اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

برای این که به بهترین های زندگی دست پیدا کنید و به عبارتی به هر آنچه که دوست دارید در کوتاهترین زمان برسید، اقامت سوئیس را به شما پیشنهاد می‌ کنیم. اقامت سوئیس اقامتی است که،  شما می توانید با انتقال نقدینگی خود به خاک این کشور به دست آورید. درباره اقامت سوئیس، مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در سوئیس 2021 کلیدی ترین مطالب را در مهمترین تیتر ها قرار خواهیم داد. اگر پس از این که بر مطالعه تیترهای مقاله اقامت سوئیس تمرکز کردید، سوالی ذهن شما خوبان را درباره تمامی راه های سرمایه گذاری در سوئیس درگیر کرده است، می توانید برای رهایی از درگیری های ذهنی و یافتن مسیر صحیح با مشاورین موسسه مهاجرتی MIE که درباره تمامی راه های سرمایه گذاری در سوئیس و سایر کشور ها مطلع هستند، تماس گرفته و مشاوره رایگان بگیرید. در این مطلب به سوالاتی مانند سوال های زیر نیز پاسخ می دهیم:

شرایط اقامت دائم سوئیس برای ایرانیان 2021 به چه صورت است؟

آیا اقامت دائم سوئیس برای ایرانیان 2021 ممکن است؟

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور سوئیس برای زندگی
 • گرفتن اقامت با سرمایه گذاری در سوئیس
 • استانداردها و شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در سوئیس
 • اقامت سوئیس از طریق خرید ملک
 • اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت
 • اقامت سوئیس از طریق کارآفرینی
 • اقامت سوئیس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • اقامت سوئیس از طریق خود حمایتی
 • مزایا و معایب اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • سوالات متداول راجع به اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • سخن پایانی درباره اقامت سوئیس

کشور سوئیس برای زندگی

وقتی می گوییم سوئیس، مطمئناً بسیاری از افراد در ذهن خود می گویند که آیا می شود من هم در محیط چنین کشوری که به نوبه خود در جهان معروف و مطرح است، قرار گیرم و با خانواده خود به زندگی مرفه دست پیدا کنم. اگر از لحاظ مالی شرایطی دارید و می خواهید وارد بازار سوئیس شوید و در میان افراد باتجربه بیزینس خود را در بخش خاص به سمت رسیدن به سود بالا پیش ببرید، توصیه می کنیم، به یکی از مناطق دلربای سوئیس بروید. اتریش و فرانسه همسایگان سوئیس هستند در حال حاضر ۸.۵ میلیون نفر در سوئیس مشغول به انجام کار تمام وقت، تحصیل و زندگی هستند. اگر به دنبال زندگی درمیان این تعداد جمعیت می باشید بهتر است ابتدا درباره اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس اطلاعات به روز کسب کنید.

پرچم سوئیس
شرایط عمومی سوئیس

گرفتن اقامت با سرمایه گذاری در سوئیس

برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس و یا به عبارتی مهاجرت اقامت سرمایه گذاری سوئیس، شما می توانید از طریق انتقال سرمایه با مبلغ ۵۰۰ هزار دلار، اقامت از طریق کار شرکت و یا اقامت بازنشستگی سوئیس که سه روش شناخته شده اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشند، اقدام کنید. بیزینس منی که مایل است وارد کسب و کار جدید یا از قبل تاسیس شده شود، باید ۵۰۰ هزار فرانک از نقدینگی خود را وارد بانک های سوئیس کند واز طریق بانک ها وارد کسب و کار جدید شود.

در خصوص اقامت از طریق کار و شرکت شما می‌ توانید شرکتی را ثبت کنید و از طریق شرکت خود که شخصیت حقوقی دارد به استخدام درآیید. البته ثبت شرکت و به استخدام در آمدن از طریق روش کار شرکت سوئیس بسیار سخت تر از اخذ اقامت سوئیس با مبلغ ۵۰۰ هزار فرانک  و یا اخذ اقامت بازنشستگی در سوئیس می باشد. البته در این روش کافیست به جای انتقال ۵۰۰ هزار فرانک از نقدینگی خود، ۱۰۰ هزار فرانک را وارد شرکت خود نمایید. حال برای این که به استخدام یک شرکت یک شخصیت حقوقی دارد در آیید، باید دارای تجربه کاری و مدرک سطح بالا باشید.

در مورد اقامت بازنشستگی سوئیس می توان گفت که این اقامت مخصوص افرادی است که بالای ۵۵ سال سن دارند و دارای چندین سند ملک، کارخانه و به عبارتی نقدینگی بسیار بالا می باشند. شایان ذکر می باشد که، سوئیس به خاطر بخش بانکی قوی خود که بیش از دو قرن نقش اساسی در اقتصاد ملی داشته است، بسیار مشهور می باشد. بسیاری از بانک های سوئیس بانک های سرمایه گذاری هستند که پذیرایی سرمایه گذاران جهانی را بر عهده دارند و بر مدیریت ثروت تمرکز دارند. بنابراین سرمایه گذاری در بانکهای سوئیس نیز برای اتباع ایرانی امکان پذیر می باشد.

استانداردهای و شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در سوئیس

تا زمانی که استاندارد های سرمایه گذاری و همچنین شاخصه های کلیدی و حائز اهمیت را مورد ارزیابی قرار ندهید، نمی‌ توانید آن چنان که مد نظرتان است، به سود بالا دسترسی پیدا کنید. درباره مهمترین استاندارد های سرمایه گذاری می توان به نرخ کنترل فساد و نرخ حاکمیت قانون که دو نرخ قابل تامل هستند، اشاره کرد. ارزیابی و آنالیز نرخ کنترل فساد به شما می گوید که آیا قوه قضاییه کشور مقصد فاسد می باشد یا خیر. به نمودار نرخ کنترل فساد نگاهی بیندازید:

 • نمودار نرخ کنترل فساد در سوئیس

کنترل فساد سوئیس

 با توجه به نمودارهای زیر می ‌توان گفت که، سوئیس و بازار سرمایه اش برای سرمایه گذاری مناسب هستند.

در خصوص شاخصه ها، نمودار مالیات بر درآمد در سوئیس که به طور میانگین در چند سال گذشته ۲۸.۸ درصد بوده است، و همچنین نرخ تورم را ترسیم نموده ایم. و برای این که با تولید ناخالص داخلی در سوئیس نیز آشنا شوید، نمودار چنین شاخصه ای را نیز آورده ایم.

 • نمودار مالیات بردرآمد در سوئیس:

نرخ مالیات بر درآمد سوئیس

 • نمودار نرخ تورم:

نرخ تورم سوئیس

 • نمودار تولید ناخالص داخلی در سوئیس:

تولید ناخالص داخلی سوئیس

ازآن جاکه سوئیس بسیار محیط ثروتمندی دارد باید گفت که از لحاظ تولید ناخالص داخلی شرایط این کشور برای سرمایه‌گذاری بسیار مطلوب است.

اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

درباره خرید ملک و اخذ اقامت این موضوع را به خاطر بسپارید که امکان اخذ اقامت سوئیس از طریق به نام کردن سند یک یا چند ملک در حال حاضر برای ایرانیان و یا سایر اشخاص وجود ندارد. تنها اشخاصی که شهروند سوئیس می باشند و یا مجوز اقامت کشور را دارند، می توانند ملکی را را به نام نمایند. یکی از دلایل موجهی که دولت سوئیس در رابطه با خرید ملک ارائه می دهد این است که، خارجی ها ممکن است قصدشان از خرید ملک استفاده توریستی از آن باشد. بنابراین روش خرید ملک، روش مناسبی برای مهاجرت اقامت سرمایه گذاری سوئیس، نمی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در سوئیس و شهرهای آن می بایستی از طریق روش کار شرکت و یا از طریق روش کار آفرینی که دو روش مورد قبول دولت سوئیس می باشند، انجام شود. در روش کار شرکت متقاضی بایستی در حساب شخصی خود مبلغ  ۱۰۰ هزار فرانک را بگذارد و شرکتی را ثبت کند. برای ثبت شرکت می‌ تواند از طریق همسرش اقدام نماید. شرکت که شخصیت حقوقی دارد، می تواند در صورتی که شخص متقاضی از همه لحاظ (تحصیلات، کاری، سطح زبان) شرایط مطلوبی داشته باشد، را استخدام کند که برای استخدام به تاییدیه وزارت کار نیاز است. شایان ذکر است که، کار و شرکت نهایتاً شما را به مقیم تبدیل نمی کند.

در مورد روش کارآفرینی شخص باید یک کسب و کار پویا را به مبلغ ۵۰۰ هزار فرانک ایجاد کند و تعدادی از سوئیسی های شهروند را استخدام نماید‌. این روش نیز نهایتاً شما را به شهروند و مقیم سوئیسی تبدیل نمی کند‌. موسسه حقوقی ملک پور مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت را به شما عزیزان پیشنهاد نمی کند. بهتر است در بخش های دیگر سرمایه گذاری کنید.

اقامت سوئیس از طریق کارآفرینی

اگر طرحی در ذهنتان دارید که می دانید با ارائه آن سبب ایجاد یک کسب و کار خلاقانه می شوید، می توانید از طریق کارآفرینی اقدام کنید. در واقع مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس از طریق کارآفرینی، با ارائه یک طرح تجاری قوی شما رابه اقامت می رساند. البته اگر به دنبال اخذ ویزای استارت آپ هستید که شرایط اخذ چنین ویزایی راحت تر از اخذ ویزای سرمایه گداری از طریق کارآفرینی در سوئیس می باشد، می توانید برای استارتاپ کانادا اقدام کنید. برای کارآفرینی در سوئیس باید چند سوئیسی را استخدام نمایید.

اقامت سوئیس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

اگر هدف شما از مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس 2021، اخذ اقامت این کشور می باشد، به هیچ وجه خرید اوراق قرضه را به شما پیشنهاد نمی کنیم. زیرا اوراق قرضه و دولتی شما را به اقامت نمی رساند و سبب مقیم شدن شما نمی شود. البته اگر روش انتخابی شما برای سرمایه گذاری، خرید اوراق قرضه دولتی است، پیشنهاد می‌ کنیم به کشورهای دیگر اروپایی که گاهاً از این طریق به شخص متقاضی اقامت می دهند، اقدام کنید. شایان ذکر است که، در حال حاضر با مبلغ ۵۰۰۰۰ یورو می توانید اقامت ۵ ساله برخی از کشورهای اروپای شرقی را دریافت کنید.

اقامت سوئیس از طریق خود حمایتی

اگر به دنبال روشی هستید که بدون انتقال نقدینگی به بازار سرمایه بتوانید به مقیم سوئیس و در نهایت شهروند سوئیسی تبدیل شوید، به شما روش خود حمایتی را پیشنهاد می کنیم. درخواست برای خودحمایتی به نسبت روش های دیگر سرمایه گذاری در سوئیس، همچون ثبت شرکت و یا کارآفرینی روبه صعود و افزایش می باشد. برای این روش دولت سوئیس از لحاظ سنی، شرایط سنی بالای ۵۵ سال و از لحاظ مالی مبلغ خاصی را تعیین کرده است. البته اگر زیر ۵۵ سال سن داشته باشید نیز می توانید طی امضای یک توافقنامه وارد سوئیس شوید‌. در توافقنامه ذکر شده که شما حق کار کردن در سوئیس را به هیچ عنوان ندارید. شما باید از سن ۵۵ سالگی تا ۷۸ سالگی به ازای هر سال مبلغ ۵۰ هزار فرانک را در در حساب خود، در یکی از بانک های معتبر نشان دهید.

از آن جا که مبلغ این روش بسیار بالا است، توصیه ما این است که، برای خود حمایتی  اتریش، پرتغال و یا چند کشور دیگر که این روش و پلن را در حال حاضر برای جذب و تشویق خارجی ها ارائه داده‌ اند، اقدام کنید.

فایل تصویری موسسه ملکپور در زمینه خودحمایتی سوئیس

فایل صوتی ویدئوی فوق

مزایا و معایب اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

در این بخش نکات مثبت و نکات منفی مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس را خدمت شما عزیزان، عرض خواهیم کرد تا بدون جانبداری یک روش را برای قرارگیری در محیط انتخاب نمایید.

 • نکات مثبت:

ثروتمند بودن کشور سوئیس سبب می شود به سود بالایی برسید

ورود شما به کشورهای اروپایی برای تجارت آسان می شود

در کشوری زندگی خواهید کرد که بسیار  امن و بسیار مرفه است

دولت سوئیس از بیزینس من های خارجی حمایت می کند

اقتصاد سوئیس در کل جهان بی نظیر می باشد

سوئیس، ثبات وضعیت سیاسی دارد

 • نکات منفی سرمایه گذاری در سوئیس۲۰۲۱ :
بالا بودن مبلغ سرمایه گذاری
امکان خرید ملک و اخد اقامت وجود ندارد
خرید اوراق قرضه شما را به اقامت نمی رساند
سوئیس پلنی همانند استارت آپ ویزا برای جذب مهاجر خارجی ارائه نداده است
روش ثبت شرکت از طریق کار شرکت بسیار مراحل پیچیده دارد

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول راجع به اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

آیا سرمایه گذاری در سوئیس آسان ترین روش قرارگیری در محیط این کشور می باشد؟

 خیر، برای قرارگیری در محیط این کشور روش تحصیلی را به شما فراگیران عزیز پیشنهاد می کنیم.

چه مدت طول می کشد تا از طریق انتقال سرمایه به سوییس اقامت این کشور را دریافت نمایم؟

 تقریباً ۱۰ سال طول می کشد تا به اقامت برسید

آیا می توان از طریق اقامت خود حمایتی به همراه اعضای خانواده به سوئیس سفر کرد؟

 بله، البته برای این روش باید بالای ۵۵ سال سن داشته باشید.

 آیا هزینه اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری پایین است؟

 بستگی دارد چه روشی مدنظرتان است. ولی هزینه روش هایی که شما را به اقامت سوئیس می رساند، بالا است.

سخن پایانی درباره اقامت سوئیس

در مقاله اقامت سوئیس دیدید که این کشور از لحاظ ثروت، اقتصاد، کیفیت زندگی، شرایط اجتماعی، مناظر چشمگیر، استانداردها، شاخصه های سرمایه گذاری و به طور کلی از همه لحاظ برای ساخت و ایجاد آینده‌ ای شگفت انگیز و تجربه زندگی راضی کننده و بسیار دلچسب مناسب است. اگر هنوز شک و تردید راجع به این که برای زندگی به کشور سوئیس بروید یا خیر، دارید، توصیه ما اخذ مشاوره رایگان اولیه تلفنی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور که راجع به اقامت سوئیس و تمامی راه های سرمایه گذاری در سوئیس به همراه اقامت اطلاع صحیح دارند، می باشد. البته ممکن است شما سوال بسیار کوتاه درباره سرمایه گذاری در بانکهای سوئیس و یا هرموضوع دیگر، در ذهن داشته باشید. برای رسیدن به پاسخ سوال خود کافیست از بخش زیرین استفاده کنید. حال اگر مطالعه مقاله اقامت سوئیس سبب افزایش اطلاعات صحیح در ذهنتان شده است، ستاره های زیرین را روشن کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *