اقامت سوئد از طریق خرید ملک

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ اقامت

اقامت سوئد از طریق خرید ملک ، اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری  ، خرید خانه در سوئد، اقامت سوئد از طریق خرید ملک، مشاور املاک در سوئد، اجاره خانه در سوئد، اقامت از طریق خرید ملک و خرید ملک در سوئد و اقامت 2021 در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. مراحل قانونی خرید ملک در سوئد چیست؟ آیا با خرید خانه در سوئد می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟ یافتن مسکن در سوئد بسیار دشوارتر از سایر کشورهای اروپایی است. در حالی که بیشتر شهرهای بزرگ سوئد با کمبود مسکن روبرو هستند ، یافتن ملکی برای خرید آسان تر از یافتن اجاره است. در واقع ، با قیمت کاملاً مقرون به صرفه املاک و مستغلات در مناطق روستایی ، تعداد مهاجران متقاضی خرید ملک در سوئد دائماً در حال افزایش است. خرید خانه در سوئد توسط خارجیان امکانپذیر است. تفاوت بین خرید خانه در سوئد برای در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی (به جز سایر کشورهای شمال اروپا) روش سریع و عدم حضور سردفتر اسناد رسمی است. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت سوئد از طریق خرید ملک و اجاره خانه در سوئد می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

اقامت سوئد از طریق خرید ملک

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط اقامت از طریق خرید ملک درسوئد
 • استانداردهای سرمایه گذاری درسوئد
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری درسوئد
 • واجدین شرایط خرید ملک درسوئد
 • مراحل قانونی خرید ملک درسوئد
 • هزینه های اجاره و خرید ملک درسوئد
 • توصیه های حقوقی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک درسوئد
 • سوالات متداول در زمینه اقامت از طریق خرید ملک در سوئد
 • سخن پایانی درباره اقامت از طریق خرید ملک در سوئد

شرایط اقامت از طریق خرید ملک درسوئد

خرید خانه در سوئد برای خارجیان هیچگونه محدودیتی ندارد . این نکته حائز اهمیت است که سرمایه گذاری در سوئد با خرید ملک منجر به اخذ اقامت و تابعیت نمی گردد. روشهای اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری  در مواردی همچون: ثبت شرکت در سوئد و کارآفرینی منجر به اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت سوئد می شود. پروسه این اقامت به اینصورت است که دولت سوئد ابتدا اقامتی 2 ساله به سرمایه گذار اعطا می کند که این اقامت هر 2 سال تمدید می شود.

پرچم سوئد
شرایط عمومی سوئد

استانداردهای سرمایه گذاری درسوئد

کسانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور سوئد هستند بایستی به استاندارد های سرمایه گذاری همچون: نرخ مصادره اموال و میزان کنترل فساد در این کشور توجه نمایند.

 • کنترل فساد

بر اساس مطالعه پان اروپایی سال 2011 توسط سازمان بین المللی شفافیت ، میزان فساد در سوئد بسیار کم است. شاخص درک مفاسد شفافیت بین الملل در سال 2017 این کشور را در رتبه 6 از 180 کشور قرار داده است.

کنترل فساد سوئد
 • خطر مصادره اموال

این نرخ بیانگر میزان امنیت سرمایه گذاری در کشور ها است. شاخصه این نرخ بین اعداد 1 تا 7 می باشد. هر چقدر به عدد 1 نزدیک تر باشد؛ به معنی امنیت سرمایه گذاری در کشور مقصد است و بالعکس.

نرخ مصادره اموال سوئد

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری درسوئد

سوئد یک اقتصاد ترکیبی صادرات گرا است که دارای سیستم توزیع مدرن ، ارتباطات داخلی و خارجی عالی و نیروی کار ماهر است. مواردی همچون: چوب ، نیروگاه آبی و سنگ آهن پایگاه منابع اقتصادی را تشکیل می دهند که به شدت به سمت تجارت خارجی گرایش دارد. بخش مهندسی سوئد 50٪ از تولید و صادرات را تشکیل می دهد. ارتباطات از راه دور ، صنعت خودرو و صنایع دارویی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. کشاورزی 2 درصد از تولید ناخالص داخلی و اشتغال را تشکیل می دهد. سرمایه گذاران علاوه بر توجه یه استاندارد های سرمایه گذاری در سوئد؛ بایستی به شاخص های سرمایه گذاری در سوئد توجه نمایند.

 • رشد ناخالص داخلی

نرخ تورم سالانه سوئد در ژانویه 2021 از 1.6 درصد در ماه قبل به 1.6 درصد رسید ، بالاتر از انتظارات بازار 1.5 درصد. این بیشترین نرخ تورم از دسامبر سال 2018 بود که بیشتر به دلیل افزایش هزینه های مسکن و قیمت مواد غذایی بود. قیمت های مصرف کننده که با نرخ بهره ثابت اندازه گیری می شود ، در ژانویه 1.7 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به هدف 2 درصدی بانک مرکزی نزدیک شد. به صورت ماهانه ، CPI 0.4 درصد و CPIF 0.3 درصد کاهش یافت که هر دو مطابق با توافق بازار است. در سال 2019 ، متوسط ​​نرخ تورم در سوئد در مقایسه با سال قبل حدود 1.64 درصد بوده است.

نرخ تورم سوئد
 • رشد ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی سوئد در سه ماهه منتهی به دسامبر سال 2020 با رشد 0.5 درصدی روبرو شد که از رشد 4.9 درصدی در دوره قبل کاسته شد و انتظارات بازار از 0.7 درصد را از دست داد. از سال گذشته ، اقتصاد پس از افت 2.5 درصدی در سه ماهه قبل و در مقایسه با اجماع بازار برای سقوط 2.3 درصدی ، 2.6 درصد کاهش یافت.

رشد اقتصادی سوئد

واجدین شرایط خرید ملک درسوئد

هیچگونه محدودیت قانونی برای خرید ملک در سوئد توسط خارجی ها وجود ندارد. این نکته حائز اهمیت است که با خرید ملک در سوئد نمی توان به اقامت دائم این کشور دست یافت. سرمایه گذاران برای خرید خانه در سوئد می توانند از بانکهای سوئدی درخواست وام کنند. البته باید توجه داشته باشند که بانکهای سوئد فقط 75-85٪ از قیمت خرید را ارائه می دهند ، بنابراین سرمایه گذاران باید مبلغ باقیمانده را آماده کنند. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید به آن توجه کنند این است که هر بانکی که خریداران برای وام در نظر می گیرند؛ چکی اعتباری ؛ برای بررسی منابع درآمد سرمایه گذار و اینکه آیا مالیات را به درستی پرداخت می کنند؛ دریافت می کنند. بدین معنی است که سرمایه گذار بایستی مواردی همچون: در اداره مالیات سوئد ثبت نام ، داشتن شماره مدنی سوئد و درآمد مالیاتی در سوئد را دارا باشند تا بتوانند صلاحیت دریافت وام را دریافت کنند. اگر صلاحیت داشته باشید ، بانک “ضمانت” به شما می دهد: در واقع این قول را می دهد که آنها مقدار مشخصی پول را با نرخ مشخص برای مدت زمان مشخصی به شما اجاره دهند.

مراحل قانونی خرید ملک درسوئد

به عنوان یک سرمایه گذار ، برای خرید ملک حق درخواست وام بانکی را دارید. اگرچه باید توجه داشته باشید که بانکهای سوئد فقط 75-85٪ از قیمت خرید را ارائه می دهند ، بنابراین شما باید مبلغ باقیمانده را تهیه کنید. در مورد خرید خانه در سوئد اولین  چیزی که باید در نظر گرفت موقعیت مکانی است: تفاوت قیمت ها می تواند بین مثلا یک آپارتمان در استکهلم و یک خانه در یک منطقه روستایی چشمگیر باشد. به عنوان مثال ، یک قیمت متوسط ​​برای یک آپارتمان با اندازه متوسط ​​در استکهلم می تواند در حدود 3 میلیون کرون (300000 یورو) باشد در حالی که شما می توانید برای خرید در مناطق روستایی با قیمت حدود 1 میلیون کرون (100000 یورو) ملک پیدا کنید. در حالت دوم ، شما باید هرگونه بازسازی را برای راحتی خانه در زمستان مورد نیاز قرار دهید ، زیرا بسیاری از این خواص گرمایش مدرن ندارند. تمام مشاور املاک در سوئد در سوئد از روند “پیشنهاد” پیروی می کنند. یعنی فروشنده قیمت اولیه را ارائه می دهد و هر شخص علاقه مند مبلغی را که می خواهد پیشنهاد دهد ، پیشنهاد می دهد. اغلب اوقات ، مناقصه از طریق پیام کوتاه به بنگاه املاک و مستغلات انجام می شود. سپس مالک باید یکی از پیشنهادات را انتخاب کند. پس از تأیید پیشنهاد شما ، باید یک نقشه بردار ساختمان مستقل استخدام کنید تا املاک را بررسی کند و مطمئن شوید همه چیز مرتب است. سپس قرارداد را امضا کرده و سپرده ای پرداخت خواهید کرد (که نمی تواند از 10٪ کل مبلغ بزرگتر باشد) و بانک شما برنامه ای را برای ثبت ملک به نام شما ارسال می کند. کل روند دو هفته طول می کشد. طرفین یا نمایندگان آنها پس از انتقال واقعی دارایی ، با هم دیدار می کنند و هزینه های خدمات ، اجاره ، بهره و حق بیمه را تقسیم می کنند ، فرض خریدار در مورد هرگونه وام مربوط به ملک (در صورت توافق) و این را رسمی می کنند. خریدار هزینه خرید را به صورت نقدی پرداخت خواهد کرد. در این مرحله فروشنده با صدور بیانیه ای مبنی بر اینکه انتقال حق مالکیت به ملک به اتمام رسیده است و قیمت خرید نیز پرداخت شده است؛ را به املاک ارائه می دهد. این معامله هنگامی به پایان می رسد که خریدار قبض فروش را به سازمان ثبت زمین ارسال کند و معامله علنی شود و انتقال توسط دولت تأیید شود. برای ثبت ملک در سوئد به طور متوسط ​​14 روز طول می کشد.

سرمایه گذاران بایستی در روز نهایی  آخرین بازرسی از املاک را انجام دهند و کلیدهای خانه را دریافت کنند. همچنین می توانند در بانک سوئد یا دفتر بنگاه های معاملات ملکی با فروشنده ملاقات کنند. بانک خریداران برای حل وام های فروشندگان که دارای اموال به عنوان ضمانت هستند ، مراقبت می کند و مابقی پول را به فروشنده منتقل می کند. شما همچنین یک قرارداد فروش (Köpebrev )را  امضا می کنید . که این قرار داد بیانگر این است که  اکنون شما صاحب ملک هستید. بانک از این قرارداد برای ارسال برنامه ای برای ثبت زمین به نام شما استفاده خواهد کرد. ظرف چند هفته قرارداد فروش را پس می گیرید و تأیید می کنید که اکنون مالک ثبت شده ملک هستید.

هزینه های اجاره و خرید ملک درسوئد

طبق آماری که توسط مجله مستاجر Hem & Hyra جمع آوری شده است ، یک آپارتمان یک اتاقه در پایتخت امروز به طور متوسط ​​ماهیانه 7،700 کرون (874 دلار) و یک آپارتمان دو اتاقه 12،500 کرون هزینه می شود. در گوتنبرگ ، اجاره های دست دوم آپارتمان ها به طور متوسط ​​با 7،295 کرون در دسترس است که در سال 2015 با رشد 13.3 درصدی روبرو شده است. اجاره مسکن در مالمو 7،069 کرون است که 9.3 درصد افزایش دارد. در یونكوپینگ ، در حدود 300 كیلومتری جنوب غربی استكهلم ، قیمت اجاره ماهانه یك زیر مجموعه 6198 كرون است. هزینه یک آپارتمان در استکهلم از نیمه اول سال 2019 بیش از هفت هزار یورو بود. پایتخت سوئد، شهر زیبای استکهلم دارای بالاترین قیمت املاک مسکونی در شهرهای منتخب این کشور می باشد. البته هزینه های اجاره ملک و همچنین گرمایشی نیز وجود دارد (می تواند در شمال که حداقل 6 ماه زمستان دارید بسیار گران باشد). یک خانه سه خوابه در حدود 350,000 یورو هزینه خواهد داشت. مقصد دیگر محبوب ، از این رو گران تر ، استکهلم ، گوتبورگ و مالمو هستند. اگر به دنبال خرید ارزان تر هستید ، مناطق کم جمعیت شمال بهترین گزینه برای انتخاب شما هستند. به عنوان مثال یک ملک در دریاچه ای در آرامش شمال ممکن است به 25000 یورو برسد.سوئد به دلیل داشتن  مالیات بالا مشهور است ، با این وجود دولت در سال 2008 از بار مالیاتی صاحبان املاک کاسته است. در حال حاضر حداکثر مالیات بر املاک برای خانه های عادی حدود 8000 کرون در سال است. اما توجه داشته باشید که اگر یک ملک واقعاً انحصاری در سوئد بخرید ، دولت ممکن است در آینده مالیات بسیار بالاتر بر املاک را تعیین کند.

متراژ خانه در استکهلم

قیمت خانه  در استکهلم به کرون

 هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
94،107.48
هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز
57،178.76
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
13،005.82
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر
8،957.20
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر
20،981.21
اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر
13،088.17

متراژ  خانه در گوتنبرگ

قیمت خانه در گوتنبرگ به کرون

هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
58،685.04
هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز
39،383.33
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
10،086.00
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر
7،730.77
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر
16،606.67
اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر
11،815.38

توصیه های حقوقی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک درسوئد

کسانی که خواهان خرید خانه در سوئد هستند بایستی مواردی همچون: اطلاعات در مورد بازار املاک و سطح قیمت خانه ها در سوئد ، اطمینان حاصل کردن از  که تعهد رهنی کتبی در بانک ، تحقیق در مورد ملک و در صورت لزوم کمک گرفتن از بازرس و وکیل متخصص در این زمینه الزامی می باشد. توصیه می شود خانه خود را با کمک یک مشاور املاک خریداری کنید. بسیاری از اسناد باید به سوئدی ترجمه شوند. یک بنگاه املاک و مستغلات باید بتوانند در این ترجمه بدون هزینه و یا با پرداخت هزینه اسمی به شما کمک کنند. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن تیمی از وکلا و مشاوران متخصص و مجرب در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک؛ می تواند یارای شما تا آخرین مرحله از سرمایه گذاری باشد.

سوالات متداول در زمینه اقامت سوئد از طریق خرید ملک

آیا خارجیان می توانند در سوئد خانه خریداری کنند؟

بله. هیچگونه محدودیت قانونی برای خرید ملک در سوئد توسط خارجی ها وجود ندارد.

آیا با خرید ملک در سوئد می توانیم اقامت دائم سوئد را بدست آوریم؟

خیر. سرمایه گذاری در مواردی همچون: ثبت شرکت و کارآفرینی می توانید به اقامت این کشور دست یابید.

هزینه یک خانه در سوئد چقدر است؟

متوسط ​​قیمت خرید در سراسر سوئد حدود 53,500 کرون در هر متر مربع (5200 دلار آمریکا) است. میانگین قیمت خرید خانه در استکهلم ، گران ترین شهر سوئد ، در حدود 74,900 کرون در هر متر مربع (8600 دلار آمریکا) است.

بهترین مکان برای زندگی در سوئد کجاست؟

استکهلم، گوتنبرگ،  مالمو.

مقالات مرتبط

سخن پایانی در زمینه اقامت سوئد از طریق خرید ملک

اقامت سوئد از طریق خرید ملک ، خرید ملک در سوئد و اقامت *2021*، اخذ اقامت و تابعیت سوئد ، خرید خانه در سوئد و مراحل قانونی خرید خانه در سوئد در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. سوئد به دلیل داشتن مالیات بالا مشهور است ، با این وجود دولت در سال 2008 از بار مالیاتی صاحبان املاک کاسته است. در حال حاضر حداکثر مالیات بر املاک برای خانه های عادی حدود 8000 کرون در سال است. اما توجه داشته باشید که اگر یک ملک واقعاً انحصاری در سوئد بخرید ، دولت ممکن است در آینده مالیات بسیار بالاتر بر املاک را نصب کند. البته هزینه های اجاره ملک و همچنین گرمایشی نیز وجود دارد (می تواند در شمال که حداقل 6 ماه زمستان دارید بسیار گران باشد). شما عزیزان می توانید سوالات خود را در خصوص این مقاله، در بخش دیدگاه ها نظر و سوال خود را از کارشناسان پرسیده و جواب آن را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *