اخذ اقامت خودحمایتی اتریش

اخذ اقامت خود حمایتی اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی، اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی و هزینه و شرایط مورد نیاز اقامت خودحمایتی اتریش در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. شرایط اخذ خود حمایتی اتریش چگونه است ؟ آیا می توانیم با اخذ خود حمایتی اتریش ، در این کشور تحصیل کنیم ؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی چیست؟ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات این چنینی و کلیه موضوعات پیرامون اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و شرایط مهاجرت به اتریش پاسخ دهیم . به شما عزیزان پیشنهاد می شود چنانچه بعد از مطالعه این مقاله و مقالات مرتبط  که در وب سایت های موسسه حقوقی ملک پور موجود می باشند را مطالعه فرمودید و نیاز به پرسش سوالات خود در زمینۀ شرایط اقامت خود حمایتی اتریش داشتید، می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور MIE  اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و تخصصی داشته باشید.

اخذ اقامت خودحمایتی اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور اتریش و شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • قوانین اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • اقامت دائم از طریق اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • مدارک مورد نیاز اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • نکات مهم اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • هزینه زندگی در اتریش
 • مزایای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • سخن پایانی درباره اخذ اقامت خودحمایتی اتریش

درباره کشور اتریش و شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

اتریش برترین کشور دنیا و وین بهترین شهر دنیا هم از نظر امنیت و هم از نظر کیفیت زندگی و سطح رفاه اجتماعی بالا، با دارا بودن دانشگاه ها و مراکز علمی کم نظیر، همراه با آب و هوا و طبیعتی بینظیر به یکی از مقاصد ایرانیان و دیگر مهاجران از سراسر دنیا جهت مهاجرت و اقامت تبدیل گردیده است.

شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی به صورتی است که تقریبآ همگان می توانند از آن  استفاده نمایند، به این صورت که نه به مدرک تحصیلی بالایی نیاز خواهید داشت و نه عمومآ به مدرک زبان. البته در مواردی نیز دیده شده که بسته به شرایط اشخاص مدرک زبان نیز لازم شده است ولی مدرک زبانی که نمرۀ نه چندان بالایی داشته باشدکه در نتیجه عموم افراد می توانند این مدرک را نیز تهیه نمایند. البته جهت زندگی در یک کشور آلمانی زبان پیشنهاد می شود که جهت سهولت زندگی خودتان به امر یادگیری زبان نیز بپردازید . در

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

کشور اتریش (یا نام قدیم آن نَمسه) کشوری اروپایی واقع در مرکز اروپا به پایتختی وین می باشد. از همسایگان این کشور می توان به آلمان و جمهوری چک در شمال، اسلواکی و مجارستان در شرق، ایتالیا و اسلوونی در جنوب و سوئیس و لیختن اشتاین در غرب اشاره نمود. جمعیت اتریش  8.822.267 میلیون نفر با وسعت 83.878 کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی کشور اتریش آلمانی و واحد پولی آن یورو می باشد. نظام سیاسی این کشور نیز جمهوری پارلمانی فدرال است.

قوانین اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

کسانی که خواهان مهاجرت به اتریش از طریق اقامت خود حمایتی هستند قوانین و شرایطی در این زمینه وجود دارد . شرایطی همچون : اثبات کردن ، داشتن 22 هزار یورو در حساب متقاضی (شایان ذکر است که این مبلغ هر ساله توسط دولت اتریش تغییر می کند) و داشتن درامد ثابت 2500 تا 3000 یورو . به طور کلی  مهاجرت از طریق خود حمایتی اتریش جهت افرادی است که از لحاظ مالی، منابع مالی ثابت خود را در کشورشان یا جایی دیگر آماده داشته و نیازی هم به کار کردن در اروپا را ندارند. در حال حاضر کشور اتریش این راه را برای متقاضیان مهاجرت و زندگی در اتریش فراهم نموده است تا افرادی که تمکن مالی داشته و می توانند از پس هزینه های زندگی و درمانی و … خود در کشور اتریش بر بیایند و لزومی به کار و کسب درآمد در اتریش نداشته باشند بتوانند از طریق اخذ اقامت خود حمایتی برای زندگی  به این کشور مهاجرت کنند. طبق قانون شنگن ، کسانی که از این طریق وارد کشور اتریش می شوند می توانند برای زندگی به دیگر کشور های اروپایی که عضو اتحادیه شنگن باشند ، بروند.

پیرامون این موضوع ، کسانی که خواهان کار در اتریش هستند باید از طریق انواع دیگر ویزاها اقدام کنند .  نکته حائز اهمیت در رابطه با متقاضیان این است که؛ دولت  و سازمان مهاجرت اتریش باید  از کار نکردن و داشتن تمکن مالی کافی برای زندگی  متقاضی و خانواده ایشان در اتریش ، اطمینان حاصل کند. بدین معنی که متقاضی فقط قصد زندگی در این کشور یا کشور های اروپایی را دارند و مخارج زندگی خود از جایی دیگر تامین می شود و از این طریق وارد کشور اتریش می شود .  کشور اتریش همانند بقیه کشورها  از وارد شدن پول و سرمایه به این کشور استقبال می کنند.

اقامت دائم از طریق اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

سوالاتی که همواره ذهن متقاضیان اخذ خود حمایتی اتریش را به خود جلب کرده این است ؛ آیا با اخذ این اقامت می توانیم اقامت دائمی این کشور را بدست آوریم ؟  در جواب سوال می توان گفت که بله منجر می شود ولی مراحلی دارد . در پروسه اول دولت اتریش ، اقامت یک ساله به متقاضی می دهد. در این پروسه متقاضی با استفاده از وکیل مجرب می تواند اقامت اولیه را بگیرد . نکته حائز اهمیت این است که اخذ اقامت اولیه سخت ترین مرحله می باشد . اگر شما دارای وکیل مجرب باشید می توانید این اقامت را بدست آورید .  در سال بعد می توانید این اقامت را تمدید کنید و در این راستا کشور اتریش اقامت یک ساله دیگر به شما می دهد. ولی در سال سوم ، برای تمدید ؛ دولت اتریش اقامت سه ساله می دهد و بعد از آن در سال پنجم طبق قانون و رویه اقامت پنج ساله را می توانید درخواست نموده و بعد از آن جهت اقامت دائم اتریش اقدام نمایید. توجه داشته باشید که موافقت سازمان مهاجرت اتریش و دولت اتریش جهت تمدید اقامت اشخاص بستگی به عملکرد ایشان در طی سالیان زندگی در اتریش خواهد داشت و در صورت داشتن هرگونه سوء پیشینه و ارتکاب جرم ممکن است که با صدور و تمدید اقامت افراد موافقت ننمایند.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

به منظور اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و بهره مندی از مزایای آن تهیه و ارائه مدارک و همچنین داشتن شرایطی مورد نیاز است که در این بخش به آن خواهیم پرداخت. این مدارک به شرح زیر است :

 • ثابت کردن داشتن سرمایه 22 هزار یورویی در حساب بانکی به ازای هریک از اعضای خانواده
 • ارائه اصل و کپی پاسپورت معتبر تمامی متقاضیان
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه نامه سلامت
 • سند ملک و یا اجاره نامه منزل در اتریش
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت سرمایه
 • تعیین منبع سرمایه
 • ارائه اسناد مبنی بر داشتن حداقل 2500 تا 3000 یورو درآمد بصورت ماهیانه
 • سند ازدواج

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

علاوه بر شاخص های ذکر شده ، شاخص های تاثیرگذاری همچون :  نرخ تورم، رشد اقتصادی و رشد قیمت ملک در این کشور وجود دارد . در ادامه به بررسی برخی از این شاخص ها می پردازیم :

 • نرخ تورم اتریش

  نرخ تورم در مارس 2019 از 1.5 یه 1.8 درصد افزایش  داشته است . علت این افزایش به دلیل بالا رفتن قیمت املاک ، مواد غذایی، حمل و نقل و پوشاک می باشد. این افزایش به دلیل افزایش قیمت  ملک و ابزارآلات ساختمانی، برق، وسایل گرمایشی، رستوران و هتل، فرهنگ و سرگرمی، غذا و نوشیدنی ، حمل و نقل، سوخت دیزل و پوشاک بوده است. در همین حال، تورم برای کالاها و خدمات (1.7 %) ثابت بود، در حالی که این نرخ برای آموزش 3.4 درصد کاهش داشت و اثاثیه منزل 1.4 درصد . همان طور که در نمودار زیر مشاهده می کنید ؛ نرخ تورم سالانه در اتریش   1.23 درصد می باشد.

 • رشد اقتصادی اتریش

  تولید ناخالص داخلی اتریش در سه ماهه منتهی به دسامبر 2018 به میزان 1.2 درصد افزایش یافت. متعاقبا نرخ مصارف شخصی و هزینه‌های دولت افزایش یافت. از سوی دیگر، سرمایه‌گذاری ثابت کاهش یافت. در همین حال، نرخ تجارت خالص رشد چشمگیری داشت که در نتیجه منجر به افزایش صادرات و واردات شد. همان طور که در نمودار زیر مشاهده می کنید میزان رشد اقتصادی 1.7 درصد بوده است.

 • رشد قیمت ملک در اتریش

  نرخ رشد قیمت خانه در اتریش به صورت فصلی به روز می شود که در حال حاضر اطلاعات آن از سپتامبر 1987 تا دسامبر 2018 در دسترس است که نرخ رشدبه طور  متوسط  3.8 درصد بوده است. بر  اساس آمار مشاهده می کنیم  که بالاترین نرخ رشد قیمت املاک در اتریش مربوط به سپتامبر 1998 به میزان 33.4 درصد و پایین ترین  مربوط به سال 2001 با 6.5- درصد می باشد .

 • نرخ تورم

 • رشد اقتصادی

 • رشد قیمت

نکات مهم اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

سوالی که ذهن همه مهاجران رابه خود مشغول کر ده است؛ مسئله ویزای همراه است . بدین معنی که ایا می توانیم خانواده خود را ببریم یا خیر. در جواب می توان گفت بله . شرایط ویزای همراه در کشورها متفاوت است . در کشور اتریش ،  شایان ذکر است که برای همراهان نیاز نیست که مبلغ 22 هزار یورویی در حساب بانکی باشد ، اگر کمتر بود منعی ندارد . البته میزان این مبالغ بستگی به نظر سفارت دارد . سوال دیگری که ذهن مهاجران را مشغول کرده است ؛ آیا برای اثبات تمکن مالی نیازی به افتتاح حساب به طور جداگانه برای هریک از همراهان نیاز است یا فقط فرد اصلی ؟ جواب این سوال بدین صورت است که اگر در حساب فرد اصلی باشد بهتر است و مشکلی پیش نمی آید .

وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

در کل بحث مهاجرت به هر روشی نیازمند آگاهی و داشتن مشاوره می باشد . در مبحث اخذ خود حمایتی اتریش ، گذراندن پروسه اخذ این ویزا و مدارک مورد نیاز بدون داشتن اطلاعات و همچنین وکیل خبره و مجرب دشوار است . در این راستا شما عزیزان می توانید با مشاوران بین الملل موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا شما را در این امر راهنمایی کنند.. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش با چند صد پرونده موفق اخذ اقامت خود حمایتی اتریش افتخار دارد تا شما را در این امر مهم و خطیر یاری نماید.

هزینه زندگی در اتریش

دانستن در مورد هزینه های زندگی در کشور اتریش یکی از موارد مهم و مورد نیاز به منظور زندگی در این کشور می باشد. شهر وین پایتخت اتریش، با بالاترین و ارزان ترین کیفیت و هزینه زندگی به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی شناخته شده است. در ادامه هزینه های زندگی در این کشور ارائه شده است:

شیر (1 لیتر) 1.12 یورو
نان سفید تازه (500 گرم) 1.87 یورو
برنج (سفید) (1 کیلوگرم) 1.87 یورو
تخم مرغ (12 عدد) 2.91 یورو
پنیر (1 کیلوگرم) 11.87 یورو
فیله مرغ (1 کیلوگرم) 10.26 یورو
گوشت گاو یا گوشت قرمز (1 کیلوگرم) 15.62 یورو
سیب (1 کیلوگرم) 2.24 یورو
موز (1 کیلوگرم) 1.75 یورو
پرتقال (1 کیلوگرم) 2.45 یورو
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 2.44 یورو
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 1.42 یورو
پیاز (1 کیلوگرم) 1.40 یورو
کاهو (1عدد) 1.32 یورو
آب (بطری 1.5 لیتری) 0.60 یورو

مزایای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

اخذ اقامت اتریش از طریق خودحمایتی دارای مزایایی می باشد که عبارتند از:

 • محیط کسب ‌و کار جذاب
 • ثبات و امنیت بالا
 • نرخ مالیات مناسب
 • بهره وری بالا
 • امکان آموزش کسب ‌و کار محور
 • جمعیت مناسب
 • محیط سیاسی مناسب
 • امکان زندگی در بهترین شهر جهان

سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

✅ آیا با اقامت خود حمایتی می توانیم اقامت دائم این کشور را بگیریم؟

بله.

✅ برای اقامت خود حمایتی اتریش چه میزان سرمایه لازم است؟

هر نفر از اعضای خانواده باید 22 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشد و درآمدی بین 2،500 تا 3،000 یورو نیز داشته باشند.

✅ آیا در اقامت از طریق خود حمایتی اتریش اجازه کار و سرمایه گذاری وجود دارد؟

در این نوع اقامت اجازه کار ندارید اما اجازه سرمایه گذاری و خرید ملک دارید.

✅ نرخ ارز برای خود حمایتی نرخ آزاد است یا دولتی؟

نرخ ارز آزاد در نظر گرفته می شود.

مقالات مرتبط

سخن پایانی دربارع اخذ اقامت خودحمایتی اتریش

اخذ اقامت خود حمایتی اتریش، شرایط مهاجرت به اتریش از خودحمایتی و هزینه و شرایط اقامت اتریش از طریق تمکن مالی در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. اقامت اتریش از طریق تمکن مالی و یا همان خود حمایتی به دلیل تقاضای بسیار زیاد و در عین حال پیچیدگی های خاص خود نیازمند بررسی جامع و اقدام آگاهانه می باشد. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله اخذ اقامت خود حمایتی اتریش سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. شرایطی همچون : اثبات کردن ، داشتن 22 هزار یورو در حساب متقاضی ( شایان ذکر است که این مبلغ هر ساله توسط دولت اتریش تغییر می کند) و داشتن درامد ثابت 2500 تا 3000 یورو .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *