تحصیل در بلغارستان ، مدارس بلغارستان ، دانشگاه های بلغارستان ، شرایط اخذ اقامت بلغارستان از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل در بلغارستان ، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. شرایط مهاجرت به کشور بلغارستان از طریق تحصیل به چه صورت است؟ هزینه های زندگی و تحصیل در بلغارستان چگونه است؟ آیا تحصیل در بلغارستان منجر به اقامت می شود؟ برخی افراد که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی دارند در خصوص انتخاب کشوری که هزینه های پایین تحصیل داشته باشد کشورهای مختلف را بررسی می کنند که یکی از این کشورها، بلغارستان می باشد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در امر مهاجرت و حقوق بین الملل راهنمایی شما در خصوص پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی بلغارستان می باشد و می توانید جهت اخذ مشاوره رایگان با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمائید.

تحصیل در بلغارستان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در بلغارستان
 • تحصیل درمدارس بلغارستان
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در بلغارستان
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در بلغارستان
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بلغارستان
 • تحصیل در مقطع دکتری در بلغارستان
 • بورسیه تحصیلی در بلغارستان
 • هزینه های تحصیل و زندگی در بلغارستان
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در بلغارستان
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در بلغارستان
 • معرفی دانشگاه های برتر بلغارستان
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان
 • موقعیت کار پس از تحصیل در بلغارستان
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در بلغارستان
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در بلغارستان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل در بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا با جمعیتی نزدیک به 7 میلیون نفر است که هر ساله جمعیت آن کمتر می شود. کشور بلغارستان، عضو شنگن نیست ولی در سال 2005 به عضویت اتحادیه اروپا درآمد. این کشور هم مرز با دریای سیاه، بین رومانی و ترکیه قرار دارد. پایتخت بلغارستان شهر صوفیه می باشد و پول رایج در این کشور BGN بلغارستان می باشد.اکثریت مردم آن بلغاری و برخی نیز ترک و کولی نیز می باشند. بلغارستان با تأسیس در قرن هفتم، یکی از قدیمی ترین کشورها در قاره اروپا است.  اقتصاد کشور بلغارستان بر پایه کشاورزی می باشد و صنعت در آن کم رنگ است. این مسئله باعث شده است رشد اقتصادی در کشور بلغارستان قوی نباشد و در مشاغلی که صنعتی می باشند شانس کاریابی و بازار کار پایین باشد.

از مهمترین موارد جهت تحصیل در بلغارستان اخذ پذیرش تحصیلی و در مرحله دوم اخذ ویزای تحصیلی می باشد. در ادامه مقاله به بررسی شرایط تحصیل در بلغارستان و دانشگاه صوفیه بلغارستان می پردازیم.

تحصیل در مدارس بلغارستان

تحصیل در کشورهای اروپایی توسط دولت تامین می شود و برای اتباع و شهروندان اروپایی رایگان می باشد و در خصوص تحصیل در بلغارستان نیز این موضوع  به همین صورت می باشد. سن تحصیل اجباری در بلغارستان بر خلاف برخی کشورها که از 6 سالگی می باشد از 7 سالگی شروع می شود و تا 16 سالگی اجباری است. سیستم آموزشی بلغارستان به سیستم تحصیلی در اروپا شباهت دارد. انواع اصلی دوره های مدارس متوسطه عبارتست از: مدارس عمومی، آموزشی، مدارس زبان و مدارس بین المللی.که بین این مدارس مدارس خصوصی نیز در حال رقابت با مدارس دولتی هستند. تعداد موسسات و دانشگاه های معتبر در کشور بلغارستان 51 می باشد که دوره های مختلفی در مقاطع مختلفی در این موسسات برگذار می شود. در مدارس دولتی زبان تحصیل به زبان بلغاری می باشد ولی در مدارس خصوصی، امکان تحصیل به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و… نیز وجود دارد. تحصیل در مدارس دولـتی بلغارستان برای فرزندان برای افراد مقیم این کشور امکان پذیر می باشد و در صورتی که شخص بخواهد فرزند خود را در این مدارس ثبت نام کند، باید قیم در کشور بلغارستان داشته باشد و تحصیل نیز به زبان بلغاری می باشد ولی در مدارس خصوصی که خود مدرسه به عنوان قیم شخص معرفی می شود؛ نیاز به اقامت در آن کشور نمی باشد و دانش آموز می تواند با ویزای دانشجویی وارد این کشور شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی در بلغارستان

 دانش آموزان پس از اتمام تحصیلات در مدارس در کشور بلغارستان یا وارد کالج های فنی حرفه ای و یادگیری یک فن حرفه ای می شوند (مثل لوله کشی، نجاری و…) و یا وارد دانشگاه برای مقطع کارشناسی می شوند تا تحصیلات آکادمیک خود را ادامه دهند. طول مدت مقطع کارشناسی در بلغارستان نیز 4 سال بوده و تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های بین المللی امکان پذیر است. معروف ترین و بزرگترین دانشگاه بلغارستان دانشگاه صوفیه می باشد که اکثر دوره ها به زبان انگلیسی در این دانشگاه ارائه می شود. شهریه های این دانشگاه در حدود 4،000 هزار یورو می باشد که جهت تحصیل در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر رقم ناچیزی می باشد. تحصیل در رشته های موسیقی در دانشگاه صوفیه، در رشته های مختلف موسیقی مانند جاز ،پاپ ،ترومپت و حتی چلو باعث شده است؛ متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی این دانشگاه را انتخاب کنند. البته دانشگاه صوفیه دانشکده های بزرگی مثل دانشکده حقوق، تربیت بدنی ، مطالعات سنگی ، زیست شناسی و … نیز دارد و بسیار دانشگاه بزرگی می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بلغارستان

برای تحصیل در بلغارستان در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تنوع رشته ها و دوره ها بسیار بیشتر می باشد، چون دوره های انگلیسی زبان بیشتری در این کشور در این مقطع ارائه می شوند. در کشور بلغارستان هر سال 13000 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل می شوند که این آمار از کشورهای اروپایی و حتی آسیایی می باشند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور بلغارستان هزینه های نزدیک به تحصیل در مقطع کارشناسی دارد و حدوداً ترمی 20 درصد گران تر می باشد. دانشجو برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ملزم به داشتن مدرک زبان ایلتس 6.5 آکادمیک می باشد. همچنین امکان تحصیل به صورت پاره وقت نیز در مقطع ارشد در این کشور، وجود دارد. طول مدت تحصیل درکارشناسی ارشد دربلغارستان، 2 سال می باشد و هر سال در حدود 5،000 یورو هزینه دارد.البته باید در نظر داشت هزینه تحصیل در رشته های مختلف ممکن است متفاوت باشد و به خصوص در رشته هایی نظیر پزشکی و معماری، هزینه ها بسیار بالاتر از سایر رشته ها در این کشور می باشد. تقریبا تمامی رشته های هنری تا رشته های مهندسی و علوم انسانی، در کشور بلغارستان به زبان انگلیسی ارائه می شود.

تحصیل در مقطع دکتری در بلغارستان

تحصیل در بلغارستان درمقطع دکترا بین 3 الی 5 سال بطول می انجامد. جهت تحصیل در این مقطع، دانشجو باید با ارسال رزومه و مقالات و پروپوزال خود برای اساتید دانشگاه مقصد استاد راهنما یا سوپروایزر خود را پیدا کند. علاوه بر این، داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز نیاز است. دانشجویان پس از ارائه رساله خود و دفاع از آن موفق به اخذ مدرک دکترا می شوند. باید توجه شود جهت تحصیل در مقطع دکترا در صورتی که شخص رزومه تحقیقاتی قوی نداشته باشد، امکان اخذ پذیرش و به خصوص پذیرش با بورسیه تحصیلی را ندارد و برای ایمیل زدن به اساتید مختلف نیز باید مواردی مانند شباهت کارهای تحقیقاتی و … را مد نظر قرار دهد. در این خصوص می توانید در وب سایت های دانشگاه های مختلف در بخش دانشکده مورد نظر اسم و رزومه اساتید را مشاهده بفرمائید و در صورتی که کارهای تحقیقاتی با رزومه تحقیقاتی و پروژه هایی که استاد مد نظر در آن فعالیت داشته است مشابه بود، به آن استاد ایمیل بزنید و در خصوص نحوه ادامه تحصیل و همکاری مکاتبه را شروع کنید.

بورسیه تحصیلی در بلغارستان

اخذ بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در بلغارستان همیشه یکی از مهمترین نکات جهت تحصیل می باشد. با توجه به افزایش نرخ ارز حتی در کشورهایی که هزینه های تحصیل در آنها پایین می باشد، مانند بلغارستان باز هم هزینه های زندگی و تحصیل هزینه های بالایی خواهد داشت و متقاضیان شاید امکان پرداخت هزینه های تحصیل چند ساله به همراه هزینه های زندگی را نداشته باشند و به همین علت تقاضای دریافت بورسیه های تحصیلی مختلف هستند. البته همیشه باید در نظر داشت متقاضیان بورسیه نامحدود هستند و بورسیه های تحصیلی محدود، به همین جهت تنها افرادی که واجد شرایط اخذ بورسیه هستند و شرایط تحصیلی و دانشجویی خوبی دارند، شانس اخذ بورسیه تحصیلی را دارند. البته باید توجه شود کشور بلغارستان برخلاف برخی کشورها نظیر آمریکا و کانادا بورسیه های دولتی اعطا نمی کند و شخصی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی را دارد، باید از بورسیه های خود دانشگاه استفاده کند، که این موضوع شانس اخذ بورسیه را کاهش می دهد. در مجموع برای بورسیه تحصیلی شاید در کشورهای دیگر نسبت به بلغارستان فرصت های بهتری باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در بلغارستان

هزینه های تحصیل در بلغارستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر می باشد. همچنین، هزینه های زندگی و تجربه زندگی در بلغارستان نیز پایین است و دانشجو می تواند حتی برخی از هزینه های زندگی را با کار دانشجویی جبران کند. هزینه های تحصیل در بلغارستان در دانشگاه ها و شهرها و حتی رشته های مختلف متفاوت می باشد. در مقطع لیسانس در رشته ای عادی هزینه تحصیل چیزی نزدیک به 3 الی 4 هزار یورو در سال می باشد ولی این رقم در مقطع فوق لیسانس نزدیک به 5 هزار یورو در سال خواهد رسید. هزینه تحصیل پزشکی در کشور بلغارستان حدود 8 هزار یورو در سال می باشد. هزینه های زندگی در کشور بلغارستان بین 400 الی 500 یورو در ماه می باشد که عموم این بخش هزینه خوابگاه و مسکن می باشد که 200 الی 250 یورو در ماه می باشد. لیست وقیمت برخی از اقلام مصرفی برای زندگی در بلغارستان در جدول زیر آمده است.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در بلغارستان

دانشجویان بین المللی همزمان با تحصیل در کشور بلغارستان در مقاطع مختلف دانشگاهی مجاز به کار همزمان با تحصیل حدود ۲۰ ساعت در هفته مانند سایر کشورها می باشند. این مدت در زمان تعطیلات دانشگاهی به صورت تمام وقت خواهد بود. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای کار در این کشور باید از اداره کار، مجوز دریافت کنند ، تا بتوانند همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند. اداره کار در صورتی قرارداد کاری را معمولاً تائید می کند که حقوق و ساعات کار، با قانون کار متناسب باشد و همینطور با تحصیل شخص تناقض نداشته باشد. کار همزمان با تحصیل در کشور بلغارستان با توجه به نرخ بیکاری 4.4 درصدی این کشور تا حدودی مناسب است، ولی باید در نظر داشت بدون داشتن هیچ سطحی از زبان بلغاری شانس کاریابی حتی به صورت دانشجویی پایین می باشد.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در بلغارستان

دانشجویان برای تحصیل در بلغارستان باید اقامت دانشجویی بلند مدت دریافت کنند و جهت ادامه باید هر ساله آن را تمدید نمایند. باید به این نکته مهم اشاره شود، اشخاصی که متاهل می باشند و میخواهند با خانواده خود در کشور دیگری تحصیل کنند باید حتما شرایط و امکان ویزای همراه را در کشور مقصد بررسی کنند. در کشور بلغارستان شخص دانشجو اجازه بردن همراه را ندارد و نمی تواند خانواده خود را همراه خود برای تحصیل به کشور بلغارستان بیاورد. این یکی از بزرگترین معایب جهت تحصیل در کشور بلغارستان می باشد و به همین جهت شخص نمی تواند با خانواده خود در این کشور حضور داشته باشد و تحصیل کند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش به نگارش در آمده و در راستای بالا بردن اطلاعات شما عزیزان در باب مهاجرت ارائه شده است و هر گونه کپی برداری از آن غیر قانونی می باشد.

معرفی دانشگاه های برتر بلغارستان

برای تحصیل در یک کشور یکی از مواردی که شانس دانشجو را جهت اخذ ویزا و حتی یافتن کار چه در کشور بلغارستان و چه در سایر کشورها افزایش میدهد پذیرش در یک دانشگاه معتبر می باشد. دانشگاه های بلغارستان از نظر رنک جهانی و بین المللی شرایط فوق العاده ای ندارند و بهترین دانشگاه این کشور رنک 843 در بین سایر دانشگاه های دنیا دارد که این موضوع خیلی جالبی نمی باشد. تحصیل در بلغارستان در یکی از دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد ولی باید توجه کرد این کشور تنها یک دانشگاه در بین 1000 دانشگاه برتر دنیا دارد که این موضوع شاید در بسیاری از کشورها با شرایط و هزینه های بلغارستان متفاوت باشد. در لیست زیر به ترتیب بهترین دانشگاه های کشور بلغارستان مشخص شده است:

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان

شرایط تحصیل در بلغارستان با توجه به شرایط ورود به هر دانشگاه متفاوت است اما شرایط ثابتی وجود دارد که برای ورود به سیستم آموزش عالی لازم است. برای تحصیل مدت زمان اقامت یکساله است و پس از اتمام یک سال دانشجو باید مجدد این ویزا را تمدید کند. شرکت در کلاسها و دوره تحصیلی در تمدید ویزا بسیار موثر است و دانشجویانی که در کلاسها شرکت نمی کنند و در جستجوی موارد حاشیه ای و جانبی می باشند امکان دارد با تمدید ویزا آنها موافقت نشود و مجبور به ترک خاک بلغارستان شوند. اخذ ویزای تحصیلی یکی از مهمترین موارد تحصیل در کشور بلغارستان می باشد و باید توجه شود نهایت دقت در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز ویزا انجام شود زیرا اشتباه در پر کردن فرم ها و ارائه مدارک منجر به رد شدن ویزا خواهد شد و هزینه و زمان زیادی از دانشجو هدر خواهد رفت. حتی الامکان پیشنهاد میشود قبل از اقدام برای دریافت ویزا با یک کارشناس حقوقی در این زمینه مشورت بفرمائید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان:

 • اصل پاسپورت و کپی آن
 • کپی از صفحات اسناد مسافرتی حاوی اطلاعات شخصی، ویزای معتبر و آخرین تمبر ورود به بلغارستان
 • برگه قرارداد آدرس محل سکونت
 • بیمه درمانی
 • اثبات داشتن تمکن مالی
 • برگه پذیرش دانشگاه صادر شده توسط وزارت علوم و آموزش و پرورش بلغارستان
 • کپی از رسید پرداخت شهریه
 • رسید پرداختی ۱۰ لِف ( ۵ یورو)
 • برگه عدم سوء سابقه با ترجمه رسمی آن به زبان بلغاری
 • فرم درخواست
 • پرداخت هزینه دریافت اقامت در اداره رسمی مهاجرت

موقعیت کار پس از تحصیل در بلغارستان

عموما یافتن کار و موقعیت کار پس از تحصیل در بلغارستان سهل تر از یافتن کار بدون تحصیل در این کشور می باشد. از آنجا ویزای کار بلغارستان از طریق پیشنهاد شغلی انجام می شود و جهت دریافت مجوز کار شخص باید اثبات کند شخص بلغاری توانایی انجام کار مشخص برای کارفرما را ندارد این روند بسیار ساده نمی باشد و شخص دانشجو پروسه طولانی را جهت دریافت مجوز کار و کاریابی دارد.بنابراین یافتن کار برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا دشوارتر است. دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی خود و اخذ مدرک تحصیلی می توانند یک ویزای 6 ماهه دریافت کنند که در این مدت با پیدا کردن شغل مربوط به تحصیلات خود اقامت این کشور را اخذ کنند. اما باید متذکر شد با توجه به سطوح بالای بیکاری و نرخ پایین دستمزد نسبت به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مثل آلمان و اتریش، بلغارستان مقصد عالی برای مهاجرت کاری افراد خارجی نیست.همانطور که اشاره شد نیز بلغارستان کشور صنعتی نمی باشد و عمده اقتصاد و درآمد این کشور بر پایه کشاورزی می باشد و به همین علت کاریابی در این کشور سخت تر می باشد و همین موضوع نیز که بلغارستان عضو شینگن نمی باشد شخص پس از اتمام تحصیل امکان کاریابی در سایر کشورهای اروپایی را نیز ندارد که با توجه به این مسائل دانشجو می تواند کشورهایی با هزینه ها و شرایط مشابه بلغارستان در حوزه شنگن انتخاب کند که پس از اتمام دوره تحصیلی و یا حتی هنگام تحصیل امکان کاریابی در کشورهایی مثل آلمان و سوئیس و هلند را نیز داشته باشد.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در بلغارستان

هر شخص جهت تحصیل در یک کشور هدفی را دنبال می کند. برخی افراد قصد بازگشت به کشور خود را دارند و برخی نیز قصد اقامت و ماندن در کشور مقصد و زندگی در آن کشور را مد نظر دارند. عموم افراد هدف از تحصیل را اخذ اقامت و یافتن کار در آن کشور مد نظر دارند. باید توجه شود تحصیل به تنهایی منجر به اقامت در کشور بلغارستان نمی شود و دانشجو معمولا در صورت تحصیل باید روش اقامتی خود را از روش های دیگر انتخاب کند. برای اخذ اقامت و در نهایت تابعیت و حقوق شهروندی پس از تحصیل در بلغارستان شخص می تواند از روش های مختلف شانس خود را جهت اقامت امتحان کند. برای اخذ اقامت دائم کشور بلغارستان شخص پس از اتمام تحصیل چند راه مختلف دارد. ازدواج ، کار ، سرمایه گذاری از روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشند. اقامت دائم در کشور بلغارستان پس از 5 سال زندگی و کار در این کشور امکان پذیر است و در این مدت شخص نباید جرم و جنایتی انجام دهد. برخی نیز پس از اتمام تحصیل و علاقه به زندگی در کشور بلغارستان اقدام به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری 500 هزار یورویی در سهام دولت این کشور می کنند که منجر به اقامت دائم خواهد شد.

سوالات متداول درزمینه تحصیل در بلغارستان

آیا هزینه زندگی و تحصیل در بلغارستان مقرون به صرفه است؟

هزینه های تحصیل در بلغارستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر می باشد. همچنین، هزینه های زندگی در بلغارستان نیز پایین است و دانشجو می تواند حتی برخی از هزینه های زندگی را با کار دانشجویی جبران کند.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در بلغارستان وجود دارد؟

بله اما با توجه به اینکه بلغارستان، برخلاف برخی کشورها نظیر آمریکا و کانادا بورسیه های دولتی اعطا نمی کند و شخصی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی را دارد، باید از بورسیه های خود دانشگاه استفاده کند، شانس اخذ بورسیه بسیار پایین می باشد.

هزینه و مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بلغارستان به چه صورت است؟

طول مدت تحصیل در این مقطع 2 سال می باشد و هر سال چیزی در حدود 5،000 یورو هزینه دارد. البته باید در نظر داشت هزینه تحصیل در رشته های مختلف ممکن است متفاوت باشد و به خصوص در رشته هایی نظیر پزشکی و معماری هزینه ها بسیار بالاتر از سایر رشته ها در این کشور می باشد.

در صورت اخذ ویزای تحصیلی، آیا بلغارستان ویزای همراه می دهد؟

خیر. در کشور بلغارستان شخص دانشجو اجازه بردن همراه را ندارد و نمی تواند خانواده خود را همراه خود برای تحصیل به کشور بلغارستان بیاورد.

سخن پایانی

تحصیل در بلغارستان با توجه به تمامی مواردی که مورد بحث و بررسی قرار گرفت نکات منفی و مثبت زیادی دارد که باید مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. در خصوص تحصیل در بلغارستان از نکات مثبت می تواند به هزینه های پایین زندگی و تحصیل ، نرخ بیکاری پایین جهت کار دانشجویی ، اروپایی بودن این کشور و شرایط اقامت دائم در صورت یافتن کار پس از تحصیل اشاره کرد ولی نکات منفی تحصیل در بلغارستان را نیز باید بدون تعصب بررسی کرد. عدم امکان بردن همراه و سخت بودن شرایط کاریاب از نکات منفی تحصیل در بلغارستان می باشد ولی مهمترین نکته در خصوص تحصیل در این کشور عضو نبودن در حوزه شنگن می باشد که شخص برای ورود به سایر کشورهای اروپایی نیاز به دریافت ویزا دارد و اجازه ورود به سایر کشور های اروپایی را بدون ویزا ندارد که این موضوع شانس شخص را جهت کاریابی در کشورهای اروپایی را از وی سلب می کند. گزینه هایی هستند که با هزینه هایی نزدیک به کشور بلغارستان در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن شخص دانشجو می تواند مشغول به تحصیل شود تا بتواند از بازار کار کلیه کشورهای اروپایی استفاده کند. کشورهایی نظیر جمهوری چک ، اسلوونی و مجارستان نظیر این کشورها هستند. البته به علت تخصصی بودن بحث تحصیل و نکات مختلف در این خصوص جهت بررسی پرونده و امکان اقدام جهت تحصیل در بلغارستان می توانید با کارشناسان حقوقی ما در دفتر اتریش تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. در انتهای این نوشتار می توانید در بخش پرسش و پاسخ سوالات خود را مطرح نمایید تا مشاورین حقوقی موسسه در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   سلام بله این امکان برای شما وجود دارد که به صورت پاره وقت و یا در ایام تعطیل به صورت تمام وقت مشغول به کار باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *