تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین، شرایط  اخذ پذیرش ویزای تحصیلی در اوکراین و پروسه مهاجرت از مسیر تحصیل به کشور اوکراین در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. تحصیل در مقاطع مختلف در اوکراین چگونه است؟ به چه روشی بعد از تحصیل در اوکراین می توان به اقامت دائم و پاسپورت رسید؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین به چه صورتی می باشد؟ اوکراین، کشوری واقع در شرق اروپا  دومین کشور بزرگ قاره اروپا پس از روسیه است. اگر به دنبال مراحل بعدی تحصیلات خود برای دانشگاه های انگلیسی در اروپا هستید، تحصیل در اوکراین گزینه خوبی است. در این مقاله تلاش شده گردیده است تا که به کلیه پرسشهای شما در خصوص تحصیل در اوکراین پاسخ داده شود. در صورت نیاز به اخذ اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)  تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین این موسسه بهره مند گردید.

تحصیل در اوکراین

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در اوکراین
 • تحصیل در اوکراین در مدارس آن
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در اوکراین
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین
 • تحصیل در مقطع دکتری در اوکراین
 • شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین
 • بورسیه تحصیلی در اوکراین
 • هزینه های زندگی و تحصیل در اوکراین
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در اوکراین
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در اوکراین
 • معرفی دانشگاه های برتر اوکراین
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
 • موقعیت کار پس از تحصیل در اوکراین
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اوکراین
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در اوکراین
 • سخن پایانی

درباره کشور اوکراین

افرادی که تحصیل در اوکراین را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می نمایند باید تا حدی با شرایط عمومی این کشور آشنا باشند. این کشور از کشورهای اروپای شرقی با جمعیتی در حدود ۴۶ میلیون نفر، می باشد که با کشور های روسیه، بلاروس، لهستان، اسلوواکی و مجارستان، رومانی و مولداوی همسایه می باشد و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد.  پایتخت کشور اوکراین، شهر کیف می باشد. زبان رسمی اوکراین زبان اوکراینی می باشد و دانستن زبان روسی نیز در این کشور می تواند بسیار مفید باشد. اوکراین با مساحت ۶۰۳٫۵۵۰ کیلومتر مربع و ۲٬۷۸۲ کیلومتر مرز ساحلی از لحاظ مساحت 44 کشور بزرگ جهان و پس از روسیه دومین کشور پهناور در اروپا است. این کشور دارای حکومت جمهوری بوده و از بیست و چهار استان تشکیل شده است.

شرایط عمومی اوکراین

بر اساس قوانین حاکم در کشور اوکراین تمامی اتباع این کشور از تحصیل رایگان برخوردار خواهند بود. اوکراین دارای دانشگاه ‌های بسیار زیاد و تنوع رشته بسیار زیاد بوده و رشته‌هایی همچون رشته های مهندسی برق و مکانیک کاملاً هدفمند و در جهت حضور در بازار کار تدریس می گردند. دانشگاه‌های اوکراین برگرفته از نظام تحصیلی روسیه بوده و تکنولوژی و امکانات آن برگرفته از کشور روسیه یا همان شوروی سابق می باشد. در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل در اوکراین می پردازیم.

تحصیل در مدارس اوکراین

جهت تحصیل در مدارس اکراین، طبق قانون آموزش و پرورش از سن شش سالگی شروع می شود و تا دوازده سالگی ادامه خواهد داشت و پس از این مدت دانش آموزان فارغ التحصیل می گردند. سیستم آموزشی اوکراین با کمی تفاوت با ایران دارای چهار سطح اصلی به شرح زیر می باشد:

 • آموزش ابتدایی

 • متوسطه ابتدایی

 • متوسطه ارشد

 • تحصیلات تکمیلی

در مدارس اوکراین دروس مختلفی چون زبان و ادبیات اوکراینی، زبان انگلیسی، تاریخ اوکراین، تاریخ جهان، ادبیات جهان، جغرافیا، جبر و هندسه و دیگر شاخه های ریاضیات، زیست شناسی، فیزیک و شیمی، تربیت بدنی، هنر، موسیقی، علوم مربوط به محیط زیست و آموزش های اجتماعی تدریس می گردند. به غیر از برنامه های تئوریک که در بالا اشاره گردید بخشی از زمان تحصیل در روز به فعالیت های فیزیکی و ذهنی و فرهنگی همچون شطرنج، اجرای نمایش ها، کاراته، یادگیری علوم عرفانی و ترانه های محلی و گروه کر و دیگر فعالیت های گروهی می پردازند. پس از پایان تایم مدرسه، دانش آموزان قادر خواهند بود در کلاس های فوتبال،  موسیقی، هاکی یا تنیس بپردازند. آموزش کودکان در خانه یک مسئله کاملا قانونی در این کشور  قانونی بوده و صریحاً در قانون آموزش و پرورش این کشور به آن اشاره شده است و کودکان قادر هستند در خانه نیز از حق تحصیل بهره مند گردند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اوکراین

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی یکی از اصلی ترین مقاطع تحصیلی در این کشور می باشد. دانشجویان بین المللی در این کشور این موقعیت را خواهند داشت که تحصیلات عالی خود را در آکادمی ها و مؤسسات و دانشگاه های معتبر این کشور ادامه دهند. شهروندان دیگر کشورها برای تحصیل در اوکراین نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور را خواهند داشت. پس از اینکه نامه پذیرش دریافت گردید متقاضی می بایست به سفارت این کشور مراجعه نموده علاوه بر پاسپورت معتبر و نامه پذیرش شرایط بیمه را نیز نشان دهد. علاوه بر این شرایط، دانشجویان در این کشور برای شروع تحصیل باید حداقل آیلتس 5 داشته باشند و بدون آن می بایست یک سال دوره کالج را بگذرانند زبان خود را نیز تقویت نمایند. به صورت کلی وزارت آموزش عالی و علوم اوکراین نظارت دقیقی بر شرایط و کیفیت خدمات آموزشی برای دانشجویان خارجی دارد. دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس در صورت لزوم شروع به تحصیل در اوکراین در دوره فاندیشن، قبل از ورود به دانشگاه می نمایند. دوره های فاندیشن دربرگیرنده زبان اوکراینی و روسی و برخی از دروس در رشته تحصیلی مدنظر دانشجویان می باشد. سال تحصیلی با شروع ماه سپتامبر در ترم اول و  آغاز ماه فوریه برای ترم دوم اغاز خواهد بود و هر سال شامل دو ترم می باشد. یک بازه تحصیلی در بین ترم یک و دو وجود برای تمامی دانشجویان خواهد داشت این تعطیلی در ماه زانویه می باشد. مانند بسیاری دیگر از کشورها سه ماه تابستان دوره تعطیلات خواهد بود. دوره تحصیلات عالی برای بعضی از رشته ها در برگیرنده یک دوره کارآموزی نیز می باشند. هزینه تحصیل در اوکراین به صورت میانگین در حدود ۵،۰۰۰ الی ۶،۰۰۰ یورو در سال می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اکراین

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین به مدت  دو سال به طول می انجامد و برای پذیرش دانشجو به مدرک لیسانس نیاز دارد. از جمله اطلاعات پر اهمیت در خصوص تحصیل در اوکراین این است که در حالت کلی برای ورود به دانشگاه آزمون ورودی وجود ندارد. در اوکراین تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر بوده و از سوی دیگر دانشجویان قادر هستند دوره زبان روسی را نیز گذرانده و سپس با هزینه ارزان تر وارد دانشگاه های به زبان روسی گردند. بعلاوه در دانشگاه های این کشور شرایط مناسبی برای تغییر رشته وجود دارد. محدودیت سنی قابل توجهی از طرف دانشگاه های این کشور برای دادن پذیرش دانشجویی اعمال نمی گردد و لذا متقاضیان به آسانی قادر هستند با گپ تحصیلی نسبتا زیاد نیز جهت ادامه تحصیل اقدام نمایند. دانشجویان اجازه ۲۰ ساعت کار در حین تحصیل را دارند و می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. رشته های بسیار متنوعی در دانشگاه های این کشور تدریس می شوند که شرایط مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده و دست آنها را در انتخاب رشته تحصیلی مورد علاقه شان باز می گذارد.

تحصیل در مقطع دکتری در اوکراین

تحصیل در اوکراین و ورود به مقطع دکترا در این کشور از جمله مواردی است که در طی سال های گذشته کمترین استقبال تحصیلی را نسبت به دیگر مقاطع در این کشور داشته است. دانشجویانی که تصمیم ورورد به دانشگاه های این کشور را دارند، باید بدانند که در این کشور نیز مانند بسیاری از کشور ها در مقطع دکترا تایید سوپروایزر بسیار پر اهمیت است و برای مجاب نمودن اساتید در این کشور باید فرد رزومه قوی و  آیلتس در حدود ۷ و مقالات بین المللی ISI ارائه نمایند و پس از یافتن استاد راهنما دانشگاه شرایط پذیرش را فراهم می آورد. با اخذ پذیرش می توانید برای ویزای تحصیلی در این کشور اقدام نمایید. مقطع دکتری در اوکراین بسته به رشته تحصیـلی بیـن 3 الـی 4 سـال به طـول می انجامد و در نهایت دانشجویان باید یک پایان نامه به زبان اوکراینی، روسی، آلمانی یا انگلیسی بنویسند و از آن دفاع کنند.

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین

یکی از انتخاب های دانشجویان بین المللی با بودجه مالی متوسط برای ادامه تحصیل کشور اوکراین می باشد زیرا هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور مقرون به صرفه می باشد. نکته حائز اهمیت این است که تحصیل در اوکراین به زبان انگلیسی نیز شامل هزینه های بسیار پایینی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی می باشد. تقریباً در اکثر رشته های پر طرفدار مانند: پزشکی، علوم کامپیوتر، دوره های فنی و مهندسی، پرستاری و دوره های مدیریتی در تمامی مقاطع تحصیلی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اوکراین وجود دارد. همچنین دانشجویان بین المللی می توانند با پذیرش دوره زبان انگلیسی به عنوان پیش نیاز دوره اصلی دانشگاه نیز وارد این کشور شوند. تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین در مقایسه با تحصیل به زبان روسی و اوکراینی گران تر می باشد ولی باز هم در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه می باشد. لازم به ذکر می باشد که مدارک تحصیلی اخذ شده به زبان انگلیسی در اوکراین کاملاً معتبر می باشد.

بورسیه تحصیلی دراوکراین

تحصیل در اوکراین و شرایط بورسیه تحصیلی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. به صورت کلی بورسیه تحصیلی در واقع کمک هزینه مالی برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی است که با اخذ شرایط خاصی به متقاضیان تعلق می گیرد. . در کشور اوکراین زمانی متقاضی از یک کشور خاص می تواند برای بورسیه تحصیلی اقدام نماید که توافق نامه بین المللی مابین کشور فرد متقاضی و کشور اوکراین وجود داشته باشد. شهروندان ایرانی که متقاضی تحصیل در اوکراین می باشند باید بدانند که در شرایط فعلی توافقی بین المللی مابین ایران و کشور اوکراین برای استفاده از بورسیه های تحصیلی برای ایرانیان وجود ندارد و وزارت آموزش و پروش و هیچ یک از دانشگاه های اوکراین بورسیه و کمک هزینه تحصیلی خاصی برای ایرانیان ارائه نمی نماید. به متقاضیان و دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی و یا تحصیل با هزینه پایین را دارند، تحصیل در کشور هایی چون آلمان، اتریش و یا فرانسه توصیه می گردد.

هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین

تحصیل در اوکراین و هزینه های زندگی و تحصیل در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. هزینه های تحصیل در اوکراین و دیگر کشور ها از نکات بسیار پر اهمیت در انتخاب مقصد تحصیلی می باشد. در واقع هزینه تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی بسیار مناسب می باشد. هزینه تحصیل در این کشور متغیر بوده و سالانه هزینه اعلام شده از طرف دانشگاه ها می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی هزینه تحصیل به زبان روسی بسیار پایین تر از زبان انگلیسی است. برای افرادی که تصمیم تحصیل در اوکراین را دارند هزینه های زندگی و تحصیل بسیار حائز اهمیت است و لازم به ذکر می باشد هزینه زندگی در این کشور بسیار مناسب است و به صورت کلی شباهت زیادی به به کشور روسیه و بلاروس که همسایگان این کشور هستند دارند.  متوسط درآمد ماهانه در این کشور 2759 یورو می باشد.

در جدول زیر لیست هزینه های زندگی در اوکراین ارائه گردیده است:

کار دانشجویی ضمن تحصیل دراوکراین

دانشجویان بین المللی که اجازه تحصیل در اوکراین دارند، می توانند برای مجوز کار به اداره پلیس و گارد مرزی درخواست خود را ارائه می نمایند. شما می بایست از اداره آموزش و پرورش کشور اوکراین برای انجام کار دانشجویی نامه تاییدیه داشته باشید و حداکثر زمان اعتبار مجوز کار دانشجویی به طول دوره تحصیلی فرد متقاضی بستگی دارد. پس از ارائه درخواست مجوز کار در حین تحصیل، تا زمان رسیدن به نتیجه مورد نظر در حدود یک الی دو ماه زمان نیاز می باشد. ساعت کار فول تایم در اوکراین مانند بسیاری از کشور ها ۴۰ ساعت در طول  هفته می باشد. برخی از مکان هایی که متقاضیان کار دانشجویی در اوکراین می توانند به آنها مراجعه نمایند؛ مراکز حرفه ای و مراکز اطلاع رسانی در دانشگاه ها، وب سایت ها و البته دوستان و همکلاسیان می باشد و همچنین می توانند با تماس مستقیم با شرکت هایی که اگهی استخدام منتشر نموده اند نیز شانس خود را برای یافتن کار پاره وقت دانشجویی امتحان نمایند. به صورت کلی میانگین حقوق ماهانه در شهر کیو  پایتخت اوکراین در حدود 340 یورو می باشد.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در اوکراین

در رابطه با تحصیل در اوکراین، این نکته حائز اهمیت است که این کشور ویزایی را برای همراه در نظر نداشته و همراهان دانشجویان تنها می‌توانند با یک ویزای توریستی وارد این کشور گردند و اجازه  کار در این کشور را نخواهند داشت. فرد متقاضی در صورتی می تواند تقاضیای الحاق همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را  نماید که کار پیدا نموده باشد و ویزای وی تبدیل به یک ویزای کاری شده باشد. متقاضیان تحصیل در بسیاری از کشورهای مطرح و پیشرفته اروپایی قادر هستند با اخذ پذیرش از دانشگاه ها برای همراهان خود تقاضای ویزای همراه داشته باشند و نکته بسیار جالب این است که در برخی از این کشور ها شما می توانید برای همراهان خود تقاضای اجازه کار نمائید، برای اخذ اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان تلفنی از وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) بهترین کشور را برای ادامه تحصیل و اخذ اقامت دائم انتخاب نمایید.

معرفی دانشگاه های برتر اوکراین

دانشگاه های اوکراین به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد تحصیل در اوکراین برای اتباع دیگر کشور ها دارای شرایط مناسبی می باشد. در واقع دانش آموزان قادر هستند از کیفیت آموزشی بالا در دانشگاه های عالی در اوکراین بهرمند گردند. وزارت علوم و آموزش آن همواره در خصوص کنترل کیفیت خدمات آموزشی خود تلاش فراوان می نماید. یکی از برترین دانشگاه های اوکراین دانشگاه ملی تاراس شوچنکو  می باشد که شهرت جهانی داشته و در رتبه یک در میان دانشگاه های اوکراین قرار دارد. پر اهمیت ترین نکته در مورد این دانشگاه این است که علاوه بر دریافت کیفیت آموزشی بالا مدرک آن بسیار در جهان معتبر می باشد. لازم به ذکر است ورود به این دانشگاه به سادگی نبوده و به صورت کلی هزینه تحصیل نیز نسبت به دیگر دانشگاه ها نسبتاً بالاتر است. این مقاله توسط تیم پژوهشی موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گرد آوری شده و هرگونه کپی برداری و استفاده از متن مقاله بدون اجازه و ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

تحصیل در اوکراین و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. ارائه مدارک کافی و صحیح و نحوه ارائه آنها یکی از پر اهمیت ترین موضوعاتی است که و  در صورت عدم رعایت صحیح  آن لغو پذیرش و یا رد شدن ویزا بسیار محتمل خواهد بود. علاقه مندان تحصیل در این کشور علاوه بر مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی، باید تمکن مالی مناسب و قابل قبولی به سفارت اوکراین ارائه نمایند. پروسه ویزا در باب مهاجرت تحصیلی به اوکراین بسیار پر اهمیت می باشد و که برای انجام این پروسه مدارک خاصی باید ارائه شود که اصلی ترین آنها نامه پذیرش از دانشگاه مقصد می باشد. کلیه این مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه الزامی بوده و پس از انجام پروسه پذیرش مدارکی به شرح زیر برای پروسه ویزا باید تدارک دیده شود.لیست اصلی ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین عبارت اند از:

 • پاسپورت معتبر و دارای حداقل ۶ ماه اعتبار

 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی متقاضی

 • ارائه عکس پرسنلی ۳*۴ فرد متقاضی

 • گردش حساب مالی (در برگیرنده هزینه های یکسال زندگی متقاضی می باشد)

 • گواهی نامه سلامت

 • گواهی عدم سوء پیشینه

 • پذیرش تحصیلی به همراه فیش پرداختی شهریه دانشگاه

 • مدارک تحصیلی به همراه ترجمه آن و ریز نمرات

 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی (دانشگاه های سطح علمی بالا الزامی می باشد)

موقعیت کار پس از تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین و ورود به بازار کار این کشور نیاز به بررسی شرایط کاری آن کشور دارد سالانه متقاضیان زیادی از روش دانشگاه ها و کالج ها وارد بازار کار کشور موردنظرشان می گردند اما توجه به این نکته بسیار پر اهمیت است که نرخ بیکاری در کشور مقصد چقدر است و آیا کشور مقصد اجازه وارد شدن فارغ التحصیلان را به بازار کار این کشور می دهد یا خیر. متقاضیان زیادی بعد از تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس وارد بازار کار این کشور می گردند می بایست باید در نظر داشته باشند که این کشور دارای نرخ بیکاری  اعلام شده در سال 2019 در این کشور معادل 7.7 می باشد که این عدد از میانگین اتحادیه اروپا کمی بالاتر است. شایان ذکر است شما عزیزان و علاقه مندان به تحصیل در اروپا می توانند کشور هایی چون هلند، دانمارک، آلمان و اتریش که نرخ بیکاری و بازار کار بسیار مناسب تری را دارند به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب نمایند تا آینده کاری مناسب تری را بتوانند برای خود رقم بزنند. نرخ بیکاری در کشور اوکراین در نمودار زیر نمایش داده شده است.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین و وضعیت اقامت و تابعیت در این کشور در این زیر عنوان بررسی می گردد و نکات اصلی آن ارائه خواهد شد. همواره ورود به کشور ها از طریق تحصیل یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها برای ورود به یک کشور جهت اخذ اقامت و تابعیت می باشد. پروسه های تحصیلی با ورود به دانشگاه اغاز می شود و پس از فارغ التحصیلی متقاضی با یافتن شغل مناسب می تواند نوع اقامت خود را به کاری تغییر داده و در نهایت به اقامت دائم و پاسپورت آن کشور دست یابند. پروسه های یافتن شغل تخصصی و اخذ پیشنهاد شغلی معمولا پروسه های آسانی نبوده به خصوص که شرایط کاری در کشور مقصد مناسب نباشد. در این مسیر فرد می بایست ابتدا کارفرمای مورد نظر خود را بیابید و بعداز آگهی توسط کارفرما و پیدا نشدن نیروی کار مناسب، می توانید با اخذ پیشنهاد شغلی اقامت کاری اخذ کنید زیرا برای حضور در کشور بعد از پایان دوره ی تحصیل می بایست اجازه حضور طور قانونی در کشور را اخذ نمایید و اقامت کاری می تواند یکی از این راه ها باشد. نکته ی جالب در خصوص کشور اوکراین این است که  به صرف کار و یا تحصیل در این کشور نمی توان به اقامت دائم و در نتیجه پاسپورت دست یافت لذا این کشور نمی تواند مقصد مناسبی برای کار و رسیدن به اقامت دائم در یکی از کشور های اروپایی باشد. 

پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل در اوکراین

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین چقدر است؟

بسته به مقطع تحصیلی متغیر است، ولی به طور میانگین، هزینه تحصیل در رشته داروسازی به زبان اوکراینی یا روسی 2300 تا 3000 دلار و به زبان انگلیسی 2800 تا 3500 دلار می باشد.

  آیا امکان اخذ بورسیه در اوکراین برای ایرانیان امکان پذیر است؟
خیر. در شرایط فعلی توافقی بین المللی ما بین ایران و کشور اوکراین برای استفاده از بورسیه های تحصیلی برای ایرانیان وجود ندارد.

درآمد ماهانه در صورت داشتن کار دانشجویی در اوکراین تقریبا چقدر است؟

به صورت کلی میانگین حقوق ماهانه در شهر کیو  پایتخت اوکراین در حدود 340 یورو می باشد.

برای یافتن کار دانشجویی در اوکراین، از چه طریقی می توان اقدام نمود؟

می توانید به مراکز حرفه ای و مراکز اطلاع رسانی در دانشگاه ها، وب سایت ها مراجعه نمایید و همچنین می توانید با تماس مستقیم با شرکت هایی که اگهی استخدام منتشر نموده اند نیز شانس خود را برای یافتن کار پاره وقت دانشجویی امتحان نمایید.

سخن پایانی

تحصیل در اوکراین ، شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در اوکراین و پروسه مهاجرت از مسیر تحصیل به کشور اوکراین در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی و کاربردی قرار گرفت. تحصیل در اوکراین با توجه به هزینه های مناسب تحصیل و زندگی بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی واقع شده شده است ولی با توجه به مطالب ذکر شده در این مقاله دانشجویان می توانند برای سایر کشورهای اروپایی که هم هزینه مناسبی دارند و هم عضو شنگن می باشند ونرخ بیکاری آنها پایین تر بوده و شرایط بهتری برای ورود به بازار کار دارند، اقدام نمایند از جمله این کشورها می توان به مجارستان، چک، آلمان، سوییس، هلند و دانمارک اشاره نمود به این ترتیب با تحصیل در این کشورها امکان کار پس از آن و اخذ اقامت نیز قطعی است. در این تحریر این مقاله تلاش گردیده است به تمامی نکات مربوط به تحصیل در اوکراین پرداخته شود و بررسی کاملی از آن انجام گیرد. امیدواریم به پرسش های شما بزرگواران در باب تحصیل در اوکراین پاسخ مناسب داده شده باشد. جهت اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین تخصصی ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردید همچنین همواره می توانید پرسش و پاسخ در پایین این مقاله نظرات و پرسش های خود را طرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان پاسخ خود را دریافت نمایید.

3 پاسخ
 1. سیما
  سیما گفته:

  سلام وقت بخیر
  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشداوکراین چه مدارکی مورد نیاز است؟

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   گواهی تولد عکس های اخیر گذرنامه یا کارت شناسایی ملی شما یک یا چند نامه مرجع از کارفرمایان گذشته یا معلمان کپی از دیپلم یا گواهینامه های گذشته، از جمله مدرک کارشناسی فارغ التحصیل شده رونوشت های دانشگاهی رزومه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *