تمکن مالی و یا بهتر است بگوییم، اقامت خودحمایتی زیر مجموعه مسیر سرمایه گذاری می باشد. اشخاص از این طریق نیز می‌ توانند در محیط کشور خارجه در کنار دیگر شهروندان، محلی را برای سکونت خود برگزینند. با این تفاوت که در این روش کافیست، دولت کشور مقصد را متقاعد کنید که از نظر مالی، از شرایط بسیار خوبی برخوردار می باشید و اسنادی به نام شماست. در مقاله اقامت خودحمایتی قرار است، در مورد خودحمایتی پرتغال و اقامت خودحمایتی اتریش و چند کشور دیگر که در حال حاضر از این طریق پذیرای مشتاقان می باشند، بسیار برایتان صحبت کنیم و نکات خاص را خدمت شما سرمایه داران و عزیزان ایرانی ارائه دهیم.

اگر اقامت خودحمایتی اتریش مسیری است که مایلید تنها از این طریق برای اقامت کشورهایی که در حال حاضر چنین مسیری را برای مهاجرت ارائه می دهند، اقدام کنید، توصیه می کنیم ابتدا با مشاورین حاذق موسسه حقوقی ملک پور (ام آی ای ) در این باره صحبت کنید و تمامی سوالات خود و شرایط اقامت خودحمایتی را بپرسید. اطلاعاتی که مشاورین درباره اقامت خود حمایتی اتریش، پرتغال و یا سایر کشورها در اختیارتان قرار می دهند، رایگان است.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر اقامت خودحمایتی در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • خودحمایتی چیست؟
 • انواع خودحمایتی
 • خودحمایتی اتریش
 • خودحمایتی فرانسه
 • خودحمایتی پرتغال
 • خودحمایتی یونان
 • خودحمایتی اسپانیا
 • خودحمایتی سوئیس
 • خدمات موسسه ملک پور برای اخذ اقامت خودحمایتی
 • بهترین کشور برای اقامت خودحمایتی
 • مزایای اقامت خودحمایتی
 • معایب اقامت خودحمایتی
 • سوالات متداول راجع به اقامت خودحمایتی
 • سخن پایانی درباره اقامت خودحمایتی
اقامت خودحمایتی

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص اقامت خودحمایتی

فایل صوتی این ویدیو

خود حمایتی چیست؟

درباره اقامت خود حمایتی باید گفت که این اقامت یک اقامت بسیار متفاوت است که در نگاه اول عجیب به نظر می‌ رسد. زیرا دولت کشورهایی که این روش ها را ارائه می دهند، بدون این که از شما بخواهند بر اقتصاد کشورشان تاثیر مثبت بگذارید و سرمایه‌ گذاری کنید، اجازه می دهند تنها با نشان دادن مبلغی در حساب خود در محیط قرار گیرید. اقامت شما به قدری با ارزش است که بدون پر کردن فرم و بدون درخواست ویزا می توانید، هر زمان که دوست داشتید در حوزه شنگن جابجا شوید. در خصوص انواع اقامت خود حمایتی، در بخش زیرین مقاله مطالب حائز اهمیتی قرار داده ایم.

انواع خودحمایتی

در این بخش به شرح انواع خود حمایتی پرداختیم:

خودحمایتی اتریش

اتریش، یکی از ۶ کشوری است که اکثر مهاجرین خارجی می خواهند در محیط این کشور قرار بگیرند. به عبارتی اقامت خودحمایتی اتریش به قدری تقاضا دارد که گاهاً اشخاص به اجبار بایستی سال ها صبر کنند. زیرا اقامت خود حمایتی اتریش کاملاً رقابتی است. ممکن است اشخاصی که مدارک کامل تر ارائه داده‌ اند و بدون فوت وقت اقدام کرده‌ اند، زودتر از شما در سفارت حضور به عمل آورند. قبل از این که بخواهیم در مورد اقامت خودحمایتی سایر کشورها صحبت کنیم در این خصوص تامل کنید که ۲ ژانویه هر سال، ۵۰۰ نفر می‌ توانند از طریق خودحمایتی اتریش اقامت چنین کشور مرفه و بسیار مطرحی را به دست آورند. در واقع دولت اتریش به ۵۰۰ نفر هر سال اجازه حضور در خاک کشور و شهرهای مختلف را می دهد. مطمئناً در ذهنتان چنین سوالی به وجود آمده که برای اقامت خودحمایتی اتریش لازم است چه شرایطی داشته باشم و شرایط کلی این اقامت به چه صورت است؟ شما برای اقامت خود حمایتی اتریش می بایست به ازای خودتان و هر فرد وابسته ای که قرار است در کنار شما در محیط اتریش قرار گیرد، ۲۲ هزار یورو در حساب نشان دهید. در خودحمایتی اتریش حضور شش ماه در محیط الزامی می‌ باشد و نمی‌ توان اقامت بدون شرط حضور داشت. درآمدی که می بایست در حساب خود داشته باشید به طور تقریبی حدوداً ما بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در ماه می باشد. در خودحمایتی اتریش شما اجازه فعالیت کاری برای یک کارفرمای اتریشی را ندارید. در واقع شما نمی توانید به استخدام یک شرکت در آیید. ولی می‌توانید اقامتتان را به اقامت سرمایه گذاری تبدیل نموده و به فعالیت در شرکت مشغول شوید. در خودحمایتی اتریش بعد از ۵ سال به اقامت دائم می رسید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت خودحمایتی می توانید روی این لینک کلیک کنید.

خودحمایتی فرانسه

درباره کشور فرانسه، که این کشور نیز در جمع کشورهایی که چنین اقامتی را ارائه می‌ دهند، قرار دارد، می توان گفت که، برای زندگی و ساختن آینده درمحیط فرانسه می توانید به همراه فرزندان زیر ۱۸ سال خود و شریک زندگی اقدام کنید. ولی فرق خودحمایتی فرانسه با خود حمایتی کشورهایی چون اتریش و سایر کشورهایی که قرار است درموردشان صحبت کنیم، این است که، اقامت فرانسه شرط حضور ندارد. درواقع، در خود حمایتی فرانسه لازم نیست حتماً در محیط قرار گیرید. میزان نقدینگی شما در حسابتان به ازای خودتان ۴۰ هزار یورو، به ازای تک فرزندتان ۱۰ هزار یورو، به ازای شریک زندگی ۲۰ هزار یورو و به ازای هر فرزند دیگر ۱۰ هزار یورو می باشد. در اقامت خودحمایتی فرانسه اجازه ندارید وارد محیط کاری شوید. در واقع خودتان بایستی با پولی که از قبل در کشور خود از طریق کار کردن به دست آورده اید و یا از طرق دیگر، برای صرف هزینه های زندگی استفاده کنید. و ملزم هستید، قبل از وارد شدن به فرانسه در بنگاه های این کشور قرارداد ملک اجاره ای را امضا کرده باشید و تا زمانی که در فرانسه حضور دارید، اجازه ندارید سرمایه گذاری کنید.

خودحمایتی پرتغال

پرتغال، از لحاظ اقتصاد و مرفه بودن تقریباً با کشور اتریش برابری می‌ کند. مردمانی که در این کشور محل خاصی را برای زندگی خود انتخاب نموده اند و مشغول به کار، تحصیل و یا دیگر فعالیت ها می باشند، بسیار مردمان خونگرمی  هستند و به ایرانیان با تمام وجود خوشامد می گویند. در خودحمایتی این کشور شما باید شش ماه به طور پیوسته در محیط قرار گیرید. پولی که بایستی قبل از دریافت اقامت خودحمایتی در حساب خود بگذارید، برای خودتان ۱۰ هزار یورو و برای همسرتان ۱۳۵۰۰ یورو می باشد. اگر فرزند دارید سه هزار یورو به هزینه های شما اضافه می شود.حال اگر شرکتی پیدا کنید ک شرایطتان را برای استخدام بپذیرد، می توانید کار کنید یا به اختیار می‌ توانید خودتان شرکتی افتتاح کنید و نوع اقامت خود را تغییر دهید.

این مقاله توسط موسسه ملک پور (موسسه MIE اتریش) تهیه و تنظیم شده است و از خوانندگان آن درخواست می دارد بدون ذکر منبع از آن کپی برداری ننمایند چراکه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است.

خودحمایتی یونان

یونان، نیز در کنار کشورهایی که اقامت خودحمایتی را ارائه می دهند، جایگاهی برای خود باز نموده است. یونان آب و هوای بسیار عالی دارد. برای مهاجرت و اخذ اقامت اروپا با تمکن مالی و به عبارتی برای اخذ اقامت یونان از طریق چنین روشی لازم است که، میزان نقدینگی داخل حساب شخصی شما ۲۵ هزار یورو باشد. برای این روش باید درآمد دقیق شما ۲ هزار یورو برای خودتان، ۳۰۰ یورو برای فرزند کوچک و یا فرزند بزرگتان و ۴۰۰ یورو برای شریک زندگیتان باشد. این کشور به متقاضی اجازه نمی‌ دهد وارد بازار سرمایه و یا بازار کاری شود. در خصوص اجاره ملک نیز شخص بایستی از قبل قرارداد ملکی را به مدت از قبل تعیین شده، امضا کرده باشد.

خودحمایتی اسپانیا

برای مهاجرت و اخذ اقامت اروپا با تمکن مالی و به بیان دقیق تر برای دریافت اقامت دائم اسپانیا برای خود و هر یک از اعضای وابسته می بابست نشان دهید که ۳۰ هزار یورو به ازای هر نفر میزان پول شما در حساب می باشد. حال برای این که بتوانید به اسپانیا سفر کنید باید شش ماه از یک سال را در ملک اجاره ای و یا ملکی که خریداری نموده اید، سکونت داشته باشید. در این روش اجازه کار در کنار هیچ کارفرمایی ندارید ولی اجازه راه اندازی یک بیزینس جدید  و یا اجازه خرید یک بیزینس از قبل تاسیس شده را دارید. اسپانیا نیز از شما می خواهد که سندی دال بر اجاره ملک در این کشور نشان دهید. اگر ۶ ماه از یک سال زندگی خود را در  یکی از مناطق اسپانیا بگذرانید، اقامت ۲ ساله دریافت می کنید. سپس پس از انقضا کارت، یک اقامت دو ساله دیگر برایتان صادر می شود که این اقامت به طور کلی پس از ۵ سال به اقامت دائم تبدیل می‌ شود.

خودحمایتی سوئیس

امکان اخذ اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی، نیز برای سرمایه دارانی که ۶ ماه شرط حضور را رعایت کنند، وجود دارد. چنین اقامتی پس از ۱۰ سال تحت شرایطی، به اقامت دائم تغییر می یابد و پس از ۱۲ سال شما از یک مقیم دائم مورد احترام قرار گرفته شده در خاک سوئیس به شهروند سوئیسی تبدیل خواهید شد. برای اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی شما مختارید که، پس از بازنشستگی اقدام کنید. سن افراد بازنشسته می بایستی بالای ۵۵ باشد. درخصوص شرایط خودحمایتی سوئیس در ادامه توضیح داده ایم:

نیاز است شش ماه به تنهایی و یا به همراه خانواده تان در سوئیس زندگی کنید.

 لازم است که تا سن ۷۸ سالگی به ازای هر سال از زندگی خود ۵۰ هزار یورو را داخل حساب خود نشان دهید.

 سوئیس به هیچ وجه به شخصی که از این طریق اقدام کرده است، اجازه کار نمی‌ دهد، ولی اجازه می دهد شخص برای خود بیزینسی داشته باشد.

خدمات موسسه ملک پور برای اخذ اقامت خودحمایتی

یکی از اهداف موسسه حقوقی ملک پور بازگشایی راه‌ های جدید برای مهاجرت شما به کشور رویایتان می باشد. این موسسه با تلاش های بسیار، موفق شده است تا رویای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در اروپا را ندارند ولی دوست دارند اقامت اروپا را داشته باشند، محقق نموده است. امکان اخذ اقامت خودحمایتی اتریش، خودحمایتی پرتغال، اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی و یا اقامت سایر کشورها که راجع به آن ها پیش تر صحبت کرده‌ ایم نیز برای ایرانیان عزیز و یا اتباع خارجی به کمک موسسه حقوقی ملک پور وجود دارد. این موسسه با مطرح ترین وکلا در ارتباط است.

بهترین کشور برای اقامت خودحمایتی

ممکن است کشوری که شما برای اقامت انتخاب می کنید، اتریش باشد. حال ممکن است کشوری که متقاضی دیگری انتخاب می نماید، یونان، اسپانیا و یا سایر کشورهای ذکر شده باشد. بنابراین برگزیدن کشور به منظور سفر و زندگی به خودتان و سلیقه تان بستگی دارد. ولی در کنار سلیقه، توجه به شرایط دیگر نیز مهم است. ممکن است، شخصی به دنبال اخذ اقامت کشوری چون فرانسه باشد که شرط حضور ندارد و یا شخص دیگری به دنبال اقامت کشور مرفی چون اتریش باشد. ممکن است، شخصی علاقه به کار در کشور مقصد داشته باشد و پرتغال را انتخاب نماید. ولی اگر از لحاظ مرفه بودن بخواهید کشورها را با هم مقایسه کنید، کشور اتریش، سوئیس و پرتغال مرفه می‌ باشند.

مزایای اقامت خودحمایتی

با توجه به مطالبی که ارائه دادیم،  می توان گفت که نکات مثبت این روش بسیار بالاست. در ذیل چند مورد از نکات مثبت را ارائه داده ایم.

امکان مهاجرت و اخذ اقامت اروپا با تمکن مالی، در شرایط بخصوصی برای والدین شخص سرمایه دار و والدین شریک زندگی نیز وجود دارد

 رفت و آمد به ۲۸ کشور آن هم به صورت آزادانه از مزایای مهم اقامت خودحمایتی است

 در این روش نیازی نیست هیچ گونه سرمایه ای را وارد بازار سرمایه کشورهایی چون: پرتغال، اتریش، فرانسه سوئیس و یا سایر کشورها نمایید

اقامت خودحمایتی شما را پس از مدتی به اقامت دائم می رساند

فرزندان شما به صورت کاملاً رایگان می‌ توانند به محیط دانشگاه و یا مدارس بروند

معایب اقامت خودحمایتی

هر روشی نکات منفی نیز دارد. و ممکن است نکات منفی کم رنگ تر و یا پررنگ تر از نکات مثبت باشد. خوشبختانه، نکات منفی اقامت خود حمایتی بسیار کم رنگ است. در ذیل نکات منفی قابل مشاهده می باشند.

 اگر فرزندی دارید که در بازه سنی بالای ۱۸ سال قرار دارد، در پروسه مهاجرت قانونی شما از طریق تمکن مالی، قرار نمی گیرد.

 به غیر از کشور پرتغال شما نمی توانید وارد محیط کاری کشور هایی که چنین روشی را ارائه می دهند، شوید.

 می بایست در هر صورت، شش ماه از یک سال را در محیط کشورهای مذکور حضور داشته باشید.

سوالات متداول راجع به اقامت خودحمایتی

میزان مبلغی که می‌ بایست شخص متقاضی برای خود و اعضای خانواده برای اقامت خودحمایتی، در حساب نشان دهد، سالانه چه میزان است؟

در این باره بایستی مقاله فوق را مطالعه نمایید، زیرا هر کشوری مبلغ خاصی را تعیین کرده است.

  آیا اقامت خودحمایتی اتریش در کوتاه مدت به اقامت دائم منجر می شود؟

 بله، اگر طبق قوانین کشور پیش روید، به اقامت دائم می رسید.

  مهم ترین نکات مثبت اقامت خودحمایتی اتریش کدام است؟

قرارگیری در محیط بدون انتقال سرمایه

آیا بدون داشتن مدرک زبان سطح بالا می توان برای اقامت خودحمایتی اتریش، اقدام نمود؟

بله، برای این روش تنها کافیست تا حدودی سطح زبان خود را ارتقا دهید.

برای خودحمایتی اتریش میزان پولی که می بایست در حساب خود بگذارید، چقدر است؟

به ازای هر نفر ۲۲ هزار یورو

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره اقامت خودحمایتی

درخواست برای اخذ اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی، بسیار کمرنگ تر از سایر درخواست ها می باشد. زیرا هزینه های زندگی در سوئیس بیش از حد انتظار است. همچنین نقدینگی که لازم است در حساب خودتان بگذارید، بسیار بالا است. برخی از اشخاص نمی‌ توانند چنین مبلغی را در حساب خود نشان دهند. ولی اتریش، پرتغال و یا سایر کشورها اقامت خودحمایتی را ارزان تر ارائه می دهند. در واقع آنان از شخص متقاضی انتظار نشان دادن مبلغ بالایی را ندارند. در خصوص مقاله حاضر و سایر شرایط در فوق بحث شد. حال اگر سوالی درباره تمکن مالی به عبارتی اقمت خودحمایتی دارید و یا می خواهید بدانید که سرمایه شما برای مهاجرت از طریق تمکن مالی کافی است یا خیر، می توانید با مشاورین در این باره صحبت کنید. مشورت شما می تواند از طریق تماس تلفنی و یا بخش دیدگاه مقاله باشد. در هر دو صورت، اطلاعات را رایگان به دست می آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *