بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و مقایسه انواع کشورها

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان، کم هزینه ترین کشور اروپایی برای تحصیل، ارزان ترین کشور برای تحصیل، بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی  در این مقاله به صورت علمی مورد برررسی قرار می گیرد. بهترین کشور برای تحصیل پزشکی  کدامند؟ بهترین کشور برای تحصیل رایگان  کدامند؟ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات پاسخ دهیم . مقایسه شرایط کشورها از لحاظ فرهنگی ، تحصیلی و کار برای مهاجران تحصیلی حائز اهمیت است. شما عزیزان می توانید با مطالعه مقاله چنانچه سوالی داشتید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان بر اساس شرایطتان شما را راهنمایی کنند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از نظر هزینه
 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از نظر اخذ بورسیه و کار دانشجویی
 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ اعتبار کالج و دانشگاه
 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ اخذ ویزای همراه

 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ پیدا کردن کار پس از تحصیل

 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ اخذ اقامت و تابعیت
 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ اخذ اقامت و تابعیت
 • انتخاب وکیل مهاجرتی بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
 • راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
 • سوالات متداول در زمینه بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

شرایط عمومی بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

مهمترین سوالی که ذهن مهاجران را به خود مشغول کرده است : کدام کشور برای تحصیل مناسب است ؟ هدف بسیاری از مهاجران  بعد از اتمام تحصیلشان کارو زندگی  در آن کشور است .جهت انتخاب کردن بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان می بایست به طور دقیق به تحقیق در رابطه با کشور مقصد بپردازند و شرایط آن را با معیار های خود مقایسه نمایند. مهاجران باید پس از اتمام تحصیل در مورد ماندن یا برگشتن به کشورشان تصمیم گیری کنند . شایان ذکر است که امکان دارد با حضور در کشوری جدید و داشتن موقعیت شغلی بهتری نسبت به کشور خودتان ، خواستار اخذ ویزای کاری باشد . بدین صورت که بعد از اتمام تحصیل چنانچه شغلی بر اساس رشته تحصیلیتان یافتید می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید .

 قبل از هر اقدامی برای مهاجرت تحصیلی  ابتدا باید شرایط و امتیازات کشورها را با هم مقایسه کنید .همچنین راهنمایی گرفتن از مشاوران و افراد متخصص در این زمینه می تواند کمک بسزایی به شما عزیزان کند. جناب آقای ملک پور، مدیریت محترم موسسه ، می توانند با ارائه تجربیات ارزشمند خود  در این زمینه شما عزیزان را در این راه راهنمایی کنند. بدین منظور برای مشاوره رایگان می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید .

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

مهاجران تحصیلی می توانند با بررسی استاندارد ها و معیار های مختلف، بهترین کشور را انتخاب کنند.  در این راستا می توانید با مشاوران مجرب و متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید . اگر هدف شما علاوه بر سطح بالای آموزشی ،  اخذ اقامت در آن کشور و تشکیل زندگی می باشد، پس آن کشور می بایست تمام استاندارد های لازم را برای زندگی کردن داشته باشد. کشورهایی مثل پاکستان، مالزی و هندوستان در مقایسه با کشورهایی همچون : سوئیس، اتریش، هلند و آمریکا و کانادا ؛ دارای سطح پایین زندگی هستند. میزان فقر و نرخ بیکاری در کشورها از شاخصه های تاثیر گذار برای انتخاب بهترین کشور نیز می باشد. کشور هایی نظیر سوئیس و اتریش دارای امنیت بالاتری نسبت به بقیه کشورها می باشند. کشور هایی که دارای نرخ بیکاری پایینی هستند و شرایط کار دانشجویی دارند عبارتند از :  آلمان، کانادا، اتریش، دانمارک، نروژ و سوئیس. اگر شما خواهان کار و زندگی پس از تحصیل هستید ؛ کشورهایی همچون : آمریکا، سوئیس، کانادا، اتریش، انگلستان و آلمان دارای شرایط کاری و سطح بالای زندگی می باشند.  شاخصه هایی که برای مهاجران باید دارای اهمیت باشند عبارتند از
: نرخ بیکاری، نرخ تورم ، هزینه تحصیل و زندگی، امکان اخذ بورسیه تحصیلی.  مزایای تحصیل در کشورهای حوزه شنگن عبارتند از:  امکان تحصیل رایگان با زبان کشور مربوطه ، با اخذ اقامت کشور مقصد ، امکان سفر به بقیه کشورها بدون نیاز به ویزا را خواهید داشت . همچنین می توانید با اخذ پذیرش در مشاغل مورد نیاز در کشورها بعد از اتمام تحصیل مشغول به کار شوید.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از نظر هزینه

هزینه های تحصیل و زندگی برای کسانی که خواهان تحصیل در کشورهای اروپایی هستند ، در کنار روش های دیگر دارای اهمیت است . بسیاری از ایرانیان در صدد یافتن  کشورهایی که دارای تحصیل رایگان، هزینه پایین زندگی و تحصیل ، داشتن بورسیه تحصیلی و مجوز کار دانشجویی می باشند. زمانی که مهاجران تمرکز خود را بر پایین بودن هزینه ها بگذارند ممکن است در انتخاب کشور مقصد گاها دچار اشتباه شوند. به عنوان مثال : کشور مالزی از لحاظ دارای هزینه تحصیل و زندگی پایینی (10 هزار دلار شهریه. 25 هزار دلار هزینه زندگی) نسبت به بقیه کشورها می باشد ولی از لحاظ فرهنگ و موقعیت شغلی مناسب مهاجرت نیست . کشور انگلستان که دارای هزینه تحصیل سالانه به مبلغ 18000 پوند می باشد . حال که به مقایسه هزینه های بین این دو کشور می پردازیم ، متوجه می شویم که از لحاظ هزینه تفاوت چندانی ندارند ولی از لحاظ کار و فرهنگ کشور انگلستان در سطح بالایی قرار دارد. کشورهایی که دارای تحصیل رایگان و اجازه کار دانشجویی می باشند عبارتند از
: آلمان، اتریش، فرانسه، نروژ، تحصیل رایگان دکتری در کانادا ، هلند، دانمارک، مجارستان ، سوئیس، فنلاند، کانادا، آمریکا.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از نظر اخذ بورسیه و کار دانشجویی

اکثر مهاجران تحصیلی به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی می باشند و به دنبال آیا امکان کار دانشجویی وجود دارد یا خیر؟ متقاضیان تحصیل می توانند با اخذ بورسیه های مختلف در مقاطع متفاوت به ویژه دکتری، از هزینه های تحصیل خود بکاهند و حتی می توانند به صورت رایگان نیز در برخی کشور ها تحصیل کنند.اجازه کار دانشجویی در برخی از کشورها برای کاستن هزینه های تحصیل و زندگی دارای اهمیت می باشد. ساعات کار دانشجویی در کشورها متفاوت است. به عنوان مثال
:  در مقطع فوق لیسانس ساعات کار دانشجویی در کانادا در مقطع فوق لیسانس ، 20 ساعت در هفته. در فنلاند به مدت ۳۰ ساعت در هفته و در مجارستان نیز می توانند حتی به صورت تمام وقت هم مشغول به کار شوند.امکان کار دانشجویی جزو امتیازات برای کشورها می باشد .زیرا تحصیل رایگان ، اخذ بورسیه تحصیلی، مجوز کار دانشجویی می تواند شرایط ایده آلی را برای متقاضی مهیا نماید.تسلط به زبان کشور مربوطه یکی از شرایطی است که متقاضی می تواند وارد بازار کار شود .  محصولات آموزش زبان انگلیسی و آموزش زبان آلمانی  از جمله مواردی می باشد که می تواند در این مسیر به بسیاری از دانشجویان در مسیر پذیرش و یافتن کار مناسب در کشورهای مقصدشان یاری رساند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ اعتبار کالج و دانشگاه

دانستن اعتبار کالج و دانشگاه ها در کشور های مهاجر پذیر یکی از معیار های انتخاب کشور مقصد است .اعتبار این موسسات از آنجا بسیار حائز اهمیت هستند که در صورت داشتن مدرک معتبر ، می توانید فرصت های شغلی بسیاری را داشته باشید. اغلب مهاجران بیشتر به دنبال کالج هایی که دارای هزینه پایینی می باشند،  هستند که این باعث به خطر انداختن آینده خود می شوند.  کشورهایی همچون: کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزلند، انگلستان، اتریش، سوئیس، آلمان، هلند، فرانسه، کشور های حوزه اسکاندیناوی و حتی کشورهایی نظیر مجارستان و جمهوری چک دارای دانشگاه های معتبری می باشند که با تحصیل در هریک از این دانشگاه ها آینده شغلی خود را تضمین می کنید.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ اخذ ویزای همراه

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در تعیین بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان نقش بسزایی داشته باشد، شرایط ویزای همراه و امکاناتی که به همراهان اعطا می گردد می باشد. نکته حائز اهمیت این است  که ؛ افراد برای تعیین بهترین کشور برای تحصیل و کار و زندگی در نظر می گیرند، امکان الحاق همراه پس از مهاجرت می باشد. شایان ذکر است که اخذ ویزای همراه در بسیاری از کشورها با شرایط و قوانین خاص کشورها امکان پذیر است .

کشور هایی نظیر آلمان، دانمارک، سوئد و فرانسه در اروپا نیز این امکان را به شما می دهند تا بتوانید بدون ریسک ویزا، همراهان خود را از ابتدا با خود ببرید. در بسیاری از کشور ها شرایط به گونه ای است که برای کاهش ریسک ویزا و بالا بردن شانس دریافت آن، بهتر است در ابتدا متقاضی اصلی ویزای خود را دریافت نموده و پس از وارد شدن به خاک کشور مقصد، نسبت به اخذ ویزای همراه اقدام کند.

مسئله ایی که ذهن مهاجران را به خود مشغول کرده است این است که ؛ آیا همراه اجازه کار در کشور ها را دارد یا خیر . در پاسخ به این سوال می توان گفت که : بله. البته شایان ذکر است که کار کردن همراه در کشورها دارای شرایط و قوانین خاصی است . نکته حائز اهمیت این است که ؛ در کشورهایی همچون : کانادا، آلمان و کشور های حوزه اسکاندیناوی  ، همراه اجازه کار تمام وقت را دارد . در برخی از کشورها، می بایست پیشنهاد شغلی داشته باشند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ پیدا کردن کار پس از تحصیل

از دیدگاه تعداد بسیار زیادی از افراد، مهم ترین شاخصه برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان، امکان و سهولت پیدا کردن کار پس از تحصیل می باشد. مهاجرانی که خواهان کار در کشورها هستند ، می توانند ابتدا از طریق ویزای تحصیلی وارد خاک کشور مقصد شوند و بعد از فارغ التحصیلی در صورت یافتن شغل متناسب با مدارک تحصیلیشان، ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند و به دنبال آن اقدام به اخذ اقامت و تابعیت کنند. مهاجرانی که قصد تحصیل و کار  در کشوری را دارند می بایست به نرخ بیکاری توجه نمایند. کشورهای پیشرفته دارای نرخ بیکاری پایین تری هستند . درجدول زیر نرخ بیکاری برخی از کشورها ارائه شده است :

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از لحاظ اخذ اقامت و تابعیت

مبحث اخذ اقامت و تابعیت برای بسیاری از مهاجران حائز اهمیت است . بهترین کشور از لحاظ اعطای اقامت تابعیت، کشور کانادا است . مهاجران بعد از ۳ سال اقامت کاری در این کشورمی توانند اقامت دائم و پس از ۵ سال تابعیت این کشور را به دست بیاورند. در مواردی خاص نیز دولت این کشور پس از اتمام دوره تحصیلی به متقاضیان اقامت دائم  اعطا می نماید. از دیگر کشور های خوب در این زمینه می توان به کشور های اروپایی، آمریکا و کشورهای استرالیا و نیوزلند اشاره نمود که متقاضی می تواند پس از ۵ سال زندگی در این کشورها اقامت دائم و پس از ۶ تا ۷ سال و در بعضی از این کشور ها پس از ۱۰ سال تابعیت آن کشور را به دست آورد.

این نکته را در نظر داشته باشید که این کشور ها جزو معتبرترین کشورهای دنیا هستند و با اخذ اقامت هر کدام امکان تردد در تعداد بالایی از کشورها بدون نیاز به اخذ ویزا برای شما میسر می باشد. در رابطه با کشورهای اتحادیه اروپا نیز می بایست بگوییم هنگامی که شما اقامت دائم  یا تابعیت این کشورها را اخذ می نمایید، در واقع اقامت دائم و تابعیت کل اروپا را اخذ می نمایید و می توانید در هرکدام از کشورهای اتحادیه اروپا که تمایل دارید اقامت داشته باشید.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از نظر شانس ویزا

یکی از نکات حائز اهمیت برای مهاجران، داشتن شانس ویزای تحصیلی است .  بسیاری از ایرانیان در مسیر یافتن بهترین کشور برای تحصیل رایگان از این موضوع غافل می شوند و پروسه مهاجرت خود را با خطراتی مواجه می سازند. شایان ذکر است  که؛ کم هزینه ترین مقصد همواره به معنای بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان نیست و هموطنان ما می بایست به پروسه ویزا نیز توجه خاصی نمایند. دانش آموزان و دانشجویان ایرانی برای تحصیل در کشوری دیگر می بایست ویزای تحصیلی آن کشور را اخذ نمایند. ویزای کشور های متفاوت به دو صورت Objective و Subjective ارائه می گردند.

کشور هایی که ویزای آنها از به صورت Objective ارائه می گردد، سیستم امتیازی دارند و در صورت کامل بودن مدارک و پرونده تان، به شما ویزای تحصیلی آن کشور را اعطا می نمایند و در نقطه مقابل آن کشور هایی قرار دارند که ویزای Subjective ارائه می نمایند و پرونده شما در این کشور ها بسته به نظر افسر ویزا می باشد و در صورت تایید ایشان می توانید ویزای تحصیلی آن کشور را اخذ نمایید. بحث دیگری که می بایست به آن دقت نمود بررسی سن و گپ تحصیلی شما هنگام اقدام برای کشور مد نظرتان است. این موضوع یکی از مهم ترین موارد هنگام مهاجرت تحصیلی است و متقاضیان می بایست با توجه به شرایط خود و کشورهای مد نظرشان بهترین گزینه را برای اقدام انتخاب نمایند.

انتخاب وکیل مهاجرتی بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

یکی از مهم ترین مسائلی که مهاجران می بایست مورد توجه قرار دهند، انتخاب وکیل مجرب و مسلط به قوانین کشورها می باشد. نکته حائز اهمیت در انتخاب و کمک گرفتن از وکلای مهاجرتی این است که، وی بر اساس شرایط مالی و مقطع تحصیلی مهاجران، بهترین کشور را معرفی می کند تا بتوانند در بهترین دانشگاه تحصیل و مدرک مربوطه را اخذ کنند. به دنبال این پروسه می توانند بعد از تحصیل وارد بازار کار شوند. پیرو مطالبی که گفته شد، برای اینکه در امر مهاجرت تحصیلی موفق شوید کمک و مشاوره گرفتن از وکلای مجرب بهترین گزینه می باشد.

خدمات موسسه حقوقی ملک پور بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

سوالی که مهاجران از مشاوران ما می پرسند این است که خدمات موسسه حقوقی ملک پور چیست؟ موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش  با افتخار اعلام می نماید که با فراهم نمودن شرایط مهاجرت به بیش از ۶۰ کشور  بدون هیچگونه تعصب نژادی، فرهنگی و ملیتی آماده ارائه خدمات و مشاوره کامل در این زمینه می باشد. مدیریت موسسه جناب دکتر ملک پور همواره در تلاش هستند تا زمینه ساز مهاجرت ایرانیان به بهترین کشور ها باشند. شما عزیزان چنانچه قصد مهاجرت دارید می توانید برای بررسی شرایطتتان و پیشنهاد کشور مربوطه با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران مجرب ما به صورت رایگان شما ر اهنمایی کنند.

راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

مهاجرانی که خواهان تحصیل در کشورها می باشند باید به مواردی همچون: شرایط تحصیل، هزینه های زندگی و تحصیل بازار کار کشورها توجه نمایند. در این مقاله به بررسی و معرفی تعدادی از بهترین کشور ها که می توانند مقاصد مناسبی برای ایرانیان باشند پرداختیم، اما این شما هستید که می بایست مسیر مهاجرتتان را اتخاب نمایید. تهیه و مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام مهاجرت که توسط جناب دکتر ملک پور تدریس شده است، می تواند در این زمینه با شما عزیزان کمک شایانی نماید. هدف از تهیه این ویدیو آشنایی مهاجران با شرایط کشور ها به صورت جداگانه و یاری شما عزیزان در زمینه انتخاب مسیر مهاجرتتان می باشد.

سوالات متداول در زمینه بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

✅ آیا تحصیل رایگان در خارج از کشور امکان پذیر است؟
بله. در کشورهایی که نظام تحصیلی آنها رایگان است ؛ نظیر آلمان ، اتریش ، نروژ و فرانسه امکان تحصیل مجانی برای متقاضیان ایرانی وجود دارد.

✅ ایرانیان در چه کشورهایی میتوانند به تحصیل بپردازند؟
تحصیل در کشور خاصی برای عموم ایرانیان ممنوع نیست اما انتخاب بهترین مقصد تحصیلی از صرف تحصیل در خارج از کشور بسیار مهم تر است.

✅ افراد متأهل باید چه پارامترهایی را برای مهاجرت تحصیلی خود در نظر بگیرند؟
افرادی که متأهل هستند می بایست پیش از اقدام به اخذ اقامت تحصیلی ، باید قوانین و شرایط اخذ ویزای همراه ( برای همسر و فرزندان شان ) را مطالعه نمایند؛ زیرا برخی از کشورها به دانشجویان خارجی اجازه بردن همراه را نمی دهند. یک نکته مهم دیگر که متأهلین باید در نظر داشته باشند این است که همراه یا همسرشان اجازه کار تمام وقت داشته باشد؛ زیرا برخی از کشورها اجازه ورود همراه به دانشجوی بین المللی را می دهند اما به همراه وی اجازه کار و کسب درآمد داده نمی شود.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان، بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان از نظر شانس ویزا، انتخاب وکیل مهاجرتی بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان و اصلی ترین معیارهای انتخاب بهترین کشور مد نظر جهت تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار گرفت. همان طور که در این مقاله مورد بررسی علمی قر ار گرفت، می توان کشور های معتبر اروپایی، کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزلند به عنوان بهترین مقاصد جهت تحصیل انتخاب کرد. در رابطه با بررسی بهترین کشور برای تحصیل رایگان، اخذ بورسیه تحصیلی و کار و زندگی می بایست بگوییم که کشورهایی همچون: اتریش، ایتالیا، آلمان و هلند دارای بالاترین سطح رفاه و کیفیت زندگی می باشند. با تمام این گفته ها اصلی ترین موضوع انتخاب شما عزیزان می باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

4 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . مشورهایی همچون : آلمان، اتریش، فرانسه، نروژ، تحصیل رایگان دکتری در کانادا ، هلند، دانمارک، مجارستان ، سوئیس، فنلاند، کانادا، آمریکا.

   پاسخ
 1. باران رزمجو
  باران رزمجو گفته:

  سلام من 16 سالمه رشته ریاضی. میخوام مکانیک بخونم . معدلم 19.90 هستش. آیا می تونم در ایتالیا تحصیل رایگان داشته باشم؟ ککدوم کشور می تونم بورسیه بگیرم؟ به زبان انگلیسی هم مسلط هستم. ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. بله می توانید در ایتالیا به زبان انگلیسی تحصیل رایگان داشته باشید ولی در کشورهای دیگه بخواهید اقدام کنید ، تحصیل موقعی که به زبان آن کشور باشد رایگان است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *