در متن پیش رو اقامت در عمان و ذکر نکات مهم مهاجرت به عمان و به نحوی هزینه اخذ اقامت عمان در این مقاله مورد تحلیل قرار گرفته است. شرایط اقامت درعمان برای مهاجران ایرانی چگونه است؟  فرد با اقامت درعمان متحمل چه هزینه هایی می شود؟ اقامت در عمران بواسطه تولد فرزند چگونه میسر می شود؟ این سوالات و سوالات بیشتری در داخل متن جواب داده شده. عمان کشوری غنی است و ذخایر نفت و گاز فراوانی دارد نزدیک به هفتاد درصد درآمد عمان از این صنعت ها کسب می شود. همچنین این کشور در تجارت هایی مانند صادرات و واردات پیش رو است و این صنایع هم از رونق خوبی در این کشور برخوردارند. مادامی که قصد اخذ اقامت در عمان را دارید، می توانید با موسسه مشاوره MIEاتریش تماس تلفنی بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان ماهر این موسسه بهره مند شوید و سوالات خود را هم بپرسید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت در عمان

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • اقامت در عمان و شرایط عمومی آن
 • اقامت در عمان از طریق کار
 • اقامت در عمان از طریق تحصیل
 • اقامت در عمان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت در عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت در عمان از طریق ازدواج
 • اقامت در عمان از طریق پناهندگی
 • اقامت در عمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت در عمان و شرایط اخذ تابعیت برای مهاجرین به عمان
 • سوالات پر تکرار درباره اقامت در عمان
 • نتیجه گیری درباره اقامت در عمان
اقامت در عمان

اقامت در عمان و شرایط عمومی آن

کشور عمان هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر برای اقامت روش هایی را دارد. شرایط افراد و میزان هزینه ای که می خواهند در راه مهاجرت به عمان2021  صرف کنند و یا هزینه اخذ اقامت عمان بستگی خواهد داشت. این مسئله که فرد متقاضی با چه هدف و موقعیتی قصد اقامت در عمان را دارد؛ اولین گام این راه  پر فراز و نشیب است. شرایط اقامت دائم درعمان پس از انتخاب روش مهاجرت مشخص می شود؛ روش های مانند ویزای کار عمان، اقامت عمان از طریق خرید ملک، اقامت تحصیلی، اقامت بواسطه امر ازدواج و یا تولد فرزند از5 روش طلایی مهاجرت به عمان محسوب می شوند. اقامت  غیر عقلانی به نام پناهندگی هم وجود دارد اما اصلا توصیه نمی شود. فرد متقاضی با سنجیدن شرایط خود و انتخاب بهترین راه مهاجرت  و اقامت در عمان به نسبت از مزایایی خوبی برخوردار خواهد شد.

پرچم عمان
شرایط عمومی عمان

اقامت در عمان از طریق کار

اخیراً رؤیای مهاجرت به خارج از کشور به کشورهایی غیر اروپا هم رسیده. عمان از آن گروه از کشورهاست که از شرایط خوبی برای زندگی برخوردار شده است و ارزش پول رایج این مملکت هم به سطح بالایی رسیده است از سویی دیگر نیاز به نیروی کار در این کشور مشهود است همین چند دلیل محکم کافی است تا جاذبه ای بوجود بیاید برای افراد جویای کار و توجه متقاضیان ویزای کار عمان را به خود جلب کند. فردی که به عمان مهاجرت می کند باید با دردست داشتن مدرکی برای اثبات اینکه این فرد ممنوعیتی در زمینه اشتغال به کار در عمان ندارد جذب می شود. افراد متقاضی ابتدا باید کار مورد نظر خود را بیابند و سپس با مهارت و رزومه خود نظر کارفرما و یا شرکت مذکور را جلب کنند که به استخدام آنها روی بیاورد و سپس با پشتیبانی و حمایت کارفرما طی پروسه ای به ویزای کارعمان و سپس به اقامت در عمان برسد. برای اخذ ویزای کار انجام بخش اعظم پروژه بردوش کارفرما خواهد بود حتی بخشی از هزینه های این پروسه هم باید کارفرما متحمل شود. انجام آزمایش هایی برا عدم ابتلا به برخی بیماریها و احراز هویت و اثر انگشت صورت می گیرد. اقامت درعمان از طریق کاربا ویزای مدت دارد و با اعتبار دو سال امکان پذیر است.

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص کاریابی در عمان

فایل صوتی این ویدیو

اقامت در عمان از طریق تحصیل

اقامت در عمان از طریق تحصیل از این رو از ارزش بسیار بالایی برخوردار است که شعبی از بهترین دانشگاه های جهان در این کشور راه اندازی شده و شروع به فعالیت کرده اند.  یکی از شرایط  متفاوت که برای تحصیل در عمان از سوی مقامات این کشور گذاشته شده این است که فرد محصل باید از سوی فردی از تابعیت عمان مورد حمایت مالی قرار گیرد به این صورت که اولین مدارک که فرد باید برای ورود و اقامت در عمان داشته باشد؛ اول  نامه پذیرش از دانشگاهی در عمان و سپس اظهارنامه دال برحمایت مالی فرد محصل از سوی فردی عمانی است. علاوه بر این دو مدرک که ذکر شد مدارکی از قبیل:

کپی پاسپورت  که دست کم شش ماه اعتبار را داشته باشد
فرم تکمیل شده تقاضای ویزای تحصیلی عمان
واریز هزینه‌ های درخواست ویزا
شناسنامه سلامت فرد
همه اسناد باید به زبان رسمی عمان (عربی) و زبان انگلیسی ترجمه شوند.

اقامت در عمان از طریق سرمایه گذاری

تغییر رویه در برنامه های اقتصادی و منابع درآمد عمان، کشور را به سمت و سویی جدید کشانده به صورتی که پیش از این تحول سهم اعظم درآمد عمان از راه منابعی مانند نفت و گاز بوده ولی اکنون راه های دیگر درآمد زایی در این کشوربه رشد و پیشرفت قابل ذکری دست یافته اند. از این رو صنایعی مانند گردشگری و سرمایه گذاری های بین المللی،  تجارت هایی مانند واردات و صادرات کالا از اهمیت ویژهای برخوردار شده اند. کشور عمان از سوی سرمایه گذاران ایرانی به مقصد خوبی تبدیل شده و اقامت در عمان از طریق سرمایه گذاری به  یکی از روش های مورد علاقه تجار ایرانی است زیرا در این کشور برخلاف ایران تجار و سرمایه گذاران از آزادی عمل بیشتری برخوردارند و تحریمی در کار نیست. خریدن ملک و ثبت شرکت از اساسی ترین راه های سرمایه گذاری در این کشور هستند. البته لازم به ذکر است که خرید ملک جهت سرمایه گذاری برای خارجی ها در عمان از قوانینی تبعیت می کند؛ برای مثال قانون تعیین می کند که سرمایه گذاران خارجی در چه منطقه هایی اقدام به خرید ملک کنند و قانون دیگر اینکه افرادی که اقدام به خرید ملک می کنند تنها تا زمانی که ملک مورد نظر را دارند اقامت آنها معتبر است و اینکه مالکیت ملک تا نود سال در اختیار مالک است.

اقامت در عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت در عمان و اقامت از طریق تولد فرزند درعمان از دو قانون پیروی می کند که کشورها از یکی از این دو قانون یا هردو و یا هیچکدام را در رویا رویی با این رویداد بکار می برند. اعطای اقامت و تابعیت به نوزاد متولد شده به واسطه خون و همچنین اعطای اقامت و تابعیت بواسطه خاک؛ اگر بخواهیم این دو روش را مختصر تشریح کنیم  لازم به ذکر است که اگر نوزادی در کشوری به دنیا بیاید بواسطه  این رخ داد  در خاک آن کشور به نوزاد تابعیتی بر مبنای خاک داده می شود حتی اگر والدین نوزاد تابعیت آن کشور را نداشته باشند. در نوع دیگر از اخذ تابعیت از طریق تولد اینگونه است که نوزاد متولد شده فارغ از اینکه درآن کشور متولد شده تنها بر مبنای تابعیت پدر یا مادر تابعیت اخذ می کند بدین معنی که اگر پدر و مادرش تابعیت کشوری را نداشته باشند با وجود تولد نوزاد هم به این خانواده و نوزادشان اقامت داده نمی شود این گونه اقامت تنها به واسطه خون است. قانون حاکم بر اخذ اقامت در عمان بر مبنای خون است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت در عمان می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت در عمان از طریق ازدواج

اخذ اقامت در عمان از طریق ازدواج در کشور عمان تحت شرایطی امکان پذیر است و این امکان تنها برای مردان عمانی صدق می کند به این ترتیب که ازدواج مردی عمانی با زنی خارجی منجر ب اخذ اقامت برای زن می شود ولی اگر زنی عمانی با مردی خارجی ازدواج کند این قانون در مورد او صدق نمی کند. ازدواج های صوری زیادی تنها به جهت اخذ اقامت صورت گرفته که افراد مورد پیگیری قانونی قرار گرفته و مجازات شده اند به همین دلیل  شرایط اقامت دائم در عمان بواسطه ازدواج   قوانین دقیق تری  را طلبید؛ این شروط اینگونه است که چهل و پنج سال سن برای مرد در نظر گرفته شده و فردی که با  فردی خارجی ازدواج می کند باید تابعیت این کشور را داشته باشد و اثبات کند که تمکن مالی را دارا است. ازدواج باید در وزارت کشور ثبت شده و به طور رسمی باشد. در صورت عدم سوء سابقه و  پس از ازدواج اقامتی که یک سال معتبر است اعطا می شود و پس از سپری شدن پنج سال در صوریکه ازدواج دوام داشته باشد اقامت پنج ساله قابل تقاضا است و پس از آن تا ده سال تابعیت و پاسپورت هم به فرد تعلق خواهد گرفت.

اقامت در عمان از طریق پناهندگی

اقامت در عمان از طریق پناهندگی یکی از روش های نهی شده مهاجرت است زیرا افرد باید از خطرات جانی و مالی این نوع از اقامت برحذر باشند. اقامت در عمان از طریق پناهندگی اینگونه است که باید دولت عمان از دلیل اصلی پناهندگی فرد اطلاع داشته باشد. پناهندگی ها اغلب به دلایلی مانند نداشتن امنیت جانی، مسائل سیاسی و  گرایش های جنسی  روی می دهند.  کشور عمان هم مانند سایر کشور های حاضر در توافق ژنو از پناهندگان حمایت می کند. موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچ گونه مسئولیتی در برابر اینگونه مهاجرت ها را نمی پذیرد و هرگز این راه پر خطر و نا امن را به عنوان راه مهاجرت پیشنهاد نخواهد کرد و به اینگونه افراد سرویسی اعم از مشاوره یا خدمات ارائه نمی گردد.

اقامت در عمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت در عمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق به صورتی است که این افراد باید هنر و استعداد خود در ورزش  را به اثبات برسانند. این افراد هم نیاز به پیشنهاد همکاری و استخدام از سوی کارفرمایی از عمان دارند. طرحی وجود دارد که به اینگونه افراد امکان می دهد در کشور عمان افتخار آفرینی کرده وهمگام با قوانین کشور قدم بردارند؛ به این صورت که شرکتی فرهنگی هنری یا باشگاهی ورزشی به جذب اینگونه افراد موفق بپردازد و فعالیت و هنر این افراد تحت نظارت و تاًیید دولت عمان انجام شود. پس از آن این افراد می توانند برای گرفتن اقامت وارد عمل شوند.

هزینه های زندگی و اقامت در عمان

همانگونه که می دانید با توجه به پول ملی کشور ما، درهمه کشور ها هزینه های بالایی برای زندگی باید پرداخت  اما کشور عمان با اینکه در مقایسه با کشور های هم رده خود ارزان تر است باز هم از ایران بسیار گران تر محسوب خواهد شد. هزینه در همه جای کشور و در همه شهر های عمان یکسان نیست و شاخص یکسانی نخواهد داشت. هزینه ها هم بر اساس منطقه ای که برای زندگی برمی گزینید تفاوت خواهد داشت به طور کلی کیفیت زندگی با مقدار هزینه ها ارتباط مستقیم خواهد داشت.

مبالغ هزینه ای که بابت زندگی و اقامت در عمان باید پرداخت (ریال عمان)
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 220.44
سرو غذا در رستورانی معمولی برای یک نفر 2.20
یک کیلو گوشت مرغ 2.11
یک کیلو تخم مرغ 0.98
یک کیلو برنج 0.78
بلیط یک طرفه رفت و آمد داخل شهری 0.50
کرایه تاکسی 1

اقامت در عمان و شرایط اخذ تابعیت برای مهاجرین به عمان

راه های مهاجرت  به عمان متفاوتند و قوانینی برای هریک وجود دارد که با رعایت این قوانین فرد به هدف خود یعنی اقامت دائم خواهد رسید. برخی قوانین برای ارائه تابعیت به خارجی ها و موارد خاص اینگونه است که:

 • در صورتی که فردی به هردلیلی بیست سال در عمان زندگی کرده باشد امکان درخواست اقامت دائم برای او فراهم است.
 • اگر مردی خارجی با زنی عمانی ازدواج کرده باشد و حاصل این ازدواج فرزند پسری باشد پس از سپری شده پانزده سال این ازدواج به رسمیت شناخته شده و فرد تابعیت می گیرد.

افراد متقاضی پاسپورت و اقامت دائم باید عدم سابقه کیفری عدم ابتلا به بیماری مسری و اشتغال به کار خود را در کشور عمان به اثبات برساند و مدارک مورد نیاز را داشته باشد .علاوه بر مدارک  تکمیل فرم تقاضا و واریز ششصد ریال هزینه درخواست  الزامی است. مدارکی که برای متقاضیان اخذ پاسپورت دائم عمان مورد احتیاج است از این قبیلند:

گذرنامه یا ویزا
 سند ازدواج (در صورت ازدواج )
در صورت اقامت کار(ویزای کار)
اظهارنامه درآمد کافی
کارت شناسایی

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات پر تکرار درباره اقامت در عمان

اقامت در عمان بواسطه ازدواج چگونه ممکن می شود؟

اخذ اقامت در عمان از طریق ازدواج در کشور عمان تحت شرایطی امکان پذیر است و این امکان تنها برای مردان عمانی صدق می کند به این ترتیب که ازدواج مردی عمانی با زنی خارجی منجر ب اخذ اقامت برای زن می شود ولی اگر زنی عمانی با مردی خارجی ازدواج کند این قانون در مورد او صدق نمی کند.

اسناد مورد نیاز در اقامت در عمان بواسطه تحصیل شامل چه مدارکی می شود؟

کپی پاسپورت که دست کم شش ماه اعتبار را داشته باشد.
فرم تکمیل شده تقاضای ویزای تحصیلی عمان
واریز هزینه‌های درخواست ویزا
شناسنامه سلامت فرد
همه اسناد باید به زبان رسمی عمان (عربی) و زبان انگلیسی ترجمه شوند.

چه قوانین مهمی در اقامت در عمان بواسطه خرید ملک وجود دارد؟

خرید ملک جهت سرمایه گذاری برای خارجی ها در عمان از قوانینی تبعیت می کند؛ برای مثال قانون تعیین می کند که سرمایه گذاران خارجی در چه منطقه هایی اقدام به خرید ملک کنند و قانون دیگر اینکه افرادی که اقدام به خرید ملک می کنند تنها تا زمانی که ملک مورد نظر را دارند اقامت آنها معتبر است و اینکه مالکیت ملک تا نود سال در اختیار مالک است.

نتیجه گیری درباره اقامت در عمان

اقامت در عمان و بررسی بهترین راه مهاجرت به عمان و به نحوی نکات مهم مهاجرت به عمان در این نوشتار مورد تحلیل قرار گرفت. به اطلاعات کاملی از نحوه اقامت در عمان و همه روش های مهاجرت به عمان مورد واکاوی قرار گرفت و نکات جالبی که می توان از آنها استخراج کرد اینکه در خرید ملک به منظوراخذ اقامت درعمان فرد تا زمانی که ملک را به نام خود دارد اقامت او معتبر است و اینکه املاک تا نود سال تحت مالکیت صاحبات خود هستند. استثناهایی که در اعطای تابعیت وجود دارد بیست سال زندگی در عمان است و اینکه ازدواج زنی عمانی با مردی خارجی با تولد فرزندی پسر و سپری شدن پانزده سال از ازدواج آنها اقامت را برای مرد خارجی به ارمغان خواهد آورد. چنانچه به اقامت در قطر یا هر کشور دیگری تمایل دارید می توانید با تماس تلفنی با موسسه مشاوره MIEاتریش از مشاوره رایگان استفاده کنید و جواب سوالات خود را هم بپرسید و یا سوال خود را در کادر بیان دیدگاه ها بنویسید و جواب آن را در همانجا ببینید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *