قطعاً می دانید که، اشخاص برای وارد شدن به آلمان دلایل موجه بسیار زیادی دارند. یکی از آن دلایل کسب تجربه زندگی در یک محیط صمیمی و پیشرفته است. یکی از مزایای اقامت دائم آلمان این است که شما به راحتی و بدون آن که وارد مرحله پیچیده اخذ ویزا شوید، می‌ توانید در حوزه شینگن رفت آمد کنید. آلمان کمک می کند تا بتوانید ذهن خود را به روی تجربیات جدید باز کنید. در واقع برای به دست آوردن یک ذهنیت جهانی اخذ اقامت در آلمان از طریق یکی از کته گوری های مهاجرت قانونی را به شما پیشنهاد می کنیم. انواع راه های مهاجرت به آلمان، راحت ترین راه اقامت آلمان و هزینه اقامت در آلمان، تعدادی از عناوین مقاله اقامت در آلمان می باشند که علاوه بر آن ها درباره مابقی عناوین نیز می خواهیم بسیار برایتان صحبت کنیم.

در واقع قصد داریم، مطالب تازه ارائه دهیم تا شما با جایگزینی مطالب جدید به جای مطالب ناصحیح گذشته بهتر بتوانید برای مهاجرت خود تصمیم بگیرید. در این باره نیز متخصصین موسسه حقوقی ملک پور (ام آی ای اتریش) نیز به شما به صورت رایگان کمک خواهند کرد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر راه های اقامت آلمان در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور آلمان برای زندگی
 • اقامت آلمان از طریق کار
 • اقامت آلمان از طریق تحصیل
 • اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت آلمان از طریق ازدواج
 • اقامت و تابعیت آلمان از طریق تولد
 • اقامت آلمان از طریق پناهندگی
 • اقامت آلمان برای هنرمندان و افراد موفق
 • اقامت آلمان از طریق خودحمایتی
 • هزینه های زندگی در آلمان
 • اخذ تابعیت آلمان
 • سوالات متداول در زمینه اقامت آلمان
 • سخن پایانی درباره اقامت آلمان
اقامت در آلمان

کشور آلمان برای زندگی

در میان اتریش، هلند، انگلیس، یونان، پرتغال و چند کشور دیگر، آلمان قرار گرفته است. همه ی کشور های ذکر شده بالاخص آلمان در قاره اروپا واقع شده‌ اند. آلمان فرصت رشد سریع آن هم در کوتاه ترین زمان ممکن را به شما مهاجرین عزیز می دهد. فرق نمی کند از طریق تحصیل وارد این کشور شده باشید، از طریق کار و یا از طرق دیگر، شما به هر حال به اقامت ارزشمند می رسید و  با شهروندانی به معاشرت می پردازید که بسیار خونگرم هستند و میان شما و شهروندان دیگر هیچ گونه تبعیضی قائل نمی شوند. قطعا می دانید که، روش کاری آلمان با روش کاری بسیاری دیگر از کشور ها فرق دارد که تفاوت آن را در ادامه برایتان بازگو می نماییم. در خصوص اعتبار مدارک دانشگاه ها، ثبت شرکت، خود حمایتی و موارد این چنینی در عناوین بعدی صحبت خواهیم کرد.

پرچم آلمان
شرایط عمومی آلمان

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص راه های اقامت آلمان

فایل صوتی این ویدیو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت آلمان می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت آلمان از طریق کار

برای کار در آلمان شما دو انتخاب دارید انتخاب اول شما می‌ تواند غیر مستقیم باشد. منظور از کلمه غیر مستقیم این است که شما ابتدا در اسرع وقت به یک موسسه کاریابی مراجعه کنید و یا خودتان شخصاً از طریق روزنامه و ایمیل به سایت شرکت های معتبر آلمانی بروید و از آنان بخواهید که نگاهی به رزومه شما بیاندازند. ولی بهتر است، از طریق موسسات کاریابی که در این خصوص خبره می باشند و سریع تر برایتان کار پیدا می کنند، اقدام کنید. پس از این که کارفرما پیدا شد و راضی شد که به شما دعوتنامه اعطا کند، می توانید برای ویزای کاری اقدام نموده و به آلمان سفر کنید. پس از سفرتان اگر ۵ سال در یکی از نقاط این کشور و در یک شرکت خصوصی و یا دولتی مشغول به کار شوید، به اقامت دائم می رسید. قبل از رسیدن به اقامت دائم در خصوص مسئله تمدید اقامت در آلمان بایستی گفت که، اگر ۵ سال در این کشور نمانید دیگر اقامتتان تمدید نمی شود.

راه دیگر برای ورود به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار و یا ویزای مستقیم است. کلمه مستقیم بدان معناست که شما باید حضور فیزیکی خود را در آلمان و در کنار یک کارفرما تیک بزنید. اگر توانستید در مدت ۶ ماه طی یک جلسه با کارفرمای مربوطه قراردادی را منعقد کنید، ویزای شما تمدید می شود و می توانید در این کشور بمانید. البته اگر حقوقتان از حد متوسط و مورد قبول آلمان بالاتر باشد، بلوکارت دریافت می کنید. در خصوص مسئله همراهی خانواده نیز باید گفت که خانواده شما نیز می‌توانند در کنار شما تا هر زمانی که در آلمان سکونت دارید، حضور داشته باشند و از مزایای اقامت دائم آلمان استفاده کنند.

درست است که راحت ترین راه اقامت آلمان ویزای جستجوی کار نیست، ولی ویزای جستجوی کار سخت ترین راه اقامت آلمان نیز نمی باشد. قبل از این که به سراغ عنوان بعدی مقاله اقامت در آلمان برویم، به این موضوع توجه کنید که برای اخذ ویزای کاری آلمان چه مستقیم باشد، چه غیر مستقیم، شما باید سن زیر ۴۰ سال، مدرک b۱ آلمانی، مدرک دانشگاهی و بالای ۳ سال سابقه کاری کاملا مرتبط داشته باشید. قبل از این که به خواندن قسمت بعدی مقاله اقامت در آلمان مشغول شوید، شما را دعوت می کنیم تا نمودار نرخ بیکاری آلمان را مشاهده نمایید.

 • نرخ بیکاری در آلمان

اقامت آلمان از طریق تحصیل

تمامی موسساتی که در نقاط چشمگیر، خاص، محبوب و پرتقاضای آلمان مشغول به ارائه کورس های تحصیلی در کلاس های مختلف تحصیلی می باشند، در مجامع علمی کل جهان معروف هستند. شرایط اقامت در آلمان از طریق تحصیل به این صورت است که، شما باید به انتخاب خود وارد دانشگاه های خصوصی که در هنگام ثبت نام از شما هزینه تحصیل می گیرند، شوید و یا وارد دانشگاه های دولتی آلمان که دروس را به زبان آلمانی ارائه می دهند و قبل از ورود به دانشگاه اجازه می‌ دهند در دوره یک ساله زبان آلمانی و سپس دوره یک ساله فاندیشن به جهت ارتقا سطح و دانش زبانی خود حضور به عمل آورید، شوید. البته برای تجربه تحصیل رایگان لازم است که قبل از شرکت در دوره زبان در کنکور سراسری ایران قبول شده باشید. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی لازم است آیلتس ۶ به بالاارائه دهید. شما می توانید وارد کلاس هایی که برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهند، نیز شوید. انتخاب شما بستگی به شرایط اکنونتان دارد. در خصوص اقامت در آلمان از طریق تحصیل بایستی ابتدا مطالعه گرایش دانشگاهی خود را در مدت زمان مشخص شده به پایان رسانده باشید، سپس دنبال یک کارفرما باشید که قبول کند شما وارد شرکت شوید. پس از ۵ سال کار در شرکت کارفرمای مد نظر، می توانید به اقامت دائم دسترسی پیدا کنید. چنین موضوعی کاملاً درست است که، راحت ترین راه اقامت آلمان تحصیل در این کشور می باشد.

در خصوص هزینه اقامت در آلمان از طریق تحصیل باید بدانید که، برای ورود به دانشگاه های خصوصی لازم است که ۱۰ الی ۱۲ هزار یورو از نقدینگی خود را قبل از وارد شدن به خاک آلمان در حساب بانکی خود بگذارید. مبلغ ذکر شده مربوط به هزینه یک سال تحصیل شما می باشد. علاوه بر آن لازم است که همین مقدار را نیز به منظور هزینه های زندگی خود نیز در حساب نشان دهید.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

جالب است بدانید که، مطرح ترین شرکت ها همچون نستل، پورش و بی ام دبلیو در آلمان پیشرفته و ثروتمند قرار دارند. سرمایه گذاری اگر درست، به موقع،  توسط افراد دوره دیده و با تجربه انجام شود، شما را به سودی می رساند که بالاتر از حد انتظارتان است. برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری شما می توانید به مبلغ ۲۵ هزار یورو شرکت آلمانی را ثبت کنید. ولی از آن جا که پروسه ثبت شرکت بسیار سخت است، این روش را چندان به شما پیشنهاد نمی کنیم. البته اگر طرحی دارید که با ارائه آن، مطمئنید بر اقتصاد آلمان تاثیر منفی نخواهید گذاشت و طرحتان و یا همان بیزینس پلنتان مبتکرانه است، پیشنهاد می کنیم؛ از این طریق اقدام کنید. ولی در میان انواع راه های مهاجرت به آلمان بهتر است روش سرمایه گذاری را اولویت اول خود قرار ندهید.

اقامت آلمان از طریق ازدواج

اگر می خواهید از طریق ازدواج، اقامت آلمان را به دست آورید، باید بدانید که این روش در صورتی شما را به اقامت می رساند که با ارائه عکس خانوادگی، ایمیل، پیام های شخصی و از همه مهمتر سند ازدواج به دولت آلمان نشان دهید که به طور واقعی به تبعه آلمانی علاقه‌مندید و به هیچ وجه قصد گول زدن دولت آلمان را ندارید. علاوه بر موارد ذکر شده شما باید به دولت آلمان گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهید و نشان دهید که در طولانی مدت از پس تمامی هزینه هایی که مربوط به پوشاک، خوراک، مسکن و امثالهم می باشد بر می آیید.

اقامت و تابعیت آلمان از طریق تولد

در خصوص مسئله تولد که امروزه در مورد چنین روشی نیز سوال هایی شده است باید گفت که، آلمان کشوری است که خون را به عنوان اعطای تابعیت پذیرفته است. قطعاً می دانید که کشور ها یا از سیستم خاک پیروی می‌ کنند و یا مطابق سیستم خون به طفلی که در یک نقطه از خاک  کشور مربوطه چشم به جهان می گشاید، تابعیت می دهند. طبق قانون خون که کشور آلمان از آن پیروی می‌ کند، طفل، زمانی تابعیت و پاسپورت آلمانی را می‌ گیرد که پدر و یا مادرش و یا هر دو از قبل پاسپورت آلمان را دریافت کرده باشند و به عبارتی شهروند باشند. البته اگر پدر یا مادر شخص مشخص نباشد و یا والدین بی تابعیت باشند، آلمان تحت یک سری شرایط به طفل تابعیت می دهد که مهمترین شرایط این است که، کودک قبل از سن ۲۱ سالگی خود، ۶ سال در آلمان تحصیل کرده باشد و یا ۸ سال به عنوان مقیم در این کشور زندگی کرده باشد.

اقامت آلمان از طریق پناهندگی

کنوانسیون پناهندگی و یا بهتر است بگوییم کنوانسیون ژنو، کنوانسیونی است که کشورهای عضو آن باید طبق قراردادی که امضا کرده‌ اند، از پناهندگانی  که در کشور خود آزار دیده اند، حمایت کنند. البته برای پناهنده شدن در آلمان و یا دیگر کشورها بایستی به صورت واقعی مورد آزار قرار گرفته باشید و گرنه کشورهای عضو چنین کنوانسیونی از شما حمایت نمی کنند و اجازه نمی دهند زندگی آینده خود را در خاک کشور بسازید. در این میان افرادی هستند که مورد آزار قرار نگرفته اند، و از طریق افراد سودجو به عنوان پناهنده به آلمان مهاجرت می کنند. متاسفانه در بیشتر مواقع شناخته می شوند و به کشور خود بازگردانده می شوند. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) در میان کته گوری های مهاجرتی به افرادی که پناهندگی را انتخاب می کنند، خدمات ارائه نمی دهد.

اقامت آلمان برای هنرمندان و افراد موفق

شاید به تازگی در مورد ویزای افراد خاص که یکی از انواع راه های مهاجرت به خارج از کشور و جذاب ترین مسیر برای قرارگیری افراد خاص در محیط کشورهایی که چنین روشی را ارائه می دهند، می باشد، اطلاع داشته باشید. کشور آلمان جز کشورهایی است که به افراد خاص همچون: هنرمندان، ورزشکاران بیزینس من های شناخته شده، محققان و امثالهم اقامت نمی دهند . در واقع برای اقامت در آلمان از طریق ویزای افراد خاص هم اکنون نمی توان اقدام کرد. شاید سال ها بعد چنین روشی نیز در آلمان ارائه شود.

اقامت آلمان از طریق خودحمایتی

اقامت خود حمایتی شما را به اقامت دائم آلمان نمی رساند. زیرا آلمان اقامت خودحمایتی ندارد و در میان کشورهایی چون: اتریش، یونان، اسپانیا سوئیس، پرتغال، چنین روشی را ارائه نمی دهد. در پلن خودحمایتی نیازی نیست سرمایه گذاری کنید. شما اقامت کشور های ذکر شده را تنها با نشان دادن سند یک یا چند ملک و نقدینگی در حساب خود بدون چون و چرا به دست می آورید. موسسه حقوقی ملک پور کپی برداری از مطالب مقالاتی که با تلاش تدوین کرده است را برای افراد سودجو حرام نموده است.

هزینه های زندگی در آلمان

حقیقت این است که، مهاجرت بدون خرج کردن و به عبارتی بدون داشتن پتانسیل مالی امکان پذیر نمی باشد. به عبارتی شما بدون هزینه کردن و رایگان نمی توانید اقامت کشوری را به دست آورید. حال ممکن است هزینه شما از طریق روش تحصیلی، کاری و یا دیگر روش ها باشد. علاوه بر هزینه‌ هایی که می بایست برای اخذ ویزا بپردازید، شما باید به هزینه‌ های زندگی خود در آلمان توجه کنید. برای متمرکز شدن  به هزینه های زندگی در آلمان به جدول زیر توجه کنید.

هزینه های زندگی

قیمت به یورو
شیر 1 لیتر 0.80
یک وعده غذا در رستوران 8.50
گوشت گوساله 1 کیلوگرم 11.24
آب 1.5 لیتری 0.52
برنج سفید 1 کیلو گرم 1.76
تاکسی تعرفه عادی 2.00
باشگاه ورزشی 26.39
آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر 649.75
آپارتمان 1 خوابه در مرکزشهر 894.01

اخذ تابعیت آلمان

در مورد اخذ تابعیت در آلمان باید گفت که، روش تحصیلی شما را پس از مدتی به اقامت دائم و تابعیت می رساند. ویزای کار نیز در کنار روش سرمایه گذاری شما را به اقامت دائم و تابعیت آلمان خواهد رساند. در خصوص روش ویزای افراد خاص دانستید که، چنین روشی در آلمان وجود ندارد بنابراین نمی توان در خصوص اقامت دائم و تابعیت آن بحث نمود. در رابطه با روش پناهندگی دانستید که، آلمان به پناهندگانی که غیرقانونی وارد کشور شده‌ اند ارزش قائل نمی شود. روش ازدواج نیز مشخص شده می باشد. بدان معنا، شخصی که ازدواج کرده است مطمئنا پس از چند سال با رعایت یک سری موارد به اقامت دائم و تابعیت آلمان خواهد رسید.

در خصوص روش تولد والدین تنها در صورتی می توانند پاسپورت آلمان را برای طفل متولد شده خود دریافت کنند که خود تابع این کشور باشند. در یک جمع بندی کوتاه، باید گفت که، مهاجرین  پس از ۵ سال به اقامت دائم و پس از ۶ سال به پاسپورت آلمان می رسند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول در زمینه اقامت آلمان

✅شرایط اقامت در آلمان از طریق تحصیل چیست؟

اگر در میانه راه تحصیلی پشیمان نشوید و همچنان به طور پیوسته تحصیلات خود را تا پایان دوره مد نظر ادامه دهید و پس از آن در یک شرکت مشغول به کار شوید، به اقامت دائمی می رسید. البته برای رسیدن به اقامت بایستی ۵ سال کار کنید.

✅ هزینه اقامت در آلمان به چه صورت است؟

 در خصوص هزینه اقامت شما باید بدانید که هزینه روش های مهاجرتی با یکدیگر فرق دارد، ممکن است، هزینه یک روش ارزان تر و یا گران‌ تر از هزینه یک روش دیگر باشد. در این خصوص باید ابتدا یک روش را انتخاب کنید و سپس به محاسبه هزینه ها بپردازید.

✅آیا می‌ توانم از طریق مسیر تحصیلی به دروس رایگانی که در دانشگاه های دولتی آلمان ارائه می شوند، متمرکز شوم؟

 بله، در این باره در مقاله فوق در قسمت عنوان مربوط به تحصیل، صحبت نموده ایم.

✅ آیا از طریق کار در آلمان می توان به تابعیت رسید؟

بله، قطعا اگر طبق قوانین پیش روید، به شهروند تبدیل خواهید شد.

سخن پایانی درباره اقامت آلمان

دیده شده است که کشور آلمان محل کسب تجربه بین‌المللی شدن، تجربه کاری، تجربه سرمایه گذاری و به طور کلی محل کسب تجربه زندگی عالی می باشد. در نوشتار اقامت در آلمان درباره شرایط اقامت در آلمان از طریق تحصیل و مزایای اقامت دائم آلمان، تخصصی ترین نکات را آوردیم. اگر دوست دارید به فرد مستقل و خودکفا تبدیل گردید و ذهن خود را به روی تجربیات بسیار تازه باز نمایید، آلمان را برای اقامتتان برگزینید. البته متخصصین موسسه حقوقی ملک پور برای بازگشایی ذهن شما به روی تجربیات تازه بهترین مسیر را به شما معرفی می کنند.
همچنین به شما می گویند که برای تمدید اقامت در آلمان چه کنید و در ازای ارائه چنین اطلاعاتی از شما مبلغی دریافت نمی‌ کنند. درواقع، شما رایگان به اطلاعات مهاجرتی تازه دست پیدا می کنید. البته بخش دیدگاه مقاله نیز رایگان در اختیارتان قرار گرفته است تا بتوانید آزادانه نظرات خود را ثبت کنید. لطفاً به منظور رشد مقاله اقامت در آلمان و سایر مقالات اقامتی پنج ستاره زیر را که بسیار برای ما با ارزش هستند، روشن نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *