اقامت در پرتغال و زندگی در پرتغال مورد علاقه خیلی از مهاجرین آسیایی و برخی از مهاجرین آمریکایی است به دلیل اینکه کشور پرتغال برای زندگی شرایط بسیار مطلوبی دارد، من جمله آب و هوا و مناظر زیبای این کشور که برای هر مهاجری ایجاد ذوق و علاقه می کند. سؤالات زیادی در رابطه با اقامت در پرتغال پرسیده می شود که ما در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد:

اقامت خود حمایتی پرتغال و مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی چه شرایطی دارد؟

 اقامت پرتغال از طریق خرید ملک با چه میزان سرمایه امکانپذیر است؟

 زندگی در پرتغال برای یک فرد مجرد و یا یک خانواده چقدر است؟

علاوه بر اینکه اقامت پرتغال از طریق خرید ملک و اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری درخواست زیادی در سال های اخیر داشته است، خیلی از علاقمندان به این کشور درمورد ویزای کار پرتغال و یا تحصیل در دانشگاه های پرتغال سؤالاتی را مطرح می کنند که ما در این مقاله تمامی راه های اقامت در پرتغال را توضیح خواهیم داد و در نهایت شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان در همین خصوص با مؤسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت در پرتغال

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • شرایط عمومی اقامت در پرتغال
 • اقامت در پرتغال از طریق کار
 • اقامت در پرتغال از طریق تحصیل
 • اقامت در پرتغال برای سرمایه گذاری
 • اقامت در پرتغال از طریق ازدواج
 • اقامت در پرتغال از طریق تولد
 • اقامت در پرتغال از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در کشور پرتغال
 • اقامت در پرتغال و اخذ تابعیت کشور پرتغال
 • سؤالات متداول در مورد اقامت در پرتغال
 • سخن پایانی
اقامت در پرتغال

شرایط عمومی اقامت در پرتغال

بیش از 662000 فرد خارجی اقامت در پرتغال را انتخاب کرده اند و هم اکنون در کشور پرتغال زندگی می کنند که حدود 6.5% جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و اکثر آنها در شهرهای بزرگتر مثل لیسبون، پورتو، ستوبال و فارو زندگی می کنند. برای مهاجرت شش روش تعیین شده است که شامل کار، تحصیل، روش های مبتنی بر تمکن مالی (سرمایه گذاری، خرید ملک Golden Visa و خودحمایتی)، تولد، ازدواج و پناهندگی می شود که ما در این مقاله شرایط مهاجرت به پرتغال 2021 را از طریق یک از این روش ها به صورت کامل و تخصصی توضیح خواهیم داد. کشور پرتغال به جهت وضع قوانین سهولت در سرمایه گذاری بر سرمایه گذاران خارجی هم در قالب خرید ملک و هم در سایر روش های اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، مقصد خوبی برای مهاجرین و سرمایه گذاران است، همچنین افرادی که بازنشسته هستند و یا از تمکن مالی خوبی برخوردارند می توانند از طریق اقامت خود حمایتی پرتغال یا اقامت پرتغال با تمکن مالی به این کشور مهاجرت داشته باشند.

پرچم پرتغال
شرایط عمومی پرتغال

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص مهاجرت به پرتغال

فایل صوتی این ویدیو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت پرتغال می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت در پرتغال از طریق کار

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار فقط در صورتی امکانپذیر است که متقاضی دعوتنامه رسمی (Job Offer) از یک کارفرما داشته باشد و برای اخذ این دعوتنامه متقاضیان غیر اروپایی که اقامت در پرتغال ندارند در اولویت آخر هستند. با توجه به نرخ بیکاری کشور پرتغال شاید بتوان گفت ویزای کار جزء روش های پیشنهادی برای مهاجرت به این کشور نیست و شرایط مهاجرت به پرتغال در حال حاضر برای افرادی که قصد سرمایه گذاری یا خرید ملک را دارند و یا از تمکن مالی نسبتأ خوبی برخوردار هستند محیاتر است. برای اخذ اقامت پرتغال از طریق کار کارفرما ابتدا می بایست شغل پیشنهادی را در کشور پرتغال و اتحادیه اروپا آگهی کند و در صورتی که متقاضیان این شغل واجد شرایط نباشند کارفرما می تواند نیروی پیشنهادی خود را خارج از اتحادیه اروپا به اداره کار کشور پرتغال معرفی کند.

نرخ بیکاری پرتغال

اقامت در پرتغال از طریق تحصیل

تحصیل در پرتغال یکی دیگر از روش های اخذ کارت اقامت پرتغال است و تحصیل در این کشور در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا هم به زبان پرتغال و هم به زبان انگلیسی امکانپذیر است اما بعضی از رشته ها در مقطع لیسانس فقط به زبان پرتغالی ارائه می شود. دانشگاه های پرتغال از رتبه و کیفیت بالایی برخوردار هستند و افرادی که در این کشور تحصیل می کنند شانس بیشتری برای کاریابی و استخدام دارند، بنابراین برای دریافت مجوز کار و اقامت کاری در کشور پرتغال توصیه می شود یا از طریق تحصیل و یا از طرق سرمایه گذاری و تمکن مالی (مهاجرت به پرتغال از طریق خودحمایتی) اقدام کنید زیرا تمامی این روش ها با اجازه کار همراه است. تحصیل در دانشگاه های پرتغال برای دانشجویان اتحادیه اروپا یا افرادی که اقامت این کشور را دارند رایگان است اما هزینه تحصیل برای دانشجویان غیر اروپایی به طور متوسط سالیانه 3000 تا 5000 هزار یورو است و برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پرتغال ارائه مدرک زبان الزامیست.

اقامت در پرتغال برای سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به پرتغال 2021 سرمایه گذاری در این کشور است که راه های مختلفی برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری یا سرمایه داری وجود دارد، من جمله روش خرید ملک در پرتغال، ثبت شرکت در پرتغال، طرح اقامت استارت آپ پرتغال، اقامت خودحمایتی پرتغال (تمکن مالی یا اقامت بازنشستگی)، خرید سهام در پرتغال، خرید یک کسب و کار فعال در پرتغال و … اما پرطرفدارترین روش های اقامت را ما در این بخش بررسی خواهیم نمود.

راه های اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک:

 • خرید ملک با 280 هزار یورو:

 امکان خرید ملک یا سرمایه گذاری در پروژه های ساخت هتل یا مراکز تجاری_تفریحی به مبلغ 280 هزار یورو وجود دارد اما خرید ملک با این میزان سرمایه فقط در املاکی که بیشتر از 30 سال قدمت دارند و با هدف مرمت و بازسازی آنها امکانپذیر است.

 • خرید ملک با 350 هزار یورو:

 اقامت پرتغال با خرید ملک 350 هزار یورویی در برخی از شهرهای این کشور با هدف اخذ اقامت امکانپذیر است که هم در این روش و هم سایر روش های خرید ملک (280 هزار یورو و 500 هزار یورو) اقامت برای متقاضی اصلی، همسر، فرزندان و حتی پدر و مادر فرد اصلی و همسر که وابسته به فرد هستند امکان اخذ اقامت را خواهند داشت.

 • خرید ملک با 500 هزار یورو:

 در این روش متقاضی می تواند املاکی را با قدمت کمتر و شهرهای پرجمعیت به ارزش 500 هزار یورو خریداری کند و اقامت طلایی پرتغال را دریافت نماید. در روش خرید ملک فقط با 7 روز شرط حضور در هر سال اقامت همه افراد خانواده تمدید می شود و پس از 5 سال امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد، همچنین بعد از 5 سال متضاضی اجازه فروش ملک یا املاک خود را در پرتغال خواهد داشت.

 • اقامت خودحمایتی پرتغال:

 مهاجرت به پرتغال از طریق خودحمایتی که با عناوین اقامت پرتغال با تمکن مالی یا اقامت بازنشستگی هم شناخته می شود یکی از روش های ارزان و مطمئن برای اخذ اقامت کشور پرتغال برای زندگی است و این اقامت برای افرادی که تمکن مالی نسبتأ خوبی در کشور خود دارند مناسب است. مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی برای افرادی که درآمد ماهیانه بالا و تمکن مالی خوبی دارند امکانپذیر است و همسر و فرزندان تا سن 18 سال به عنوان همراه واجد شرایط برای دریافت این نوع اقامت هستند. برای درخواست اقامت خود حمایتی پرتغال علاوه بر اینکه باید درآمد حداقل 2500 تا 3000 یورو داشته باشید، در حساب بانکی شخص متقاضی می بایست به ازای نفر اصلی معادل 9000 یورو، همسر 4500 یورو و به ازای هر فرزند 3000 یورو سپرده وجود داشته باشد.

 • اقامت استارت آپ پرتغال:

 در این روش متقاضی با سرمایه گذاری کمتر از 200 هزار یورو در پروژه های نوآورانه مورد تأیید دولت هستند و با گارانتی اصل سرمایه انجام می شود امکان اخذ اقامت برای همه اعضای خانواده خود که اثبات وابستگی به فرد را دارند خواهد داشت.

اقامت در پرتغال از طریق ازدواج

یکی از راه های اقامت در پرتغال ازدواج با یک فرد تبعه کشور پرتغال است و در صورتیکه اثبات وابستگی و علاقه بین طرفیت انجام شود این نوع اقامت پس از گذشت سه سال به اقامت دائم و تابعیت منجر می شود. در صورتیکه با یک خانم یا آقای تبعه کشور پرتغال ازدواج رسمی انجام شود علاوه بر ارائه سند رسمی ازدواج لازم است شخص پرتغالی اثبات تمکن مالی، محل اسکان مناسب، پرداخت منظم مالیات و بدهی ها، تجرد و عدم سوء پیشنه را انجام دهد. علاوه بر این موارد به دلیل اینکه افراد سودجو برای دریافت اقامت اقدام به ازدواج سوری داشته اند در حال حاضر مدارکی دال بر ارتباط طرفین مثل ایمیل، پیام و عکس و همچنین ارتباط خانواده ها برای اخذ ویزای ازدواج لازم است و در صورت ادامه رابطه ازدواج اقامت دائم و تابعیت به فرد خارجی اعطا می شود.

اقامت در پرتغال از طریق تولد

برای اقامت در پرتغال از طریق تولد می بایست قانون کشور پرتغال برای اعطای تابعیت را بدانید، کشورها برای اعطای تابعیت از طریق تولد از دو اصل خاک و خون پیروی می کنند که بر اساس اصل خاک صرفأ با تولد نوزاد در خاک آن کشور تابعیت به نوزاد اعطا می شود اما بر اساس اصل خون تنها در صورتی اخذ تابعیت برای نوزاد متولد شده در خاک آن کشور امکانپذیر است که یکی از والدین یا هر دو تابعیت آن کشور را داشته باشند. کشور پرتغال از اصل خون پیروی می کنند و صرفأ با تولد فرزند در خاک این کشور امکان اخذ تابعیت یا اقامت برای فرزند و والدین وجود ندارد، بنابراین شما امکان بهره مندی از این روش برای اخذ کارت اقامت پرتغال یا مهاجرت به این کشور را نخواهید داشت.

اقامت در پرتغال از طریق پناهندگی

روش پناهندگی طبق قانون یکی از روش های مهاجرت است اما پناهنده فردی است که از ترس جان و مال و حیثیت خود امکان ادامه زندگی در کشور خود را نداشته باشد، این در حالی است که افراد سودجو به دروغ متقاضیان مهاجرت با ترغیب به پناهندگی می کنند و این روش برای افرادی که طبق تعریف سازمان ملل واجد شرایط برای پناهندگی نیستند روش مناسبی نیست. آینده پناهندگان آینده ای نامعلوم است و اغلب پناهندگان و مشکلات روحی، مشکلات مالی و فرهنگی مواجه می شوند، بنابراین توصیه ما به شما عزیزان برای مهاجرت انتخاب روش های قانونی و امن مهاجرتی است و مؤسسه حقوقی ملک پور به هیچ وجه در زمینه پناهندگی مشاوره یا خدماتی ارائه نمی کند.

هزینه های زندگی در کشور پرتغال

کشور پرتغال عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است اما با وجود کیفیت رفاهی، سیستم آموزش پیشرفته امنیت بالا هزینه های زندگی در پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه شنگن ارزان تر است و همین امر باعث شده این کشور به عنوان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت باشد. به طور متوسط هزینه زندگی یک نفر در پرتغال ماهیانه 600 تا 800 یورو است و هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره حدودأ 1500 تا 2000 یورو است اما به طور کلی هزینه زندگی در شهرهای بزرگ و پایتخت کشور پرتغال مثل شهر لیسبون 25 درصد گرانتر از سایر مناطق و شهرهای این کشور است.

رستوران ارزان قیمت 8.00 یورو
یک لیتر شیر 0.63 یورو
یک کیلوگرم برنج 0.92 یورو
12 عدد تخم مرغ 1.74 یورو
یک کیلوگرم فیله مرغ 4.96 یورو
یک کیلوگرم گوشت گاو 9.09 یورو
یک کیلوگرم سیب 1.53 یورو
یک کیلوگرم پرتغال 1.22 یورو
یک کیلوگرم سیب زمینی 0.92 یورو
بلیط یکطرفه (حمل و نقل عمومی) 1.60 یورو
تعرفه تاکسی 3.35 یورو
یک لیتر بنزین 1.52 یورو
اجاره آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر 586.27 یورو
اجاره آپارتمان یکخوابه (خارج از شهر) 448.08 یورو

اقامت در پرتغال و اخذ تابعیت کشور پرتغال

اقامت در پرتغال با هدف اخذ تابعیت این کشور از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، اقامت خودحمایتی یا خودحمایتی امکانپذیر است و بعد از گذشت 5 سال از اقامت در کشور پرتغال امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد، البته به شرطی که قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت رعایت شود. برای اخذ اقامت دائم کشور پرتغال در صورتی که در این کشور درآمد داشته باشید پرداخت مالیات شرط لازم است اما در صورتی که اقامت خودحمایتی یا بازنشستگی داشته باشید پرداخت مالیات الزامی نیست، همچنین در برخی از اقامت ها مثل خرید ملک شرط حضور در این کشور ملاک نیست. کشور پرتغال تابعیت مضاعف را می پذیرد به این معنی که شما با اخذ تابعیت پرتغالی می توانید تابعیت اول خود را حفظ کنید و الزامی به سلب تابعیت اول نیست.

سؤالات متداول در مورد اقامت در پرتغال

اقامت در پرتغال از چه راه هایی امکانپذیر است؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد من جمله ویزای کار، تحصیل، خرید ملک، اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی، اقامت استارت آپ، ثبت شرکت و ازدواج.

آیا برای مهاجرت به کشور پرتغال مدرک زبان لازم است؟

برای بعضی از روش های مهاجرتی مثل تحصیل یا ویزای کار در برخی موارد مدرک زبان لازم است اما برای سایر روش های مهاجرت به پرتغال مثل خرید ملک و خودحمایتی ارائه مدرک زبان الزامی نیست.

برای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک چه میزان سرمایه باید داشته باشیم؟

خرید ملک در پرتغال به سه طریق با سرمایه 280 هزار یورو، 350 هزار یورو و 500 هزار یورو امکانپذیر است که تفاوت در هر یک از این سه روش در شهرهای مشخص شده برای خرید ملک و قدمت املاک است.

آیا برای مهاجرت به پرتغال از طریق روش تمکن مالی یا خودحمایتی محدودیت سنی وجود دارد؟

برای اقامت خودحمایتی از سن 18 سال به بالا امکان اقدام وجود دارد اما به این شرط که متقاضی تمکن مالی نسبتأ خوبی برای پرداخت هزینه های اقامت در کشور پرتغال را داشته باشد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی

شرایط اقامت در پرتغال، مهاجرت به پرتغال از طریق خودحمایتی و روش های مهاجرت به پرتغال در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت و با توجه به اینکه کشور پرتغال آب و هوای مطلوب و امنیت بالایی دارد هر یک از این روش های مهاجرتی را می توانید با شرایط خودتان مورد سنجش قرار دهید و در نهایت بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید. توصیه می کنیم پیش از اقدام برای درخواست ویزا و اقامت با کارشناسان و متخصصین این امر مشورت کنید و امن ترین راه را برای مهاجرت به کشور زیبای پرتغال انتخاب کنید و در نهایت شما عزیزان می توانید با کارشناسان ما در مؤسسه حقوقی مشاوره ای MIE تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *