تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در استرالیا، مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، ویزای تحصیلی استرالیا، تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا تحصیل در استرالیا موجب اخذ اقامت و پاسپورت استرایا می گردد؟ هزینه های تحصیل در استرالیا چقدر است؟ شرایط کار پس از تحصیل در کشور استرالیا چگونه است؟ از آنجایی که کشور استرالیا به دلیل داشتن اقتصادی قوی و همچنین بهره مندی از امکانات و رفاه اجتماعی مطلوب؛ از جمله محبوب ترین کشورها جهت مهاجرت محسوب می گردد، تلاش نمودیم شرایط تحصیل در استرالیا را دراین مقاله شرح دهیم. در صورتی که با مطالعه این نوشتار همچنان سوالاتی برای شما درزمینه مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا و یا سایر کشورها وجود داشت، می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور از طریق تماس تلفنی و یا به صورت آنلاین تماس گرفته و مشاوره تخصصی و رایگان توسط آنها دریافت نمایید.

تحصیل در استرالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • کشور استرالیا برای تحصیل
 • تحصیل درمدارس استرالیا
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا
 • تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا
 • بورسیه تحصیلی در استرالیا
 • مزایای تحصیل در استرالیا
 • تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان
 • هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا
 • کار دانشجویی در استرالیا
 • شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا
 • معرفی دانشگاه های برتر استرالیا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
 • موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در استرالیا
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در استرالیا
 • سخن پایانی در زمینه تحصیل در استرالیا

درباره کشور استرالیا

کشور استرالیا سالانه پذایرای مهاجران بسیاری است که تمایل به تحصیل در استرالیا دارند؛ چرا که این کشور همگام با متد آموزشی روز دنیا پیش رفته و در برخی مواقع در این زمینه پیشگام نیز بوده است. نظام آموزشی که در کشور استرالیا حاکم است با متد آموزشی انگلستان و آمریکا هماهنگی بسیاری دارد و از این رو از جمله کشورهای بسیار با کیفیت در زمینه آموزش و پرورش محسوب می گردد. در کنار نظام آموزشی قوی از جمله عواملی که موجب مهاجرت گسترده کلیه اتباع دیگر کشورها به استرالیا می شود، کیفیت بالای زندگی و رفاه اجتماعی و همچنین بازار کار پویا در این کشور است.

کشور استرالیا

بازار پررونق کار این کشور مدیون رشد اقتصادی بسیار  استرالیا در سالهای اخیر می باشد که زمینه کار در کلیه رشته ها به خصوص رشته های  فنی و مهندسی را فراهم نموده است. از دیگر عواملی که کشور استرالیا را به جهت مهاجرت پرطرفدار نموده شرایط مناسب آب و هوایی می باشد. شهر کانبرا پایتخت استرالیا و شهرهای ملبورن، سیدنی و پرت از جمله شهرهای پرجمعیت این کشور محسوب می گردند. واحد پول استرالیا، دلار استرالیا است و جمعیت این کشور چیزی بالغ بر25.421.200 نفر است و مساحتی حدود7.692.024 کیلومتر مربع این جمعیت را در خود جای داده است. زبان انگلیسی زبان رسمی استرالیا است که می توان از آن به عنوان افزاینده میزان علاقه مهاجران به جهت مهاجرت به استرالیا نیز نام برد. در ادامه مقاله می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با تحصیل در استرالیا کسب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

تحصیل درمدارس استرالیا

تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف مدرسه برای متقاضیان زیر 18 سال امکان پذیر خواهد بود. کودکان از سن 7 سال وارد مدرسه می شوند و تا 12 الی 13 سالگی در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند پس از اتمام مقطع ابتدایی وارد مقطع دبیرستان می گردند. مقطع دبیرستان را باید تا سنین 17 الی 18 سالگی به اتمام برسانند. پس از اتمام تحصیل در مقطع دبیرستان وارد دانشگاههای استرالیا می گردند. دانش آموزانی که به تحصیل در کالج علاقمند هستند، از سن 15 الی 18 سالگی می توانند به جای تحصیل در دبیرستان در کالج به ادامه تحصیل بپردازند.

مدارس در استرالیا به دو صورت هستند دولتی و غیر دولتی. مدارس دولتی که در آن می توان به صورت رایگان در استرالیا  تحصیل نمود، تنها برای افرادی که اقامت کشور استرالیا و یا پاسپورت این کشور را داشته باشند امکان پذیر است و مدارس غیردولتی بیشتر مورد استفاده دانش آموزان بین المللی از سایر کشورها می باشد. این مدارس به صورت معمول شبانه روزی هستند که در این صورت امکان تحصیل در مدارس استرالیا بدون حضور والدین برای دانش آموزان میسر خواهد بود. البته والدین این دانش آموزان می توانند فرزند خود را همراهی کنند. کشور استرالیا به دانش آموزان بین المللی که تمایل به تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا را دارند این امکان را فراهم ساخته که والدین و همچنین خواهر و برادر زیر 18 سال خود را با ویزایی تحت عنوان گاردین (Guardian)  همراه خود در استرالیا داشته باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی در دانشگاههای مطرح این کشور امکان پذیر خواهد بود. دانشگاههایی تحت عنوان دانشگاههای گروه 8، دانشگاه وسترن و همچنین دانشگاه سیدنی از جمله شناخته شده ترین دانشگاهها در کشور استرالیا هستند و به دلیل سابقه بالا و سطح آموزشی عالی، بسیار مورد توجه هستند. به جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا بهتر است متقاضیان دوره فاندیشن را در کالج های این کشور سپری کنند تا بهتر با محیط علمی استرالیا آشنا شده، سطح تسلط به زبان خود را نیز ارتقا داده و با آمادگی بیشتری وارد دانشگاههای این کشور شوند. چنانچه معدل متقاضی بالای 15 باشد گذراندن دور فاندیشن اختیاری  و در صورتی که کمتر از15 باشد، گذراندن این دوره الزامی می گردد. همچنین متقاضی باید ریز نمرات، دیپلم 12 ساله  و مدرک زبان انگلیسی آیتلس با نمره 6 را نیز ارائه دهد. تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی 4 سال به طول می انجامد. شهریه تحصیل در دانشگاههای استرالیا بسته به مققطع تحصیلی، رشته و همچنین دانشگاه انتخابی متفاوت خواهد بود و به صورت کلی بین 20 الی 30 هزار دلار می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد به مدرک زبان انگلیسی معادل آیلتس 6.5 نیاز دارد. از دیگر نکات مهم در رابطه با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توان به داشتن معدل بالا در مقطع کارشناسی و همچنین مقالات قوی اشاره نمود. افرادی که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا را انتخاب نموده اند می توانند در هفته 20 ساعت به صورت نیمه وقت کار کنند و البته در تعطیلات امکان کار تمام وقت نیز در استرالیا وجود دارد. با کار ضمن تحصیل در استرالیا می توان بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و کار را تامین نمود که این مطلب از جمه نکات مثبت تحصیل در استرالیا تلقی می گردد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و ارائه پایان نامه ای قوی در این مقطع می تواند شرایط تحصیل دکترا در این کشور را فراهم سازد که این نکته نیز می تواند بسیار مطلوب باشد. متقاضیانی که از دانشگاههای مطرح استرالیا در مقاطع مختلف فارغ التحصیل می شوند می توانند وارد بازار کار پویا و پیشرفته این کشور گردند و با یافتن کار مناسب که به دلیل تحصیل در بهترین دانشگاهها از شانس بسیار برخوردار هستند شرایط اقامت کاری و در نهایت اقامت دائم و پاسپورت را فراهم نمایند.

تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا

تحصیل در مقطع دکترا در کشور استرالیا به یک استاد راهنما، رزومه تحقیقاتی قوی، کلیه نمرات و ریز نمرات در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدرک آیلتس 7 که بدون آن شرایط دشوار خواهد شد، نیاز دارد. البته معمولا استاد راهنما و یا سوپروایزر از قبل با متقاضی مصاحبه ای خواهد داشت. از دیگر مدارکی که جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاههای استرالیا به آن نیاز خواهد بود داشتن مقالات معتبر در isi است. اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا نیز امکان پذیر می باشد و از جمله نکات مثبت می توان به استقبال کشور استرالیا و پشتیبانی از پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی اشاره نمود. در صورتی که متقاضی تحصیل در استرالیا، رزومه تحقیقاتی قوی، مقالات isi معتبر، پشتیبانی استاد راهنما و همچنین مدرک آیلتس 7 داشته باشد؛ شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا خواهد داشت، که با این شرایط به راحتی می تواند زندگی خود در این کشور را تامین نماید. هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا بدون بورسیه در حدود 20 الی 30 هزار دلار استرالیا در سال خواهد بود. دانشجویان دکترا در استرالیا 30 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت و در تعطیلات به صورت تمام وقت می توانند مشغول به کار باشند.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

تحصیل در استرالیا به صورت کلی شامل هزینه می شود و دانش آموزان و دانشجویان بین المللی باید بابت تحصیل، هزینه آن را پرداخت کنند. البته کشور استرالیا به افرادی که دارای رزومه های تحصیلی بسیار قوی هستند، تحت شرایطی بورسیه تحصیلی اعطا می کند که به آنها جهت تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی کمک نماید. در کشور استرالیا اغلب به متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا، بورسیه تحصیلی اعطا می شود که شرایط خاصی برای دریافت آن وجود دارد نظیر، مدرک آیلتس با نمره 7، مقالات معتبر در  ISI و همچنین داشتن یک استاد راهنما و یا سوپروایزر که از قبل با متقاضی تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا مصاحبه نموده و تمایل به استفاده وی در پروژه های علمی داشته باشد، انگیزه نامه قوی و همچنین داشتن توصیه نامه از دو استاد در مقطع قبلی نیز مورد نیاز است. به صورت کلی می توان گفت به جهت اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا متقاضی باید از رزومه بسیار قوی علمی برخوردار باشد.

مزایای تحصیل در استرالیا

 • امکان اخذ اقامت برای والدین و خواهر و برادر، برای متقاضیان زیر 18 سال
 • هزینه های زندگی امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال برای متقاضیان متأهل
 • امکان اقامت پس از تحصیل و جستجوی کار به مدت 18 ماه
 • دانشگاه های استرالیا به علت دارا بودن بهترین متد های آموزشی همچون متد های به کار رفته در دانشگاه های آمریکا و انگلیس، سالانه پذیرای خیل عظیمی از دانشجویان می باشند.
 • ارائه بهترین خدمات شهروندی
 • آب و هوای خوب
 • وجود فرصت های شغلی مناسب تقریبا برای همه گرایش ها و رشته ها

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

مهم ترین مسئله ای که ذهن دانش آموزان مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا را به خود مشغول کرده است آیا  اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان در مدارس و کالج ها امکان پذیر است؟ کشور استرالیا به دلیل دارا بودن امکانات کامل و سطح بالای آموزشی مکانی مناسب برای تحصیل دانش آموزان در تمام سنین می باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا و در کالج های این کشور بایستی معادل ۴٫۵ آیلتس باشد. کالج ها با ارائه دوره فاندیشن برای دانش آموزان با ارتقاء سطح زبان و همچنین ارائه دوره های تحصیلی، آنها را برای ورود به دانشگاه ها آماده می کنند.

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی تنها در صورتی امکان پذیر  است که دانشجو تحصیلات خود را حداقل برای دوره فاندیشن در استرالیا گذرانده باشد بدین معنی که متقاضی یک دوره تحصیلی قبل از دانشگاه در استرالیا گذرانده باشد، در غیر اینصورت متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های استرالیا باید مدرک زبانی معادل نمره ۶ آیلتس ارائه نماید. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی و همچنین نوع مدارس و دانشگاههای آن متغیر می باشد. لازم به ذکر است برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی، تحصیل رایگان امکان پذیر نخواهد بود و به جهت تحصیل در استرالیا باید شهریه مدارس و دانشگاهها پرداخت گردد. تحصیل در استرالیا تنها برای افرادی که پاسپورت استرالیا و یا اقامت دائم این کشور را دارند، رایگان خواهد بود. در ادامه شهریه تحصیل در استرالیا و همچنین هزینه زندگی در این کشور در جداول ذیل بررسی می گردد.

 • شهریه تحصیل در استرالیا
ردیف مقطع تحصیلی شهریه ( دلار استرالیا)
1 دبستان 7،800الی  30،000
2 دبیرستان 4،000الی   22،000
3 کالج 10،000الی  20،000
4 کارشناسی 10،000الی   25،000
5 کارشناسی ارشد 15،000الی  30،000
6 دکترا 14،000الی  35،000
 • هزینه های زندگی در استرالیا
ردیف عناوین هزینه ها (دلار استرالیا)
1 اجاره ماهانه آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر 1،697.57
2 اجاره ماهانه آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز 1،294.64
3 اجاره ماهانه آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 2،700.51
4 اجاره ماهانه آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 1،904.98
5 قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 7،933.46
6 قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 5،839.12
7 شیر (1 لیتر) 1.50
8 نان شیرینی تازه (500 گرم) 2.66
9 برنج (1 کیلوگرم) 2.65
10 تخم مرغ ( 12عدد) 4.33
11 پنیر محلی (1 کیلوگرم) 9.29
12 مرغ (1 کیلوگرم) 10.55
13 گوشت گاو (1 کیلوگرم) 15.28
14 سیب (1 کیلوگرم) 4.25
15 موز (1 کیلوگرم) 3.43
16 گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 5.10
17 سیب زمینی (1 کیلوگرم) 3.25
18 پیاز (1 کیلو گرم) 2.56
19 آب (بطری 1.5 لیتری) 2.17
20 غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط 80.00
21 بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 4.20
22 تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) 2.00
23 بنزین (1 لیتر) 1.46
24 شارژ برای آپارتمان 85 متر مربع 201.60
25 اینترنت 73.76
26 1 دقیقه. تعرفه محلی پیش پرداخت تلفن همراه (بدون تخفیف و برنامه) 0.29
 • نمودار هزینه های زندگی در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا

دانشجویان بین المللی که تحصیل در استرالیا را انتخاب می کنند از آنجایی که تحصیلشان رایگان نیست، می توانند با کار نیمه وقت بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. طبق قوانین کشور استرالیا دانشجویان بین المللی در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند 20 ساعت در هفته به صور ت نیمه وقت کار کنند. در تعطیلات نیز اجازه کار تمام وقت خواهند داشت. از این رو می توانند تا حدود 60 درصد از هزینه های خود را تامین نمایند و همچنین با جامعه استرالیا به صورت بهتری ادغام گردند. البته لازم به ذکر است تامین هزینه های تحصیل و زندگی به شغلی که متقاضی تحصیل در استرالیا به صورت پاره وقت مشغول می گردد ارتباط مستقیمی خواهد داشت. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیر قانونی می باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا

متقاضیانی که مشغول به تحصیل در استرالیا هستند و تمایل دارند خانواده خود را همراه خود در استرالیا داشته باشند به دو دسته زیر 18 سال و بالای 18 سال تقسیم می گردند. دانش آموزانی که زیر 18 سال هستند و در کشور استرالیا مشغول به تحصیل در مدارس هستند، می توانند یکی از والدینشان را در کنار خود تحت عنوان ویزای گاردیت داشته باشند؛ که نکته جالب توجه و مثبت امکان الحاق خواهر و برادر و همچنین دیگر والدین وی پس از یک وقفه کوتاه خواهد بود. در صورتی که متقاضی تحصیل در استرالیا بالای 18 سال داشته و همچنین متاهل باشد، می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را در استرالیا همراه خود داشته باشد. از جمله نکات مهم و مثبت در رابطه با دانشجویان بین المللی متاهل در استرالیا می توان به، اجازه کار تمام وقت همراه (همسر) اشاره داشت. در صورتی همسر دانشجو، به زبان انگلیسی تسلط داشته و دارای تخصص و رزومه قوی باشد، شانس کاریابی بالایی خواهد داشت.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در دانشگاه ملی استرالیا

فایل صوتی این ویدئو

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

دانشگاههای استرالیا از جمله برترین دانشگاههای جهان هستند که از بین 100 دانشگاه برتر در دنیا 8 تای آنها متعلق به کشور استرالیا است. لازم به ذکر است دانشگاههای استرالیا در رشته های علوم انسانی، فنی و مهندسی، هنر، علوم زیستی، علوم اجتماعی و همچنین علوم فیزیک جزء 50 دانشگاه برتر جهان محسوب می گردد. در ادامه با برخی از این دانشگاهها آشنا خواهید شد.

نام دانشگاه آدرس وب سایت
دانشگاه ملی استرالیا http://www.anu.edu.au/study/information-for/international-students
دانشگاه کانبرا http://www.canberra.edu.au/international
دانشگاه کاتولیک استرالیا https://www.acu.edu.au/international
دانشگاه چارلز استوری http://www.csu.edu.au/international
دانشگاه مککری https://www.mq.edu.au/international.php
دانشگاه جنوب شرقی http://scu.edu.au/international/
دانشگاه سیدنی http://sydney.edu.au/future-students
دانشگاه تکنولوژی، سیدنی http://www.uts.edu.au/future-students/international
دانشگاه وولونگونگ https://www.uow.edu.au/future/international/index.html
دانشگاه گریفیت http://www.griffith.edu.au/international
دانشگاه ملی استرالیا http://www.anu.edu.au/study/information-for/international-students

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

به منظور تحصیل در استرالیا باید در ابتدا از دانشگاههای مورد نظر و یا مدارس آن پذیرش اخذ نمود و بعد جهت اخذ ویزای استرالیا اقدام نمود. در ادامه به جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا مدارک مورد نیاز خدمت شما سروران شرح داده خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا:

 • پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • ریز نمرات کلیه مقاطع تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
 • ارائه سوابق کاری

  در صورت وجود

 • ارائه مدرک زبان

  در صورت تمایل به اخذ پذیرش مدارس نیازی به ارائه مدرک زبان نیست

 • ارائه مدراک تحصیلی مقاطع سپری شده با ترجمه رسمی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا:

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه
 • ارائه کلیه مدارک هویتی نظیر شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
 • ارائه سوابق کاری

  در صورت وجود

 • ارائه فرم های تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه گواهی الکترونیکی ثبت نام

موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا

افرادی که تحصیل در استرالیا را انتخاب می کنند پس از فارغ التحصیلی می توانند به مدت 18 ماه در کشور استرالیا اقامت داشته به دنبال کار بگردند. در مدت این 18 ماه نیز می توانند به صورت تمام وقت بدون محدودیت به کار مشغول گردند. اگر تمایل به اخذ اقامت کاری استرالیا دارند باید کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابند تا موفق به اخذ اقامت کاری و در نهایت شرایط اخذ اقامت دائم را فراهم نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به سطح آموزش در دانشگاههای استرالیا شانس کاریابی پس از فارغ التحصیلی برای متقاضیان بسیار بالاست چرا که در حین تحصیل به تسلط کافی به زبان انگلیسی رسیده اند. همچنین زمان کافی جهت ادغام و برقراری رابطه با جوامع استرالیا را داشته اند که این امر در رابطه با کاریابی در استرالیا بی تاثیر نخواهد بود. در دیگر نکات مثبت در راطه با کشور استرالیا نرخ بیکاری نسبتا پایین آن است که در سالهای اخیر با سیر نزولی همراه بوده است. نرخ بیکاری استرالیا در سال های اخیر را در نودار ذیل مشاهده می کنید.

در نمودار زیر می توانید از تغییرات نرخ بیکاری در استرالیا در سال های اخیر مطلع شوید:

نرخ بیکاری استرالیا

گام به گام تا کار در خارج از کشور

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید به تنهایی ( بدون کمک وکیل مهاجرت ) در خارج از کشور کار پیدا کرده و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایید.

راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا خود به تنهایی نمی تواند موجب اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا گردد اما می تواند زمینه ساز این امر مهم باشد بدین طریق که زمانی که متقاض تحصیل در استرالیا فارغ التحصیل می گردد باید از طریق برنامه های مهاجرتی استرالیا اقدام نموده و اقامت استرالیا را اخذ نماید. افرادی که در کشور استرالیا تحصیل می کنند پس از اتمام تحصیل می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای 489 تغییر دهند و به مدت 18 ماه در کشور استرالیا اقامت نموده و به جستجوی کار بپردازند که لازم به ذکر است ویزای 489 استرالیا قابل تمدید نمی باشد و متقاضی ظرف 18 ماه باید کار مناسب یافته و استخدام گردد. در صورت یافتن کار مناسب و مطابق با رشته تحصیلی می تواند ویزای کاری استرالیا را اتخاذ نمایند. پس از 4 سال کار و زندگی در کشور استرالیا می توانند جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. پس از دریافت کارت اقامت دائم استرالیا مدت 2 الی 3 سال بعد می توانند جهت دریافت پاسپورت و تابعیت به اداره مهاجرت استرالیا مراجعه نموده و درخواست خود را ارائه دهند.

سوالات متداول درباره تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا چقدر خواهد بود؟

بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی فرد، این هزینه می تواند برای مدرک لیسانس بین 10،000 تا 25،000 دلار باشد. برای کارشناسی ارشد ،  بین 15هزار دلار تا 30000 دلار باشد و برای مدرک دکترا ، این میزان می تواند بین 14000 دلار تا 35000 دلار باشد.

آیا می توانم بطور رایگان در استرالیا تحصیل کنم؟

تحصیل در استرالیا به صورت کلی شامل هزینه می شود و دانش آموزان و دانشجویان بین المللی باید بابت تحصیل، هزینه آن را پرداخت کنند. البته کشور استرالیا به افرادی که دارای رزومه های تحصیلی بسیار قوی هستند، تحت شرایطی بورسیه تحصیلی اعطا می کند که البته بیشتر برای مقطع دکتری امکانپذیر است.

آیا در صورت تحصیل در مدارس استرالیا، خانواده دانش آموز می تواند ویزای همراه اخذ نمایند؟

دانش آموزانی که زیر 18 سال هستند و در کشور استرالیا مشغول به تحصیل در مدارس هستند، می توانند یکی از والدینشان را در کنار خود تحت عنوان ویزای گاردیت داشته باشند، البته، الحاق خواهر و برادر و دیگر والدین وی نیز پس از یک وقفه کوتاه امکانپذیر خواهد بود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا کدامند؟

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه، ارائه کلیه مدارک هویتی نظیر شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه، ارائه انگیزه نامه، ارائه سوابق کاری در صورت وجود.

سخن پایانی درباره تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا، شرایط تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم، تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان و امکان کار پس از تحصیل در استرالیا در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. کشور استرالیا به دلیل سطح رفاهی بالای و همچنین خدماتی که شهروندان دریافت می کنند در یکی از مقصدهای اول جهت مهاجرت می باشد. تحصیل در استرالیا می تواند شرایطی را فراهم آورد که به کار و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا منجر گردد. داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی می تواند این شرایط کاریابی و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت را راحتتر نماید. از دیگر نکات مثبت تحصیل در استرالیا می توان به اجازه ورود همراه و همچنین اجازه کار و تحصیل وی در استرالیا اشاره داشت. در این نوشتار تلاش نمودیم کله شرایط تحصیل در استرالیا را خدمت شما سروران شرح نماییم تا با اطلاعات کافی تصمیم درست را اتخاذ نمایید. در صورتی که سوالی در این رابطه می توانید ابهامات خود را در قسمت دیدگاهها و یا به صورت گسترده تر در بخش پرسشوئ پاسخ همگانی مطرح نمایید و در کمترین زمان به پاسخی صحیح و شفاف دست یابید. موسسه حقوقی ملک پور برای عزیانی که تمایل به مهاجرت دارند و در انتخاب مسیر و مقصد مناسب به جهت مهاجرت سردرگم هستند این امکان را فراهم ساخته که با تماس به کلیه دفاتر از مشاوره رایگان تلفنی بهرمند شده و شرایط خود را بررسی نموده و اطلاعات بسیاری در رابه با کشورهای مناسب به جهت مهاجرت کسب کنند.

3 پاسخ
 1. احمد
  احمد گفته:

  ممنون از مقاله خوبتون، یه سوال داشتم از خدمتتون،برای گرفتن مستر مجدد استرالیا پذیرش با فاند میده ؟ یا مستر مجدد ویزا نمیشه معمولا ؟
  ممنونم

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   سلام برای اخذ پذیرش مستر مجدد باید شرایط شما به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. داشتن سطح زبان مناسب، نمرات و معدل بالا، مقالات بین المللی و … برای دریافت بورس الزامی می باشد. برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. عباس یوسف زاده
  عباس یوسف زاده گفته:

  سلام برای تحصیل در استرالیا چقدر باید تمکن مالی داشته باشیم؟ ممنونم اگه سریع جوواب بدید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *