اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ اقامت

اقامت سوئیس از طریق خرید ملک ، خانه های ویلایی در سوئیس، اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک در سوئیس، وکیل مهاجرت به سوئیس، اجاره خانه در سوئیس و قیمت خانه در سوئیس 2021 در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با خرید ملک در سوئیس می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟ هزینه های خرید خانه در سوئیس چقدر است؟ در این مقاله به تمام سوالات پاسخ می دهیم. سوئیس یکی از صلح آمیزترین کشورها در جهان است و مقصد رویایی افراد بسیار ثروتمند برای سطح بالای زندگی ، زیرساخت های کلاس جهانی ، ایمنی ، مراقبت های بهداشتی ، بی طرفی سیاسی ، بازنشستگی و سرمایه گذاری جذاب در مقصد بوده است. همچنین این کشور همیشه یک کشور بسیار گران قیمت در جهان برای زندگی و کار در اروپا بوده است. میزان مالکیت خانه در سوئیس در پایین ترین سطح در جهان است که در سال 2016 ، 37.4 درصد از جمعیت را نشان می دهد. کمترین آمار در بازل (16 درصد) و ژنو (18.3 درصد) است. این رقم در زوریخ تقریباً به یک سوم می رسد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت سوئیس از طریق خرید ملک ، خرید ملک در سوئیس و اقامت سوئیس با سرمایه گذاری با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس
 • استانداردهای سرمایه گذاری در سوئیس
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در سوئیس
 • واجدین شرایط خرید ملک در سوئیس
 • مراحل قانونی خرید ملک در سوئیس
 • هزینه های اجاره و خرید ملک در سوئیس
 • توصیه های حقوقی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک درسوئیس
 • سوالات متداول در زمینه اقامت سوئیس از طریق خرید ملک
 • سخن پایانی در زمینه اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

شرایط اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس

کسانی که خواهان خرید ملک در سوئیس هستند بایستی دارای مجوز  اقامت B یا C  را باشند. کسانی که دارای مجوز اقامت B هستند تنها زمانی می توانند ملکی را خریداری کنند که برای زندگی کردن خودشان باشد نه برای اجاره خانه در سوئیس. این نکته حائز اهمیت است که با خرید ملک در سوئیس امکان اخذ اقامت وجود ندارد . بلکه شما به سرمایه گذاری ایمن و سودآوری خواهید رسید. برای درخواست تابعیت سوئیس ، فرد باید حداقل 12 سال را در سوئیس زندگی کند و مدت زمانی که از 10 تا 20 سالگی سپری شده دو برابر شود. به دست آوردن “تابعیت سوئیس” برای خارجی ها بسیار دشوار است و حتی پس از گذراندن 12 سال اقامت در سوئیس هیچ تضمینی برای تابعیت سوئیس برای خارجی ها وجود ندارد. پاسپورت سوئیس رتبه ششم در جهان را به خود اختصاص داده است.

پرچم سوئیس
شرایط عمومی سوئیس

استانداردهای سرمایه گذاری در سوئیس

کسانی که خواهان سرمایه گذاری در سوئیس هستند بایستی به استاندارد های سرمایه گذاری همچون: نرخ مصادره اموال و کنترل فساد نیز توجه نمایند. در سال 2018 شفافیت بین الملل سوئیس را به عنوان سومین کشور کم فاسد در جهان قرار داد.

 • کنترل فساد

شاخصه  کنترل فساد بین اعداد (-2.5 ضعیف ؛ 2.5 قوی) می باشد. مقدار متوسط کنترل فساد ​​سوئیس 2.07 واحد با حداقل 1.98 واحد در سال 2018 و حداکثر 2.15 امتیاز در سال  2007 می باشد.

کنترل فساد سوئیس
 • خطر مصادره اموال

نرخ مصادره اموال در کشورها بیانگر میزان امنیت سرمایه گذاری می باشد. شاخصه نرخ مصادره اموال بین اعداد 1 و 7 می باشد. هر چقدر به عدد 1 نزدیک باشد؛ بدین معنی است که سرمایه گذاری در این کشور ایمن می باشد. در نمودار زیر مشاهده می فرمایید که نرخ مصادره اموال در سوئیس عدد 1 می باشد.

نرخ مصادره اموال سوئیس

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در سوئیس

اقتصاد سوئیس یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای بازار آزاد جهان است. بخش خدمات نقش مهمی در اقتصاد داشته است ، به ویژه صنعت بانکی سوئیس و جهانگردی. اقتصاد سوئیس در شاخص نوآوری جهانی 2015 در رتبه اول در جهان و در گزارش رقابت جهانی در سال 2020 در رتبه سوم قرار دارد. بر اساس داده های سازمان ملل برای سال 2016 ، سوئیس سومین کشور ثروتمند بدون محاصره خشکی در جهان پس از لیختن اشتاین و لوکزامبورگ است .

 • رشد ناخالص داخلی

سوئیس دومین محصول ناخالص داخلی (GDP ) سرانه در جهان را دارد. بر اساس اطلاعات رسمی بانک جهانی و پیش بینی های تجارت اقتصادی ، تولید ناخالص داخلی (GDP ) در سوئیس در سال 2019 به ارزش 703.08 میلیارد دلار بود. ارزش تولید ناخالص داخلی سوئیس 58/0 درصد اقتصاد جهان را نشان می دهد. در سال 2022 ، هیئت مدیره پیش بینی می کند که تولید ناخالص داخلی 2.6٪ افزایش یابد.

تولید ناخالص داخلی سوئیس
 • نرخ تورم سالانه

این آمار میانگین نرخ تورم سوئیس از سال 1985 تا 2019 را نشان می دهد ، با پیش بینی ها تا سال 2025. نرخ تورم با استفاده از افزایش قیمت یک سبد محصول تعریف شده محاسبه می شود. در سال 2019 ، متوسط ​​نرخ تورم در سوئیس در مقایسه با سال قبل تقریباً 0.36 درصد بود.

نرخ تورم سوئیس

واجدین شرایط خرید ملک در سوئیس

سوئیس محدودیت های شدیدی در خرید ملک توسط خارجی ها را اعمال می کند. از این رو سرمایه گذاران خارجی تنها به دو صورت می توانند به این امر دست یابند:

 • شهروند اتحادیه اروپا که دارای اجازه اقامت سوئیس هستند ودر سوئیس اقامت دارند
 • داشتن مجوز C سوئیس

در هر دو مورد ، شما همان حقوق شهروندی سوئیس را برای خرید ملک دارید. اگر دارای مجوز B سوئیس هستید ، از ملک خریداری شده فقط برای زندگی خودتان می توانید استفاده کنید نه بابت اجاره. سرمایه گذارانی که این دو موارد ذکر شده را ندارند ، برای خرید ملک در سوئیس بایستی مجوز خرید را دریافت نمایند. توجه داشته باشید که معیارهای صدور مجوز از کانتون به کانتون دیگر متفاوت است.

مراحل قانونی خرید ملک در سوئیس

انواع مختلفی از خانه های ویلایی در سوئیس را می توانید در سوئیس پیدا کنید. هنگام خرید خانه در سوئیس ، به میزان مالیات توجه کنید . مالیات بر املاک محلی در سوئیس از کانتون به کانتون بسیار متفاوت است . سرمایه گذاران می توانند از بانک های سوئیسی درخواست وام خرید خانه کنند. بدین منظور خریدار مدارکی در رابطه با ملک مورد نظر به مسئول بانک یا وام دهنده ارائه می دهد. وام دهنده ؛ ارائه وام به خریدار را بر اساس ارزش ملک می سنجد و تصمیمی مبنی بر دادن وام رهنی به شما را می گیرد. سرمایه گذار بایستی 20% مبلغ وام را در حساب خود سپرده گذاری کند. اگر حداقل 20٪ برای کمک به رهن را ندارید ، بعید است بتوانید خانه سوئیسی بخرید. پس از طی این پروسه و موفقیت در اخذ وام، خریدار می تواند ادامه پروسه و درخواست بقیه مدارک با بانک را به فروشنده اعلام دارد.  سپس آنها به دفاتر اسناد رسمی اطلاع می دهند که روش پرداخت کامل است و فروش خانه امکان پذیر است. در سوئیس ، یک دفتر اسناد رسمی انتقال مال را انجام می دهد. سردفتر رسمی معمولاً قرارداد فروش را تنظیم می کند. در واقع ، در بعضی از کانتون ها این امر طبق قانون لازم است . با این حال ، اگر به زبان سوئیسی تسلط ندارید، می توانید برای توضیح جزئیات توافق نامه ؛ از وکیل مهاجرت به سوئیس و مجرب و متخصص در زمینه خرید خانه در سوئیس استفاده کنید. در صورت خرید ملک در سوئیس ، شما باید بیمه ساختمان که شامل مواردی همچون:  آتش سوزی ، سیل و سایر بلایای طبیعی را پوشش می دهد ؛ را خریداری کنید.

هزینه های اجاره و خرید ملک در سوئیس

هزینه املاک و مستغلات و اجاره خانه در سوئیس بسیار گرانقیمت هستند و خانه های خوب ، خانه های ویلایی در سوئیس و با کیفیت در مناطق مرکزی کمتر از 1 میلیون CHF نیست. خانه ها و آپارتمان های اطراف دریاچه زوریخ و دریاچه Geneve از 3 میلیون CHF یا بیشتر هستند.  قیمت خانه ها در سوئیس از حدود آوریل 2019 به طور مداوم در حال رشد است و در سپتامبر 2020 با افزایش سالانه 2.1 درصدی روبرو شده است. این به دنبال افت در سال 2017 بود که قیمت خرید برای اولین بار در بیش از 15 سال گذشته کاهش یافت. داده های اخیر نشان می دهد که در دسامبر سال 2020 ، میانگین قیمت درخواستی هر متر مربع برای خرید یک آپارتمان در مرکز شهر 12938 CHF در زوریخ ، 13،426 CHF در ژنو و 13,967 CHF در لوزان بوده است. بر اساس این پروژه ، قیمت گذاری آپارتمان ها از 400,000 CHF شروع می شود و ویلاهای پنت هاوس حدود 4 میلیون CHF هزینه دارند.

نام شهر

قیمت متوسط هر متر آپارتمان

قیمت متوسط برای هر متر خانه

قیمت متوسط برای هر متر اجاره

Zürich
CHF 12,963
CHF 11,643
CHF 428
Zug
CHF 13,089
CHF 6,100
CHF 367
Yverdon-les-Bains
CHF 7,564
CHF 8,165
CHF 258
Winterthur
CHF 7,985
CHF 7,800
CHF 274
Vernier
CHF 10,381
CHF 7,786
CHF 330
Uster
CHF 9,378
CHF 9,967
CHF 287
Thun
CHF 6,043
CHF 6,718
CHF 245
St. Gallen
CHF 6,054
CHF 5,047
CHF 222
Sion
CHF 5,103
CHF 4,834
CHF 220
Schaffhausen
CHF 6,333
CHF 6,339
CHF 213
Neuchâtel
CHF 6,926
CHF 8,103
CHF 248
Luzern
CHF 9,362
CHF 7,118
CHF 293
Lugano
CHF 9,107
CHF 7,184
CHF 256

توصیه های حقوقی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک درسوئیس

با توجه به اینکه کشور سوئیس دارای مزایای همچون: سطح بالای کیفیت زندگی ، رتبه سوم تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی قویی که دارد توجه بسیاری از مهاجران به خصوص سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. سرمایه گذارانی که خواهان خرید ملک در سوئیس هستند بایستی تمام موارد و جوانب مربوط به ملک خریداری شده را مورد توجه قرار دهند. در این راستا پیشنهاد می شود برای اطمینان کامل  در این موارد از کمک و مشاوره وکلای مجرب و متخصص بین الملل در زمینه خرید ملک در سوئیس بهره مند شوند. همان طور که در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت؛ خرید خانه در سوئیس منجر به اخذ اقامت و تابعیت سوئیس نمی گردد . بلکه تنها سرمایه گذاری ایمن و سودآوری را بدست خواهید آورد. خرید ملک در کشورها دارای پروسه پیچیده ایی می باشد. از این رو به شما عزیزان پیشنهاد می شود برای خطرات کمتر ؛ از وکلا و مشاوران مجرب و متخصص و وکیل مهاجرت به سوئیس استفاده کنید. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن تیمی از وکلا و مشاوران متخصص و مجرب در زمینه های مهاجرت و خرید ملک؛ می تواند تا پایان این مسیر همراه شما باشد.

سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

بهترین شهرهای سوئیس برای خریذ ملک کدامند؟

 ژنو ، بازل ، زوریخ ، زوگ .

آیا خرید خانه برای خارجیان امکان پذیر است؟

خارجیان کشورهای ثالث ( اتحادیه اروپا) که در سوئیس اقامت دارند و مجوز C ندارند ، بدون نیاز به مجوز می توانند یک خانه تک خانواری یا آپارتمان مسکونی را در محل زندگی واقعی خود خریداری کنند. در هر دو مورد ، خریدار باید در خانه زندگی کند و نمی تواند آن را حتی به طور جزئی اجاره دهد.

قیمت خانه در سوئیس چقدر است؟

قیمت  خانه در سوئیس برای هرمتر مربع 6,324 CHF می باشد.

آیا با خرید ملک در سوئیس می توانیم به اقامت و تابعیت این کشور دست یابیم؟

خیر. با خرید ملک در سوئیس تنها به سرمایه گذاری ایمن و سودآوری می رسید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی در زمینه اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

اقامت سوئیس از طریق خرید ملک ، اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری ، واجدین شرایط خرید ملک در سوئیس ، وکیل مهاجرت به سوئیس و هزینه های خرید و اجاره خانه در سوئیس در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. خارجی ها فقط می توانند یک ملک مسکونی را در یک منطقه توریستی خریداری کنند. بنابراین تا زمانی که شهروند سوئیس نباشید یا مجوز اقامت سوئیس را نداشته باشید ، نمی توانید ملکی را در ژنو ، بازل ، زوریخ ، زوگ یا هر شهر دیگر سوئیس خریداری کنید. به طور کلی ، خرید ملک های نوساز در سوئیس و نداشتن اجازه اقامت سوئیس (B یا C) برای خرید خانه در سوئیس امکان پذیر نیست. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه اقامت سوئیس از طریق خرید ملک و خرید ملک در سوئیس را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *