تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در برزیل ،  نحوه اخذ اقامت و تابعیت این کشور به واسطه تحصیل در کشور برزیل، در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. برزیل؛ بزرگترین کشور در آمریکای جنوبی و پنجمین کشور بزرگ جهان است. برزیل همچنین صنعتی ترین کشور آمریکای جنوبی نیز می باشد. آیا امکان اخذ بورسیه جهت تحصیل در برزیل وجود دارد؟ هزینه های زندگی و تحصیل در برزیل چقدر است؟ آیا امکان کار دانشجویی در هنگام و پس از اتمام تحصیل در برزیل وجود دارد؟ در ادامه مقاله به پاسخ تمامی سوالات ذکر شده و دیگر سوالات شما عزیزان در خصوص مهاجرت تحصیلی به برزیل، خواهیم پراخت. پیشنهاد می کنیم اگر قصد ادامه تحصیل در برزیل را دارید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش، ازطریق تماس تلفنی و یا به صورت آنلاین، تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت کنید.

تحصیل در برزیل

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در برزیل
 • تحصیل درمدارس برزیل
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در برزیل
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در برزیل
 • تحصیل در مقطع دکتری در برزیل
 • مزایای تحصیل در برزیل
 • بورسیه تحصیلی در برزیل
 • هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در برزیل
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در برزیل
 • معرفی دانشگاه های برتر برزیل
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل
 • زمان اعزام دانشجو به برزیل
 • موقعیت کار پس از تحصیل در برزیل
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در برزیل
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در برزیل
 • سخن پایانی

درباره کشور برزیل

بزریل یکی از کشورهای پرجمعیت جهان است و از لحاظ وسعت بسیار گسترده است. این کشور در قاره آمریکا واقع شده و مساحت آن در حدود هشت میلیون و پانصدر هزار کلیومتر مربع می باشد و جمعیتی در حدود 210 هزار نفر را درخود جای داده است. این کشور مرزهای مشترکی با کشور اروگوئه از سمت جنوب و از سمت شرق با کشور کلمبیا داشته و از جهت جنوب غربی با کشورهای پاراگوئه و آرژانتین هم مرز می باشد. حکومت حاکم بر کشور برزیل فدرال است و پایتخت آن شهر برازیلیا و بزرگ ترین شهر برزیل، سائوپوئولو می باشد.

شرایط عمومی برزیل

 زبان پرتغالی، زبان رسمی مردم برزیل است. برزیل در حدود 25 هزار دانشگاه را در خود جای داده است که تعدادی از آنها نیز، دارای رتبه های جهانی می باشند. بالغ بر 90 درصد مردم برزیل به زبان پرتغالی صحبت می کنند به همین دلیل اگر مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت و پاسپورت آن را دارید می بایست به این زبان تسلط کافی داشته باشید تا امکان کار و تحصیل برای شما فراهم باشد. این کشور امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است. یکی از مواردی که توجه به آن الزامی است آن است که، برای ورود به اکثر کالج ها و دانشگاه های برزیل به دلیل تقاضای زیاد جهت آموزش و دریافت تحصیلات تکمیلی آکادمیک؛ نیاز به قبولی در آزمون ورودی است و گاها نیاز به گذراندن یک سال آموزش اضافی می باشد. در ادامه شرایط تحصیل در برزیل را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

تحصیل در مدارس برزیل

تحصیل در مدارس در برزیل از دوره های ابتدایی و سن 6 سالگی آغاز می شود و تا 14 سالگی، اجباری است. اگر قصد دارید که فرزند زیر هجده سال خود را در مدارس برزیل ثبت نام نمایید، توجه داشته باشید که نیاز به قیم یا کفیل در آن کشور خواهید داشت. آموزش در برزیل از نظر سنی به این صورت تقسیم بندی می گردد: مهد کودک (2 تا 5 سال)، پیش دبستانی (5 تا 6 سال)، ابتدایی (6 تا 14 سال)، متوسطه و دبیرستان (14 تا 17 سال) و در نهایت آموزش عالی یا دانشگاهی. به دلیل پایین بودن سطح اقتصادی و سواد در برخی از مناطق روستایی در برزیل، گاهاً خانواده ها قانون تحصیل اجباری را رعایت نمی کنند و همین امر موجب افزایش نرخ بی سوادی در برزیل می گردد. تحصیل در مدارس دولتی برای شهروندان برزیلی رایگان می باشد و البته موسسات خصوصی نیز وجود دارند که امکان تحصیل در مدارسی با امکانات بیشتر را برای دانش آموزان فراهم می آورد.

در ادامه چند مدرسه در برزیل را معرفی خواهیم کرد:

 • مدرسه آمریکایی برزیلیایی

  این مدرسه یک مدرسه بین المللی و خصوصی است که در شهر برازیلیا واقع شده و آموزش در آن، بر اساس نظام آموزشی امریکای شمالی می باشد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این مدرسه فراهم است و هزینه تحصیل در آن به طور میانگین در حدود 21 هزار تا 39 هزار دلار آمریکا می باشد.

 • مدرسه بین المللی سوئیس SIS

  یکی از مدارس خصوصی واقع در برزیل است که امکان تحصیل به هر دو زبان پرتغالی و انگلیسی در آن فراهم است.

 • مدرسه بین المللی مانائوس:

  دانش آموزان سنین 2 الی 18 سال، در این مدرسه امکان تحصیل خواهند داشت. این مدرسه یکی از اعضای مرکز مطالعات دانشگاه کمبریج بوده و دروس آن به زبان انگلیسی تدریس می گردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در برزیل

طول دوره تحصیلات اولیه پیش از دانشگاه در برزیل 12 سال می باشد. اکثریت رشته ها در این مقطع به زبان پرتغالی تدریس می شوند. برخی از رشته ها همانند رشته های مدیریتی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز برای دانشجویان فراهم آورده اند که از الزامات آن به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ می توان اشاره کرد. تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان پرتغالی است و فقط موسسات خصوصی، دوره های انگلیسی ارائه می نمایند. برای ورود به اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی، دانشجو باید در امتحان ورودی دانشگاه که برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود، پذیرفته شده و تنها در صورت قبولی است که می تواند در دانشگاه مورد نظر شروع به تحصیل نماید. آزمون های ورودی دو بار در سال و در ماه های ژانویه و دسامبر برگزار می گردد. تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی شامل سه دوره تحصیلی به شرح زیر می باشد:

 • Bacharelad

  این دوره تحصیلی تقریبا 3 الی 6 سال به طول انجامیده و مدرکی که ارائه می شود با نام graduação شناخته می شود.              

 • Licciatura

  این دوره تحصیلی حدودا 3 الی 4 سال طول می کشد.

 • Tecnologia

  طول مدت این دوره تحصیلی 2-3 سال می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در برزیل

امکان تحصیل در کشور برزیل در مقطع کارشناسی ارشد برای متقاضیان بین المللی فراهم بوده و این امکان نیز برای شما فراهم است تا بتوانید در دانشگاه های معتبر انگلیسی زبان این کشور تحصیل نمایید. امکان تحصیل در دانشگاههای دولتی و خصوصی برای شما فراهم است. علی رغم اینکه زبان رسمی کشور برزیل زبان پرتغالی است، سالیانه چیزی در حدود ۷۰۰ دوره به زبان انگلیسی، در موسسات مختلف این کشور ارائه می گردد. دوره کارشناسی ارشد در کشور برزیل با نام Mestrado شناخته می شود که طول مدت آن 2 سال بوده و به صورت دروس نظری و تئوری و عملی ارائه می گردد. نمرات مقطع کارشناسی ارشد بصورت امتیاز ارائه می گردد. بالاترین امتیاز در مقطع کارشناسی ارشد، امتیاز 7 و کمترین آن 1 می باشد. همچنین شروع سال تحصیلی برای این مقطع در برزیل فوریه و دسامبر می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در برزیل

مدت زمان تحصیل در برزیل در مقطع دکترا عموما ۴ سال می باشد. برای پذیرش در مقطع PHD در برزیل می بایستی مدرک کارشناسی ارشد یا معادل بین المللی آن، رزومه ای قوی شامل مروری از تحصیلات شما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که شامل دستاوردها و پژوهش های علمی، اطلاعات شخصی خودتان، جزئیات مربوط به تخصص حرفه ای یا تحقیقاتی، مهارت ها و جوایز می گردد را ارائه نمایید. در این پروسه به دو الی سه توصیه نامه از اساتید دوره های پیشین خود نیاز خواهید داشت. در ارائه توصیه نامه باید بر تخصص ها و توانایی ها و میزان انطباق پذیری با برنامه تحصیلی تان تاکید نمایید. برای پذیرش در مقطع دکترا متقاضی ملزم به پیدا کردن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. با توجه به مکاتباتی که با استاد راهنما دارید و رزومه ی علمی و پژوهشی که به وی ارائه می کنید می توانید برای پذیرش دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید. در سال اول، تحصیلات عمدتا پیرامون دروس تئوری می باشد و در سال های بعدی حول محور آموزش های عملی، تحقیقاتی  آزمایشگاهی و در نهایت پایان نامه تحت نظارت یک استاد راهنما می باشد. برای پذیرش در این مقطع نیاز به ارائه آیلتس 7 و تسلط به زبان پرتغالی می باشد.

مزایای تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل یکی از ارزان ترین و سریع ترین راه های مهاجرت به برزیل می باشد . افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های برزیل را دارند می توانند در برترین دانشگاه های تایید شده در سطح جهانی با هزینه های مناسب ( هم از نظر تحصیل و زندگی ) مشغول به ادامه تحصیل شوند. لذا دانشگاه های برزیل دارای رتبه یا رنکینگ بسیار بالایی هستند . در ادامه به بررسی مزایای تحصیل در برزیل می پردازیم:

 • برخورداری از دانشگاه های برزیل با رنکینگ بسیار بالا جهت تحصیل
 • قرار داشتن با کیفیت ترین دانشگاه های آمریکای جنوبی در برزیل همچون:  دانشگاه های ایالتی، فدرال و خصوصی
 •  رایگان بودن تحصیل در برزیل در دانشگاه های فدرال و ایالتی ولی در دانشگاه های خصوصی دانشجویان موظف به پرداخت شهریه هستند که با توجه به دانشگاه ، رشته تحصیلی و شهر محل تحصیل متغیر می باشد.
 • متقاضیان پس از اخذ اقامت تحصیلی برزیل می توانند نسبت به اخذ تابعیت برزیل یا شهروندی این کشور اقدام کنند. البته روش های دیگری نیز برای اخذ اقامت در برزیل وجود دارد .
 • مهاجرت به برزیل در مقایسه به مهاجرت به استرالیا و یا کانادا با توجه به هزینه زندگی در برزیل و مسائل آموزشی دارای مزایایی برای متقاضیان می باشد

تحصیل در برزیل به همراه بورسیه تحصیلی

دانشجویان بین المللی این نکته را مدنظر داشته باشند که جهت اخذ بورسیه باید رزومه ای قوی شامل معدل بالای ۱۷ داشته باشند و بتوانند؛ مقالات  ISIو یا مقالات چاپ شده در سایر نشریات معتبر، به همراه  مدرک آیلتس با نمره  ۷ به بالا را ارائه دهند. تحصیل در برزیل هزینه هایی در بر خواهد داشت، از این رو دولت فدرال برزیل، در دو برنامه به صورت جداگانه بودجه ای عمومی در نظر گرفته تا دانشجویان واجد شرایط و ممتاز بتوانند با بهره مندی از این موقعیت به ادامه تحصیل در این کشور، بپردازند. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت:

 • FIES- تامین مالی دانشجویان تحصیلات عالی

  این بورسیه به طور کلی به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا می گردد که البته درصد کمک هزینه ای که به هر دانشجو پرداخت می شود متفاوت است، به این صورت که اگر دانشجویی واجد شرایط اخذ بورسیه باشد در صورتی که مشغول به کار و منبع درآمد داشته باشد، از 40 تا 75 درصد، هزینه های تحصیل وی پوشش داده می شود. در صورت نداشتن درآمد، کمک هزینه از ۷۵ الی ۱۰۰ درصد هزینه های تحصیل و در شرایطی خاص نیز هزینه های زندگی وی را پوشش خواهد داد.

 • PROUNI- تامین مالی در همه دانشگاه ها برای همه رشته ها

  این بورسیه از جانب وزارت آموزش و پرورش برزیل ارائه می گردد و جالب است بدانید که از ژانویه ۲۰۰۵  قانونی در برزیل به اجرا درآمده است که دانشجویانی که از نظر وضعیت مالی و اقتصادی به طور کامل محروم اند، از پوشش کامل هزینه ها بهره مند خواند شد. دانشجویانی که دارای مدرک دانشگاهی نیستند در صورت داشتن ویژگی های زیر ، واجد شرایط اخذ بورسیه خواهند بود:

  • اخذ مدرک پایان تحصیلات از مدرسه عمومی
  • اخذ مدرک پایان تحصیلات از مدرسه خصوصی
 • MINTER , DINTER – CAPES/SETEC

  بورسیه برای تحصیلات تکمیلی فنی و حرفه ای

 • PIQDTEC

  حمایت از دانشجویان موسسات آموزش عالی در مقاطع ارشد و دکتری در شبکه های آموزش های تکنولوژیکی

 • PNPD/CAPES

  برنامه ای از نهاد استریکاسنسو در حمایت از دانشجویان نخبه فارغ التحصیلی مدرک دکتری

هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل

جهت تحصیل در برزیل بهتر است که اطلاعات کافی در مورد هزینه های زندگی و همچنین حقوق پایه در این کشور داشته باشید. متوسط درآمد ماهیانه در برزیل پس از کسر مالیات، مبلغی در حدود 678.90 دلار و نرخ سود وام بانکی جهت باز پرداخت ۲۰ ساله در حدود 10.22 درصد می باشد. به طور میانگین برای زندگی دانشجویی در برزیل و هزینه های غذا و مسکن و… ماهانه حدودا 533.42 دلار (برای زندگی در ریو و ژانیرو) هزینه نیاز بوده و همچنین برای تحصیل در برزیل در مقاطع مختلف تحصیلی میانگین مبلغی در حدود ۵۵۰۰ دلار هزینه در نظر گرفته می شود. این در شرایطی است که هزینه تحصیل در رشته ها و دوره های مختلف، با هم متفاوت بوده و شهریه دانشگاه های خصوصی در این کشور نیز در حدود 2000 الی 10000 هزار دلار می باشد. در جدول زیر هزینه اقلام مصرقی برای زندگی و تحصیل در برزیل آورده شده است.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در برزیل

امکان کار پاره وقت ضمن تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور برزیل همانند اکثر کشورها فراهم است. دانشجویانی که ویزای بلند مدت تحصیلی این کشور را دارند اجازه 20 ساعت کار در هفته را خواهند داشت. اما با توجه به اینکه زبان اصلی برزیل زبان پرتغالی است، دانشجویان بدون داشتن مهارت زبان پرتغالی به سختی می توانند کاری بیایند. مهم ترین مسئله ای که در هنگام مهاجرت به کشورها باید مد نظر قرار دهید توجه ویژه به نرخ بیکاری کشور مورد نظر می باشد. نرخ بیکاری کشور برزیل در آوریل سال 2019 به 12.5 درصد رسیده است که با توجه به کشورهایی با امکانات رفاهی و زندگی بسیار بهتر مثل اتریش، آلمان، هلند، دانمارک و… که نرخ بیکاری زیر 5 درصد دارند عدد بالایی است. در ادامه توجه شما را به نرخ بیکاری برزیل جلب می نماییم:

بررسی ویزای همراه برزیل

ویزای همراه ویزایی است که به همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد متقاضی تعلق می گیرد. اگر با هدف تحصیل قصد مهاجرت به برزیل را دارید باید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که ویزای همراه این کشور به طور همزمان نمی باشد و پس از ورود به خاک این کشور و تنها در صورت موافقت اداره مهاجرت برزیل امکان الحاق خواهید داشت. مدن زمان الحاق به خانواده در برزیل حدود ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد. مقاله تحصیل در برزیل توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکارMIE اتریش تهیه و نگارش شده و هرگونه کپی برداری از متون و عکس ها بدون ذکر منبع قانونا حرام و غیر قانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد. فرد متقاضی پس از ورود به کشور برزیل می تواند به اداره مهاجرت این کشور در شهر مورد نظر خود مراجعه نموده و به جهت الحاق خانواده خود درخواست دهد. مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه جهت تحصیل در برزیل به شکل زیر است:

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • کپی پاسپورت
 • عکس مورد تایید سفارت
 • نامه تمکن مالی
 • سند ازدواج
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند طلاق (در صورت وجود)

معرفی دانشگاه های برتر برزیل

متقاضیان تحصیل در برزیل باید پیش از اقدام شناخت مناسبی از دانشگاه های برتر این کشور داشته باشند. در این بخش از مقاله تحصیل در برزیل به معرفی ده دانشگاه برتر این کشور و رتبه بندی جهانی این دانشگاه ها خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است جدول زیر آخرین رده بندی دانشگاه های برزیل است که در سال 2019 منتشر شده است:

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی برزیل

یکی از الزاماتی که طی پروسه اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی به آن نیاز خواهید داشت نامه پذیرش دانشگاه است. جهت درخواست ویزای تحصیلی می توانید به سفارت برزیل در تهران و یا کنسولگری این کشور مراجعه نمایید. خوب است بدانید که این ویزا یکساله صادر شده و قابل تمدید نیز می باشد. همانند هر ویزایی جهت صدور ویزای تحصیلی برزیل مدارکی مورد نیاز خواهد بود. این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • فرم درخواست pedido de visto
 • دو عکس پاسپورت 4*3
 • نامه عدم سوءپیشینه
 • نامه معاینه پزشکی
 • نامه پذیرش از دانشگاهی در برزیل که تایید ثبت نام و مدت اقامت شما در این کشور باشد.

 

زمان اعزام دانشجو به برزیل

در اعزام دانشجو به برزیل شروع ترم 1 سپتامبر برای ترم زمستان و 1 فوریه برای ترم تابستان می باشد. این مهلت ها قابل تمدید نیست. از آنجایی که پروسه پذیرش و ویزا زمان نیاز دارد لازم است، دانشجویان بایستی مدارک را در اسرع وقت برای دانشگاه ارسال کنند و پس از دریافت نامه پذیرش جهت اخذ ویزا اقدام نمایند.

موقعیت کار پس از تحصیل

برای دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیل در برزیل این امکان مهیاست که بتوانند به مدت ۱۲ ماه به جست و جوی کار بپردازند. ویزای کار این کشور با نام ویزای VITEM V شناخته می شود. امکان تبدیل ویزای تحصیلی به دیگر ویزاها به خودی خود و اتوماتیک وار وجود ندارد. دانشجویان جهت این امر میبایست درخواست خود را به وزارت کار برزیل ارسال نموده تا پرونده ایشان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و پس از اقدامات لازم و در صورت امکان مجوز کار دانشجو صادر شود. حداقل میزان حقوق پرداختی در کشور برزیل 299 دلار امریکا در ماه می باشد. همانطور که پیشتر گفته شد جهت اخذ ویزای کار برزیل به دانش زبان پرتغالی نیاز خواهید داشت و باید اثبات کنید که تخصصی دارید که هیچ شهروند برزیلی قادر به انجام آن کار نمی باشد و البته این الزام نیز برای شرکت ها و موسسات برزیلی وجود دارد که حداقل دو سوم کارمندان آن ها باید برزیلی باشند. به همین روی امکان کاریابی برای دانشجویان در برزیل حین و پس از تحصیلی آسان نخواهد بود. اگر تمایل به کار و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان دارید، پیشنهاد می کنیم برای کشورهایی مانند کانادا و انگلیس و … اقدام نمایید تا بتوانید پس از اتمام تحصیل کارفرمایی با توجه به تخصص خود پیدا کرده و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهید.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همان طور که می دانید و پیش از این نیز در این مقاله توضیح داده شد، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم به طور مستقیم ممکن نبوده و برای اخذ اقامت دائم برزیل نیازمند موارد دیگری خواهید بود. به طور مثال فرد بعد از اتمام تحصیل در برزیل با یافتن کارفرما می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهدو یل بعد از 5 سال کار در برزیل و پرداخت مالیات و داشتن بیمه اقامت دائم این کشور را درخواست نماید. به طور کلی شخص برای اقامت در برزیل 6 راه خواهد داشت:

 • مدیر یک شرکت یا موسسه تجاری در برزیل باشد
 • در فعالیت های تولیدی سرمایه گذاری نماید
 • در سطوح بالا سابقه پژوهش و تحقیق داشته باشد

 • فردی که بازنشسته شده و ماهیانه مبلغ حداقل ۶۰۰۰ دلار به دولت برزیل پرداخت نماید
 • متقاضی با یک شهروند برزیل ازدواج نماید
 • فرزندی که در برزیل متولد شده باشد

متقاضیان بعد از اخذ اقامت دائم به شرط آنکه حداقل 4 سال در این کشور زندگی کرده باشند، می توانند برای درخواست تابعیت و پاسپورت این کشور را نمایند. البته لازم به ذکر است که کشور برزیل به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی تابعیت مضاعف یا دوگانه را نمی پذیرد.

پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل در برزیل

✅ امکان الحاق همزمان خانواده به دانشجو در برزیل وجود دارد؟

ویزای همراه این کشور به طور همزمان نمی باشد و پس از ورود به خاک این کشور و تنها در صورت موافقت اداره مهاجرت برزیل امکان الحاق خواهید داشت. مدت زمان الحاق به خانواده در برزیل حدود ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد.

✅مقطع دکتری در برزیل چند سال طول می کشد؟

مدت زمان تحصیل در برزیل در مقطع دکترا عموما ۴ سال می باشد.

✅آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در برزیل وجود دارد؟

اکثریت رشته ها در دانشگاههای دولتی در این مقطع به زبان پرتغالی تدریس می شوند. البته برخی از رشته ها همانند رشته های مدیریتی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز برای دانشجویان فراهم آورده اند. به طور کلی، فقط موسسات خصوصی دوره های انگلیسی ارائه می نمایند؛ که از الزامات آن به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ می توان اشاره کرد.
✅آیا امکان اخذ کار دانشجویی در برزیل وجود دارد؟
با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در این کشور، چندان کار راحتی نیست و البته میزان تسلط شما به زبان پرتغالی در رابطه با جستجوی کار موردنظرتان در برزیل ، مهم است.

سخن پایانی

تحصیل در برزیل و وضعیت اقامت و تابعیت و اخذ پاسپورت برزیل در این مقاله به طور تخصصی و علمی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. همان طور که پیش تر گفته شد به دلیل نرخ بالای بیکاری برزیل امکان کاریابی در این کشور به سختی امکان پذیر بوده و علاوه بر آن دانشجویان پس از اتمام تحصیلات اگر قصد کاریابی دارند باید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشند. اگر با هدف اخذ اقامت و تابعیت قصد تحصیل در برزیل را دارید پیشنهاد می کنیم برای کشورهایی که نرخ بیکاری کمتری داشته و شرایط راحت تری برای صدور اقامت دائم و پاسپورت دارند اقدام فرمایید. کشورهایی مانند هلند، اتریش، دانمارک، آلمان و… شرایط بهتر و ایده آل تری در اختیار شما قرار می دهند. به یاد داشته باشید که می توانید جهت مطرح نمودن سوالات خود در زمینه تحصیل در برزیل با ما ارتباط برقرار کرده و از مشاوره با کارشناسان ارشد و متخصصان مجرب بهره مند گردید. هم چنین می توانید در قسمت پرسش و پاسخ همگانی این سایت سوالات خود را مطرح نموده تا کارشناسان پاسخگوی سوالات شما باشند.

2 پاسخ
 1. abasi
  abasi گفته:

  سلام دندانپزشک عمومی هستم میخواستم در مورد تخصص ارتودنسی در برزیل اطلاعاتی کسب کنم

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   با عرض سلام
   لطفا برای بررسی دقیق شرایط خود با با شماره ی 02149196000 تماس بگیرید.و مشاوره رایگان دریافت نمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *