اگر مهاجری هستید که سال ها در ذهنتان آمریکا را به عنوان درجه یک ترین کشور به نسبت کشورهای اروپایی و دیگر کشورها در الویت قرار داده‌ اید و حال دوست دارید با توجه به رزومه اکنون خود به این کشور درجه یک، مهاجرت کنید، ولی در برگزیدن یکی از کته گوری های مهاجرتی سردرگم می باشید، شما را دعوت به مطالعه نوشتار اقامت در آمریکا و تیترهای تخصصی آن می نماییم. برخی از مطالب قابل تاملی که در برخی از تیترهای مقاله اقامت در آمریکا آورده ایم، درباره مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان و شرایط و هزینه مهاجرت به آمریکا از طریق یکی از کته گوری های مهاجرتی و و یکی از انواع ویزاها می باشد. برای این که در محیط یکی از بهترین ایالت های آمریکا از طریق یکی از کته گوری های مهاجرتی و با راهنمایی‌ های یک وکیل مهاجرت به آمریکا قرار گیرید، بایستی از قبل توسط یک موسسه و کارشناسان بسیار خبره اطلاعات تازه دریافت کرده باشید. موسسه مشاوره ای mie اطلاعات مربوط به مسیرهای مهاجرتی همچون کار، سرمایه‌ گذاری، تحصیل و یا کته گوری های دیگر که قرار است در باب آنان نکات قابل بحث و قابل تامل  ارائه دهیم، را رایگان در اختیارتان قرار می دهد. به پرسش های زیر در مقاله پاسخ داده شده است:

اقامت آمریکا از چه مسیرهایی امکان پذیر است؟

برای دریافت اقامت آمریکا باید چه مدارکی را دارا باشیم؟

چند سال زمان میبرد که اقامت آمریکا را دریافت کنیم؟

چه مقدار سرمایه برای دریافت اقامت آمریکا مورد نیاز می باشد؟

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت آمریکا با ثبت شرکت در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور آمریکا برای زندگی
 • اقامت آمریکا از طریق کار
 • اقامت آمریکا از طریق تحصیل
 • اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت آمریکا از طریق ازدواج
 • اقامت و تابعیت آمریکا از طریق تولد
 • اقامت آمریکا از طریق پناهندگی
 • اقامت آمریکا برای هنرمندان و افراد موفق
 • هزینه های زندگی در آمریکا
 • اخذ تابعیت آمریکا
 • سوالات متداول در زمینه اقامت آمریکا
 • سخن پایانی درباره اقامت آمریکا
اقامت در آمریکا

کشور آمریکا برای زندگی

معمولا هر کشوری که در میان افراد مهاجر مورد بحث قرار می گیرد، دارای شهرها و ایالت های مطرحی می باشد. ولی آمریکا کشوری است که تمام ایالت های آن در کل دنیا و در میان همه اشخاص خارجی مطرح شده می باشند. البته مرفه بودن ایالت‌ ها تنها دلیل موجه برای قرارگیری در آمریکا نمی باشد. زیرا نمی توان منکر آن شد که اکثر فارغ التحصیلان این کشور با حقوق بسیار بالا مشغول به ساختن آینده رویایی و کاری خود می باشند. اگر بخواهیم یک جمع بندی کنیم خلاصه وار می توانیم بگوییم، آمریکا گزینه تکرار نشدنی و خاص برای ورود محصلان خاص، کارمندان خاص، سرمایه گذاران خاص می باشد. حال اگر می خواهید بدانید مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان از چه مسیری آسان ورود می باشد، شما مخاطبان عزیزی که مطالعه مقاله اقامت در آمریکا را برای بالا بردن و تقویت بانک اطلاعاتیتان راجع به انواع ویزاهای این کشور و تمامی کته گوری های مهاجرتی برگزیدید، را دعوت به تمرکز بر تمامی اطلاعات قرار داده شده در تیترهای بعدی می نماییم. با توجه به این که دریافت اقامت آمریکا مقداری مشکل است، در ادامه مسیر هایی را معرفی نموده ایم که از طریق آن ها می توانید جهت اخذ اقامت آمریکا اقدام کنید.

چارت آمریکا

اقامت آمریکا از طریق کار

درباره مسیر کاری مطمئناً بارها چنین موضوعی را شنیده اید که بدون اخذ دعوتنامه از کارفرمای کشور مقصد نمی‌ توانید خود را آماده کار در کنار کارفرمای خارجی نمایید. در مورد ویزای کار ایالات متحده آمریکا شما می بایستی از قبل رزومه خود را از طریق موسسات کاریابی و یا از طریق روزنامه، سایت اصلی و… به طور غیر مستقیم و بدون حضور در کشور مقصد به دست کارفرما رسانده باشید. ویزای کاری در ایالات متحده شاملH_1B,H_1B1,H_2A,P, O, L و چند مورد دیگر می باشد. ممکن است شرایط اکنون شما متناسب با شرایط ویزای H1_B باشد. برای این که بدانید، آمریکا هر یک از این ویزاها برای چه افرادی ترتیب داده است،  می‌ توانید به سایت رسمی آمریکا مراجعه کرده و در این رابطه مطالعه کنید. البته ما در بخش زیرین چند نوع از مهمترین آنان را شرح داده ایم. بنابراین دریافتیم که یکی از مسیر های گرفتن اقامت آمریکا مهاجرت از طریق کار می باشد.

 • ویزای H1_B

متقاضیانی این ویزا را درخواست می کنند که، CV و رزومه آنان به قدری قوی است که کارفرما با بررسی آن در همان ابتدا متقاعد به استخدام آنان شود. گاهاً دیده شده اشخاصی که مایلند در سیستم نظامی ایالات متحده آمریکا مشغول به کار شوند، برای این ویزا اقدام می کنند.

 • ویزایH_1B1

 اگر دوست دارید در ایالات متحده آمریکا تجارتی در زمینه مرتبط به مدرکی که دارید، راه اندازی کنید، می توانید برای ویزایH_1B1 اقدام کنید.

 • ویزای L

 ممکن است شخصی باشید که یکی از اقوام درجه یک شما دارای یک شرکت خانوادگی در ایالات متحده آمریکا می باشد و شما دوست دارید در شرکت وی مشغول به کار شوید. برای این که به هدف ذهنی خود برسید بایستی ۳ سال سابقه مرتبط نشان دهید.

 • ویزای o

اگر در زمینه خاصی تخصص دارید، همانند: ورزش، تلویزیون، سینما و… و اطرافیان به رزومه تحسین برانگیز شما افتخار می کنند، می ‌توانید ویزای O را درخواست دهید و به محض ورود مشغول به کار شوید.

 • ویزای P

ورزشکارانی که دوست دارند در سطح بین المللی شناخته شوند، باید برای درخواست ویزای یک p۱ به سفارت آمریکا بروند.

اقامت آمریکا از طریق تحصیل

جهت دریافت اقامت آمریکا علاوه بر مهاجرت کاری به مهاجرت تحصیلی نیز می توان اندیشید. دانشگاه های پویا، شماره یک و مطرح ایالات متحده آمریکا از آن جهت تنها انتخاب اول و آخر دانش‌ آموختگان ایرانی می باشد که آنان می‌ دانند با اپلای به چنین دانشگاه هایی در آینده بسیار نزدیک تر از آنچه بدان می اندیشند، وارد شغل پردرآمد می شوند و تجربه زندگی و شکوفایی در یکی از شهرهای جذاب این کشور را کسب می کنند. به طور معمول دانش آموختگان خارجی می بایست از میان ویزاهای تحصیلی آمریکا، همچون ویزای J1,M1,F1, L1، با توجه به رزومه ای که دارند، برای یک نوع اقدام نمایند. البته معمولاً حضور فراگیران خارجی در محیط دانشگاه های آمریکا با ویزای F1 می باشد. اشخاصی که مجرد نمی‌ باشند و یا اشخاصی که فرزند زیر ۲۱ ساله آنان قصد تحصیل در آمریکا را داشته باشد، برای ویزای ‏F2 اقدام می کند. حال اگر گرایشی که فراگیر برای تحصیل انتخاب نموده است، شش ماهه به پایان برسد، می‌ بایست ویزای B2 را درخواست کند.

فرق ویزای M1 با دیگر ویزاها این می باشد که فراگیران علاقه مند به خواندن دروس فنی و حرفه ای چنین ویزایی را درخواست می کنند و ویزایJ1، مخصوص محصلانی می باشد که تنها هدف آنان تحقیق در محیط دانشگاهی آمریکا می باشد و مدت اعتبار آن دو سال است. لطفاً دقت کنید که، برای اخذ ویزاهای تحصیلی آمریکا لازم است که از قبل مدرکی ارائه دهید که مسئول دانشگاه با انداختن نگاهی به آن متوجه شود که شما در آزمون ورودی MCAT ,SAT,GRE و امثالهم قبول شده اید. حداقل مدرکی که برای ورود به سطح لیسانس لازم است آیلتس ۶ می باشد. شهریه ای که دانشگاه‌ های خصوصی آمریکا در سال جدید برای ثبت نام تعیین کرده‌اند، سالانه تقریبا ۶۰ هزار دلار و شهریه ای که دانشگاه های ایالتی و دولتی آمریکا در ازای تدریس دروس دانشگاهی تعیین کرده‌ اند، تقریباً ۲۳ هزار دلار می باشد. قابل ذکر است که، کمک هزینه های تحصیل توسط دانشگاه های آمریکا به دانش آموختگانی که رزومه تعالی، برتر، تحسین برانگیز و شگفت آور ارائه دهند، تعلق می گیرد. همچون بورسیه تحصیلی آمریکا در مرکز غرب، بورسیه تحصیلی امریکا در کالج اموری و بورسیه تحصیلی آمریکا در دانشگاه کلارک

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت آمریکا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

درباره سرمایه‌ گذاری در آمریکا که بدون ریسک و یا حداقل با ریسک کم باشد، می توان به سرمایه گذاری ۹۰۰ هزار دلاری و ۱.۸۰۰.۰۰۰ هزار دلاری آمریکا اشاره نمود. اگر بخواهیم به صورت جز به جز این مسئله را بررسی نماییم. باید بدانید که، اگر ۹۰۰ هزار دلار نقدینگی را وارد بیزینسی نمایید که آن بیزینس قبل از ورود شما در یک منطقه بسیار کوچک آمریکا واقع شده باشد، به گرین کارت آمریکا می رسید. قطعا می دانید که هدف افراد مهاجری که یکی از کته گوری های مهاجرتی را برای حضور در یکی از ایالت های آمریکا برمی‌ گزینند، رسیدن به چنین کارتی می باشد. این کارت نشان می‌ دهد که بین  شما و یک شخصی که در آمریکا متولد شده است و شهروند می باشد، هیچ تفاوتی نمی باشد. حال اگر ۱.۸۰۰.۰۰۰ دلار را وارد یکی از ایالت های شناخته شده، معروف، مرفه و با کیفیت آمریکا نمایید، نیز به کارت بی نظیر اقامت دائم خواهید رسید.

در خصوص مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان و به عبارتی اقامت آمریکا برای ایرانیان باید گفت که، اقدام از طریق چنین روشی جذابیت خاصی دارد که سرمایه‌ گذار را هم به سود فراوان، هم به گرین کارت د هم به ورود آسان به سایر کشورها می رساند. در در خصوص اقامت آمریکا برای ایرانیان برخی می‌ پرسند که آیا با سرمایه ۱۵۰ هزار دلار نیز می توان این اقامت با ارزش را به دست آورد؟ بله، بیزینس من هایی که توسط ویزای E2 وارد آمریکا می شوند،  در نهایت به گرین کارت می رسند. البته ثبت یک شعبه از شرکت که شرکت مادر آن در کشور مبدا قرار دارد و یک سال از شروع به کار شرکت مربوطه گذشته باشد، شما را به اقامت آمریکا ۲۰۲۱، می رساند. شما را دعوت می کنیم تا تیتر بعدی مقاله که در خصوص اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد می باشد را نیز همانند تیترهای قبلی با دقت مطالعه کنید.

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص اقامت آمریکا با ثبت شرکت

 • 4 دقیقه
 • 3 K
 • ارسال

فایل صوتی ویدیو اقامت آمریکا با ثبت شرکت

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

درباره ازدواج شما باید بدانید که کشور آمریکا علاوه بر ویزای ازدواج یک ویزایی به نام ویزای K1 دارد. ویزایی که به نام ویزای نامزدی شناخته شده می باشد. برای اخذ ویزای K1 نامزد شما باید شهروند آمریکایی بالای ۲۱ سال باشد. کشور آمریکا از شما می‌ خواهد که در صورت دریافت چنین ویزایی تا سه ماه دیگر تبعه آمریکایی را به عقد دائم خود در آورید. این ویزا ۱۵ روزه صادر می شود. برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا همانطور که می‌ دانید داشتن علاقه کلید موفقیت در ازدواج می باشد. دولت آمریکا در صورتی که متقاعد شود شما مدت زمان طولانی (حداقل یک سال) با یکدیگر در ارتباط بوده‌ اید، ویزای ازدواج را صادر می کند. اثبات این که شما پتانسیل مالی قابل قبول دارید، نیز برای متقاعد کردن دولت آمریکا لازم است. پس اگر در چنین شرایطی قرار دارید دریافت اقامت آمریکا بای شما دشوار نمی باشد.

اقامت و تابعیت آمریکا از طریق تولد

درباره تولد در آمریکا و اخذ اقامت آمریکا و تابعیت برای فرزند و یا شخصی که قرار است چشم به جهان بگشاید، باید گفت که، آمریکا به خانواده هایی که فرزند خود را در یکی از منطقه های این کشور و در یک بیمارستان به دنیا می‌ آورند، تابعیت نمی‌ دهد. ولی خوشبختانه  به دلیل این که آمریکا از سیستم خاک پیروی می کند، طفل تابعیت می گیرد. البته برای اخذ تابعیت فرزند بایستی به سن ۲۱ سالگی رسیده باشد و مدت مشخص شده ای در محیط کاری و تحصیلی آمریکا حضور قابل توجهی داشته باشد. سیستم خاک سیستمی است که در اعطای تابعیت به طفل، تابعیت پدر و مادر دخیل نمی باشد. ولی در سیستم خون پدر و یا مادر مستقیما تابعیتشان به فرزند می رسد.

اقامت آمریکا از طریق پناهندگی

نمی‌ توان منکر این مسئله‌ شد که، با وجود تمام انواع ویزاهایی که آمریکا ارائه می دهد، متاسفانه تعدادی از مهاجرین به دلیل این که سطح آگاهی بسیار پایینی از کته گوری های مهاجرتی دارند، مسیر پناهندگی که مسیری غیرقانونی است و در اکثر مواقع پناهنده را  به مقصد نمی‌ رساند برای مهاجرت و سفر انتخاب می کنند. البته دسته‌ ای از پناهندگان به دلیل این که در کشور مبدا خود از شرایط نامطلوب رنج می برند و مدتی است که مورد آزار قرار گرفته اند  تصمیم می گیرند که پناهنده شوند. طبق کنوانسیون پناهندگی چنین افرادی می توانند طی پیمودن مراحلی که سخت تر از حد تصور است، در منطقه ای از آمریکا قرار گیرند. پس از این که ثابت گردد اطلاعات و ادعاهای پناهنده صحیح بوده است، ۳ سال اجازه ورود به بازار کار و کار در شرکت ها را ندارد. پناهندگان پس از این که زندگی خود را در آمریکا آغاز نمودند تا ۵ سال اجازه ندارند از آمریکا به کشور دیگری بروند. با توجه به خطرات احتمالی در مسیر پناهندگی آمریکا توصیه می کنیم که برای گرفتن اقامت آمریکا از روش های دیگری استفاده کنید.

اقامت آمریکا برای هنرمندان و افراد موفق

قطعا برخی از شهروندانی که ساکن کشورهای غیر اتحادیه اروپا می باشند، به دنبال اخذ ویزای p۱، p۲،p ۳ و یا p۴ می باشند. این ویزاها در دسته ویزای کاری ایالات متحده آمریکا قرار دارند و اشخاصی می توانند برای اخذ یک نوع از آن ها اقدام نمایند که نخبه و به عبارتی هنرمند باشند. محققان نیز می توانند چنین ویزایی را دریافت کنند. مخاطب عزیز و همراه همیشگی موسسه حقوقی ملک پور مقاله اقامت در آمریکا و مطالب آورده شده در آن که راجع به شرایط و هزینه مهاجرت به آمریکا و اقامت آمریکا ۲۰۲۱ می باشد، توسط تیم حقوقی ملک پور تدوین گردیده است. بنابراین اصلاً جایز نیست که مورد استفاده افراد سودجو قرار گیرد.

هزینه های زندگی در آمریکا

برای زندگی و دریافت اقامت آمریکا در ابتدا نیاز است که با هزینه های این کشور آشنا شوید. قطعاً شما با تمرکزی که بر مطالعه تیتر های قبلی مقاله اقامت در آمریکا داشتید، با شرایط اخذ اقامت آمریکا آشنا شدید. در این بخش قرار است شما را با شرایط و هزینه مهاجرت به آمریکا آشنا کنیم. منظور از هزینه، هزینه های زندگی می باشد. زیرا درباره هزینه های تحصیل صحبت نمودیم و درباره هزینه اقامت از طریق کته گوری هایی چون: ازدواج، ویزای افراد خاص و دیگر کته گوری ها بایستی ابتدا یک تصمیم قاطع بگیرید و سپس درباره مسیر و کته گوری انتخابی خود و هزینه های مربوط به آن مقالات مرتبط را بخوانید. درباره هزینه های زندگی در آمریکا یک جدولی آورده ایم که هزینه مسکن و اقلام ضروری در آن پرواضح است.

هزینه های زندگی قیمت(دلار آمریکا)
برنج 1 کیلو گرم 4.6
پنیرمحلی 1 کیلو گرم 10.89
سیب 1 کیلوگرم 4.63
گوشت گوساله 1 کیلوگرم 12.10
موز 1 کیلوگرم 1.59
کفش و کتانی 75.75
آب 1.54
وعده رسنوران 15
حداقل بیمه دانشجویی 1.36

اخذ تابعیت آمریکا

هدف از آوردن مطالب در این بخش از مقاله این است که، شما را با شرایط اقامت آمریکا ۲۰۲۱ و اقامت آمریکا برای ایرانیان آشنا کنیم. می دانید که، اگر طبق قوانین آمریکا مسیر کاری، ازدواج، سرمایه گذاری، ویزای افراد خاص و… را طی کنید، اخذ اقامت آمریکا برایتان آسان می شود. در حالت کلی شما پس از ۵ سال زندگی در آمریکا به مقیم قابل احترام و خودکفایی آمریکایی تبدیل می شوید. درباره لاتاری قرعه کشی گرین کارت آمریکا باید بدانید که، اگر در چنین قرعه کشی قبول شوید بی چون و چرا و تنها با وارد شدن به مرحله گزینش و مکاتبه با مسئولین مربوطه به اقامت آمریکا و پس از ۵ سال به پاسپورت آمریکا می رسید.

سوالات متداول در زمینه اقامت آمریکا

یکی از مسیرهای آسان ورود به ایالات متحده آمریکا کدام است؟

 مسیر تحصیلی

  کدام مسیر برای اشخاصی که از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارند، مناسب می باشد؟

روش کاری

  آیا سرمایه گذاری در آمریکا و ایالت های آن سودآور است؟

 بستگی دارد، در چه زمینه‌ ای سرمایه گذاری کنید و میزان نقدینگی شما چقدر می باشد. لطفا مقاله فوق را به جهت اخذ اطلاعات تازه در این باره مطالعه کنید.

  آیا روش تحصیلی مهاجرین را به اقامت دائم آمریکا می‌ رساند؟

 بله، اگر فراگیر تحصیل کرده در آمریکا باشید، پس یافتن کار، اگر حداقل به مدت ۵ سال در محیط کاری آمریکا در حیطه شغلی مدنظر مشغول به کار شوید، به اقامت دائم می رسید‌.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره اقامت آمریکا

اگر به دنبال اقتصاد پیشرفته، قوی و به دنبال آرامش، زیرساخت شماره یک، می باشید و اگر به دنبال ساخت یک آینده پویا و منحصر به فرد هستید، آمریکا را را به شما پیشنهاد می کنیم. درباره اقامت در آمریکا در تیرهای قبلی نکات بسیار تخصصی زیادی را آوردیم. قطعاً شما دیگر می دانید که کدام کته گوری می‌ تواند، مسیر آسان ورود شما به یکی از ایالت‌ های آمریکا باشد. ولی ما بر این موضوع تاکید صریحی داریم که حتما قبل از این که حتی یک قدم بسیار کوچک برای مهاجرت خود بردارید، با مشاورین موسسه مهاجرتی MIE اتریش در ارتباط باشید. ارتباط شما با مشاورین ما رایگان است. این ارتباط می‌ تواند از طریق بخش دیدگاه مقاله اقامت در آمریکا یا به صورت طرح سوال باشد. لطفاً ستاره های آورده شده در ذیل مقاله اقامت در آمریکا را طلایی کنید. طلایی شدن ستاره های زیرین سبب پیشرفت ما می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *