بورسیه تحصیلی ایتالیا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

بورسیه تحصیلی ایتالیا، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا، انواع بورس استانی ایتالیا، هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا و صفر تا صد بورسیه استانی ایتالیا مباحثی هستند که در این مقاله به توضیح آنها می پردازیم. ایتالیا یکی از مقاصد دانشجویان بین المللی در دنیا می باشد. سالانه بسیاری از دانشجویان به هدف تحصیل در ایتالیا به این کشور مهاجرت می کنند. همچنین وجود بورسیه های تحصیلی در ایتالیا منجر شده تا مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان باشد. همواره سوالات بیشماری نظیر:

آیا امکان اخذ بورسیه استانی ایتالیا با دیپلم وجود دارد؟ بورسیه جهان سوم ایتالیا چیست؟ شرایط سنی بورس استانی ایتالیا چیست؟ و غیره ذهن بسیاری از متقاضیان را به خود مشغول کرده است. در این مطلب می خواهیم به تمامی سوالات شما در مورد بورسیه های ایتالیا صحبت کنیم. موسسه حقوقی ملک پور سابقه بی نظیری در اخذ ویزاهای تحصیلی در سراسر دنیا را دارد. شما می توانید مشاوره رایگان خود را از طریق وب سایت های موسسه و یا از طریق تلفن های موسسه دریافت نمائید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر بورسیه تحصیلی ایتالیا در 50 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور ایتالیا برای زندگی و تحصیل
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی ایتالیا در رشته های پزشکی
 • معرفی دانشگاه های برتر ایتالیا
 • مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ایتالیا
 • هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا
 • پاسخ به سوالات رایج درباره بورسیه تحصیلی ایتالیا
 • سخن نهایی در باب بورسیه تحصیلی ایتالیا

  محتوای لیست اینجا میرود

بورسیه تحصیلی ایتالیا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص بورسیه تحصیلی ایتالیا

فایل صوتی این ویدیو

کشور ایتالیا برای زندگی و تحصیل

کشور ایتالیا یکی از بهترین نظام های آموزشی در اتحادیه اروپا می باشد. پایتخت آن شهر زیبای میلان می باشد. سالانه افراد زیادی تمایل دارند تا در کشور ایتالیا زندگی کنند. مردم این کشور بسیار خون گرم هستند. همچنین آثار تاریخی کشور ایتالیا یکی از معروفترین آثار در دنیا می باشد. جمعیت این کشور زیبا در حدود 60 میلیون نفر می باشد. مردم این کشور عموماً به زبان بومی خود یعنی ایتالیایی صحبت می کنند. اما زبان دوم این کشور انگلیسی می باشد.

دانشگاه های ایتالیا شرایط خوبی را برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم کرده اند. مانند، انواع بورسیه دولتی ایتالیا یا بورسیه جهان سوم ایتالیا. بورسیه ها در کشور ایتالیا در مقاطع مختلف ارائه می شوند. این بورسیه ها مواردی نظیر شهریه دانشگاه ها، بیمه دانشجویی و بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان را شامل می شوند. شهریه دانشگاه ها در کشور ایتالیا بسیار متفاوت می باشد. به طور مثال ممکن است بین 3000 یا 4000 یورو در سال باشد و یا شهریه در بهترین دانشگاه فشن و مد ایتالیا در حدود سالی 25 الی 30 هزار یورو می باشد. بورسیه معروف DSU یکی از معروفترین بورسیه های دولتی در بین دانشجویان خارجی می باشد. دانشجویانی که توان مالی خوبی نداشته باشند، می توانند برای این بورسیه ها اقدام نمایند.

مهم ترین کار قبل از هر اقدامی، بررسی نرخ بیکاری کشور مقصد می باشد. مطابق با جدول زیر، میزان نرخ بیکاری در کشور ایتالیا در سال 2021 در حدود 9.08 می باشد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا
بورسیه تحصیلی ایتالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه ها و استان های ایتالیا بسیار متفاوت می باشد. همچنین این بورسیه ها انواع و اقسام مختلفی دارند. مانند، دانشگاهی، استانی و یا دولتی. هر یک از این بورسیه شرایط مختلفی دارند. شرایط سنی بورس استانی ایتالیا در برخی موارد بسیار اهمیت دارد. در زیر به بررسی دقیقتر انواع بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا می پردازیم.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه Bologna این بورسیه متعلق به دانشجویان بین المللی می باشد که در دانشگاه bologna در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام کرده باشند. این بورسیه کل شهریه دانشجو را شامل می شود.
 • بورسیه دانشگاه Pavia این بورسیه متعلق به دانشجویان کشورهای در حال توسعه ای می باشد که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد را دارند. هر بورسیه این دانشگاه معادل 8 هزار یورو می باشد.
 • بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان دانشگاه پلی تکنیک سالانه تعداد محدودی بورسیه برای دانشجویان خارجی با استعداد که قصد دارند تا در رشته های مربوط به علوم در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند، ارائه می کند. این بورسیه علاوه بر کل شهریه فرد، سالانه حدود 5 تا 10 هزار یورو به دانشجویان پرداخت می کند.
 • بورسیه دانشگاه پلی تکنیک تورین این بورسیه متعلق به دانشجویانی می باشد که در رشته های معماری و مهندسی قصد تحصیل دارند.
 • بورسیه دانشگاه PADOVA این بورسیه علاوه بر دانشجویان خارجی کم در آمد به دانشجویان ایتالیایی هم تعلق می گیرد. افرادی که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند، برای دریافت این بورسیه در تمامی مقاطع می توانند اقدام کنند.

  محتوای لیست اینجا میرود

مقاله پیشنهادی

تحصیل در ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی

طول دوره مقطع کارشناسی در کشور زیبای در حدود چهار سال می باشد. اصلی ترین مدرک برای تحصیل در این مقطع، دیپلم 12 ساله است. احتمال دریافت بورسیه استانی ایتالیا با دیپلم برای دانشجویان کارشناسی بسیار پایین می باشد. همانطور که پیشتر توضیح دادیم برای دانشجویان مقطع کارشناسی بورسیه EDISU بسیار مناسب می باشد. در این بورسیه علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های اسکان شخص هم شامل می شود. داشتن مدرک زبان ایتالیایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا الزامی نیست. آنها می توانند زبان ایتالیایی خود را در مدت 3 ماه در سفارت کشور خود بخوانند و پس از قبولی در آزمون وارد دانشگاه شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند به مدت 10 ساعت در هفته در ایتالیا در هنگام تحصیل خود کار کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی ایتالیا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور زیبای ایتالیا حدوداً بین یک الی دو سال می باشد. بورسیه هایی که متعلق به این مقطع می باشند در حدود 6 الی 9 ماه از کل دوره تحصیل دانشجو را شامل می شوند. داشتن مدرک زبان برای دریافت پذیرش در ایتالیا بسیار اهمیت دارد. مدرک زبان بستگی به دانشگاه دارد. در برخی از دانشگاه ها B2 ایتالیایی و در برخی آیلتش 6.5 الزامی است. همچنین دارا بودن مدرک کارشناسی برای اخذ پذیرش حائز اهمیت است. دانشجویان خارجی که در زمینه هنر و موسیقی در مقطع ارشد تحصیل کنند بیشترین شانس دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا را خواهند داشت. علاوه بر این در برخی از دانشگاه ها آزمون ورودی وجود دارد. متقاضی در صورت که بتواند در این آزمون قبول شود می تواند بورسیه خاص آن دانشگاه را دریافت نماید. دانشجویان کارشناسی می توانند به مدت 20 ساعت در هفته در ایتالیا کار دانشجویی داشته باشند.

این مقاله توسط موسسه ملک پور (موسسه MIE اتریش) تهیه و تنظیم شده است و از خوانندگان آن درخواست می دارد بدون ذکر منبع از آن کپی برداری ننمایند چراکه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است.

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا

به طور کلی تحصیل در مقطع دکترا به زبان انگلیسی و با داشتن نمره آیلتس 7 به بالا و مقالات ISI امکان پذیر است. اولین قدم برای دریافت پذیرش دکترا، پیدا کردن سوپروایزر می باشد. بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا متناسب با تحقیقات دانشجو و دانشگاه مقصد نیز می باشد. این بورسیه می تواند شهریه دانشجو، بیمه و هزینه های زندگی شخص را شامل شود. این مقاله توسط موسسه ملک پور نوشته شده است. هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون درج منبع، خلاف قانون می باشد. برخی از سازمان ها هستند که به جهت پیشرفت تحقیقات علمی، بورسیه های خوبی برای دانشجویان دکترا در نظر گرفته اند. موسساتی نظیر، بهداشت ایتالیا، حفاظت از محیط زیست، اورتوفیزیک ایتالیا، فیزیک هسته ای ایتالیا و غیره. دانشجویان کارناسی ارشد می توانند به مدت 30 ساعت در هفته در ایتالیا کار دانشجویی داشته باشند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا در رشته های پزشکی

اصلی ترین شرایط پذیرش در رشته های پزشکی در کشور ایتالیا، قبولی در آزمون پزشکی IMAT می باشد. دانشجویان پس از قبولی در آزمون IMAT می توانند وارد دوره های پزشکی ایتالیا شوند. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا در حدود شش سال می باشد. دانشجویان پزشکی بعد از فارغ التحصیلی خود وارد دوره های کارآموزی می شوند و بعد از اینکه این دوره ها را با موفقیت سپری کنند می توانند مجوزهای لازم برای کار در زمینه پزشکی را دریافت نمایند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا برای رشته های پزشکی شامل، بورس دولتی ایتالیا و یا بولونیا می باشد. علاوه بر این، شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا و دریافت بورس استانی ایتالیا نکاتی هستند که باید به آنها بسیار توجه شود. هر یک بورسیه ها در ایتالیا شرایط متفاوتی دارند. در بورسیه MACI دولتی سالانه در حدود 9 هزار یورو به دانشجو داده می شود. داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر در این بورسیه حائز اهمیت فراوانی است. در بورسیه DSC در صورتی که فرد ثابت کند که شرایط مالی خوبی را ندارد می تواند سالانه 6 هزار یورو از دولت دریافت کند. همچنین در مورد بورسیه بولونیا، افرادی که رزومه بسیار خوبی داشته باشند و سن کمتر از 30 سال داشته باشند می توانند تا یازده هزار یورو در سال دریافت کنند.

معرفی دانشگاه های برتر ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا در اکثر دانشگاه های این کشور وجود دارد. در ادامه رتبه برخی از دانشگاه های ایتالیا را در دنیا و در ایتالیا می توانید بررسی کنید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی در سال 2021 رتبه در ایتالیا در سال 2021
Bologna 70 1
Roma La Sapienza 85 2
Padova 108 3
Milano 110 4
Napoli Federico II 126 5
Torino 181 6
Milano 189 7
Firenze 195 8
Genova 235 9
Roma Tor Vergata 302 10

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ایتالیا

تکمیل بودن مدارک در دریافت بورسیه تحصیلی پروسه بسیار اهمیت دارد. لذا داشتن وکیل خبره می تواند در دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا بسیار برای شما عزیزان مفید باشد. در زیر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

 • مدارک هویتی
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان

  اصولاً 12000 یورو می باشد

 • اثبات پایین بودن درآمد خانواده
 • مدارک تحصیلی به همراه ترجمه
 • تکمیل فرم های بورسیه ایتالیا

ویزای دانشجویی ایتالیا

هدف اصلی اکثر دانشجویان بین المللی، دریافت اقامت در کشور مقصد می باشد. اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، یکی از راه های رسیدن به اقامت دائم ایتالیا می باشد. دانشجویان خارجی علاوه بر کار در هنگام تحصیل در ایتالیا و دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا می توانند بعد از اتمام تحصیل خود به مدت شش ماه در ایتالیا بمانند و به دنبال کار مناسب با رشته تحصیلی خود بگردند. در صورتی که متقاضی بتواند قرارداد کاری دریافت نماید می تواند اقامت خود را به کاری تغییر دهد و بعد از گذشت 5 سال، امکان دریافت اقامت دائم ایتالیا را خواهد داشت. تمامی این موارد به پیدا کردن کار مناسب بستگی دارد. پس بهتر است برای اینکه شانس خود را در کاریابی افزایش دهید، زبان ایتالیایی را به خوبی فرا گیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا

هزینه ها و شرایط زندگی در تمامی کشورها بسیار متفاوت می باشد. توصیه ما این است، قبل از هر اقدامی برای دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا، در ابتدا هزینه های کلی مانند رستوران، سوپرمارکت، حمل و نقل، اجاره خانه و غیره را در کشور ایتالیا بررسی کنید.

 • رستوران

عنوان

متوسط قیمت (یورو)
یک وعده مک دونالد 8
یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط 55
یک وعده غذایی در رستوران ارزان 15
یک لیوان کاپوچینو 1.39
بطری آب (0.33 لیتر) 1.04
بطری نوشابه (0.33 لیتر) 2.10
 • سوپر مارکت

عنوان

متوسط قیمت (یورو)
شیر (1 لیتر) 1.15
پنیر محلی (1 کیلوگرم) 12.36
برنج سفید (1 کیلوگرم) 1.93
یک تکه نان (500 گرم) 1.56
گوشت قرمز (1 کیلوگرم) 14.84
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 2.02
فیله مرغ (1 کیلوگرم) 8.35
بطری آب (1.5 لیتر) 0.42
تخم مرغ (12عدد) 2.81
موز (1 کیلوگرم) 1.66
پیاز (1 کیلوگرم) 1.31
سیب (1 کیلوگرم) 1.83
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 1.24
 • حمل و نقل

عنوان

متوسط قیمت (یورو)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی) 1.50
کارت بلیط ماهانه (حمل و نقل عمومی) 35
بنزین (1 لیتر) 1.52
 • هزینه های مربوط به آب و برق و غیره

عنوان

متوسط قیمت (یورو)
هزینه های اولیه زندگی: آب، برق، گرمایش، سرمایش برای یک آپارتمان 85 متری (ماهانه) 159.96
اینترنت (60Mbps) 29
 • ورزش و تفریح

عنوان

متوسط قیمت (یورو)
استفاده از باشگاه بدن سازی (ماهانه) 46.11
اجاره زمین تنیس به مدت (1 ساعت در هفته) 19.22
یک بلیط سینما 8.50
 • اجاره و خرید آپارتمان

عنوان

متوسط قیمت (یورو)
اجاره آپارتمان (1 خوابه) به صورت ماهانه در مرکز شهر 580.97
اجاره آپارتمان (1 خوابه) به صورت ماهانه در خارج شهر 443.01
اجاره آپارتمان (3 خوابه) به صورت ماهانه در خارج شهر 735.96
اجاره آپارتمان (3 خوابه) به صورت ماهانه در مرکز شهر 1008.14

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

موسسه حقوقی ملک پور با داشتن تجارب فراوان در امور مهاجرتی از جمله اخذ ویزاهای تحصیلی در دنیا می تواند بهترین شرایط را برای آینده شما عزیزان فراهم سازد. دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا از جمله مواردی است که دارای ریزه کاری های بسیاری است. داشتن یک وکیل خبره می تواند شانس شما را برای اخذ بورسیه مناسب افزایش دهد. همچنین امکان تحصیل در اروپا با هزینه کم را برای شما به همراه خواهد داشت. توصیه ما به شما این است که در ابتدا هزینه های یک سال خود را به همراه داشته باشید. زیرا بعد از دریافت پذیرش می توانید برای دریافت بورسیه مورد نظر خود اقدام کنید. با توجه به اینکه شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا در هر یک از بورسیه ها متفاوت می باشد بهتر است زمان ثبت نام بورسیه استانی ایتالیا و یا شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا را از قبل بررسی کرده باشید. برای آگاهی از اطلاعات بیشتر می توانید کلید واژه بورسیه استانی ایتالیا ملک پور را در گوگل سرچ کنید تا شما را به وب سایت مربوطه راهنمایی کند.

پاسخ به سوالات رایج درباره بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه جهان سوم ایتالیا شامل چه کشورهایی می شود؟
این بورسیه به دانشجویانی که از کشورهای ایران، هند، غنا، اندونزی، ترکیه و غیره تعلق می گیرد.

بورسیه استانی چیست؟
این بورسیه متعلق به هر استان می باشد. دانشجویانی که توان پرداخت تمام هزینه های تحصیل خود را ندارند می توانند تحت شرایط خاصی از بورسیه های استانی استفاده کنند.

آیا امکان تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی وجود دارد؟
در حال حاضر دانشجویان می توانند هم به زبان بومی ایتالیا و هم به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنند.

آیا بورسیه تحصیلی ایتالیا شامل تمام هزینه ها زندگی دانشجو می باشد؟
بورسیه تحصیلی در ایتالیا انواع متفاوتی دارد. در برخی از بورسیه ها فقط بخشی از شهریه را پرداخت می کنند. و در برخی دیگر ممکن است علاوه بر پرداخت کامل شهریه، شامل هزینه اسکان و بیمه دانشجو هم شوند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

سخن نهایی در باب بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا، انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا و شرایط بورسیه ایتالیا به صورت کامل در این مقاله بررسی شد. همانطور که گفتیم، بورسیه های متناسب با مقطع تحصیلی و استان هر دانشگاه متفاوت هستند. یکی از معروف ترین بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا، بورس دولتی ایتالیا می باشد. دانشجویانی که درآمد خوبی ندارند و جزو کشورهای جهان سوم مانند ایران، هند، اندونزی، ترکیه و غیره هستند می توانند از این بورسیه ها استفاده کنند. مبلغی که بورسیه ها در نظر می گیرند بسیار متفاوت است. برخی از بورسیه ها بخشی از شهریه دانشجو و یا کل شهریه دانشجو به همراه هزینه های زندگی او را پرداخت می کنند. همچنین هزینه های تحصیل در ایتالیا بسیارمتفاوت می باشد. در برخی از دانشکاه ها از 3000 یورو در سال شروع می شود و در برخی دیگر مانند دانشگاه فشن و مد ایتالیا به 25 هزار تا 30 هزار یورو در سال می رسد. علاوه بر این موارد، شرایط سنی بورس تحصیلی ایتالیا و زمان ثبت نام بورسیه استانی ایتالیا در هر یک از بورسیه ها متفاوت می باشد. پس بهتر از پیش از اقدام برای دریافت پذیرش این شرایط را به صورت کامل بررسی کنید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن تجارت بسیار در امر مهاجرت و دریافت ویزاهای تحصیلی می تواند بهترین راهنمایی را برای رسیدن شما به اهدافتان داشته باشد. شما عزیزان می تونید با کلید واژه بورسیه استانی ایتالیا ملک پور اطلاعات بیشتری در این مورد کسب نمائید. مشاوره اولیه موسسه ملک پور رایگان می باشد. شما عزیزان برای بررسی شرایط خود می توانید با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید و شرایط خود را به صورت رایگان ارزیابی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *