بورسیه تحصیلی در ترکیه به همراه بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقاطع محتلف تحصیلی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. دانشجویانی که به دنبال بورسیه تحصیلی ترکیه برای سال 2021 هستند، فرصت زیادی ندارند و باید خیلی سریع اقدام داشته باشند. اگر می خواهید ثبت نام در بورسیه تحصیلی ترکیه 2022 داشته باشید، با توجه به مقطع تحصیلی تان، حتماً تا پایان مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل با شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه و همچنین شانس قبولی در بورسیه ترکیه آشنا شوید و پس از آن برای دریافت آن اقدام نمایید. شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان ایرانی با دانشجویانی که شهروند ترکیه هستند، متفاوت است که ما به بررسی این مورد نیز می پردازیم. شما عزیزان می توانید با مطالعه مقاله زیر به اطلاعات کامل و خوبی در رابطه با بورسیه تحصیلی در ترکیه آشنا شوید. همچنین این امکان را دارید که با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی در ترکیه

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

  • کشور ترکیه برای تحصیل و زندگی
  • بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع کارشناسی
  • بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد
  • بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع دکتری
  • هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه
  • شرایط کار دانشجویی در ترکیه
  • مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه
  • ویزای دانشجویی ترکیه
  • سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در ترکیه
  • سخن پایانی در زمینه بورسیه تحصیلی در ترکیه
بورسیه تحصیلی در ترکیه

کشور ترکیه برای تحصیل و زندگی

کشور ترکیه که حلقه واصل آسیا و اروپا به شما می رود هر ساله مقصد گردشگران، دانشجویان و سرمایه گذاران متعددی از کشورهای متعددی است و با توجه به فرهنگ، هزینه ها و آداب و رسوم نزدیک به کشور ما، یکی از مقاصد محبوب ایرانیان محسوب می شود. از جمله همسایگان آسیایی کشور ترکیه می توان به ایران، ارمنستان، گرجستان، سوریه و عراق اشاره نمود و کشورهای بلغارستان و یونان نیز همسایه اروپایی این کشور به حساب می آیند. شهرهای آنکارا و استانبول از مهم ترین شهرهای ترکیه هستند که آنکارا پایتخت سیاسی این کشور می باشد. لیر، واحد پول رسمی ترکیه بوده و مردم این کشور به زبان ترکی با هم صحبت می کنند و زبان اصلی تحصیل در این کشور نیز همین زبان می باشد. اغلب افرادی که تمایل دارند که با هزینه های پایین تر به ادامه تحصیل در خارج از کشور بپردازند، کشور ترکیه را به عنوان یکی از ارزان ترین گزینه ها پیش روی خود خواهند داشت که البته با این حال در ادامه شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان ایرانی را بیشتر بررسی می نماییم تا شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای متقاضیان افزایش یابد.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که به دنبال بورسیه تحصیلی در ترکیه با مدرک دیپلم هستند، می بایست حتماٌ دیپلم دوازده ساله داشته باشند و همچنین به زبان ترکی تحصیل کنند. دانشجویان اگر می خواهند اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه داشته باشند، می توانند برای گذراندن دوره زبان ترکی، دوره های YOS را بگذرانند و زبان ترکی خود را تقویت کنند. در صورتی که دانشجویان به زبان ترکی تحصیل کنند، هزینه های تحصیل شان به طور چشم گیری کاهش پیدا خواهد کرد و می توانند به صورت تقریباً رایگان تحصیل کنند.

دانشجویانی که به دنبال بورسیه پزشکی ترکیه هستند و می خواهند در رشته هایی مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و امثالهم در ترکیه، تحصیل رایگان داشته باشند و یا می خواهند اطلاع از بورسیه تحصیلی در ترکیه با مدرک دیپلم در رشته پزشکی داشته باشند، همانند دیگر رشته ها، باید دوره های مرتبط با زبان ترکی را بگذرانند و پس از اینکه دوره را با موفقیت به اتمام رساندند، برای دانشگاه های دولتی این کشور اقدام کنند.

بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد همانند مقطع کارشناسی می باشد. دانشجویان برای اینکه بتوانند ثبت نام در بورسیه تحصیلی ترکیه 2022 داشته باشند، باید به زبان ترکی تسلط داشته باشند و همچنین معدل بالا و رزومه علمی خوبی هم داشته باشند.

دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد غیرممکن نیست ولی برای دانشجویان بین المللی به ندرت اتفاق می افتد و دانشجویان برای اینکه بتوانند مشمول دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه برای سال 2021 و یا سال های بعد از اون شوند، باید رزومه خیلی خوبی داشته باشند و بتوانند یک سوپروایزر پیدا کنند که از طریق استادراهنمای شان مشمول دریافت بورسیه تحصیلی شوند.

بهترین روش اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه 2021 این است که شما بتوانید از طریق وب سایت دانشگاه های مختلف در ترکیه، یک استاد راهنما پیدا کنید و از طریق استادتان برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در ترکیه می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع دکتری

دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در تمامی کشورها مستلزم این است که دانشجو بتواند با یک استاد در رابطه با پروپوزالش ارتباط برقرار نماید. حال اگر دانشجو بخواهد بورسیه تحصیلی نیز دریافت کند، باید رزومه علمی خیلی قوی و درخشانی داشته باشد تا بتواند واجدشرایط شود. پروپوزال برای بورسیه ترکیه نقش مهم و حیاتی را ایفا می کند و استاد بر اساس اینکه چقدر پروپوزال شما با حیطه کاری و تحقیقاتی اش همخوانی دارد، شما را انتخاب و یا رد می کند. داشتن مقالات بین المللی، معدل بالا، داشتن مدرک زبان، سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی شانس قبولی شما در بورسیه ترکیه برای مقطع دکتری را افزایش می دهد.

هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه

یکی از دلایل مهمی که متقاضیان تحصیل در ترکیه تمایل دارند تا از بورسیه تحصیلی در ترکیه استفاده نمایند و با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در این کشور آشنا شوند کاهش هزینه های تحصیل و زندگی است. همانطور که می دانید با توجه به پایین بودن ارزش لیر نسبت بسیاری از ارزهای رایج دنیا مانند یورو و دلار دلیل خوبی است تا متقاضیان در این تبدیل ارز برای هزینه های زندگی زیان کمتری ببینند و در نهایت هزینه های زندگی برایشان کمتر شود. به طور معمول دانشجویان برای زندگی در ترکیه با هزینه ای کمتر از 500 دلار می توانند زندگی راحت و خوبی داشته باشند و از امکانات متعددی بهره ببرند. البته لازم به ذکر است که این عدد بسته به سبک زندگی دانشجو می تواند عددی کمتر یا بیشتر نیز باشد. در بررسی انجام شده میانگینی از هزینه های روزمره را بدست آورده ایم که برخی از آنها را در جدولی به صورت ذیل تنظیم نمودیم که قابل مشاهده می باشد.

میانگین هزینه های زندگی در ترکیه
شرح هزینه (دلار) شرح هزینه (دلار)
غذا در رستوران معمولی برای دو نفر 17.31 بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی) 0.42
آب معدنی (0.33 لیتر) 0.22 تاکسی (1 کیلومتر) 0.50
شیر (1 لیتری) 0.66 بنزین (یک لیتر) 0.86
برنج (1 کیلو) 1.47 سینما 3.46
نان سفید (500 گرم) 0.31 هزینه انرژی (آب، برق و … ) 60.99
تخم مرغ (12 عدد) 1.70 اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 245.58
سیب (1 کیلو) 0.84 اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر 157.11
سیب زمینی (1 کیلو) 0.33 اینترنت 13.83
مک دونالد 3.46 باشگاه 22.55

شرایط کار دانشجویی در ترکیه

در ادامه بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه که هدف آن کاهش هزینه های تحصیل و زندگی است خوب است تا اشاره ای به شرایط کار دانشجویی در این کشور کنیم و ببینیم که آیا دانشجویان بین المللی اجازه کار در حین تحصیل را دارند یا خیر. با توجه به قوانین دانشجویان بین المللی می توانند کمتر از 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوند که این کار می تواند بخش زیادی از هزینه های زندگی دانشجویان را تامین کند و فشار مالی مهاجرت را کاهش دهد. حتی اگر دانشجویان بورسیه تحصیل در ترکیه را نیز دریافت ننمایند با توجه به هزینه های پایین زندگی و شرایط کار دانشجویی می توانند با هزینه ای کم اقدام به مهاجرت نمایند.

 

مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه

دانشجویان برای اینکه بتوانند بورسیه تحصیلی در ترکیه دریافت کنند، باید بتوانند مدارکی را ارائه دهند. مدارکی که ارائه می شود، توسط دانشگاه و استادی که قرار است با درخواست بورسیه شما موافقت کند بررسی می شود. حتماً در تهیه و ارسال مدارک دقت لازم را به عمل بیاورید تا بتوانید به عنوان یک فرد واجدشرایط شناخته شوید. نکته ای که وجود دارد این است که شما باید حتماً مدارک موردنیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه را با توجه به رشته، مقطع و همچنین دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید چک کنید. زیرا مدارک موردنیاز برای هر رشته و دانشگاه با هم متفاوت است.

پاسپورت معتبر
عکس
ترجمه مدارک تحصیلی
مقالات بین المللی (در صورت وجود)
توصیه نامه از اساتید
انگیزه نامه
مدرک زبان

سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در ترکیه

چه مواردی برای دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقطع دکتری اهمیت بالایی دارد؟

ارائه پروپوزال برای بورسیه ترکیه، داشتن سوابق تحصیلی خوب و همینطور ارائه مدرک زبان از اهمیت بالایی در مسیر دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه برخوردار است.

شرایط دریافت بورسیه پزشکی ترکیه برای ایرانیان نیز وجود دارد؟

بله، ایرانیان نیز با داشتن شرایط مناسب تحصیلی و البته سایر شرایط می توانند برای بورسیه پزشکی ترکیه اقدام داشته باشند. البته لازم به ذکر است که تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی و به زبان ترکی برای همگان رایگان است.

آیا امکان دریافت مصاحبه بورس ترکیه به صورت آنلاین وجود دارد؟

در بسیاری از بورسیه ها شما نیازی به مصاحبه ندارید و سوابق و مدارک شما گویای وضعیت شماست اما اگر شرایط به گونه ای باشد که شما برای مصاحبه بورس ترکیه نتوانید در این کشور حضور داشته باشید، احتمال برگزاری آنلاین آن نیز وجود خواهد داشت.

آیا می توان مسیری را به عنوان بهترین روش اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه 2021 معرفی نمود؟

به طور کلی همه بورسیه ها برای کمک به دانشجویان به وجود آمده اند و در واقع این شرایط و نیاز دانشجو است که نشان می دهد کدام مورد به عنوان بهترین روش اخذ بورسیه تحصیل ترکیه 2021 محسوب شود.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در زمینه بورسیه تحصیلی در ترکیه

بورسیه تحصیلی در ترکیه در مقاطع مختلف تحصیلی، به همراه مدارک و شرایط لازم به جهت تحصیل در ترکیه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. دانشجویان اگر به دنبال تحصیل رایگان هستند می توانند برای کشورهایی مانند آلمان، اسپانیا، فرانسه و اتریش اقدام کنند و هزینه ای از بابت تحصیل شان پرداخت نکنند. پیشنهاد ما این است اگر می خواهید بورسیه تحصیلی دریافت کنید، کشورهایی که ارزش اقامت در آنها بالاتر است را انتخاب نمایید. کشورهایی که دریافت اقامت در آنها ارزشمند است و شما می توانید از مزایای بیشتری نسبت به کشور ترکیه داشته باشید. شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افرادی که به زبان ترکی تسلط نداشته باشند پایین است و اگر شما تسلط تان به زبان انگلیسی است، می توانید کشورهای دیگری را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایید. شما عزیزان این امکان را دارید که با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و ازطریق مشاوره رایگان تلفنی به اطلاعات درست دست پیدا کنید. و یا اینکه سوالات خود را در پایان همین مقاله مطرح کنید و منتظر پاسخ باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *