صادرکننده اصلی ماشین آلات ، وسایل نقلیه ، مواد شیمیایی و تجهیزات خانگی است و از نیروی کار بسیار ماهر سود می برد. صادرات کالاها و خدمات 46 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد در حالی که واردات 39 درصد است و 7 درصد به کل تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. سرمایه گذاران علاوه بر توجه به استاندارد های سرمایه گذاری بایستی به شاخص های تاثیر گذار اقتصادی همچون: نرخ تورم و تولید ناخالص داخلی نیز توجه نمایند.

 • تولید ناخالص داخلی

اقتصاد آلمان در سه ماه پایانی سال 2020 ، چهارمین دوره متوالی رکود ، 3.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و در مقایسه با پیش بینی سقوط 4 درصدی بود. در سال 2020 ، تولید ناخالص داخلی 5.3 درصد کاهش یافت.

تولید ناخالص داخلی آلمان
 • نرخ تورم

مطابق برآوردهای اولیه ، نرخ تورم سالانه در آلمان در ژانویه 2021 ، 1٪ تأیید شد. این اولین افزایش قیمت مصرف کننده در 7 ماه گذشته است که نرخ مالیات بر ارزش افزوده بالاتر پس از کاهش موقتی مالیات بر ارزش افزوده ، که معیار بسته محرک دولت فدرال بود ، در 31 دسامبر 2020 به مصرف کنندگان منتقل شد.

نرخ تورم آلمان

واجدین شرایط خرید ملک درآلمان

خرید ملک در آلمان برای خارجی ها محدودیتی ندارد. حتی اگر فرد مقیم نباشید و تبعه اتحادیه اروپا نباشند می توانند در آلمان ملک خریداری کنند. خرید خانه در آلمان به دو صورت شخصی و از طریق یک آژانس املاک (Immobilienmakler ) امکانپذیر است. در روش اول شخصی که اقدام به خرید یا فروش خانه در آلمان می کند تمام خطرات و جوانب به عهده خودش است.  در رابطه با خرید خانه توسط آژانسهای املاک هزینه ها؛ معمولاً توسط فروشنده پرداخت می شوند ، اما همیشه اینطور نیست. از آنجا که هزینه های نمایندگان به طور معمول 3 تا 7 درصد از قیمت خرید است ، مهم است که چه کسی آنها را پرداخت می کند. از طریق سازمان ملی IVD می توانید یک بنگاه املاک پیدا کنند.

مراحل قانونی خرید ملک درآلمان

سرمایه گذارانی که خانه ایی در آلمان را خریداری می کنند بایستی تمام جوانب خانه رو مورد بررسی قرار دهند. بدین منظور آنها می توانند یک معمار یا نقشه بردار (amtlich vereidigter sachverständiger) استخدام کنند تا یک نظر سنجی انجام دهد. لازم به ذکر است که امضای قرارداد برای انتقال ملک کافی نیست. همچنین ملک بایستی در اداره ثبت اسناد ثبت شود. در این مرحله ، دولت بررسی خواهد کرد که هیچ مسئله برجسته ای در مورد فروش وجود ندارد. اما اگر مشکلی پیش بیاید ، تا زمان حل مشکل، انتقال ملک انجام نمی شود. به همین دلیل ، بسیاری از افراد استفاده از دفتر اسناد رسمی را به عنوان سرپرست انتخاب می کنند. در این حالت ، پول قبل از اینکه به فروشنده تسویه شود ، به حساب دفتر اسناد رسمی (notaranderkonto ) منتقل می شود. شما به طور قانونی ملزم به استفاده از دفتر اسناد رسمی برای تکمیل فروش یک ملک هستید. سردفتر به عنوان واسطه یا داور عمل خواهد کرد و باید بی طرف باشد. وظیفه دفاتر اسناد رسمی این است که اطمینان حاصل کند که تمام مدارک به درستی تکمیل شده است و سند فروش در حضور آنها مشاهده می شود. قراردادها به زبان آلمانی است و با حضور یک دفاتر اسناد رسمی امضا می شود. شما باید قبل از امضای قرارداد اطمینان حاصل کنید که تمام موارد و بندهای قرارداد را می دانید. برای اطمینان کامل می توانید مترجمی بگیرید که خود شامل پرداخت هزینه می باشد.  از آنجا که همزمان با تنظیم فروش ، در حال تهیه بودجه برای املاک خواهید بود ، مهم است که در قرارداد فروش یک بند خروج وجود داشته باشد که در صورت عدم تنظیم وام ، راهی برای خروج به شما ارائه دهد.

هزینه های اجاره و خرید ملک درآلمان

خرید و فروش ملک در آلمان برای خارجیان محدودیتی ندارد. بنابراین می توانید با هدف اجاره ، ملکی را به عنوان یک غیرمقیم خریداری کنید و یا اگر در آلمان زندگی نمی کنید، می توانید خانه خود را اجاره دهید. در حالی که املاک اجاره ای می تواند منبع خوبی برای درآمد صاحبان خانه باشد ، اما قراردادهای اجاره در آلمان طرفدار مستأجر است؛  به این معنی که موجر نسبت به مستاجر خود تعهدات سختگیرانه ای دارند. اجاره در آلمان بسیار محبوب است و کمی بیش از نیمی از آلمانی ها در خانه های اجاره ای زندگی می کنند. این معمولاً در شهرهای بزرگ رایج است و نرخ مالکیت در خانه برلین فقط 15٪ است. براساس داده های Bundesbank ، قیمت اجاره در آلمان در سال 2017 7.2 درصد افزایش یافته است.  جدول زیر از راهنمای جهانی املاک نشانگر قیمت خانه در هر متر مربع در هر شهر است :

شهر

آپارتمان (یورو)

خانه (یورو)

مونیخ
5,839
4,233
هامبورگ
3,669
2,529
برلین
3,539
2,321
فرانکفورت
3,167
2,500
هانوفر
2,257
2,007
کلن
2,671
2,240

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در آلمان

کشور آلمان به دلیل دارا بودن کیفیت بالای زندگی و رشد اقتصادی قوی ، توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. خرید خانه در آلمان دارای پروسه پیچیده ایی می باشد . سرمایه گذاران بایستی از مشاوره و وکلای مجرب و متخصص در زمینه خرید ملک در آلمان بهره جویند. کمک گرفتن از وکلای مجرب نه تنها باعث بهبود روند خرید خانه می شود بلکه؛ خطرات ناشی از این پروسه را کاهش می دهد.  همان طور که در این مقاله بدان اشاره شد خرید ملک در آلمان منجر به اخذ اقامت نمی شود بلکه سرمایه گذار تنها یک سرمایه گذاری امن و سودآوری خواهد داشت. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن وکلا و مشاوران مجرب و متخصص بین المللی می تواند همراه شما عزیزان در این زمینه ها باشد.

سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک

آیا خارجیان می توانند در آلمان ملکی را خریداری کنند؟

خرید خارجی در آلمان املاک و مستغلات محدودیتی قانونی ندارند ، حتی شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیز می توانند ملکی را برای زندگی یا سرمایه گذاری خریداری کنند.

قیمت خرید خانه در آلمان چقدر است؟

میانگین قیمت خانه در کشور آلمان به ازای هر متر مربع حدود 3,386 یورو می باشد.

آیا با خرید ملک در آلمان می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

خیر. با خرید ملک در آلمان تنها به سرمایه گذاری سودمندی خواهید رسید.

آیا در آلمان امکان اخذ وام جهت خرید ملک امکانپذیر است؟

اخذ وام تنها در صورتی که اقامت کشور آلمان را داشته باشید امکانپذیر است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی در زمینه اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک

اقامت آلمان از طریق خرید ملک ، اخذ اقامت آلمان با سرمایه گذاری، خرید خانه در آلمان و هزینه های اجاره خانه در آلمان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار کرفت. با وجود اینکه میزان مالکیت خانه ها در آلمان نسبتاً کم است و حدود 52٪ از جمعیت برای اقامت اجاره ای تصمیم می گیرند ، اما ثبات بازار ملک، آلمان را به یک گزینه جذاب سرمایه گذاری تبدیل کرده است. اخذ اقامت تنها در مواردی همچون: کار، تحصیل، کارآفرینی و خرید یا ثبت شرکتی در آلمان امکانپذیر است. مجوز اقامت موقت حداکثر برای 3 سال صادر و قابل تمدید است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه اقامت آلمان از طریق خرید ملک را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *