تحصیل در آمریکا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع بورسیه تحصیلی

تحصیل در آمریکا ، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل ، مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در آمریکا و شرایط اخذ تابعیت آمریکا به واسطه ی داشتن ویزای تحصیلی در کشور آمریکا از جمله مسائل مورد بررسی در مقاله پیش رو می باشند. آیا از طریق تحصیل در آمریکا می توان به اقامت این کشور دست یافت؟ هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا شامل چه مواردی می باشند؟ از منظر اقتصادی آمریکا جز چهار کشور برتر به شمار می رود و از منظر جمعیتی سومین کشور در کل دنیا می باشد. با توجه به انکه در سال های اخیر کشور امریکا بسختی به ایرانی ها ویزا می دهد برای آنکه بتوانید بهترین مسیر خود را برای مهاجرت انتخاب نمایید که شانس موفقیت بالایی داشته باشد بایستی تحقیق و بررسی بسیاری انجام دهید. موسسه حقوقی ملک پور دارنده سابقه درخشان در امور مهاجرت بستری فراهم کرده است تا به راحتی بتوانید امور مربوط به مهاجرت خود را به وکلای مجرب ما بسپارید. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در آمریکا
 • تحصیل درمدارس آمریکا
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا
 • تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا
 • اپلای مقطع دکتری در کشور آمریکا
 • بورسیه تحصیلی در آمریکا
 • هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در آمریکا
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در آمریکا
 • معرفی دانشگاه های برتر آمریکا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا
 • موقعیت کار پس از تحصیل
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در آمریکا
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

شرایط عمومی تحصیل در آمریکا

 آمریکا در نیمکره غربی زمین قرار دارد، این کشور در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است. افرادی که در کشور آمریکا مشغول به کار می باشند، اکثر فعالیتشان در زمینه کارهای خدماتی می باشد. در کشور آمریکا درآمد مرتبط با هر شغل بر مبنای یک جدول تعرفه ای مشخص و مقادیر معین پرداخت می شود. از دیگر شهرهای مهم جهت مهاجرت به کشور آمریکا سن خوزه می باشد. کشور آمریکا با توجه به برخورداری از ذخایر بسیار نفتی و گازی، جز کشورهای با کیفیت بالای محصول در بین کل کشورهای جهان می باشد.  کیفیت بالای زندگی در شهر سن خوزه معادل 7/7 محاسبه شده است. چنانچه از اعضای درجه یک خانواده و اطرافیان شما شخصی در آمریکا زندگی می کند و چنانچه امکان حمایت مالی از شما را داشته باشد در نتیجه راحت تر می توانید نسبت به تصمیم به مهاجرت و تحصیل در آمریکا و آینده خود تصمیم بگیرید.

پرچم آمریکا
شرایط عمومی آمریکا

تحصیل در مدارس آمریکا

دانش آموزانی که قصد دارند تا در مدارس دولتی و یا خصوصی موجود در کشور آمریکا به ادامه تحصیل بپردازند، لازم است بدانند که آنها قادرند تا در پایان مرحله secondary school  خود به مدرک تحصیلی دیپلم نایل آیند. محصلان متقاضی دریافت و گذراندن مدارج تحصیلی در آمریکا، باید پیش از ثبت نام در مقطع دانشگاهی حتما دوره متوسطه را در مدارس این کشور بگذرانند. تحصیل در آمریکا از طریق ثبت نام در مقاطع دبستان و دبیرستان در مدارس خصوصی و دولتی آمریکا امکان پذیر می باشد. کشور آمریکا برای اینکه بتواند از استرس های خانواده ها  بکاهد بستر بسیار مرفه و محیطی آرام را برای فراگیری تحصیلات برای دانش آموزان فراهم آورده است.. هزینه قابل پرداخت برای فراگیری تحصیلات در مدارس کشور آمریکا مشمول هزینه های مربوط به خورد و خوراک و حمل و نقل دانش آموزان می باشد که در حدود 25 تا 30 دلار هزینه بر است.

تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان ابتدا باید مقطع تحصیلی خود را مشخص کرده و سپس با توجه به مقطع مورد نظر انتخابی خود نسبت به اخذ پذیرش از سوی دانشگاهی در کشور آمریکا اقدام کنند.طول مدت تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی در حدود 4 سال تحصیلی می باشد که در این مدت دانشجویان باید واحدهای درسی عمومی را بگذرانند تا نهایتا به اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته ای که مدنظرشان است برسند.  با توجه به اینکه تمامی رشته های ارائه شده در دانشگاه های امریکه به زبان انگلیسی تدریس داده می شوند لذا تسلط به زبان انگلیسی یکی از ضروریات تحصیل در آمریکا می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند باید در ابتدا 12 سال تحصیلی به معنای دیپلم را بگذرانند و گواهینامه مربوطه را به دست آورند سپس نسبت به پذیرش از سوی دانشگاه های آمریکا اقدامات لازم را مبذول نمایند. دارا بودن نمره 6 در آزمون تافل یا آیلتس یکی از الزامات ثبت نام و اقدام در جهت اخذ مجوز تحصیل در دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان ورود به مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آمریکا را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

 • افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از پنج سال است.

 

 • افرادی با سوابق تحصیلی عالی

 

بیشتر دانشگاه های آمریکا، علاوه بر نیاز به مدرک زبان، مدرک GRE  و GMAT را می خواهند که البته به نوع رشته تحصیلی شما نیز، بستگی دارد. دارا بودن توصیه نامه آموزشی و همچنین نامه مرتبط با انگیزش امری ضروریست. طول دوره تحصیلی در کشور امریکا در مقطع کارشناسی ارشد حدودا دو سال به طول می انجامد و متقاضیان می توانند این دوره را در ادامه دوره کارشناسی خود بخوانند. مدرک کارشناسی از جمله موارد مورد نیاز برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا می باشد. مدرک زبان نیز از دیگر موارد مورد نیاز برای اخذ پذیرش می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری

لازم است بدانید که کسب مدرک فوق لیسانس یکی از پیش نیاز های اصلی برای تحصیل در امریکا در مقطع دکتری است. طول مدت تحصیل در امریکا در مقطع دکتری 2 سال به صورت الزامی است البته چنانچه دانشجویان از کشورهای دیگری وارد کشور آمریکا برای تحصیل شوند لازم است که مدت طولانی تری را برای تحصیل صرف کنند و در این مدت در سمینارها و سخنرانی های مربوط به دوره دکتری شرکت فعال داشته باشند.

اپلای مقطع دکتری در کشور آمریکا

برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجویان داشتن شرایطی همچون: یک پروپوزال قوی و مدرک آیلتس بالای 7 الزامی می باشد. برای اخذ پذیرش مقطع دکتری ، داشتن یک سوپروایزر (استاد راهنما) بسیار حائز اهمیت می باشد. پروسه تحصیل در مقطع دکتری حدود 4 سال تا 6 سال می باشد. تحصیل دکتری در آمریکا دارای نکات حائر اهمیتی همچون:

 • مقطع دکتری در آمریکا یک مقطع پژوهشی می باشد که دارای بالاترین اعتبار مدرک اعطایی در این کشور می باشد

 

 • اخذ مدرک دکتری در ایالات متحده آمریکا مستلزم سه تا شش سال  تحصیل مستمر می باشد.

 

دانشگاه های آمریکا بر اساس اینکه مراکز تحقیقاتی هستند یا خیر به دو گروه تقسیم می شوند:

 • گروه اول

  این گونه دانشگاه ها در زمینه هایی از قبیل : تدریس و مراکز تحقیقاتی بودن فعالیت دارند و دانشجویان دکتری را نیز قبول می کنند.

 • گروه دوم

  این گونه دانشگاه ها فقط به تدریس می پردازند و پروسه های تحصیلی 2 یا 4 ساله دارند. حداکثر مدرکی که در این دانشگاه ها ارائه می شود مدرک کارشناسی می باشد. ایالات متحده آمریکا در ترم پائیز (سپتامبر، اکتبر)  بیشترین پذیرش دانشجو را دارد و اکثر کمک هزینه های تحصیلی در این ترم اعطا می شود. دانشجویان خارجی بایستی در آزمون های تعریف شده توسط آموزش و پرورش کشور آمریکا را قبول شوند.

تحصیل در آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی

یکی از شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ارائه، مقالات ISI آشنایی با زبان در سطح بالا است. یکی از مزیت های اصلی اخذ بورسیه برای تحصیل در آمریکا اینست که شخص دانشجو بتواند علاوه بر تامین هزینه های مرتبط با تحصیل، بتواند تا حدودی هزینه های زندگی اش را نیز تامین کند. با توجه به چند فرهنگی بودن کشور آمریکا و پذیرش دانشجو از سراسر کشور و وجود مطرح ترین دانشگاه ها در این کشور، این روزها آرزوی بسیاری از جوانان مهاجرت به این کشور برای تحصیل در آمریکا می باشد. شرایط کسب بورسیه تحصیلی امریکا که در زیر می آید، کلی است و هرچند دانشجوی متقاضی موارد بیشتری از این شرایط را در رزومه خود داشته باشد، شانس بیشتری برای کسب بورسیه تحصیلی آمریکا به دست خواهد آورد:

 • معدل بالا در دوره های تحصیلات تکمیلی یا آخرین مدرک تحصیلی
 • فارغ التحصیلی از دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر
 • مقالات علمی و پژوهش منتشر شده در نشریات بین المللی
 • ثبت اختراع

 

 • حضور در همایش های علمی و معتبر
 • حضور در مسابقات علمی
 • داشتن هر نوع رزومه علمی و تحقیقاتی متمایز کننده
 • بورسیه تحصیلی امریکا

بورسیه تحصیلی امریکا

هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

هزینه های دانشگاه های آمریکا نیز به صورت میانگین سالیانه ۱۸ تا ۱۵ هزار دلار می باشند، البته این مبلغ شامل دانشگاه های با رتبه علمی ۱ تا ۱۰ آمریکا نمی شود ولیکن دانشگاه های رتبه ۱۰ تا ۱۰۰ آمریکا هم جزء برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. لازم است بدانید که تفاوت رشته های تحصیلی انتخابی و مقطع تحصیلی که متقاضی برای سپری آن به آمریکا سفر می کند باعث ایجاد تفاوت در هزینه های لازم الپرداخت به دانشگاه ها برای تحصیل در آمریکا شده است. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن مشمول قوانین کپی برداری می شود.

هزینه های ضروری زندگی در کشور آمریکا برای متقاضیانی که به جهت تحصیل در آمریکا به این کشور مهاجرت کرده اند در حدود 600 تا 800 دلار به صورت ماهیانه می باشند که در بردارنده هزینه های مسکن، حمل و نقل و خورد و خوراک است.

 • هزینه های زندگی

کار دانشجویی

کار دانشجویی یکی از مواردی است که در باب تحصیل در آمریکا بایستی بررسی گردد. دانشجویان ضمن تحصیل در دانشگاه های آمریکا می توانند ضمن تحصیل مشغول به کار باشند. دانشجویان جهت کار در دانشگاه خود نیازی به درخواست اجازه کار ندارند و در صورتی که تمایل به کار در خارج از محیط دانشگاه باشند نیازمند اجازه کار هستند. دانشجویان ضمن تحصیل اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند. لازم به ذکر است که در ابتدا به فرد اجازه کار 12 ماهه اعطا می گردد و دانشجو کارت (Employment Authorization Card) دریافت می نماید. این افراد از طریق سایت های کاریابی٬ می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. البته اخذ ویزای تحصیل در آمریکا، سهل الوصول نمی باشد. به خصوص که ایران در حال حاضر در تحریم به سر می برد و این امکان برای ایرانی ها٬ بسیار دشوار می باشد. برای آنکه بتوانید مسیر مهاجرت خود را بدرستی انتخاب نمایید توصیه می شود ویدیوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را که توسط استاد ملک پور تهیه گردیده را مشاهده نمایید و همانند یک وکیل مسیر خود را بیابید.

بررسی ویزای همراه

دانشجویی که موفق به تحصیل در آمریکا می شود می تواند برای همراه خود که شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال نیز اقدام کند. همسران و یا فرزندان زیر 21 سال که در مدت زمان اقامتتان مایل به همراهی کردن و یا پیوستن به شما در آمریکا هستند، می توانند درخواست ویزای F-2 کنند. دانشجویان بین المللی بعد از گرفتن پذیرش از موسسات آمریکا نیاز به ویزای F-1 (غیر مهاجرتی) یا همان ویزای تحصیل در آمریکا دارند. با ویزای F-1 دانشجو می تواند در سال اول 20 ساعت در هفته کار پاره وقت در دانشگاه انجام دهد. پس از سال اول، در صورتی که اجازه از طرف دانشگاه صادر شود، امکان کار خارج از دانشگاه وجود خواهد داشت. البته این کار اغلب برای افرادی است که نیاز به دوره کارآموزی یا انترنی دارند. دانشجو با دارا بودن ویزای F-1  می تواند 12 ماه آموزش عملی بگذراند. ویزای F-2 مربوط به همسر دارنده ویزای F-1 بوده و در صورتی که همسر دانشجو تمایل به تحصیل داشته باشد، باید ویزا خود را تغییر دهد.

معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

ایالات متحده آمریکا از جمله کشورهایی است که دارای دانشگاه های با رنک بالا می باشد. بسیاری از دانشجویان مایل به تحصیل در آمریکا هستند و تمایل دارند پذیرش خود را از دانشگاه های آمریکا دریافت کنند و به واسطه آن به آمریکا مهاجرت کنند و در واقع ویزای تحصیل در کانادا روشی برای دریافت اقامت آمریکا برای آنان باشد زیرا وقتی دانشجویان در دانشگاه های برتر تحصیل کرده باشند به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند  و ویزای کار دریافت نمایند و نهایتا بتوانند اقامت و سپس تابعیت کشور آمریکا را به دست آورند و البته افراد بسیاری نیز هستند که قصد مهاجرت و اقامت آمریکا ندارند را بلکه ویزای تحصیلی را دریافت می کنند تا در دانشگاه های برتر کشور کانادا تحصیل  کنند و از این راه درهای موفقیت را به روی خود باز کنند لیست برخی از این دانشگاه ها را در آمریکا٬ در جدول زیر می توانید مشاهده کنید:

دانشگاه امریکا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

انواع ویزای تحصیل در آمریکا به سه دسته تقسیم می شود :

 • ویزای تحصیل در آمریکا از نوع F-1

  رایج ترین ویزای تحصیلی آمریکا می باشد و برای افرادی که قصد تحصیل در کشور آمریکا را دارند . این ویزای تحصیلی ویژه افرادی است که می خواهند به تحصیل در کالج ها یا دانشگاه های معتبر آمریکا و یا شرکت در دوره زبان در دانشگاه ها یا موسسات زبان در آمریکا بپردازند .

  سهیل گفته:

  سلام ، شرایط بورسیه با شایط من خوبه؟ 27 سال سن دارم ارشد و کارشناسی هر دو ای استار شد معدلم 2 تا isi و ایلتس 8.5 دارم
  رشتمم مهندسی انرژی هست

  پاسخ
 • sameni
  sameni گفته:

  سلام.
  شما شرایط خوبی دارید. هم می تونید خودتون اقدام کنید و با استاد راهنمای دانشگاه های مورد نظرتون مکاتبه کنید و اگر تاییده اونها رو بگیرید، پذیرش اخذ کنید. هم می تونید با موسسه قرارداد ببندین تا برای شما پذیرش اخذ کنند.

  پاسخ
 • اهورا
  اهورا گفته:

  سلام . ایا ایرانیان میتونن در امریکا ویزای تحصیلی بگیرن؟ من ۱۶سالمه ، معدل۱۸/۵۶, تسلط به زبان انگلیسی و میخوام رشته پزشکی بخونم . امریکا رو دوست دارم . چه شرایطی دارند واس پذیرش و ویزای تحصیلی ؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. بله امکان تحصیل در آمریکا وجود دارد . فرد با سن 16، 17 یا حتی برای دانشگاه می تواند اقدام کند ولی هم سطح زبان بالایی داشته باشید و هم بتواند هزینه های زندگی و تحصیل خود را پرداخت کند.

   پاسخ
 • دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
  نظری بدهید!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *