اقامت هلند از طریق خرید ملک ، اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری، خرید و اجاره خانه ارزان در هلند  2021، قیمت زمین در هلند، اقامت هلند از طریق تمکن مالی، وام خرید خانه در هلند (فقط به دارندگان اقامت هلند اعطا می شود) در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با خرید خانه در هلند می توانیم به اقامت این کشور دست یابیم؟ هزینه خرید و اجاره خانه در هلند چقدر است؟ مزایا و معایب سرمایه گذاری در هلند و خرید ملک در هلند چیست؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم. در سال 2018 ، 69٪ از جمعیت هلند صاحب خانه شدند. برای مقایسه ، این رقم به طور قابل توجهی بالاتر از فرانسه یا آلمان همسایه است اما قابل مقایسه با ارقام انگلیس و ایالات متحده است. قیمت خانه در هلند در سالهای اخیر به شدت افزایش یافته است که بخشی از آن به دلیل کمبود مسکن در شهرهای اصلی همچون:  اوترخت ، آمستردام ، روتردام و لاهه است. با این حال ، نرخ بهره وام مسکن پایین است و برخی از ارائه دهندگان وام های رهنی 100٪ را ارائه می دهند. قیمت خانه های هلند بالا است . داشتن خانه در هلند معمولاً در بلندمدت از نظر مالی منطقی است. دولت هلند در هنگام خرید ملک محدودیتی برای خارجی ها ارائه نمی دهد. خارجی ها می توانند ملکی را در هلند بدون داشتن اقامت دائم در هلند خریداری کنند. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خرید خانه در هلند و اقامت هلند از طریق خرید ملک با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید؛ تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

اقامت هلند از طریق خرید ملک

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط اقامت از طریق خرید ملک درهلند
 • استانداردهای سرمایه گذاری درهلند
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری درهلند
 • واجدین شرایط خرید ملک درهلند
 • مراحل قانونی خرید ملک درهلند

 • هزینه های اجاره و خرید ملک درهلند
 • توصیه های حقوقی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در هلند
 • سوالات متداول در زمینه اقامت هلند از طریق خرید ملک
 • سخن پایانی درباره اقامت هلند از طریق خرید ملک

شرایط اقامت از طریق خرید ملک درهلند

کشور هلند به دلیل مزایایی که در رابطه با خرید خانه در این کشور دارد ، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. یکی از اولین کارهایی که باید هنگام ورود به هلند انجام دهید ثبت نام در شورای محلی است که در آن شماره شناسایی ملی هلند معروف به Burgerservicenummer   را به شما ارائه می دهند.  این شماره برای خدمات شهروندی هلند برای بسیاری از مراحل رسمی ، از جمله مسکن ، کار ، تحصیل و مالیات استفاده می شود. همه ساکنان هلند باید شماره خدمات شهروندی هلند (Burgerservicenummer – BSN ) را دریافت کنند. این شماره شناسایی ملی در هلند است. اگر فرد غیر مقیم هستید و با دولت هلند معامله می کنید باید برای BSN هلند نیز اقدام کنید. داشتن شماره شناسایی هلندی (Basisregistratie – BRP )  به معنای این است که در ثبت ملی هستید. همچنین به این معنی است که شما می توانید طیف وسیعی از فعالیت ها مانند پرداخت مالیات هلند ، استخدام در هلند یا گرفتن گواهینامه رانندگی هلند را انجام دهید. نکته حائز اهمیت در زمینه خرید خانه در هلند این است که با سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک نمی توان به اقامت این کشور دست یافت. بلکه به روش هایی همچون : کارآفرینی و ثبت شرکت می توان به اقامت و در نهایت پاس هلندی دست یافت.

پرچم هلند
شرایط عمومی هلند

استانداردهای سرمایه گذاری درهلند

کسانی که خواهان سرمایه گذاری در هلند هستند بایستی به استاندارد های سرمایه گذاری همچون: نرخ مصادره اموال و کنترل فساد در هلند توجه نمایند . فساد در هلند در همه زمینه های مهمی همچون: قوه قضاییه ، پلیس ، تجارت و سیاست  نادر است ، زیرا این کشور به عنوان یکی از کم فاسدترین ها در اتحادیه اروپا شناخته می شود. در نسخه 2017 شاخص درک مفاسد شفافیت بین الملل ، هلند رتبه 8 کشور کم فاسد در جهان را به خود اختصاص داد.

 • کنترل فساد

شاخصه کنترل فساد  بین اعداد ( _2.5 ضعیف ؛ +2.5 قوی) می باشد  ، بدین معنی که هر چقدر به + 2.5 نزدیک تر باشد بیانگر کم بودن و امن بودن سرمایه گذاری خارجیان در کشور مقصد است.  مقدار متوسط کنترل فساد در ​​هلند  2.05 واحد با حداقل 1.87 امتیاز در 2017 و حداکثر 2.21 امتیاز در سال 2000. آخرین مقدار از امتیاز است. برای مقایسه ، میانگین جهانی براساس کشورها 0.00 واحد است.

کنترل فساد هلند
 • خطر مصادره اموال

نرخ مصادره اموال در کشورها بیانگر میزان امنیت سرمایه گذاری در کشورها می باشد . شاخصه این نرخ بین اعداد یک تا هفت می باشد . هرچقدر به عدد یک نزدیک باشد ، به معنی این است که سرمایه گذاری در این کشور ایمن می باشد و بالعکس.

نرخ مصادره اموال هلند

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری درهلند

هلند دارای یک اقتصاد باز است ، که به این معنی است که این کشور به شدت به فعالیت های خارجی از جمله واردات و صادرات وابسته است. سیاست ها و مقررات اقتصادی کشور این امکان را برای کشور فراهم کرده است که از روابط بین المللی قوی بهره مند شود ، اما احتمال مبارزات اقتصادی را متناسب با شرایط اقتصادی در سایر کشورها نیز افزایش داده است. هلند به دلیل موقعیت استراتژیک ، زیرساخت های برتر فناوری و همچنین فضای تجاری بین المللی ، یکی از اصلی ترین کشورها برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا است ، شهرتی که طی سالهای گذشته بسیار بیشتر شده است. علاوه بر این ، صنعت گردشگری کشور بخش نسبتاً زیادی از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد. علی رغم احساس تأثیرات بحران مالی جهانی سال 2008 و همچنین بحران منطقه یورو ، بسیاری از جنبه های اقتصاد هلند بسیار رونق دارند که مهمترین آنها با نرخ تورم پایین است.

 • رشد ناخالص داخلی

بر اساس اطلاعات رسمی بانک جهانی و پیش بینی های تجارت اقتصادی ، تولید ناخالص داخلی (GDP ) در هلند در سال 2019 به ارزش 909.07 میلیارد دلار بود. ارزش تولید ناخالص داخلی هلند 0.76 درصد از اقتصاد جهان را نشان می دهد.

رشد اقتصادی هلند
 • نرخ تورم سالانه

این آمار نرخ تورم در هلند را از سال 1985 تا 2019 نشان می دهد ، با پیش بینی ها تا سال 2025. نرخ تورم با استفاده از افزایش قیمت یک سبد محصول تعریف شده محاسبه می شود. این سبد کالا شامل محصولات و خدماتی است که مصرف کننده معمولی در طول سال بر روی آنها هزینه می کند. این هزینه ها شامل هزینه های مواد غذایی ، لباس ، اجاره ، برق ، ارتباطات از راه دور ، فعالیت های تفریحی و مواد اولیه (به عنوان مثال گاز ، نفت) و همچنین هزینه های مالیات و فدرال است. در سال 2019 ، متوسط ​​نرخ تورم در هلند در مقایسه با سال قبل حدود 2.67 درصد بود.

نرخ تورم هلند

واجدین شرایط خرید ملک درهلند

خارجی ها می توانند در هلند ملک خریداری کنند ، چه ساکن هلند باشند و چه در کشور دیگری زندگی کنند. این بدان معناست که در صورت بازگشت به خانه و یا ترک کشور مجبور نیستید خانه خود را بفروشید. در عوض می توانید آن را برای درآمد اضافی اجاره دهید. خرید می تواند هم به عنوان محل اقامت اولیه باشد و هم به عنوان خرید اجاره ملک. به خاطر داشته باشید که وقتی با کارفرمای خود قرارداد دائمی دارید ، ترتیب تأمین مالی آسان تر است. همچنین به خاطر داشته باشید که در صورت داشتن اجازه اقامت موقت ، وام دهندگان ممکن است میزان تأمین مالی را محدود کنند.

مراحل قانونی خرید ملک درهلند

اگر به فکر خرید خانه در هلند هستید ، اولین قدم تعیین بودجه و بررسی گزینه های رهن هلندی است. حداکثر رهنی که می توانید وام بگیرید چقدر است؟ چقدر می خواهید در یک ملک هزینه کنید؟ شما می توانید به صورت آنلاین تحقیق کنید و همه کارها را خودتان انجام دهید، اما یک آژانس املاک در خرید واقعی خانه در هلند نتیجه بهتری به شما می دهد.  بنگاه های املاک هلندی makelaars نامیده می شوند و تقریباً همیشه در مراحل خرید از آنها استفاده می شود. معمولاً فروشنده و خریدار هر یک از نمایندگان املاک خود را دارند که از طرف آنها مذاکره می کند. یک آژانس املاک و مستغلات نماینده شما در روند خرید خانه خواهد بود. او می تواند به شما کمک کند خانه مناسبی پیدا کنید ، از طرف شما بازدیدهای خانه را تنظیم کند ، خانه ای را که می خواهید خریداری کنید به شما پیشنهاد دهد و با بهترین قیمت مذاکره کند. همچنین مهم است که یک معاملات مسکن موقعیت مذاکره قوی تری به شما می دهد ، زیرا نماینده فروش شما را جدی تر می گیرد. یک بنگاه املاک و مستغلات نیز در زمینه مذاکره خبره هستند و از پیشنهاد مناقصه بی مورد شما جلوگیری می کنند . بنگاه املاک خود به شما کمک می کند تا یک پیشنهاد منصفانه و کامل برای خانه رویایی خود ارائه دهید. هنگام خرید خانه در هلند ، پس از ارائه پیشنهاد چه اتفاقی می افتد؟ فروشنده می تواند پیشنهاد شما را بپذیرد ، آن را رد کند یا پیشنهاد متقابل بدهد. اولین پیشنهاد شما احتمالاً بلافاصله پذیرفته نمی شود. فقط پس از دریافت پیشنهاد متقابل ، مذاکرات در مورد قیمت مسکن آغاز شده است. پس از امضای قرارداد خرید ، فروشنده دیگر نمی تواند عقب نشینی کند. به عنوان یک خریدار ، شما یک دوره سه روزه خنثی دارید تا توافق نامه خرید خانه را بدون دلیل و هزینه در نظر بگیرید و لغو کنید. نکته حائز اهمیت این است که قرارداد خرید اولیه ، پس از سه روز خنثی کردن در هلند لازم الاجرا است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که کلیه شرایط و قوانین پیشنهادی شما در قرار داد به درستی قرار داده شده است. در صورت تردید ، قرارداد را امضا نکنید. به محض اینکه پیشنهاد شما پذیرفته شد ، باید مراحل رهن را نیز شروع کنید. در هلند قبل از اینکه پیشنهاد پذیرفته شده ای داشته باشید ، نمی توانید پیش پرداخت یک وام خرید خانه در هلند را دریافت کنید. به عنوان سرمایه گذار خارجی، همان وام رهنی شهروندان هلندی  را درخواست می کنید. چیزی به نام رهن مهاجران با شرایط خاص وجود ندارد. هنگام خرید خانه در هلند ، باید ملک را ارزیابی کنید. وام دهنده وام شما باید قبل از تأیید وام شما ، گزارش ارزیابی را ببیند. آخرین مرحله  اما قطعاً کم اهمیت؛ روز بسته شدن قرار داد، روزی که به عنوان مالک قانونی خانه جدید خود تبدیل می شوید. این روز دفتر اسناد رسمی مالکیت خانه را به شما منتقل می کند و به فروشنده پول پرداخت می کند. ابتدا آخرین بار خانه را بازرسی کنید تا وضعیت آن را بررسی کنید. پس از آن شما دو سند اسناد رسمی: سند انتقال خانه و سند رهن  را امضا می کنید.

هزینه های اجاره و خرید ملک درهلند

در چند سال گذشته قیمت خانه ها در هلند به طور قابل توجهی افزایش یافته است. قیمت ها در سال 2018 ، به ویژه در آمستردام ، اوترخت و لاهه افزایش چشمگیری داشت. این امر تا حدی به دلیل کمبود مسکن در شهرهای اصلی است. بین مناطق مختلف هلند تفاوت قابل توجهی در قیمت املاک وجود دارد. در سال 2019 ، متوسط ​​خانه در استان گرونینگن 213,000 یورو بوده است. این میزان بسیار کمتر از نورد هلند ، استان محل زندگی آمستردام و هارلم است که قیمت متوسط ​هر ملک حدودا 388,000 یورو بود. برنامه هایی برای بیش از یک میلیون ساختمان جدید در سراسر کشور تا سال 2035 وجود دارد. نیمی از اینها تا سال 2025 به اتمام رسیده است. دولت بر اساس سیستم امتیازاتی به نام Wingingwaarderingsstelsel کنترل قیمت خانه های اجاره ای اجتماعی در هلند را اعمال کرده است. هزینه های اجاره خصوصی در هلند در حال حاضر با نرخ حدود 2.5٪ در سال در حال افزایش است. این میزان در آمستردام (3.4٪) و روتردام (3.2٪) بیشتر بوده است. طبق گفته Numbeo ، قیمت های متوسط ​​اجاره در هلند در حال حاضر برای یک آپارتمان یک خوابه بین 810_1,020 یورو در ماه و برای یک آپارتمان سه خوابه بین 1,250_1660 یورو در ماه است. برای آمستردام ، این هزینه برای یک آپارتمان یک خوابه به 1200 تا 1,590 یورو و برای یک مکان سه خوابه بین 1865 تا 2655 یورو می رسد.

قیمت

ارزان ترین خانه ها قیمت گرانترین خانه ها ردیف
188,800 Het Hogeland 831,600 Bloemendaal

1

187,500

Veendam 775,900 Blaricum 2
185,500 Stadskanaal 768,100 Laren

3

182,300

Heerlen 711,300 Wassenaar 4
181,700 Kerkrade 667,400 Rozendaal

5

175,800

Oldambt 626,600 Heemstede 6
175,100 Den Helder 525,200 Amstelveen

7

174,200

Brunssum 510,200 Goolse Meren 8
161,300 Pekela 494,100 Ouder-Amstel

9

155,100

Delfzijl 488,400 Bergen

10

توصیه های حقوقی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در هلند

کسانی که خواهان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور هلند هستند بایستی به مواردی همچون: قیمت خانه در هلند، قیمت زمین در هلند ، نرخ تورم، نرخ مصادره اموال و مزایا و معایب خرید خانه در این کشور توجه نمایند . همان طور که در این مقاله بدان اشاره شد ؛ اقامت هلند از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی باشد . بلکه افراد تنها به سرمایه گذاری ایمن و سود آوری خواهند رسید. پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که شما عزیزان برای رسیدن به اقامت دائم کشورها از طریق خرید ملک می توانید در کشورهایی همچون: اسپانیا ، پرتغال و یونان اقدام کنید. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن تیمی متخصص و مجرب از وکلا در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری می تواند یارای شما تا پایان این امر باشد.

سوالات متداول در زمینه اقامت هلند از طریق خرید ملک

✅بهترین شهرهای هلند برای زندگی و خرید خانه کدامند؟

آمستردام، هارلم، لیدن، لاهه، اوترخت، گرونینگن، آیندهوون، ماستریخت.

✅پروسه خرید خانه در هلند چقدر طول می کشد؟

معمولا بین 30 تا 60 روز به طول می انجامد.

✅هزینه مورد نیاز خرید ملک در هلند چقدر است؟

قیمت متوسط ​​هر ملک حدودا 388,000 یورو می باشد.

✅آیا امکان خرید خانه در هلند برای خارجیان فراهم است؟

بله. دولت هلند هیچگونه محدودیتی برای خرید املاک در هلند توسط خارجیان اعمال نمی کند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره اقامت از طریق خرید ملک در هلند

اقامت هلند از طریق خرید ملک ، اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری، واجدین شرایط خرید خانه در هلند و مراحل قانونی و اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. خرید خانه در هلند هیچ محدودیتی برای مهاجران یا بازدید کنندگان خارجی که قصد خرید ملک را دارند وجود ندارد. هزینه های مربوط به خرید خانه در هلند در مجموع می تواند تا 6 درصد از قیمت خرید باشد ، به این معنی که خرید ملک در هلند معمولاً برای مدت کمتر از سه سال توصیه نمی شود. شایان ذکر است که با خرید خانه در هلند نمی توان اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورد. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه اقامت هلند از طریق خرید ملک سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *