تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

تحصیل در اسپانیا، راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا اسپانیا کشوری مناسب برای مهاجرت است؟ آیا با تحصیل در اسپانیا می توان اقامت بلند مدت و یا دائم این کشور را دریافت کرد؟ چگونه باید برای تحصیل در اسپانیا اقدام کرد؟ اسپانیا کشوری زیبا، در غربی ترین نقطه اروپا است و از اعضای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد، همچنین دانشگاههای اسپانیا دارای رتبه بالا در سطح جهان هستند، در این مقاله به بررسی نکات مهم در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اسپانیا می پردازیم؛ همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران با تجربه موسسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در اسپانیا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در اسپانیا
 • تحصیل در اسپانیا در مدارس آن
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا
 • تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا
 • بورسیه تحصیلی در اسپانیا
 • تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان
 • هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در اسپانیا
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در اسپانیا
 • معرفی دانشگاههای برتر در اسپانیا
 • مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا
 • موقعیت کار پس از تحصیل
 • بررسی وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در اسپانیا
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه دانشگاه اینسا بارسولانا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه دانشگاه اینسا بارسولانا

شرایط عمومی تحصیل در اسپانیا

برای تحصیل در اسپانیا ابتدا به بررسی شرایط عمومی کشور اسپانیا می پردازیم، کشور اسپانیا با سواحل خارق العاده و آفتاب بسیار زیاد شناخته شده است و هزاران سال است که به عنوان یکی از برجسته ترین مراکز فرهنگی و تاریخی اروپا شناخته می شود. همه ساله هزاران دانشجو از سراسر جهان راهی کشور اسپانیا می شوند تا در یکی از 74 دانشگاه واقع در این کشور شرکت کنند.

هزینه زندگی و تحصیل در اسپانیا در مقایسه با سایر کشورها در اروپا بسیار مقرون به صرفه است در شهرهای بزرگ اسپانیا همانند شهرهای بارسلون و مادرید دانشگاه های معتبر زیادی وجود دارند که دارای رتبه های جهانی مناسبی می باشند. انتخاب دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل در اسپانیا به عواملی همچون رشته تحصیلی شخص، مقطع تحصیلی انتخابی، زبان تحصیل، رتبه علمی دانشگاه و شهر محل تحصیل بستگی دارد. البته برای متقاضیانی که هدفشان از مهاجرت تحصیلی، صرفاً تحصیل در یک کشور خارجی نیست و پس از آن قصد اقامت و کار و … را دارند شاید اسپانیا گزینه مناسبی نباشد و نیاز به بررسی های بیشتری دارد. در ادامه مقاله، شرایط تحصیل در اسپانیا در مقاطع مختلف را بررسی می کنیم.

تحصیل درمدارس اسپانیا

برای نوجوانانی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند، این کشور امکاناتی را فراهم کرده است تا افراد زیر 18 سال از سرتا سر جهان به این کشور عزیمت کنند و شرایط تحصیلی مناسبی داشته باشند. در صورتی که با والدین خود وارد اسپانیا می شوید، می توانید در مدارس دولتی و رایگان اسپانیا ثبت نام کنید. مدرسه های بین المللی کشور اسپانیا می تواند به خانواده های فرزندان مهاجر مستقر در اسپانیا، امکانات و خدمات زیادی ارائه دهد. به طور کلی مدارس اسپانیا در زمره انواع آمریکایی ها و بریتانیایی ها و مدارس بومی شکل گرفته است. تحصیل در در اسپانیا از سن 6 تا 16 سالگی اجباری می باشد. همچنین؛ آموزش قبل از 6 سال به عنوان آموزش قبل از دبستان یا آموزش مهد کودک خوانده می شود و به دو گروه تقسیم می شود. اول تا 3 سال و دوم از 3 تا 6 سالگی. به طور کلی  تحصیلات در اسپانیا به دو گروه تقسیم می شود: گروه اول به نام آموزش ابتدایی برای دانش آموزان بین 6 تا 12 سال است و گروه دوم برای دانش آموزان 12 تا 16 سال (آموزش متوسطه) ؛ همچنین آموزش ابتدایی به سه دوره 1) 6 تا 8 سال (چرخه اول)، 2) 8 تا 10 سال (چرخه دوم)، 3) 10 تا 12 سال (چرخه سوم)؛ تقسیم می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا

تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا در چند ساله اخیر، متقاضیان زیادی داشته و یک دوره چهارساله می باشد؛ که دانشجو می بایست در طول این دوره 240  واحد درسی را بگذراند. بعضی از دانشجویان، با ثبت نام در فعالیت های فوق برنامه که در دانشگاه های اسپانیا ارائه می شود، سرعت جمع آوری و پاس کردن واحدهای درسی خود را افزایش می دهند. این مقاله در خصوص تحصیل در اسپانیا نگارش شده است و هر گونه کپی و رو نوشت از آن غیرقانونی می باشد. برخی از رایج ترین دوره ها و رشته های کارشناسی در کشور اسپانیا عبارتند از:

 • هنر و علوم انسانی

 • علوم پایه

 • قانون کسب و کار

 • مهندسی

 • قانون اجتماعی

 • تجارت بین الملل

 • مدیریت

 • قانون اجتماعی

 • تجارت بین الملل

 • مدیریت

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا؛ برای دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، امکان پذیر می باشد. از سراسر کشور ایران، دانشجویان بسیاری در همین موضوع به کشور اسپانیا عزیمت و مهاجرت می کنند. برای کسب مدرک فوق لیسانس در یکی از دانشگاه های کشور اسپانیا، دانشجویان باید دوره دو ساله تحصیلی خود را به پایان برسانند. تعداد و نوع واحدهای درسی مورد نیاز برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در هر کشوری از جمله اسپانیا، با توجه به رشته انتخابی متفاوت خواهد بود. البته  که هزینه و شرایط تحصیل در اسپانیا، نسبت به رشته مورد نظر و دانشگاه متغیر می باشد. مدارک تحصیلی که از دانشگاه های معتبر اسپانیا صادر می شود در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن معتبر می باشد. مدرک کارشناسی ارشد توسط برنامه های تحصیلات تکمیلی اسپانیا در رشته هایی مانند: روزنامه نگاری / گزارش دهی، اقتصاد، تبلیغات، باستان شناسی، علوم فضایی، زبان انسانی، حسابداری، میکروبیولوژی، MBA، علوم شیمی و… ارائه می گردد.

تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا

تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا نیز امکان پذیر می باشد. مدرک دکتری از دانشگاه اسپانیا به دو قسمت مختلف تقسیم می شود: قسمت اول که شامل نظریات و دروس تئوری می باشد، و قسمت دوم که بیشتر عملی و دروس بر پایه آزمایشگاه و فعالیت میدانی است. در صورتی که متقاضی تحصیل در اسپانیا بخواهد که طی دوره 5 ساله مدرک دکتری خود را اخذ نماید، باید به صورت نظام آموزشی پاره وقت ثبت نام نماید. به طور کلی برای تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا شخص باید در رزومه خود مقالات بین المللی منتشر شده، داشته باشد. همچنین برای دریافت پذیرش در مقطع دکتری در کشور اسپانیا، عموماً نیاز به یافتن سوپروایزور یا استاد راهنما می باشد.

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

اسپانیا یکی از محبوب ترین کشورها در اروپا است که انواع مختلفی از محیط های دانشگاهی و ملی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. مدارک زبان برای ورود به سفارت و دریافت ویزای مورد نیاز است. چرا که اگر دانشجویان در پرونده خود مدرک زبان  اسپانیولی و یا انگلیسی داشته باشند، شانس بالاتری برای اخذ ویزا خواهند داشت. اما کالج هایی هستند که مدرک زبان نیاز ندارند. این کالج ها عموما در دوره های خود، آموزش زبان در نظر می گیرند. به عنوان مثال در اکثر کالج ها، آموزش زبان اسپانیولی و انگلیسی به دانشجویان وجود دارد. شایان ذکر است تسلط به زبان اسپانیایی ، شانس قبولی در دانشگاه های دولتی را افزایش می دهد. نکته مهم دیگر این است که برای تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری، می توان حتی بدون مدرک زبان نیز اقدام کرد. برای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا بدون آیلتس باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • اثبات مهارت در زبان اسپانیایی

 • گذارندن یک دوره مقدماتی به زبان اسپانیایی

 • دیپلم گرفتن از مدرسه زبان اسپانیایی

پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور  MIE  اتریش به شما عزیزان این است که حداقل سطح مورد نیاز زبان انگلیسی را داشته باشید تا شانس ورود خود را در مقاطع تحصیل در اسپانیا افزایش دهید. در ادامه دانشگاه های معتبر در اسپانیا که تحصیل بدون آیلتس در آنها امکان پذیر است ارائه شده است:

 • Universidad Antonio de Nebrija

 • Pablo de Olavide University

 • Universidad Antonio de Nebrija

 • University of Valencia

بورسیه تحصیلی در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا از طریق بورسیه تحصیلی معیارهایی دارد که در این قسمت به آن می پردازیم. یکی از مهمترین این معیارها سطح علمی فرد یا به اصطلاح  معدل آخرین مدرک تحصیلی می باشد. البته که سن متقاضی تحصیل در اسپانیا، نیز یکی دیگر از عوامل مهم در امر اخذ بورسیه تحصیلی است. البته که از زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی وی بیشتر از 3 الی 5 سال نگذشته باشد و حداقل معدل دانشجو نیز ۱۸ در نظر گرفته شده است. سطح علمی بالا، مقالات بین المللی منتشر شده، یافتن دوره های بورسیه تحصیلی، یافتن اساتید راهنما برای دریافت بورسیه تحصیلی از جمله عواملی است که باید برای دریافت بورسیه تحصیلی در اسپانیا باید در نظر گرفت. اما به دلیل میزان بالای نرخ بیکاری در این کشور، به تعداد محدود و کمی از افراد و دانشجویان بین المللی، بورسیه تحصیلی داده می شود.

در این راستا، موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) به شما عزیزان توصیه می کند که برای دریافت بورسیه تحصیلی، از کشور های برتر دنیا همچون اتریش، آلمان و کانادا استفاده کنید.

هزینه های زندگی و تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا دارای هزینه های متعددی می باشد. هزینه های تحصیلی بر اساس واحد های درسی اخذ شده محاسبه می شود و به همین دلیل است که هزینه تحصیل در اسپانیا ممکن است تغییر می کند. تحصیل در اسپانیا در یک سال تحصیلی بر اساس سیستم آموزشی بولونیایی تکمیل می شود.هزینه تحصیل در دانشگاه عمومی و خصوصی به شرح زیر است :

 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های عمومی

  • مقطع لیسانس بین ۷۵۰ تا ۲۱۰۰ یورو در سال تحصیلی
  • فوق لیسانس و دکتری بین ۹۰۰ تا ۳۳۰۰ یورو در سال تحصیلی
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی

  دانشگاه های خصوصی هزینه های تحصیلی بالاتری دارند اما معمولا برای هر دوره آموزشی بیش از ۱۸۰۰۰ یورو در سال نیست.

با این حال، مدرسه هایی هستند که در دوره های تجارت و کسب و کار فعالیت می کنند. مدارس ذکر شده می توانند حداقل سالی 20 هزار یورو در سال، برای مهاجرین دارای شهریه باشد. به طور کلی، اسپانیا کشور ارزانی می باشد که در آن دانشجویان بین المللی از هزینه های کمتری برای گذران دوران و روز های دانشجویی خود برخوردار هستند. شهر های مادرید، پایتخت اسپانیا و بارسلون از زمره گران ترین شهرهای اسپانیا به شمار می روند. افراد در آن شهر ها برای هزینه های ماهیانه شخصی خود تقریبا به 1000 یورو نیاز دارید. اما افراد می توانند با مبلغی مثل ۸۰۰ یورو در ماه، هزینه های زندگی دانشجویی خود را مدیریت کنند. از سوی دیگر، در شهرهای دیگر اسپانیا مانند شهر والنسیا، سویا افراد می توانند هزینه های زندگی کمتری داشته باشند. موسسه حقوقی ملک پور طی جداولی متعدد، شرایط و هزینه های مختلف برای تحصیل در اسپانیا و زندگی دانشجویی را فراهم کرده است.

هزینه زندگی اسپانیا

کار دانشجویی ضمن تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا می تواند با کار دانشجویی همراه باشد. یعنی شخص دانشجو در حین تحصیل در اسپانیا می تواند مشغول به کار شود که پروسه آن چندان پیچیده نیست. دانشجو باید در اداره بیمه و اداره کار اسپانیا ثبت نام کند. برای این ثبت نام، چیزی بیش از پاسپورت شخص برای اقدام دریافت اجازه کار دانشجویی، نیاز ندارد. هنگامی که دانشجو این مراحل را انجام داد، شانس او برای یافتن شغل با یک تبعه اسپانیا در یک سطح می باشد و حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت اجازه کار خواهد داشت. کار دانشجویی شامل مالیات نخواهد شد. عموما کار دانشجویی، کارهای غیر تخصصی و پاره وقت می باشد که در طول روز بیشتر از 5 ساعت وقت شما را نخواهد گرفت. این مشاغل عموما در زمره کار هایی مثل فروشندگی، کارهایی در رستوران ها، امور خدماتی و… هستند.

این مشاغل عموماً برای گذراندن هزینه های زندگی دانشجویی می باشد و ربطی به تخصص و رشته تحصیلی شخص نمی باشد.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در کشور اسپانیا می تواند همراه با خانواده باشد. اما در ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که همراه شخص، دقیقا چه کسانی به حساب می آیند. همراه به کسی گفته می شود که از خانواده درجه یک فرد می باشد. به عبارت دیگر، همسر، فرزندان زیر 18 سال، پدر و مادر، خواهر و برادر شخص زیر 18 سال می تواند همراه یک دانشجو یا محصل باشد. اما وضعیت تحصیل در اسپانیا به همراه خانواده چگونه است؟ در مورد ویزای همراه در کشور اسپانیا، از طریق این نوع از اقامت تحصیلی در این کشور باید گفت که ویزای همراه برای همسر و همراهان از جمله فرزندان شخص به صورت همزمان صادر نمی شود. به این ترتیب که فرد اصلی بعد از ورود به کشور اسپانیا و اخذ کارت اقامت دانشجویی خود می تواند برای همسر خود درخواست الحاق دهد.

دانشگاه های برتر در اسپانیا

برای تحصیل در اسپانیا باید دانشگاه مورد نظر را معیار اصلی قرار داد. چرا که دانشگاه تاثیر گذار ترین عامل برای ادامه تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی یک دانشجو می باشد. در بسیاری از مواقع رتبه دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیل در اسپانیا خیلی مهم نیست. چرا که برخی دانشگاه ها همکاری بسیار زیادی با سفارت و دانشجو دارند و برای دریافت ویزای تحصیلی در این کشور بسیار کمک خواهند کرد؛ در حالی که رتبه خیلی بالایی در بین دانشگاه های کشورشان ندارند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این راستا لیست دانشگاههای برتر اسپانیا را برای شما عزیزان آورده است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا و اخذ پذیرش تحصیلی از کشور اسپانیا نیازمند ارائه مدارک اساسی می باشد. معمولا  مدارک لازم برای تحصیل در اسپانیا در مقطع های مختلف می تواند متفاوت و دارای آثار مختلفی باشد. همچنین است که برخی از دانشگاه ها مدارک خاص خود را احتیاج دارند. اما موسسه حقوقی ملک پور در این راستا لیست مدارک مورد نیازی که به طور عمومی برای هر دانشجو نیاز است را برای شما عزیزان در نظر گرفته است. این مقاله به صورت اختصاصی و علمی در خصوص تحصیل در اسپانیا نوشته و نگارش شده است و هر گونه رو نوشت و کپی از آن غیر قانونی بوده و شرعا حرام است. به طور معمول برای دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور اسپانیا ارائه مدارک ذیل در هنگام اقدام، الزامی می باشد :

 • ارائه مدرک دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس

 • کپی پاسپورت و ترجمه مدارک شناسایی معتبر

 • ارائه یک کپی از ریز نمرات از اخرین مقاطع تحصیلی

 • ارائه گواهی عدم سوپیشینه از کشور مبداء

 • ارائه گواهی صحت پزشکی فرد

 • ارائه مدرک تمکن مالی در حساب های مطمئن

 • پذیرش دانشگاه مورد نظر شما یعنی از طرف کشور اسپانیا

 • ارائه گواهی صحت پزشکی فرد

 • ارائه مدرک تمکن مالی در حساب های مطمئن

 • پذیرش دانشگاه مورد نظر شما یعنی از طرف کشور اسپانیا

موقعیت کار پس از تحصیل

عموما برای تحصیل در اسپانیا، کار پس از تحصیل در نظر گرفته شده است. به طوری که دانشجو پس از به پایان رساندن دوره تصحیلی خود،‌ می تواند به دنبال کار باشد و بتواند از مزایای این کشور بهره مند شود. اما به طور کلی اسپانیا دارای سیستم اقتصادی ضعیفی است. برای اتباع این کشور، مشاغل به اندازه کافی وجود ندارد و افراد برای مهاجرت خود باید کشوری مناسب تر را انتخاب نمایند. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان یک راهنما و کمک رسان شما، می تواند بهترین انتخاب را برای مهاجرت تحصیلی برای شما در نظر بگیرد. عموما افراد برای آن که بتوانند از موقعیت کار پس از تحصیل در هر کشوری استفاده کنند، باید قبل از آن نرخ بیکاری کشور مورد نظر را بررسی کنند و این موضوع را تحلیل کنند که آیا برای افراد بین المللی و خارجی که در کشور مقصد مشغول به تحصیل هستند، امتیازات خاصی را در نظر میگیرند یا خیر. در ادامه به بررسی نرخ بیکاری کشور اسپانیا خواهیم پرداخت.

بررسی وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

اصولا با تحصیل در اسپانیا، تابعیت این کشور متصور نخواهد شد.  چرا که با استفاده از تحصیل نمی توان درخواست اقامت یا تابعیت این کشور را داد. اما فرد متقاضی با کار پس از تحصیل در اسپانیا، می توان با پرداخت مالیات به روش قانونی، اقامت بلند مدت و دائم این کشور را پس از 5 سال حضور دریافت کرد. اما همانطور که گفته شد، اقامت و تابعیت اسپانیا از روش های مختلف قابل اخذ می باشد. در صورتی که شخص 5 سال در کشور اسپانیا زندگی کند و حضور قانونی و مستمر داشته باشد، می تواند درخواست اقامت دائم کشور اسپانیا را بدهد و پس از 10 سال زندگی می تواند درخواست پاسپورت اسپانیا را ارائه دهد. البته که در برخی موارد شخص میتواند زودتر درخواست پاسپورت دهد. مثلا وقتی که متقاضی با یک شخص اسپانیایی ازدواج می کند. مدارک مورد نیاز جهت درخواست اقامت دائم در کشور اسپانیا:

 • ارائه اصل پاسپورت

 • ارائه مدارک اقامت قانونی در کشور اسپانیا

 • ارائه مدرک عدم سوء پیشینه از کشور مقصد

 • ارائه مدارک پزشکی و سلامت جسمانی

 • ارائه مدارک تاهل یا تجرد

 • ارائه مدارک پزشکی و سلامت جسمانی

 • ارائه مدارک تاهل یا تجرد

سوالات متداول درباره تحصیل در اسپانیا

وضعیت تحصیل در اسپانیا به همراه خانواده چگونه است؟

ویزای همراه برای همسر و همراهان از جمله فرزندان شخص به صورت همزمان صادر نمی شود. به این ترتیب که فرد اصلی بعد از ورود به کشور اسپانیا و اخذ کارت اقامت دانشجویی خود می تواند برای همسر خود درخواست الحاق دهد.

آیا اسپانیا از نظر هزینه تحصیل و زندگی کشور مناسبی میباشد؟

بله، هزینه زندگی و تحصیل در اسپانیا در مقایسه با سایر کشورها در اروپا بسیار مقرون به صرفه است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت دائم در کشور اسپانیاکدامند؟

ارائه اصل پاسپورت،ارائه مدارک اقامت قانونی در کشور اسپانیا، ارائه مدرک عدم سوء پیشینه از کشور مقصد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور اسپانیا کدامند؟

ارائه مدرک دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس، کپی پاسپورت و ترجمه مدارک شناسایی معتبر، ارائه یک کپی از ریز نمرات از اخرین مقاطع تحصیلی.

سخن پایانی

تحصیل در اسپانیا، راه های مهاجرت به اسپانیا و دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با توجه به نکات و موضوعاتی که موسسه حقوقی ملک پور به آن پرداخت، تحصیل در اسپانیا نمی تواند خیلی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، جالب باشد. چرا که تحصیل در هر کشوری عموما به عنوان بهانه ورود به آن کشور محسوب می شود. بعد از تحصیل است که شخص باید شغل مورد نظر خود را بیابد. از آن جا که نرخ بیکاری اسپانیا در سطح بالایی قرار دارد، برای مهاجرت تحصیلی و کاری به این کشور پیشنهاد نمی شود. موسسه حقوقی ملک پور در این راستا، کشور های دیگری را همانند اتریش، آلمان، را به عزیزانی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل را دارند، پیشنهاد می کند. علت آن هم این است که افراد پس از تحصیل در اسپانیا برای یافتن کار مورد نظر خود، ‌دچار مشکل خواهند شد. اگر در خصوص ادامه تحصیل در اسپانیا سوالاتی داشتید، می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه تماس بگیرید و از راهنمایی های رایگان تلفنی آنان اطلاع پیدا کنید.

2 پاسخ
 1. داورخواه
  داورخواه گفته:

  سلام خسته نباشید . شوهرم برای ادامه تحصیل میخواد از ایران بره کشورش هنوز مشخص نیست. میخواستم ببینم شرایط بردن من به عنوان همسرش چیه

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   با سلام و عرض احترام. شرایط شما و همسرتان باید به صورت جزئی مورد بررسی قرار گیرد. در خصوص این امر توصیه میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *