ما با ارزیابی بورسیه تحصیلی کانادا قصد داریم، اطلاعات ذهنی شما را ،به نحوی تازه و به روز نماییم تا بهتر درباره تجربه تحصیل و قرارگیری در محیط دانشگاهی کانادا تصمیم بگیرید. ممکن است بسیاری از شما عزیزان این سوالات برایتان پیش آمده باشد که:

 آیا گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا برای تمامی دانشجویان امکان پذیر است؟

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا برای چه دانشجویانی امکان پذیر است؟

 کانادا کشوری مهاجرپذیر است که افراد بسیاری تمایل به زندگی در این کشور دارند و می خواهند با هزینه کم بتوانند در کانادا تحصیل نمایند. اگر می خواهید درباره شرایط بورسیه تحصیلی رایگان کانادا، به تازه ترین اطلاعات و نکات رایگان دست پیدا کنید پیشنهاد می کنیم از تجربه مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور بهره ببرید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی کانادا

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور کانادا برای زندگی
 • شرایط اخذ بورس تحصیلی کانادا
 • بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی کانادا دکترا
 • دانشگاه های بین المللی کانادا
 • مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی کانادا
 • بورسیه تحصیلی در کانادا و ویزای آن
 • هزینه زندگی برای بورسیه تحصیلی کانادا
 • سوالات متداول
 • سخن پایانی
بورسیه تحصیلی کانادا

کشور کانادا برای زندگی

بورسیه تحصیلی در کانادا از طریق موسسات آموزش عالی و دانشگاهها در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه میشود. کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای ارائه دهنده خدمات اموزشی برای دانشجویان بین المللی است. کشور کانادا در شمال قاره امریکا قرار دارد. از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده و دومین کشور از نظر مساحت است و تراکم جمعیت در این کشور کم است.
پایتخت این کشور اتاوا است و پر جمعیت ترین شهرهایش به ترتیب تورنتو ،مونترال،ونکوور است.زیبایی های طبیعی وتنوع فرهنگی بالایی برخورداراست واحد پولش دلار کانادا است و زبان رسمیش زبان انگلیسی و فرانسوی است. با توجه به کیفیت بالای اموزشی در کانادا همیشه تحصیل در این کشور از گزینه های محبوب دانش آموزان و دانشجویان بین المللی است.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
 • 0 ثانیه
 • 2 K
 • ارسال
 • 0 ثانیه
 • 2 K
 • ارسال
 • 0 ثانیه
 • 2 K
 • ارسال

شرایط اخذ بورس تحصیلی کانادا

بورسیه در این کشور بسیار محدود و رقابتی است و بیشتر در سطح تحصیلات تکمیلی ارائه میشود. انواع کمک های مالی که به دانشجویان تحصیل در کانادا اعطا میشود شامل:

۱-بورسیه تحصیلی در کانادا
۲-جوایز تحصیلی
۳-کمکهای مالی
۴-کمک هزینه تحصیل و وام ها می باشد.
همه ی ای موارد به وسیله ی دولت کانادا ارائه میگردد.
دانشجویان جهت گرفتن بورسیه در کانادا نیازمند ارائه ی شرایط عالی و شایستگی ها میباشد. یکی از مهمترین موارد نداشتن گپ تحصیل زیاد می باشد که اگر فرد مورد نظر دلیل موجه نداشته باشد به احتمال زیاد در خواستش رد میشود. دومین مورد، نیاز داشتن مهارت عالی در زبان انگلیسی است .نمره زبان ایلتس بالای هفت یا تافل صد موردنیاز است و باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشد.
به دلیل این که دروس تحصیلی در دانشگاه های کانادا رایگان در اختیار شما قرار نخواهدگرفت ، توصیه می کنیم ،به محاسبه هزینه ها و شرایط مالی خود بپردازید.

مقاله پیشنهادی

تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

در کانادا بورسیه های مختلف و زیادی وجود دارد که سازمان های خصوصی و دولتی به دانشجویان ارائه می دهند که در میان این بورسیه ها، بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس نسبت به بورسیه های متعلق به باقی مقاطع کمتر می باشد پس به طبع اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس بسیار رقابتی است و باید رزومه بسیار خوبی برای اخذ این بورسیه داشته باشید. نداشتن کپ تحصیلی و داشتن تمکن مالی در اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس بسیار تاثیرگذار می باشد. در کنار این موارد می بایست نمرات بالایی در مقطع دبیرستان، سطح بالای زبان و اخذ نمرات بالا در آزمون های sat و act اخذ نمایید. در صورتی که بتوانید پیش از شروع تحصیل این بورسیه را اخذ نمایید 2 الی 5 هزار دلار بورس دریافت خواهید کرد.

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

دلایلی چون: رزومه قوی، مدرک زبان سطح آیلتس 7، مقاله و استاد راهنما دوره دیده و فهیم برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا موجه هستند. دانشجو برای دریافت بورسیه میبایست این مدارک را به همراه تقاضای بورسیه ارسال نماید. بورسیه های متعددی در کانادا در این مقطع وجود دارد که برخی از این بورسیه ها عبارتند از :
بورسیه تحصیلی از دانشگاه کوئست:
این بورسیه برای دانشجویان در سرتاسر جهان در نظر گرفته شده است که هزینه ها را از ۲۰۰۰ دلار به بالا ساپرت می نماید.
بورسیه تحصیلی از دانشگاه کالگری:
این بورسیه برای دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می نمایند، از ۵۰۰ دلار تا ۶۰۰۰۰ دلار را پوشش می دهد.
بورسیه تحصیلی از دانشگاه واترلو در کانادا:
این کمک هزینه تحصیل در انواعی که در زیر آورده ایم، به رزومه های تعالی فراگیران ارائه می شود. بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل کانادا:
این بورسیه نیز جزو بورسیه هایی است که به دانشجویان این دانشگاه تعلق می گیرد و انواع مختلفی دارد.

بورسیه تحصیلی کانادا دکترا

در میان بورسیه های تحصیلی عموما بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکتری شرایط عالی تری نیاز دارد. به این صورت که فرد میبایست مدرک آیلتس ۷ و بالاتر، ریزنمرات تحصیلی بالا و معدل بالا و مقالات ISI و داشتن انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید شناخته شده می باشد. دسترسی به بورسیه هایی که در ذیل ارائه داده ایم، در سطح پرتقاضای دکترا امکان پذیر است. بورسیه تحصیلی ونیر:
این بورسیه در کانادا مخصوص دانشجویان دکتری است و حدود ۵۰ هزار دلار کانادا به صورت سالیانه برای ۵۰ دانشجو در نظر می گیرد و اخذ آن در رشته های مختلفی از جمله رشته های مهندسی امکان پذیر است.
بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه منیتوبا:
این بورسیه به دانشجویان بین المللی این دانشگاه بر اساس سطح و عالی بودن آن ها ارائه می شود که برای دانشجویان مقطع دکتری حدود ۱۸۰۰۰ دلار به صورت سالیانه در نظر می گیرد.
بورسیه تحصیلی ترودو:
این بورسیه به دانشجویان مقطع دکترا در رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی اعطا می گردد و حدود ۶۰۰۰۰ دلار به ۱۵ متقاضی اعطا می گردد.

دانشگاه های بین المللی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا رایگان معمولا به دانشجویانی که دستیار استاد هستند یا جزو دانشجویان ممتاز بوده اند اعطا می گردد که برخی از دانشگاه های کانادا برای این دانشجویان بورسیه های خاصی را برای رفاه حال آنان ارائه می دهند. دانشگاه هایی با رتبه بسیار عالی در بین دانشگاه های کانادا وجود دارد که همواره افراد بسیاری را برای تحصیل و دریافت بورسیه از خود، جذب نموده است. در زیر برخی از دانشگاه هایی با رتبه بالا در کانادا را خدمتتان ارائه می دهیم.

دانشگاه جایگاه جهانی شهر
دانشگاه تورنتو 19 تورنتو
دانشگاه بریتیش کلمبیا 28 ونکوور
دانشگاه مک گیل 56 مونترال
دانشگاه البرتا 65 ادمونتون
دانشگاه واترلو 85 واترلو
دانشگاه کلگری 96 کلگری
دانشگاه مک مستر 131 همیلتون
دانشگاه سیمون فریزر 138 برنابی
دانشگاه مونترال 160 مونترال
دانشگاه اونتاریو غربی 172 لندن
دانشگاه اوتاوا 189 اوتاوا

مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی کانادا

با توجه به سطح علمی دانشگاه های کانادا، افراد زیادی خواهان تحصیل در این کشور پهناور و پیشرفته هستند. قطعا اخذ کمک هزینه از دانشگاه های کانادا استرس مسئله مربوط به هزینه ها را کم می کند. با توجه به اینکه تعداد درخواست ها برای بورسیه تحصیلی به خصوص برای بورسیه دانشگاه تورنتو کانادا، بالا می باشد پس اخذ بورسیه تحصیلی رقابتی و دانشجو برای اخذ آن می بایست یک سری شرایط و مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا را دارا باشد. در قسمت زیرین بازگو کردیم که، به جهت اخذ بورسیه تحصیلی کانادا چه مدارکی مورد پذیرش می باشند.

داشتن رزومه ای قوی، یکی از شرایط بورسیه تحصیل در کانادا می باشد. بالا بودن معدل، سطح بالای زبان و باقی افتخارات از جمله مواردی است که بسیار تاثیرگذار هستند.

 • داشتن رزومه ای قوی
 • داشتن توصیه نامه
 • داشتن انگیزه نامه
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ترجمه آن ها
 • داشتن سابقه پژوهشی
 • داشتن مقالات در کنفرانس های معتبر، کتاب و ترجمه از جمله شرایط بورسیه تحصیلی رایگان می باشد.
 • داشتن قدرت رهبری
 • داشتن قدرت مدیریت و همچنین سابقه کاری مرتبط با تحصیلات نیز در کسب بورسیه بسیار تاثیرگذار می باشد.
 • سوالات متداول
 • سخن پایانی

بورسیه تحصیلی در کانادا و ویزای آن

پس از اینکه موفق شدید که بورسیه تحصیلی کانادا را اخذ نمایید، می توانید برای تحصیل در کانادا به همراه بورسیه آماده شوید ولی برای این امر می بایست ابتدا برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید. عوامل بسیاری در اخذ ویزای تحصیلی تاثیرگذار هستند ولی از همه مهمتر داشتن مدرک تحصیلی و ارائه تمکن مالی می باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی می بایست تمامی مدرک لازم به همراه برگه پذیرش دانشگاه را با نهایت دقت آماده نمایید و به سفارت ارائه کنید. از نکات مثبت این پروسه می توان به اینترنتی بودن بیشتر مراحل آن اشاره نمود. لازم به ذکر است که نتیجه درخواست ویزای تحصیلی کانادا در طی حداکثر 9 هفته مشخص خواهد شد.

هزینه زندگی برای بورسیه تحصیلی کانادا

در کانادا می بایست به تنهایی هزینه کتاب، حمل و نقل، غذا و… را بپردازید. بنابرین درخصوص مباحثی که درادامه آوده ایم کمی تامل کنید. حقیقت این است که ، تحصیل در کانادا به همراه بورسیه باعث می شود که همه یا اندکی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو تامین شود ولی ممکن است از همان ابتدای تحصیل نتوانید بورس دریافت کنید یا ممکن است نتوانید فول فاند اخذ کنید، پس می بایست از هزینه های زندگی در کانادا اطلاع داشته باشید و برای آن برنامه ریزی نمایید. قطعا هزینه های زندگی متناسب با سبک زندگی شخصی می باشد همچنین هزینه های زندگی در شهر های بزرگ گران تر از شهرهای کوچک است. در زیر لیستی از اقلام مصرفی به همراه هزینه های آن ها آورده شده است.

فهرست اقلام قیمت به دلار کانادا
12 عدد تخم مرغ 3.31
نان یک قرص 500 گرمی 2.84
شیر یک لیتر 2.34
برنج یک کیلو 4.01
بطری آب 1.5 لیتری 2.27
گوشت مرغ 1 کیلو 13.34
گوشت گوساله 1 کیلو 14.89
هزینه ماهیانه ایاب و ذهاب 95
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1238.43
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2001.78

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی کانادا

چگونه می توانم از بورسیه تحصیلی رایگان کانادا در طول مدتی که به مطالعه گرایش برگزیده خود، مشغول هستم، استفاده کنم؟

فرد باید شرایط خوبی از جمله سطح زبان عالی و آیلتس ۷ به بالا، داشتن مقالات ISI و معدل بالا از جمله شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا می باشد.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در تمام مقاطع وجود دارد؟

بله در تمام مقاطع، بورسیه های تحصیلی مختلفی وجود دارد اما بیشتر در مقطع دکتری این بورسیه ها به دانشجویان اعطا می گردد.

به طور میانگین چه مقدار نقدینگی، می بایست به جهت هزینه زندگی و تحصیل به کانادا انتقال داد؟

20 الی 30 هزار دلار.

آیا با گپ تحصیلی بالا می توان تجربه تحصیل در کانادا و تجربه استفاده از بورسیه تحصیلی را به دست آورد؟

 خیر، کانادا و دانشگاه هایش بسیار درخصوص مسئله گپ تحصیلی حساس می باشند.

سخن پایانی

برای این که بورسیه تحصیلی در کانادا ،را به زودی دریافت کنید، می بایستی رزومه شما بسیار خاص تر از دیگر رزومه ها باشد . در فوق، بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس و سایر مقاطع، به همراه مابقی عناوین به صورت تخصصی مورد آنالیز قرار گرفت. همان گونه که دانستیم بورسیه تحصیلی در کانادا معمولا بیشتر در مقاطع بالاتر و دکتری امکان پذیر است و فرد میبایست شرایط بسیار خوب و مقالات ISI داشته باشد که بتواند از این بورسیه ها استفاده کند. در این مقاله به انواع بورسیه ها در مقاطع مختلف در کانادا اشاره کردیم. در صورتی که هر گونه سوال در ارتباط با بورسیه تحصیلی کانادا پزشکی و بورسیه دانشگاه تورنتو کانادا دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را در این زمینه راهنمایی رایگان کنند. همچنین در بخش پرسش و پاسخ این امکان فراهم آمده که سوالات خود را در زمینه شرایط بورسیه تحصیلی کانادا بپرسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *