تحصیل در اسلوونی  ، تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی از جمله مسائلی هستند که در این مقاله مورد بحث و تحلیل علمی قرار می گیرند. شرایط تحصیل در کشور اسلوونی به چه صورت است؟ اسناد و مدارکی که برای تحصیل در اسلوونی باید ارائه داد شامل چه مواردی هستند؟ آیا امکان برخورداری از شرایط تحصیل رایگان در اسلوونی فراهم است؟ با توجه به تقاضای مهاجرین از طریق تحصیل در اسلوونی بر آن شدیم تا این مقاله را به تحریر در آوریم. امیدواریم که پس از مطالعه این مقاله سوالات اصلی شما پیرامون تحصیل در اسلوونی پاسخ داده شوند ولی چنانچه ابهام دیگری در ارتباط با تحصیل در کشور اسلوونی و یا سایر کشورها برای شما پیش آمد به شما پیشنهاد می کنیم که با متخصصان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های تلفنی رایگان برخوردار شوید.

تحصیل در اسلوونی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در اسلوونی
 • تحصیل درمدارس اسلوونی
 • تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسلوونی
 • تحصیل در مقطع دکتری در اسلوونی
 • تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی
 • تحصیل به همراه بورس تحصیلی در اسلوونی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در اسلوونی
 • کار دانشجویی در اسلوونی
 • تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی
 • برسی ویزای همراه در اسلوونی
 • دانشگاه های برتر در اسلوونی
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی در اسلوونی
 • موقعیت کار پس از تحصیل در اسلوونی
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اسلوونی
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در اسلوونی
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل در اسلوونی

جمهوری اسلوونی یکی در حال حاضر در زمره کشورهای با مناظر طبیعی زیبا می باشد. تا اواسط سال 1991، کشور اسلوونی پیش از اینکه به استقلال برسد، یکی از کشورهای تحت حکومت یوگوسلاوی به شمار میرفت. پس از اینکه این کشور به استقلال رسید، حکومت جدید خود را با رفراندوم اعلام کرد. کوهستانی بودن بخش زیادی از کشور اسلوونی از جمله اصلی ترین شرایط مربوط به وضعیت اقلیمی این کشور است. شرایط اقتصادی بهتر شهر لیوبلیانا باعث شده تا درصد زیادی از جمعیت این کشور در این شهر ساکن باشند. آرزوی تحصیل در اسلوونی در دانشگاه های بسیار معتبر آن که سیستم اموزشی مبتنی بر نظام آموزشی اروپایی دارد باعث گردیده تا شمار مهاجران متقاضی مهاجرت به این کشور و برخورداری از شرایط تحصیل در اسلوونی روز به روز افزایش یابد. اعتبار مدرک دانشگاهی دانشگاه های اسلوونی جهانی می باشد. پس از اخذ مجوز اقامت از طریق تحصیل در اسلوونی، شخص از کلیه امکانات درمانی و معیشتی به صورت رایگان برخوردار می گردد.

تحصیل در مدارس اسلوونی

از دیگر مزیت های تحصیل در اسلوونی، می توان به امکان برخورداری از شرایط تحصیل در مدارس این کشور اشاره داشت. لذا چنانچه شخصی در هنگام مهاجرت به کشور اسلوونی زیر 18 سال می  باشد، باید برای تحصیل در مدارس اسلوونی اقدامات لازم را انجام دهد. چنانچه شخص متقاضی پیش از ثبت نام در مدارس توانسته باشد که اقامت این کشور را به دست آورد، پس از ان می تواند به صورت رایگان از امکانات مدارس و تحصیل در اسلوونی در مقطع مدارس استفاده کند و چنانچه روند اخذ اقامت تکمیل نشده باشد، تنها امکان ثبت نام و ادامه تحصیل در مدارس غیر دولتی کشور اسلوونی را خواهد داشت. تسلط به زبان رسمی کشور اسلوونی از جمله : ضروریات مورد نیاز برای برخورداری از شرایط رایگان تحصیل در کشور اسلوونی است و این ضرورت در مدارس غیر دولتی که قادر به تحصیل به زبان انگلیسی (در صورت پرداخت کلیه شهریه های مرتبط با مدرسه )نیز می باشند وجود ندارد. با توجه به مسایل عنوان شده و مراحل آسان تر برای ثبت نام در مدارس خصوصی، قاعدتا گرایش اکثر مردم به نحصیل در مدارس خصوصی و غیر دولتی کشور اسلوونی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی دراسلوونی

تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی با توجه به شرایط ایده آل موجود در اسلوونی، یکی از مقاطع مورد توجه اکثر متقاضیان تحصیل در این کشور می باشد. چنانچه متقاضیان در رده سنی بین 17 تا 27 سال قرار دارند، امکان گذراندن دوره تحصیلی خود در مقطع کارشناسی را دارند. طول مدت زمان تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی، 3 تا 4 سال می باشد که دارا بودن مدرک دیپلم یکی از ضروریات این مقطع به شمار می رود. زبان تحصیل در دانشگاه های کشور اسلوونی نیز همانند: تحصیل در مدارس این کشور بسته به انتخاب دانشگاه دولتی و یا غیر دولتی متفاوت است. چنانچه شخص، متقاضی تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی می باشد، باید پیش از ورود به دانشگاه یک دوره یکساله برای تسلط به زبان رسمی این کشور را طی کند زیرا که زبان تدریس در اینگونه دانشگاه ها زبان اسلوونیایی می باشد. اما چنانچه شخص، متقاضی ورود به دانشگاه های خصوصی ست لذا باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشد تا بتواند برای گذراندن دوره تحصیل خود با زبان انگلیسی اقدام کند.برخورداری از مدرک زبان آیلتس با نمره 6 می تواند گواهی تسلط شما به زبان انگلیسی باشد. دانشجوی متقاضی تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی مجاز است تا بنا بر قوانین مصوب این کشور در ارتباط با کار ضمن تحصیل، به مدت 20 ساعت در هفته همزمان با اشتغال به تحصیل، به صورت پاره وقت مبادرت به اشتغال به کار بپردازد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دراسلوونی

ارسال ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی برای دانشگاه مد نظر، یکی از الزامات مورد نیاز برای اقدام در جهت اخذ پذیرش از سوی دانشگاه برای تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد است. لازم به ذکر است که معدل آخرین مدرک تحصیلی نقش بسیار مهم و اساسی در رد و یا تایید درخواست پذیرش از سوی دانشگاه دارد. مدت زمان این مقطع تحصیلی بین 2 تا 3 است.  همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو این امکان را دارد که همانند دوره کارشناسی، مقطع تحصیلی اش را به دو صورت یا زبان اسلوونی یا زبان انگلیسی پاس کند. چنانچه قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارد باید حداقل مدرک زبانی 5/6 داشته باشد. همانند تمامی کشور های دنیا، تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد در بعضی از دوره ها نیازمند گذراندن یک دوره کارآموزی 3 تا 6 ماهه است تا بتوانند مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را به دست آورند تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کشور اسلوونی نیازمند پرداخت شهریه می باشد و شامل تحصیل رایگان نمی گردد.

تحصیل در مقطع دکتری در اسلوونی

برای تحصیل در اسلوونی در مقطع دکتری برای کلیه رشته ها نیاز به دارا بودن مدرک زبان معتبر با نمره زبان بالا می باشد زیرا به طور معمول در دانشگاه های اسلوونی تحصیل در مقطع دکتری به زبان انگلیسی است. این مقطع در حدود 4 تا 6 سال زمانبر است که می توان گفت نسبت به زمان مورد نیاز برای همین مقطع در دانشگاه های دیگر کشور ها زمان طولانی تری می باشد. برای برخورداری از امکان تحصیل در اسلوونی در مقطع دکتری، علاوه بر داشتن مدرک کارشناسی ارشد، همکاری با استاد راهنما از یکی از دانشگاه های معتبر موجود در اسلوونی از ضروریات لازم می باشد. با توجه به اینکه شانس پذیرش دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از کشور اسلوونی گرفته باشند، نسبت به سایر متقاضیان بسیار بالاتر می باشد لذا به شما پیشنهاد می شود که چنانچه شرایط برایتان مهیاست، مقطع کارشناسی ارشد خود را نیز پیش از اقدام برای مدرک دکتری، در کشور اسلوونی بگذرانید.

تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی

علاوه بر تحصیل در دوره های آموزش عالی در اسلوونی ، می‌توانید در برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی در زمینه‌های مختلف آکادمیک نیز شرکت کنید . اگر تحصیل شما به زبان انگلیسی صورت می پذیرد ، باید مهارت انگلیسی خود را با ارائه نتایجی که در دوره‌های انگلیسی دریافت کرده‌اید ، ثابت کنید . معمولا ً دوره‌های کارشناسی‌ارشد به دانش زبان اسلوونیایی نیاز ندارند .

به عنوان بخشی از برنامه تبادل دانشجویان بین‌المللی ، اسلوونی به دنبال گسترش برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی به منظور جذب دانشجویان اروپایی بیشتری است که قصد تحصیل در اسلوونی را دارند.

مهارت‌های زبان انگلیسی آکادمیک خود را توسعه دهید تا نیازهای زبان انگلیسی در دانشگاه‌های اسلوونیایی را برآورده کرده و به ادامه تحصیل در اسلوونی بپردازید . شما احتمالا بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی نیاز به داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 خواهید داشت.

همچنین تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس بین‌المللی در شهرهای بازیگراد، لیوبیا و ماریبور برای محصلان امکان پذیر خواهد بود . تحصیل در این مدارس مستلزم پرداخت شهریه خواهد بود.

بورسیه تحصیلی در اسلوونی

یکی از سوالاتی که برای بیشتر متقاضیان تحصیل در اسلوونی پیش می آید این است که آیا می توان بورسیه های تحصیلی اسلوونی را دریافت کرد؟ اگر دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است بنابراین شرایط آن چگونه است؟ در خصوص این سوالات می توان اینگونه اظهار داشت که دریافت بورسیه تحصیلی در اسلوونی امکان پذیر است اما با توجه به درخواست های بی شمار مبنی بر دریافت بورسیه تحصیلی، تنها دانشجویانی می توانند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوند که در مدارک شان از رزومه قوی برخوردار باشند.تعداد بورسیه هایی که هر سال دولت اسلوونی برای متقاضیان در نظر می گیرد متفاوت است و عدد ثابتی ندارد. دریافت بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با توجه به اینکه به دلیل تعداد درخواست های مربوط به بورسیه این مقاطع بسیار زیاد می باشند، تقریبا نشدنی است اما در مقطع دکتری چنانچه شخص متقاضی، رزومه ی قوی از مهارت های لازم داشته باشد، شانس دریافت این بورسیه ها بیشتر می باشد. انواع بورسیه تحصیل در اسلوونی ویژه دانشجویان خارجی عبارتند از :

 • بورسیه وزارت علوم، تحقیقات، فرهنگ و ورزش کشور اسلوونی
 • بورسیه توسعه منابع انسانی کشور اسلوونی
 • بورسیه  CEMPIUS که بورسیه مرکز جمهوری اسلوونی برای پیشرفت برنامه‌های آموزشی شهروندان اروپایی می باشد.
 • بورسیه بنیاد علوم کشور اسلوونی.

در صورتی که تمایل به تحصیل تقریبا رایگان هستید می توانید شرایط خود را برای کشورهایی مانند اتریش یا آلمان که تحصیل رایگان می باشد نیز بررسی نمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی در اسلوونی

یک دانشجو متقاضی تحصیل در اسلوونی، با توجه به میزان هزینه ها در طول سال و سبک زندگی دانشجویی ماهیانه نیاز است که که مبلغی معادل 500 تا 800€ یورو هزینه کند که این هزینه شامل مسکن ، خورد و خوراک و غیره می باشد که این هزینه ها با توجه به زندگی افراد و نوع زندگی کاملا متفاوت است. هزینه تحصیل در اسلوونی شامل درصدی از هزینه ها می باشد که شخص باید به صورت شخصی و فردی متقبل شود. این هزینه ها در بر دارنده هزینه های مربوط به سطح متوسطی از زندگی در اسلوونی و همچنین هزینه های مربوط به تحصیلات شخص می باشند که سالانه مبلغی در حدود 5000 یورو را برای شخص متقاضی هزینه بر می دارد.زندگی عادی و نیز هزینه های تحصیلات او می باشد. مثلا به طور کلی فرد بایستی برای تحصیلات خود در یک سال، مبلغی در حدود ۵۰۰۰ یورو را در نظر بگیرد. این رقم کلیه  هزینه های مربوط به خوراک و پوشاک و حمل و نقل شخص را در بر می گیرد. چنانچه برای زندگی در اسلوونی نیاز به اجاره مسکن در این کشور داشته باشید، لازم است بدانید که مبلغ اجاره منازل در اسلوونی برای ملکی با 1 اتاق خواب و آشپزخانه، مبلغی معادل 150 تا 250 یورو است و هر چه که مکان واقع شده ملک و نوع و امکانات ملک بالاتر باشد، این هزینه اضافه تر می شود.

کار دانشجویی در اسلوونی

یکی از سوالات و موارد مهمی که متقاضیان تحصیل در اسلوونی می پرسند و باید بررسی گردد، اجازه کار دانشجویی ضمن تحصیل و اجازه اقامت پس از تحصیل می باشد. در اسلوونی، دانشجویان بین‌المللی مجاز انجام کارهای دانشجویی حین تحصیل در اسلوونی به صورت پاره‌وقت هستند .تمام اتباع باید نسبت به اخذ مجوز کار به منظور کار در اسلوونی اقدام کنند. دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی اجازه کار به مدت حداقل 10 ساعت در هفته را خواهند داشت. این مقاله توسط مشاوران موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام می باشد و شامل قانون کپی رایت می گردد. دانشجو با داشتن کار پاره وقت ضمن تحصیل می تواند بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهد. در جدول زیر حداکثر ساعت های مجاز اشتغال به کار در حین تحصیل برای دانشجویان محصل در اسلوونی نشان داده شده است:

تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی

علاوه بر تحصیل در دوره های آموزش عالی در اسلوونی ، می‌توانید در برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی در زمینه‌های مختلف آکادمیک نیز شرکت کنید . اگر تحصیل شما به زبان انگلیسی صورت می پذیرد ، باید مهارت انگلیسی خود را با ارائه نتایجی که در دوره‌های انگلیسی دریافت کرده‌اید ، ثابت کنید . معمولا ً دوره‌های کارشناسی‌ارشد به دانش زبان اسلوونیایی نیاز ندارند .

به عنوان بخشی از برنامه تبادل دانشجویان بین‌المللی ، اسلوونی به دنبال گسترش برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی به منظور جذب دانشجویان اروپایی بیشتری است که قصد تحصیل در اسلوونی را دارند.

مهارت‌های زبان انگلیسی آکادمیک خود را توسعه دهید تا نیازهای زبان انگلیسی در دانشگاه‌های اسلوونیایی را برآورده کرده و به ادامه تحصیل در اسلوونی بپردازید . شما احتمالا بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی نیاز به داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 خواهید داشت.

همچنین تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس بین‌المللی در شهرهای بازیگراد، لیوبیا و ماریبور برای محصلان امکان پذیر خواهد بود . تحصیل در این مدارس مستلزم پرداخت شهریه خواهد بود.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل دراسلوونی

متقاضیان تحصیل در فرانسه می توانند در صورتی که به مدت زمان یک سال اقامت تحصیلی فرانسه را داشته باشند  و مدت زمان یک سال از زمان حضورشان در کشور فرانسه گذشته باشد درخواست الحاق خانواده خود را نمایند . وقتی از خانواده در حقوق بین الملل صحبت به میان می آید منظور همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هستند. شرایط لازم برای اخذ ویزای همراه عبارتند از داشتن حساب بانکی با مبلغ کافی که نشان دهنده توانایی فرد در حمایت مالی از خود و خانواده  است، داشتن شغل با درآمد ماهیانه بیش از هزار و ۲۰۰ یورو، پس انداز مالی به مدت یک سال و داشتن مسکن مناسب جهت اسکان خانواده خود. افرادی که این شرایط را دارند باید مدارک لازم را تهیه و ارائه نمایند این مدارک عبارتند از فرم درخواست ویزای بلند مدت، ترجمه شناسنامه و سند ازدواج،  نامه تمکن مالی، کپی مدارک جهت اثبات اقامت متقاضی است در فرانسه و همچنین دو قطعه عکس از پاسپورت است.

دانشگاه های برتر اسلوونی

موسسات آموزش عالی در کشور اسلوونی همگی از سیستم آموزش با استانداردهای بین المللی پیروی می کنند . آموزش در این موسسات علمی در قالب سنتی یعنی آموزش حضوری و یا آموزش مدرن یعنی آموزش غیر حضوری و از طریق دنیای مجازی امکان پذیر است .تحصیل در اسلوونی در مقطع لیسانس در بهترین دانشگاه های اسلوونی ۴ سال و معمولا به زبان اسلوونیایی ارائه می شود . مقطع فوق لیسانس ۳ تا ۴ سال و مقطع دکتری ۴ تا ۵ سال به طول می انجامد . برای تحصیل در این دو مقطع هر چه سوابق تحصیلی و دانش زبان انگلیسی متقاضی بهتر باشد ، شانس پذیرش دانشجو بالاتر می رود . دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های اسلوونی ملزم به پرداخت شهریه در حدود دو تا پنج هزار یورو در سال هستند که در قبال شهریه های سایر کشورها خیلی کمتر است .در زیر برترین دانشگاه های اسلوونی و رنکینگ جهانی آنها نشان داده شده است:

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی

 یکی از موارد مهم در خصوص اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در اسلوونی ارائه و چیدمان مدارک کافی و مورد نیاز می باشد. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در اسلوونی به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت با مدت  اعتبار تاریخدار حداقل ۶ ماه
 • فرم ویزای تحصیل در اسلوونی موجود در سایت سفارت اسلوونی
 • نامه پذیرش از سوی دانشگاه معتبر مد نظر برای تحصیل در اسلوونی
 • مدارک ترجمه رسمی شده  شناسایی معتبر برای تحصیل در اسلوونی

 • مدارک و مستندات مربوط به سوابق تحصیلی برای تحصیل در اسلوونی
 • نامه و مدارک اثبات تمکن مالی  و گواهی های مربوط به گردش مالی
 • مدارک و اسناد مربوط به گواهی عدم سوء پیشینه برای تحصیل در اسلوونی
 • گواهی سلامت پزشکی و بیمه معتبر برای شخص متقاضی تحصیل در اسلوونی

پیشنهاد می گردد قبل از هر گونه تصمیم گیری و اقدام در خصوص مهاجرت ویدیوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه و مشاهده نمایید تا بتوانید همانند یک وکیل مهاجرتی مسیر و کشور خود را انتخاب نمایید.

موقعیت کار پس از تحصیل در اسلوونی

اسلوونی دو نوع مجوز اقامت موقت و دائم دارد، در حالی که دانشجویان تنها اجازه موقت دریافت می‌کنند . یکی از موارد مهم برای اخذ اقامت دارا بودن کار مرتبط با رشته تحصیلی می باشد. کار در اسلوونی نیازمند اخذ پیشنهاد کاری یا JOB OFFER  خواهد بود. بعد از فارغ التحصیل شدن دانشجویانی که برای تحصیل در اسلوونی راهی این کشور شده اند، چنانچه بتوانند در مدت زمان معین کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابند، می توانند از شرایط اقامت 1 ساله کاری برخوردار شوند. این مدت زمان یکساله را می توان به صورت سالیانه به مدت 5 سال مرتبا تمدید کرد. پس از گذراندن این 5 سال چنانچه شخص سو سابقه ای را نداشته باشد می تواند از طریق اداره مهاجرت نسبت به درخواست اقامت دائم خود اقدام کند. در مبحث یافتن شغل، توجه به نرخ بیکاری کشور مقصد، بسیار مهم است. در اینجا به نمایش نمودار نرخ بیکاری کشور اسلوونی در طی چند سال اخیر می پردازیم:

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اسلوونی

اخذ تابعیت اسلوونی بعد از تحصیل در اسلوونی از طریق سکونت مستمر چند ساله و داشتن شرایط مناسب، امکان پذیر است و موجب بهره مند شدن متقاضیان از حقوق شهروندی این کشور خواهد شد. ممکن است بخواهید مقیم و تابع کشور اسلوونی شوید، پس در نظر داشته باشید که برای انجام این کار باید مدت مشخصی را در اسلوونی سپری کنید. تابع شدن در کشور اسلوونی می تواند از روش های مختلفی صورت گیرد. شایان ذکر است که زندگی در اسلوونی نسبتا شرایط سهل و آسانی دارد و اگر شغل مناسبی داشته باشید، می توانید از عهده تمام هزینه های زندگی برآیید و همچنین اندکی پس انداز داشته باشید. مقیم شدن در کشور اروپایی اسلوونی، مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که یکی از آن ها سفر به تمام کشور های حوزه اتحادیه اروپا و شنگن بدون نیاز به روادید می باشد.  فرد از زمانی که شروع به کار می کند می تواند به اقامت موقت دست یابد.  سکونت 5 ساله در این کشور یکی از مهم ترین موارد برای اخذ اقامت و سپس اخذ تابعیت اسلوونی می باشد.

سوالات متداول درباره تحصیل دراسلوونی

آیا امکان اجازه کار برای همراه دانشجو در اسلوونی وجود دارد؟

بله. همراه شخص متقاضی تحصیل در اسلوونی هم قادر خواهد بود تا در اسلوونی مبادرت به اشتغال به کار نماید و از حقوق مربوط به اجازه کار و زندگی برخوردار گردد.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در اسلوونی وجود دارد؟

در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با توجه به اینکه تعداد درخواست های مربوط به بورسیه این مقاطع بسیار زیاد می باشند، تقریبا نشدنی است.

آیا با تحصیل در اسلوونی می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

خیر.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کدامند؟

پاسپورت با مدت  اعتبار تاریخ دار حداقل ۶ ماه، فرم ویزای تحصیل در اسلوونی موجود در سایت سفارت اسلوونی، نامه پذیرش از سوی دانشگاه معتبر مد نظر برای تحصیل در اسلوونی.

سخن پایانی

تحصیل در اسلوونی، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی و قوانین مهاجرت از طریق تحصیل به اسلوونی از جمله موضوعاتی بودند که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. اگر قصد تحصیل در اسلوونی را دارید باید بدانید که اسلوونی کشوری است که در آن چندزبانه بودن رایج است و چنانچه قصد تحصیل در اسلوونی و مهاجرت به این کشور را دارید یکی از شروط اصلی اینست که بتوانید به یکی از زبان های رایج در این کشور از جمله اسلوونیایی، مجارستانی و یا ایتالیایی و همچنین انگلیسی تسلط نسبی داشته باشید تا از عهده زندگی خود بر آیید و بتوانید با اطرافیان ارتباط برقرار کنید و به درس و تحصیل بپردازید . در صورتی که تمایل به مهاجرت به کشورهایی که انگلیسی زبان هستند و امکان تحصیل و کار به زبان انگلیسی وجود دارد دارید می توانید شرایط خود را برای کشورهایی مانند کانادا و یا انگلیس نیز بررسی نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در زمینه هزینه های تحصیل در اسلوونی یا تحصیل در سایر کشور های اروپایی می توانید با کارشناسان خبره دفاتر موسسه مهاجرتی ملک پور در تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین سوالات و انتقادات خود را در باب تحصیل در اسلوونی در قسمت انتهایی این مقاله مطرح نمایید تاکارشناسان در کمتر از 12 ساعت پاسخ شما را بدهند.

2 پاسخ
 1. علیرضا
  علیرضا گفته:

  باسلام من حدود۴۰ سال دارم لیسانس عمران آزاد مشهد با معدل ۱۳.۴۰ و فوق لیسانس روابط بین الملل دانشگاه فردوسی با معدل ۱۹ میخواستم بدونم باتوجه به سن و مدرک لیسانس آیا امکان پذیرش دکترا روابط در دانشگاه لیوبلینا وجود داره یا خیر؟ مدرک زبان هم دارم در صمن بین گرفتن لیسانس تا قبولی ارشد ۱۱ سال گپ دارم از نظر مالی مشکلی ندارم با تشکر

  پاسخ
  • مشاور موسسه ملک پور
   مشاور موسسه ملک پور گفته:

   ا سلام. موضوعی که فرمودید بستگی به نظر استاد راهنمای شما داره.
   برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *