بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، بهترین کشور برای زندگی، بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان، بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان،  بهترین روش برای مهاجرت، در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کجاست؟ بهترین کشور برای زندگی کجاست ؟ بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کجاست؟ به طور کلی بهترین روش برای مهاجرت چیست؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به  این سوالات پاسخ دهیم. همچنین  بر اساس شرایط شما عزیزان برای انتخاب کشور مناسب با شرایطتان راهنمایی های لازم را انجام دهیم . شما عزیزان می توانید بعد از مطالعه مقاله بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ، چنانچه سوالی داشتید با موسسه حقوقی ملک پور MIE  تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان
 • بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ بیمه تامین اجتماعی
 • بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ نزدیکی به ایران
 • بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ شرایط آب و هوایی
 • بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان تحصیل کرده
 • بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان
 • بهترین کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان
 • سوالات متداول در زمینه بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

ایرانیان برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ابتدا باید کشورهایی با ویژگی هایی همچون : توسعه یافته ، کیفیت و سطح زندگی بالایی داشته باشند را انتخاب کنند. در این راستا و برای راهنمایی و مشاوره استفاده از افراد غیر مطمئن و موسسات مهاجرتی غیر قانونی پرهیز کنند. به طور معمول وقتی به تازگی به کشوری جدید مهاجرت می کنید در ابتدا وفق دادن خود با شرایط زندگی و فرهنگ آن کشور زمان می برد . گذراندن این پروسه عادی است و بدین معنی است که مهاجران نباید به این فکر باشند کشور مربوطه یا تصمیمشان اشتباه است. برای اینکه کشوری متناسب با شرایط خود انتخاب کنید ابتدا با بررسی شرایط مالی، تحصیلی، سابقه کار و سایر فاکتور های تاثیرگذار در فرآیند مهاجرت می توانید موفقیت بیشتری داشته باشید.

به عنوان مثال : برخی کشورها ممکن است از لحاظ سفر های چند ماهه مناسب باشند ولی برای زندگی و کار خیر.  در این راستا بهتر است عواملی که پیش تر ذکر کردیم را مورد بررسی قرار دهید. اگر قصد مهاجرت دارید، کشوری را انتخاب کنید که دارای شرایط بالای اقتصادی و سطح بالای زندگی باشد همچون : اتریش، آمریکا، آلمان، سوئیس، هلند. از سوی دیگر کشورهایی که دارای سطح پایین هستند همچون : ترکیه، فیلیپین، هند و مالزی. مقصد مناسبی جهت مهاجرت نمی باشند.

در گام های بعد مهاجران باید بر اساس میزان سرمایه و نوع کاری که دارند کشور مورد نظر را انتخاب نمایند. همچنین شرایطی دیگر وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم .

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ بیمه تامین اجتماعی

اگر کشوری دارای بیمه تامین اجتماعی قوی باشد می تواند در کنار عوامل دیگر مقصد مناسبی برای مهاجرت باشد. برای مهاجران این مسئله درمانی و هزینه های آن مهم می باشد . در این راستا کشوری مثل آمریکا از لحاظ بیمه تامین اجتماعی در سطح پایینی است . از سویی دیگر  پیشنهاد می کنیم که کشورهای اروپایی پیشرفته ایی  را در نظر بگیرید که از بیمه تامین اجتماعی مطلوبی برخوردارند و از لحاظ پوشش هزینه های درمان بسیار عالی عمل می کنند.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، در مقایسه ای که بین سیستم سلامت آمریکا و کشورهای ثروتمند اروپایی انجام شده است، رشد کشور آمریکا در کیفیت خدمات درمانی را کمتر عنوان کرده است. بخصوص در برخی موارد مانند میزان مرگ و میر، مرگ زودرس، مرگ در معرض مراقبت های بهداشتی و بار بیماری، ایالات متحده در مقایسه با سایر کشورها بهبود کمتری داشته است. در نمودار زیر کیفیت بیمه درمانی در کشور آمریکا با برخی از کشورهای ثروتمند دنیا مقایسه شده است.

 • کیفیت بیمه درمانی

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ نزدیکی به ایران

برای  ایرانیانی که قصد مهاجرت چه از لحاظ کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و زندگی دارند ممکن است فاصله از ایران تا کشور مقصد مهم باشد.  بدین معنی که کسانی که  به عنوان سرمایه گذاری مهاجرت می کنند ممکن است خواهان مدیریت کردن در هردو کشور باشند . همچنین ممکن است مهاجران صرفا بخاطر دوستان و خانواده خود این فاصله برایشان حائز اهمیت باشد.  در این راستا کشورهای اروپایی بهترین گزینه هستند . ولی اگر فاصله برای مهاجران اهمیت نداشته باشد می توانند کشورهایی همچون : کانادا و آمریکا را انتخاب کنند .

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی یک کشور نیز می تواند برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان دارای اهمیت باشد. بیشتر مناطق ایران آب و هوایی چهار فصل دارند و ساکنین روزهای آفتابی زیادی را در طول سال تجربه می کنند. بر این اساس بسیاری از ایرانیان بر اساس ذائقه خود ترجیح می دهند کشورهایی که چهار فصل یا دارای اب و هوای مدیترانه ایی هستند را برای مهاجرت انتخاب کنند. . اگر شما نیز به دنبال شهری چهار فصل برای مهاجرت هستید، شهر وین در کشور اتریش می تواند یک انتخاب ایده آل باشد. چرا که علاوه بر آب و هوای مطلوب و چهار فصل، این شهر در ده سال متوالی رتبه بهترین شهر دنیا برای زندگی را کسب نموده است.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان تحصیل کرده

ایرانیانی که تحصیل کرده اند و قصد مهاجرت دارند ، قاعدتا کشورهایی را انتخاب می کنند که دارای بورسیه تحصیلی هستند . توجه داشته باشید که بورسیه تحصیل معمولاً در مقطع دکتری اعطا می شود و در مقاطع دیگر تنها در موارد استثنایی . اگر مهاجران دارای روزمه و مدارک تحصیلی معتبر و قوی داشته باشند می توانند علاوه بر اخذ بورسیه ، کمک هزینه تحصیلی نیز دریافت کنند. و در صورتی که رزومه ای بسیار قوی و متمایز داشته باشید می توانید بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی بگیرید. اگر موفق دریافت فول فاند در دانشگاه های کشورهای مطرح اروپایی، کانادا یا آمریکا شوید تمامی هزینه های تحصیل و زندگی شما در خارج از کشور تامین می شود. برای تحصیل به همراه بورسیه باید رزومه خود را در اختیار اساتید دانشگاه ها قرار دهید و در صورتی که استادی شما را بپذیرد می توانید در دانشگاه ثبت نام کنید. شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما ، در زمینه شرایط اخذ بورسیه شما را راهنمایی کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

ایرانیانی که دارای مدارک و سوابق دانشگاهی و شغلی مرتبط با مدارک خود دارند می توانید از طریق اخذ ویزای کاری به کشور مربوطه مهاجرت کنند. در برخی از کشورها برای اینکه موفق به ورود به بازار کار کشور مربوطه شوید بایستی پیشنهاد شغلی دریافت کنید ولی کشورهایی همچون: آلمان و اتریش دارای ویزای جستجوی کار می باشند. بدین معنی در مدت زمان اعتبار این ویزا که اصولا 6 ماهه می باشد، بایستی شغل متناسب با مدارک و سوابق تحصیلی و شغلی خود را بیابند. کشور کانادا نیز دارای سیستمی امتیازبندی موسوم به اسکیل ورکر می باشد، در صورتی که بتوانید امتیازات لازم را کسب نمایید از ابتدای ورود مهاجر به خاک این کشور،  اقامت دائم کانادا اعطا می شود. این کشورها دارای صنعتی قوی می باشند و نیاز مبرم به نیروی کار دارند. اغلب رشته های فنی و مهندسی در این کشور ها از بازار کار مناسبی و از درآمد مطلوبی نیز برخوردار هستند. به عنوان مثال : حقوق پرداختی برای تخصص IT در کشورهای آلمان و سوئد 4،000 یورو می باشد.

در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشورهای صنعتی جهان ر ا مشاهده بفرمایید. این نرخ بیان گر میزان بیکاران و شاغلین می باشد. بدیهی است که، هر چقدر میزان نرخ پایین تر باشد امکان یافتن شغل در این کشور بالا است.

نرخ بیکاری کشورهای صنعتی.png1

بهترین کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان

مهاجرانی که دارای توانایی مالی می باشند می توانند در تجارت هایی همچون: مک دونالد یا برگر کینگ  که با نام عمومی فرانچایز شناخته شده اند، سرمایه گذاری کنند. در این راستا می توانند با خرید رستوران های زنجیره ای انجام شوند در مکان مختلف فعالیت کنند. در این گونه بیزینس ها می توان تا حدود زیادی میزان سود آن را به صورت تضمینی پیش بینی کرد و جزء سرمایه گذاری های امن محسوب می شوند. برنامه های سرمایه گذاری متنوعی در کشورهای مختلف وجود دارد که برخی از آن ها فقط جنبه کسب سود دارند و برخی دیگر منجر به اخذ اقامت کشور مقصد نیز می گردد. شما عزیزان می توانید با توجه به سرمایه خود و بررسی کشورها انتخابی ایمن بدین منظور داشته باشید.

سوالات متداول در زمینه بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

✅ بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

نمی توان یک کشور را معرفی کرد و آن بهترین کشور برای مهاجرت دانست. با توجه به علایق و شرایط هر شخص بهترین کشور مشخص می کند. کشورهایی مثل اتریش، آلمان، هلند، سوئیس، استرالیا، کانادا و آمریکا می توان از کشورهای محبوب برای مهاجرت نام برد.

✅ بهترین روش مهاجرت را چگونه باید مشخص کرد؟

با در نظر گرفتن فاکتور هایی مثل سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار و میزان سرمایه باید بهترین روش برای مهاجرت را انتخاب کرد.

✅ مهاجر پذیر ترین کشورها کدامند؟

کشورهای پیشرفته اروپای غربی، کانادا، آمریکا و استرالیا را می توان از کشورهای مهاجر پذیر دانست.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان ، بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان، بهترین کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان و عوامل تاثیر گذار در انتخاب کشور برای مهاجرت مورد بررسی علمی قرار گرفت. در واقع طرح این سوال که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کجاست، صحیح نمی باشد، پرسش صحیح این است که بهترین کشور برای مهاجرت برای من کجاست؟ چرا که بهترین کشور برای مهاجرت باید بر اساس شرایط و علایق فرد انتخاب شود و کشوری که برای یک نفر بهترین است ممکن است برای شما بهترین نباشد و بهترین کشور برای هر فرد باید با شرایط وی سنجیده شود. نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که مسیر مهاجرت دارای ریسک می باشد و شما از هر طریقی که اقدام نمایید نیز همیشه باید درصدی از ریسک را در نظر بگیرید. از این رو ما همیشه به موکلین در ابتدای راه ریسک های پیش رو را معرفی می کنیم. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، در مقایسه ای که بین سیستم سلامت آمریکا و کشورهای ثروتمند اروپایی انجام شده است، رشد کشور آمریکا در کیفیت خدمات درمانی را کمتر عنوان کرده است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *