بورسیه تحصیلی در قبرس و شرایط اخذ بورس تحصیلی در قبرس 2021 را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس چیست؟

آیا امکان اخذ بورسیه 100% رایگان قبرس وجود دارد؟

مدارک اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس چیست؟

کشور قبرس که بخشی از آن جزء قاره اروپا به حساب می آید، به علت پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مورد توجه افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، قرار می گیرد. علاوه بر این، از علل دیگری که دانشجویان جذب ادامه تحصیل در قبرس می شوند، امکان اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس در مقاطع مختلف تحصیلی است. به همین منظور، ما تصمیم گرفتیم مقاله ای را به بررسی شرایط و مراحل اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس اختصاص دهیم و تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص چگونگی دریافت بورس تحصیلی در قبرس 2021 در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. چنانچه شما متقاضی بورسیه تحصیلی رایگان در قبرس 2021 هستید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس تلفنی برقرار کنید و با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان موسسه، بهترین تصمیم را برای مهاجرت تحصیلی خود اتخاذ کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی در قبرس

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • بورسیه تحصیلی در قبرس در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی در قبرس در مقطع دکتری
 • هزینه زندگی دانشجویی در قبرس
 • شرایط کار دانشجویی در قبرس
 • مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس
 • سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در قبرس
 • نتیجه گیری در مورد بورسیه تحصیلی در قبرس
بورسیه تحصیلی در قبرس

کشور قبرس برای تحصیل و زندگی

کشور قبرس را می توان به دو قسمت تقسیم کرد : قبرس شمالی و قبرس جنوبی. نکته قابل توجه در مورد کشور قبرس این است که فقط قبرس جنوبی جز اتحادیه اروپا محسوب می شود. قبرس شمالی بخشی است که ترک زبان ها در آن زندگی می کنند و این قسمت قبرس مانند کشور ترکیه است. مسلماً کسانی که علاقه دارند در کشور قبرس تحصیل کنند، قبرس جنوبی برای آن ها گزینه مناسب تر و بهتری است. دانشگاه ها و مدارک تحصیلی دانشگاه های قبرس جنوبی معتبر هستند و با مدارک دانشگاه های قبرس جنوبی در کل اتحادیه اروپا می توان کار کرد. موضوع مهم دیگری در مورد تحصیل در قبرس، امکان تحصیل در این کشور بدون ارائه مدرک زبان است. پس در صورتی که شما تمایل دارید در کشوری اروپایی با هزینه نسبتاً پایین و بدون ارائه مدرک زبان درس بخوانید، کشور قبرس، قبرس جنوبی، بهترین گزینه است. دانشگاه های مختلفی در قبرس هستند که بورسیه تحصیلی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند که در بخش های بعدی به تفصیل در مورد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس در مقاطع مختلف تحصیلی شرح خواهیم داد. برخی از بورسیه های تحصیلی در قبرس 50 درصد شهریه دانشگاه، برخی دیگر 75 درصد شهریه دانشگاه را شامل می شوند. البته بعضی از دانشگاه های قبرس بورسیه هایی را به دانشجویان اعطا می کنند که شخص می تواند به صورت 100% رایگان تحصیل کند.

پرچم قبرس
شرایط عمومی قبرس

بورسیه تحصیلی در قبرس در مقطع کارشناسی

لازمه اصلی تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی، داشتن دیپلم 12 ساله است. همانطور که قبلاً گفته شد، امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد به صورت کلی بورسیه تحصیلی در قبرس در مقطع کارشناسی به نسبت سایر مقاطع تحصیلی کمتر است و اگر شما متقاضی اخذ بورس تحصیلی در قبرس 2021 در مقطع لیسانس هستید، حتماً هنگام ثبت نام در دانشگاه از وجود یا عدم وجود بورسیه دانشگاه مطلع شوید. به این علت که تمامی دانشگاه های قبرس در مقطع کارشناسی بورسیه اعطا نمی کنند. در زیر برخی دانشگاه های قبرس را که بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارائه می کنند، نام برده ایم:

 • دانشگاه بریتانیایی قبرس:

دانشگاه بریتانیایی قبرس به دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته ریاضی دارند، بورسیه اعطا می کند. مطابق با این نوع بورسیه، 50 درصد شهریه دانشگاه در سال اول توسط دانشگاه پرداخت می شود.

 • دانشگاه ناپولیس:

 بورسیه این دانشگاه 25 تا 50 درصد هزینه تحصیل دانشجو را شامل می شود. افرادی واجد شرایط برای بورسیه تحصیلی دانشگاه ناپولیس هستند که در مصاحبه دانشگاه پذیرفته شوند. مصاحبه این دانشگاه شامل دروسی مانند ریاضی و فیزیک است. پس کسانی که به درس های ریاضی و فیزیک آشنایی داشته باشند و بتوانند نمره بالایی در مصاحبه دانشگاه بگیرند، واجد شرایط برای اخذ بورسیه تحصیلی این دانشگاه هستند.

بورسیه تحصیلی در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، می توانند به مدت 1 الی 2 سال در مقطع فوق لیسانس در قبرس تحصیل کنند. این امکان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور قبرس اقدام کنند. البته افرادی که بدون ارائه مدرک زبان می خواهند در قبرس تحصیل کنند، باید در ابتدا در آزمون آنلاین دانشگاه شرکت کنند و در صورت تعیین سطح ممکن است در ابتدا دوره آموزشی زبان انگلیسی بگذرانند و بعد از آن وارد کورس اصلی خود شوند. افرادی مجاز به اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس هستند که نمرات بالایی داشته باشند و همینطور مدرک زبان انگلیسی داشته باشند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در قبرس نیاز است که برخی از مهم ترین دانشگاه های قبرس که بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان اعطا می کنند را بشناسید. دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه بین المللی قبرس:

 این دانشگاه امکان اخذ بورسیه 100% رایگان قبرس را نیز فراهم کرده است و کسانی که موفق می شوند بورسیه دانشگاه بین المللی قبرس را اخذ کنند، 50 تا 100 درصد روی هزینه تحصیل می توانند تخفیف بگیرند.

 • دانشگاه UW:

بورسیه دانشگاه UW یک نوع بورسیه تحصیلی در قبرس است که تقریباً 60 درصد هزینه تحصیل دانشجویان را شامل می شود. خبر خوب برای کسانی که سابقه ورزشی در عرصه بین المللی دارند، کشور قبرس بورسیه ورزشی به واجدین شرایط اعطا می کند.

بورسیه تحصیلی در قبرس در مقطع دکتری

برای اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس در مقطع دکتری ارائه مدرک زبان الزامی است. کسانی که رزومه علمی خوبی داشته باشند و بتوانند مدرک زبان 7 ارائه کنند، می توانند در مقطع دکتری تحصیل کنند. کسانی که می خواهند در مقطع دکتری که مدت تحصیل آن ها 3 الی 5 سال است، درس بخوانند، در وهله اول باید بتوانند سوپروایزر پیدا کنند. نکته قابل توجه در مورد پیدا کردن سوپروایزر در قرس این است که متقاضیان تحصیل دکتری در قبرس باید استادی را انتخاب کنند که حیطه کاری او متناسب با پروپوزال و رشته تحصیلی دانشجو باشد. لازم به ذکر است که مقاله بورسیه تحصیلی در قبرس توسط کارشناسان موسسه حقوقیی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع باطل است و پیگرد قانونی دارد. برای دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری هستند، بورسیه ای به نام بورسیه KIOS وجود دارد که مبلغ 1000 الی 1700 یورو در سال به دانشجویان مقطع دکتری اعطا می کند. از شرایط اصلی اخذ این بورسیه این است که دانشجو حتماً لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته هایی مثل مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و ریاضی گذرانده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در قبرس می توانید روی این لینک کلیک کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس

یکی از مسائلی که برای افرادی که تمایل به اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس دارند، بسیار حائز اهمیت است، هزینه های زندگی است. مقرون به صرفه بودن هزینه هاای زندگی در قبرس از مهم ترین عواملی هست که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این کشور می شوند. طبق جدیدترین آمار و بر اساس جدول زیر که هزینه زندگی در قبرس را در سال 2021 نشان می دهد، هزینه زندگی برای یک فرد در قبرس بدون حساب کردن اجاره منزل تقریباً 700 یورو در ماه است. به طور میانگین، هزینه زندگی در قبرس 51.92 درصد بیشتر از کشور ایران است و هزینه اجاره منزل در قبرس در مقایسه با ایران 36.51 درصد بیشتر است.

قیمت (یورو) هزینه های زندگی در قبرس
1،758.33 خرید هر متر مربع خانه (مرکز شهر)
1،368.05 خرید هر متر مربع خانه (مناطق دیگر)
586.45 اجاره آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر)
486.99 اجاره آپارتمان یک خوابه (مناطق دیگر)
138.55 هزینه ماهانه برق، آب، وسایل گرمایشی و خنک کننده برای 85 متر مربع
38.13 هزینه ماهانه اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه
1.18 بنزین (یک لیتر)
12.00 غذا در رستوران ارزان قیمت
0.73 بطری یک و نیم لیتری آب
6.98 گوشت مرغ (یک کیلو گرم)
9.02 گوشت گاو (یک کیلو گرم)
1.74 برنج (یک کیلو گرم)
0.80 سیب زمینی (یک کیلو گرم)
0.85 پیاز (یک کیلو گرم)
2.12 سیب (یک کیلو گرم)
1.30 پرتقال (یک کیلو گرم)
2.59 تخم مرغ (12 عدد)
1.39 شیر (یک لیتر)

شرایط کار دانشجویی در قبرس

کسانی که به دنبال بورسیه تحصیلی در قبرس هستند، بحث اجازه کار حین تحصیل برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که تمایل دارند از طریق تحصیل مهاجرت کنند، قصد دارند در طول تحصیل نیز کار کنند که با کار دانشجویی و درآمد آن بتوانند تا حدی هزینه های زندگی خود در قبرس را برآورده کنند. به صورت کلی دانشجویان در قبرس مجاز به کار دانشجویی هستند : دانشجویان مقطع لیسانس اجازه دارند 10 ساعت در هفته کار کنند ؛ دانشجویان فوق لیسانس می توانند 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و دانشجویان مقطع دکتری تا 30 ساعت نیز می توانند در قبرس مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که تنها در صورتی دانشجویان می توانند به کار دانشجویی مشغول شوند که 6 ماه از ورود آن ها به خاک قبرس گذشته باشد. پس دانشجویان به محض ورود به قبرس و شروع تحصیل خود در دانشگاه نمی توانند کار دانشجویی انجام دهند. میزان حقوقی که دانشجویان از کار دانشجویی دریافت می کنند بسته به نوع کار و تعداد ساعت های کاری 300 تا 500 یورو در ماه می تواند باشد.

مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس

برای اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس، در قدم اول باید از دانشگاهی در قبرس پذیرش اخذ کرد. هنگام اخذ پذیرش از دانشگاه در صورتی که شما تمایل دارید بورس تحصیلی در قبرس 2021 بگیرید، باید در سایت دانشگاه سرچ کنید و بررسی کنید که آیا این دانشگاه بورسیه تحصیلی به دانشجویان اعطا می کند یا خیر. برای اینکه شما بتوانید بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی بگیرید، باید فرم درخواست بورسیه تحصیلی به همراه رزومه کاری و تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه کنید. پس از اینکه شما موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه شدید، می توانید درخواست ویزای تحصیلی قبرس کنید. مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس مورد نیاز هستند، به شرح زیر می باشند:

مدارک هویتی از قبیل شناسنامه، پاسپورت و عکس
مدارک تحصیلی از مدرک دیپلم گرفته تا آخرین مقطع تحصیلی
رزومه تحصیلی
فرم درخواست ویزای تحصیلی قبرس
رسید پرداخت هزینه ویزای تحصیلی قبرس
مدرک زبان (امکان تحصیل بدون مدرک زبان در فنلاند وجود دارد.)
نامه رزرو خوابگاه یا محل اسکان
نامه پذیرش تحصیلی
نامه تاییدیه بورسیه تحصیلی
نامه تمکن مالی
سوابق کیفری
گواهی سلامت پزشکی
بیمه نامه

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوال و جواب های پر تکرار و رایج درباره بورسیه تحصیلی در قبرس

آیا امکان اخذ بورسیه 100% رایگان قبرس وجود دارد؟

بله، برخی از دانشگاه ها بورسیه های تحصیلی اعطا می کنند که تمامی هزینه های تحصیل دانشجو را ساپورت می کند.

بورسیه تحصیلی در قبرس در چه مقاطعی ممکن است؟

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری وجود دارد.

مزایای تحصیل در قبرس چیست؟

پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان و امکان اخذ بورسیه تحصیلی از مزایای تحصیل در قبرس هستند.

برای گذراندن یک زندگی در قبرس برای یک ماه چه مقدار باید هزینه کرد؟

به طور میانگین، هزینه زندگی در قبرس برای یک فرد 700 یورو در ماه است.

نتیجه گیری در مورد بورسیه تحصیلی در قبرس

چگونگی بورسیه تحصیلی در قبرس و شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به قبرس را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار دادیم. کشور قبرس بخاطر اینکه هزینه های کمتری بابت تحصیل و زندگی به نسبت دیگر کشورهایی اروپایی دارد، مقصد مناسبی برای افرادی که تمایل دارند در کشورهای اروپایی تحصیل کنند، به حساب می آید. موضوع دیگری که سبب جذب دانشجویان به قبرس می شود، امکان تحصیل بدون مدرک زبان است. علاوه بر این، کشور قبرس با توجه به اینکه بورسیه های تحصیلی در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می کند، می تواند مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل به حساب آید. امیدواریم شما عزیزان با خواندن این مقاله به پاسخ تمامی سوالات خود در خصوص بورسیه تحصیلی در قبرس دست یافته باشید. در صورتی که تمایل دارید شرایط خود را برای بورس تحصیلی در قبرس 2021 بررسی کنید، می توانید با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان در مورد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی رایگان در قبرس 2021 و بورسیه تحصیلی در قبرس دریافت کنید. علاوه بر این، شما عزیزیان می توانید سوالات خود را در مورد بورسیه 100% رایگان قبرس در قسمت دیدگاه سایت مطرح کنید و پاسخ آن ها را دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *