اقامت در انگلستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

قطعاً تمام کسانی که به ترک کشور مبدا خود و به عبارتی به زندگی در کشور جدید می اندیشند، دوست دارند در محیط کشوری قرار گیرند که از لحاظ کاری و تحصیلی جذابیت بیشتری کسب کنند و مورد توجه قرار گیرند. ولی سرمایه گذاران علاوه بر جذابیت به دنبال کشوری برای انتقال سرمایه خود می گردند که سرمایه آنان در بازار سرمایه کشور مقصد رشد کند. در واقع آنان دوست دارند، به عنوان یک فرد موفق در بازار سرمایه کشور مقصد شناخته شوند. انگلستان، یکی از کشورهایی است که با قرارگیری در محیط آن به تمامی چیزهایی که در ذهن دارید، خواهید رسید. اقامت در انگلستان علاوه بر مسیر کاری و  مسیر تحصیلی می‌ تواند از طریق پلن های جذاب سرمایه گذاری، ازدواج و یا دیگر روش ها باشد. قرار است درباره کته گوری های  مهاجرتی اطلاعات شما را تا حدی  که از سردرگمی در آیید، افزایش دهیم.

 به علاوه در برخی از تیترهای زیر قرار است درباره اقامت انگلستان از طریق خرید ملک و نحوه دریافت ویزای انگلیس نکاتی را ذکر کنیم. اگر اقامت تحصیلی انگلستان مد نظر شما می باشد و یا اگر دیگر راه های اقامت در انگلستان را برای سفر خود انتخاب نموده اید، توصیه می کنیم قبل از این که بخواهید به تنهایی اقدامی انجام دهید با کارشناسان موسسه مشاوره ای mie ارتباط بگیرید. کارشناسان ما به شما می‌ گویند که راه های اقامت در انگلستان کدامند و در ازای اطلاعاتی که درباره اقامت در انگلستان در اختیارتان قرار می دهند, تنها از شما می خواهند که با انتخاب درست پیش روید. قابل ذکر است که، شما رایگان مشاوره می شوید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

روش های مهاجرت و اقامت انگلستان


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور انگلستان برای زندگی
 • اقامت انگلستان از طریق کار
 • اقامت انگلستان از طریق تحصیل
 • اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت انگلستان از طریق ازدواج
 • اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد
 • اقامت انگلستان از طریق پناهندگی
 • اقامت انگلستان برای هنرمندان و افراد موفق
 • اقامت انگستان از طریق خودحمایتی
 • هزینه های زندگی در انگلستان
 • اخذ تابعیت انگلستان
 • سوالات متداول در زمینه اقامت انگلستان
 • سخن پایانی درباره اقامت انگلستان
اقامت در انگلستان

کشور انگلستان برای زندگی

وقتی نگاهی به لیست کشورهای مطرح جهانی بیندازیم، بی شک کشور انگلستان را خواهیم دید که همانند آمریکا در الویت قرار دارد. این کشور و آمریکا هر دو دارای دانشگاه هایی می باشند که از لحاظ آموزشی به نسبت  دانشگاه های کل جهان بهترین ها را ارائه می‌ دهند. این کشور حدود ۵۵ میلیون شهروند و ساکن دارد و لندن، برایتون، لیورپول و منچستر از شهرهای ویژه و مرفه آن هستند. قرار است در هر یک از تیترهای مقاله اقامت در انگلستان به شما بگوییم چرا انگلستان در اولویت مهاجرتی اکثر کسانی که به تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در انگلستان علاقه دارند، می باشد. پحتی تعداد اشخاصی که از طریق پناهندگی وارد این کشور شده‌ اند بسیار زیاد است. در ادامه قرار است نکاتی درباره کته گوری کاری خدمت متقاضیانی که دوست دارند فرم درخواست ویزای کار انگلستان را پر کنند، ارائه دهیم.

پرچم انگلستان
کشور انگلستان

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص روش های مهاجرت و اقامت انگلستان

فایل صوتی این ویدیو

اقامت انگلستان از طریق کار

نحوه دریافت ویزای انگلیس، برای روش کاری بدین صورت است که شما باید ابتدا فرمی را از سفارت انگلستان دریافت کنید و فرم ویزا را با اطلاعات کاملاً صحیح و به عبارتی مطابق با رزومه اکنون خود، پر کنید. زیرا اگر اطلاعات شما ناصحیح باشد، ویزا ریجکتی می شود. ولی قبل از این که ویزای انگلیس را درخواست کنید، شما باید از یک کارفرمای انگلیسی دعوت نامه اخذ کرده باشید که اخذ دعوتنامه از انگلستان و کارفرمای انگلیسی زبان از آنچه تصور می کنید، سخت تر می باشد. ولی چون کارفرمایان حقوق خوبی به استخدام شدگان اعطا می کنند، سالانه تقاضا برای چنین کشوری و چنین روشی بسیار زیاد است. ولی اگر با وجود تمام این شرایط سخت بتوانید، دعوتنامه دریافت کنید، موظفید، سه هفته بعد از دریافت دعوتنامه حضور خود را در محیط انگلستان تیک بزنید و نهایتاً تا ۳ ماه اجازه دارید حضور خود را در محیط کاری انگلستان و در یک شرکت انگلیسی زبان تیک بزنید.

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی انگلستان، راحت تر از اقامت کاری انگلستان، اقامت سرمایه گذاری انگلستان و امثالهم به دست می آید. برای اخذ اقامت تحصیلی انگلستان و یا همان ویزای Tier4 شما باید پس از تصمیم گیری قطعی به جهت تحصیل در انگلستان و به منظور جلوگیری از هدر رفتن وقت، رزومه تان را به یکی از دانشگاه هایی که در یکی از شهرهای انگلستان وجود دارد و دانشگاه برگزیده شما می باشد، ارسال کنید. معمولاً در تمامی دانشگاه های انگلستان فراگیران سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در یک محوطه، ولی در کلاس های جداگانه مشغول به مطالعه می باشند. بنابراین از این بابت خیالتان راحت باشد که دانشگاه های انگلستان، در هر رشته دانشگاهی تمامی گرایش های خاص، ویژه و همه پسند را ارائه می دهند.

برای سطح لیسانس لازم است دانش زبانی خود را در حد آیلتس ۶ و برای سطح فوق لیسانس لازم است، دانش زبان انگلیسی خود را در حد آیلتس ۶.۵ و برای سطح دکترا لازم است، سطح زبانی خود را در حد آیلتس ۷ ارتقا داده باشید. البته ورود شما ابتدا می‌ تواند از طریق دوره زبان و با مدرک آیلتس کمتر از آن چه که دانشگاه می پذیرد، باشد. ولی به محض این که دوره زبان به پایان رسید و سطح شما مورد پذیرش واقع شد، بایستی یکی از گرایش ها را برگزیده و مشغول مطالعه در دانشگاه مربوطه شوید. برای این که اجازه مطالعه گرایش انتخابی به شما داده شود، بایستی مبلغ ۱۱ الی ۱۹ هزار پوند را به دانشگاه مربوطه بپردازید. در خصوص نحوه دریافت ویزای انگلیس باید گفت که، هزینه این نوع ویزا ۳۲۸ پوند است.

یکی از مزیت های جذاب تحصیل در انگلستان، امکان کسب درآمد بالا در حین تحصیل و به نوعی جبران هزینه های تحصیل فرد می باشد. این موضوع با دوره های کار تحصیل در کشور انگلستان امکان پذیر می باشد. دوره های کار تحصیل انگلستان در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می شود. برخی از دانشگاه ها در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس در رشته های مدیریتی و بعضی از رشته های فنی مهندسی دوره هایی ارائه می کنند که دانشجویان می توانند تحصیل در انگلستان به همراه کار داشته باشند.

به عبارتی دیگر یک سال به سال تحصیلی دانشجویان اضافه می شود و در طول این یک سال دانشجویان می توانند در بزرگترین کمپانی و شرکت ها در زمینه رشته تحصیلی خود کار می کنند و حقوق 12 الی 14 هزار پوند در سال دریافت می کنند. البته در طول تحصیل دانشجویان مجاز به انجام کار دانشجویی در انگلستان هستند و کار دانشجویی در انگلستان به عنوان راهی برای کمک هزینه زندگی تلقی می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه گرین اقامت در انگلستان می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

در این بخش سعی داریم نکاتی را درباره انگلستان و ورود به بازار سرمایه این کشور خدمت علاقمندانی که به دنبال تقویت اطلاعات خود در خصوص سرمایه گذاری در انگلستان می باشند، ارائه دهیم . قبل از این که در مورد سرمایه‌ گذاری انگلستان صحبت کنیم، بایستی بگوییم که، تمامی بخش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت انگلستان نمی شود. برای این که اجازه وارد شدن به بازار سرمایه انگلستان را به صورت قانونی داشته باشید می بایست از طریق سرمایه گذاری در انگلستان از روش ویزای استارت آپ یا نوآوری یا INNOVATIVE VISA اقدام کنید. در این طرح متقاضی با ارائه یک بیزنس پلن و در صورت تایید بیزنس پلن توسط موسسات واجد شرایط بررسی طرح در کشور انگلستان که Endursing Companies نام دارند، و با سرمایه گذاری بالاتر از 50 هزار پوند در کسب و کار جدید خود می تواند اقامت انگلستان را اخذ نماید.

شروع بیزینس سبب می‌ شود اقامت سه ساله به دست آورید. اگر بتوانید ثابت کنید که کارآفرین موفق می باشید، دو سال دیگر اقامتتان تمدید می گردد و به طور کلی پس از ۵ سال به اقامتی می‌ رسید که  از ابتدا به دنبال آن بوده اید و بدان اقامت دائم انگلستان می گویند.

برای این که در میانه راه به مشکل بر نخورید توصیه می کنیم، از وکلای آگاه موسسه حقوقی ملک پور کمک بگیرید. این موسسه دقیقاً به شما می گوید که چند ماه قبل، برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید و پول خود را در حساب شخصی خود قرار دهید. البته در حالت کلی شما باید پرینت سه ماه را ارائه دهید. برای اخذ این ویزا لازم است که گواهی سلامت، مدرک زبان و پاسپورت نشان دهید.

سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی انگلستان نیز روش دیگری است که منجر به اخذ اقامت سریع کشور انگلستان خواهد شد.

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص اقامت انگلیس با سرمایه گذاری 50 هزار تایی

فایل صوتی این ویدیو

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اگر قرار باشد از طریق ازدواج وارد انگلستان شوید، نمی توانید از قبل برای آن برنامه ریزی کنید. درواقع، برای مسیر ازدواج پس از پیدا کردن شهروند انگلیسی‌ زبان می توانید، برنامه ریزی کنید. مگر این که بخواهید ازدواج صوری و غیرقانونی که عواقبی به همراه دارد، انجام دهید.  در حالت کلی، ازدواج وقتی قانونی و مورد پذیرش دولت انگلستان است که به شهروند انگلیسی زبان علاقه مند باشید. علاقه خود را می توانید با ارائه نامه و یا موارد این چنینی نشان دهید‌ برای ازدواج علاوه بر نشان دادن علاقه شما باید به دولت انگلستان ثابت کنید که سوء پیشینه ای ندارید و از لحاظ اقتصادی و همچنین از لحاظ سطح زبان شرایطتان قابل قبول می باشد.

بعلاوه برای ازدواج لازم است که بالای ۱۸ سال سن داشته باشید. علاوه بر تمام موارد ذکر شده در این بخش نیاز است که شریک انگلیسی زبان شما نشان دهد که وارد محیط کاری شده و مشغول به انجام کار می باشد. همچنین بایستی با ارائه اسناد تازه و به روز، تشان دهد که، حقوق خوبی کسب می‌ کند و همچنین سند ملکی در انگلستان به نامش است. قابل ذکر است که، شما زمانی می توانید ازدواج خود را ثبت کنید که قبل از ثبت ازدواج سه سال در محیط انگلستان زندگی کرده باشید و فقط ۲۷۱ روزه آن را در خارجه محیط انگلستان حضور خود را تیک زده باشید و از همه مهمتر شما باید پایبند تمامی قوانین انگلستان باشید و کاری انجام ندهید که خلاف قوانین انگلستان باشد.

اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد

معمولا کته گوری تولد را والدینی برای مهاجرت به انگلستان انتخاب می کنند، که دوست دارند فرزند تو‌راهی آنان در این کشور و در میان شهروندان این کشور به دنیا آید و از این طریق فرزندشان بدون چون و چرا، اقامت همه پسند و بسیار آینده ساز انگلستان را به دست آورد. ولی توجه کنید که قانون انگلستان در خصوص تابعیت از طریق تولد خون است. یعنی اگر پدر و مادر شهروند انگلستان باشند و یا ۵ سال در محیط انگلستان به طور پیوسته حضور خود را تیک زده باشند، طفل تابعیت انگلستان را می گیرد. گفتنی است که، در سال ۱۹۸۳ قانون انگلستان خاک بود. یعنی  این کشور به کودکانی که در یکی از نقاط داخلی به دنیا می آمدند، تابعیت اعطا می نمود. البته انگلستان از بدو تولد  به طفل، تابعیت نمی‌ داد. این کشور برای اخد تابعیت شرایطی تعیین کرده است.  بدین صورت که فرزند می‌ بایست بدون این که خاک کشور را ترک کند ده سال به طور پیوسته در محیط انگلستان حضور خود را تیک بزند.

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

معمولاً تمامی مهاجرین می‌ دانند که پناهندگی غیرقانونی است و پناهندگان معمولاً مهاجرینی هستند که مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار گرفته اند و یا مهاجرینی هستند که به دلیل نداشتن شرایط لازمه این روش را برای حضور در محیط کشور مقصد انتخاب می کنند. حال اگر پناهندگی روش انتخابی شما است توصیه می کنیم؛ هرچه زودتر روش انتخابی خود را تغییر دهید. زیرا اگر در محیط انگلستان قرار گیرید مورد احترام دولت انگلستان و یا دیگر شهروندان قرار نخواهد گرفت. البته اگر ثابت کنید که در کشور مبدا مدت زمان طولانی شما را شکنجه می دادند، طبق کنوانسیون پناهندگی مورد حمایت انگلستان قرار می گیرید. ولی موسسه مشاوره ای ملک پور توصیه می کند ابتدا ویدیو گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه نموده و به آنالیز تخصصی تمامی مسیرهای مهاجرتی بپردازید. ممکن است مسیری به شرایط شما بخورد که نیازی به پرداخت هزینه بالا ندارد.

اقامت انگلستان برای هنرمندان و افراد موفق

در خصوص ویزای افراد خاص مفید و خلاصه وار می توان گفت که، این ویزا را تنها اشخاصی که در کشور مبدا خود به عنوان یک هنرمند، نقاش، محقق و امثالهم مشهور هستند، می توانند اخذ نمایند. در حال حاضر انگلستان همانند: آلمان، دانمارک و… چنین ویزایی را ارائه نمی دهد. بنابرین افراد خاص بایستی از مسیر های دیگر وارد انگلستان شوند. قبل از متمرکز شدن به اقامت انگلستان از طریق خودحمایتی، به این مطلب نیز توجه کنید که، امکان اقامت انگلستان از طریق ویزای فامیلی وجود ندارد. آمریکا از گذشته تا به امروز، به افراد درجه یک شخصی که در آمریکا حضور دارند، از طریق ویزای خانوادگی اجازه حضور در یکی از ایالت ها را می دهد. ولی مشابه چنین ویزایی  درحال حاضر در انگلستان وجود ندارد.

اقامت انگستان از طریق خودحمایتی

در میان تمامی افراد علاقه مند و مشتاق به سفر و مهاجرت به خارج از کشور، گاها دیده شده که، برخی از متقاضیان از طریق خود حمایتی که زیر مجموعه سرمایه گذاری است، اقدام به مهاجرت  می نمایند. در خصوص اخذ اقامت انگلستان از طریق خود حمایتی شما باید بدانید که، متاسفانه این کشور چنین روشی را ارائه نمی دهد. خود حمایتی مختص کشورهایی چون: اتریش، یونان، اسپانیا، پرتغال، سوئیس و فرانسه می باشد. دولت کشورهای مذکور پلن بسیار خاص خودحمایتی را برای سرمایه دارانی که دوست دارند به اقامت بدون سرمایه گذاری برسند، ارائه می دهند. برای واجد شرایط شدن، نیاز است که سرمایه‌ دار سند یک یا چند ملک را به دولت کشور مربوطه ارائه دهد و نشان دهد که مقدار مشخص شده‌ ای حقوق ماهیانه و میزانی نقدینگی در حساب خود دارد. میزان دقیق نقدینگی را کشور برگزیده شما تعیین می کند.

هزینه های زندگی در انگلستان

در تیتر های قبلی مقاله اقامت در انگلستان، به این موضوع اشاره کردیم که، برای انتخاب یک مسیر صحیح، ویدیو گام به گام اخذ اقامت را خریداری کنید. شما مطمئنا پس از تهیه این ویدیو خاص و حائز اهمیت، به خوبی مطلع می شوید که هزینه اقامت هر یک از کته گوری های مهاجرتی چقدر است و علاوه بر هزینه اقامت لازم است چه مقدار هزینه صرفه خرید اقلامی که روزانه با آنان سر و کار دارید، بنمایید. هزینه های زندگی در انگلستان در داخل لندن ۱۵۰۰ الی ۲ هزار پوند و در خارج لندن ۱۲۰۰ الی ۱۶۰۰ پوند می باشد. البته این میزان هزینه برای سکونت یک نفر در انگلستان می باشد. حال برای آگاهی بیشتر جدول زیر آورده ایم که با ملاحظه آن دقیقا مطلع می شوید، هزینه اقلامی که قرار است روزانه از سوپر مارکت های انگلستان خریداری کنید و یا اجاره مسکن چقدر است.

هزینه های زندگی قیمت به پوند
6 عدد تخم مرغ 1.20
1 کیلو گرم سیب 1.40
500 کیلو گرم گوشت قرمز 1.50
200 گرم پنیر 1.80
قرص نان 0.75
اجاره آپارتمان 1 خوابه 700 الی 1750
اجاره اپارتمان 3 خوابه 1000 الی 4200

اخذ تابعیت انگلستان

پس از این که دقیقاً مشخص شد کدام کته گوری مهاجرت را برای اخذ اقامت انگلستان انتخاب نمودید، بایستی به این مسئله توجه کنید که شما چند سال بعد از اخذ اقامت انگلستان به تابعیت خواهید رسید؟ در حالت کلی اگر ۵ سال بدون پشیمانی مشغول به انجام کار ثابت در محیط کاری انگلستان شوید، به اقامت دائم که آرزویتان است، می رسید. برای تغییر اقامت دائم به تابعیت لازم است که یک سال دیگر در انگلستان زندگی کنید که جمعا می شود،۶ سال‌. پس از شش سال اگر، دولت انگلستان از همه لحاظ شما را تایید کند به پاسپورت می رسید.

سوالات متداول در زمینه اقامت انگلستان

نحوه دریافت ویزای انگلیس به چه صورت است؟

 برای دریافت ویزای انگلیس شما باید ابتدا قاطعانه تصمیم بگیرید که روش انتخابی شما کدام است، زیرا هر روشی ویزای خاص خود و شرایط خاص خود را دارد، پس از تصمیم گیری نهایی می توانید مقاله مربوط به روش انتخابی خود را از وبسایت رسمی جستجو کرده و مشغول مطالعه مطالب مهم آن شوید.

  آیا برای اخذ اقامت تحصیلی انگلستان مدرک زبان لازم است؟

بله، برای اخذ چنین ویزایی شما باید با توجه به رزومه های که دارید و با توجه به سطح انتخابی خود، مدرک مورد پذیرشی ارائه دهید.

آیا برای مطالعه گرایش های موجود در دانشگاه های انگلستان لازم است، هزینه بپردازم؟

بله، تا زمانی که هزینه گرایش انتخابی خود را نپردازید، اجازه تحصیل در این کشور را نخواهید داشت.

آیا ایرانیان می‌ توانند از طریق ویزای فامیلی انگلستان به این کشور مهاجرت کنند؟

خیر، چنین ویزایی درحال حاضر در انگلستان ارائه نمی شود.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره اقامت انگلستان

ممکن است پس از چند سال شما خواننده محترم نیز، اقامت در انگلستان را به دست آورید. در واقع، زندگی در انگلستان آرزویی است که با تلاش به دست می آید. محیط انگلستان و سیستم آموزشی این کشور مورد پسند بسیاری از درخواست کنندگان است. زیرا این کشور درخواست کنندگان را به زندگی ایده آل می رساند. درباره اقامت در انگلستان در تیترهای قبلی، تخصصی ترین نکات را آوردیم. حال برای این که قاطعانه تصمیم بگیرید، توصیه می‌ کنیم، با مشاورین موسسه مهاجرتی ام آی ای اتریش که درباره اقامت در انگلستان و نحوه دریافت ویزای انگلیس اطلاع تازه و صحیحی دارند، رایگان، ارتباط برقرار کنید. البته اگر سوالی دارید که راجع به ویزای فامیلی انگلستان و یا به طور کلی راجع به انگلستان و یا دیگر کشورها می باشد و دوست دارید به صورت کوتاه و کتبی آن را بیان کنید، می توانید از بخش انتهایی مقاله استفاده کنید. برای استفاده از این بخش نیز نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. لطفاً برای رشد سریع ما ستاره های ارزشمند مقاله اقامت در انگلستان را طلایی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *