بهترین کشور برای سرمایه گذاری

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و بررسی استاندارد های سرمایه گذاری

بهترین کشور برای سرمایه گذاری ، بهترین سرمایه گذاری در جهان ، مهاجرت با سرمایه گذاری کم ، نحوه سرمایه گذاری در خارج از کشور ، ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری ، بهترین کشورها برای تجارت و سرمایه گذاری ، امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری ،  مهاجرت با سرمایه گذاری کم، ارزان ترین کشورها برای سرمایه گذاری، امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری، بهترین کشور برای سرمایه گذاری در بورس، در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.  کشورهایی که با سرمایه گذاری اقامت می دهند ، کدامند؟ نحوه سرمایه گذاری در خارج از کشور چگونه است ؟ شرایط و قوانین کشورها برای سرمایه گذاری چیست؟ قاعدتا هر سرمایه گذار خارجی باید قبل از اقدام به سرمایه گذاری باید تمام معیارها و استاندارد های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف را بررسی و مقایسه کند. به شما عزیزان پیشنهاد می شود چنانچه بعد از مطالعه مقاله بهترین کشور برای سرمایه گذاری  سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پورMIE تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مجرب ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • معیار های انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری
 • بررسی پارامتر اعطای اقامت بر اساس سرمایه گذاری
 • بررسی نظام حقوقی در این کشور
 • بهترین کشور برای سرمایه گذاری و حمایت اجتماعی و فیزیکی از سرمایه گذار خارجی

 • بررسی وضعیت اقتصادی
 • حقوق برابر بین سرمایه گذار و افراد بومی
 • خدمات موسسه ملک پور برای یافتن بهترین کشور برای سرمایه گذاری
 • سوالات متداول در زمینه بهترین کشور برای سرمایه گذاری
 • سخن پایانی

معیار های انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد سرمایه گذاران باید استاندارد های سرمایه گذاری در کشورها را مورد بررسی و مقایسه قرار دهند. این استانداردها در همه کشورها مشابه هستند .تنها میزان آنها با هم متفاوت است که این تفاوت حائز اهمیت است. در ادامه به بررسی چند نوع امتیاز می پردازیم ؛ کشورهایی که دارای این موارد باشند بدین معنی است که برای سرمایه گذاری مناسب هستند.

 • اعطای اقامت و تابعیت با سرمایه گذاری

 • حمایت قانونی از سرمایه گذار خارجی و نظام حقوقی سالم

 • تامین امنیت فیزیکی و اجتماعی سرمایه گذار

 • اقتصاد پایدار و رو به رشد

 • تضمین حفظ ارزش پول

 • صفر بودن نرخ مصادره اموال

 • عدم تبعیض بین سرمایه گذار خارجی و داخلی

 • ایجاد شرایط و امکان پیشرفت برای سرمایه گذار

بررسی پارامتر اعطای اقامت بر اساس سرمایه گذاری

سرمایه گذارانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور های خارجی می باشند باید یک سری موارد را مورد توجه قرار دهند. یکی از این موارد ، اقامت است . آیا با سرمایه گذاری می توانم اقامت کشورها ر ا بدست آورم؟  در این راستا کشورهایی که قصد حمایت از سرمایه گذار را داشته باشد به راحتی به آنها اقامت و پاسپورت ارائه می دهد. به عنوان مثال؛ کشور امارات معتبرترین پاسپورت را دارد ولی با سرمایه گذاری شما نمی توانید اقامت این کشور را بدست آورید.  اگر خواهان سرمایه گذاری در کشوری هستید باید کشوری را انتخاب کنید که از این طریق می توانید اقامت را بدست آورید. یکی از بهترین راه های حفظ ارزش سرمایه این است که سرمایه گذاران باید جدا از اقامت ، کشوری را انتخاب کنند که استاندارد های سرمایه گذاری را رعایت می کنند .

متاسفانه در سال های اخیربه دلیل عدم آشنایی و آگاهی با استاندارد های سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران خارجی دید منفی نسبت به سرمایه گذاری دارند. یکی از راه های رشد اقتصادی کشورها ورود سرمایه به آن کشور است . به عنوان مثال، سرمایه گذاری در کارخانه های تولید خودرو در آلمان یکی از گزینه ها می تواند باشد. در ادامه به بررسی تمایز داشتن چند کشور از لحاظ پاسپورت معتبر، ارائه اقامت ، ارائه پاسپورت می پردازیم :

 • کشور هایی که دارای پاسپورت معتبر هستند

 • کشورهایی که با سرمایه گذاری ، اقامت ارائه می دهند. ( این کشورها بر اساس اعتبار پاسپورت طبقه بندی شده اند)

 • کشورهایی که با سرمایه گذاری در این کشور بلافاصله پاسپورت ارائه می دهند ( رتبه بندی بر اساس اعتبار پاسپورت و اعطای تابعیت می باشد)

بررسی نظام حقوقی در این کشور

معیار دیگری که برای انتخاب بهترین کشور حائز اهمیت است ، بررسی نظام حقوقی می باشد. در هنگام سرمایه گذاری باید توجه داشت اصل انصاف به صورت کامل در دادگاه ها رعایت شود. به عبارتی دیگر عدالت بدون در نظر گرفتن طرفین باید اجرا شود. در نظام حقوقی نباید دادگاه ها پیرو دولت باشند .در نظر داشته باشید زمانی که دادگاه هاو نهاد های دولتی  یک کشور ناسالم باشند تمام آن کشور ناسالم خواهد بود.

به طور مثال می توانیم کشورهایی همچون : امارات، ترکیه، انگلستان، آلمان را از لحاظ مصادره اموال بررسی کنیم. سرمایه گذاری در کشورهای امار ات و ترکیه چندان به سود سرمایه گذار نیست .چرا که از لحاظ اقتصادی و روابط بین کشورها ، سرمایه ، سرمایه گذار توقیف می شود  ولی در کشورهای آلمان و انگلستان این نوع مصادره در کار نیست ، چون عدالت و میزان فساد در این کشورها کمتر است . علل دیگیری که سرمایه گذار می تواند بر آن تعلل کند، سطح رفاه و رشد اقتصادی و رضایت کشور مقصد است . اگر به هر دلیلی شهروندان کشور مهاجر پذیر از سطح زندگی و رشد اقتصادی ناراضی بودند ، قاعدتا این کشور مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری نیست .

براساس رتبه بندی WJP که با توجه به معیارهای قوانین شایع و داده های حکومتی ، حق اطلاعات و بهره وری از آن ، حقوق مدنی و پیگیری شکایت بهترین کشورها از نظر نظام حقوقی به شرح زیر هستند.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری و حمایت اجتماعی و فیزیکی از سرمایه گذار خارجی

حمایت از حق و حقوق سرمایه گذار در کشورهای خار جی یکی از معیارهای اساسی مورد توجه سرمایه گذران است . برای اینکه کشور مناسبی برای مهاجرت انتخاب کنید می بایست از مشاوران  خبره و مجربی که به تمام قوانین کشورها مسلط هستند ، استفاده کنند. موضوع سرمایه گذاری با توجه به حساسیت بسیار بالای آن نیازمند تحقیق فراوان و مشاوره با وکلای مجرب است.

در بسیاری از کشورهای عربی می توان میزان فساد در دستگاه های دولتی و دادگاه ها مشاهده کرد .به طور مثال در کشور امارات ، بر اساس میزان فساد در این کشور ، اتباع قطری را اخراج کردند. شرکت تحقیقاتی نیوجربی یا همان برتن وودز Bretton WoodsBretton Woods در آخرین رتبه بندی خود بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در بخش سهام را به صورت زیر اعلام کرده است.

 • پرتغال (PGAL)
 • اسپانیا (EWP)
 • دانمارک (EDEN)
 • ایرلند (EIRL)
 • آلمان (EWG)

 • چین (FXI)
 • ژاپن (EWJ)
 • ایالات متحده آمریکا (SPY)
 • مجارستان
 • فیلیپین (EPHE)

بررسی وضعیت اقتصادی

اقتصاد کشورها در واقع چرخه و ستون نگهدارنده یک کشور است . اگر کل نهاد های دولتی و اقاصاد کشورها درست عمل کنند ،ان کشور به اقتصاد رو به رشدی دست خواهد یافت . نوسانات نرخ ارز و ارزش پول ملی یکی از شاخص های تاثیر گذار است. اگر وضعیت تغییرات نرخ ارز مشخص نباشد قطعا هیچ گونه برنامه ریزی بلند مدتی نمی توان برای آن داشت و این برای یک سرمایه گذار خطری بسیار جدی است. شاید درمان های کوتاه مدتی برای تثبیت بازار بتوان تجویز کرد اما در بلند مدت نمی توان تاثیر مثبتی در آن مشاهده کرد.

شما در تبلیغات فراوانی مشاهده می کنید که کشور ترکیه را به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای سرمایه گذاری معرفی می کنند در صورتی که چنین نیست و این کشور نه از نظام سرمایه پذیری مناسبی برخوردار است و نه اقتصادی قدرتمندی دارد.

حال شما شرایط را با کشورهای نظیر آلمان ، سوئیس  و کانادا مقایسه کنید. با سرمایه گذاری در این کشورهای هم می توان سود یورویی یا دلاری کسب کرد و هم ارزش افزود شما حفظ شود.

برخی از ایرانیان بر این باور هستند که با سپرده سرمایه خود در بانک ها می توانند از نرخ بهره بانکی استفاده کنند ولی با وجود نوسانات و رشد اقتصادی ممکن است به ضرر مواجه شوند. براساس آمار صندوق بین المللی پول و آمار آوریل ۲۰۱۸ بهترین کشورهای جهان از نظر تولید ناخالص داخلی به شرح زیر هستند.

براساس آمار سایت www.theglobaleconomy.com شاخص حق مالکیت در کشورهای مختلف به شرح زیر است:

حقوق برابر بین سرمایه گذار و افراد بومی

یکی از موارد مهم دیگری که مهاجران بایستی به آن  توجه کنند اصل National treatment  است ؛ این اصل بیان گر این است که با سرمایه گذاران خارجی همانند شهروندان کشور مقصد رفتار شود در غیر این صورت دادگاه بر علیه دولت یا اتباع آن کشور رای صادر می کند. مثال های فراوانی از تفاوت رفتاری بین اشخاص خارجی و بومی در این مقاله ذکر شد که می توان آن را با کشورهای نظیر انگلستان ، آلمان ، اتریش و هلند مقایسه کرد .این حق در کنوانسیون های مختلفی چون پاریس ، رم ، برن و NAFTA و WPPT اعلام شده و مورد توجه بسیاری از کشورهای قرار داد.

در ادامه نرخ مصادره اموال کشورهای مختلف ارائه شده است. این نرخ بیان گر میزان امنیت سرمایه گذاری در کشورها می باشد . رنج نرخ مصادره اموال بین اعداد 1 تا 7 می باشد . بدین معنی که عدد یک امن ترین میزان و هرچه به عدد 7 نزدیک شود ریسک سرمایه گذاری در این کشور بالا است.

نرخ مصادره اموال کشورها

خدمات موسسه ملک پور برای یافتن بهترین کشور برای سرمایه گذاری

در نظر داشته باشید که برای موفقیت در سرمایه گذاری باید چالش ها و سختی های فراوانی را تحمل کرد. با تحقیق و بررسی در مراجع مختلف می توان به اطلاعات مهمی دست یافت، ما در ویدیوهای متعدد اصول سرمایه گذاری خارجی را مورد بحث قرار داده ایم. اصول سرمایه گذاری در بهترین کشورهای دنیا بررسی شده این گزینه ها را با سایر گزینه های پرطرفدار مقایسه کرده ایم. در نهایت می توان گفت که شما عملا نیازی به جستجوی فراوان و استفاده از منابع مختلف ندارید و همه نکات در اختیار شما قرار گرفته است.

در نظر داشته باشید که در انتها تصمیم با شماست که بهترین راه مهاجرت و بهترین کشور برای سرمایه گذرای را با توجه به علایق و هدف های خود تعیین کنید و ما به عنوان مشاور در کنار شما هستیم.

سوابق موسسه حقوقی ملک پور در امر اخذ ویزای سرمایه گذاری و سرمایه گذاری های موفق بر روی وبسایت های مختلف این موسسه منتشر شده است و ویدیو ها و فایل های صوتی متعددی از موکلین ما در اختیار شما قرار گرفته تا با دید بازتری برای مهاجرت و سرمایه گذاری خود اقدام کنید.

سوالات متداول در زمینه بهترین کشور برای سرمایه گذاری

✅امتیازات کشورها از لحاظ سرمایه گذاری چیست ؟

اعطای اقامت و تابعیت با سرمایه گذاری، حمایت قانونی از سرمایه گذار خارجی و نظام حقوقی سالم، تامین امنیت فیزیکی و اجتماعی سرمایه گذار..

✅ چه کشور هایی با سرمایه گذاری اقامت می دهند؟

سنگاپور، اسپانیا، پرتغال.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

بهترین کشور برای سرمایه گذاری ، بررسی وضعیت اقتصادی در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری و حقوق برابر بین سرمایه گذار و افراد بومی در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. ما به پشتوانه تجربه ۱۵ ساله خود می توانیم در تمامی مسیر همراه شما باشیم پیشنهاد می کنیم که حتما آینده و حتی نسل های بعدی خود را نیز در نظر داشته باشید تا بهترین نتایج برای شما حاصل شود. شما عزیزان می توانید تمامی سوالات و ابهامات خود در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری را در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح کنید و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن ها دست یابید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز کشورهایی همچون : قبرس . مالتا، بلغارستان بلافاصله پس از سرمایه گذاری ، پاسپورت ارائه می دهند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *