کشور استرالیا همانند کشورهای دیگر در سال 2020 الی 2021 انرژی خود را صرف مقابله با تاثیرات اقتصادی و بهداشتی برای جلو گیری و پیش گیری از بیماری های واگیر دار کرد. از این رو سیاست اقتصاد مقاومتی را در پیش گرفت که این اقدامات پیش گیرانه سبب بازگشت سریع اقتصاد استرالیا در خصوص صادرات منابع، انرژی، کشاورزی و … شد.

این موضوع مزید بر علت شد تا کشور استرالیا نسب به گذشته با قوت بیشتری به دنبال سرمایه گذاران خارجی که مولد هستند و دارای استعداد تجاری بالایی می باشند و از مهارت های بالقوه ای بهره مند می باشد استقبال کند. به همین سبب سعی کردیم با جمع آوری مطالب مهم در راستای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری شما عزیزان را راهنمایی نماییم و اطلاعات مهمی را در این زمینه با شما به اشتراک قرار دهیم. امید است با مطالعه این مقاله بتوانید اطلاعات لازم در خصوص راستای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری را به دست آورید. با این حال اگر به دنبال اهدافی در خصوص سرمایه گذاری در استرالیا و اخذ اقامت این کشور می باشید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه mie اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید و یا می توانید با طرح سوالات خود در پایان این مقاله پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر اخذ اقامت دائم استرالیا در 31 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور استرالیا برای زندگی و سرمایه گذاری
 • شرایط و قوانین اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق راه اندازی کسب و کار
 • اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری
 • استاندارد های سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در استرالیا
 • مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا
 • سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 • سخن پایانی درباره اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری
اخذ اقامت دائم استرالیا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص اخذ اقامت دائم استرالیا

فایل صوتی این ویدیو

کشور استرالیا برای زندگی و سرمایه گذاری

استرالیا یک کشور دموکراسی پارلمانی است که دارای ایالت های محلی می باشد. این سیستم حاکمیت چند لایه بر تعدادی از بخش ها و صنایع که سرمایه گذاران خارجی ممکن است به دنبال سرمایه گذاری در آنها باشد، تاثیر گذار است. در همین راستا کشور استرالیا از سرمایه گذاری های خارجی که مولد هستند استقبال می کند، حال می خواهد این سرمایه گذاری در قالب یک استارت آپ باشد یا یک سازمان تحقیقاتی با ایده های نوین و یا سرمایه گذاران تجارت و … باشد.

به طور کل می توان گفت راه های زیادی برای سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد که سرمایه گذاران خارجی می توانند با سرمایه گذاری در استرالیا در وهله اول بتوانند سود سرمایه گذاری در استرالیا را کسب نمایند و در مرحله دوم بتوانند در چهارچوب های اعلام شده سرمایه گذاری کنند و از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا درخواست اقامت دهند که در این مسیر برخی از روش ها از همان ابتدا منتج به اقامت دائم می شود و در برخی دیگر از روش ها متقاضیان می توانند در نهایت پس از 4 سال اقامت و تبعیت از قوانین اقامت دائم خود را به دست آورند که در ادامه تمامی روش های سرمایه گذاری که منجر به اخذ اقامت می شود را خدمت شما عزیزان شرح خواهیم داد.

پرچم استرالیا
شرایط عمومی استرالیا

شرایط و قوانین اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران و نهاد های خارجی ممکن است علاقه مند باشند که برای سرمایه گذاری در استرالیا به فکر ایجاد و ثبت شرکت در این کشور شوند و یا ایجاد یک شرکت جدید در استرالیا علاوه بر فعالیت اقتصادی بتوانند اقامت استرالیا را به دست آورند.

البته یک گزینه جایگزین برای تاسیس شرکت وجود دارد که متقاضیان می توانند با خرید یک بیزینس و خرید یک شرکت هم به فعالیت اقتصادی خود بپردازند و بر همین اساس بتوانند در خواست اقامت دهند.

سرمایه گذاری های خارجی در استرالیا ممکن است مستلزم ارائه پیشنهادات رسمی باشد که توسط هیئت بررسی سرمایه گذاری خارجی  Foreign Investment Review Board (FIRB) بررسی  می شود که تمام این موارد جهت دریافت تائیدیه نیاز به بررسی توسط FIRB انجام می شود. در زمان ارزیابی این نوع سرمایه گذاری ها انتخاب ایالت و نحوه راه اندازی بیزینس مورد نظر بسیار در تائیدیه و عدم تائیدیه تاثیر گذار است.

در این قسمت باید اشاره کرد که چهار چوب هایی برای سرمایه گذاران خارجی از سمت دولت استرالیا در نظر گرفته شده است که سرمایه گذاران خارجی باید به آن پایبند باشند.

به همین جهت مشاوران و کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور می توانند شما متقاضیان گرامی را در راستای سیاست های سرمایه گذار خارجی راهنمایی و آگاه سازند و پیشنهاداتی را در زمینه های سرمایه گذاری به شما متقاضیان ارائه دهد تا شما عزیزان از شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری آگاه شوید.

اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق راه اندازی کسب و کار

برنامه استعدادهای تجاری (The Business Talent Program):

در واقع در این نوع ویزا متقاضیانی که استعداد کسب و کار را دارند می توانند برای زیر شاخه های استعدادهای تجاری درخواست دهند.

در این نوع ویزا متقاضیانی می بایست در یک تجارت موفقی صاحب آن بیزینس و یا بخشی از مدیران موفق آن بیزینس با گردش مالی حداقل ۳ میلیون دلار استرالیا در سال باشند.

علاوه بر آن دارایی خالص متقاضیان می بایست ۱.۵ میلیون دلار استرالیا باشد.

در نهایت متقاضیان می‌بایست سهم قابل توجهی در یک تجارت جدید در استرالیا داشته باشند و یا سهام یک شرکت تاسیس شده در استرالیا را خریداری کرده باشند و به عنوان مدیریت تجاری آن شرکت نقش فعالی را ایفا کنند.

سرمایه گذاران می توانند با ارائه یک ایده و یا یک محصول تجاری و تامین بودجه یک میلیون دلار استرالیایی که توانایی خود را در تاسیس یک شرکت و تجارت نشان دهند در این برنامه شرکت کنند.

در جریان این ویزا تمامی متقاضیان می توانند از همان ابتدا اقامت دائم استرالیا را به دست آورند که در راستای آن هر چه سریع تر بتوانند تجارت خود را شروع کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت دائم استرالیا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

کشور استرالیا به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند ترین جهان می باشد که دارای شهرت بسیار بالایی است. این کشور توسعه یافته و چشم فرهنگی دارای رتبه بسیار بالا در شاخص توسعه انسانی کیفیت بالای زندگی آزادی اقتصادی حمایت مناسب از آزادی‌ های مدنی و حقوقی سیاسی را به مردم خود اختصاص داده است. اما سیستم مهاجرتی استرالیا مبتنی بر شایستگی افراد در زمان درخواست ویزا و نوع درخواست آنان می باشد. از این رو متقاضیان می بایست معیار های لازم برای ویزای های زیر گروه سرمایه گذاری را دارا باشند.

اما برنامه های سرمایه گذاری در استرالیا از نظر نوع ویزا و زمان پردازش آن و میزان سرمایه گذاری تفاوت قابل توجهی با هم دارند که در این قسمت سعی داریم بر اساس نوع ویزاهای سرمایه  گذاری شما عزیزان را راهنمایی سازیم.

برنامه نوآوری و سرمایه گذاری در استرالیا:

این برنامه تحت برنامه های استعداد های تجاری در استرالیا تعیین شده است. سرمایه گذارانی که دارای گردش تجاری حداقل ۵۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا باشند و میزان دارایی خالص آنان ۸۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا باشد و علاوه بر آن می بایست دارای یک حرفه تجاری موفق باشند تا بتوانند از این برنامه استفاده کنند و در نهایت متقاضیان می‌بایست مالکیت و مدیریت یک تجارت استرالیایی را به دست آورند و آن را حفظ نمایند. در زمان درخواست این نوع ویزا متقاضیان می بایست شرایط زیر را دارا باشند:

کشور استرالیا به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند ترین جهان می باشد که دارای شهرت بسیار بالایی است. این کشور توسعه یافته و چشم فرهنگی دارای رتبه بسیار بالا در شاخص توسعه انسانی کیفیت بالای زندگی آزادی اقتصادی حمایت مناسب از آزادی‌ های مدنی و حقوقی سیاسی را به مردم خود اختصاص داده است. اما سیستم مهاجرتی استرالیا مبتنی بر شایستگی افراد در زمان درخواست ویزا و نوع درخواست آنان می باشد. از این رو متقاضیان می بایست معیار های لازم برای ویزای های زیر گروه سرمایه گذاری را دارا باشند.

اما برنامه های سرمایه گذاری در استرالیا از نظر نوع ویزا و زمان پردازش آن و میزان سرمایه گذاری تفاوت قابل توجهی با هم دارند که در این قسمت سعی داریم بر اساس نوع ویزاهای سرمایه  گذاری شما عزیزان را راهنمایی سازیم:

 • میزان دارایی خالص آنان می بایست ۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا باشد
 • باید مدت سه سال تجربه سرمایه گذاری داشته باشند
 • باید در اوراق قرضه ایالتی به ارزش ۱‌.۵ میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری کنند و همچنین باید به مدت ۴ سال به آن متعهد باشند‌.

در زیر شاخه ویزای نوآورانه استرالیا روش دیگری وجود دارد که شرایط لازم برای درخواست متقاضیان عبارتند از:

 • حداقل ۵ میلیون دلار استرالیا باید در این کشور سرمایه گذاری کنند
 • به مدت ۴ سال به این برنامه متعهد باشند

اما در جریان های کارآفرینی متقاضیان می بایست یک سند رسمی ارائه دهند که قادر هستند میزان ۲۰۰ هزار دلار استرالیا در یک شرکت استرالیایی سرمایه گذاری کنند و برای تجاری سازی و یا توسعه ایده یا محصولات تجاری قراردادی امضا نمایند. همانطور که در مطالب بالا مطالعه فرمودید ویزاهای نوآورانه ویزا های موقتی می‌باشد که متقاضیان را مستقیماً به اقامت دائم استرالیا پس از ۴ سال می رساند این موضوع مشروط بر آن است که متقاضیان شرایط اقامت سرمایه‌گذاری و گردش تجاری را تامین نمایند‌.

استاندارد های سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در استرالیا

اما سرمایه‌گذاران، مدیران، بازرگانان، کارافرینان و متخصصان ماهر که به دنبال راهی ساده برای اخذ اقامت استرالیا هستند می توانند برای کمک به رشد اقتصاد و نوآوری در استرالیا و با ایجاد فرصت و با انتقال مهارت های خود در بخش های زیر متمرکز شوند که در واقع می توان گفت سرمایه گذاری بر روی موارد اعلام شده در نوع خود یکی از بهترین سرمایه گذاری در استرالیا محسوب می شود.

 • Agricultural technology (agtech)
 • Space and advanced manufacturing
 • Financial technology (fintech)
 • Energy and mining technology
 • Medical technology (medtech)
 • Cyber security
 • advanced digital technology
 • data science
 • Quantum information
 • and information and communications technology (ICT)

که در ادامه برای بررسی استاندارد های سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی مرتبط به سرمایه گذاری در استرالیا می توانید نمودار های مرتبط به نرخ بیکاری در این کشور، نرخ تورم در استرالیا و کنترل فساد را مشاهده فرمایید.

نرخ بیکاری استرالیا:

نرخ بیکاری استرالیا

نمودار کنترل فساد استرالیا:

مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اما از دلایل سرمایه گذاری در استرالیا می تواند به اقتصاد مقاومتی، صنایع پویا، روابط تجاری قوی با دنیا و سود سرمایه گذاری در استرالیا برای سرمایه گذاران اشاره کرد. استرالیا را می توان جز کشورهای با ثبات مالی و کم خطر در سرمایه گذاری تلقی کرد. این کشور دارای یک محیط مناسب جهت تجارت و سرمایه گذاری می باشد مضاف بر آنکه نیروی های متخصص و ماهر بسیاری در این کشور تعلیم دیده اند.

کشور  استرالیا فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری در منابع و انرژی، فناوری، تجارت الکترونیک، کشاورزی، غذا و سلامتی فراهم کرده است.

اما از مزایای اصلی اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سطح بالای زندگی و رفاه اجتماعی
 • چند فرهنگی بودن آن
 • ثبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی
 • سیستم مهاجرتی مبتنی بر توانایی که نتایج آن قابل پیش بینی می باشد.

سوالات متداول راجع به اخذ اقامت دائم استرالیا

بهترین روش سرمایه گذاری در استرالیا چیست؟

در برخی از روش های سرمایه گذاری در صورتی که حجم معاملات در بیزینس شخص بالا باشد می تواند با حداقل 400 هزار دلار سرمایه گذاری از همان ابتدا اقامت دائم را به دست آورد. در واقع می توان گفت این نوع سرمایه گذاری یکی از بهترین نوع سرمایه گذاری در استرالیاست.

حداقل سرمایه گذاری که در نهایت منجر به اقامت دائم در استرالیا می شود چه میزان است؟

متقاضیان می بایست حداقل 400 هزار دلار در استرالیا سرمایه گذاری کنند.

آیا در زمان سرمایه گذاری در استرالیا که منجر به اخذ اقامت می شود می بایست حضور مداوم در استرالیا داشته باشیم؟

خیر، در واقع متقاضیان می توانند نیمی از سال را در خارج از استرالیا حضور داشته باشند.

آیا تنها با ارائه اسنادی دال بر حجم بالایی از معاملات می توان درخواست اقامت استرالیا را داد؟

در واقع در کنار ارائه حجم بالای معادلات می بایست مبلغ مشخصی را در استرالیا سرمایه گذاری کرد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی

در سال های اخیر کشور استرالیا انعطاف بیشتری در خصوص جذب سرمایه گذاری های خارجی از خود نشان داده است که متقاضیان بتوانند بر حسب شرایط خود اقامت این کشور را به دست آورند که در این مقاله سعی کردیم تمامی شرایط لازم در این روش را خدمت شما عزیزان شرح دادیم و در ادامه به قالب های سرمایه گذاری در استرالیا، روش های سرمایه گذاری و میزان سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در استرالیا که منجر به اقامت استرالیا می شود را توضیح دادیم. سوالات بسیاری برای مخاطبین به وجود می آید که حداقل سرمایه گذاری در استرالیا چه میزان می باشد؟ تفاوت اصلی ویزای های سرمایه گذاری استرالیا نظیر Visa 188 ، Visa 132 و زیر شاخه های آن چیست؟ کدام یک از سرمایه گذاری ها در استرالیا از همان ابتدا منجر به اخذ اقامت دائم می شود و چه مزایای را به ارمغان خواهد داشت؟
در این مقاله تلاش شد در خصوص شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری اطلاعات کاملی را خدمت شما مخاطبین گرامی ارائه دهیم. با این حال پیشنهاد می گردد برای بررسی دقیق تر آن با کارشناسان موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در پایان این مقاله سوالات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *