اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش ، اجاره اپارتمان ارزان در وین اتریش ،اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، خرید خانه ویلایی در وین اتریش ، اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری، شرایط و الزامات خرید ملک در اتریش، اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، خرید خانه ویلایی در وین اتریش، اجاره اپارتمان ارزان در وین اتریش، اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در این مقاله با رویکردی علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش امکان پذیر می باشد؟ مبلغ و ارزش ملک برای اقامت از طریق خرید ملک در اتریش چه میزان می باشد؟ مراحل خرید ملک و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش به چه صورت است؟ اتریش کشوری زیبا در قلب اروپا است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. بحث هایی نظیر خرید ملک و سرمایه گذاری در اروپا نیازمند آن است که شما با شرایط کشور مورد نظر، قوانین حاکم بر آن و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه شما، آشنایی کامل داشته باشید. توصیه ما این است برای افزایش آگاهی خود در خصوص اقامت از طریق خرید ملک در اتریش، مقاله پیش رو که به کوشش کادر حرفه ایی موسسه MIE تدوین گردیده است مطالعه بفرمایید و جهت بررسی شرایط مهاجرتی خود با موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار نمایید. دریافت مشاوره های تخصصی و حرفه ایی موسسه بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور اتریش و شرایط اقامت از طریق خرید ملک در اتریش
 • استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اتریش
 • واجدین شرایط خرید ملک در اتریش
 • مراحل قانونی خرید ملک در اتریش
 • هزینه های اجاره و خرید ملک در اتریش
 • وکیل امور ملک در اتریش
 • اقامت از طریق خرید ملک در اتریش و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
 • توصیه های حقوقی در زمینه اقامت از طریق خرید ملک در اتریش
 • سوالات متداول در زمینه اقامت از طریق خرید ملک در اتریش
 • سخن پایانی درباره اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

درباره کشور اتریش و شرایط اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

اتریش کشوری پیشرفته و زیبا در اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین، سال هاست به عنوان برترین شهر دنیا از نظر رفاه اجتماعی و کیفیت بالای زندگی معرفی شده است. زبان این کشور به صورت رسمی آلمانی است ولی عموم مردم می توانند به زبان انگلیسی با شما ارتباط برقرار نمایند. این کشور در همسایگی کشورهای مرفه و زیبای سوئیس و لیختن اشتاین قرار گرفته است. آلمان قطب صنعتی اروپا در شمال اتریش واقع شده است. از همسایگان جنوبی آن می توان ایتالیا را نام برد. سایر کشورهای همسایه اتریش شامل مجارستان، اسلواکی، اسلونی و جمهوری چک می باشد. واحد پول این کشور یورو است.

روش های مختلفی برای ورود به اتریش و اخذ اقامت آن وجود دارد. نظام آموزشی در اتریش رایگان است و این موضوع سبب شده است متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. برای سرمایه گذاری در اتریش موارد و راه های گوناگونی وجود دارد با توجه به معاهده ایی که در زمان رضاشاه پهلوی با کشورهای اتریش، آلمان و سوئیس بسته شد، ایرانیان اجازه خرید ملک در این کشورها را خواهند داشت. حال سوال اصلی این است که آیا امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش فراهم است؟ پاسخ این سوال خیر است. شما به صرف خرید ملک در اتریش نمی توانید اقامت این کشور را اخذ نمایید بلکه تنها یک سرمایه گذاری امن و سودآور در بهترین کشور دنیا خواهید داشت.

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش

افراد برای مقاصد مختلف در کشورهای گوناگون تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند اما آیا همه آن ها موفق می شوند؟ راهکاری که بتوان سرمایه گذاری کم ریسک داشته باشیم چیست؟ یکی از راهکارها سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است. گاهی افراد جهت اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش اقدام می نمایند. باید گفت خرید ملک در اتریش یکی از امن ترین و کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری است و سود مناسبی هم دارد اما نمی تواند منجر به اقامت شما و خانواده شما شود. شما باید پیش از استارت سرمایه گذاری در کشور مقصد با استانداردهای سرمایه گذاری آن آشنا باشید. قواعد سیاسی و ریسک های سرمایه گذاری به واسطه قوانینی مثل مصادره اموال یا حمایت از سرمایه گذار خارجی را بدانید تا با خیالی آسوده اقدام به سرمایه گذاری نمایید. در زیر به بررسی استانداردهای مهم سرمایه گذاری می پردازیم.

 • کنترل فساد

کنترل فساد رنجی بین 2.5 – و 2.5 را دارد. شاخص کنترل فساد نشان دهنده قانون مند بودن کشور می باشد. عدم استفاده از امکانات دولتی برای مقاصد شخصی، عدم دخالت در امور عمومی برای نفع افراد خاص و وابسته نشان دهنده امنیت در سیستم قضایی یک کشور می باشد. این نرخ برای کشور اتریش به صورت میانگین 1.73 % در فاصله زمانی 1996 تا 2017 بوده است. کمترین نرخ 1.39 % و بیشترین نرخ 2.05 % ثبت گردیده است. از این نظر کشور اتریش سیستم قضایی بسیار امنی دارد و شما می توانید روند مثبت آن را در نمودار مشاهده بفرمایید :

 • خطر مصادره اموال

مصادره اموال به معنی هرگونه تبعیض دولت کشور مقصد در خصوص سرمایه گذار خارجی است که هیچ گونه اقدامی جهت جبران خسارت وارده انجام نداده و سرمایه فرد خارجی از دست وی خارج می شود. در تعریف این شاخص علاوه بر خطر مصادره اموال، هر گونه نابرابری و تبعیض دولت ها، تغییر در قانون اساسی کشورها و نیز تغییر عملکرد مراکز حقوقی دولت کشور مقصد در جهت آسیب به سرمایه گذار خارجی محاسبه شده است. بر این اساس کشورها در بازه 1 تا 7 دسته بندی شده اند که 1 کم ریسک ترین و 7 پر ریسک ترین کشور می باشد. در نمودار زیر می توانید مشاهده کنید که کشور اتریش در سال های اخیر در دسته کم ریسک ترین کشورها قرار گرفته است.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در اتریش

برای آنکه سرمایه گذاری موفق و پرسودی داشته باشید بهتر است نگاهی به شاخص های اقتصادی کشور مقصد نیز داشته باشید. نرخ تولید ناخالص داخلی، تورم و شاخص قیمت ملک از مواردی است که در این مقاله در خصوص اقامت از طریق خرید ملک در اتریش به آن خواهیم پرداخت.

 • رشد ناخالص داخلی

این نرخ بیان گر رشد اقتصادی در کشور اتریش می باشد. تولید ناخالص داخلی نشان می دهد که در بازه زمانی یک ساله، تولید داخلی افزایش یافته یا روند کاهشی داشته است. عموما متوسط رشد اقتصادی برای کشورهای با اقتصاد سالم و رو به رشد، 3-2 % طی یک سال می باشد. اگر رشد اقتصادی در هر سال 5 % یا بیشتر باشد، شرایط خوبی از نظر اقتصادی حاکم می گردد. حال اگر این نرخ 8-7 % باشد رشد اقتصادی فوق العاده است. در نمودار زیر این شاخص برای کشور اتریش آورده شده است.

 • نرخ تورم سالانه

داده های مربوط به نرخ تورم اتریش از سال های 1961 تا 2019 موجود می باشد. میانگین این داده 3.27 % بوده است و کمترین داده مربوط به سال 1966 بوده است با نرخ 0.99 – % و بیشترین نرخ تورم در سال 1974 با عدد 10.43 % ثبت شده است. نمودار زیر روند این شاخص را نمایش می دهد.

واجدین شرایط خرید ملک در اتریش

کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری و خرید ملک قوانین خاص خود را دارند. خوش بختانه ایرانیان بر اساس معاهده ایران با اتریش، اجازه خرید ملک در این کشور زیبا و امن را خواهند داشت. اما توجه داشته باشید اگر هدف شما اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش است، باید در کنار خرید ملک پروسه ایی مثل خود حمایتی یا طرح های تجاری را در اتریش استارت بزنید تا منجر به اقامت شما شود زیرا همان گونه که اشاره شد؛ به واسطه خرید ملک به شما اقامت دائم نمی دهند. اگر هدف شما کسب درآمد یورویی از روشی امن و در کشوری ارزشمند می باشد، خرید ملک در اتریش گزینه مناسبی است. در صورتی که در اتریش ملکی داشته باشید، شما همچنین می توانید ویزای توریستی اتریش را با سهولت بیشتری دریافت کنید.

مراحل قانونی خرید ملک در اتریش

شخص متقاضی اقامت از طریق خرید ملک در اتریش باید طی یک قرارداد ابتدایی از شرایط خرید ملک مطلع گردد. قیمت و ارزش ملک، نحوه پرداخت مبلغ قرارداد، شرایط کلی و جزئی ملک مورد نظر از این موارد می باشد. سپس فرد متقاضی اقامت از طریق خرید ملک در اتریش باید بتواند 10 % قیمت و ارزش ملک را پرداخت کند تا استعلامات لازم جهت خرید نهایی صورت پذیرد. مالیات مشخص شده بر اساس ارزش ملک باید پرداخت گردد و در نهایت می توانند قراردادی منعقد کنند و این خرید در اداره ثبت اتریش نیز ثبت خواهد شد و خریدار با خیالی آسوده و بصورت کاملا قانونی صاحب ملک می شود. اگر در کشور اتریش حضور ندارید، با توجه به اینکه ممکن است به سادگی نتوانید از تمامی قوانین در کشور اتریش اطلاع یابید، توصیه می کنیم از وکلای اتریشی یا وکلای بین المللی برای پیشبرد قرارداد بهره ببرید، تا خطر های مربوط به فریب احتمالی کاهش یابد.

هزینه های اجاره و خرید ملک در اتریش

زمانی که ملکی در اتریش انتخاب شد از طریق نماینده املاک و مستغلات پیشنهاد کتبی ارائه می نمایید و در ضمیمه اسناد پیشنهادی، هزینه های مربوط به معامله مانند: هزینه حقوقی، مالیات انتقال ملک، ثبت، دفتر اسناد رسمی و هزینه نماینده املاک و مستغلات آورده شده است. همان طور که گفته شد، در ابتدا یک قرارداد خرید یا اسناد رسمی اتریشی تهیه می شود. با امضای قرارداد از خریدار انتظار می رود 10% قیمت خرید را به عنوان سپرده پرداخت نماید که تا زمان اتمام در حساب جاری باشد. پس از اتمام، وکیل شما جزییات انتقال را در اداره ثبت محلی ثبت کرده، انتقال و ثبت را انجام می دهد.

 • هزینه ثبت نام املاک حدود 4.5 % از ارزش املاک را شامل می شود. به طور متوسط 9 تا 32 روز کل پروسه طول می کشد.
 • هزینه معامله رفت و برگشت شامل کلیه هزینه های خرید و فروش مجدد یک ملک، حق الزحمه وکلا، هزینه اسناد رسمی، هزینه ثبت نام، مالیات، کارگزاران و غیره است.
 • هزینه های حقوقی قرارداد معمولا توسط وکیل یا دفتر اسناد رسمی، با 1 تا 3 % قیمت خرید بعلاوه 20 % مالیات بر ارزش افزوده تنظیم می شود.
 • مالیات انتقال ملک معمولا نرخ 3.5 % از ارزش ملک تعیین می شود. مالیات انتقال برای نزدیکان به 2 % کاهش می یابد.
 • مالیات بر ارزش افزوده برای دارایی های تازه ساخته شده قابل پرداخت است. صاحبان املاک در صورت اجاره ملک می توانند 20 % مالیات بر ارزش افزوده را پس بگیرند. با این حال، درآمد اجاره در این حالت به مالیات بر ارزش افزوده اضافه خواهد شد. به علاوه مالیات توریستی در حدود 0.10 یورو برای هر نفر در هر شب می باشد.
 • هزینه ثبت در ثبت اسناد
 • دفتر اسناد رسمی

  امضای فروشنده و خریدار باید در قرارداد تایید شود. این کار توسط دفتر اسناد رسمی یا دادگاه برای هر شخص حداکثر 120 یورو به علاوه 20 % مالیات بر ارزش افزوده قابل انجام است. هزینه دادگاه ممکن است کمی با دفتر اسناد رسمی متفاوت باشد.

 • هزینه نمایندگی املاک و مستغلات

  هزینه نماینده املاک و مستغلات طبق قانون 3% تا 4 % قیمت خرید ملک یا ارزش بازار تعیین می شود.

در خصوص نرخ ملک، قاعده اصلی این است که رنج قیمت در مناطق گران قیمت کمتر و بالاتر است. بنابراین رنج قیمت در منطقه 1 (Innere Stadt) در پایین ترین حد خود قرار دارد. Innere Stadt لوکس ترین و کم جمعیت ترین منطقه وین است و تقریباً 17،000 نفر جمعیت دارد. اما با داشتن نیروی کار حدود 100،000 نفر، بزرگترین محل اشتغال در وین است. قیمت آپارتمان های موجود در Innere Stadt در حدود 11،000 یورو تا 13،000 یورو در هر متر مربع متغییر است. در حالی که در مناطق دیگر آپارتمان ها فقط در حدود 3،500 یورو تا 7،800 یورو در هر متر مربع هزینه دارند. رنج قیمت در Innere Stadt از 1.7-2.3 است و هیچ کس مایل به خرید برای اجاره آن نیست. این منطقه اقامتگاه ثروتمندان است.

اما بازده قابل قبولی در مناطقی مانند Margereten، Mariahilfe، Favoriten، Hernals یا Leopoldstadt وجود دارد که هزینه آپارتمان بسیار متفاوت است و از 3،500 تا 5،400 یورو در هر متر مربع می باشد. در این مناطق رنج تقریباً 5٪ برای آپارتمان های کوچک و 4.4٪ برای آپارتمان های بزرگ است.

وکیل امور ملک در اتریش

اگر هدف شما اقامت از طریق خرید ملک در اتریش است بایستی با وکیل متخصص در این خصوص اقدام نمایید. شما برای عقد قرارداد حتما به کمک یک وکیل آگاه به امور ملک در اتریش نیاز دارید. وکیل وظایفی همچون: تهیه قرارداد ابتدایی ، آگاه ساختن شما از جزییات قرارداد و مسائل حقوقی مرتبط  و ثبت و نهایی نمودن خرید ملک در اتریش  را انجام می دهد. همچنین وکیل بایستی شرایطی همچون: مسلط به زبان رسمی و قوانین مربوطه به خرید ملک را دارا باشد.

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

موسسه حقوقی ملک پور در وین این افتخار را دارد تا با کادر حقوقی و موفق خود و بهره مندی از وکلای اتریشی تراز اول در امور حقوقی همچون اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش شما را یاری نماید. برای خرید ملک در اتریش می توانید با دعوت نامه توریستی که از طرف موسسه برای شما ارسال می شود، در اتریش حاضر شوید. از آنجایی که با ویزای توریستی نمی توانید جهت اقامت از طریق خرید ملک در اتریش اقدام نمایید می توانید کار وکالت خود جهت خرید ملک در اتریش را به ما بسپارید. تیم MIE برای پیدا کردن ملک دلخواه متناسب با بودجه و توان مالی شما، یاریتان خواهد نمود. همچنین مشاوره تخصصی برای انتخاب ملکی سودآور به شما خواهد داد. شما را راهنمایی می کنیم تا در صورت تمایل ملک خود را اجاره داده و درآمدی از این راه داشته باشید.

توصیه های حقوقی در زمینه اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

همان گونه که پیش تر بدان اشاره شد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش امکان پذیر نمی باشد،  ولی شما می توانید با روش های مختلف مهاجرت نظیر خودحمایتی، سرمایه گذاری، تحصیلی یا کاری اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایید و در کنار آن ملکی در اتریش خریداری نمایید. خرید ملک در اتریش یکی از کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری است که سودآوری خوبی نیز به همراه دارد، اما لازم است حتما با یک وکیل معتبر در اتریش اقدام به انتخاب ملک، استعلامات لازم جهت خرید ملک، انعقاد قرار داد، ثبت نهایی و رسمی نمایید. اگر هدف شما اخذ اقامت از طریق خرید ملک است، می توانید این مهم را در کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا، یونان و پرتغال انجام دهید. حداقل بودجه برای خرید ملک در یونان 250 هزار یورو می باشد، برای پرتغال 370 هزار یورو و برای اسپانیا 500 هزار یورو است.

سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

✅آیا امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش فراهم است؟

خیر.

✅نرخ مصادره اموال در کشور اتریش چقدر است ؟

1.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش، الزامات خرید ملک در اتریش، مراحل و نحوه خرید ملک در اتریش و همچنین اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری به صورت علمی در این مقاله بررسی گردید. اتریش کشوری مرفه و زیبا در اروپا و رابط بین شرق و غرب اروپا است. رشد اقتصادی مثبت، امنیت بالای سرمایه گذاری در کنار تحصیل رایگان و رفاه اجتماعی سبب شده متقاضیان زیادی خواهان مهاجرت به اتریش باشند. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. ثبت شرکت، خرید سهام و خرید ملک از روش های فراگیر سرمایه گذاری هستند. از آنجا که سوال بسیاری از شما مخاطبان این بوده است که آیا اقامت از طریق خرید ملک در اتریش برای ایرانیان وجود دارد، مؤسسه MIE مقاله پیش روی شما را تهیه نموده است تا بتوانید اطلاعات جامعی در این خصوص کسب نمایید. همان طور که بیان شد، اقامت از طریق خرید ملک در اتریش امکان پذیر نیست و شما باید از طرق دیگر اقامت این کشور را اخذ نمایید و این راه تنها برای سرمایه گذاری می باشد. شما به عنوان یک ایرانی اجازه خرید ملک در اتریش خواهید داشت. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در خصوص این مقاله، در بخش دیدگاه ها نظر و سوال خود را از کارشناسان پرسیده و جواب آن را دریافت نمایید.

4 پاسخ
 1. سمیر سیحون
  سمیر سیحون گفته:

  درود بر شما . من یکی از موکلین موسسه mie هستم و قصد دارم با روش قرمز سفید قرمز و از طریق ثبت شرکت مهاجرت کنم. پیشنهادم اینه که راجع به متراژ منازل ویلایی و آپارتمانی در مناطق مختلف وین مطلب بذارید. ممنون میشم

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. شما برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

   پاسخ
 2. افسانه محمدی
  افسانه محمدی گفته:

  با سلام و عرض ادب . من خانمی ۴۷ ساله هستم که دو تاپسر دارم . پسر ۲۰ ساله ام طراح سایت و برنامه نویس و پسر ۱۸ ساله ام یوتیوبر است . ما میخواهیم تا قبل از خرداد سال ۱۴۰۰ از کشور خارج بشیم که پسرم سربازی نره. پسر اولم معافه به خاطر فوت پدرش .از لحاظ مالی هم خوبیم . لطفا ما را راهنمایی کنید ممنون میشم . میخواهیم سه نفر با هم باشیم . ممنون

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. تا قبل از خرداد نمی توانید بدین منظور اقدام کنید. مگر اینکه بچه ها را به صورت تحصیلی وارد کشور اتریش کنید و خودتان نیز می توانید از طریق اقامت خود حمایتی یا خرید ملک اقدام کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *