کشور سوئیس یکی از کشورهای بسیار زیبا، مرفه و ثروتمند در قاره زیبای اروپا است که زندگی در این کشور می تواند رویای هر انسانی باشد. شرایط اقامت در سوئیس از نظر تحصیل، سرمایه گذاری و کار بسیار مطلوب و مناسب است و هر سال باعث افزایش میزان تقاضای مهاجرت به این کشور از راه های مختلف می شود. رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی مردمان این کشور بسیار سطح بالا و مطلوب می باشد و همین امر باعث شده است که این کشور زیبا، به کشوری گران در اروپا تبدیل شود، اما میزان درآمد در این کشور نیز در سطح بالایی قرار دارد و در هماهنگی کامل با هزینه های زندگی در این کشور است. امنیت موجود در این کشور، باعث گردیده است که شرایط اقامت در سوئیس از طریق راه اندازی کسب و کار و تجارت در نیز بسیار ایده آل و وسوسه انگیز باشد. لذا ما در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به سوئیس در سال 2021 و شرایط اقامت در سوئیس خواهیم پرداخت. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه می توانید با موسسه حقوقی ملکپور ارتباط برقرار نمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

راه های اخذ اقامت سوئیس در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور سوئیس برای زندگی
 • اقامت سوئیس از طریق کار
 • اقامت سوئیس از طریق تحصیل
 • اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 • اقامت و تابعیت سوئیس از طریق تولد
 • اقامت سوئیس از طریق پناهندگی
 • اقامت سوئیس برای هنرمندان و افراد موفق
 • اقامت سوئیس از طریق خودحمایتی
 • هزینه های زندگی در سوئیس
 • اخذ تابعیت سوئیس
 • سوالات متداول در زمینه اقامت سوئیس
 • سخن پایانی
اقامت سوئیس

کشور سوئیس برای زندگی

قبل از بررسی شرایط اقامت در سوئیس بهتر است با این کشور آشنا شده و شرایط زندگی در سوئیس برای ایرانیان را بررس نماییم. کشور زیبای سوئیس یک کشور بسیار ثروتمند در اروپای غربی می باشد که با کشور فرانسه، کشور آلمان، کشور ایتالیا و کشور اتریش هم مرز است. پایتخ کشور سوئیس شهر برن است و مردمان این کشور به چهار زبان آلمانی، ایتالیایی، رومانی و فرانسوی تکلم می نمایند. دو سازمان قدرتمند صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی در کشور سوئیس واقع گردیده اند. کشور سوئیس یک کشور کاملاً امن است و از نظر سیاسی تاکنون بی طرف عمل نموده است. مساحت کشور سوئیس بیش از 41 هزار کیلومتر است و دارای 26 ایالت مختلف تحت عنوان کانتون است. تهیه و تنظیم مقاله شرایط اقامت در سوئیس توسط تیم حرفه ای موسسه حقوقی ملکپور صورت گرفته است و هرگونی کپی برداری از بخش های مختلف این متن از نظر شرع و قانون حرام است.

اقتصاد کشور سوئیس بیشتر مبتنی بر شرکت های بیمه و بانک داری است و صنعت گردشگری و توریست از صنایع اصلی این کشور زیبا می باشند. روش های گوناگون مهاجرت به سوئیس شامل دریافت اقامت سوئیس از طریق کار، روش تحصیلی، روش سرمایه گذاری، روش تولد، روش ازدواج، روش پناهندگی، خود حمایتی و روش موجود جهت مهاجرت افراد موفق می گردد.

پرچم سوئیس
شرایط عمومی سوئیس

فایل ویدئویی موسسه ملکپور در زمینه راه های اخذ اقامت سوئیس

فایل صوتی ویدئو فوق

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت سوئیس می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت سوئیس از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به کشور زیبای سوئیس، دریافت اقامت دائم سوئیس از طریق مهاجرت کاری به این کشور است. شهروندان اروپایی جهت اشتغال به کار در کشور سوئیس با شرایط راحت تری مواجه می باشند و محدودیت کارگران خارجی را ندارند. شهروندانی که از اعضای اتحادیه اروپا نمی باشند، جهت کار در کشور سوئیس باید مجوز کار و اجازه اقامت دریافت نمایند. کشور سوئیس برای کار اتباع خارجی دارای سهمیه مشخصی می باشد. این سهمیه مختص مدیران و نیورهای ماهر و متخصص می باشد. برای اخذ اقامت در سوئیس از طریق کار، ارائه مدرک دانشگاهی و سابقه کاری الزامی می باشد. جهت دریافت ویزای کار سوئیس، متقاضیان باید موفق به دریافت پیشنهاد کاری از جانب یک کارفرمای سوئیسی شوند. مجوزهای کاری صادر شده در کشور سوئیس دارای اعتبار یک سال می باشند که به مدت 5 سال قابل تمدید می باشند. نرخ بیکاری در کشور سوئیس نیز از عوامل مهم در کاریابی در این کشور است که در نمودار زیر نشان داده شده است و در سطح پایینی قرار دارد.

 • نرخ بیکاری در سوئیس

نرخ بیکاری سوئیس 2021

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

شرایط اقامت در سوئیس از طریق تحصیل با وجود کیفیت سطح بالای نظام آموزشی و هزینه های نسبتاً پایین مربوط به تحصیل، برای دانشجویان بین المللی آسان می باشد.دروس دانشگاهی به زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانی تدریس می گردند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در سوئیس برای دانش اموزان و دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی وجود دارد. تقریباً تمامی رشته ها در تمامی دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور سوئیس ارائه می گردند. بورسیه های تحصیلی مختلفی در کشور سوئیس در اختیار دانشجویان ممتاز داخلی و بین المللی قرار می گیرد. دریافت اقامت دائم سوئیس از طریق تحصیل در این کشور ممکن نمی باشد و دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی به جستجوی کار پرداخته  با یافتن کار ویزای کاری سوئیس را دریافت و شرایط اقامت در سوئیس به صورت دائم را برای خود فراهم نمایند.

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سوئیس به منظور دریافت اقامت دائم سوئیس برای ایرانیان 2021 یکی از روش های بسیار مناسب مهاجرتی به این کشور است. این کشور همچنین مکانی مناسب برای بازنشستگان و افراد دارای تمکن مالی بوده و فرصت سرمایه گذاری برای این افراد از طریق خرید ملک و مستغلات و ثبت شرکت وجود دارد. برای ثبت شرکت در کشور سوئیس، متقاضیان آگاهی از شرایط اقامت در سوئیس باید دارای یک طرح تجاری سود ده و و قابل ایجاد اشتغال برای شهروندان سوئیسی باشند. دو شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص از رایج ترین شرکت های ثبت شده در سوئیس می باشند. پروسه سرمایه گذاری در کشور سوئیس نیازمند مدت زمان سه الی چهار ماه است و برای انجام اینکار محدوده سنی 18 تا 55 سال مشخص گردیده است.

یکی از الزامات سرمایه گذاری در سوئیس، عدم اشتغال متقاضی به شغلی دیگر است. اقامت سوئیس از طریق خرید ملک به صورت دائم امکان پذیر نمی باشد و خرید ملک در این کشور فاقد آثار اقامتی است، این مورد یکی از معایب مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری در زمینه املاک است.

اقامت و تابعیت سوئیس از طریق تولد

یکی از راه های مهاجرت به هر کشوری از جمله راه های مهاجرت به سوئیس، تولد است که دارای دو اصل خاک و خون می باشد. بر اساس قانون خاک، کودک متولد شده بدون توجه به تابعیت والدین می تواند تابعیت کشور محل تولد خود را بدست آورد. اما در اصل خون، تابعیت والدین مشخص کننده تابعیت کودک متولد شده می باشد. کشور سوئیس یکی از کشورهایی می باشد که در این زمینه از اصل خون پیروی می نماید و هیچگونه تابعیتی بر اساس اصل خاک اعطا نمی نماید. کودک متولد شده در سوئیس در صورتی که یکی از والدین وی سوئیسی باشند موفق به دریافت تابعیت این کشور می شود. متقاضیان آگاهی از شرایط اقامت در سوئیس باید بدانند که دریافت پاسپورت این کشور برای والدین غیر سوئیسی کودک متولد شده در سوئیس، امکان‌ پذیر نیست.

اقامت سوئیس از طریق پناهندگی