تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش، راه های مهاجرت تحصیلی به اتریش، در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آیا اتریش کشوری مناسب، برای مهاجرت از طریق تحصیل می باشد؟ آیا با مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می توان اقامت این کشور را کسب کرد؟ روند درخواست پذیرش تحصیل در دانشگاههای اتریش به چه صورت است؟ با توجه به اینکه کشور اتریش همواره از نظر سطح زندگی و علمی در بالاترین رده های جهان قرار دارد، همچنین امکان تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه ها، همواره مقصد بسیاری از مهاجرانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشورشان دارند؛ می باشد. تحصیل در اتریش در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. در صورت داشتن سوالاتی در خصوص تحصیل در اتریش، می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به صورت آنلاین و یا تماس تلفنی مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در اتریش

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تحصیل در اتریش

فایل صوتی این ویدئو

شرایط عمومی تحصیل در اتریش

برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل؛ بهتر است در رابطه با شرایط عمومی این کشور اطلاعات  بیشتری کسب نماییم. اتریش کشوری در قلب اروپای مرکزی است. کشور اتریش با کشور های آلمان، جمهوری چک،  ایتالیا و اسلوونی هم مرز است. زبان رسمی آن آلمانی است، ولی اکثر افراد در این کشور مخصوصا در وین، به زبان انگلیسی مسلط هستند. پایتخت اتریش، وین است. وین از جهت نحوه زندگی افراد در آن، برای یازدهمین سال متوالی به بهترین شهر دنیا لقب گرفته است. تحصیل در اتریش برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش را دارند، به این صورت می باشد که در ابتدا باید از یکی از دانشگاه های اتریش پذیرش گرفته و سپس برای دریافت ویزا اقدام نمایند.

برترین دانشگاه های کشور اتریش در شهر وین واقع شده است. این دانشگاه ها به جهت اعتبار و تنوع رشته ای، مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی دنیا مبدل شده است. البته که تحصیل رایگان در اتریش نیز بی اثر نبوده است. در ادامه به بررسی نکات مهم در خصوص تحصیل در اتریش می پردازیم.

تحصیل در مدارس اتریش

کشور اتریش دارای مدارس دولتی و خصوصی می باشد. اکثر مدارس در اتریش، دولتی هستند. این بدین معنی است که تحصیل در این مدارس به صورت رایگان انجام می شود و هیچگونه هزینه ای برای تحصیل در اتریش در این مدارس پرداخت نمی گردد. و لازم به ذکر است تحصیل در اتریش در مقاطع مدارس، از نظر کیفیت هم در سطح بالای آموزش هستند. تحصیل در اتریش از سن 6 سالگی برای آغاز تحصیل در مقطع دبستان اجباری می باشد. تحصیل در اتریش برای افراد بین 6 تا 15 سال اجباری است. از جمله کتاب ها و حمل و نقل از مدرسه تا منزل و بالعکس همگی به صورت رایگان امکان پذیر است. البته که مدارسی هستند که به صورت خصوصی فعالیت دارند و از افراد بابت خدماتی که ارائه می دهند، هزینه دریافت می کنند. ساختار زمانی و دوره ای مدارس اتریش در جدول زیر ارائه شده است:

ساختار تحصیلی مقطع تحصیلی مقاطع سن سال توضیح
ابتدایی ابتدایی ۱-۴ ۶-۹ ۴ تحصیلات ابتدایی
متوسطه میانجی متوسطه پایینی ۵-۸ ۱۰-۱۳ ۴ تحصیلات متوسطه میانجی
متوسطه مقطع متوسطه اکادمیک ۱۰-۱۷ ۸
متوسطه متوسطه بالایی ۱۴-۱۷ ۴ تحصیلات متوسطه بالایی
فنی حرفه ای پیش-فنی حرفه ای ۱۴-۱۵ ۱

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

کسانی که دارای مدرک دیپلم هستند نیز می توانند در دانشگاه های اتریش در مقاطع کارشناسی  ادامه تحصیل دهند. بدین منظور برای اینگونه دانشجویان 3 دانشگاه : دانشگاه های ملی وین و دانشگاه پلی تکنیک تئو، شوله، فاخ هوخ شوله وجود دارد . هر کدام از این دانشگاه ها دارای شرایط خاصی می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • دانشگاه ملی وین و دانشگاه پلی تکنیک تئو

  دانشجویان بایستی در دانشگاه های ایران قبول شده باشند و 30 الی 40 واحد درسی  را حداقل گذرانده باشند. این دانشگاه در مقاطع مختلف دارای شرایط سنی می باشد. سن مناسب در مقطع کارشناسی 21 سال، کارشناسی ارشد  28 الی 29 سال و مقطع دکتری 40 سال می باشد. شهریه این دانشگاه بر اساس رشته متفاوت می باشد ولی تقریبا هر ترم 700 الی 800 یورو می باشد.

 • شوله

  این دانشگاه ها معمولا محدودیت سنی برای دانشجویان اعمال نمی کنند. دانشجویان با مدرک دیپلم 12 ساله می توانند در این دوره ها شرکت کنند. این دوره ها عموما دوره های بیزنسی هستند. هزینه تحصیل در این دوره ها بین 9 الی 11 هزار یورو می باشد. نکته حائز اهمیت در این دانشگاه این است که دانشجویان حق کار کردن و اخذ ویرای همراه ر ا ندارند.

 • فاخ هوخ شوله

  این دوره ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی می باشد که به زبان آلمانی تسلط ندارند. هزینه تحصیل در این دوره های زبان بین 3 الی 4 هزار یورو است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی امکان پذیر است. تحصیل در اتریش در دانشگاه های رایگان در مقطع لیسانس، نیاز به این دارد که از داخل کشور ایران قبولی دانشگاه سراسری را داشته باشند و یا در حال تحصیل در دانشگاه های دولتی ایران باشند. برای اینکه شخص بتواند در دانشگاه های رایگان کشور اتریش مشغول به تحصیل شود، باید سطح زبان آلمانی را تا حد B1  بداند.البته که تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی هم مقدور هست اما این دانشگاه ها دیگر دولتی نبوده و از زمره دانشگاه های خصوصی به حساب می آید که حداقل سطح زبان آیلتس 6 آکادمیک را نیاز دارد. از اصلی ترین مدارک برای تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس، دیپلم 12 ساله می باشد. عموما دوره های لیسانس در کشور اتریش، 4 ساله می باشد و شخص دانشجو می تواند از امتیاز کار دانشجویی در این کشور استفاده کند. ارائه نامه عدم منع تحصیل در اتریش نیاز می باشد.

 • مدارک هویتی
 • عکس ۴*۳
 • دیپلم ۱۲ ساله
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان آیلتس نمره ۶ یا زبان آلمانی B2
 • گواهی عدم منع تحصیل

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد هم ممکن است. در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان می توانند تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. تحصیل در  اتریش در مقطع کارشناسی ارشد تقریباً دو سال است. برای اینکه شخص بتواند در دانشگاه های رایگان کشور اتریش مشغول به تحصیل شود، باید سطح زبان آلمانی را تا حد B1  بداند.البته که تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی هم مقدور هست اما این دانشگاه ها دیگر دولتی نبوده و از زمره دانشگاه های خصوصی به حساب می آید که حداقل سطح زبان آیلتس 6 آکادمیک را نیاز دارد. مدارک زیر برای دریافت ویزای تحصیل در اتریش و همچنین پذیرش تحصیلی نیاز است.

 • مدارک هویتی
 • عکس ۴*۳
 • مدرک دیپلم ۱۲ ساله
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان آیلتس نمره 6,5 یا زبان آلمانی C1
 • ارائه مدرک لیسانس
 • گواهی عدم منع تحصیل

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش

دکتری یک دوره تحصیلی آموزش عالی می باشد که پس از تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به صورت تخصصی برگزار خواهد شد و عموما در مقوله های تخصصی مورد آموزش قرار خواهد گرفت. برای تحصیل در مقطع دکتری در اتریش، دانشجو باید بتواند یک استاد راهنما پیدا کند. طول دوره دکتری در اتریش معمولاً بین ۳ تا ۵ سال است، دریافت پذیرش در مقطع دکتری به طورکلی نسبتا دشوار تر از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. تحصیل دکتری در اتریش بیشتر نوعی شغل به حساب می آید؛ چرا که بیشتر تحقیق و بررسی پروژه های علمی و عملی می باشد. به همین منظور فرد متقاضی باید دارای معدل بالا، مقالات بین المللی منتشر شده، رزومه های پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد باشد و  توصیه نامه و انگیزه نامه را به دانشگاه و سفارت ارائه نماید.  البته که سطح زبان پیشرفته نیاز است. برخی به زبان آلمانی و برخی به زبان انگلیسی.

بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه به طور کلی با کمک هزینه تحصیلی فرق دارد. بورسیه به معنای تقبل هزینه های تحصیل و زندگی فرد به جهت مفید بودن برای جامعه و دولت آن کشور میزبان می باشد. اما کمک هزینه تحصیلی که به آن فاند گفته می شود، برخی از هزینه های تحصیل را صرفا برای دانشجو متقبل می شوند. اگر چه بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت از طریق تحصیل، تمایل دارند که برای ادامه تحصیل در اتریش بورسیه دریافت کنند. افراد می توانند با توجه به شرایط خود و شرایط دانشگاه مورد نظر خود، اقدام به دریافت بورسیه نمایند. برنامه های بورسیه تحصیل در اتریش در ادامه برای شما ذکر خواهد شد. نحوه درخواست بورسیه تحصیل در اتریش به صورت های زیر می باشد. برای درخواست فرد متقاضی ابتدا باید، برای یک دوره کارشناسی ارشد یا دکتری در دانشگاه علوم کاربردی درخواست دهد و مدارک کامل خود را ارسال کند. الزامات درخواست بورسیه به شرح زیر است :

 • نیاز مالی

  متقاضی باید نیاز مالی برای تحصیل خود را نشان دهند.

 • پیشرفت درسی و مطالعاتی

  بهتر است که شخص بعد از ورود خود در حال پیشرفت درسی باشد و کار تحصیل خود را به درستی پیش ببرد.

انواع بورس تحصیلی در اتریش بشرح زیر است :

 • بورس تحصیلی کارشناسی ارشد MARIHE

  این بورسیه یک برنامه کاربردی برای آموزش است که توسط اتحادیه اروپا ارائه می شود که همه ملیت ها اجازه شرکت داشته باشند. هدف آن ارتقاء و نوآوری سطح دانشگاه ها برای افزایش جذابیت منطقه اروپا می باشد.  برای دوره تحصیلی به مدت چهار ترم 12000 یورو هزینه در نظر گرفته شده است.

 • بورس دانشگاه وین PHD COQUS

  این بورس تحصیلی در دانشگاه وین و مرکز سیستم های کوانتومی می باشد که دانشجویان را بر اساس دستاورد های علمی و پژوهشی آن ها انتخاب می کنند. دانشگاه وین یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های اروپا می باشد که این بورس را ارائه می دهد. حقوق به مبلغ 2000 یورو در ماه در نظر گرفته شده است.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی،  از اصلی ترین نکاتی که در نظر می گیرند، بحث تامین هزینه ها و چگونگی گذران زندگی در کشور مقصد می باشد. هزینه هایی مانند هزینه های اسکان و یا خوابگاه، خوراک، حمل و نقل. البته بحث ارائه تمکن مالی با تامین هزینه های زندگی در اتریش فرق دارد. بحث تمکن مالی برای دانشگاه که برای تامین هزینه های پیش بینی شده در حساب بانکی شخص در کشور مبدا طی نامه تمکن مالی به سفارت ارائه می شود. هزینه زندگی هر دانشجو با توجه به شرایط خاص خودش، تفاوت دارد. به بیان دیگر، سبک زندگی اشخاص با یکدیگر متفاوت می باشد. اما به طور میانگین هزینه زندگی دانشجویی برای یک شخص عادی بین 800 الی 1500 یورو در نظر گرفته می شود. برای تحصیل در اتریش باید به هزینه های زندگی در این کشور که در جدول زیر درج شده است، توجه کرد.

مواد غذایی قیمت ها
شیر (1 لیتر) 1.08 یورو
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 17.04 یورو
سینه مرغ (1 کیلوگرم) 10.06 یورو
بلیط یک طرفه 2.40 یورو
تاکسی 1 کیلومتر 2.00 یورو
آپارتمان 1 خوابه ( داخل شهر ) 724.65 یورو
آپارتمان 1 خوابه ( خارج از شهر) 577.29 یورو

کار دانشجویی ضمن تحصیل دراتریش

در کنار تحصیل در اتریش، افراد می توانند با کار دانشجویی؛ یعنی کار نیمه وقت غیر تخصصی، تا حدودی هزینه های خود را کاهش دهند. نکته بسیار مهمی که شخص دانشجوی تحصیلی در اتریش باید بداند، این است که با کار دانشجویی، شخص موظف به پرداخت مالیات نیست. کار دانشجویی همراه و همزمان با تحصیل در اتریش، با توجه به مقطع تحصیلی شخص متفاوت خواهد بود. بدین معنی که می تواند از مقطع لیسانس تا دکتری بسیار متفاوت باشد. اما میانگین ساعاتی که دانشجو می تواند به همراه تحصیل خود در اتریش، مشغول به کار نیمه وقت و غیر تخصصی شود، 20 ساعت در هفته می باشد.  دانشجویان در کشور اتریش، با کار دانشجویی و نیمه وقت، می توانند تا حدودی هزینه های خود را مدیریت کنند، اما اگر در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل باشند، هزینه های این دانشگاه باید از کشور مبدا تامین شود.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در اتریش

افرادی که با تحصیل در اتریش می خواهند خانواده خود را به همراه خود ببرند، می توانند از این راه اقدام کنند و وارد کشور اتریش شوند. به طور کلی همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال مجرد گفته می شود. این اشخاص می توانند شخص اصلی را در مشیت خود داشته باشند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این زمینه می تواند بهترین راهنمایی ها را به شما ارائه دهد. اما به عنوان یک توصیه حقوقی باید خاطر نشان کنیم که بهتر است که  برای دریافت ویزای تحصیلی در اتریش، شخص اصلی به تنهایی اقدام کرده و پس از دریافت ویزای تحصیلی خود، اقدام به ارائه درخواست الحاق همراهان داشته باشد. ارائه تمکن مالی برای مدیریت هزینه های همراهان و ثبات مالی از جمله موارد لازم برای دریافت ویزای همراه برای تحصیل در اتریش می باشد. البته که سطح زبان آلمانی در حد اولیه برای همراهان مورد نیاز می باشد.

شخص باید برای الحاق خانواده خود، مدارک و الزامات زیر را ارائه دهد:

 • اصل سند ازدواج به همراه ترجمه به زبان آلمانی شناسنامه و ارائه مدارک هویتی اصل پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه
 • شناسنامه و ارائه مدارک هویتی
 • اصل پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه
 • اصل سند ازدواج به همراه ترجمه به زبان آلمانی
 • شناسنامه و ارائه مدارک هویتی
 • اصل پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه

دانشگاه های برتر اتریش

 همانطور که پیش تر گفته شد، تحصیل در اتریش به علت وجود تنوع رشته های تحصیلی و دانشگاه های برتر دنیا در این کشور، مثل دانشگاه زیگموند فورید، همواره از محبوبترین کشور ها برای تحصیل بوده است. در ادامه به بررسی دانشگاه های برتر عمومی این کشور خواهیم پرداخت.

 • دانشگاه دولتی در کشور اتریش

  تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی، در دانشگاه های دولتی و عمومی امکان پذیر است. این دانشگاه ها هزینه هایی بین 500 تا 750 یورو دارند و به زبان آلمانی تدریس خواهد شد. برای دریافت پذیرش از این دانشگاه ها، باید به مدرک زبان B1 آلمانی دست پیدا کرد و همچنین در دانشگاه های دولتی ایران مشغول به تحصیل بود و یا فارغ التحصیل بود. در ادامه به بررسی دانشگاه های خصوصی اتریش خواهیم پرداخت.

 • دانشگاه خصوصی در کشور اتریش

  تحصیل در اتریش در دانشگاه های خصوصی این کشور برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. این دانشگاه ها به این علت خصوصی نام گرفته است که هم به زبان انگلیسی تدریس می شوند، و هم دارای هزینه می باشد. یعنی شهریه های این دانشگاه ها از 4000 یورو تا 17000 یورو متغیر می باشد. برای تحصیل در اتریش در این دانشگاه ها باید به سطح زبان آیلتس 6.5 مسلط بود.

دانشگاه های کشور اتریش از رتبه و رنکینگ جهانی بالایی برخوردار می باشد. در ادامه به معرفی دانشگاه های برتر در اتریش می پردازیم:

رتبه جهانی نام دانشگاه
۱۷۵ دانشگاه وین
۱۹۹ دانشگاه تکنولوژی وین
۳۶۳ دانشگاه گراتس
۴۵۶ دانشگاه لینز
۲۷۹ دانشگاه اینسبروک

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

طبیعتا برای تحصیل در اتریش،  نیاز به دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش است که ابتدا باید پذیرش از طرف دانشگاه های اتریش دریافت شود. زمانی که شخص، پذیرش تحصیلی را از دانشگاهی معتبر در اتریش دریافت کرد، می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام کند. موسسه حقوقی ملک پور در این راستا موارد مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیل در اتریش را برای شما اضافه کرده است.

 • ارائه و تکمیل فرم های درخواست ویزا
 • ارائه نامه تمکن مالی که از بانک کشور مبدا دریافت می کنید
 • ارائه گواهی و مدرکی مبنی بر اسکان موقت در اتریش مثل بوکینگ هتل
 • ارائه پذیرش رسمی از دانشگاه های اتریش

  خصوصی یا دولتی

 • پاسپورت با اعتبار بیش از 1 سال
 • تمام مدارک هویتی مانند شناسنامه، سند ازدواج( برای دریافت اقامت همراه) به همراه ترجمه آلمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از کشور مبدا
 • ارائه بیمه نامه دانشجویی تا سقف 30000 یورو
 • داشتن عکس پرسنلی مخصوص فرم های ویزا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت داروسازان به استرالیا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اتریش

پس از پایان رساندن تحصیل در اتریش برای اشخاصی که بعد از اتمام دوره تحصیلی خود شغل مورد نظر خود را پیدا می کنند، بسیار مفید است و می توان برای دریافت اقامت کاری این کشور اقدام کرد. در این بحث باید خاطر نشان کنیم که اگر می خواهید با تحصیل در اتریش، اقامت بلند مدت و دائم این کشور را دریافت کنید، باید بدانید که بعد از پایان یافتن دوره تحصیلی خود، نیاز دارید که از فرصت پس از تحصیل خود استفاده کنید و شغل مورد نظر خود را بیابید. بعد از 5 سال کار کردن مداوم در این کشور، می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. در سال های بعدی نیز درخواست تابعیت یا پاسپورت برای شما عزیزان مقدور می باشد. البته که دانستن سطح زبان آلمانی در حد حرفه ای و دانستن بخشی از تاریخ این کشور از الزامات دریافت تابعیت اتریش می باشد. در ادامه به موقعیت کار پس از تحصیل در اتریش خواهیم پرداخت.

موقعیت کار پس از تحصیل در اتریش

متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند پس از به پایان رساندن دوره تحصیلی خود، می توانند از فرصت یافتن شغل مورد نظر خود استفاده کنند. این مدت شش ماهه، بسیار می تواند در آینده شما تاثیر گذار باشد. چرا که در صورت یافتن شغل مد نظر خود، می توانید از اقامت کاری برخوردار شوید و مشغول به پرداخت مالیات و بیمه شوید و درخواست اقامت ای بلند مدت دیگر و همچنین دائم را داشته باشید. نکته بسیار مهمی که می توان در این قسمت بدان اشاره کرد این است که افراد پس از پایان یافتن تحصیل خود، از طریق سایت ها و موسسات کاریابی می توانند اقدام کنند. موسسه حقوقی ملک پور در کشور اتریش می تواند شما را به بهترین روش ممکن، راهنمایی کند و به شما کمک رسانی کند. این مقاله توسط گروه حقوقی موسسه حقوقی ملک پور نگارش و نوشته شده است و هر گونه رو نوشت و کپی از آن، غیر قانونی بوده و پیگیرد قانونی خواهد داشت.

در نمودار زیر می توانید تغییرات نرخ بیکاری در کشور اتریش در سال های اخیر را مشاهده نمایید:

نرخ بیکاری اتریش

سوالات متداول درباره تحصیل دراتریش

✅ آیا بدون مدرک زبان می توان در اتریش تحصیل کرد؟

در صورتی که شرایط خوبی داشته باشید می توانید با سطح پایینی از نمره زبان پذیرش بگیرید. در این حالت باید در کشور اتریش دوره زبان بگذرانید و پس از رسیدن به سطح مطلوب وارد دانشگاه شوید.

✅ آیا امکان تحصیل به صورت رایگان در اتریش وجود دارد؟

تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریباً رایگان است. به این معنا که از شما شهریه دریافت نمی کنند و فقط مبلغ کمی در سال برای هزینه های ثبت نام دریافت می کنند.

✅مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی کدامند؟

دیپلم ۱۲ ساله، مدرک پیش دانشگاهی، ریز نمرات، ارائه مدرک زبان آیلتس نمره ۶ یا زبان آلمانی B2.

✅حداقل سطح زبان آیلتس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چند است؟

 6 .

سخن پایانی درباره تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش، شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش و اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی در اتریش در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اتریش از بهرین کشور ها برای مهاجرت می باشد. تجربه ثابت کرده است که چه از نظر کار، چه از نظر تحصیل و حتی سرمایه گذاری، اتریش می تواند بهترین گزینه برای افراد باشد. دانشگاه های رایگان، روند سیستماتیک اعطای ویزا و شرایط مساعد زندگی، باعث شده است تا این کشور برای یازدهمین سال متوالی، به بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد مهاجر، تبدیل شود. تحصیل در اتریش می تواند برای بسیاری از افراد، بهانه مناسبی برای مهاجرت باشد. مجموعه حقوقی ملک پور با داشتن بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر حقوق بین الملل و مهاجرت در این زمینه خدمت رسان شما باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

1 پاسخ
 1. فردین نمایی
  فردین نمایی گفته:

  سلام میخواستم تو اتریش تحصیل کنم چون گفتین تحصیل در اتریش رایگانه. از کجا باید شروع کنم و شرایطش چیه.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *