کاملاً طبیعی است که، فنلاند همانند: انگلستان، آمریکا و چند کشور دیگر هر ساله مورد تقاضا قرار گیرد. زیرا این کشور به قدری پیشرفته و با کیفیت است که تقریباً اکثر مهاجرین دوست دارند برای ساخت یک زندگی جدید از طریق یکی از کته گوری های متناسب با شرایط خود به این کشور مهاجرت کنند. در مقاله بورسیه تحصیلی در فنلاند می خواهیم در مورد بورسیه فول فاند فنلاند و تحصیل رایگان در فنلاند نکاتی را به شما بگوییم که بی شک توجه به آنان شما را خرسند خواهد کرد. مطمئناً می خواهید بدانید که، برای دریافت بورسیه تحصیلی در فنلاند بایستی چه رزومه ای ارائه دهید. مقاله بورسیه تحصیلی در فنلاند را برای پاسخ به پرسش هایی از این قبیل، تدوین نموده ایم. اگر می خواهید رزومه اکنون خود را  به کمک افراد بسیار آگاه و ریزبین مورد بررسی قرار دهید، توصیه ما تماس با متخصصین موسسه مشاوره ای mie می باشد. متخصصینی که در این موسسه حضور دارند، همه روزه خدمات رایگان و اطلاعات مهاجرتی رایگان را در اختیارتان قرار می دهند.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر تحصیل در فنلاند در 58 ثانیه

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

  • کشور فنلاند برای تحصیل و زندگی
  • بورسیه تحصیلی در فنلاند در مقطع کارشناسی
  • بورسیه تحصیلی در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد
  • بورسیه تحصیلی در فنلاند در مقطع دکتری
  • هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند
  • شرایط کار دانشجویی در فنلاند
  • مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند
  • ویزای دانشجویی فنلاند
  • سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در فنلاند
  • سخن پایانی در زمینه بورسیه تحصیلی در فنلاند
بورسیه تحصیلی در فنلاند

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص تحصیل در فنلاند

فایل صوتی این ویدیو

کشور فنلاند برای تحصیل و زندگی

شما به عنوان فراگیر ایرانی و یا به عنوان محصل بین المللی می توانید به راحتی به جمع مطالعه کنندگانی که در دانشگاه های فنلاند مشغول مطالعه گرایش ویژه می باشند، بپیوندید و گرایش مد نظر خود را به زبان انگلیسی که مطمئناً خواهان تحصیل به چنین زبانی می باشید، مطالعه نمایید. البته اگر برای یادگیری زبان فنلاندی و یا سوئدی آماده شده اید، نیز می‌ توانید گرایش خود را به چنین زبان هایی مطالعه کنید. قبل از این که در مورد بورسیه تحصیلی در فنلاند صحبت کنیم، می خواهیم بگوییم که دانشگاه‌ های دولتی فنلاند گرایش هایی را ارائه می‌ دهند که برای مطالعه آنان نیازی نیست هزینه بپردازید.

به عبارتی باید گفت که، تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد. فنلاند ، کشور بسیار زیبا با مناظره بسیار چشمگیر، در هر ۳ سطح دانشگاهی، بورسیه تحصیلی را در اختیار اشخاصی که رزومه خارق العاده، تحسین‌ برانگیز و قوی ارائه داده اند، می‌ گذارد. در ادامه به جزئیات بورسیه تحصیلی در هر یک از مقاطع دانشگاهی خواهیم پرداخت و در مورد بورسیه دولتی فنلاند و رشته های تحصیلی در دانشگاه فنلاند نیز قرار است، در ادامه بسیار برایتان صحبت نموده و نکات تخصصی را خدمت شما ارائه دهیم.

پرچم فنلاند
شرایط عمومی فنلاند

بورسیه تحصیلی در فنلاند در مقطع کارشناسی

اگر جدیدا وارد دانشگاه های فنلاند شده اید و مشغول خواندن برنامه های مقطع کارشناسی می باشید، باید بدانید که، شما در این مقطع شانس زیادی برای دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند ندارید. ولی ممکن است، رزومه تان به قدری خارق‌العاده باشد که به جهت اخذ بورسیه، مورد توجه مسئول دانشگاه قرار بگیرد. در ذیل این متن نام چند بورسیه تحصیلی فنلاند پرواضح می باشند.

 بورسیه تحصیلی دولتی فنلاند:

این بورسیه برای فراگیرانی ترتیب داده شده است که رشته انتخابی آنان یکی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های فنلاند در مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس می باشد. برای اقدام شما باید خود را برای ۲۲ ژانویه آماده کنید.

 بورسیه تحصیلی بر مبنای مقالات علمی:

این نوع بورسیه یکی دیگر از بورسیه های مقطع لیسانس است که ارزش آن ۲۵۰۰ دلار می باشد.

بورسیه تحصیلی در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

به دلیل این که بورسیه های تحصیلی در شرایط بخصوصی به دانشجویان خاص ارائه می‌ شوند، توصیه می‌ کنیم اگر طالب برنامه های دکترا می باشید، برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید. فراگیران فوق لیسانس می توانند، بورسیه‌ های فنلاند را دریافت کنند. ولی آنان همانند فراگیران کارشناسی بایستی بسیار برتر از سایر فراگیرانی که در کنار آنان مشغول مطالعه هستند، باشند. بورسیه تحصیلی دانشگاه هلسینکی، که برای اخذ آن بایستی ۱۲ ژانویه اقدام نمود، بورس های 2 ساله می باشند که در موارد خاص کل شهریه را پوشش می دهند.

ولی دقت کنید که بورسیه های تحصیلی این دانشگاه به اکثر دانشجویان دکترا تعلق می گیرند. بورسیه تحصیلی دانشگاه TAMPERE از دیگر بورسیه های تحصیلی در فنلاند می باشد که به فراگیرانی که مشغول به مطالعه در دانشگاه های انگلیسی زبان فنلاند می باشند و ۱۷ ژانویه برای اخذ آن اقدام نموده اند تعلق می گیرد. ممکن است براساس شرایطتان این نوع بورسیه 100 درصد شهریه شما را و یا در برخی از موارد 50 درصد شهریه تحصیلی شما را پوشش دهد. بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه OULU و بورسیه دانشگاه AALTO دو بورسیه دیگر دانشگاه فنلاند هستند. با توجه به بورس های ذکر شده می توان گفت که امکان اخذ بورسیه فول فاند فنلاند وجود دارد. البته شرایط اخذ بورسیه فول فاند فنلاند به تازگی سخت شده است و تنها دانشجویان دکترا می توانند برای اخذ آن اقدام کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در فنلاند می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی در فنلاند در مقطع دکتری

رشته های تحصیلی در دانشگاه های فنلاند، در اختیار دانشجویان دکترا نیز قرار می گیرند. دانشگاه های فنلاند اکثر بورسیه های تحصیلی را به مطالعه کنندگان رشته های دکترا اعطا می کنند. زیرا مطالعه کنندگان برنامه های دکترا معمولا دارای رزومه قوی، پروپوزال، مقالات و سابقه کار می باشند و گاها  برخی از آنان به جای یک مقاله، چند مقاله ارائه می دهند که همین امر سبب شده تا آنان در رقابت برنده شوند.  قبل از این که  شما را با بورسیه های مقطع دکترا آشنا کنیم، به این مطلب توجه کنید که ممکن است، دانشگاه انتخابی شما بورسیه متفاوتی را ارائه دهد. بنابراین قبل از این که در خصوص بورسیه، برنامه‌ ای تنظیم نمایید، حتما به وب سایت رسمی دانشگاه مدنظر خود بدون معطلی و به عبارتی بدون فوت وقت بروید و در مورد نوع بورسیه ها به مطالعه بپردازید. شایان ذکر است که، دانشجویان دکترا اجازه کار به عنوان دستیار را دارند. آنان معمولا بخشی از دستمزدی که دریافت می‌ کنند را صرف خرید کتاب، هزینه های برنامه های تحصیلی و به طور کلی هزینه های زندگی خود می کنند.

 بورسیه UNU_WIDER با ارزش ۱۶۰۰ یورو در ماه و کمک هزینه تحصیلیCIMO به ارزش ۱۵۰۰ یورو در ماه ۲ بورسیه ویژه، حائز اهمیت و با ارزش مقطع دکترا می باشند.

هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند

قطعا می دانید که بالا بودن هزینه های زندگی ممکن است در میانه راه تحصیلی دانشجو را از ادامه زندگی و تحصیل در کشور مقصد پشیمان نماید. بنابراین، قبل از این که به سفر فکر کنید، هزینه های زندگی در کشور مقصد را با میزان نقدینگی که دارید، مقایسه کنید. اگر پس از محاسبه متوجه شدید که میزان نقدینگی شما بسیار بالاتر از هزینه های زندگی در کشور مقصد است، برای مهاجرت اقدام کنید. قبل از این که جدول هزینه های زندگی در فنلاند را ارائه دهیم، لازم است بدانید که، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی و دانشگاه‌ های دولتی فنلاند برای فراگیرانی که از اقصا نقاط مختلف جهان آمده‌ اند، بین ۵۰۰۰ الی ۱۸ هزار یورو می باشد. میانگین، هزینه های زندگی در نقاط مختلف و محبوب فنلاند از ۸۰۰ یورو تا ۱۵۰۰ یورو متغیر است. البته اگر هلسینگی مقصد اصلی شما برای ساخت زندگی آینده است، باید هزینه‌ های زندگی بالاتری را متقبل شوید.

هزینه های زندگی قیمت به یورو
آب بطری 1.5 لیتری 1.37
شیر 1 لیتر 0.95
فیله مرغ 1 کیلوگرم 9.37
گوشت گوساله 1 کیلوگرم 13.68
عدد تخم مرغ 1.78
تعرفه تاکسی آزاد 6.00
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکزشهر 939.02
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکزشهر 1.222.93

 

شرایط کار دانشجویی در فنلاند

کار دانشجویی، یکی از دلایل موجه حضور فراگیران در دانشگاه های فنلاند می باشد. تحصیل در فنلاند و به عبارتی تحصیل رایگان در فنلاند، به زبان غیر انگلیسی (فنلاندی) رایگان است. ولی برای کاهش هزینه ها، کار دانشجویی نیز گزینه بسیار خوبی می باشد. زیرا شما را از درگیری های ذهنی مربوط به مسئله مخارج و هزینه های تحصیل نجات می دهد. به طور کلی دانشجویان هر سه مقطع به جهت تحصیل در فنلاند اجازه ساعت کار هفتگی را دارند. اگر مقطع مورد مطالعه شما کارشناسی باشد، حق دارید ۱۰ ساعت از اوقات فراغت خود را مشغول انجام کار دانشجویی شوید. اگر دانشجویی متمرکز شده بر دروس کارشناسی ارشد هستید، اجازه ۲۰ ساعت کار و اگر فراگیر متمرکز شده بر کورس های تحصیلی مقطع دکترا می باشید، اجازه ۲۵ ساعت کار در هفته را دارید.

 

مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند

تحصیل در فنلاند به هیچ عنوان شما را بی پول نمی کند. این موضوع را از ذهن خود دور کنید. زیرا بیشتر از مبلغی که صرف هزینه‌ ها کرده اید را ارگان ها و دانشگاه‌ های خصوصی به شما اعطا می‌ کنند. در این بخش قرار است ابتدا به شما بگوییم که چه دانشجویانی می توانند بورسیه تحصیلی فنلاند را از آن خود کنند و متمرکزتر از قبل به تحصیل و مطالعه گرایش خاص خود بپردازند و در آخر قصد داریم بگوییم که برای اخذ بورسیه تحصیلی چه مدارکی نیاز می باشد. فراگیرانی که قبل از وارد شدن به دانشگاه، نمره بسیار بالا و معدل خوب کسب کرده باشند و همچنین دارای مقاله و در صورت نیاز سابقه کار و سطح زبان بسیار بالا باشند، برای بورسیه های رقابتی در نظر گرفته می‌ شوند. بورسیه های تحصیلی در فنلاند به دانشجویانی که در حال مطالعه گرایش های انگلیسی زبان، فنلاندی زبان و یا سوئدی زبان هستند، اعطا می شوند. داشتن اسناد رونویسی ها و گواهینامه ها سبب می‌ شود نسبت به اشخاصی که وارد رقابت برای اخذ بورسیه تحصیلی شده اند، شانستان افزایش یابد. حال برای این که بدانید مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند چه مدارکی می باشند، به اسناد زیر نگاهی بیندازید و در صورت نیاز در مورد آنان بیشتر تحقیق کنید.

ارائه عکس ۳ در ۴
فتوکپی از صفحات گذرنامه
پر کردن فرم درخواست بورسیه
فتوکپی و ترجمه انگلیسی شناسنامه
ارائه گذرنامه حداقل دارای ۳ ماه اعتبار

ویزای دانشجویی فنلاند

قطعا می دانید که اگر پس از اخذ پذیرش از فنلاند، به دنبال اخذ ویزای دانشجویی نروید، عملا تمامی زحمات شما از بین می رود. شما موظفید پله پله یا اصطلاحا مرحله به مرحله مسیرهای مهاجرتی را طی کنید تا به مرحله اخذ ویزای دانشجویی که آخرین مرحله می باشد، برسید. برای اخذ ویزا اسناد آورده شده زیر را می بایستی با دقت بالا گردهم آورید و به نزدیک ترین سفارت فنلاند ارائه دهید.

شناسنامه
پاسپورت
بیمه کامل دانشجویی
مدرک زبان آیلتس
گواهی سلامت
دوقطعه عکس
نامه پذیرش دانشگاه
نوشتن یک cv
عدم سوپیشینه
پرداخت هزینه های مربوط به اپلای و ثبت نام در دانشگاه
ارائه مدارک تحصیلی با ترجمه
ارائه نامه گواهی مالی

سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در فنلاند

آیا فنلاند برای تحصیل خوبه؟

 بله، این کشور هرساله به حضور مهاجرین خارجی در کشورش علاقه نشان داده است و با اشخاصی که قوانین را رعایت می کنند همانند شهروند برخورد می کند.

  در چه صورت می توان بورسیه تحصیلی فنلاند را اخذ نمود؟

 اگر فراگیری هستید که به نخبه بودن معروف می باشید، می توانید بورسیه تحصیلی فنلاند را برای یک مدت زمان مشخص و با ارزش مشخص شده از آن خود کنید.

آیا بورسیه تحصیلی در فنلاند برای فراگیران ایرانی نیز ترتیب داده شده است؟

 بله، فراگیران ایرانی در صورت داشتن شرایط علمی تحسین‌ برانگیز می‌ توانند وارد رقابت به جهت اخذ بورسیه تحصیلی شوند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در زمینه بورسیه تحصیلی در فنلاند

یکی از مقصدهای راضی کننده جهت تحصیل و متمرکز شدن بر دروس دانشگاهی، کشور فنلاند است که در مورد آن مطالب تخصصی و کاربردی بسیاری در موضوعات قبلی ارائه دادیم. در مقاله بورسیه تحصیلی در فنلاند شمارا با بورسیه دولتی فنلاند آشنا نمودیم. درخصوص بورسیه فول فاند فنلاند نیز به این موضوع اشاره کردیم که ممکن است در صورت ارائه چند مقاله، سطح زبان بسیار بالا و معدل بسیار خوب برای بورسیه فول فاند فنلاند که درحال حاضر امکان دسترسی به آن در دانشگاه هلسینکی وجود دارد و کل شهریه + ۱۰۰۰۰ یورو را پوشش می دهد، در نظر گرفته شوید. بورسیه فول فاند، پوشش دهنده تمام هزینه های مربوط به مهاجرت تحصیل و زندگی شما می باشد. اگر به تازگی با موسسه مشاوره ای mie آشنا شده اید و به دنبال کسب اطلاعات به روز در رابطه با بورسیه تحصیلی در فنلاند می باشید، پیشنهاد ما ارتباط شما با کارشناسانی می باشد که بسیار آگاه هستند و به صورت رایگان شما و تمامی اشخاصی که در مورد بورسیه تحصیلی در فنلاند و یا سایر مسیرهای مهاجرتی سوال دارند، راهنمایی می کنند. البته شما با ثبت نظرات خود در بخش دیدگاه نیز می توانید، از راهنمایی های مشاورین ما به صورت کتبی بهره ببرید. لطفاً ستاره های زیرین مقاله بورسیه تحصیلی در فنلاند را به منظور رشد این مقاله و تمامی مقالاتی که توسط موسسه مشاوره ای mie با تلاش های بسیار به نگارش درآمده اند، به ما هدیه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *