اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت، شرایط اقامت ترکیه با خرید ملک و خانه از مواردی هستند که در این نوشتار به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

خرید خانه، یکی از چند روشی است که می توان بوسیله آن اقامت کشور ترکیه را اخذ کرد که به دلیل مزایایی که دارد مورد توجه بسیاری از ما ایرانیان در این سال های اخیر قرار گرفته است. یکی از این مزایا نزدیکی ترکیه با ایران و پرواز 3 ساعته آن است که امکان رفت و آمد و دیدن نزدیکان و بستگان را در هر زمان مقدور می سازد.مزیت بعدی ارزشمندی پاسپورت ترکیه است. پاسپورت ترکیه رتبه 39 جهانی را دارد وامکان سفر به 70 کشور جهان بدون ویزا را برایتان ممکن می سازد.

نکته ای که خیلی ها نمی دانند آن است که برای گرفتن پاسپورت ترکیه با خرید ملک باید مبلغی بالای 250 هزار دلار برای ملک و خانه بپردازید تا بتوانید پاسپورت ترکیه را اخذ کنید.  بنابراین با ما در ادامه همراه باشید تا صفر تا صد هر آنچه که مربوط به شرایط اقامت ترکیه با خرید ملک می باشد را برایتان شرح دهیم .همچنین برای دریافت هرگونه خدمات در زمینه اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ، موسسه حقوقی ملک پور آماده خدمت رسانی به شما همراهان عزیز می باشد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت می توانید با مشاوران و وکلای ما تماس حاصل و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید. همچنین با پر کردن فرم تماس و اعلام درخواست مشاوره رایگان و دریافت تماس تلفنی از مشاورین متخصص این موسسه راهنمایی های لازم را بدست آورید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور ترکیه برای زندگی
 • اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
 • زندگی در ترکیه و بازار ملک در ترکیه
 • اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
 • خرید خانه ارزان در ترکیه
 • اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه
 • استانداردهای سرمایه گذاری در ترکیه
 • شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در ترکیه
 • واجدین شرایط خرید ملک در ترکیه
 • مراحل قانونی اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
 • هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در ترکیه
 • وکیل امور ملکی در ترکیه
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در ترکیه
 • توصیه های حقوقی مرتبط با خرید ملک در ترکیه
 • سوالات متداول در زمینه اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
 • سخن پایانی درباره اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

کشور ترکیه برای زندگی

ترکیه علاوه بر آنکه کشور بسیار زیبایی است دارای آب و هوای بسیار خوبی نیز هست. ترکیه پر است از مکان ‌های جالب و دیدنی به همین دلیل سالانه مسافران و گردشگران بسیاری را از قاره های مختلف دنیا به خود جذب می کند. از آنجایی که ترکیه گذرگاهی بین اروپا و شمال غرب آسیا می باشد می توان گفت که در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان قرار دارد.یکی از جذابیت های ترکیه آن است که دریای سیاه در مرزشمالی آن، دریای مرمر و اژه در مرز غربی آن  و در جنوب غربی هم با دریای مدیترانه مرز آبی دارد.  تقریبا 85 میلیون نفر شهروند ترک زبان در ترکیه اسکان دارند.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

این اواخر یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی به ترکیه اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک بوده است.از آن جهت پرطرفدار می باشد زیرا با اخذ آن شما می توانید از امکانات و مزایای کشور ترکیه بهره مند گردید. امکاناتی نظیر اجازه تحصیل، اجازه کار تنها بخشی از امتیازاتی است که شما با خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت به دست می آورید.

نظر به قوانین حال حاضر کشور ترکیه درباره اخذ اقامت از طریق خرید ملک، اولا ارزش ملکی که قصد خرید آن را دارید می بایست دویست و پنجاه هزار دلار آمریکا باشد و در ثانی برای یک بازه زمانی سه ساله آن ملک را حفظ کنید تا بتوانید اقامت و سپس تابعیت این کشور را کسب کنید.

شرط دوم برای کسانی که بتوانند ملکی به ارزش پانصد هزار دلار آمریکا در ترکیه خریداری کنند منتفی خواهد شد. به عبارتی برای اخذ اقامت و تابعیت دیگر حفظ و نگهداری ملک ضروری نخواهد بود.

اگر سرمایه شما به 250 هزار دلار نمی رسد نگران نباشد باز هم می توانید با خرید ملک اقامت ترکیه را کسب کنید اما اقامتی که به شما داده می شود از نوع توریستی خواهد بود. برای این منظور نیاز است شما ملکی به قیمت حداقل شصت هزار دلار بخرید تا به شما اقامت 3 ساله توریستی اعطا گردد؛ اقامت توریستی به این معنی است شما اجازه تحصیل و کاردر ترکیه را ندارید.بر طبق قوانین این اقامت توریستی 3 ساله تا 10 سال قابل تمدید خواهد بود.

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

فایل صوتی این ویدیو

زندگی در ترکیه و بازار ملک در ترکیه

شرایط زندگی درترکیه شباهت زیادی به زندگی در ایران دارد و دلیل آن همسایگی و نزدیکی ترکیه به ایران می باشد.اغلب افرادی که به ترکیه سفر کرده اند و یا مدتی درآن زندگی کرده اند معترفند که مردم ترکیه بسیار خونگرم و میهمان نوازند و شباهت های فرهنگی بسیار زیادی با ما ایرانی ها دارند ،علاوه بر آن مخارج و هزینه ها در صورت کسب درآمد به لیرنسبتا اندازه ایران است . رفت و آمد سریع و کم هزینه به ایران ، و بازدید از آشنایان نیز مزیت قابل توجهی است.این عوامل ، شرایط مناسبی را برای مهاجرت به ترکیه ایجاد کرده است. همه این موارد باعث گردیده بازار ملک در ترکیه برای ایرانیان به خصوص خرید ملک در استانبول داغ باشد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

برای اخذ مجوز اقامت و به عبارتی مجوز زندگی در ترکیه از طریق خرید یک خانه شما باید ابتدا به تقویت سطح آگاهی خود درباره ترکیه و بخش املاک این کشور بپردازید. این امکان برای سرمایه گذاران و خریداران فراهم شده است تا در مدتی که درترکیه حضور دارند از یک مترجم حقوقی که توسط دفتر اسناد رسمی معرفی میگردد راهنمایی  بگیرند.

ترجمه پاسپورت معتبر در کمترین زمان ممکن، قدم اول  و ابتدایی شما است. پس از ترجمه گذرنامه ، زمان پرداخت مبلغ به فروشنده و امضای قراردادی که بین طرفین بسته شده، می باشد . لازم به ذکر است حضور خریدار و فروشنده ( هر دو طرف قرارداد) در هنگام عقد قرارداد و انتقال هزینه ملک لازم و ضروری است. در قدم بعدی برای آنکه سند رسمی که TAPU نامیده می شود را برای ملک خریداری شده  بگیرید باید گذرنامه و دیگر مدارک مورد نیاز را به مراجع ذیربط ارائه دهد.پس از اخذ سند رسمی لازم است که  3 درصد از ارزش ملک خریداری شده را به عنوان مالیات و عوارض  پرداخت کنید به همین منظورمرحله بعد برای شما باز کردن حساب بانکی و گرفتن شماره مالیات اقتصادی برای شخص خریدار می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت ترکیه از طریق خذید ملک می توانید روی این لینک کلیک کنید.

خرید خانه ارزان در ترکیه

آیا امکان قرارگیری در محیط ترکیه و شهری همچون استانبول، از مسیر سرمایه گذاری و خرید یک خانه تنها با مبلغ 250 و 60 هزار دلار امکان پذیر می باشد؟ دولت ترکیه اخیرا قانون جدید اضافه کرده با این توضیح که شما حتی اگر 250 هزار دلار نداشته باشید می توانید تنها با 150 هزار دلار ملکی در مناطق و نواحی توریستی و ساحلی کشور ترکیه بخرید، 100 هزار دلار باقی مانده را شرکت های سرمایه گذاری در ترکیه به جای شما تقبل می کنند. ملاحظه بفرمایید در این روش شما پس از چهار سال می توانید برای فروش ملک خود اقدام کنید و نه قبل از آن. پس این یعنی اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار امکان پذیر می باشد.

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه طبق تغییراتی که در قوانین اقامتی ترکیه در سال 2020 اعمال شد دچار چالش هایی گردید. به این صورت که تا قبل از سال 2020 شما با اجاره منزل در ترکیه اقامت توریستی 2 ساله ای دریافت می کردید که قابل تمدید نیز بود اما پس از سال 2020 قانونی تصویب و از سال 2021 در ترکیه اجرا گردید به این صورت که تنها با اجاره منزل می توانید اقامت توریستی یک ساله دریافت کنید که بلافاصله قابل تمدید نخواهد بود و باید حداقل یک سال از پایان اقامت قبلیتان گذشته باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری در ترکیه

همانگونه که می دانید نرخ سرمایه گذاری های مستقیم خارجی ،نشانه های یک اقتصاد سالم و رقابتی است. و مقام دوم  سرمایه گذاری خارجی در بین کشورهای آسیایی در سال 2019 به کشور ترکیه تعلق گرفت. هلند بزرگترین سرمایه گذار در ترکیه و پس از آن ایالات متحده آمریکا دومین کشور سرمایه گذار در ترکیه به حساب می آید.نظر به درگیری های اخیر در کشور ترکیه و رکود سرمایه گذاری در این کشور لازم دانستیم توضیحاتی در باب استاندارد های سرمایه گذاری در ترکیه خدمت شما عزیزان ارایه کنیم و اگر شما قصد خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه را داشته باشید ضروری است که از این استانداردها اطلاع کافی داشته باشید. در ادامه به زیرعناوینی مانند نرخ مصادره اموال ترکیه و کنترل فساد ترکیه به بیانی ساده و کاربردی می پردازیم.

 • نرخ مصادره اموال

وقتی می گوییم نرخ مصادره اموال، منظورمان این است، که دولت کشور مقصد به نوعی بر اموال شما نظارت مستقیمی دارد و ممکن است، تحت یک سری مسائل اموالتان را خودسرانه سلب کند. این شاخص در 7 دسته ارزیابی می شود به این صورت که کشور هایی که در دسته 1 قرار بگیرند کمترین ریسک سرمایه گذاری و دسته 7 بیشتر ریسک سرمایه گذاری را دارا می باشند . در این تقسیم بندی کشور ترکیه در دسته پنجم قرار گرفته است.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 • کنترل فساد

کنترل فساد هم به صورت کمی و بین بازه منفی 2.5 تا مثبت 2.5 گزارش می گردد. کنترل فساد در ترکیه منفی 0.29 گزارش گردیده است.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در ترکیه

آنالیز شاخصه ها در ترکیه در کنار آنالیز استانداردهای سرمایه گذاری آن هم به صورت تخصصی، بسیار مهم است.

 • تولید ناخالص داخلی

شاخص اولی که به آن میپردازیم تولید ناخالص داخلی می باشد که به وضعیت اقتصادی، ارزش کالاها ، خدمات و … اشاره دارد.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 • تورم

شاخص مهم بعدی نرخ تورم می باشد که اشاره به تغیییرات درقدرت خرید مردم آن کشور در طول 1 سال دارد.در ترکیه نرخ تورم در سال 2019 چیزی در حدود 47 درصد گزارش شد.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 • مالیات بر درآمد

شاخص پر اهمیت بعدی مالیات بر درآمد می باشد.این شاخص که وابسطه به میزان درآمد شخص است به صورت سالانه ارزیابی میگردد که هم اکنون و در سال جاری به  7 درصد رسیده است.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

واجدین شرایط خرید ملک در ترکیه

کسانی واجدین شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می شوند که شامل اصل تقابل بشوند. اصل تقابل به این موضوع اشاره دارد که ساکنان آن دسته از کشورهایی می توانند در ترکیه با خرید ملک اقامت بگیرند که به شهروندان ترکیه اجازه خرید ملک را  بدهند. شهروندان ایالات متحده آمریکا و کانادا و همچنین شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا شامل این طرح می شوند به جز کشور بلژیک، چک و اسلواکی و قبرس.

شهروندان ایرانی نیز با توجه به اصل تقابل واجد شرایط هستند و می توانند از این طریق به اقامت و تابعیت کشور ترکیه دست پیدا کنند.

نکته قابل توجه آن است که در مناطق مجاز از نظر دولت ترکیه باید اقدام به خرید ملک کرد. خرید ملک در مناطق نظامی جزو مناطق ممنوع خرید ملک در ترکیه به حساب می آید.

همچنین در صورتی که زمین خریداری شده توسط یک شهروند خارجی در ترکیه دارای هیچ سازه ای نباشد، مهلت 2 ساله ای جهت اقدام به راه اندازی سازه در زمین به شما داده می شود تا از طریق این پروژه ساخت و سازی ، بتوانید برای اقامت و تابعیت ترکیه اقدام بکنید.

مراحل قانونی اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

قطعا دوست دارید که بدون استرس برای خرید ملک به  محیط کشور ترک زبان بروید. یکی از راه های کاهش استرس این است که به مطالعه راجع به قوانین کشور ترکیه بدون اتلاف وقت بپردازید و بسیار بر مطالعه خود  و جزئیات قوانینی که راجع به خرید ملک می باشد، تمرکز کنید. علاوه بر مطالعه شما باید به جهت کسب سود بالا و اقامت ترکیه با وکیلی که اگاه است، مشورت کنید.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در ترکیه

هزینه ملک درشهرهای ترکیه بسیار متغییر است. شاید تصورش برایتان سخت باشد ولی با وجود این که استابول پایتخت نیست ولی قیمت خانه در آن بالاتر از قیمت خرید خانه و اجاره آپارتمان درآنکارا است.  میانگین قیمت ملک در استانبول متری 8 هزار لیر و میانگین قیمت ملک در آنکارا متری 5 هزار لیر تخمین زده می شود. هر متر مربع در شهر آنتالیا 3.5 هزار لیر و در شهر ازمیز 5.5 هزار لیر تخمین زده شده است. میانگین قیمت هر متر مربع در آدانا و ترابزون هم 4 هزار لیر برآورد می شود.

خرید ملک در شهرهای ترکیه قیمت ملک هر متر مربع به لیر
شهر استانبول 860894
شهر انکارا 453116
شهر انتالیا 322500
شهر ازمیر 566479
شهر ترابزون 392180
شهر مارماریس 650000
شهر ادانا 433333

وکیل امور ملکی در ترکیه

تا سال 2018 اگر تمایل به اقامت ترکیه از طریق خرید ملک داشتید، شما نیازمند دریافت مجوز نظامی این کشور بودید که پروسه بسیار زمان بری بود و حتی باعث از دست دادن ملک مورد نظرتان می شد اما از سال 2018 به بعد این قانون خوشبختانه تغییر کرد و دیگر نیاز به اخذ مجوز نظامی برای خرید ملک در ترکیه ندارید. یعنی برای خرید ملک ، خریدار پس ازدریافت تأییدیه مدارک و مستندات خود ، مبلغ توافق شده ملک را به فروشنده میپردازد و صاحب ملک میگردد. اگر شما قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه و یا  کشور دیگری را دارید، حضور یک وکیل که به قوانین سرمایه گذاری در کشور ترکیه مسلط باشد می تواند در پیشبرد قانونی سرمایه گذاری شما موثرباشد تا بتوانید با ریسک بسیار پایین ملک مورد نظر خویش را بخرید.

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در ترکیه

  گفتنی است که، موسسه ام آی ای اتریش همیشه در کنار متقاضی به بررسی چنین مسائل خاص می پردازد.: تفاوت ملک هایی که درترکیه وجود دارند ،فرایند خرید ملک ،قوانین و نرخ مصادره اموال در ترکیه ترکیه ، شاخص های اقتصادی، تورم و قوانین مربوط به مالیات. موسسه حقوقی ملک پور در طی پروسه اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در تمام مسیر کنارتان خواهد بود. در ذهن خود بسپارید که، امکان شناخت از قوانین ترکیه با موسسه مهاجرتی ام آی ای اتریش از صفر تا صد وجود دارد.

توصیه های حقوقی مرتبط با خرید ملک در ترکیه

توصیه اولیه، بسیار مهم و بسیار قابل تامل و تفکر ما به شما عزیزانی که اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را الویت قرار دادید، این است که حتما یک سری به کنسولگری ترکیه بزنید و از آنان لیست کشورهایی که اجازه واردشدن به برخی از شهرهای ترکیه را دارند، بگیرید. زیرا ترکیه به همه کشورها اقامت خرید ملک را نمی دهد.

سوالات متداول در زمینه اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

چگونه با خرید ملک در ترکیه می توانم به تابعیت ترکیه برسم؟

با خرید یک خانه 250000 هزار دلاری.

آیا ملک 60000 دلاری من را به اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می رساند؟

بله، با خرید خانه در ترکیه با مبلغ 60 هزار دلار نیز شما واجد شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک خواهید بود.

آیا به تنهایی می توانم مراحل خرید خانه و یا اجاره خانه در ترکیه را طی کنم؟

بله، ولی برای اطمینان خاطر و رسیدن به اقامت ترکیه از طریق خرید ملک پیشنهاد ما یاری گرفتن از موسسه MIE اتریش می باشد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در کشور ترک زبان ترکیه و در شهر آنکارا، استانبول و امثالهم شما را به اقامت جذابی می رساند که آن اقامت جذاب نیز در آینده بسیار نزدیک شما را به سود بالا و بازار سرمایه دلچسب خواهد رساند. در بخش های فوقانی ددید که درباره اقامت ترکیه از طریق خرید ملک بسیار برایتان مطالب قرار دادیم ودرمورد حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه نیز به شما نکات مهمی بیان کردیم . و گفتیم که شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک چیست و پاسپورت ترکیه با خرید ملک چگونه به دست می آید. مسیرسرمایه گذاری و به عبارتی پروسه مهاجرتی انتقال سرمایه به ترکیه را نمی توان بدون یاری گرفتن پیمود. برای یاری گرفتن موسسه حقوقی ملک پور در کل جهان بهترین است. زیرا این موسسه دلسوزانه درکنار شماست و پابه پای شما حرکت می کند تا به مقصد برسید. برای ارتباط با این موسسه و مشاورین آن می توانید با دفاتر تماس بگیرید و لازم است بدانیدکه مشاوره شما و دیگر عزیزان متقاضی رایگان خواهدبود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *