در این مقاله به بررسی مواردی بسیار ظریف و مهم در خصوص 10 دانشگاه برتر دنیا 2021 و سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان  می پردازیم. همانطور که می دانید بسیاری از افراد و دانش آموختگان و طرفداران علم علاقمند به تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان می باشند. ما می خواهیم نکات جالبی را که از خصوصیات مهم برای انتخاب بهترین دانشگاه های جهان است در این مقاله بیان کنیم. دانشگاه های برتر دنیا بر اساس موارد مختلفی از جمله موضوع ROI (Return of Investment) یعنی میزان و درصد بازگشت سرمایه و هزینه ایی که برای تحصیل در این دانشگاه ها از طرف دانشجو انجام و پرداخت است، مقیاس تعداد درخواست پذیرش دانشجویان مختلف در سراسر دنیا و میزان اعتبار تحقیقاتی و بار علمی بالایی که این دانشگاه ها دارند و مقیاس امکانات علمی و تحقیقاتی موجود در این دانشگاه ها و در نهایت بر اساس ارزیابی سازمان QS این تعداد از دانشگاه های برتر جهان انتخاب می شوند. موسسه مشاوره ای mie همکار موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله تعدادی از برترین دانشگاه های جهان را معرفی و بررسی می نماید. قطعا با مطالعه دقیق  موضوعات زیر به اطلاعات تازه و صحیح مهاجرتی  درباره 10 دانشگاه برتر دنیا2021 و سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان دست خواهید یافت.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر ده دانشگاه برتر دنیا در 49 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • رتبه بندی QS دانشگاه های جهان
 • 10 دانشگاه برتر دنیا
 • (MIT) Massachusetts Institute of Technology
 • Stanford University
 • Harvard University
 • California Institute of Technology
 • University of Oxford
 • university of ETH
 • University of Cambridge
 • Imperial College London
 • University of Chicago
 • University College of London (UCL)
بهترین دانشگاه های جهان

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص 10 دانشگاه برتر دنیا

فایل صوتی این ویدیو

رتبه بندی QS دانشگاه های جهان

در سالیان بسیاری است که دانشجویان همیشه علاقمند به این بوده اند که بر اساس رتبه بندی جهانی که سایت سازمان QS اعلام می کند دانشگاه خود را انتخاب نمایند. رتبه و امتیاز و نمره ایی که این سازمان به دانشگاه های مختلف اعطا می نماید بر اساس معیارها و ملاک های متفاوتی از جمله میزان کیفیت امکانات آموزشی و تحقیقاتی موجود در این دانشگاه ها، میزان و درجه علم و دانش اساتید و پروفسورهای متعددی که در این دانشگاه ها تدریس می کنند، میزان تقاضای دانشجویان مختلف برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها، میزان رضایت و امتیازدهی دانش آموختگان و دانشجویان این دانشگاه ها و… مشخص می گردد. ما نیز در ادامه این مقاله لیست ده دانشگاه برتر دنیا را بر اساس رتبه بندی سایت سازمان QS به همراه توضیحات مرتبط با آن برای شما عزیزان ارائه می نماییم.

بهترین دانشگاه های جهان

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین دانشگاه های جهان می توانید روی این لینک کلیک کنید.

(MIT) Massachusetts Institute of Technology

دانشگاه ماساچوست که در واقع به عنوان یک موسسه فناوری و تحقیفاتی در کشور آمریکا و ایالت ماساچوست و شهر کمبریج قرار گرفته است به عنوان دانشگاه MIT شناخته ده می باشد. این موسسه فناوری خصوصی در اکثر رشته ها مخصوصا در رشته های فنی مهندسی در سراسر دنیا دانشجو می پذیرد. سالیانه بیش از حدود دوازده هزار دانشجو در سراسر دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه MIT تا کنون بیش از ده ها جوایز مختلف نوبل، تورینگ و مدل آور فیلدز را به ارمغان آورده است و به همین دلایل به عنوان دانشگاه اول دنیا و بین المللی مشهور و معروف می باشد. از نظر سطح علمی و اعتبار دانش جمعی از نخبگان دنیا را دور هم گرد آورده است و هر سال دانشمندان زیادی را در خود پرورش می دهد.

Stanford University

در کالیفرنیا یک  دانشگاهی بسیار عالی و بسیار با کیفیت وجود دارد که بدان استفورد می گویند.این دانشگاه عالی ترین سیستم آموزشی را در اختیار مطالعه کنندگان گرایش های خاص قرار می دهد.دانشگاه استنفورد در سال 1885 توسط للاند و جین استنفورد به یاد تنها فرزندشان، للاند استنفورد جونیور تاسیس شد. هر سال تعداد بسیاری در حدود بیش شانزده هزار دانشجو در این دانشگاه به تحصیل می پردازند. رشته های زیادی مانند حقوق، رشته های پزشکی و رشته های فنی مهندسی در این دانشگاه برای دانشجویان ارائه می شود. افراد سرشناس بسیار زیادی که اکنون مدیرعامل و روسای شرکت ها و کمپانی های بزرگ دنیا هستند از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان، به عنوان دومین دانشگاه مطرح دنیا شناخته شده است.

این مقاله توسط موسسه ملک پور (موسسه MIE اتریش) تهیه و تنظیم شده است و از خوانندگان آن درخواست می دارد بدون ذکر منبع از آن کپی برداری ننمایند چراکه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است.

Harvard University

دانشگاه هاروارد در نیز در ایالت ماساچوست قرار دارد که شامل دانشکده های مختلفی در رشته های گوناگون می باشد. افراد بسیار سرشناس و مشهوری از این دانشگاه مدرک آکادمیک خود را دریافت کرده اند و در عرصه های مختلف سیاسی و بین المللی در دنیا نقش های مختلف و مهمی را ایفا کرده اند. این دانشگاه مهد علم و دانش و سرچشمه پرورش افراد بزرگ و دانشمند در سطح دنیا می باشد. دانشگاه هاروارد در حال حاضر به عنوان سومین دانشگاه در سطح بین الملل شناخته شده می باشد. کتابخانه بزرگ دنیا در این دانشگاه جای دارد و مهمتر از همه دانشگاه هاروارد سالیانه فاند و کمک هزینه تحصیلی و بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان دنیا ارائه می دهد که برای دانشجویان بسیار موضوع جذاب و با اهمیتی قلمداد می شود.

California Institute of Technology

چندی پیش در پاسادنا، کالیفرنیا دانشگاه بسیار معروفی که نام آن موسسه فناوری کالیفرنیا است، و گرایش های خاصی چون مهندسی و علوم را ارائه می دهد، افتتاح شد.

این دانشگاه به دلیل قدرت در رشته علوم مهندسی و همچنین هنر شهرت دارد و یکی از گروههای کوچکی از موسسات فناوری در ایالات متحده است که در درجه اول به آموزش علوم خالص و کاربردی اختصاص دارد.

Caltech  از ان جهت شناخته شده و خارق العاده است که دارای ازمایشگاه های معروف و تخصصی چون: آزمایشگاه لرزه نگاری و پیشبرانه جت می باشد. برای ورود به محیط چنین دانشگاه بایستی در یک رقابت بسیار پیچیده، تنگانگ و به نوعی سخت شرکت کنید.

University of Oxford

اگر دوست دارید به جمع مطالعه کنندگان گرایش های موجود در دانشگاه آکسفور بپیوندید، باید بدانید که برای وارد شدن به محیط دانشگاه انگلیسی زبانی چون آکسفورد که دومین دانشگاه جهانی از لحاظ رنک است، ارائه رزومه رقابتی ضروریست.جالب است بدانید که، مطالعه کنندگان در میان 39 دانشکده این دانشگاه پخش شده اند، و هرکدام در بخش محبوبی بر دروس متمرکز شده اند. همه دانشجویان عضو یک کالج هستند. پردیس اصلی ندارد و ساختمانها و تاسیسات آن در مرکز شهر پراکنده است.  رشته های بسیار زیادی مانند رشته های پزشکی، مهندسی، هنر و حقوق در این دانشگاه سالیانه به بیش از بیست هزار دانشجو که حدود چهل درصد آن ها دانشجوی بین المللی هستند ارائه می شود.

university of ETH

سال 1854 دانشگاه  همه پسند زوریخ، با این هدف که در آینده خیلی نزدیک تعداد بسیاری دانشمند و مهندس آموزش دیده وارد محیط کاری کند، در زوریخ، تاسیس شد. این دانشگاه بسیار معتبر منحصراً بر رشته هایی مانند علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضیات تمرکز دارد. سالیانه بیش از حدود هیجده هزار دانشجو در سراسر دنیا به خود جذب می کند و از آنجا که بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد متقاضیان بسیار زیادی در سراسر دنیا برای تحصیل دارد. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی و امتیاز دهی سازمان QS به عنوان ششمین دانشگاه دنیا محسوب می شود و پس از دانشگاه آکسفورد به عنوان دومین دانشگاه برتر اروپا قرار گرفته است.

University of Cambridge

دانشگاه کمبریج به دلیل  جذب فراگیران علاقه مند به دروس تحقیقاتی در بریتانیا شروع به وارد کردن اسامی متقاضیان خارجی و شهروند به لیست ثبت نام کنندگان،  نمود. این دانشگاه به عنوان یکی دیگر از دانشگاه های قدیمی و انگلیسی زبان دنیا که در سال 1209 بنا نهاده شد در سال پذیرای بیشتر از حدود نوزده هزار نفر دانشجو برای آموختن علم و دانش می باشد. رشته های مختلفی از جمله رشته های پزشکی و دندانپزشکی، رشته های حقوق و همچنین رشته های فنی مهندسی در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود.

Imperial College London

اگر دوست دارید تجربه تحصیلی شما در شهر لندن  و در یک دانشگاه لتحقیقاتی باشد، توصیه می کنیم، به محیط دوستانه و بسیار صمیمی کالج امپرایال وارد شوید. دانشگاه سلطنتی یا امپریال لندن از دیدگاه پرنس آلبرت در مورد موارد مختلفی از جمله Royal Albert Hall، موسسه امپریال، موزه های متعدد و کالج های سلطنتی که برای تشکیل کالج فعالیت می کنند، رشد بسیار چشمگیری داشته است. در سال 1988 دانشگاه مذکوره ،شروع به ارائه برنامه هایی چون تجارت، پزشکی، فناوری و… نمود. به این صورت که حدود بیش از پنجاه درصد دانشجویان این کشور متعلق به سایر کشورهای دنیا می باشند.

University of Chicago

فراگیران بین المملی درصورتی می توانند، محوطه دانشگاه شیگاگو را از نزدیک ببینند که، از رزومه عالی برخورد باشند. سال 1890 سال به وجود آمدن پردیس اصلی دانشگاه ذکرشده در این بخش، بوده است. برنامه های محبوب میان رشته ای وتحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه می شوند. در سال بیش از حدود پانزده هزار دانشجو را از سراسر دنیا به خود اختصاص می دهد و رشته های مختلفی مانند حقوق، ریاضیات و رشته های مهندسی و… را به دانشجویان خود ارائه می نماید.

University College of London (UCL)

این دانشگاه اولین موسسه ای در انگلیس بود که کاملاً سکولار بود و فارغ از مذهب خود دانشجو می پذیرفت. پردیس این دانشگاه  رقابتی و بسیار عالی  در بلومزیری است. جالب است بدانید که سالیانه بیش از حدود سی و پنج هزار دانشجو در کشورهای مختلف جهان را به خود اختصاص می دهد و در رشته های متنوعی مانند دامپزشکی، چشم پزشکی، رشته های حقوق، رشته های مدیریتی و تجارتی و رشته های فنی مهندسی و… آموزش ارائه می دهد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

بهترین دانشگاه های جهان و سخن پایانی

در این مقاله به بررسی بهترین دانشگاه های جهان پرداختیم و به شما بازگو کردیم که، رتبه بندی دانشگاه های جهان به چه صورت است. و راجع به ده تا از بهترین دانشگاه های دنیا 2021 سخن گفتیم. از آنجایی که همیشه دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سایر کشورهای دنیا علاقه دارند که مدرک خود را در دانشگاه هایی دریافت کنند در سایر کشورهای دنیا مورد تایید و قابل قبول باشد و همچنین بتوانند با همان مدرک اخذ شده راحت و به سهولت وارد بازار کار شوند این مقاله می تواند در انتخاب دانشگاه و ایجاد انگیزه قوی تر برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان بسیار موثر واقع شود. شما عزیزان اگر در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشورهای دیگر و اخذ ویزای تحصیلی و همچنین در خصوص شرایط ورود به بهترین دانشگاه های دنیا دارای سوال و ابهامی بودید می توانید با موسسه مشاوره ایی mie همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد این موسسه به صورت رایگان مشاوه دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *