اقامت اروپا، شرایط مهاجرت به اروپا و راه های اخذ اقامت اروپا 2021 در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. بسیاری از افراد همیشه در طی سالیان طولانی به دنبال اخذ اقامت اروپا از روش های مختلف بوده اند و همیشه با سوالاتی مواجه شده اند از جمله اینکه شرایط اخذ اقامت اروپا چیست؟ بهترین روش اخذ اقامت اروپا و راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت کدام است؟ اقامت اروپا از طریق کار، اقامت اروپا از طریق تحصیل، اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، اقامت اروپا برای هنرمندان و اقامت اروپا از طریق تمکن مالی در این مقاله به صورت دقیق و علمی مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که در خصوص اخذ اقامت دائم و تابعیت اروپا و راه ها و روش های اخذ اقامت اروپا دارای سوال بودید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (mie اتریش) تماس بگیرید و از کارشناسان این موسسه به صورت رایگان مشاوره اولیه تلفنی دریافت نمایید. در ادامه موارد زیر را مورد بررسی قرار می دهیم.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر تمام راه های اقامت اروپا در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • قاره اروپا برای زندگی
 • اقامت اروپا از طریق کار
 • اقامت اروپا از طریق تحصیل
 • اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت اروپا از طریق ازدواج
 • اقامت اروپا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت اروپا از طریق پناهندگی
 • اقامت اروپا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت اروپا
 • سوالات متداول در زمینه اقامت اروپا
 • سخن پایانی در زمینه اقامت اروپا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص تمامی راه های اقامت اروپا

فایل صوتی این ویدیو

قاره اروپا برای زندگی

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارند مهاجرت به اروپا و زندگی در اروپا و در نهایت قصد اخذ اقامت اروپا از روش های مختلف را داشته باشند و به دنبال یافتن راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت می باشید بهتره که با شرایط زندگی و اطلاعات اولیه در خصوص این قاره آشنا شوید. قاره اروپا سرسبزترین قاره در دنیا محسوب می شود که حدود 52 کشور از کشورهای مختلف دنیا در این قاره قرار گرفته اند که تقریبا 32 کشور از این تعداد اتحادیه شنگن را به وجود آورده اند و بدون هیچ گونه مرز خاصی می توان به این کشورها سفر داشت و رفت و آمد کرد. به دلیل اینکه عموما اکثریت کشورهای اروپایی از موضوعات سیاسی دنیا همیشه فاصله گرفته و موارد مطرح سیاسی از آن ها به دور می باشد به عنوان قاره ایی با آرامش و امنیت بالا محسوب می شود و از آن جا که مقر سازمان ملل و دیوان بین المللی در دو کشور سوییس و هلند می باشد همیشه جایگاه ویژه و پر طرفداری برای افرادی که خواهان یک زندگی آرام و با امنیت هستند محسوب می گردد. راه های اخذ اقامت اروپا و شرایط آسان ترین کشور برای مهاجرت برای شما عزیزان طرفدار مهاجرت به اروپا در ادامه این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

چارت اروپا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در مدارس سوئیس می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت اروپا از طریق کار

معمولاً در کشورهای مختلفی در اروپا می توان از طریق ویزای Job offer یا ویزای job seeker به اخذ اقامت اروپا از طریق کار رسید. عموما برای اخذ ویزای کار در اکثریت کشورهای اروپایی افراد نیازمند به جاب آفر از طرف یک کارفرما و یک شرکت می باشند. در واقع اون شرکت و کارفرما نیز باید کار مورد نظر را 3 ماه در خود همان کشور و 3 ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی کند در صورتی که نیروی کاری برای اون موضوع پیدا نشد در این صورت می تواند برای نیروی خارج از اتحادیه اروپا یک جاب آفر ارائه دهد و شخص غیر اروپایی در این صورت است که می تواند ویزای کار همان کشور را به دست آورد.

اما در برخی کشورهای دیگر در اروپا مانند آلمان و اتریش ویزای جاب سیکر نیز اعطا می شود. در ویزای job seeker شخص بدون نیاز به داشتن دعوتنامه شغلی می تواند در صورت داشتن مدرک تحصیلی در رشته ها و مشاغل مورد نیاز مانند کامپیوتر، مکانیک، برق، آی تی، الکترونیک و… و مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی می تواند ویزای 6 ماهه دریافت کند و در این مدت شش ماهه در داخل محیط فرصت کاریابی داشته باشد و پس از انجام کاریابی اقامت کاری دریافت نماید. در زیر نننمودار نرخ بیکار در اروپا را ارائه می دهیم.

اقامت اروپا از طریق تحصیل

عموماً صرف تحصیل به تنهایی در سایر کشورها به اخذ اقامت منجر نمی شود. اما در اکثریت کشورها زمانی که دانشجویان فارغ التحصیل می شود، به آن ها یک مدت زمان خاصی فرصت کاریابی داده می شود. برخی از اوقات ممکن است کشوری حدود 6 ماه به دانشجو اجازه دهد که در کشور بماند و کاریابی انجام دهد. گاهی اوقات ممکن است حدود 12 ماه این فرصت داده شود و در برخی موارد نیز تا حدود 18 ماه این فرصت در اختیار دانشجو قرار داده می شود. بنابراین زمانی که شخص کاریابی را انجام داد و وارد بازار کار شد و بین 3 تا 5 سال مالیات پرداخت کرد می تواند اقامت اروپا را از همان کشور به دست آورد. در برخی از اوقات افراد در حین تحصیل می توانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند. در این صورت نیز می توانند با تایید اداره کار همان کشور درخواست اقامت کاری نموده و اقامت تحصیلی را به اقامت کار تبدیل نمایند.

در برخی از کشورها مانند اتریش، آلمان، نروژ و فرانسه حتی دانشجو می تواند به صورت رایگان تحصیل نماید و با تحصیل رایگان وارد محیط شده و بعد موضوع کاریابی را انجام دهد.

اتریش

آلمان نروژ فنلاند سوئد دانمارک

هزینه تحصیل سالیانه

دانشگاه های دولتی رایگان_ دانشگاه های خصوصی حدود 10 تا 20 هزار یورو در سال دانشگاه های دولتی رایگان_ دانشگاه های خصوصی حدود 6 تا 12 هزار یورو در سال دانشگاه های انگلیسی زبان رایگان دانشگاه های انگلیسی زبان حدود 10 هزار یورو در سال دانشگاه های انگلیسی زبان حدود 12 تا 15 هزار یورو در سال دانشگاه های انگلیسی زبان حدود 12 تا 15 هزار یورو در سال

بهترین دانشگاه پزشکی فرانسه هم دانشگاه سوربون می باشد که برای تحصیل افرادی که از تمکن مالی کمی برخوردار هستند ایجاد شده است.

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

موضوع سرمایه گذاری یا سرمایه داری و روش خرید ملک می تواند از موارد اخذ اقامت اروپا باشد. کشورهایی که موضوعات سرمایه گذاری و خرید را ارائه می دهند نظیر کشور پرتغال، یونان و اسپانیا با مبالغ متفاوتی خرید ملک انجام داد و در نهایت به اخذ اقامت دست پیدا کرد. به عنوان مثال در کشور بسیار زیبا و خوش آب و هوای پرتغال با مبلغ 280 هزار یورو و 350 هزار یورو و 500 هزار یورو می توان در املاک و مستقلات سرمایه گذاری کرده و اقامت گلدن ویزای 5 ساله را بدون نیاز به شرط حضور دریافت کرد. افرادی که در این اقامت 5 ساله به دست می آورند نیازی به حضور در همین ندارند و اگر در سال 7 روز برای تمدید کارت اقام به این کشور بروند کافی است. بنابراین در طول سال می توانند در سایر کشورهای اروپایی و یا حتی در کشور ایران باشند زیرا لزوماً این نوع اقامت شرط حضور ندارد.

در کشور یونان نیز افراد با مبلغ 250 هزار یورو می توانند اقامت گلدن ویزا را به دست آورند این کشور هم برای این روش اصلا هیچ شرط حضوری را تعریف نکرده است و افراد می توانند از طریق این روش از این کشور اقامت اروپا را به دست آورند. در کشور اسپانیا نیز با مبلغ 500 هزار یورو همین نوع اقامت یعنی اقامت اروپا بدون شرط حضور را می توان به دست آورد.

یکی دیگر از بهترین روش ها و شاید به جرات می توان گفت که بهترین روش اقامت اروپا روش های مبتنی بر سرمایه داری و تمکن مالی یعنی  اقامت اروپا از طریق تمکن مالی می باشد. یعنی افراد فقط با ارائه مقداری مبلغ به صورت نقدی در حساب خود شخص و همچنین ارائه دو تا 3 سند ملکی می توانند اقامت دریافت نموده و پس از حدود 5 سال به اقامت دائم اروپا دست پیدا نمایند. خودحمایتی اتریش، خودحمایتی فرانسه، خودحمایتی سوییس، خودحمایتی پرتغال، خودحمایتی اسپنیا، خودحمایتی ایتالیا، خودحمایتی یونان، خودحمایتی مکزیک و… در حال حاضر برای ما ایرانیان قابل ارائه و انجام می باشد. این روش از جذاب ترین روش های اخذ اقامت می باشد زیرا اصلا نیازی به هیچ گونه سرمایه گذاری ندارد و فقط با نشان دادن اوضاع مالی خوب می توان به این نوع اقامت دست پیدا کرد.

اقامت اروپا از طریق ازدواج

در برخی از موارد افراد قصد دارند که از طریق ازدواج با یک شخص اروپایی به اقامت در اروپا دست پیدا کنند. اما این موضوع دارای یک سری شرایط تعریف شده و ثابت می باشد. از جمله اینکه شخص اروپایی که برای ازدواج مورد نظر است  باید خودش حتما اقامت و یا تابعیت همان کشور را داشته باشد و از نظر درآمدی باید ثابت کند که دارای درآمد ماهیانه است و می تواند شخص غیر اروپایی را به عنوان همسر از نظر هزینه ها حمایت و ساپورت نماید. همچنین باید رابطه ازدواجی خود را از طریق عکس های دو نفره ایی که با هم داشته اند و یا مکالمات تلفنی و چت های متقابل به اثبات برسانند.

در این صورت به شخص غیر اروپایی ویزای ازدواج اعطا می شود و شخص پس از ورود به کشور مورد نظر در اروپا در صورتی که حدود 3 تا 5 سال بسته به کشور انتخابی و قوانین آن با همسر اروپایی خود زندگی مشترک و شرایط مورد نظر را حفظ نمودند می توانند به اخذ اقامت دائم اروپا از طریق ازدواج دست پیدا کنند.

اقامت اروپا و اخذ تابعیت از طریق تولد

در قوانین بین المللی دو نوع قانون برای اخذ اقامت و تابعیت وجود دارد. قانون خاک و قانون خون. قانون خاک حاکی از آن است که نوزاد متولد شده در خاک آن کشور می تواند اقامت و تابعیت همان کشور را به دست آورد اگر چه پدر و مادر آن نوزاد اقامت و تابعیت آن کشور را نداشته باشند. اما قانون خون می گوید که نوزاد در هر کشوری که تابع این قانون است متولد شود به تبع اقامت والدین خود به اقامت و تابعیت می رسد. در اکثریت کشورهای اروپایی و تقریبا بالای نود درصد کشورهای دنیا تحت تابیعت قانون خون می باشد و کشورهای بسیار محدود از نظام خاک پیروی می کنند. از جمله این کشورها که تابع نظام خاک هستند آمریکا، کانادا و برزیل می باشد. بنابراین در اروپا عموما نمی توان از این روش به اخذ اقامت رسید و باید سایر روش ها را مد نظر قرار داد.

اقامت اروپا از طریق پناهندگی

همه افراد با واژه خطرناک پناهندگی آشنایی دارند. این روش یکی از بدترین و خطرناک ترین راه های اخذ اقامت در اروپا محسوب می شود و موسسه حقوقی ملک پور به هبچ عنوان در خصوص پناهندگی هیچ گونه فعالیتی نداشته و این موضوع را هرگز پیشنهاد نمی دهد. در حالت کلی بر اساس قانون کنوانسیون ژنو افرادی که در کشور خود بیم جان و امنیت خود را داشته باشند می توانند در کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند درخواست پناهندگی دهند. اما با توجه به اینکه در سال های اخیر افراد بیشماری به دلایل غیر واقعی به این کشورها از کشور خود فرار کرده اند و از راه های غیر قانونی خود را به دست قاچاقچیان انسان سپرداه اند و در کشور مقصد درخاست پناهندگی داده اند، کشورهای عضو این کنوانسیون در ابسیاری از موارد با این درخواست موافقت نکرده اند و افراد با کوله از نا امیدی و شکست مجبور شده اند به کشور خود بازگردند و در نهایت از روش قانونی هم دیگر راهی برای مهاجرت درست و اصولی و قانونی نداشته باشند.

بنابراین اخذ اقام اروپا از طریق پناهندگی را به شما عزیزان توصیه نمی کنیم.

اقامت اروپا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در برخی از اوقات افرادی هستند که در زمینه های هنری خاصی از جمله نقاشی، گرافیک، عکاسی، تابلوفرش و… دارای آثار و گالری هنری هستند. این دسته از افراد در صورتی که این آثار خود را به اثبات برسانند و نشان بدهند که از محل این آثار هنری درای تمکن مالی خوب و درآمد ماهیانه خوبی هستند می توانند در برخی کشورهای اروپایی به اخذ اقامت برای خود و همسر و فرزندان تا 18 سال دست پیدا کنند. کشور اتریش در حال حاضر این نوع از اقامت را به این دسته از افراد اعطا می نماید. از آنجایی که شخص هنرمند باید هزینه های زندگی خود را در کشور اتریش از محل هنری خود تامین نماید بنابراین باید از همان ابتدای اقدام در کشور ایران نیز درآمد ماهیانه حدود دو الی سه هزار یورو در ماه و پشتوانه مالی قوی از جمله سند ملکی بتواند به اثبات برساند. هنرمندان زمانی که به اروپا و کشور اتریش ورود می کنند می توانند آثار هنری خود را راه اندازی کنند و درآمد خود را از آن محل تامین نمایند.

هزینه های زندگی در اروپا

زمانی که افراد کشورهای مهاجر پذیر اروپا را بررسی نمودند و توانستند راحت ترین کشور برای گرفتن اقامت و راحت ترین کشور برای مهاجرت را انتخاب کنند بحث هزینه ها می تواند مهم ترین مسئله برای این دسته از افراد محسوب شود. بیشتر افراد به دنبال مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه می باشند اما واقعا کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت چه کشوری می باشد و یا اینکه اقامت اروپا از طریق خرید سهام میسر می باشد؟ بسیاری از افراد به دنبال اقامت اروپا با کم ترین هزینه می باشند. اما اقامت کشورهای اروپایی نیازمند حداقلی از پشتوانه مالی می باشد و به این صورت نیست که اقامت رایگان و بدون هیچ هزینه ایی را بتوان به دست آورد. در واقع مهاجرت رایگان به اروپا در صورت دریافت بورسیه های کامل و فول فاند تحصیلی برای افراد ممکن خواهد بود. یعنی در اکثریت موارد افراد باید حداقل هزینه های زندگی را بتوانند پرداخت نمایند.

از آنجایی که می دانید کشور سوییس از گران ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود و علاوه بر آن کشور نروژ، دانمارک و سوئد نیز به تناسب بعد از کشور سوئیس دارای هزینه های بالاتری به نسبت سایر کشورهای اروپایی می باشند. در سوییس برای یک زندگی چند نفره 3 تا 4 هزار یورو به بالا در ماه بسته به نوع زندگی کردن افراد ممکن است مورد نیاز باشد. در دانمارک و نروژ و سوئد نیز حدود 1500 تا 2000 یورو در ماه برای یک زندگی چند نفره ممکن است نیاز در ماه نیاز باشد. اما گاهی اوقات ممکن است شخص با توجه به نوع زندگی که دارد در حدود 1000 تا 1500 یورو در ماه نیز بتواند زندگی خود را اداره کند. در کشور اتریش و آلمان و هلند نیز با حدود 1200 تا حدود 1800 یورو در ماه برای یک خانواده چند نفره می تواند کفایت کند.

 جدول زیر نمونه هزینه ها در کشورهای مختلف ارائه شده است.

انگلستان_ پوند

فنلاند_ یورو دانمارک_ یورو هلند_ یورو اتریش_ یورو هزینه های مختلف
847 پوند 750 یورو 853 یورو 1036یورو 720 یورو آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
638 579 639 811 570 آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر
1431 1259 1622 1679 1317 آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر
1096 943 1238 1260 1014 آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر
14 11 16 15 12 غذا در رستوران ارزان قیمت
55 65 80 60 50 غذا برای 2 نفر در رستوران عادی
7 8 10 8 7 مک دونالد
1.06 0.92 1.15 0.88 1.08 یک لیتر شیر
1.16 1.94 2.28 1.16 1.84 نان 500 گرمی
1.05 1.86 1.8 1.82 1.74 1 کیلوگرم برنج
2.17 1.88 3.07 2.22 2.68 12 عدد تخم مرغ
6.63 9.25 8.47 8.41 10.35 1 کیلوگرم گوشت مرغ
8.6 12.07 11.52 14.4 16.37 1 کیلو گرم گوشت قرمز
2.93 3 3.21 3 2.4 بلیط 1 طرفه حمل و نقل عمومی
70.37 55 53.53 80 47.5 کرایه ماهیانه حمل و نقل عمومی
3.53 6 6.69 4 4 تعرفه تاکسی برای 1 کیلومتر
1.49 1.53 1.45 1.64 1.33 1 لیتر بنزین

اخذ اقامت دائم و تابعیت اروپا

در خصوص اخذ اقامت دائم می توان اینگونه بیان نمود که عموم کشورهای اروپایی در سال پنجم به افراد اقامت اعطا می نماید و در سال ششم در اکثریت کشورها می توان درخواست پاسپورت نمود. اما گاها در برخی از کشورها نیز ممکن است در سال هشتم یا دهم بتوان به تابعیت و پاسپورت رسید. افرادی که می خواهند اقامت اروپا بدون شرط حضور داشته باشند. همانطور که ذکر کشورهای پرتغال و یونان و اسپانیا چنین اقامتی را در زمان خرید ملک اعطا نمایند. همچنین کشور فرانسه در زمان خودحمایتی اقامت بدون شرط حضور به افراد می دهد. در نتیجه افرادی که اقامت در اروپا دارند معمولا پس از گذشت 5 تا 6 سال حداقل می توانند به اقامت دائم دست پیدا نمایند.

سوالات متداول در زمینه اقامت اروپا

آسان ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

جواب این سوال بستگی به شرایط افراد دارد. معمولا کشورهای مختلف در موارد مختلف اقامت های گاها راحتی مانند خودحمایتی و خرید ملک به افراد از ابتدا اعطا می کنند که در این روش شخص باید پشتوانه مالی خوبی داشته باشد. مانند فرانسه، پرتغال، اتریش، ایتالیا و…

ارزانترین راه اقامت اروپا کدام است؟

شاید بتوان ارزانترین راه اقامت اروپا  و کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت را مهاجرت کاری و تحصیلی و اقامت کاری و تحصیلی در کشورهایی مانند آلمان، اتریش، فنلاند، هلند و… معرفی کرد

اقامت اروپا با کمترین هزینه کدام است؟

این موضوع نیز به شرایط و عوامل مختلفی از جمله سن، سطح زبان، سوابق کاری و رشه تحصیلی افراد بستگی دارد. اگر افراد رشته ایی را تحصیل کرده باشند که در سایر کشورها مورد نیاز باشد و سابقه کاری خوبی داشته باشند روش ویزای کاری و جاب آفر و یا جاب آفر می تواند ارزان ترین راه اخذ اقامت اروپا باشد.

اقامت اروپا از طریق خرید سهام جزء راه های اخذ اقامت اروپا 2021 می باشد؟

در برخی از کشورها می توان با خرید سهام در حدود 50 هزار یورو به اخذ اقامت رسید. در این روش پس از گذشت حدود 5 سال نیز زمانی که اقامت دائم دریافت شد می توان مبلغ مذکور را نیز با فروش سهام خود مجدد از دولت بازپس گرفت.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در زمینه اقامت اروپا

در این مقاله در خصوص راه های اخذ اقامت اروپا و کشورهای مهاجر پذیر اروپا و موضوعات مختلف از جمله راه های اخذ اقامت اروپا 2021 و مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه و راحت ترین کشور برای مهاجرت و اقامت کشورهای اروپایی و همچنین اقامت اروپا با کمترین هزینه و بهترین روش اقامت اروپا و همچنین اقامت اروپا از طریق تمکن مالی صحبت نمودیم. شما عزیزان اگر در خصوص اقامت کشورهای اروپایی و اقامت رایگان اروپا و همچنین مهاجرت رایگان به اروپا دارای سوالات و ابهاماتی بودید با موسسه مشاوره ایی mie اتریش همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و با مشاورین و کارشناسان ارشد این موسسه در خصوص راه های اخذ اقامت اروپا با کمترین هزینه به صورت رایگان مشاوره تلفنی داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *