اقامت پس از تحصیل در اروپا و شرایط گرفتن اقامت دائم پس از تحصیل را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهیم داد. شرایط اقامت پس از تحصیل در اروپا چیست؟

آیا امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل وجود دارد؟

بعد از به اتمام رساندن تحصیل، از چه طریقی می توان اقامت دائم اخذ کرد؟

همانطور که می دانید تحصیل یکی از راه های مهاجرت به اروپا می باشد و افرادی که از طریق تحصیل به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند، در نهایت به اقامت دائم اروپا و حتی تابعیت فکر می کنند و قصد نهائی آن ها اخذ اقامت دائم پس از تحصیل و همینطور شهروند اروپا شدن است. به همین منظور، ما تصمیم گرفتیم مقاله ای را به بررسی دقیق شرایط اقامت پس از تحصیل در اروپا اختصاص دهیم و تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد شرایط گرفتن اقامت پس از به پایان رساندن تحصیل را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امید است، متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا را دارند، با خواندن این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را درباره اقامت پس از تحصیل در اروپا بدست آورند. چنانچه شما علاقه مند به مهاجرت از طریق تحصیل به اروپا هستید و تمایل دارید شرایط خود را برای مهاجرت از این روش و چگونگی اخذ اقامت دائم پس از تحصیل بررسی نمائید، می توانید با مشاورین خبره موسسه حقوقی ملک پور در شعب گوناگون ارتباط تلفنی برقرار کنید و با اعتماد به تجربه 16 ساله و علم کارشناسان موسسه، مشاوره رایگان دریافت کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر راه های اقامت اروپا در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

  • قاره اروپا برای زندگی
  • اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق کار
  • اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق تولد فرزند
  • اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق ازدواج
  • اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق پناهندگی
  • پرسش های متداول در مورد اقامت پس از تحصیل در اروپا
  • نتیجه گیری در مورد اقامت پس از تحصیل در اروپا
اقامت پس از تحصیل در اروپا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص راه های اقامت اروپا

فایل صوتی این ویدیو

قاره اروپا برای زندگی

قاره اروپا که شامل 52 کشور می باشد، به علت نزدیکی به ایران برای افرادی که علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستند، مقصد مناسبی به حساب می آید. نظام آموزشی پیشرفته، اقتصاد قوی و آب و هوای متنوع از دلایلی هستند که سبب می شود دانشجویان کشورهای اروپایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. 27 کشور از کشورهای اروپایی از جمله اتریش، آلمان، فرانسه، هلند، سوئد، فنلاند، مجارستان، پرتغال، اسپانیا و … از معاهده ای پیروی می کنند که طبق آن عضو اتحادیه اروپا به حساب می آیند. مهاجرت به اروپا از این باب انتخاب مناسبی است که وقتی شخصی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کند بدون هیچ محدودیتی می تواند در تمامی کشورهای عضو این معاهده رفت و آمد کند و حتی کسی که بعد از چند سال موفق به اخذ اقامت دائمی کشور از اتحادیه اروپا می شود، با این اقامت دائم می تواند در هر کشوری که جزء اتحادیه اروپا است زندیگی کند و اصطلاحاً اقامت دائم اتحادیه اروپا را دریافت کرده است. افرادی که از طریق تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند، بعد از اینکه فارغ التحصیل شدند، از روش های گوناگون مثل کار، سرمایه گذاری، تولد فرزند، ازدواج و پناهندگی می توانند اقامت بگیرند که در بخش های بعدی به تفصیل شرایط گرفتن اقامت پس از تحصیل از طریق هر یک از روش های ذکر شده را شرح خواهیم داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت پس از تحصیل در اروپا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق کار

یکی از راه هایی که افراد بعد از فارغ التحصیلی در اروپا از طریق آن می توانند اقامت آن کشور را اخذ کنند، کار است. در اکثر کشورهای اروپای، بعد از فارغ التحصیلی به دانشجویان اجازه داده می شود که در آن کشور بمانند و در جستجوی کار باشند. به عبارتی دیگر امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی در اروپا وجود دارد و در اکثر کشورها حداکثر تا 1 سال دانشجو فرصت دارد که در آن کشور به دنبال کار باشد. به صورت کلی، اقامت پس از تحصیل در سوئد، اتریش، فنلاند، هلند، مجارستان، فرانسه و… یک سال می باشد. در برخی از کشورها مدت زمان اقامت پس از تحصیل بیشتر از یک سال است؛ برای مثال اقامت پس از تحصیل در کشور انگلستان 2 سال می باشد و اقامت پس از تحصیل در آلمان 18 ماه می باشد. اگر دانشجویان بتوانند در این بازه زمانی کار پیدا کنند، می توانند اقامت تحصیلی خود را تبدیل به کاری کنند. با اخذ اقامت کاری و بعد از 5 سال کار کردن و پرداخت کردن مالیات، افراد می توانند برای اقامت دائم آن کشور اقدام کنند. نمودار زیر کشورهای قاره اروپا را به دو دسته تقسیم کرده است: کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، با رنگ آبی نشان داده می شوند و کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، با رنگ نارنجی نشان داده می شوند.

نرخ-بیکاری-اروپا-2021

برای اینکه شما عزیزان، کشور مناسبی با توجه به شرایط خود را برای مهاجرت تحصیلی خود انتخاب کنید، بهتر است در مورد نرخ بیکاری آن کشور نیز اطلاع داشته باشید. ما در جدول زیر نرخ بیکاری اکثر کشورهای اروپایی را بر اساس جدیدترین آمار ارائه کرده ایم و در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

اسم کشور نرخ بیکاری تاریخ
انگلستان 4.7 آپریل 2021
سوئیس 2.8 ژوئن 2021
لیختن اشتاین 1.9 دسامبر 2020
هلند 3.3 می 2021
آلمان 3.7 می 2021
مجارستان 4.1 می 2021
دانمارک 4 می 2021
فرانسه 8.1 مارچ 2021
فنلاند 9.6 می 2021
قبرس 9.9 می 2021
سوئد 9.8 می 2021
ایرلند 7.6 ژوئن 2021
لاتویا 8.1 مارچ 2021
اوکراین 10.5 مارچ 2021
ایتالیا 10.5 می 2021
اسپانیا 15.98 مارچ 2021
پرتغال 7.1 مارچ 2021
اتریش 7 ژوئن 2021
بلغارستان 5.7 می 2021
بلژیک 6.5 می 2021
لوکزامبورگ 5.9 می 2021
نروژ 5 مارچ 2021
روسیه 4.9 می 2021

اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق سرمایه گذاری

به صورت کلی دانشجویان اقامت پس از تحصیل در اروپا دارند و بعد از اینکه درس خود را به پایان رساندند، به آن ها فرصت حداکثر 1 ساله داده می شود که در آن کشور بمانند و بتوانند اقامت تحصیلی خود را تبدیل کنند و اجازه اقامت در آن کشور را داشته باشند. البته باید این موضوع را یادآوری کرد که اقامت پس از تحصیل در آلمان و انگلستان به ترتیب 18 ماه و 24 ماه می باشد. اگر افراد در مدت زمان اقامت پس از تحصیل خود بتوانند در آن کشور بیزینس راه اندازی کنند یا سرمایه گذاری کنند، می توانند اقامت خود را تبدیل کنند و در آن کشور بمانند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، راه اندازی رستوران، کافه و… امکان پذیر است و شخص با پرداخت 5 سال مالیات می توانند در آن کشور زندگی کند و بعد از 5 سال می تواند اقامت دائم اخذ کند. یکی از راه های سرمایه گذاری در اروپا خرید ملک است، در حال حاضر کشورهای پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس از طریق خرید ملک اقامت اعطا می کنند. خرید ملک در پرتغال، اسپانیا و یونان منجر به اعطای گلدن ویزا به متقاضی می شود ؛ گلدن ویزا که اقامت طلائی اروپا نام دارد، اقامتی است که شرط حضور ندارد و شخص با این نوع اقامت اجازه اقامت در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا را دارد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای خرید ملک در پرتغال، اسپانیا و یونان به ترتیب 280، 500 و 250 هزار یورو می باشد. یکی از روش هایی که افراد می توانند به واسطه آن اقامت دائم پس از تحصیل بگیرند، روش خودحمایتی یا تمکن مالی است. روش خودحمایتی یا تمکن مالی روشی است که در آن بدون نیاز به سرمایه گذاری و فقط با اثبات وضعیت مالی (ارائه سند ملکی، اثبات درآمد ماهیانه و نشان دادن سپرده بانکی) می توان اقامت اخذ کرد. روش تمکن مالی در حال حاضر فقط برای کشورهایی مثل اتریش، سوئیس، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و یونان امکان پذیر است. در این روش، شخص بعد از 5 سال می تواند اقامت دائم اخذ کند و بسته به کشور 1 تا 5 سال بعد از اقامت دائم، می تواند پاسپورت و تابعیت اخذ کند.

اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق تولد فرزند

تولد یکی از راه هایی است که منجر به اخذ تابعیت برای فرزند متولد شده و اخذ اقامت برای والدینش می شود. برای اعطای تابعیت و اقامت پس از تحصیل در اروپا دو حالت وجود دارد : کشورهایی که بر پایه سیستم خون بنا شده اند و کشورهایی که از سیستم خاک تبعیت می کنند. در اکثر کشورهای اروپایی سیستم خون حاکم است؛ به این معنا که اگر بچه ای در خاک اروپا به دنیا بیاید تنها در صورتی به وی تابعیت داده می شود که یکی از والدین او شهروند اروپا باشد و تابعیت آن کشور را داشته باشد. از بین تمامی کشورهایی اروپایی، فقط کشور پرتغال از سیستم خاک پیروی می کند ؛ به این صورت که اگر کسی در کشور پرتغال اقامت داشته باشد و فرزند خود را در این کشور به دنیا آورد، بچه متولد شده می تواند تابعیت کشور پرتغال را اخذ کند.

اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه هایی که افراد از طریق آن می توانند، اقامت دائم پس از تحصیل را اخذ کنند، ازدواج است. افرادی که به بهانه تحصیل به اروپا مهاجرت می کنند، می توانند از طریق ازدواج با شهروند یا مقیم اروپا، اقامت پس از تحصیل در اروپا داشته باشند. به عبارتی دیگر، در صورتی که شما عزیزان مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای اروپایی داشتید، اگر با شخصی که شهروند اروپا است و یا اقامت اروپا به صورت قانونی را دارد، ازدواج کنید، طی 3 الی 5 سال بسته به کشور و درصورت حفظ کردن زندگی مشترک می توانید اقامت دائم اروپا را بگیرید. باید این نکته را خاطر نشان کرد برای دریافت اقامت از طریق ازدواج باید مدارک لازم مبتنی بر واقعی بودن و رسمی بودن ازدواج ارائه کرد. ضمن اینکه باید اثبات کرد که آن شخص درآمد دارد و می تواند هزینه های زندگی خود و همسر را بپردازد.

اقامت پس از تحصیل در اروپا از طریق پناهندگی

پناهندگی از راه های اخذ اقامت و تابعیت به حساب می آید. افرادی که به خاطر دلایل سیاسی، مذهبی، عقیدتی و… و نه بخاطر قتل، دزدی و… توسط دولت کشور خود مورد تهدید و خطر هستند، می توانند در کشورهای عضو کنوانسیون ژنو درخواست کمک از دولت آن کشور کنند و در آن کشور پناهنده شوند. کسی که پناهنده می شود اجازه بازگشت به کشور خود را ندارد و تا مدت ها تا زمانی که کیس او بررسی می شود اجازه کار و تحصیل را ندارد. لازم به ذکر است که مقاله اقامت پس از تحصیل در اروپا توسط وکلای خبره موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع باطل است و پیگرد قانونی دارد. پناهندگی روش غیر قانونی و خطرناکی است و شخصی که پناهنده می وشد هر گونه تحقیر و توهینی از طرف آن کشور را تحمل می کند. به همین خاطر موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان روش پناهندگی را به شما پیشنهاد نمی کند و هیچ گونه خدماتی هم در این زمینه ندارد و این مسائل فقط جهت افزایش اطلاعات شما عزیزان عنوان می شود.

پرسش های متداول در مورد اقامت پس از تحصیل در اروپا

شرایط گرفتن اقامت پس از تحصیل در اروپا چیست؟

بعد از فارغ التحصیلی، افراد در صورت پیدا کردن کار و یا سرمایه گذاری می توانند اقامت اروپا را اخذ کنند.

چه روش هایی برای گرفتن اقامت دائم پس از تحصیل وجود دارد؟

کار، سرمایه گذاری، خودحمایتی، ازدواج راه های اخذ اقامت دائم پس از تحصیل هستند.

امکان کار پس از تحصیل در کشورهای خارجی در قاره اروپا وجود دارد؟

بله، در اکثر کشورهای اروپایی به دانشجویان بعد از تمام کردن تحصیل تا یک سال فرصت داده می شود که در آن کشور بمانند و دنبال کار بگردند و در صورت پیدا کردن کار، می توانند اقامت کاری بگیرند.

اقامت پس از تحصیل در آلمان چه مدت است؟

18 ماه مدت زمان اقامت پس از تحصیل در آلمان است.

اقامت پس از تحصیل در سوئد چقدر است؟

12 ماه مدت زمان اقامت پس از تحصیل در سوئد است.

شرایط گرفتن اقامت دائم در اروپا چیست؟

بعد از تبدیل اقامت تحصیلی، افراد با پرداخت 5 سال مالیات و زندگی در کشور مورد نظر می توانند اقدامات خود را برای دریافت اقامت دائم شروع کنند.

شرایط گرفتن تابعیت در اروپا چیست؟

بعد از دریافت اقامت دائم، با توجه به کشور 1 الی 5 سال بعد شخص در صورت تسلط به زبان بومی آن کشور و ادغام با فرهنگ و جامعه آن کشور می تواند درخواست تابعیت اروپا را کند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

نتیجه گیری در مورد اقامت پس از تحصیل در اروپا

شرایط اقامت پس از تحصیل در اروپا و چگونگی گرفتن اقامت دائم اروپا را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. تحصیل یکی از راه های مهاجرت و در اصل بهانه ورود به اروپا می باشد. بعد از اینکه مدت زمان تحصیل تمام شد، متقاضیان اقامت دائم پس از تحصیل می توانند از طریق کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک، تمکن مالی و … اقامت کشور مورد نظر خود را اخذ کنند و بعد از 5 سال اقامت دائم اروپا را دریافت کنند. در صورتی که شما عزیزان تمایل دارید به اروپا مهاجرت تحصیلی کنید و از شرایط گرفتن اقامت پس از تمام شدن تحصیل مطلع شوید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا تماس بگیرید و شرایط خود را به صورت رایگان برای مهاجرت از طریق تحصیل به اروپا و اخذ اقامت دائم پس از تحصیل بررسی کنید و پس از آن با خیال راحت مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل و مهاجرت خود انتخاب کنید. علاوه بر این، شما عزیزان می توانید سوالات خود را در خصوص اقامت پس از تحصیل در اروپا در قسمت دیدگاه سایت مطرح کنید و پاسخ آن ها را در زمانی کوتاه دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *