بورسیه تحصیلی در فرانسه، شرایط بورسیه تحصیلی فرانسه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، هم چنین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. بورسیه تحصیلی در فرانسه به چه افرادی تعلق می گیرد؟ دانشگاه های بین المللی معتبر و معروف فرانسه کدام است؟ هزینه های زندگی دانشجویی در کشو فرانسه چه میزان می باشد؟ بورسیه تحصیلی فرانسه (مدارک مورد نیاز) آن چیست؟ پاسخ این قبیل سوالات و هم چنین سایر ابهامات دیگر در خصوص بورسیه تحصیلی فرانسه 2021 را می توانید در مقاله پیش رو بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئی تر در خصوص بورسیه تحصیلی در فرانسه را می توانید از طریق تماس با کارشناسان موسسه مشاوره ای mie کسب نمایید و ر نهایت بتوانید بهترین تصمیم گیری را برای آینده مهاجرتی خود داشته باشید. هم چنین شما دوستان عزیز می توانید سوالات خود در خصوص بورسیه تحصیلی در فرانسه را در پایین همین صفحه و در قسمت پرسش و پاسخ درج نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن پاسخ دهند.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل ارزان در اروپا در 37 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

  • کشور فرانسه برای تحصیل و زندگی
  • بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی
  • بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد
  • بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری
  • هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه
  • شرایط کار دانشجویی در فرانسه
  • مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه
  • ویزای دانشجویی فرانسه
  • سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در فرانسه
  • سخن پایانی در زمینه بورسیه تحصیلی در فرانسه
بورسیه تحصیلی در فرانسه

کشور فرانسه برای تحصیل و زندگی

قبل از توضیح بورسیه تحصیلی در فرانسه و شرایط بورسیه تحصیلی فرانسه بهتر است که دانشجویان بین المللی کمی راجع به شرایط عمومی این کشور اطلاعاتی را کسب نمایند. از دیرباز کشور فرانسه مقصد شماره یک جهانگردی برای توریست ها می باشد و به دلیل مناظر توریستی متعددی که دارد سالیانه بازدید کننده های زیادی را به خود جذب می نماید. پایتخت کشور فرانسه، پاریس از زیباترین شهرها در کل جهان شناخته می شود. شهر پاریس به دلیل داشتن موزه ها و بناهای تاریخی، بلوارهای زیبا و رودخانه سن، رستوران های بی نظیر، شهرت دارد و آن را به مکانی دل انگیز برای توریست ها بدل کرده است. حضور دانشجویان بین المللی در کالج فرانسه از فرهنگ ها و نژاد های مختلف باعث می شود که دانشجویان ایرانی بتوانند تجربه ای شگفت انگیز را کسب نمایند. از طرفی دیگر سیستم آموزشی رایگان این کشور یکی از نقاط قوت تحصیل در فرانسه به شمار می رود. بورسیه های مختلفی نظیر بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه و بورسیه تحصیلی امیل بوتمی وجود دارد که دانشجویان می توانند با بهره گیری از آن ها بخش عظیمی از هزینه های خود را کاور نمایند.

پرچم فرانسه
شرایط عمومی فرانسه

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص تحصیل ارزان در اروپا

فایل صوتی این ویدیو

بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه یکی از روش های جذاب برای مهاجرت دانشجویان بین المللی به شمار می رود. تحصیل به زبان اسپانیایی در این کشور رایگان می باشد. برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی را دارند می توانند با هزینه بسیار پایین بین 2 تا 4 هزار یورو در کشور فرانسه به ادامه تحصیل بپردازند. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی شخص نیاز به ارائه نمره زبان در سطح آیلتس 6 می باشد. برای دانشگاه های دولتی نیز شخص باید زبان فرانسوی در حد B2 و در پاره ای از رشته ها C1 را داشته باشند. از آن جایی که تحصیل در این کشور رایگان می باشد، بورسیه های چندان قابل توجهی را به دانشجویان ارائه نمی دهند. اما با همه این اوصاف تعداد محدودی بورسیه مانند بورسیه تحصیلی امیل بوتمی وجود دارد که بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویان را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو سال می باشد. تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی هم به زبان اسپانیایی امکان پذیر می باشد. دانشجو هم چنین می تواند در حین تحصیل 20 ساعت در هفته به کار مشغول شود و بخشی از هزینه های خود را تامین نماید. علاوه بر آن دولت فرانسه یک سری بورسیه هایی را در مقطع کارشناسی عرضه می دارد که واجدین شرایط می توانند از آن بهره ببرند. برخی از بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه این بورسیه برای افراد زیر 25 سال در مقطع کارشناسی ارشد قابل دسترس می باشد. این بورسیه تا مبلغ 1118 یورو به صورت ماهیانه برای دانشجویان بین المللی پوشش می دهد.
بورسیه تحصیلی اراسموس این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است و شامل چند موسسه و دانشگاه در کا اروپا می باشد.
بورسیه بین المللی ENS سالیانه به ده دانشجوی برتر بین المللی واجد شرایط این بورسیه تعلق می گیرد. این بورسیه تا 1000 یورو در ماه را جهت کمک هزینه دانشجویان پوشش می دهد.
بورس تحصیل Stephen M. Kellen این بورسیه تمامی هزینه های دانشجویان را تا دو سال به صورت کامل تحت پوشش خود قرار می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در فرانسه می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری

طول دوره مقطع دکتری بین 3 تا 5 سال می باشد. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی و اسپانیایی میسر می باشد. جهت اخذ پذیرش در این مقطع دانشجو باید رزومه علمی خیلی قوی داشته باشد. داشتن چندین مقالات ISI، پژوهش های علمی و نمره زبان آیلتس از شرایط مورد نیاز برای این مقطع می باشد. علاوه بر آن شما باید پروپوزالی آماده سازید که استاد راهنمایی از دانشگاه آن کشور آن را تایید دهد. تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه شامل شهریه و هزینه می باشد. اما دانشجویان بین المللی می توانند از بورسیه تحصیلی در فرانسه در مقطع دکتری استفاده نمایند و بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش دهند. بورسیه های قابل استفاده در مقطع دکتری عبارتند از:

بورسیه تحصیلی Chateaubriand این بورسیه برای دانشجویان دکتری می باشد که به مدت 4 تا 9 ماه قصد تحقیق و پژوهش دارند. این بورسیه شامل کمک هزینه تا 1230 یورو در ماه، بلیط رفت و برگشت به فرانسه و خدمات بیمه می باشد.
بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه این بورسیه، دانشجویان مقطع دکتری را تا 1400 یورو در ماه پوشش می دهد.

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

یکی از مهم ترین دلایلی که دانشجویان در پی اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه می باشند، میزان هزینه زندگی دانشجویی در این کشور می باشد. هزینه های زندگی در فرانسه ارتباط مستقیمی با سبک زندگی افراد دارد. هم چنین این هزینه ها از شهری تا شهر دیگر نیز متغیر می باشد. اما به طور کلی در پایتخت این کشور یعنی پاریس به طور تقریبی 1200 یورو در ماه می باشد و در شهرهای دیگر چون تولوز، نانت و بوردو بین 800 یورو تا 1000 یورو متغیر می باشد. در سایر شهرهای کوچک تر فرانسه حتی با 650 یورو نیز می توانید امورات خود را به راحتی بگذرانید. قیمت برخی از اجناس و کالاهای ضروری در کشور فرانسه را در جدول زیر برای شما شرح خواهیم داد:

اقلام مورد نیاز قیمت به یورو
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 1400
کاپوچینو 2.82
کوکا / پپسی یک بطری 0.33 لیتری 2.47
یک بطری آب 0.33 لیتری 1.62
1 لیتر شیر 0.99
500 گرم نان سفید 1.42
1 کیلو گرم برنج سفید 1.79

شرایط کار دانشجویی در فرانسه

علاوه بر استفاده از بورسیه تحصیلی در فرانسه نظیر بورسیه هنر فرانسه و بورسیه تحصیلی رایگان فرانسه، دانشجویان برای پوشش دادن هزینه های خود می توانند در حین تحصیل به کار بپردازند و این چنین بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین نمایند. علاوه بر تامین هزینه ها، دانشجویان از طریق کار دانشجویی می توانند به زبان فرانسه تسلط کامل دست یابند. دانشجویان در حین تحصیل می توانند به صورت پاره وقت کار دانشجویی داشته باشند. البته بستگی به مقطع تحصیلی میزان ساعات کاری متفاوتی را می توانند داشته باشند. برای مثال در مقطع لیسانس و فوق لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکتری تا 30 ساعت در هفته نیز می توانند در حین تحصیل به کار مشغول شوند. از سال 2018 به بعد ناخالص درآمد کار دانشجویان به طور تقریبی 10 یورو در ساعت برآورد می شد. بنابراین شما با 10 ساعت کار کردن در هفته، می توانید به طور خالص 78 یورو درآمد داشته باشید.

 

مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه

به جهت واجد شرایط شدن برای اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه 2021، دانشجویان بین المللی باید یک سری شرایط و مدارکی را آماده و ارائه نمایند. داشتن اطلاعات کافی در خصوص بورسیه تحصیلی فرانسه (مدارک مورد نیاز) باعث می شود که شخص شانس ویزای بسیار بالایی داشته باشد. از طرفی دیگر هر گونه نقصی در ارائه مدارک باعث ردی ویزا می شود.  مقاله بورسیه تحصیلی فرانسه در خصوص انواع بورسیه های ارائه شده مانند بورسیه هنر فرانسه و بورسیه تحصیلی رایگان فرانسه توسط تیم مشاورین موسسه MIE به رشته تحریر درآمده است و هر گونه نسخه برداری از آن بدون ذکر مرجع غیر قانونی بوده و حرام می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه به شرح زیر می باشند:

درخواست فرم ویزا
ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی
ارائه پاسپورت معتبر
ارائه نامه پذیرش از دانشگاه معتبر در فرانسه
ارائه نامه تمکن مالی برای اثبات اینکه از پس هزینه های خود در طول تحصیل برخواهید آمد.
ارائه رزرو بلیط پرواز و تاریخ عزیمت
ارائه بیمه نامه پزشکی
ارائه گواهی زبان فرانسه
ارائه پرینت پرداخت هزینه ویزا

ویزای دانشجویی فرانسه

اگر شما جزء متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه می باشید و در خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستید، بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، باید درخواست ویزای دانشجویی دهید. ویزای دانشجویی فرانسه VLS-TS (étudiant) نام دارد که به دانشجویان متقاضی بورسیه فرانسه برای ایران و ایرانیان این اجازه را می دهد که در فرانسه به تحصیل و کار مشغول شوند. درخواست ویزای دانشجویی هزینه هایی را شامل می شود که شامل 99 یورو می باشد. 3 ماه بعد از ورود نیز دانشجو باید ویزای خود را تایید نماید که هزینه آن 60 یورو می باشد. لازم به ذکر است که با اخذ ویزای دانشجویی فرانسه، دانشجو می تواند در کل اتحادیه اروپا و شینگن مانند اتریش، نروژ، بلژیک، آلمان، یونان، ایتالیا و اسپانیا به صورت آزادانه رفت و آمد نماید. دانشجوی بین المللی از طریق اخذ ویزای دانشجویی نمی تواند اقامت دائم و پاسپورت این کشور را اخذ نماید. بلکه دانشجو پس از اتمام تحصیلات خود می بایست کارفرمایی را یافت نماید که وی را استخدام نماید و پس از پرداخت بیمه و مالیات می تواند اقامت دائم و پاسپورت این کشور را به دست آورد.

سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در فرانسه

مهم ترین بورسیه های تحصیلی فرانسه کدام اند؟

بورسیه تحصیلی ایفل و بورسیه امیل بوتمی از مهم ترین بورسیه های این کشور به شمار می روند.

شرایط اخذ بورسیه در این کشور کدام است؟

دانشجویان بین المللی جهت دریافت بورسیه باید رزومه علمی بسیار قوی مانند مقالات ISI، پروپوزال قوی و نمره زبان بسیار بالا داشته باشند.

آیا دانشجویان ایرانی می توانند به راحتی وارد کشور فرانسه شوند؟

خیر، دانشجویان پس از اخذ پذیرش باید برای ورود به این کشور درخواست ویزا نمایند.

هزینه تحصیل و زندگی در کشور فرانسه به چه صورت می باشد؟

هزینه زندگی دانشجویی به سبک زندگی فرد بستگی دارد و بین 800 تا 1000 یورو متغیر می باشد. تحصیل به زبان فرانسه در این شکور رایگان می باشد. شهریه در دانشگاه های خصوصی اسپانیا متفاوت می باشد و بین 2 هزار یورو در سال تا 10 هزار یورو در سال متغیر می باشد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در زمینه بورسیه تحصیلی در فرانسه

بورسیه تحصیلی در فرانسه، بورسیه فرانسه برای ایران و دانشجویان ایرانی، بورسیه رشته زبان فرانسه و تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن در مقاله بالا برای شما عزیزان شرح و توضیح داده شد. با وجود اینکه تحصیل به زبان فرانسه رایگان می باشد، اما برخی از دانشجویان تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و به زبان انگلیسی می باشند. دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه شهریه دارند و برای تامین هزینه ها، دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی در فرانسه استفاده نمایند. البته علاوه بر کشور فرانسه، سایر کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا، ایتالیا نیز بورسیه های متعددی را به دانشجویانش ارائه می دهند که می توانید شرایط ان را در مقاله مفصلی از همین وب سایت مطالعه بفرمایید.
اگر می خواهید به صورت تخصصی تر در خصوص بورسیه تحصیلی در فرانسه و بورسیه رشته زبان فرانسه اطلاعات تکمیلی تر و تخصصی تر داشته باشید، می توانید همین حالا با مشاورین ما در موسسه مشاوره ای mie تماس برقرار نموده و مشاوره تلفنی دریافت نمایید. هم چنین شما می توانید سوالات خود در خصوص بورسیه تحصیلی در فرانسه را در پایین همین صفحه درج نموده تا مشاورین و کارشناسان زبده ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *