عنوان اصلی مقاله حاضر، بورسیه تحصیلی در هلند است. دلیل نگارش چنین مقاله ای، افزایش معلومات شما درباره ۰ تا۱۰۰ تحصیل و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی هلند است. تمامی کشورهای اروپایی معمولا به روز ترین و تازه ترین سیستم آموزشی را دارند که یکی از از آن کشورهای دارای سیستم آموزشی تازه، هلند است. فرم های تقاضایی که هر ساله توسط دانش‌ آموختگان بین‌المللی به جهت حضور در دانشگاه های هلند پر می شود، بسیار بیش تر از کشورهایی می باشد که در اتحادیه اروپا قرار ندارد. مطمئناً شخصی که تصمیم به تحصیل در هلند و یا خارج از کشور را می گیرد، در مورد بورسیه تحصیلی تحقیق می کند.

برای این که قبل از تحقیق یک سری اطلاعات تازه درباره بورسیه تحصیلی در هلند به دست آورید شما را دعوت می‌کنیم تا نکاتی که راجع به انواع بورسیه تحصیلی در هلند، بورسیه تحصیلی اریک بلومینگ و بورسیه حسابداری در هلند، در هر یک از تیترهای مقاله بورسیه تحصیلی در هلند آمده است، را مطالعه نمایید. حال ممکن است پس از خواندن این مقاله بخواهید درباره شرایط بورسیه تحصیلی رایگان در هلند و یا صفر تا صد تحصیل در سایر کشورها بیشتر بدانید. برای این منظور متخصصین موسسه مشاوره ای mie آماده اند تا شما را به مسیری درست و صحیح هدایت نمایند. متخصصین ما، رایگان شما را هدایت می کننند.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در هلند در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور هلند برای زندگی
 • شرایط اخذ بورس تحصیلی هلند
 • بورسیه تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی دکتری هلند
 • دانشگاه های بین المللی هلند
 • مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی هلند
 • بورسیه تحصیلی در هلند و ویزای آن
 • هزینه زندگی برای بورسیه تحصیلی هلند
 • پاسخ به سوالات رایج درباره بورسیه تحصیلی در هلند
 • سخن پایانی درباره بورسیه تحصیلی هلند
بورسیه تحصیلی در هلند

کشور هلند برای زندگی

قبل از این که راجع به اخذ بورسیه تحصیلی در هلند صحبت کنیم، بهتر است بدانید که مردمان هلندی از زندگی و تحصیل در این کشور راضی هستند یا خیر. هلند و پایتختش آمستردام را برای اپلای و ثبت نام به عزیزانی که طالب مطالعه گرایش های کاربردی و ویژه هستند بسیار توصیه می کنیم. در رابطه با ساکنینی که در هلند زندگی می‌ کنند، می‌توان گفت که تعداد آنان تا در حال حاضر ۱۶.۵ میلیون نفر می باشد که اکثر آنان مشغول به انجام کار در یک محیط کار دوستانه، صمیمی و عادلانه می باشند. در هلند، میان شخص خارجی و شهروند هیچگونه تفاوتی وجود ندارد ممکن است دوست داشته باشید پس از تحصیل وارد چنین محیطی شوید، اگر در طول دوره تحصیل در کلاس های منظم یک دانشگاه معتبر هلندی به طور پیوسته حضور به  عمل آورده باشید و از لحاظ علممی به نسبت سال های قبل خود پربارتر شده باشید،  مورد توجه کارفرما قرار خواهید گرفت و پس از استخدام از وی حقوق دریافت خواهید کرد.

پرچم هلند
شرایط عمومی هلند

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص تحصیل در هلند

فایل صوتی این ویدیو

شرایط اخذ بورس تحصیلی هلند

در خصوص شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در هلند چنین موردی را در رزومه اکنون خود مورد توجه قرار دهید که آیا رزومه شما، رزومه شخصی می باشد که دارای نمرات عالی، معدل عالی است و همچنین در رزومه شما  شرکت در کنفرانس بین المللی ذکر شده است یاخیر. و  این که آیا رزومه شما دارای شرایط مطلوب می باشد. اگر چنین مواردی در رزومه شما ذکر شده باشد می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی در هلند عجله کنید. البته مقطع تحصیلی نیز بسیار بر اخذ بورسیه تحصیلی تاثیر دارد. اگر مفطع شما دکترا باشد از بورسیه های متنوعی برخوردار خواهید شد. بورسیه فول فاند دانشگاه ماستریخت، یک نوع بورسیه بسیار مهم است که در صورت اخذ آن شما تحصیل رایگان را تجربه خواهید کرد. زیرا تمامی هزینه های شما را بورسیه فول فاند دانشگاه ماستریخت، در بر می‌گیرد.

بورسیه حسابداری در هلند، یکی دیگر از بورسیه هایی می باشد که توسط دانشگاه آمستردام در اختیار متمرکز شدگان بر گرایش های دکترا قرار می گیرد.

بورسیه تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی

تنظیم برنامه سه ساله تحصیل در مقطع کارشناسی را به فراگیران ثبت نامی در این مقطع توصیه می‌ کنیم. زیرا شما پس از این مدت فارغ التحصیل رشته ای می شوی که در ابتدا آن را برای مطالعه انتخاب نمودید. برای ورود به چنین مقطعی و به عبارتی برای اپلای لازم است که ۱۸۰ تا ۲۴۰ ETCS را پیموده باشید و حداقل  شرایط تحصیل را داشته باشید. منظور از حداقل شرایط داشتن مدرک زبان دیپلم ۱۲ ساله و میزان نقدینگی تقریباً ۷۸۰۰ یورو برای هزینه های تحصیل و ۱۰ هزار یورو برای هزینه های زندگی می باشد.

 در باب تحصیل رایگان در هلند باید بدانید که، به زبان انگلیسی امکان تحصیل رایگان در هلند برای آن دسته از عزیزان فراگیر و محصل که طالب مطالعه دروس به صورت رایگان می باشند، وجود ندارد. درباره بورسیه تحصیلی بسیار توجه کنید که در حال حاضر دانشگاه تیلبرگ کمک هزینه متفاوت را به دانشجویان خاص و شگفت انگیز ارائه می دهد که ارزش این نوع بورسیه ده هزار یورو در سال است و تا سه سال به  دانشجو اعطا می شود. بورسیه دانشگاه جهانی UWC تمام هزینه‌ هایی که فراگیر می بایست در طول دوره تحصیل و در هنگام ثبت نام برآورد کند را پوشش می دهد. بورسیه تحصیلی Radboud که ۲.۰۷۸ یورو ارزش دارد که در سال های قبل به چند دانشجو اعطا شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در هلند می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی ارشد

در برنامه‌ ای که قرار است برای مقطع فوق لیسانس خود تنظیم کنید، چنین موضوعی را ذکر کنید که ممکن است بر اساس گرایش برگزیده خود یک ساله به مدرک کارشناسی ارشد برسید و یا ممکن است، دو سال طول بکشد تا به چنین مدرکی دست پیدا کنید و برای رسیدن به مدرک فوق لیسانس، لازم است مدرک زبان، مبلغ ۸ الی ۱۱ هزار یورو به جهت هزینه تحصیل، مبلغ ۱۰ هزار یورو را به جهت هزینه زندگی برای یک سال و همچنین مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید.

 درباره کمک هزینه تحصیل و یا همان بورسیه تحصیلی باید گفت که، بورسیه تحصیلی آمستردام با مبلغ سالانه ۲۵ هزار یورو که پس از یک سال مجدداً می توانید آن را تمدید نمایید، به فراگیران خارجی، با رزومه درجه یک، اعطا می‌ شود. بورسیه تحصیلی برنامه نارنجی برای مدت زمان ۱ تا ۲ سال به دانشجویان مقطع فوق لیسانس ارائه می‌شود. علاوه بر دو بورسیه ذکر شده، بورسیه تحصیلیVUFP و بورسیه UTS از بورسیه های معروف مقطع کارشناسی ارشد هستند که چندین بار توسط فراگیران خارجی مورد استفاده قرار گرفته اند.

بورسیه تحصیلی دکتری هلند

دکترا در هلند چهار ساله است. برای تنظیم یک برنامه چهارساله لازم است که استاد راهنما، مدرک فوق لیسانس، مدرک زبان آیلتس ۷ و مقاله عالی داشته باشید. برای انجام کار دانشجویی در مقطع دکترا در هلند لازم است از دانشگاه مد نظر اجازه بگیرید. در صورت کسب اجازه ۱۶ ساعت اجازه کار دارید. تعداد بورسیه هایی که دانشجویان دکترا در هلند تاکنون اخذ نموده اند، بیشتر از تعداد بورس هایی می باشند که دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند اخذ نموده اند. درباره تقویت سطح اطلاعاتی خود درباره بورسیه دکترا در هلند به ذیل این متن توجه کنید.

 بورسیه تحصیلی ISS، ماهانه به ارزش ۱۶۳۰ مربوط به اوراق بهادار می باشد.

 بورسیه تحصیلی اریک بلومینگ و بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی استعدادهای جوان و درخشان با ارزش پنج هزار یورو، تعدادی از بورس هایی هستند که فراگیران در سال های گذشته برای اخذ یکی از آنان فرم مربوطه را مطابق با رزومه خود تکمیل نموده اند‌ در رابطه با بورسیه تحصیلی اریک بلومینگ می توان گفت که، این بورسیه هزینه بیمه، کتاب، سفر و هزینه تحصیل شما را در بر می‌ گیرد.

دانشگاه های بین المللی هلند

مطمئناً در انتخاب دانشگاه خود برای تحصیل و اخذ بورسیه بسیار دقت خواهید کرد. در ذیل جدولی آمده است که در آن نام دانشگاه های رنک بالا و پویا هلند ذکر شده است.

 

دانشگاه رادبود
دانشگاه اراسموس
دانشگاه اوترخت
دانشگاه صنعتی دلفت
دانشگاه لیدن
دانشگاه تونته
دانشگاه صنعتی آیندهوون
دانشگاه گرونینگن

مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی هلند

پیش تر عرض کردیم که، برای اخذ یکی از انواع بورسیه تحصیلی در هلند و بورسیه دکترا در هلند لازم است که به رزومه خود نگاهی بیندازید. اگر رزومه شما از لحاظ معدل، سطح زبان و شرکت در سمینار نسبت به رزومه سایرین برتری دارد، می توانید برای بورسیه تحصیلی  اقدام کنید. برای اقدام مدارکی لازم می باشد که ما برای آشنایی شما مدارک را در ذیل ذکر کرده ایم.

ارائه مقالات بین المللی
ارائه نمره قبولی در آزمون آیلتس
ارائه مدرک تافل به جای آیلتس
شما باید شهروند غیر اتحادیه اروپا باشید
قبلا از هیچ یک از دانشگاه های هلند مدرک تحصیلی دریافت نکرده باشید
ارائه عکس رنگی
ارائه مدارک سال قبل
ارائه گذرنامه
شرکت در سمینار

 برای اخذ برخی از بورسیه ها مدارک اضافی تر لازم است که برای مطلع شدن از آنان بایستی به سایت دانشگاهی که از قبل انتخاب نموده اید، بروید.

بورسیه تحصیلی در هلند و ویزای آن

تا زمانی که ویزای شما به شکل تعمبر و یا مهر به پاسپورت شما چسبانده نشود، نمی توانید در محیط هلند برای تحصیل قرار گیرید‌ برای اخذ ویزای تحصیلی هلند که نوع آن MVV است، بایستی اسناد مورد پذیرش سفارت هلند را به همان ترتیبی که در لیست آمده است، یک به یک بر روی هم بچینید. اسناد لازمه عبارتند از:

تکمیل فرم MVV
ارائه نامه پذیرش

( در نامه پذیرش ذکر شده است که شما در کدام یک از دانشگاه های هلند تحصیل می نمایید)

پرداخت هزینه فرم درخواست ویزا
ارائه گذرنامه معتبر و سالم
ارائه مدارک هویتی
ارائه مدارک تحصیلی
اثبات تمکن مالی

لازم است، پس از این که وارد خاک هلند شدید، خود را برای انجام آزمایشات پزشکی آماده کنید.

هزینه زندگی برای بورسیه تحصیلی هلند

قطعاً تا زمانی که به محاسبه هزینه های زندگی در هلند نپردازید، نمی‌توانید از مهاجرت خود خشنود شوید. زیرا ممکن است از لحاظ مالی نتوانید از پس هزینه های اقلامی که روزانه لازم است آن ها را تهیه کنید برای برایید. قبل از این که گزارشی از هزینه اقلام حیاتی در جدول زیر ارائه دهیم، لازم است بدانید که متوسطه هزینه زندگی فردی که مشغول مطالعه در هلند است، ماهانه تقریبا ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو می باشد.

هزینه های زندگی قیمت به یورو
1 کیلو برنج 1.8
1 کیلو سیب زمینی 2.2
 کیلو پیاز 1.3
12 عدد تخم مرغ 2.3
اینترنت 37
باشگاه ورزشی 28
]پارتمان 1 خوابه مرکز شهر 1.050
آپارتمان1 خوابه خارج شهر 830

پاسخ به سوالات رایج درباره بورسیه تحصیلی در هلند

آیا می توانم با یافتن کار در هلند اقامت دریافت کنم؟

 بله، هلند به تمامی محصلان یک سال فرصت می دهد تا پس تحصیل به استخدام یک شرکت هلندی که شخصیت حقوقی دارد، در آیند.

برای زندگی در هلند ماهانه چه مبلغی را باید کنار گذاشت؟

 هزینه‌ های زندگی دانشجویی متمرکز شده بر دروس دانشگاهی هلند، تقریبا ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو در ماه می باشد.

آیا می توان از دانشگاه های هلند بورسیه فول فاند دریافت نمود؟

اگر رزومه تان از لحاظ تحصیلی چند درجه بالاتر از دیگر دانشجویان باشد، ممکن است وارد رقابت به جهت اخذ چنین بورسیه ای شوید.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره بورسیه تحصیلی هلند

ممکن است، در وهله اول اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های هلند راحت به نظر برسد ولی شما باید بدانید که، نه تنها اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های هلند بلکه اخذ بورسیه از دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی سخت تر از آن چیزی است که بدان قبلاً اندیشیده‌ اید. البته اگر نخبه باشید، نگرانی از این بابت به وجود نمی آید. زیرا در این صورت ممکن است برای بورسیه فول فاند دانشگاه ماستریخت درنظرگرفته شوید. در مقاله بورسیه تحصیلی در هلند دانستیم که، بورسیه تحصیلی چه بخشی از هزینه های دانشجو را در بر می گیرد و همچنین شرایط بورسیه تحصیلی رایگان در هلند را دانستیم و با بورسیه حسابداری در هلند آشنا شدیم.
حال برای این که هرچه زودتر به جذابیت های تحصیلی کشور هلند دسترسی پیدا کنید به شما مشاوره رایگان با کارشناسان و متخصصین موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش را هم اکنون پیشنهاد می کنیم. البته برای اخذ مشاوره به صورت کتبی نیز می توانید، اقدام کنید. بدین صورت که امکان مطرح کردن سوالات شما در بخش دیدگاه و امکان اخذ پاسخ از سوی مشاورین ما در اسرع وقت وجود دارد. لطفاً ستاره های انتهایی را منظور بالا بردن تعداد تدوین مقالات این چنینی روشن نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *