اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ اقامت

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال
 • استانداردهای سرمایه گذاری در پرتغال
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در پرتغال
 • واجدین شرایط خرید ملک در پرتغال
 • مراحل قانونی خرید ملک در پرتغال
 • هزینه های اجاره و خرید ملک در پرتغال
 • توصیه های حقوقی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در پرتغال
 • سوالات متداول در زمینه اقامت پرتغال از طریق خرید ملک
 • سخن پایانی درباره اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در پرتغال

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در پرتغال

شرایط اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال

یکی از جذاب ترین گزینه های اخذ اقامت پرتغال، امکان درخواست اقامت دائم و تابعیت پس از 5 سال بدون نیاز به اقامت در پرتغال است. برای اخذ تابعیت در پرتغال ؛ متقاضیان بایستی در آزمون زبان پایه شرکت کنند.  با داشتن کارت اقامت ، همه اعضای خانواده می توانند به راحتی و بدون درخواست ویزا دیگر به منطقه ویزای شینگن اتحادیه اروپا سفر کنند. اخذ ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری 350,000 یورویی در املاک و مستغلات که نیاز به نوسازی دارند امکان پذیر است. چنین پروژه هایی نیاز به تأیید SEF برای واجد شرایط بودن میزان سرمایه گذاری می باشد. طرح ویزای طلایی به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا با سرمایه گذاری 500,000 یورو در املاک ، یا 350,000 یورو در صورت خرید ملک برای بازسازی ، اقامت خود را تأمین کنند. راه های دیگری همچون: کارآفرینی و استخدام بیش از 10 نفر و سرمایه گذاری در شرکتهای کوچک پرتغالی برای رسیدین به طرح ویزای طلایی وجود دارد. برای اخذ اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزا ارائه مدارکی مورد نیاز است:

پرچم پرتغال
 • ارائه پاسپورت و مدارک هویتی  متقاضی و همراهان
 • اخذ شناسه مالی پرتغال (NIF)
 • اثبات تمکن مالی مورد نیاز برای سرمایه گذاری
 • بیمه درمانی عمومی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • گواهی عدم سوء پیشینه از کشور مبدأ با اعتبار یک ساله
 • ارائه مدارکی که بیانگر  سفر به حوزه شنگن می باشد
 • عکس با فرمت پاسپورت متقاضی و همراهان
شرایط عمومی پرتغال

گلدن ویزای پرتغال

برنامه ویزای طلایی پرتغال ، که به عنوان برنامه اجازه اقامت نیز شناخته می شود ، یک طرح 5 ساله اقامت به سرمایه گذاری برای اتباع غیر اتحادیه اروپا است. ویزای طلایی به سرمایه گذاران واجد شرایط و اعضای خانواده آنها حق زندگی ، کار و تحصیل در پرتغال را می دهد و مجوز آزادی سفر به منطقه شینگن اروپا را می دهد. فرصت های اقامت دائم یا اخذ شهروندی امکان پذیر است ، به شرطی که سرمایه گذاری واجد شرایط، حداقل برای پنج سال حفظ شود. محدودیت های جدید سرمایه گذاری در املاک و مستغلات آغاز خواهد شد. املاک در لیسبون ، پورتو و سایر شهرهای ساحلی با تراکم بالا واجد شرایط سرمایه گذاری در املاک تحت طرح ویزای طلایی نیستند. برای سرمایه گذاری در املاک ، فقط تملک املاک به ارزش 280 هزار یورو به بالا و سرمایه گذاری در پروژه های توان بخشی به ارزش 350 هزار یورو به بالا در مناطق داخلی پرتغال و آزور و مادیرا پذیرفته می شود.

تغییرات گلدن ویزای پرتغال

از 1 ژانویه 2022 ، در برنامه  ویزای طلایی پرتغال تغییراتی ایجاد خواهد شد:

 • افزایش حداقل آستانه سرمایه گذاری برای دریافت اقامت
 • تغییر  مبلغ صندوق سرمایه گذاری برای ویزای طلایی از 350،000 € به 500،000 €
 • تغییر مبلغ انتقال سرمایه برای ویزای طلایی از 1 میلیون یورو به 1.5 میلیون یورو

مزایای گلدن ویزای پرتغال

 • دسترسی به 26 کشور در اتحادیه اروپا و سفر بدون ویزا به 183 کشور5 سال تا زمان دریافت صلاحیت پاسپورت اروپاشرط اقامت کوتاه
 • اخذ مجوز اقامت برای خانواده سرمایه گذار
 • بدون پرداخت مالیات به مدت 10 سال
 • شروع گزینه های سرمایه گذاری مقرون به صرفه که از 280K

استانداردهای سرمایه گذاری در پرتغال

کسانی که خواهان سرمایه گذاری در پرتغال هستند بایستی به استاندارد های سرمایه گذاری همچون: نرخ مصادره اموال . کنترل فساد توجه نمایند.

 • کنترل فساد

شاخصه کنترل فساد  بین اعداد ( _2.5 ضعیف ؛ +2.5 قوی) می باشد  ، بدین معنی که هر چقدر به + 2.5 نزدیک تر باشد بیانگر کم بودن و امن بودن سرمایه گذاری خارجیان در کشور مقصد است.

کنترل فساد شاخصه کنترل فساد بین اعداد ( _2.5 ضعیف ؛ +2.5 قوی) می باشد ، بدین معنی که هر چقدر به + 2.5 نزدیک تر باشد بیانگر کم بودن و امن بودن سرمایه گذاری خارجیان در کشور مقصد است.
 • خطر مصادره اموال

این نرخ بیانگر میزان امنیت سرمایه گذاری در کشور ها می باشد. شاخصه این نرخ بین اعداد 1 تا 7 می باشد . هرچقدر به عدد 1 نزدیک تر باشد ؛ بدین معنی است که سرمایه گذاری در این کشور ایمن می باشد و بالعکس.

مصادره اموال پرتغال

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در پرتغال

پرتغال در بین 45 کشور منطقه اروپا از لحاظ رشد اقتصادی در رتبه 29 قرار دارد و امتیاز کلی آن کمی کمتر از میانگین منطقه ای و بسیار بالاتر از میانگین جهانی است. سرمایه گذاران علاوه بر توجه به استاندارد های سرمایه گذاری بایستی به شاخص های اقتصادی نیز توجه نمایند.

 • رشد ناخالص داخلی

بر اساس اطلاعات رسمی بانک جهانی و پیش بینی های تجارت اقتصادی ، تولید ناخالص داخلی (پرتغال) در پرتغال در سال 2019 به 237.69 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. ارزش تولید ناخالص داخلی پرتغال 0.20 درصد اقتصاد جهان را نشان می دهد.

رشد اقتصادی پرتغال
 • نرخ تورم سالانه

مطابق برآوردهای اولیه ، نرخ تورم سالانه در پرتغال در ژانویه 2021 0.3 درصد تأیید شد. این اولین افزایش قیمت مصرف کننده در 6 ماه گذشته و بزرگترین از فوریه 2020 است.

نرخ تورم پرتغال

واجدین شرایط خرید ملک در پرتغال

هیچ محدودیتی برای خارجیانی که می خواهند در این کشور خرید کنند وجود ندارد. علاوه بر این ، دولت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی ، خارجی ها را به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در پرتغال تشویق می کند. اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و در املاک با ارزش  سرمایه گذاری می کنید ، می توانید مجوز اقامت  گلدن ویزا در پرتغال را کسب کنید. این اقامت مجوزهایی همچون: زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و آزادی سفر در سراسر منطقه شینگن را می دهد.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در پرتغال

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در پرتغال

مراحل قانونی خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال دارای پروسه ایی می باشد. این پروسه بدین صورت است که خریدار از طریق نماینده ای که ملک را به او نشان داده است ، پیشنهاد خود مبنی بر خرید خانه را ارائه می دهد. پس از توافق بین خریدار و فروشنده ؛ خریدار به طور معمول مبلغ 6000 یورو ودیعه را  نزد وکیل خود به عنوان اثبات قصد خود برای انجام خرید می سپارد و فروشنده ملک را از بازار املاک خارج میکند. معمولاً در طی 14 روز از امضای “فرم رزرو” ( خرید خانه)، هر دو خریدار و فروشنده در قرارداد تعهد نامه (“Contrato Promessa de Compra e Venda”) مواردی همچون: قیمت توافق شده، مشخص کردن خریدار و فروشنده، تاریخ مبادله و اتمام قرارداد، شرایط پرداخت در قرارداد ذکر می شود.

این نوع قرارداد تقریباً در تمام معاملات انجام شده در پرتغال مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر قانونی الزام آور هر دو طرف است. هنگام امضای این قرارداد خریدار بایستی 30% از کل قیمت ملک(کمتر از سپرده رزرو) را به فروشنده پرداخت نماید.  این قرارداد می تواند شخصاً توسط طرفین یا وکلائی که براساس وکالت نامه برای آنها منعقد می کنند ، امضا شود. پس از اتمام ، اسناد عمومی در مقابل یک دفتر اسناد رسمی پرتغالی امضا می شود که به نوبه خود تمام اسناد خرید را بررسی می کند و اطمینان می دهد که خریدار، مالیات خرید (IMT) را پرداخت کرده است.  در این مرحله  بقیه قیمت خرید توافق شده به طور کامل پرداخت می شود. با انجام اسناد عمومی و تمام معاملات ، وکیل خریدار  اقدام به ثبت مالک جدید املاک می کند.

هزینه های اجاره و خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال نسبت به سالهای قبل کمی گرانتر شده است.  در سه ماهه اول سال 2020 ، متوسط ​​قیمت مسکن در هر متر مربع 1111 یورو بود که 3.3 درصد بیشتر از سه ماهه قبلی و 10.5 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بود. در جدول زیر می توانید قیمت خانه ها در شهرهای مهم کشور پرتغال را مشاهده بفرمایید:

شهر
قیمت ( یورو)
شهر
قیمت ( یورو)
Algarve
1524
Norte
1071
Lisbon
1456
Centro
973
Madeira/Azores
1222
Alentejo
963

توصیه های حقوقی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در پرتغال

خرید خانه در پرتغال دارای پروسه پیچیده ایی می باشد. کمک و راهنمایی گرفتن از وکلای بین الملل در این زمینه می توانند کمک شایانی همچون:  مشاوره حقوقی در مورد معاملات و عواقب مالیاتی که ممکن است در طی مراحل پیش بیاید را به شما ارائه دهند. کسانی که خواهان خرید ملک در پرتغال هستند اولین مرحله مهم در این زمینه ؛ بررسی قانونی بودن خانه مورد نظر می باشد.  همان طور که پیش تر بدان اشاره شد تسلط به زبان پرتغالی یکی از موارد لازم برای سرمایه گذاران خرید ملک در پرتغال می باشد. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور  با سالها تجربه در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری و با داشتن وکلا بین الملل و مشاوران متخصص در این زمینه می توانند تا پایان مسیر همراه و یاور شما عزیزان باشند .

سوالات متداول در زمینه اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال

آیا با خرید ملک در پرتغال می توانم اقامت این کشور را بدست آورم؟

بله. با سرمایه گذاری 500,000 یورویی در املاک و مستغلات در پرتغال ، اقامت پرتغال اعطا می شود.

برنامه ویزای طلایی پرتغال چیست؟

برنامه اجازه اقامت طلایی پرتغال یک برنامه 5 ساله اقامت از طریق سرمایه گذاری برای اتباع غیر اتحادیه اروپا است. اجازه اقامت حق زندگی ، کار و تحصیل در پرتغال و اجازه آزادی سفر در منطقه شینگن اروپا را می دهد.

 هزینه ویزای طلای پرتغال چقدر است؟

هزینه های ویزای طلایی پرتغال برای هر یک از اعضای خانواده 517,360 یورو است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک ، خرید خانه و ملک در پرتغال ، اقامت اروپا با خرید ملک، پاسپورت پرتغال و هزینه های خرید خانه در پرتغال در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. بسیاری از مهاجران املاک خود را در پرتغال برای اهداف گردشگری یا به عنوان خانه دوم یا مقصد بازنشستگی خریداری می کنند. شما می توانید از 500 هزار یورو در املاک تازه احداث شده در لیسبون یا پورتو پر رونق سرمایه گذاری کنید یا از 400 هزار یورو در املاک دست دوم ویزای طلایی سرمایه گذاری کنید. مقرون به صرفه ترین مسیر سرمایه گذاری برای این طرح ، سرمایه گذاری 280 هزار یورویی در بازسازی املاک و مستغلات در مناطق کم تراکم است. ملک ویزای طلای پرتغال برای فروش باید حداقل بیش از سی سال سن داشته باشد و در حال بازسازی است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را درقسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *