از آن جا که پیدا کردن مسیر درست به جهت تحصیل در خارج از کشور امری بسیار مهم برای فراگیران ایرانی و بین المللی است بر آن شدیم تا در مقاله بورسیه تحصیلی در پرتغال در خصوص انواع بورسیه تحصیلی پرتغال و تجربه تحصیل در پرتغال برای رسیدن شما خوبان به گزینه های مختلف تحصیلی صحبت کنیم. مدرسه خصوصی و همچنین مدارس دولتی پرتغال در موارد بسیار خاص بورسیه تحصیلی می دهند. ولی قطعاً می دانید که بورسیه تحصیلی در پرتغال مختص فراگیرانی است که قبل از ادامه تحصیل در پرتغال دارای یک رزومه تحصیلی تحسین برانگیز می باشند. در متن زیر به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چگونه می توان بورسیه تحصیلی در پرتغال را به دست آورد؟

بورسیه تحصیلی در پرتغال چه مقدار از هزینه تحصیل را در بر می گیرد؟

اگر دوست دارید در مورد تجربه تحصیل در پرتغال و معایب تحصیل در پرتغال بیشتر بدانید پیشنهاد ما این است که با کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE که به طور قطع می دانند انواع بورسیه تحصیلی پرتغال کدامند و کدام یک از دانشگاه های پرتغال بورسیه تحصیلی متنوع و متعددی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، ارتباط رایگان بگیرید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی در پرتغال

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال
 • بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقطع لیسانس
 • بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقطع فوق لیسانس
 • بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقطع دکترا
 • معرفی دانشگاه های برتر پرتغال
 • مدارک لازمه به جهت اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال
 • ویزای دانشجویی پرتغال
 • بورسیه تحصیلی در پرتغال و هزینه زندگی دانشجویی
 • موقعیت کار پس از تحصیل در پرتغال
 • پاسخ به سوالات رایج درباره بورسیه تحصیلی در پرتغال
 • سخن پایانی راجع به بورسیه تحصیلی در پرتغال
بورسیه تحصیلی در پرتغال

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال

قبل از این که به جوانب کلی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال بپردازیم، می خواهیم در این بخش به شما بگویم که چه دانشجویانی می‌ توانند بورسیه تحصیلی در کشور پرتغال را اخذ نمایند. برای دریافت بورس تحصیلی در پرتغال فراگیران علاقه‌ مند بایستی یک رزومه ای ارائه دهند که خارق العاده و بسیار قوی تر از سایر رزومه هایی که دیگر شهروندان ارائه می‌ دهند، باشد. اگر بخواهیم دقیق تر به جزئیات موضوع ذکر شده بپردازیم، می توان گفت؛ هر فراگیری که دارای سابقه کار، معدل بسیار خوب، نمرات عالی، سطح زبان بسیار بالا، دارای تجربه کاری و مقاله باشد، همچنین علاوه بر زبان انگلیسی، دانش زبان دیگری را در خود تقویت کرده باشد، به بورسیه تحصیلی می رسد. برای بالا بردن شانس اخذ بورسیه تحصیلی بهتر است، در صورت وجود مدارکی دال بر مهارت های کامپیوتری و شرکت در دوره های بسیار ویژه ارائه دهید.

اخذ بورسیه تحصیلی سبب می‌ شود به نوعی شما تحصیل رایگان در پرتغال و یا تحصیل ارزان در پرتغال را تجربه کنید. البته دقت کنید که شهریه های تحصیلی در این کشور، به عبارت دقیق تر هزینه تحصیل در پرتغال در مقاطع مختلف دانشگاهی، ناچیز است. قبل از این که به بررسی شرایط تحصیل در مقاطع دانشگاهی بپردازیم بهتر است، بدانید که امکان مطالعه دوره زبان در پرتغال نیز وجود دارد که  برای به دست آوردن اطلاعات در این باره می توانید دیگر مقالات ما را مطالعه کنید. در ادامه مقاله نیز در خصوص بورسیه تحصیلی در پرتغال توضیحاتی با جزئیات بیشتر به شما ارائه خواهد شد.

پرچم پرتغال
شرایط عمومی پرتغال

بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقطع لیسانس

قطعا می دانید که کشور های خارجه و کشور پرتغال تنها در صورتی نگاهی به رزومه شما می‌ اندازند و به عبارتی مجوز حضور در کلاس ها برای شما صادر می کنند که مدرک دیپلم ۱۲ ساله داشته باشید. اگر دیپلم ۱۲ ساله ندارید، نمی توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدامی انجام دهید. حال اگر دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان با نمره آیلتس ۶ دارید و می توانید از پس هزینه های تحصیلی خود که سالانه تقریبا ۳۰۰۰ یورو می باشد، برآیید، توصیه می کنیم، به منظور استفاده از فرصت های بی نظیر تحصیل به پرتغال بروید. حال اگر دوست دارید در کنار مطالعه کنندگان، وارد بازار کار پرتقال شوید و به عبارتی کار دانشجویی داشته باشید. بایستی از دانشگاه خود اجازه انجام کار نیمه وقت را بگیرید. منظور از کار نیمه وقت در سطح لیسانس کاری است که شما تنها ۱۰ ساعت در هفته اجازه انجام آن را دارید. به  بورسیه های تحصیلی در مقطع لیسانس، که در ذیل آورده شده اند نگاهی بیندازید و آنان را به خاطر بسپارید. این مطالب به شما در راستای دریافت بورسیه تحصیلی در پرتغال کمک می کنند.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع لیسانس: مبلغ بورسیه 500 دلار می باشد.

بورس تحصیلی ADOBE DESIGN CIRCLE: مبلغ بورسیه 25000 دلار می باشد. البته این مبلغ برای یک سال دانشجو خارق العاده درنظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقطع فوق لیسانس

فراگیر بین المللی شدن کار ساده ای نیست، زیرا روند درخواست بسیار پیچیده است. ولی اگر رزومه خوب داشته باشید و در هنگام طی کردن مراحل از افراد خبره کمک بگیرید، روند درخواست راحت تر می شود. برای پر کردن فرم درخواست مربوط به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، شما باید بدانید یک الی دو سال بعد از مطالعه دروس مقطع مدنظر فارغ التحصیل می شوید و برای وارد شدن به چنین مقطعی باید آیلتس ۶.۵ داشته باشید. بنابرین امکان تحصیل در پرتغال بدون مدرک زبان وجود ندارد. همچنین باید بدانید که، دولت پرتغال به شما اجازه می دهد ۲۰ ساعت از ساعات زندگی خود را مشغول به انجام کار نیمه وقت شوید. البته ۲۰ ساعت برای یک هفته کاری شما در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد در یک دانشگاه دولتی، ۱۲۵۰ یورو است که برای کاهش آن بایستی بتوانید یکی از بورسیه‌ های آورده شده زیرا از آن خود کنید. لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی در پرتغال در اکث مواقع به دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالا مانند کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.

برنامه های EUSP برای دانشجویان خارق العاده و بسیار بااستعداد در اروپا: مبلغ چنین برنامه ای 1000 الی 1500 یورواست.

مقاله های دانشجویی: 1000 دلار مبلغ این نوع بورسیه است.

بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقطع دکترا

در دو موضوع قبلی در خصوص بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقطع لیسانس و فوق لیسانس مطالبی را خدمت شما طالبان کاهش هزینه های تحصیلی در پرتغال ارائه دادیم. در این قسمت، قراراست، در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی پرتغال برای دانشجویانی که جدیدا مشغول به مطالعه دروس دکترا شده‌ اند، نکات کاملا کلیدی ارائه دهیم. اگر سه الی چهار سال مشغول به مطالعه یکی از گرایش هایی که در مقطع دکترا ارائه می شوند، شوید، در پایان دوره به عنوان یک دانشجو دارای سطح علمی قوی وارد بازار کار خواهید شد‌ البته شما می توانید در طول دوره تحصیلی خود نیز ۳۰ ساعت در هفته کار کنید. در خصوص مبحث بورسیه‌ تحصیلی شما باید رزومه تحسین برانگیز خود را پس از بررسی به دانشگاهی که موفق به اخذ پذیرش از مسئولین آن شده اید، ارائه دهید. برای اپلای دانشگاه های خصوصی می بایستی به عنوان یک فراگیر خارجی مدرک زبان نمره ۶.۵ و برای اپلای به دانشگاه‌ های دولتی پرتغال می بایست مدرک پرتغالی به همراه ۲ هزار یورو هزینه را به مسئولین مربوطه بپردازید‌ نام برخی از بورسیه های تحصیلی به همراه ارزش مالی آنان در ذیل قابل مشاهده است.

بورس تحصیلی فرم های شرکت: 1000 دلار ارزش چنین بورسیه ای است.

بورسیه تحصیلی جک و جونز دانشمند: امکان اخذ 1000 یورو از این نوع بورسیه وجود دارد.

معرفی دانشگاه های برتر پرتغال

مطمئنا، آگاهی از چنین موضوع تازه ای بر اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتیان می افزاید. دانشگاه های دولتی پرتغال به نسبت دانشگاه‌ های خصوصی آن رنک بالاتر هستند. البته دانشگاه های خصوصی نیز به نوبه خود آموزش های انگلیسی‌ زبان باکیفیتی را ارائه می دهند. ولی اگر بخواهیم در یک جمع بندی کلی دانشگاه های خصوصی و دولتی پرتغال را با یکدیگر از لحاظ کیفیت سیستم آموزشی، مقایسه کنیم باید گفت که، دروس با کیفیت تر به زبان پرتغالی در دانشگاه های دولتی در دسترس می باشند. برای آشنایی با نام بهترین دانشگاه های پرتغال در سال ۲۰۲۱ به زیر این بخش از نوشتار حاضر، دقت کنید. کپی برداری از مقاله بورسیه تحصیلی در پرتغال که در آن موضوعاتی چون: دوره زبان در پرتغال،  تحصیل در پرتغال بدون مدرک زبان و مابقی موضوعات مورد آنالیز قرار گرفته اند، حرام است. زیرا تک تک مطالب و نکات آورده شده در این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور به تدوین درآمده است.

دانشگاه پرتو
دانشگاه میهنو
دانشگاه لیسبون
دانشگاه کویمبرا
دانشگاه جدید لیسبون
دانشگاه اوورا
دانشگاه آلگاروه
دانشگاه آویرو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در پرتغال می توانید روی این لینک کلیک کنید.

مدارک لازمه به جهت اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال

برای تجربه تحصیل رایگان در پرتغال و یا بهتر است بگوییم برای اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال شما باید مدارک مشخص شده ای را طبق آنچه دانشگاه مربوطه به منظور ارائه بورسیه تحصیلی از شما می خواهد، گردهم آورید. اگر مدارک شما به طور کلی بیانگر نخبه بودن شما باشد، برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می شوید. منظور از نخبه بودن این است که سطح زبان شما و معدل شما بسیار بالا باشد و از لحاظ علمی بسیار قوی و قدرتمندتر از سایر دانشجویان هم سطح خود باشید. در چند موضوع قبلی به شما عزیزان عرض کردیم که، فراگیران دکترا، کارشناسی ارشد و لیسانس و به عبارتی فراگیرانی که دروس دانشگاهی را برای مطالعه برگزیدند، اجازه دارند، برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند. حال به مدارک ذیل توجه کنید و بدون معطلی مشغول به جمع آوری آنان شوید.

ارائه توصیه‌ نامه
ارائه مدرک زبان سطح بالا
بیمه سلامت
ارائه مقاله
کپی از تمامی مدارک تحصیلی درجات قبلی خود
کپی از لیست گرایش هایی که در سطح های قبلی مطالعه کرده اید
ارائه فیش حقوقی والدین
ارائه پاسپورت
پر کردن فرم درخواست بورسیه تحصیلی
ارائه عکس گذرنامه ای بسیار معتبر

ویزای دانشجویی پرتغال

پروسه مهاجرت تحصیلی و پروسه بورسیه تحصیلی در پرتغال بدین صورت است که شما ابتدا باید وارد مرحله اپلای و سپس وارد مرحله اخذ ویزا از سفارت پرتغال شوید. ویزای مربوط به تحصیل را ویزای تحصیلی می گویند. پس از این که وارد مرحله ابلاش شدید، می بایست برای تکمیل مرحله، هزینه تحصیل در پرتغال را بپردازید و پس از این که وارد مرحله اخذ ویزای تحصیلی شدید،  می بایست مدارک مشخص شده ای را که یکی از آن ها رسید پرداخت هزینه ویزا است، به کنسولگری پرتغال ارائه دهید. لطفاً دقت کنید که، ارائه گواهی مالی یکی از اسناد بسیار مهم و به عبارتی کلید اصلی ورود شما به محوطه یکی از دانشگاه های پرتغال به جهت مطالعه می باشد. اگر دانشجوی فعال و بسیار خارق العاده هستید، می توانید قبل از این که وارد دانشگاه مدنظر شوید، از بورسیه تحصیلی بهره ببرید. در این صورت شما باید در کنار مدارک خود مدرکی ارائه دهید که سفارت قانع شود که شما بورسیه تحصیلی دریافت کرده‌ اید. اگر قانع شود، می توانید میزان پتانسیل مالی کمتری را ارائه دهید. در حالت کلی اگر مدارک آورده شده زیر را طبق راهنمایی های موسسه مشاوره ای mie به روی هم بچینید، موفق به اخذ ویزای پرتغال می شوید و در نهایت مسیر کوتاه تری را برای دریافت بورسیه تحصیلی در پرتغال طی خواهید کرد.

ارائه پاسپورت
عکس جدید
بیمه پزشکی
ارائه مدارک سال های قبل
ارائه نامه پذیرش تحصیلی
ارائه نامه گواهی مالی
پر کردن فرم درخواست
ترجمه مدارک مربوط به تحصیلات شما
پرداخت شهریه تحصیل
ارائه نامه اسکان

بورسیه تحصیلی در پرتغال و هزینه زندگی دانشجویی

اگر می خواهید پس از گذشت مدتی از طول دوره های تحصیلی خود در پرتغال از مهاجرت تحصیلی خود به هیچ وجه پشیمان نشوید، هزینه های زندگی در پرتقال را محاسبه کنید. حقیقت این است که، شما برای پرداخت هزینه های زندگی خود بایستی به تنهایی اقدام کنید. بدین معنا که شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید به تنهایی هزینه لباس بدهید، به تنهایی به صاحبخانه شهروند اجاره بدهید و یا اگر دانشگاه شما خوابگاه دارد، باید به تنهایی اجاره خوابگاه بپردازید. از این بابت خیالتان راحت باشد که هزینه های زندگی در پرتغال به نسبت بسیاری دیگر از کشورها بسیار ناچیز و کم است. به طور معمول هزینه های زندگی دانشجویی در پرتغال 800 یورو می اشد. جدول زیر نیز بیانگر پایین بودن هزینه های زندگی در پرتغال است. در صورتی که بتوانید هزینه های زندگی خود را به حداقل برسانید و بورسیه تحصیلی در پرتغال دریافت کنید، به راحتی می توانید در کشور پرتغال به زندگی و تحصیل بپردازید.

هزینه های زندگی مبلغ به یورو
آب معدنی0.33 لیتری 0.87
12 عدد تخم مرغ 1.67
1 کیلوگرم پنیر 7.22
1 کیلوگرم گوشت قرمز 9.27
پرتقال 1 کیلوگرم 1.17
اجاره آپارتمان 1 خوابه 583.71
اجاره آپارتمان 3 خوابه 1048.64
تعرفه تاکسی 3.7
سینما 6.50

موقعیت کار پس از تحصیل در پرتغال

پیش تر، در این باره صحبت کردیم که برای تجربه تحصیل در پرتغال و اخذ یکی از انواع بورسیه تحصیلی پرتغال لازم است که بدون معطلی ابتدا وارد مرحله اپلای و سپس وارد مرحله اخذ ویزا شوید که در حین انجام این پروسه می توانید جهت اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال نیز اقدام نمایید. پس از این که مراحل را گذراندید و به جمع مطالعه کنندگان پیوستید و پس از این که مطالعه دروس شما در مقطع انتخابیتان به پایان رسید، اجازه ماندن در کشور مقصد را دارید. ولی به شرط آنکه قرارداد کاری با کارفرمای پرتغالی منعقد نمایید و ۵ سال به طور پیوسته و به صورت تمام وقت مشغول به انجام یک کار متناسب با شرایطتان شوید، اگر به موقع مالیات بپردازید، به اقامت دائم پرتغال خواهید رسید. قبل از این که به موضوع بعدی مقاله حاضر متمرکز شوید، می خواهیم در مورد معایب تحصیل در پرتغال بگوییم که یکی از بارزترین معایب تحصیل در پرتغال این است که شما به راحتی نمی‌توانید کار در محیط کاری پرتغال را تجربه زندگیتان قرار دهید. برای یافتن کار و همچنین برای تحصیل رایگان در پرتغال بایستی زبان پرتغالی را در حد یک شهروند بدانید.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

پاسخ به سوالات رایج درباره بورسیه تحصیلی در پرتغال

✅ یک دانشجوی شهروند برای ثبت نام در مقطع دکترا در دانشگاه دولتی پرتغال می بایست سالانه چه میزان هزینه را به مسئول ثبت‌ نام بپردازد؟

حداقل ۲ هزار یورو

✅ آیا برای اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال و اپلای به دانشگاه های پرتغال لازم است که مدرک زبان ارائه دهم؟

بله، حداقل مدرکی که بایستی برای مطالعه دروس سطح لیسانس ارائه دهید، آیلتس ۶ و برای گرایش های کارشناسی ارشد آیلتس ۶.۵ می باشد.

✅ آیا فراگیران بین المللی می توانند نامه پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه های دولتی پرتغال دریافت نمایند؟

بله، خوشبختانه دانشگاه های این کشور فراگیران بین المللی را نیز ثبت نام می کنند

✅ آیا تمامی دانشگاه های پرتغال دروس را به زبان پرتغالی آموزش می دهند؟

خیر، اکثر دانشگاه های خصوصی برنامه های تحصیلی را به زبان نسبتاً ساده انگلیسی آموزش می دهند.

✅ آیا می توان بورسیه تحصیلی در پرتغال را برای تحصیل در مقطع دکتری دریافت کرد؟

بله در برخی از دانشگاه ها با رعایت شرایط مورد نظر میتوانید بورسیه تحصیلی در پرتغال را دریافت کنید.

✅ بورسیه تحصیلی در پرتغال چه مقدار از هزینه های تحصیلی را دربرمی گیرد؟

بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقاطع مختلف متفاوت می باشد و بسته به موارد زیادی تغییر می کند.

سخن پایانی راجع به بورسیه تحصیلی در پرتغال

مطمئنا با تمرکز بر مطالب کلیدی آورده شده در عناوین مقاله بورسیه تحصیلی در پرتغال دانستید که، این کشور اقلام مصرفی و برنامه های تحصیلی را با مبلغ بسیار کم ارائه می‌ دهد. اگر در هزینه های زندگی خود صرفه جویی کنید و اگر بورسیه تحصیلی پرتغال را اخذ نمایید، دیگر نگرانی از بابت هزینه های تحصیل در پرتغال معنا ندارد. شما با تجربه تحصیل در پرتغال و اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال، مسیر درست آینده شغلی خود را نیز خواهید یافت. برای این که دقیقا بدانید، رزومه شما تحسین برانگیز و مورد پذیرش دانشگاه های پرتغال به جهت اخذ بورسیه تحصیلی می باشد یا خیر، می توانید از راهنمایی های مشاورین بسیار کاربلد و نکته بین موسسه مشاوره ای mieاز طریق یک مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید‌. همچنین اگر می خواهید درباره دوره زبان در پرتغال اطلاعات جدیدی کسب نمایید، می توانید از کارشناسان بخواهید که در این باره نیز به شما توضیح دهند. البته این امکان فراهم شده که بتوانید قبل از شروع کلاس های دانشگاهی سوالات خود را راجع به بورسیه تحصیلی در پرتغال به صورت سوال، در بخش دیدگاه مقاله بیان کنید. در این صورت نیز در کمترین زمان به پاسخ خود خواهید رسید. لطفا ستاره های زیرین را به منظور ارتقا مقالات مربوط به تحصیل و مقالاتی که مربوط به دیگر کته گوری های مهاجرتی می باشد، روشن نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *