تحصیل در آفریقای جنوبی و مقدمه ای بر آن

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در آفریقای جنوبی ، شرایط اخذ اقامت و پاسپورت از طریق تحصیل در آفریقای جنوبی و همچنین شرایط اخذ ویزای تحصیلی افریقای جنوبی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. تحصیل در آفریقای جنوبی چه میزان هزینه خواهد داشت؟ آیا پس از فارغ التحصیلی امکان کاریابی وجود دارد؟ افرادی که تمایل به کار در آفریقای جنوبی دارند می توانند از طریق ویزای جستجوی کار به آفریقای جنوبی سفر نموده و در صورت یافتن کار مناسب اقامت کاری این کشور را اخذ نمایند که در این صورت دیگر نیازی به صرف هزینه جهت تحصیل در این کشور نخواهد بود. در این مقاله  برآنیم تا اطلاعات کاملی در ارتباط با تحصیل خدمت شما سروران ارائه نماییم. اگر با مطالعه این نوشتار سوالاتی در رابطه با تحصیل در کشور آفریقای جنوبی برای شما به وجود آمد، می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) از طریق تماس تلفنی و یا به صورت آنلاین تماس گرفته و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در آفریقای جنوبی
 • تحصیل درمدارس آفریقای جنوبی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در آفریقای جنوبی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آفریقای جنوبی
 • تحصیل در مقطع دکتری در آفریقای جنوبی
 • بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در آفریقای جنوبی
 • بررسی ویزای همراه آفریقای جنوبی
 • معرفی دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی
 • موقعیت کار پس از تحصیل
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • زمان اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در آفریقای جنوبی
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در قسمت جنوبی قاره آفریقا واقع شده است که قسمت جنوبی آن به دو اقیانوس هند و اطلس ختم می گردد. کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو با کشور آفریقای جنوبی دارای مرز مشترک هستند. شهر ژوهانسبورگ بزرگترین شهر آفریقای جنوبی است. جالب است بدانید کشور آفریقای جنوبی دارای سه پایتخت است.در هر کدام از پایتخت های آفریقای جنوبی،  یکی از قوای حاکم بر کشور مستقر شده اند نظیر شهر پوتوریا که قوه مجریه در آن مستقر است، شهر کیپ تاون که پارلمان در آن مستقر است و همچنین شهربلوم فونتین که قوه ی قضاییه در آن مستقر می باشد.

 از دیگر نکات جالب در کشور آفریقا تعداد زبان رسمی در آن است که به عدد 11 رسیده است. 9 زبان از این تعداد که زبان های آفریقایی هستند، زبان آفریکانیس که برگرفته از زبان هلندی است و تقریبا اکثر سفیدپوستان این کشور و همچنین دو رگه های آن به این زبان صحبت می کنند و زبان انگلیسی که بیشتر در مراودات بین المللی مورد استفاده می گیرد. مساحت کشور آفریقای جنوبی 1.221.037 کیلومتر مربع است که جمعیتی حدود 57.500000 نفر را در خود جای داده است. همچنین واحد پول کشور آفریقای جنوبی راند (ZAR) می باشد. در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل در این کشور می پردازیم.

تحصیل درمدارس آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی در مدارس از سنین 7 الی 15 سالگی به طول می انجامد. تحصیل تا کلاس نهم در کشور آفریقای جنوبی به صورت اجباری می باشد.  تحصیل در آفریقای جنوبی رایگان نیست حتی برای شهروندان این کشور باید بابت تحصیل در مدارس شهریه بپردازند. لازم به ذکر است بر خلاف عده بسیاری ، تحصیل حتی در مدارس از هزینه های بالایی برخوردار است که در صورتی که متقاضی تمایل به تحصیل در مدارس و دانشگاههایی با سطح آموزشی بالا باشد باید هزینه قابل توجهی را صرف این مطلب نماید. نمی توان به صورت دقیق شهریه های تحصیل در مدارس آفریقا را ذکر کرد اما می توان گفت تحصیل در آفریقا در مدارس از 1000 دلار آغاز می گردد و حتی ممکن است تا 10000 دلار نیز باشد چرا که تحصیل در مدارس بین المللی آفریقای جنوبی بر خلاف تصور بسیار از هزینه های بسیار بالای برخوردار است. مدارس آفریقای جنوبی به سه صورت می باشد که عبارتند از:

 • مدارس دولتی

  مدارس دولتی  کشور آفریقای جنوبی که تحصیل در آنها رایگان است و معمولا در نواحی فقیر نشین این کشور واقع شده اند و توسط دولت اداره می گردند.

 • مدارس خصوصی

  مدارس خصوصی که شهریه آنها به نسبت دیگر مدارسی که ذکر شده بسیار بیشتر و در حدود 5000 دلار یا بیشتر است. معمولا مدارس خصصی خود شهریه های تحصیل را تعیین می کنند.

در ادامه به معرفی برخی مدارس آفریقای جنوبی خواهیم پرداخت:

 • Hudson Park High School

 • Rondebosch Boys’ High School

 • Rondebosch Boys’ High School

 • Port Shepstone High School

 • Victoria Park High School

 • Hoërskool Oos-Moot

تحصیل در مقطع کارشناسی در آفریقای جنوبی

افرادی که تمایل به تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی دارند می توانند در دانشگاههای انگلیسی این کشور مشغول به تحصیل باشند. دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این دانشگاهها باید آیلتس 6 داشته باشند که این امکان برای متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی وجود دارد که ابتدا در دوره های زبان این کشور شرکت کنند و بعد از دریافت مدرک زبان مورد نیاز وارد مقطع کارشناسی گردند. هزینه های  این دوره های زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی در حدود 7 الی 12 هزار دلار می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آفریقای جنوبی معمولا 3 سال به طول می انجامد که طول مدت دوره تحصیل در مقطع کارشناسی بیشتر به تحصیل در رشته و دانشگاهها متفاوت است. به طور مثال تحصیل در اکثر رشته در دانشگاه ژوهانسبورک معمولا سه سال به طول می انجامد. تحصیل در رشته هایی مانند عمران ، علوم کامپیوتر و … شهرهی ای حدود10 هزار دلار دارد که می توان به واسطه تحصیل به کشور آفریقا ورود و در امتداد با یافتن کار مناسب شرایط اقامت را فراهم ساخت و یا حتی با استفاده از تحصیل در آفریقای جنوبی و یافتن تسلط کامل به زبان انگلیسی و همچنین کار در این کشور مقدمات لازم جهت کار در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای انگلیسی زبان فراهم نمود. شهریه تحصیل در دانشگاههای آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی 5 الی 15 هزار دلار به صورت سالیانه می باشد. لازم به ذکر است تحصیل در برخی رشته ها در دانشگاههای آفریقای جنوبی نیاز به قبولی در آزمون های ورودی دارد. دانشگاه های آفریقای جنوبی به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آفریقای جنوبی

برای افرادی که تمایل به کار و اخذ اقامت در آفریقای جنوبی هستند تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد می تواند راه مناسبی باشد.  رشته های پرطرفداری که در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاهای آفریقا بسیار مورد استقبال قرا می گیرد رشته ایی در زمینه های مهندسی ، علوم ، حقوق ، کسب و کار و علوم اجتماعی است که معمولا می توان گفت تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد و در این مدت دانشجویان به صورت تئوری و عملی مشغول به تحصیل هستند و همچنین باید در ارائه پروژه های تحقیقاتی فعال باشند. شهریه تحصیل در آفریقا در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی بین 2 الی 7 هزار دلار خواهد بود و در صورتی که متقاضی شهروند یکی از کشورهای آفریقایی باشد تحصیل در این مقطع مانند شهروندان آفریقایی  با هزینه کمتری نسبت به دانشجویان بین المللی امکان پذیر خواهد بود. در تعدادی از که مدیریت تدریس می گردد ممکن هزینه تحصیل تا حدود 28000 دلار نیز باشد. مدارکی که به جهت اخذ پذیرش دانشگاهها به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است عبارتند از:

 • مدارک هویتی

 • عکس ۴*۳

 • دیپلم ۱۲ ساله

 • ریز نمرات

 • ارائه توصیه نامه اساتید (بین 2 تا 3)

 • ارائه انگیزه نامه

تحصیل در مقطع دکتری در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی و نظام آموزشی در مقطع دکترا شبیه به اروپا و امریکا میباشد و به همان صورت دانشجو باید با یافتن یک استاد راهنما (سوپروایزر آکادمیک) و ارائه یک رساله تحقیقاتی از تحقیق خود دفاع کند تا مدرک خود را اخذ کند. از آنجایی که تحصیل در آفریقای جنوبی با هزینه های کمتری نسبت به دیگر کشورها همراه است و از این رو متقاضی باید با رزومه ای بسیار قوی به جهت تحصیل در مقطع دکترای دانشگاههای این کشور اقدام نماید. به جهت تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکتری متقاضی در صورتی که تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی داشته باشد باید یک استاد راهنما و یا سوپروایزر در یکی از دانشگاههای این کشور بیابد که تمایل به استفاده از او در یک پروژه علمی داشته باشد و از قبل با متقاضی تحصیل دکترا در آفریقای جنوبی مصاحبه نموده باشد یکی از دانشگاه هایی که برای تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکترا می تواند بسیار مناسب باشد دانشگاه کیپ تاون است که با داشتن رتبه 120 در جهان  و با سرج در لیست اساتید آن می توان اساتید بسیار زبده ای در این امر را یافت. تحصیل دکترا در دانشگاههای آفریقای جنوبی 3 الی 5 سال به طول می انجامد که بهتر است جهت تحصیل در آفریقای جنوبی در این مقع قبل از اقدام به اخذ پذیرش جهت یافتن استاد راهنما یا سوپروایزر در دانشگاههای این کشور اقدام نمود و یافتن و مصاحبه با یکی از این اساتید و جلب موافقت ایشان اقدام به اخذ پذیرش نمود.

بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی

زمانی می توان به اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای آفریقای جنوبی امیدوار بود که رزومه تحصیلی و سوابق کاری درخشانی در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی ارائه نمود. افرادی که در زمینه های علمی دارای سوابق و رزومه درخشانی هستند می توانند از بورسیه تحصیلی کشور آفریقای جنوبی استفاده کنند. لازم به ذکر است بورسیه های تحصیلی که توسط کشور آفریقای جنوبی به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد بیشتر در مقطع دکترا می باشد و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از شانس بسیار پایینی برخوردار هستند. لازم به ذکر است ارائه بورسیه تحصیلی آفریقای جنوبی به کشورهایی که در قاره آفریقا قرار دارند محتمل تر خواهد بود و متقاضیانی که از قاره های دیگر اقدام می کنند از شانس کمتری برخوردارند. از جمله شرایطی که متقاضی به جهت تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکترا نیازمند آن است  برقرای با اساتید دانشگاه های آفریقای جنوبی مانند کیپ تاون و یا  ژوهانسبورگ به جهت استفاده از آنها  به عنوان راهنما برای کسب راهنمایی لازم در زمان ارائه پروژه های علمی خواهد بود. از جمله بورسیه های تحصیلی آفریقای جنوبی عبارتند از:

 • بورسیه کمک استادی پست دکترا ICGEB در حوزه های ژنتیک و بیوتکنولوژی

 • بورسیه های کمک استادی دکترا TWAS-NRF در زمینه تکنولوژی

 • برنامه بورسیه تحصیلی vodacum برای مقطع کارشناسی

 • بورسیه های Tan Kah Kee برای مقطع فوق لیسانس و دکترا

هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

از جمله اطلاعاتی که در زمینه انواع مهاجرت ها همچنین مهاجرت تحصیلی بسیار تاثیر گذار خواهد بود میزان هزینه های زندگی در آن کشور می باشد. در ادامه به هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی خواهیم پرداخت. می توان  گفت به صورت میانگین هزینه های زندگی یک دانشجو در کشور آفریقای جنوبی 700 الی 1000 دلار در ماه است.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی به دلیل هزینه های پایین مورد توجه افرادی است که تمایل به تحصیل در کشورهایی با محیط های آموزشی به زبان انگلیسی می باشد. از نکات قابل توجه جهت تحصیل در آفریقای جنوبی، تحصیل با هزینه های کمتر به نسبت دیگر کشورها است. دانشجویان بین المللی که تحصیل در آفریقای جنوبی را انتخاب نموده اند می توانند ضمن تحصیل به صورت قانونی 20 ساعت در هفته مشغول به کار نیمه وقت باشند. با توجه به اینکه هزینه های زندگی در کشور آفریقای جنوبی ماهیانه  بین 700 الی 1000 یورو است، با کار ضمن تحصیل، امکان تامین بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی وجود خواهد داشت. به صورت نرمال دانشجویانی که در شهرهای پرجمعیت آفریقای جنوبی مشغول به تحصیل هستند می توانند کار مناسب را بیابند.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در آفریقای جنوبی

افرادی که متاهل هستند و جهت تحصیل قصد مهاجرت دارند، دچار دغدغه بزرگی به نام امکان همراه بردن همسر و فرزندانشان خواهند بود. تحصیل در آفریقای جنوبی  این امکان را برای دانشجویان فراهم می سازد که، همسر و فرزندان خود را با خود به آفریقای جنوبی ببرند.در آفریقای جنوبی طبق قوانین حاکم بر این کشور، دانشجویان بین المللی می توانند از ابتدا برای همراه، درخواست ویزای همراه بدهند و این ویزا تا 3 سال اعتبار دارد. لازم به ذکر است که همراه دانشجو در این کشور اجازه کار تمام وقت  و تحصیل ندارد، که این مطلب مشکل ساز خواهد بود. البته در صورتی که همراه دانشجو، در کشور آفریقای جنوبی کار پیدا کند، با وجود کارفرمای مناسب امکان اخذ مجوز کاری وجود دارد که در این صورت حتی می تواند نوع ویزای خود را از ویزای همراه به ویزای کاری تبدیل نماید. و شرایط اخذ اقامت دائم را به صورت مستقل اخذ نماید.

معرفی دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی دارای دانشگاه هایی با سطح علمی قابل قبول است. شاید این کشور در نگاه اول کشوری ایده آل به لحاظ تحصیل نباشد اما با وجود دانشگاههای که از لحاظ علمی دارای اعتبار و رتبه قابل قبول در دنیا می تواند مقصدی مناسب برای افرادی باشد که تمایل به تحصیل با هزینه های پایین هستند. در ادامه ده دانشگاه برتر کشور آفریقای جنوبی با رتبه در کشور و رتبه در جهان خدمت شما سروان معرفی می گردد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی برای افرادی که در خارج از قاره آفریقا هستند  با اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی امکان پذیر خواهد بود. در ابتدا باید از یکی از دانشگاه های آفریقای جنوبی  پذیرش اخذ نموده و در نهایت برای اخذ ویزا اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آفریقای جنوبی عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت

 • ارائه رسید پرداخت هزینه فرم سفارت

 • مدرک پذیرش از یک دانشگاه در این کشور

 • ارائه پذیرش از دانشگاه

 • ارائه مدارکی مبنی بر عدم سوء پیشینه

 • ارائه نامه تمکن مالی

 • ارائه بیمه نامه

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا

موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در آفریقای جنوبی می تواند منجر به اخذ اقامت و پاسپورت کشور آفریقای جنوبی گردد با این شرط که پس از فارغ التحصیلی متقاضی بتواند کار مناسب و منطبق با رشته تحصیلی خود بیابد و وارد بازار کار کشور آفریقای جنوبی گردد. البته  هموطنانی که تمایل به کار در آفریقای جنوبی دارند می توانند از طریق ویزای جستجوی کار به آفریقای جنوبی سفر نموده و در صورت یافتن کار مناسب اقامت کاری این کشور را اخذ نمایند که در این صورت دیگر نیازی به صرف هزینه جهت تحصیل در این کشور نخواهد بود. در صورتی که متقاضی تحصیل در آفریقا جنوبی موفق به اخذ  مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد این کشور گردد می تواند درخواست اجازه کار این کشور را ارائه داده و موفق به اخذ آن گردند. در این صورت متقاضی اجازه کار داشته و می تواند تا حداقل 60 درصد از میزان حقوق قانونی را دریافت نماید و بعد از یافتن کارفرما و استخدام رسمی شرایط اخذ اقامت کاری و دریاقت حقوق کامل و قانونی متقاضی محیا می گردد. ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی قابل تمدید نخواهد بود و در صورت نیافتن شغل در این مدت متقاضی  باید کشور آفریقای جنوبی را ترک نماید. افرادی که از ویزای جستجوی کار پس ار فارغ التحصیلی در دانشگاههای اروپا اقدام می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که این نوع ویزا مانند ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی که به همه تعلق می گیرد قابل تمدید نیست.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افرادی که تمایل به اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور آفریقای جنوبی دارند از طریق تحصیل به صورت مستقیم نمی تواندد به این مهم دسته یابند چرا که تحصیل به تنهایی سبب اخذ اقامت و پاسپورت نمی گردد. افرادی که تمایل به اخذ اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی دارند با یافتن کار مناسب پس از فارغ التحصیلی و کار و زندگی در این کشور به مدت 5 سال می توانند پس از آن درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. لازم به ذکر است که زمانی که متقاضی مشغول به تحصیل است زمان تحصیل جزء 5 سال لازم محسوب نمی گردد. اقامت دائم زمانی حاصل می گردد که متقاضی در طی این پنج سال جرمی مرتکب نشده باشد و به صورت کامل تابع قوانین این کشور باشد و از نظر جسمانی در سلامت کامل باشد یعنی بیماری واگیرداری نداشته باشد. پس از سپری شدن 5 سال و دریافت کارت اقات دائم متقاضی می تواند جهت اخذ پاسپورت اقدام نماید. البته در صورتی که متقاضی با یکی از اتباع آفریقای جنوبی ازدواج کند نیز می تواند در مدت زمان کمتری پاسپورت این کشور را دریافت نماید.

زمان اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

زمان اعلام و اعزام دانشجو به آفر یقای جنوبی حائز اهمیت است . زمان ثبت نام در دانشگاه های این کشور  در ماه های فوریه و آگوست می باشد. در جدول زیر  بازه زمانی ارائه شده است:

شایان ذکر است که دانشجویان بایستی 6 ماه قبل از این تاریخ ها ، در خواست خود را به دانشگاه مربوطه اعلام دارند. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر  با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول درزمینه تحصیل در آفریقای جنوبی

✅ آیا امکان بردن همراه، به صورت همزمان با ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی وجود دارد؟

بله، در آفریقای جنوبی، دانشجویان بین المللی  می توانند از ابتدا برای همراه، درخواست ویزای همراه بدهند و این ویزا تا 3 سال اعتبار دارد. لازم به ذکر است که همراه دانشجو در این کشور اجازه کار تمام وقت  و تحصیل ندارد.

✅ امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در آفریقای جنوبی وجود دارد؟

در آفریقای جنوبی، بیشتر بورسیه ها به دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری و در صورت داشتن رزومه قوی اعطا می شود و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد احتمال کسب آن بسیار پایین است.

✅ ارزان ترین دانشگاههای آفریقای جنوبی کدام است؟

دانشگاه کازولو ناتال، دانشگاه ایالتی آزاد، دانشگاه رودز، دانشگاه شمال غربی، دانشگاه کیپ تاون، دانشگاه فورت هار، دانشگاه کلانشهر نلسون ماندلا.

✅شرایط اخذ اقامت در کشور آفریقا چیست؟

افرادی که تمایل به اخذ اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی دارند با یافتن کار مناسب پس از فارغ التحصیلی و کار و زندگی در این کشور به مدت 5 سال می توانند پس از آن درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند.

سخن پایانی

تحصیل در آفریقای جنوبی، شرایط و مراحل اخذ ویزای تحصیلی و همچنین مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرا گرفت. تحصیل در آفریقای جنوبی می تواند زمینه ساز یافتن کاری مناسب پس از فارغ التحصیلی و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور گردد. با توجه به هزینه پایین زندگی و تحصیل در آفریقای جنوبی نسبت به کشورهای سطح بالای اروپایی، کانادا و استرالیا اما تحصیل در آفریقای جنوبی و زندگی در این کشور نکات منفی نیز دارد که می توان به امنیت بسیار پایین این کشور ، شانس کاریابی پایین این کشور به دلیل نرخ بالای بیکاری در آفریقای جنوبی  می باشد. اگر تمایل دارید به لحاظ تحصیل ، کشورهایی را انتخاب کنید دارای شرایطی نظیر امکان یافتن کار پس از تحصیل و همچنین در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت و اجازه کار برای همراه در صورت داشتن همراه باشند بهتر است کشورهای سطح بالای اروپایی، کانادا و استرالیا را انتخاب نمایید که از لحاظ زندگی، رفاه اجتماعی و همچنین امنیت در سطح قابل قبول و بالایی قرار داشته باشند. در صورتی که در رابطه با موضوع تحصیل در آفریقای جنوبی سوال داشتید می توانید در قسمت دیدگاه و یا در قسمت پرسش و پاسخ همگانی سوال خود را مطرح نمایید تا در زمانی کوتاه به آن پاسخ داده شود. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و  مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

2 پاسخ
 1. پورشهریار
  پورشهریار گفته:

  من ۲۵ سال سن دارم فوق دیپلم گرافیک دارم و میخوام برای کارشناسی گرافیک در دانشگاه cape town اپلای کنم و دیپلم هنرستان دارم الان دارم برای ایلتس میخونمف میشه راهنمایی کنید چطور میتونم پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید پس از اخذ مدرک آیتلس از طریق سایت miestudy با هزینه کمتر برای این دانشگاه ثبت نام نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *