اقامت پس از تحصیل در کانادا

کشور کانادا در میان افرادی که قصد دارند از طریق تحصیل مهاجرت کنند همیشه گزینه قابل توجهی بوده است. دانشجویان بین المللی یکی از اهدافشان از مهاجرت تحصیلیبه کانادا، اخذ اقامت کشور کانادا بعد از به پایان رسیدن تحصیلشان می باشد. دانشجویان بین المللی قبل از انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت می توانند در خصوص راه های کسب اقامت بعد از تحصیل تحقیق کنند. در این مقاله سعی داریم به صورت علمی و کاملاً تخصصی شرایط اقامت دائم کانادا بعد تحصیل و تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا را برایتان شرح دهیم. آیا می دانید که با برقراری ارتباط تلفنی با مشاورین خبره موسسه ملک پور می توانید شرایط مهاجرتی خود را به صورت رایگان بررسی کنید؟ همین حالا تماس بگیرید. با جستجوی کلمه مورد نظر خود در مورد مهاجرت به همراه کلید واژه ملک پور شما به مقاله مربوطه در وب سایت حقوقی ملک پور متصل می شوید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر درس بخونید و اقامت کانادا بگیرید در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

  • اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق کار
  • اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق تولد فرزند
  • اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق ازدواج
  • اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق پناهندگی
  • سایر روش های اقامت پس از تحصیل در کانادا
  • اقامت پس از تحصیل در کانادا و هزینه های زندگی
  • اقامت پس از تحصیل در کانادا و اخذ تابعیت
  • سوالات متداول در خصوص اقامت پس از تحصیل در کانادا
  • جمع بندی اقامت پس از تحصیل در کانادا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص درس بخونید و اقامت کانادا بگیرید

فایل صوتی این ویدیو

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق کار

کشور کانادا به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی، سطح آموزشی بالا و سیستم مهاجر پذیری که دارد در بین مهاجرین از محبوبیت خاصی برخوردار است. کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی شرایطی را فراهم کرده است که بتوانند بعد از گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی خود در کانادا و اخذ مدرک دانشگاهی، مدتی در کانادا اقامت داشته باشند (6 ماه) تا به دنبال کار مناسب با شرایط خود بگردند. البته باید در نظر داشته باشند که دوره تحصیلی و محل تحصیل آن ها می بایست مورد تایید قرار گیرد. دوره تحصیلی حداقل باید 8 ماهه باشد. فارغ التحصیلان از دانشگاه های کانادا با یافتن شغل مناسب می توانند در جهت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا و در نهایت برای اقامت دائم کانادا بعد تحصیل اقدام کنند.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا از نظر سرمایه گذاری یکی از امن ترین کشورها می باشد. سرمایه گذاری در کانادا می تواند روشی دیگر برای اخذ اقامت کانادا بعد از تحصیل باشد. دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیل خود از دانشگاه های کانادا می توانند در کشور کانادا سرمایه گذاری کرده و به واسطه آن اقامت خود را تمدید کنند. برای سرمایه گذاری در کانادا نیاز نیست که افراد در دانشگاه های کانادا تحصیل کرده باشند اما می توانند با دوره تحصیلی وارد کانادا شوند و در مدت تحصیل خود با شرایط کاری و بازار کار در کانادا آشنا شوند و سپس با داشتن اطلاعات کامل و مناسب، جهت سرمایه گذاری اقدام نمایند. از روش های سرمایه گذاری محبوب در کانادا می توان از سرمایه گذاری 100 هزار دلاری بریتیش کلمبیا، 210 هزار دلاری ساسکاچوان و منیتوبا نام برد.

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق تولد فرزند

در مورد اقامت از طریق تولد فرزند ابتدا می بایست قوانین کشور کانادا را در مورد سیستم اعطای اقامت از طریق تولد را بررسی کنیم. کشورها بر اساس تولد به دو دسته سیستم خاک و سیستم خون تقسیم می شوند: در سیستم خاک، محل تولد فرزند بررسی می شود و اگر در خاک کشوری که از سیستم خاک پیروی می کند متولد شود، می تواند تابعیت کشور را اخذ کند. در سیستم خون فرزند می بایست از پدر و مادری با تابعیت کشور مورد نظر متولد شود تا بتواند تابعیت را اخذ کند. کشور کانادا از سیستم خاک پیروی می کند. اما لازم است بدانید که تولد فرزند در خاک کانادا برای پدر و مادر آثار اقامتی ندارد و تنها فرزند می تواند بعد از سن 18 سالگی در صورتی که شرایط را داشته باشد تابعیت کانادا را اخذ کند. در این صورت افرادی که پس از تحصیل خود در خاک کانادا فرزندی را به دنیا بیاورند نمی توانند از آن طریق اقامت خود را تمدید کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت پس از تحصیل در کانادا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق ازدواج

دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی خود در صورتی که با یک فرد کانادایی ازدواج کنند می توانند اقامت کانادا را اخذ کنند. از نکات مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که ازدواج می بایست واقعی باشد و صرفاً به هدف اخذ اقامت کانادا و فریب دولت کانادا صورت نگیرد. واقعیت ازدواج می بایست به دولت کانادا اثبات شود. از شرایط ازدواج داشتن سن بالای 18 سن، داشتن زندگی مشترک و ارائه تمکن مالی مناسب می باشد. به افرادی که با یک فرد کانادایی ازدواج کنند، یک اقامت 3 ساله اعطا می شود.

این مقاله توسط موسسه ملک پور (موسسه MIE اتریش) تهیه و تنظیم شده است و از خوانندگان آن درخواست می دارد بدون ذکر منبع از آن کپی برداری ننمایند چراکه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است.

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق پناهندگی

مؤسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و به کسی هم پیشنهاد نمی کند. کشورهای عضو کنوانسیون ژنو حمایت خود را برای افرادی که جانشان در کشور خودشان در خطر است اعلام کرده اند. در صورتی که فرد به دلیل داشتن اعتقادات سیاسی، دین و مذهب خاص، نژاد، عضویت در گروه های اجتماعی، جانش در خطر باشد می تواند در خواست پناهندگی دهد.

سایر روش های اقامت پس از تحصیل در کانادا

از دیگر روش های مهاجرت به کانادا اقامت هنرمندان و افراد موفق می باشد. افراد موفق، هنرمندان و ورزشکاران می توانند از طریق خود اشتغالی در زمینه فعالیت خود به کانادا مهاجرت کنند و اقامت کانادا را اخذ کنند. افراد موفق می بایست در رشته های کاری خود دارای سابقه ای قوی در سطح بین المللی باشند تا بتوانند در طرح های استانی یا فدرال وارد کانادا شوند و از این طریق اقامت کانادا را اخذ کنند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا و هزینه های زندگی

از موراد مهم در زمینه اقامت پس از تحصیل بحث هزینه های زندگی می باشد. متقاضیان قبل از مهاجرت خود می بایست اطلاعات دقیقی از هزینه های زندگی خود در کانادا داشته باشند تا بتوانند بهتر تصمیم بگیرند. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.  در ادامه بخشی از هزینه های زندگی در کانادا را مطالعه می نمایید:

رستوران

موارد مبلغ به یورو
وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 12.30
وعده غذایی(2 نفره) 51.25
نوشابه(1 بطری) 1.57
آب(بطری 0.33 لیتری) 1.27
کاپوچینو 2.94

 

هزینه خریدهای فروشگاهی

موارد مبلغ به یورو
شیر(1لیتر) 1.68
قرص نان سفید تازه(500 گرم) 2.00
برنج(1کیلوگرم) 2.55
تخم مرغ(12عدد) 2.41
پنیر محلی(1کیلوگرم) 8.75

هزینه حمل و نقل

موارد مبلغ به یورو
شروع تاکسی(تعرفه عادی) 2.73
تاکسی 1 کیلومتر(تعرفه عادی) 1.37
بنزین(1لیتر) 0.80

 

هزینه اجاره مسکن

موارد مبلغ به یورو
آپارتمان(1 خوابه) در مرکز شهر 910.10
آپارتمان(1 خوابه) بیرون شهر 764.95
آپارتمان(3 خوابه) در مرکز شهر 1475.43
آپارتمان(3 خوابه) بیرون شهر 1240.41

 

هزینه خرید مسکن

موارد مبلغ به یورو
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 3894.50
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر 2926.29

اقامت پس از تحصیل در کانادا و اخذ تابعیت

هدف نهایی مهاجرین به کشورهای خارجی اخذ تابعیت کشور مقصد می باشد. افرادی که اقامت کانادا را دارند از تمامی حقوق شهروندی در کانادا برخوردار هستند. مهاجرین با داشتن اقامت کانادا تنها حق رای ندارند و نمی توانند در مشاغل امنیتی یا سیاسی شرکت کنند. دانشجویان بعد از تحصیل خود نمی توانند بلافاصله اقامت تابعیت کانادا را اخذ کنند. بعد از فارالتحصیلی می توانند با روش هایی که خدمت شما توضیح داده شد اقامت گرفته و سپس درخواست اقامت دائم بدهند و در نهایت بعد از گذشت چند سال زندگی، اغلب بعد از 3 سال زندگی در کانادا می توانند درخواست تابعیت کانادایی را بدهند.

سوالات متداول در خصوص اقامت پس از تحصیل در کانادا

✅بعد از تحصیل در کانادا به چه روشی می توان اقامت کانادا را گرفت؟

فارغ التحصیلان می توانند بعد از تحصیل با پیدا کردن شغل، سرمایه گذاری و یا ازدواج اقامت کانادا را اخذ کنند.

✅چگونه می توان تابعیت کانادا را گرفت؟

شهروندان خارجی بعد از 3 سال اقامت دائم در کانادا می توانند تابعیت کانادا را درخواست دهند.

✅آیا با تولد فرزند در کانادا می توان اقامت کانادا را گرفت؟

خیر اقامت فرزند در خاک کانادا آثار اقامتی برای والدین ندارد.

✅اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواچ چگونه است؟

در صورتی که فرد با شهروند کانادایی ازدواج کند و زندگی مشترکشان را ثابت کند، می تواند اقامت کانادا را اخذ کند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

جمع بندی اقامت پس از تحصیل در کانادا

از آنجایی که افراد به قصد اخذ اقامت دائم کانادا بعد تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می کنند، کسب اطلاعات در زمینه چگونگی بدست آوردن اقامت پس از تحصیل در کانادا دارای اهمیت می باشد. دانشجویان بین المللی بعد از اتمام تحصیل خود می توانند برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا اقدام کنند. از دیگر روش های بدست آوردن اقامت دائم کانادا بعد تحصیل روش سرمایه گذاری و ازدواج می باشد که به طور کامل در این مقاله توضیح داده شد. امیدواریم مطالب این مقاله راهنمایی باشد در جهت تصمیم گیری افرادی که قصد دارند از طریق اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا زندگی کنند. همراه گرامی به شما پیشنهاد می کنیم مقاله اقامت اروپا را مطالعه نمایید. همراه گرامی می توانید در انتهای مقاله نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را ثبت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *