تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند، اخذ اقامت تحصیلی از طریق تحصیل و شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ایرلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت.  ایرلند کشوری ثروتنمد در اروپای غربی و مکانی مناسب برای زندگی، بازدید ،سرمایه گذاری و تحصیل می باشد. تحصیل در مقاطع مختلف در ایرلند چگونه است؟ به چه روشی بعد از تحصیل در ایرلند می توان به اقامت دائم و پاسپورت رسید؟ هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند به چه صورتی می باشد؟ در این مقاله سعی شده است به تمامی پرسش های از این قبیل در باب تحصیل در ایرلند پاسخ کامل و جامع داده شود. در صورت نیاز به اخذ اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور  (MIE اتریش) از طریق تماس تلفنی و یا به صورت آنلاین تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در ایرلند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در ایرلند
 • تحصیل درمدارس ایرلند
 • تحصیل در ایرلند در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در ایرلند در مقطع دکتری
 • تحصیل در ایرلند به همراه بورس تحصیلی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند
 • کار دانشجویی در ایرلند
 • مزایای تحصیل در ایرلند
 • بررسی ویزای همراه
 • معرفی دانشگاه های برتر ایرلند
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایرلند
 • موقعیت کار پس از تحصیل در ایرلند
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در ایرلند
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در ایرلند
 • سخن پایانی

درباره ایرلند

جهت تحصیل در ایرلند بهتر است اطلاعات کلی در خصوص شرایط عمومی این کشور داشته باشید. کشور ایرلند جزیره ای نسبتاً وسیع بوده که در رتبه بیستم جهان از لحاظ وسعت قرار گرفته است و در اروپا از این نظر در رتبه سوم قرار دارد. این کشور در گذشته به کشور هیربنی شناخته می شده است. جمعیت جزیره ایرلند معادل شش میلیون نفر می باشد که جهار  میلیون نفر آنها در جمهوری ایرلند زندگی می کنند.

جمعیت جزیره ایرلند معادل شش میلیون نفر می باشد که جهار  میلیون نفر آنها در جمهوری ایرلند زندگی می کنند. شهر دوبلین پایتخت و بزرگترین شهر این کشور بوده و دو زبان انگلیسی و ایرلندی زبان های رسمی این کشور می باشند. آب و هوا در کشور ایرلند بسیار مناسب و نسبتاً معتدل بوده و این مسئله نیز تاثیر بسزایی در جذب توریست به این کشور داشته است. شایان ذکر است واحد پول رسمی در این کشور مانند بسیاری از کشور های اروپایی یورو می باشد. این شرایط آب و هوایی از جمله عواملی است که این کشور را بسیار مورد توجه قرار داده است. تحصیل به زبان انگلیسی یکی از مزایای اصلی کشور ایرلند می باشد که متقاضیان بسیاری به همین دلیل به این کشور جذب می گردند. سطح سیستم اموزشی در کشور ایرلند بسیار بالا بوده دانشگاه های ایرلند در رتبه اول موسسات تحقیقاتی در جهان قرار گرفته اند. در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل در ایرلند می پردازیم.

تحصیل درمدارس ایرلند

تحصیل در ایرلند در مقطع مدارس در این زیر عنوان بررسی می گردد. دوره ابتدایی در این کشور به صورت اجباری، از رده سنی 6 سالگی آغاز و تا 11 سالگی ادامه خواهد داشت. کلاس ها در این کشور مطابق اکثر کشور های جهان از سپتامبر آغاز می گردند و معمولا تا ماه جولای یا آگوست ادامه خواهد داشت ولی دانش آموزان دو هفته به دلیل تعطیلات کریسمس و برخی از مناسبت های دیگر در طی سال، تعطیل خواهند بود. به صورت کلی در مدارس دروس متفاوتی مانند زبان انگلیسی و ایرلندی، ریاضیات، دروس بهداشت، هنر و موارد اجتماعی را تدریس می کنند. دانش آموزان در بازه 12-18 سالگی در دوره متوسطه یا همان دبیرستان تحصیل می نمایند دوره دبیرستان در کشور ایرلند به دو بخش کلی تقسیم می گردد، بخش اول از سن 12 تا 15 سالگی و بخش دیگر از سن 16 تا 18 سالگی خواهد بود و تحصیل در این کشور به زبان ایرلندی می باشد.برخی از مدارس معتبر ایرلند و هزینه های تحصیل در این مدارس به شرح جدول زیر می باشد:

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایرلند

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایرلند به زبان انگلیسی است لذا دانشجویان خارجی می بایست مدرک زبان معادل نمره 6 آیلتس برای اخذ پذیرش از دانشکاه مورد نظر، ارائه دهند. بعلاوه متقاضیان برای اخذ پذیرش نیاز به مدرک دیپلم 12 ساله دارند. طول دوره تحصیلی لیسانس در ایرلند سه الی چهار سال می باشد. البته در این کشور دوره های کوتاه مدت و بلند مدتی قبل از دانشگاه وجود دارد که متقاضیان می توانند برای تقویت زبانشان  از آنها بهره مند گردند. تحصیل در رشته پزشکی در این کشور به دلیل وجود دانشگاه های با کیفیت و شرایط تحصیل به زبان انگلیسی مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان می باشد. متقاضیان باید جهت ورود به دوره های پزشکی آزمون ارزیابی HPAT شرکت نمایند؛ این آزمون برای سنجش مهارت های مختلفی از جمله استدلال های منطقی، توانایی حل مسئله و  ارتباطات می باشد. نتیجه این آزمون به همراه امتیاز سطح زبان معیار انتخاب دانشجویان می باشد. هر ساله این آزمون در تاریخ 25 فوریه برگزار می گردد و متقاضیان درخواست تقاضای خود را برای این آزمون باید پیش از 1 فوریه ارائه نمایند. دانش آموز به یک شماره CAO برای ثبت نام درآزمونHPAT  نیاز دارد و به همین سبب متقاضیان باید دقت لازم را جهت زمانبندی پروسه های لازم داشته باشند. تمامی دانشکده های پزشکی ایرلند نیاز دارند که حداقل 480 امتیاز را از این آزمون پذیرش بهداشت حرفه ای کسب نمایند. طول دوره پزشکی در ایرلند 4 الی 6 سال بسته به نوع دوره انتخابی متقاضی به طول می انجامد. دوره های دندانپزشکی نیز در کشور ایرلند دوره های پنج ساله می باشد و برای عملکرد بهتر و افزایش تجربه عملی دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی می بایست حداقل یک سال کارآموزی متشکل از آموزش های عملی پزشکی و جراحی انجام دهد. تحصیل در دوره های پیراپزشکی در ایرلند شاخه های متفاوتی چون پزشکی، دنداپزشکی، سلامت و بهداشت عمومی، فیزیوتراپی و رادیو گرافی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه های  ایرلند برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی می تواند در بازه 9 هزار تا 45 هزار یورو متغیر باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

تحصیل در ایرلند دارای شرایط خاصی بوده و فرد متقاضی با احراز این شرایط می تواند در این دوره ها تحصیل نماید. فرد متقاضی می بایست از مسیر وبسایت رسمی موسسات تحصیلی ایرلند یا PAC برای چک نمودن رشته های تحصیلی و انجام پروسه پذیرش اقدام نماید و اگر رشته یا دانشگاه مورد نظر فرد در وب سایت فوق وجود نداشت فرد می تواند به صورت مستقیم با دانشگاه ارتباط بگیرد.. تحصیلات تکمیلی در مقطع فوق لیسانس در این کشور به مدت 1 الی 2 سال به طول می انجامد که بسته به رشته متقاضی متفاوت خواهد بود. کلیه دوره ها در مقطع فوق لیسانس در ایرلند به زبان انگلیسی ارائه شده از این رو علاقه مندان می بایست حداقل مدرک زبان آیلتس 6.5 را اخذ نموده و ارائه دهند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس سه ترم به تحصیل به صورت تئوریک پرداخته و از ترم سوم به بعد شروع به انجام پایان نامه خود می نمایند.دانشجویان در حین تحصیل در ایرلند هفته ای 20 ساعت اجازه کار در این کشور را دارند و به صورت کلی شرایط مناسبی برای کار دانشجویی در این کشور وجود دارد. همچنین بعد از تحصیل نیز این کشور دارای بازار کار مناسبی جهت اخذ پیشنهاد کاری و تغییر نوع ویزای دانشجویی به کاری برای فارغ التحصیلان می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در ایرلند

تحصیل در ایرلند در مقطع دکترا در این زیر عنوان بررسی می گردد. افرادی که متقاضی تحصیلات تکمیلی با کیفیت و سطح علمی بالا در دانشگاه ها هستند؛ می توانند به عنوان یک گزینه مناسب کشور ایرلند را در نظر بگیرند. طول دوره های تحصیلی دکترا در حدود 3 الی 4 سال می باشد. پروسه های دکترا معمولا بر اساس تحقیق و پژوهش بنا نهاده شده است و اکثر تایم تحصیلی دانشجویان به پژوهش و تحقیق در فیلد تحصیلی خود می گذرد. در پایان دوره دکتری نیز می بایست یک پایان نامه ارائه نمایند تا بتوانند دوره دکتری را به پایان برسانند. برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در ایرلند نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و تایید یک استاد راهنما که سوپروایزر دانشجو خواهد بود الزامی می باشد. همچنین متقاضی باید، رزومه کاری و تحصیلی و پژوهشی مناسبی را نیز ارائه دهند. داشتن مقالات بین المللی مانند مقالات ISI نیز از جمله موارد بسیار پر اهمیت می باشد دانشجویان متقاضی مقطع دکترا می بایست سطح بالایی از زبان انگلیسی با نمره حداقل 6.5 به بالا را داشته باشند تا به آسانی قادر باشند در کلاس ها، جلسات آموزشی و سمینار ها مختلف شرکت نموده و بهره لازم را از این جلسات ببرند. به صورت کلی اخذ بورسیه تحصیلی در دکترا نسبت به مقاطع دیگر تحصیلی راحت تر و امکان پذیر تر می باشد.

بورسیه تحصیلی در ایرلند

بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی کمک های مالی هستند که در کشور های مختلف از منابع مختلفی برای کمک به تحصیل دانشجویان و افزایش سطح علمی دانشگاه ها به سیستم آموزشی تزریق می گردند که متقاضیان تحصیل در ایرلند و دیگر کشور ها می توانند از آن استفاده نمایند.  بورسیه های تحصیلی معمولاً از طرف دولت و یا موسسات خصوصی یا دانشگاه ها به دانشجویان ارائه می گردد که هریک نیازمند ملزومات و شرایط خاصی هستند که می توا معمولا روی وب سایت دانشگاه مورد نظر مشاهده گردد. به صورت کلی می توان گفت اکثر بورسیه ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که دارای رزومه قوی می باشند در دسترس خواهد بود برخی از بورسیه ها برای تحصیل در ایرلند در جدول زیر نمایش داه شده و توضیح مختصری در خصوص آن ها ارائه گردیده است.

هزینه های زندگی و تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند و هزینه های اصلی تحصیل و زندگی در این کشور مورد تحلیل قرار می گیرد. هزینه تحصیل و زندگی از پر اهمیت ترین مسائل در پروسه تحصیل و مهاجرت در ایرلند می باشد. لازم به ذکر می باشد، هزینه تحصیل برای دانشجویان شهروند کشور های اتحادیه اروپا به نسبت دانشجویان خارج از اتحادیه بسیار کمتر است. بعلاوه هزینه های دانشگاه ها با توجه به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی که انتخاب می شود می تواند متغیر باشد. هزینه تحصیل در کشور ایرلند معمولا عددی در بازه 10 تا 25 هزار  یورو می باشد. مشابه بسیاری از دیگر کشور ها دوره های هنر ، علوم انسانی و آموزش و پروش به نسبت به ارزان تر از رشته هایی چون پزشکی، مهندسی، کسب و کار، بیزینس و مدیریت ها  می باشد. بهتر است هزینه های تحصیل در سال اول قبل از اقدام برای ویزا کامل تصویه شود تا شانس اخذ ویزا در این کشور افزایش یابد اما در سالهای بعدی می تواند در هر ترم پرداخت شود. میانگین هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در جدول زیر ارائه شده است:

در پروسه تحصیل در ایرلند  عوامل مختلفی تاثیر گذار بوده و باید مورد نظر قرار گیرند. از تاثیر گذار ترین  شاخصه ها هزینه های زندگی و سطح در آمد در ایرلند است. هزینه های زندگی در کشور ایرلند در شهر های مختلف متفاوت بوده و در شهر هایی مانند دوبلین که بزرگترین شهر این کشور است و پایتخت آن محسوب می شود به مراتب از دیگر شهرها بیشتر می باشد. در جدول زیر لیست میانگین هزینه های زندگی در ایرلند ارائه گردیده است:

کار دانشجویی ضمن تحصیل در ایرلند

کار در حین تحصیل از نکاتی است که دانشجویان می خواهند در خصوص آنها اطلاعات داشته باشند زیرا به این ترتیب هم با بازار کار و فرهنگ آن کشور آشنا می گردند و هم به این ترتیب قادر هستند، بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند؛ هر چند این درآمد برای پرداخت هزینه تحصیل کافی نخواهد بود. متقاضیان با تحصیل در ایرلند اجازه 20 ساعت کار نیمه وقت در هفته خواهند داشت. البته دانشجویان در تمامی تعطیلات بین دو ترم و تعطیلات تابستان اجازه کار فول تایم یعنی 40 ساعت در هفته خواهند داشت. شایان ذکر است حق کار دانشجویی با فارغ التحصیلی دانشجو به صورت خودکار باطل می شود. دانشجویان با کار در حین تحصیل قادر خواهند بود از حقوقی بالاتر از حداقل، حق بیمه، حق تعلیم و تربیت، برخوردار گردند. کار های دانشجویی می توانند گستره بسیاری داشته باشد. فرد می تواند به صورت تخصصی و در شرکت هایی مرتبط با تحصیلات قبلیش کار نماید و یا کارهای معمولی مانند کار در رستوران ها و فروشگاه ها را انتخاب نماید.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در ایرلند

قاعدتا تحصیل در ایرلند دارای مزایایی می باشد که عبارتند از:

 • آموزش با کیفیت بالا
 • فرصت های شغلی
 • فرصت های ویزای کار پس از تحصیل
 • سیستم آموزشی ایرلند یکی از بهترین سیستم های اروپا است
 • مزایای شغلی
 • ترکیبی از زندگی در شهر و طبیعت
 • موقعیت مکانی مناسب
 • دارای رتبه جهانی بسیاری از موسسات آموزش عالی ایرلند
 • ایرلند یک کشور انگلیسی زبان است که یکی از مهمترین دلایل انتخاب ایرلند به عنوان مقصد تحصیلی است. ایرلند به عنوان یک مرکز بین المللی برای تحقیقات علمی با کیفیت بالا مشهور است.
 • این کشور میزبان MNC های جهانی است.
 • ایرلند دارای جمعیت جوان پر جنب و جوش است ، با 40٪ از جمعیت زیر 25 سال. ایرلند یکی از مهیج ترین مکانهای دانشجویی در جهان است.
 • ایرلند  به عنوان کشوری امن برای تحصیل و زندگی در نظر گرفته می شود

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند و بررسی شرایط ویزای همراه برای افرادی که متاهل بوده و قصد مهاجرت به همراه همسر و فرزندان خویش را دارند، می تواند بسیار پر اهمیت باشد. همراه در پروسه های مهاجرتی در اکثر روش ها و اکثر کشور ها به همسر و فرزندان زیر 18 سال گفته می شود. اگر متقاضی با ویزای دانشجویی به کشور ایرلند وارد شود، همراهان وی اجازه ورود داشته و می توانند با ویزای توریستی به این کشور آمده و در کنار دانشجو باشند، ولی حق کار نداشته ولی فرزندان زیر 18 سال می توانند در مدارس  دولتی به رایگان تحصیل نمایند. همچنین دانشجویان مقطع دکترا که بتوانند نشان دهند که درآمد ایشان برای همسر و فرزندانشان کافی است، شانس بالاتری در الحاق خانواده خواهند داشت. با توجه به مطالب ذکر شده کشور هایی همچون کانادا و دانمارک که به همراه نیز، اجازه کار می دهند، می توانند مقاصد تحصیلی مناسب تری نسبت به ایرلند باشند.

معرفی دانشگاه های برتر ایرلند

دانشگاه دوبلین از برترین دانشگاه های این کشور می باشد. دانشگاه UCD سابقه علمی در حدود یکصدو شصت سال دارد. یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی در قاره اروپا می باشد؛ که تمامی مقاطع تحصیلی از جمله تحصيلات کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ، و انواع پژوهش ها در این دانشگاه صورت می پذیرد و تاثیر بسزایی در پیشرفت علم و فرهنگ و تکنولوژی در جامعه این کشور داشته است. در دانشگاه UCD همواره نزدیک به  30 هزار دانشجو  از بیش از 120 کشور جهان می باشد.  دانشگاه اصلی دوبلین که پردیس مرکزی آن می باشد دارد دارای املاک پهناوری از پارک ها و فضای تفریحی و فرهنگی  را که بیش از 130 هکتار در اختیار عموم قرار داده است، این دانشگاه در رنکینگ جهانی در میان 170 دانشگاه برتر جهان قرار دارد . البته دارای رتبه پایین تر از 100 در برخی از رشته ها می باشد. هزینه های تحصیل در UCD با توجه به رشته و مقاطع  تحصیلی متفاوت است به عنوان مثال: تحصیل در مقطع کارشناسی سالیانه در حدود 20 تا 25 هزار یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد سالانه عددی مابین 14 تا 17هزار یورو می باشد. برخی از دانشگاه های مطرح این کشور به ترتیب رنک داخلی آنها در جدول زیر نمایش داده شده است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایرلند

در پروسه تحصیل در ایرلند شرایط اخذ ویزا با توجه به سخت گیری هایی که بر روی ایرانیان وجود دارد از پر اهمیت ترین بخش ها می باشد. دانشجویان می بایست اسناد و مدارک خاصی را جهت اقدام برای ویزای تحصیل در ایرلند ارائه نمایند. نوع و شرایط ارائه مدارک بسیار حائز اهمیت است به نحوی که کوچک ترین خطایی می تواند موجب رد شدن ویزا گردد. لذا توصیه می شود از وکلای با تجربه در این مسیر استفاده شود. متقاضیان می بایست علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی، تمکن مالی مناسبی را نیز ارائه دهند. کلیه مدارک ابتدا می بایست به دانشگاه جهت پذیرش ارائه شود و پس از آن کلیه مدارک به انظمام مدارک به سفارت کشور ایرلند ارائه گردد. اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در ایرلند به شرح زیر می باشد:

 • سوابق کاری و تحصیلی فرد متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ترجمه رسمی سند ازدواج در صورت تاهل
 • فرم پر شده جهت دریافت ویزا و اقامت موقت تحصیلی
 • پاسپورت معتبر و کپی پاسپورت
 • تصویر پرسنلی 3*4 متقاضی

 • مدارک پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد
 • مدارک تمکن مالی و پرینت حساب
 • بیمه سلامت
 • ارائه نامه دال بر مفرد بودن هدف از مهاجرت
 • مدارک محل اقامت فرد در ایرلند

موقعیت کار پس از تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند و شرایط کار پس از تحصیل در این کشور مورد بررسی قرار می گیرد. چس از پایان تحصیل در ایرلند ، فارق التحصیل اجازه دارند یک الی دوسال برای کاریابی و یافتن کارفرمای مناسب خود در این کشور حضور داشته باشند . زمان ارائه شده در مقایسه با بسیاری از کشور های دیگر اروپایی بازه زمانی بسیار مناسبی می باشد. البته انواع دیگری از ویزا کار برای دانشجویان و فارغ تحصیلان ایرلند وجود دارد که پس از فارق التحصیلی قادر هستند برای آنها اقدام نمایند. مجوز استخدام کارآموزی یکی از انواع ویزا های کاری می باشد که فارغ التحصیلان پس از پایان تحصیل خود قبل از اخذ ویزای کاری اصلی به وسیله آن شرایط اقامتی خود را تمدید نمایند به این ترتیب فرصت مناسبی برای کاریابی دانشجو فراهم خواهد بود، در ادامه متقاضیان با کار در ایرلند و پرداخت مالیات می توانند اقامت این کشور زیبا را دریافت کنند. در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور ایرلند در دو دهه گذشته نمایش داده شده است. بر طبق آخرین آمار نرخ بیکاری در این کشوردر سال 2019 برابر با  4.6 درصد بوده که از میانگین نرخ بیکاری در اروپا پایین تر است و شرایط کاری مناسبی را فراهم می آورد.

 • نرخ بیکاری

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در این زیر عنوان بررسی خواهد شد. نکته حائز اهمیت این است که پاسپورت ایرلند از روش تحصیل در ایرلند به صورت مستقیم قابل دستیابی نخواهد بود. فرد با تحصیل در یک کشور مستقیماً نخواهد توانست شهروندی این کشور را بدست آورد ولی تحصیل در ایرلند می تواند یکی از قابل دسترس ترین طرق برای یافتن کار در این کشور و سپس اخذ پاسپورت پس از پنج سال زندگی و کار باشد. یکی دیگر از راه های ورود به بازار کار در این کشور گذراندن دوره های کوتاه مدت و دوره های فنی می باشد و مدارک معتبری دریافت نمود و با استفاده از آن به کاریابی و اخذ اقامت کاری این کشور اقدام نمود. افراد بسیاری با گذراندن دوره های کوتاه مدت یا فنی هم یک مدرک معتبر از کشور ایرلند دریافت می نمایند هم فرصت زندگی و آشنایی با فرهنگ و بازار کار این کشور را اخذ می نمایند و با بهره گیری از این موضوع شانس خود را برای یافتن کار در این کشور افزایش می دهند. بر طبق قانون پاسپورت کشور ایرلند هر فردی که در 9 سال گذشته به مدت 1825 روز در کشور ایرلند به صورت قانونی زندگی نموده باشد سال آخر را به صورت کامل در ایرلند بوده باشد می تواند جهت پاسپورت این کشور اقدام نماید.

سوالات متداول درزمینه تحصیل در ایرلند

امکان اجازه کار برای همراه ،در صورت مهاجرت تحصیلی به ایرلند وجود دارد؟

خیر، اگر متقاضی با ویزای دانشجویی به کشور ایرلند وارد شود، همراهان وی اجازه ورود داشته و می توانند با ویزای توریستی به این کشور آمده و در کنار دانشجو باشند، ولی حق کار ندارند.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در ایرلند در مقطع کارشناسی وجود دارد؟

به صورت کلی می توان گفت اکثر بورسیه ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که دارای رزومه قوی می باشند در دسترس خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کدامند؟

سوابق کاری و تحصیلی فرد متقاضی، گواهی عدم سوئ پیشینه، ترجمه رسمی سند ازدواج در صورت تاهل، فرم پر شده جهت دریافت ویزا و اقامت موقت تحصیلی.

حداقل نمره برای تحصیل در مقطع دکتری چند است؟

6.5.

سخن پایانی

تحصیل در ایرلند ، اخذ اقامت تحصیلی از طریق تحصیل و شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ایسلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. اگر متقاضیان قصد ادامه تحصیل در ایرلند را دارید قادر هستید برای اخذ پذیرش و ویزای این کشور اقدام بفرمایید. به صورت کلی این نکته شایان ذکر است که با توجه به این که سخت گیری های خاصی بر روی پروسه های تحصیلی و ویزای ایرانیان وجود دارد توصیه می شود که برای انجام پروسه تحصیلیتان از راهنمایی های وکلا و مشاورین با تجربه استفاده نمایید. ا علاوه بر این در کشور ایرلند بعد از 9 سال امکان اخذ پاسپورت وجود خواهد داشت لذا متقاضیان قادر هستند برای سایر کشورهایی همچون اتریش و کانادا که امکان اخذ ویزا برای ایرانی ها در آنها ساده تر بوده و پروسه رسیدن به ویزا در آنها کوتاه تر است اقدام نمایند. در این مقاله تلاش گردید تمام نکات مربوط به تحصیل در ایرلند مورد بررسی قرار گیرد و امیدواریم که این مقاله توانسته باشد به پرسشهای احتمالی در ذهن شما پاسخ علمی داده باشد شما عزیزان همواره می توانید برای سنجش شرایط مهاجرتی خود و یا کسب اطلاعات مهاجرتی با شماره تماس های موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین استفاده نمایید. همچنین اگر سوال یا نکته مبهمی در خصوص این مقاله برای شما پیش آمد به سادگی می توانید آن را در انتهای مقاله در بخش دیدگاه ارسال نمایید تا مشاورین مجرب این موسسه در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

2 پاسخ
 1. بهروز
  بهروز گفته:

  میخواستم بدونم اگر کسی هنوز دیپلم نگرفته باشه و بخواد از اونجا دیپلم بگیره چطوری می تونه بله!؟ البته سال آخر دبیرستانه

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   سلام. شرایط اخذ پذیرش برای مدارس در سال آخر دبیرستان دشواره و ریسکش تقریباً بالاست. بهتره که دیپلمتون رو در ایران بگیرید و بعد برای تحصیل در دانشگاه اقدام کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *