بورسیه تحصیلی در آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا، شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا پزشکی ، بورسیه تحصیلی امریکا برای ایران ، بورسیه آمریکا با دیپلم و هر آنچه که از صفر تا صد تحصیل در آمریکا نیاز است در این نوشتار بررسی و به نگارش درآمده است. چیزی در حدود هفتاد دانشگاه برتر جهان از بین صد دانشگاه برتر در رتبه بندی QS از آن ایالات متحده هستند. این سطح کیفی بالای آموزش در آمریکا آن را مقصد اول بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان فضاهای آکادمیک کرده است. با ما همراه باشید تا انتها تا جواب سوالاتی از قبیل:

چگونه بورسیه تحصیلی در امریکا بگیریم؟

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در آمریکا به چه نحوی است و چه مدارکی لازم دارد؟

شرایط بورسیه فولبرایت امریکا چگونه است و به چه کسانی اختصاص داده می شود؟

و… را دریافت کنید.

همچنین در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در آمریکا و یا مهاجرت تحصیلی به آمریکا با موسسه مشاوره ای mie تماس حاصل کرده تا از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی در آمریکا

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور آمریکا برای زندگی
 • شرایط اخذ بورس تحصیلی در آمریکا
 • بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی در آمریکا دکترا
 • انواع بورسیه تحصیلی آمریکا
 • دانشگاه های بین المللی آمریکا
 • مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی آمریکا
 • بورسیه تحصیلی در آمریکا و ویزای آن
 • هزینه زندگی برای بورسیه تحصیلی آمریکا
 • سوالات پرتکرار درباره بورسیه تحصیلی آمریکا
 • نتیجه آخر در مورد بورسیه تحصیلی در آمریکا
بورسیه تحصیلی در آمریکا

کشور آمریکا برای زندگی

اگر تمایل به تحصیل در آمریکا یا هر کشور دیگری را دارید اهمیت بسیاری که در مورد شرایط و امکانات زندگی در آن کشور اطلاعات کافی و بسنده ای قبل از مهاجرت به دست آورید. آمریکا پر قدرتمند ترین اقتصاد جهان را دارد نفوذ سیاسی بالای آمریکا به دلیل اقتصاد پرقدرتش می‌باشد و همین امر از آن‌یک ابرقدرت جهانی ساخته است..جمعیت آن در سال 2019 عدد 328.2 میلیون گزارش شد که آن را در رتبه 3 ار لحاظ جمعیت قرار داده است. آمریکا در مجموع 50 ایالت دارد و علی رغم آنکه واشنگتن دی سی پایتخت آن است اما پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده نیویورک سیتی می باشد. در ادامه متن در خصوص بورسیه تحصیلی در آمریکا توضیحات جامعی خواهیم داد و شما راهنمایی خواهید کرد که شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا به چه صورت می باشد.

پرچم آمریکا
چارت آمریکا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا

ایالات متحده آمریکا همانگونه که می دانید بهترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده از طرفی نیز از گران ترین و پرهزینه ترین کشورها برای ادامه تحصیل است بنابراین اخذ بورسیه در تعدیل هزینه ها مثمرثمر است و تضمینی است بر آنکه علی رغم مشکلات مالی، تحصیلات خود را بتوانید به پایان برسانید. به علت اهمیتی که به سطح کیفی مراکز آموزشی خود می دهد انتخاب دانشجو بر اساس شایستگی انجام می شود و برای دانش آموزان مستعد و نخبگان دیگر کشور ها که قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده را داشته باشند بورسیه های متعددی از طرف موسسات آموزشی دولتی، خصوصی، مراکز تحقیقاتی برای مقاطع مختلف در نظر گرفته می شود که با توجه به شایستگی و رزومه فرد می تواند شامل شهریه های تحصیلی و هزینه های زندگی و اسکان شود. چند مورد از اصلی ترین ملاک های رزومه را که در اخذ بورسیه تاثیر گذارند در زیر به اختصار توضیح می دهیم:

 • داشتن معدل بالا در مقاطع تحصیلی پیشین به اضافه داشتن نمره بالا در آزمون های ACT ،SAT ،GRE ، GMAT یک امتیاز خوب برای شما محسوب می شود.
 • اینکه مدارک قبلی شما از دانشگاه یا موسسات آموزشی معتبر و با رتبه بندی بالا باشد نیز امتیاز محسوب می شود.
 • رزومه قوی که شامل داشتن مقاله در ژورنال های معتبر، اختراع، کسب مقام در مسابقات بین المللی می باشد.
 • نمره و مهارت بالا در زبان انگلیسی

شرایط بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع دبیرستان

از شرایط بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع دبیرستان داشتن کارنامه قوی و ریز نمرات بالا، مهارت در یک رشته ورزشی یا هنری است و اگر که دانش آموز بین المللی باشید نیاز به مهارت در زبان انگلیسی نیز نیاز است. تنوع در بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دبیرستان زیاد است و در برخی موارد شامل پرداخت کامل شهریه مدرسه و خوابگاه فرد است و در موارد دیگر فقط تخفیف در شهریه مدرسه و یا پرداخت کمک هزینه زندگی است که با توجه به شایستگی های فردی و یا نیاز مالی خانواده فرد تعیین می گردد اما معمولا مقدار آن زیاد نمی باشد و توسط دولت، خیرین و ارگان های خصوصی مختلفی تهیه می گردد. بورسیه تحصیلی در آمریکا در اکثر شرایط در مقاطع دانشگاهی ارائه می گردد.

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا قسمت دوم

فایل صوتی این ویدیو

بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع کارشناسی

همان گونه که در مطلب قبل گفته شد در اکثر مواقع بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقاطع دانشگاهی اعطا می شود. تحصیل کارشناسی در آمریکا بسیار پر هزینه است بنابراین اخذ بورسیه در این مقطع برای دانش آموزان بین المللی بسیار حیاتی است. به طور کلی می توان گفت که شانس گرفتن بورسیه برای تحصیل کارشناسی در آمریکا از مقطع ارشد و دکترا کمتر است. از شرط های مهم برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی که 4 سال نیز به طول می انجامد : عدم گپ تحصیلی و داشتن معدل بالای 18 ، نمره زبان تافل بالای 80( آیلتس 6.5) و داشتن نمره بالا در آزمون SAT ،GRE ، GMATاست.  تنوع بورسیه برای این مقطع بالا می باشد و این امکان برای دانشجویان فراهم شده که هر سال با توجه به نمرات و عملکرد خود بتوانند درصد بورسیه و امتیازات کمکی خود را نیز ارتقا بدهند. طبق توضیحاتی که ارائه شد دریافتیم که بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع کارشناسی نیز به راحتی در دسترس نیست و ملزم به داشتن شرایط خاص می باشد.

بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا با توجه به پژوهش محور بودن یا دانش محور بودن بین 1 یا 2 سال خواهد بود. با توجه به درخواست های فراوان از اقصی نقاط جهان برای این مقطع ، داشتن رزومه قوی امری ضروری برای اخذ بورسیه می باشد. هر چه معدل لیسانس شما بالاتر باشد ( در حالت کلی حداقل 16 در نظر گرفته شده) شانس شما نیز بیشتر است. اعتبار و رتبه بندی جهانی دانشگاهی که در آن لیسانس گرفته اید نیز ملاک ارزشمندی خواهد بود. هر چه نمره زبان بالاتری داشته باشید، شانس شما بالاتر خواهد رفت. حداقل نمره زبان تافل بالای 80( آیلتس 6.5) می باشد. ارایه GRE وGMAT با توجه به نوع رشته شما که علوم انسانی است یا مهندسی و فنی آیتمی تاثیرگذار است. در آخر شما می بایست در مجلات بین المللی نظیر ISIمقاله ای منتشر کرده باشید تا بتوانید در رقابت برای اخذ بورسیه رقیبان را کنار بزنید. بنابراین در صورتی که رزومه ای قوی ارائه دهید می توانید به راحتی بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد را دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در آمریکا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی در آمریکا دکترا

معمولا بیشترین درخواست بورسیه تحصیلی در آمریکا برای مقطع PHD می باشد و شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان در آمریکا برای مقطع دکترا به شدت وابسته به رزومه علمی و تحقیقاتی قوی از قبیل داشتن مقالات در ژورنال های بین المللی مانند ISI  می باشد. شما برای آنکه بتوانید نظر استاد راهنمای مورد نظر را جلب کنید می بایست علاوه بر حداقل دو توصیه نامه از اساتید قبلی خود، یک انگیزه نامه قوی و تاثیر گذار نیز داشته باشید. شرط مهم بعدی برای مقطع دکترا داشتن نمره زبانتان است که بستگی به دانشگاه مقصد در محدوده آیلتس 7 الی 7.5 است.

انواع بورسیه تحصیلی آمریکا

همان طور که پیش تر اشاره کردیم تنوع بورسیه تحصیلی در آمریکا زیاد است که در برخی از بورسیه ها فقط شهریه دانشگاه و تحصیل شما تقبل می گردد که در اصطلاح به آن فلورشیپ گفته می شود و در نوع دیگر که فول فاند نامیده میشود ، علاوه بر شهریه دانشگاه ، هزینه های زندگی و اسکان فرد نیز تقبل می گردد. در جدول زیر به اختصار شرایط بورسیه فولبرایت امریکا، بورسیه تحصیلی دانشگاه اورگان، بورسیه تحصیلی دانشگاه کلارک و بورسیه تحصیلی دانشگاه هوبرت هامفری به نگارش در آمده است.

شرایط بورسیه فولبرایت امریکا این بورسیه برای دانشجویان 155 کشور در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است.
شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه اورگان این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است . کمک هزینه ای به دانشجو به صورت نقدی داده نمی شود فقط دانشجو با اخذ این بورسیه از پرداخت شهریه معاف می گردد.
شرایط دانشگاه کلارک این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی در نظر گرفته شده است و سالانه به طور میانگین 15 الی 30 هزار دلار به دانشجو به عنوان کمک هزینه تحصیلی داده می شود
شرایط تحصیلی دانشگاه هوبرت هامفری بورسیه هوبرت هامفری برای مقطع کارشناسی است و مختص کشور های فقیر جان و کشور های افریقایی و آسیایی در نظر گرفته شده است و تنها سالانه به دویست نفر به شرط داشتن 5 سال سابقه کاری در رشته مورد درخواست اعطا می شود.

دانشگاه های بین المللی آمریکا

 اگر به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا می باشید در ابتدا باید دانشگاه های این کشور را بشناسید. طبق آخرین رده بندی جهانی در سال 2021 ، چهار دانشگاه ایالات متحده در صدر این لیست قرار دارند. در رتبه بندی QS بین صد دانشگاه برتر جهان، ایالات متحده بیشترین تعداد دانشگاه برتر را دارد. چیزی در حدود هفتاد دانشگاه در این لیست صدتایی از آن ایالات متحده هستند. در زیر اسم و رتبه 10 دانشگاه  برتر ایالات متحده را به همراه رتبه جهانی آن در سال 2021 می توانید مشاهده کنید.

1 Massachusetts Institute of Technology, MIT
2 Stanford University
3 Harvard University
4 California Institute of Technology, Caltech
9 University of Chicago
12 Princeton University
16 University of Pennsylvania
17 Yale University
18 Cornell University
19 Columbia University

مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی آمریکا

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات مقطع قبلی لازم است البته اگر هنوز فارغ التحصیل نشده اید و می خواید زودتر اقدام کنید می توانید با ریز نمراتتان تا آن زمان اقدام کنید و بعد از فارغ التحصیلی مدارکتان را کامل ارایه دهید.
 • مدرک زبان معتبر مانند آیلتس و تافل، که برای آمریکا تافل توصیه می گردد. نمره آن بستگی به مقطع و دانشگاه مقصد دارد. برای مقطع ارشد معمولا حداقل 6.5 و برای دکترا حداقل 7 در نظر گرفته می شود.
 • آزمون های SAT/GRE/GMAT با توجه به رشته و مقطع مورد نظر مورد نیاز است.
 • دو توصیه نامه از استادتان در مورد عملکردتان در مقطع قبلی مورد نیاز است
 • نوشتن انگیزنامه (Personal Statement) نقش کلیدی در پذیرش شما خواهد داشت.
 • برای تحصیلات تکمیلی داشتن مقالات در ژورنال های بین المللی مانند ISI ضرورت دارد.

بورسیه تحصیلی در آمریکا و ویزای آن

همه ما می دانیم که جهت طی نمودن هر مسیری نیاز به مدارکی مرتبط با آن است. هم اکنون نیز برای دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا و ادامه تحصیل در این کشور مدارکی نیاز است که در این قسمت آن ها را نام می بریم. ویزاهای تحصیلی و دانشجویی آمریکا ، در 3 دسته قرار می‌گیرند: دسته اول ویزاهای تحصیلی هستند که با نام F1 مشخص می‌شوند و برای گذراندن دوره‌های آموزشی و تحقیقی به دانشجو داده می‌شود. دانشجویانی که قصد تدریس در دانشگاه‌های آمریکا را داشته باشند نیز ویزای F1 برای آن‌ها صادر می‌گردد. ویزای همراه دانشجو به ویزای F2 معروف است و اگر هدف فرد تحصیل در مؤسسات غیردولتی و مقاصد علمی باشد ویزای M1 صادر می‌گردد. در جدول زیر ویزاهای تحصیلی آمریکا به اختصار برای شما به نمایش در آمده است.

F شامل اخذ ویزا از مدارس ابتدایی خصوصی،دبیرستان، موسسات هنر و موسیقی، آموزشگاه های زبان و دانشگاه ها
M موسسات غیر آکادمیک

هزینه زندگی برای بورسیه تحصیلی آمریکا

آمریکا یکی از گران ترین و پرهزینه ترین کشورها برای تحصیل می باشد. شما عیزان حتی در صورت دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا هزینه های دیگری را پیش رو خواهید داشت که باید قبل از مهاجرت به محاسبه آن ها بپردازید. به طور میانگین شهریه سالانه در مقطع کارشناسی حدود 15 الی 23 هزار دلار ، در مقطع کارشناسی ارشد 18 الی 26 هزار دلار و در مقطع دکترا به طور میانگین 20 الی 30 هزار دلار  در نظر گرفته شده است.

قبل از اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور است بسیار اهمیت دارد که از  هزینه های روتین برای زندگی و امرار معاش در آمریکا مطلع باشید تا در حین تحصیل دچار مشکلات مالی نگردید و بتوانید تحصیلات خود را به پایان برسانید. گرچه نمی توان قیمت دقیقی را برای آن نام برد زیرا تفاوت های فردی و لایف استایل هر کس متغییری است که در برآورد هزینه ها تاثیر بسزایی می گذارد . در زیر خلاصه ای از هزینه ها به طور میانگین آورده شده است.

آپارتمان 1 خواب در مرکز شهر 1400 دلار در ماه
آپارتمان 1 خواب خارج از مرکز شهر 1000 دلار
اینترنت 60 الی 70 دلار در ماه
یک وعده غذا در رستوران متوسط 25 الی 30 دلار

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات پرتکرار درباره بورسیه تحصیلی آمریکا

برای اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا در مقطع لیسانس حداقل معدل دیپلم چقدر باید باشد؟

معدل 18

بورسیه تحصیلی در آمریکا شامل کدام مقاطع تحصیلی میشود و در کدام مقطع شانس بیشتری برای گرفتن بورسیه دارم؟

 در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توان بورسیه اخذ کرد اما شانس کسب بورسیه در کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر کارشناسی است.

آیا امکان اخذ بورسیه ماکل ( فول فاند) از دانشگاه های آمریکا وجود دارد؟

 بلی، فول فاند برای مقطع ارشد و دکترا متداول تر است اما لازمه آن این است که رزومه تحقیقاتی و علمی بسیار قوی داشته باشید.

طبق آخرین رده بندی جهانی در سال 2021  برترین دانشگاه های آمریکا کدامند؟

 دانشگاه تکنولوژی ماساچوست در رتبه اول جهانی ، دانشگاه استنفورد، دانشگاه هاروارد، دانشگاه کالیفرنیا هم در رده های دو تا چهار جهانی قرار گرفته اند

نتیجه آخر در مورد بورسیه تحصیلی در آمریکا

در مطالب فوق به بررسی موضوعاتی مانند: شرایط تحصیل رایگان در آمریکا ، شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان در آمریکا ، بورسیه امریکا با دیپلم و شرایط بورسیه تحصیلی در آمریکا پزشکی پرداخته شد. سطح کیفی بالای آموزش در آمریکا ، آن را مقصد اول بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان فضاهای آکادمیک کرده است. مهاجرت تحصیلی به آمریکا برای استفاده از بالاترین سطح آموزش و پس از آن دریافت شغل عالی آرزوی دانشجویان بسیاری است. اما از طرفی هزینه ها و شهریه های بسیار بالای دانشگاه های آن تعداد درخواست کنندگان بورسیه را افزایش داده است. برای پاسخ به سوال چگونه بورسیه تحصیلی آمریکا بگیریم به تشریح موضوع صفر تا صد تحصیل در آمریکا نیز پرداخته شد. دانستن شرایط تحصیل رایگان در آمریکا و چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی امریکا برای بسیاری از عزیزان مورد اهمیت بوده است. همه شما این امکان را خواهید داشت که اگر همچنان سوالی در زمینه بورسیه تحصیلی در آمریکا دارید با موسسه مشاوره ای mie تماس بگیرید و پاسخ سوال های خود را به صورت رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه سایت سوالات خود را در خصوص بورسیه تحصیلی در آمریکا و یا دیگر موضوعات مهاجرتی بپرسید و در انتظار پاسخ باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *