خیلی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در سوئیس درصدد این هستند که بتوانند برای بورسیه فول فاند سوئیس اقدام کنند. در این مقاله شرایط بورسیه تحصیلی در سوئیس به صورت جامع و کامل توضیح داده شده است. تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟ بورسیه فول فاند سوئیس شامل همه مقاطع تحصیلی می شود؟ شرایط پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس چگونه است؟ بورسیه سفارت سوئیس شامل ایرانیان می شود؟

برای دریافت اطلاعاتی درباره صفر تا صد تحصیل در سوئیس و شرایط دریافت بورسیه ادامه متن مقاله را مطالعه کنید. اگر شما علاقه مند به تحصیل در سوئیس هستید و به دنبال دریافت بورسیه هستید برای بررسی شرایطتتان به شما پیشنهاد می شود با موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس بگیرید تا بتوانید در راستای تصمیمتان بهترین انتخاب را برای آینده خود داشته باشید. همچنین اگر در جهت بورسیه فول فاند دولت سوئیس برای دانشجویان خارجی در سال 2021 سوالی دارید می توانید در انتهای مقاله مطرح کنید تا جواب آن را دریافت نمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در سوئیس در 39 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور سوئیس برای زندگی
 • شروط دریافت بورسیه برای تحصیل در سوئیس
 • بورسیه تحصیلی سوئیس برای مقطع لیسانس
 • بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد
 • انواع بورسیه تحصیلی سوئیس
 • دانشگاه های بین المللی سوئیس
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه جهت تحصیل در سوئیس
 • بورسیه تحصیلی در سوئیس و ویزای آن
 • هزینه زندگی برای بورسیه تحصیلی سوئیس
 • پرسش و پاسخ های رایج در خصوص بورسیه تحصیلی سوئیس
 • سخن پایانی درباره بورسیه تحصیلی سوئیس
بورسیه تحصیلی سوئیس

کشور سوئیس برای زندگی

شما می توانید کشور سوئیس را به عنوان یکی از بهترن مکان ها برای زندگی در نظر داشته باشید. این کشور در مقایسه با بسیاری دیگر از کشور های اروپایی از لحاظ، ارتباطات اجتماعی، مهارت ها، تحصیلات، ثروت و درآمد، کیفیت زندگی و محیط، رفاه اجتماعی شهروندان و…. در سطح بالایی قرار گرفته است. شهرها، خانه ها و غذاهای سوئیس همه از کیفیت عالی برخوردار هستند. جرم و جنایت بسیار کم است، بنابراین شما می توانید کاملا احساس امنیت کنید که در وسط شب به تنهایی پرسه بزنید. هیچ گدایی در خیابان وجود ندارد.

زوریخ به طور مداوم به عنوان یکی از 3 شهر برتر جهان برای زندگی انتخاب شده است. هزینه زندگی در سوئیس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است ولی به همان نسبت افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند از درآمد بالایی برخوردار هستند.

پرچم سوئیس
شرایط عمومی سوئیس

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص تحصیل در سوئیس

فایل صوتی این ویدیو

شروط دریافت بورسیه برای تحصیل در سوئیس

امکان اخذ بورسیه تحصیلی سوییس در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا وجود دارد. لکن گفتنی است اخذ بورسیه تحصیلی در سوییس در مقطع کارشناسی بسیار دشوار می باشد. کلیه متقاضیانی که درخواست بورسیه تحصیلی سوییس را دارند باید بدانند این افراد حتما میبایست از منظر دولت یا دانشگاه محل انتخاب، شرایط مشخص شده را احراز نمایند تا بدین ترتیب بتوانند اقدامات لازم را صورت دهند. در مجموع کلیه دانشجویانی که بتوانند مواردی را که در ادامه شرح داده شده است را ارائه دهند به راحتی از بورسیه تحصیلی سوییس بهره مند شوند:

مدرک زبان مورد نیاز
معدل بالا
رزومه و سوابق کاری مرتبط با تحصیل
مقالات و‌تحقیقات و ‌پژوهش های بین المللی
حداقل مدرک کارشناسی
شرط سن زیر 35 سال بجز دکترا

بورسیه تحصیلی سوئیس برای مقطع لیسانس

در مقطع کارشناسی در کشور سوئیس بورسیه تحصیلی کمی ارائه می شود. درواقع می توان گفت دریافت بورسیه برای تحصیل در این مقطع بسیار دشوار است. دانشجویان برای اخذ مدرک لیسانس سه الی چهار سال میبایست تحصیل کنند که البته این مدت زمان برای رشته های مختلف به دلیل تفاوت تعداد واحد ها می تواند متفاوت هم باشد. نکته قابل توجه این است که بورسیه پزشکی سوئیس برای دانشجویان بین المللی بسیار سخت و دست نیافتنی می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در سوئیس تنها برای افراد با شرایط زیر قابل دسترس می باشد:

IB diplom
A level
Swiss matura
ABITUR
American school diploms
French baccalaureat

با توجه به هزینه های زندگی برای دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه کار هفتگی 15 ساعت و همچنین تعطیلات و پایان هفته ها به صورت نا محدود اجازه کار قانونی وجود دارد. ارائه مدرک دیپلم تحصیلی و ریز نمرات به دانشگاه محل پذیرش الزامی و باید مورد تایید دانشگاه واقع شود. تحصیل در مقطع کارشناسی به سه زبان انگلیسی آلمانی و فرانسوی می باشد که مدرک زبان مرتبط با زبان تحصیلی از ملزومات است. یکی از بورسیه های تحصیلی مرسوم در سوییس در مقطع کارشناسی بدین شرح است:

 • بورس تحصیلی دانشگاه بازل:

شرط اصلی این بورسیه، ارائه به خانواده های کم درآمد بین المللی می باشد. مبالغ این بورسیه برای رشته های تحصیلی مختلف متفاوت بوده و بین 200 تا 600 فرانک سوییس در هر ماه برای هر دانشجو می باشد.

در برخی شرایط خاص بین 500 تا 1000‌ فرانک در هر ترم هم نظام پرداختی می تواند تغییر کند.

اکثریت قریب به اتفاق بورسیه ها برا مقاطع ارشد و بعضا دکترا می باشد و بورسیه کارشناسی بسیار اندک است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی در سوئیس می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد

کلیه دانشجویان بین المللی و بومی خود سوئیس این امکان را خواهند داشت که در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه دریافت کنند. دانشجویان با شرط سپری کردن مقطع کارشناسی با نمره و معدل بالا امکان برخورداری از بورسیه را دارند و تحصیل در این مقطع با یک الی دو سال است که بسته به رشته انتخابی می تواند متفاوت باشد. زبان تدریس در مقطع ارشد در کشور سوییس دو زبان آلمانی و انگلیسی است که ارائه مدرک زبان با نمره مناسب از ملزومات است.

بورسیه های زیادی برای دانشجویان مقطع ارشد وجود دارد که میزان پوشش هزینه ها در هر بورسیه می تواند بسته به نوع بورسیه متفاوت باشد که در برخی از بورسیه ها شامل بخشی از مخارج و در برخی دیگر می تواند کل مخارج را پوشش دهد.

انواع بورسیه تحصیلی سوئیس

دانشجویان بین المللی در سوئیس که علاقه مند به دریافت بورسیه هستند می توانند به دولت سوئیس، دانشگاه ها و یا سازمان های دیگر مانند SEMS درخواست دهند.

 • بورسیه های دولتی

تقریبا می توان گفت که تمامی بورسیه های دولتی این کشور به دانشجویان و محققانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند تعلق خواهد گرفت. بورس های تحصیلی دولت سوئیس طی شراکتی که بین کشور سوئیس و چندین کشور دیگر صورت گرفته است، به وسیله کمیسیون فدرال بورسیه دانشجویان خارجی (FCS) به دانشجویان ارائه می گردد.

 • بورسیه های تعالی سوئیس برای دانشجویان خارجی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور سوئیس می توانند از بورسیه هایی که کنفدراسیون سوئیس هر ساله برای محقق های بین المللی ارائه می دهد استفاده کنند. نا گفته نماند که این بورسیه تنها به دانشجویان بین المللی تحصیلات تکمیلی که قصد تحصیل در مقطع دکتری را دارند تعلق می گیرد و شامل دانشجویان دیگر مقاطع نمی شود. این نوع بورسیه تمام هزینه های تحصیل، سفر، مسکن، بیمه و… دانشجو را شامل می شود.

 • بورسیه های غیر دولتی

بورسیه های غیر دولتی نیز یکی دیگر از انواع بورسیه هایی هستند که برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه های سوئیس ارائه می گردد.

 • بورس تحصیلی ETH Zurich Excellence Master

بورسیه فرصت عالی (ESOP) و بورس تحصیلی Excellence برای دانشجویان ETH زوریخ قابل ارائه است. این نوع بورسیه برای دانشجویان ممتازی در نظر گرفته می شود که تمایل دارند در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس و در ETH زوریخ ادامه تحصیل دهند. اگر دانشجویی موفق به اخذ آن شود بدین وسیله توانسته است هزینه تحصیل و زندگی کامل خود را پوشش دهد.

 • کمک هزینه کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی

دانشگاه لوزان به دانشجویان بین المللی که می خواهند از طریق کمک هزینه های کارشناسی ارشد UNIL در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند، بورس تحصیلی ارائه می دهد. مبلغ کمک هزینه 1600 فرانک سوئیس در هر ماه  است. طبق شرایط پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس شما بایستی حتما مدرک کارشناسی داشته باشید تا بتوانید برای بورسیه کارشناسی ارشد درخواست دهید.

دانشگاه های بین المللی سوئیس

دانشگاه های بین المللی در سوئیس در سطح جهانی شناخته شده هستند و شما می توانید در بهترین و محبوب ترین دانشگاه ها تحصیل کنید.

دانشگاه ها (2021)رتبه بندی در بین دانشگاه ها رتبه بندی گزارش جهانی (2021)
ETH زوریخ – موسسه فناوری فدرال سوئیس 6 26
موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان 14 58
دانشگاه زوریخ 69 62
دانشگاه بازل 149 131
دانشگاه برن 114 107
دانشگاه ژنو 106 96
دانشگاه لوزان 169 189
دانشگاه دلا سویزرا ایتالیا (USI) 273 427
دانشگاه فریبرگ 601 480
دانشگاه نوشاتل 965

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه جهت تحصیل در سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس شامل افرادی می شود که از رزومه علمی بسیار خوبی برخوردار باشند. شما بایستی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید تا بتوانید به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید تا مورد قبول واقع شوید. بورسیه تحصیلی معمولا بر اساس شایستگی شخص اعطا می شود. مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی سوئیس شامل موارد زیر می شود:

اگر برای مقطع دکترا می خواهید اقدام کنید حتما بایستی پایان نامه کارشناسی ارشد ارائه داده شود.
مدرک زبان مورد نیاز بر اساس مقطع تحصیلی (لیسانس آیلتس 6. فوق لیسانس آیلتس 6.5 و دکترا آیلتس 7 )
فرم درخواست
معدل بالای 17
توصیه نامه از استاد
رزومه علمی خود را ضمیمه کنید
انگیزه نامه
ارائه مقالات ISI

بورسیه تحصیلی در سوئیس و ویزای آن

در مقطع کارشناسی در کشور سوئیس بورسیه تحصیلی کمی ارائه می شود. درواقع می توان گفت دریافت بورسیه برای تحصیل در این مقطع بسیار دشوار است. دانشجویان برای اخذ مدرک لیسانس سه الی چهار سال میبایست تحصیل کنند که البته این مدت زمان برای رشته های مختلف به دلیل تفاوت تعداد واحد ها می تواند متفاوت هم باشد. نکته قابل توجه این است که بورسیه پزشکی سوئیس برای دانشجویان بین المللی بسیار سخت و دست نیافتنی می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در سوئیس تنها برای افراد با شرایط زیر قابل دسترس می باشد:

اگر بورس تحصیلی می گیرید بایستی نامه ای از موسسه ای که کلیه هزینه های تحصیل را تامین می کند ارائه دهید
تعهد برای ترک سوئیس در پایان تحصیل
اثبات پوشش مالی کافی هزینه های زندگی در سوئیس برای مدت تحصیل
رزومه قوی
گذرنامه
نامه انگیزه
چهار عکس به اندازه گذرنامه
مدارکی اعم از اثبات پرداخت شهریه

هزینه زندگی برای بورسیه تحصیلی سوئیس

یکی از مهم ترین مواردی که برای دانشجویان بین المللی حائز اهمیت است هزینه های زندگی در سوئیس است. هزینه زندگی در سوئیس برای خانواده چهار نفره به طور میانگین 5000 یورو در ماه (بدون اجاره ) و برای یک نفر حدود 1400 یورو در ماه ( بدون اجاره ) می باشد.

شهرها هزینه زندگی در ماه
برن 1600 یورو
ژنو 1650 تا 2500 یورو
بازل 1400 تا 2000 یورو
زوریخ 1650 تا 2200 یورو

پرسش و پاسخ های رایج در خصوص بورسیه تحصیلی سوئیس

✅ هزینه های زندگی در سوئیس چقدر است؟

هزینه زندگی در سوئیس برای خانواده چهار نفره به طور میانگین 5000 یورو در ماه (بدون اجاره ) و برای یک نفر حدود 1400 یورو در ماه ( بدون اجاره ) می باشد.

✅ چه مدارک و شرایطی برای دریافت بورسیه از دانشگاه های سوئیس مورد نیاز می باشد؟

فرم درخواست
انگیزه نامه
اگر برای مقطع دکترا می خواهید اقدام کنید حتما بایستی پایان نامه کارشناسی ارشد ارائه داده شود.
رزومه علمی خود را ضمیمه کنید
توصیه نامه از استاد
مدرک زبان مورد نیاز بر اساس مقطع تحصیلی ( لیسانس آیلتس 6. فوق لیسانس آیلتس 6.5 و دکترا آیلتس 7 )
معدل بالای 17
ارائه مقالات ISI

✅ شرایط پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس چگونه است؟

دانشگاه لوزان به دانشجویان بین المللی که می خواهند از طریق کمک هزینه های کارشناسی ارشد UNIL در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند، بورس تحصیلی ارائه می دهد. مبلغ کمک هزینه 1600 فرانک سوئیس در هر ماه است. طبق شرایط پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس شما بایستی حتما مدرک کارشناسی داشته باشید تا بتوانید برای بورسیه کارشناسی ارشد درخواست دهید.

✅ آیا دریافت بورسیه تحصیل سوئیس در مقطع لیسانس برای ایرانیان امکانپذیر است؟

به طور کلی برای درخواست بورسیه از ایران کار راحتی نیست. معمولا افرادی که به دنبال بورسیه هستند بایستی وارد کشور مقابل شوند و بعد درخواست بورسیه بدهند. دریافت بورسیه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به دشواری انجام می گیرد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره بورسیه تحصیلی سوئیس

شرایط بورسیه تحصیلی در سوئیس و تمام نکات مربوط به آن در این مقاله مورد مطالعه شما عزیزان قرار گرفت. همانطور که دریافتید شما اگر برای بورسیه تحصیلی واجد شرایط باشید می توانید درخواست دهید. به طور کلی برای درخواست بورسیه از ایران کار راحتی نیست. معمولا افرادی که به دنبال بورسیه هستند بایستی وارد کشور مقابل شوند و بعد درخواست بورسیه بدهند. دریافت بورسیه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به دشواری انجام می گیرد. یکی از مزایای تحصیل در سوئیس این است که مدرک تحصیلی آن نه تنها مورد تایید کل اروپا است بلکه مورد تایید کل دنیا می باشد. اگر شما علاقه مند به تحصیل در سوئیس هستید و به دنبال دریافت بورسیه سوئیس می باشید برای بررسی شرایطتتان به شما پیشنهاد می شود با موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس بگیرید تا بتوانید در راستای تصمیمتان بهترین انتخاب را برای آینده خود داشته باشید. همچنین اگر در جهت بورسیه تحصیلی سوئیس سوالی دارید می توانید در انتهای مقاله مطرح کنید تا جواب آن را دریافت نمایید. ستاره های خاموش زیر را پر نور کنید و میزان رضایت مندی خود را اعلام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *