تحصیل در خارج از کشور

یکی از دلایلی که سبب مهاجرت تحصیلی دانش آموزان می شود، وجود مدرن ترین سیستم آموزشی ممکن می باشد. بعلاوه با مهاجرت به خارج از کشور شما با یک زبان بومی جدید، فرهنگ متفاوت و طعم غذای بسیار متفاوت  آشنا می شوید. شاید در لحظه ورود به خارج، در شوک تحصیلی به سر ببرید  ولی قطعاً پس از گذشته مدت زمان بسیار کم از مهاجرت خود خرسند خواهید شد. تحصیل در خارج از کشور مقاله‌ ای است که با مطالعه آن از سردرگمی تحصیلی خارج خواهید شد. حال اگر دوست دارید از مزایای تحصیل در خارج از کشور بهره مند شوید و از مشاوره رایگان تحصیل در خارج از کشور استفاده کنید، می توانید با کارشناسان موسسه مشاوره ای mie که از شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف و شرایط تحصیل در خارج از کشور با مدرک دیپلم مطلع می باشند و می دانند که هزینه تحصیل در خارج از کشور به چه صورت است، رایگان تماس بگیرید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مزایای تحصیل در خارج از کشور

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • شرایط عمومی تحصیل در خارج از کشور
 • تحصیل در خارج از کشور در مدارس
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور
 • تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور
 • بورسیه تحصیل در خارج از کشور
 • بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
 • هزینه های زندگی و تحصیل در خارج از کشور
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در خارج از کشور
 • مزایای تحصیل در خارج از کشور
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور برای تحصیل در خارج از کشور
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در خارج از کشور
 • سخن پایانی درباره تحصیل در خارج از کشور
تحصیل در خارج از کشور

شرایط عمومی تحصیل در خارج از کشور

برای این که شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید، بایستی درباره محدودیت سنی برای تحصیل در کشورهای مختلف تحقیق کنید. زیرا همانطور که می‌ دانید شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف با یکدیگر بسیار فرق دارند. ولی به طور معمول، برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور داشتن سن بالای ۱۸ سال الزامیست. البته در یک سری شرایط بخصوص دانش آموز می تواند از سن ۱۷ سالگی نیز اقدام کند. ولی به شرط آن که دیپلم ۱۲ ساله خود را دریافت کرده باشد. معمولاً دانشگاه ها قبل از این که نامه پذیرش برایتان صادر کنند، از شما می خواهند که انگیزه نامه و توصیه نامه که دو سند مهم  تحصیلی هستند، را ارائه دهید. حال اگر می خواهید در رقابت تنگاتنگ تحصیلی موفق شوید. بهتر است، معدل بالای ۱۵ داشته باشید.  علوم بیولوژیکی، مطالعات اجتماعی، هنرهای خلاقانه، قانون پزشکی، زبان شناسی، ادبیات، مطالعات تجاری و مطالعات اداری مهم ترین گرایش هایی هستند که در سال ۲۰۱۹ تقاضا برای مطالعه آنان بالا بوده است. در خصوص مسئله محدودیت سنی برای تحصیل در خارج از کشور باید گفت که معمولاً دانشجویان بالای ۱۸ سال می توانند وارد دانشگاه شوند و دانش آموزان بالای ۱۶ سال می توانند وارد مدارس کشور مدنظر شوند.

تحصیل در خارج از کشور در مدارس

شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف به جهت تحصیل در مقطع مدارس و یا دیگر مقاطع تحصیلی با یکدیگر فرق دارند. ولی در حالت کلی، برای تحصیل در مقطع مدارس خارج از کشور، کودکان شما باید در محدوده سنی ۶ تا ۱۰ سال قرار داشته باشند. در این محدوده سنی کودکان نوشتن و محاسبه یاد می‌ گیرند و بعد از سن ۱۰ سالگی وارد دوره متوسطه که تقریبا ۵ سال است، می‌ شوند. پس از این که فراگیر به سن ۱۵ سالگی رسید وارد دوره دوم متوسطه و به عبارتی مقطع دبیرستان که یک دوره سه ساله است، می‌ شود و در نهایت در پایان ۳ سال مختار است با ارسال رزومه خود به یکی از موسسات عالی شروع به مطالعه دروس دانشگاهی و سطح بالا نماید. کپی برداری از مقاله‌ ای که به تازگی و جدیداً به مطالعه موضوعات آن متمرکز شده اید، حرام است. زیرا این مقاله و دیگر مقالاتی که در وب سایت رسمی ما قرار دارند، در انحصار موسسه مشاوره ای mie هستند.

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

دانشگاه هایی که گرایش ها را در۳ سطح دانشگاهی با دقت بالا ارائه می دهند، به دو دسته خصوصی و یا دولتی تقسیم می شوند. مطمئنا می دانید که دانشگاه های خصوصی نام دانشجویانبین المللی را در لیست ثبت نام کنندگان قرار می دهند و دانشگاه های دولتی فقط نام فراگیرانی را در لیست ثبت نام شدگان قرار می دهند، که شهروند باشند. با توجه به دانشگاه انتخابی خود و با توجه به کشور برگزیده خود برای تحصیل ممکن است، ۳ ساله مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید و یا ۴ سال طول بکشد تا به مدرک کارشناسی خود دست پیدا کنید‌. ارائه مدرک زبان از الزامات ثبت نام و اپلای در دانشگاه های خارج از کشور می باشد. مدرک زبان نشان می دهد که شما علاوه بر زبان مادریتان به زبان مادری شهروندان کشور مدنظر و یا زبان انگلیسی نیز مسلط می باشید. به جهت آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در خارج ازکشور،  توصیه می کنیم، ادامه مقاله که در خصوص شرایط تحصیل در خارج از کشور با مدرک لیسانس می باشد را نیز مطالعه کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

در موضوع قبلی شرایط تحصیل در خارج از کشور با مدرک دیپلم را مورد آنالیز قرار دادیم. حال این بخش از مقاله مختص به ارائه یک سری مطالب در خصوص شرایط تحصیل در خارج از کشور با مدرک لیسانس می باشد. برای مطالعه گرایش های ۱ ساله و یا ۲ ساله کارشناسی ارشد شما ملزم به ارائه مدرک زبانی که سطح زبان شما را نشان می دهد، می باشید. در حال حاضر دانشگاه ها برای ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد  مدرک زبان سطح ۶ و یا ۶.۵ به بالا را می پذیرند. البته اگر مدرک لیسانس نداشته باشید در لیست رقابت کنندگان به جهت تحصیل در خارج از کشور و در کشور مدنظر خود قرار نخواهید گرفت. محدودیت سنی برای تحصیل در کشورهای مختلف بسیار متفاوت است ولی در حالت کلی برای ورود به مقطع فوق لیسانس بهتر است زیر ۲۸ سال سن داشته باشید.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

معمولاً تعداد فراگیرانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در مقطع دکترا را دارند، بسیار کمتر از سایر فراگیرانی می باشند که علاقه مند به مطالعه دروس در دو مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی می باشند. معمولاً شما ۴ سال پس از حضور پیوسته بر سر کلاس های دکترا فارغ التحصیل می شوید. مدیریت، مهندسی، پزشکی، مهندسی عمران و  اقتصاد تنها تعدادی از رشته ها و گرایش های متنوعی می باشند که کشورهای خارجه ارائه می دهند. در حالت کلی دانشجویانی که مشغول مطالعه یکی از گرایش های مقطع دکترا می باشند، به عنوان دانشجوی دکترا ، شما با  انجام کار دانشجویی که معمولاً ۳۰ ساعت در هفته است، حقوق دریافت می کنید. شرایط تحصیل در خارج از کشور در مقطع دکترا بدین صورت است که شما باید استاد راهنمایی پیدا کنید که با کمال میل رزومه شما را که شامل مدرک زبان سطح  بالا و مقالات می باشد را بپذیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در خارج از کشور می توانید روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیل در خارج از کشور

حقیقت این است که، شرایط تحصیل در خارج از کشور تا حد زیادی به شرایط اکنون خودتان بستگی دارد. بدین معنا که اگر از لحاظ علمی بسیار قوی باشید می توانید به راحتی از بورسیه تحصیلی خارج از کشور بهره مند شوید. فراگیرانی که از بورسیه تحصیلی بهره‌مند می‌ شوند، دیگر نگرانی از بابت چگونگی پرداخت شهریه سالانه دانشگاهی و یا چگونگی پرداخت هزینه های مربوط به یک ترم تحصیلی خود ندارند. زیرا برخی از هزینه‌ های مربوط به یک سال تحصیل آنان در خارج از کشور با بورسیه ها پوشش داده می شوند. بورسیه ویژه مقصد، بورسیه برنامه ویژه، بورسیه ویژه دانشجویی و بورسی مبتنی بر شایستگی از جمله بور س هایی هستند که اگر شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید و اگر ررومه خارق العاده داشته باشید، در اختیارتان قرار می‌ گیرند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

مطمئناً هر یک از فراگیران بین المللی با توجه به یک سری موارد، بهترین کشور را برای تحصیلات خود انتخاب می کنند. مهمترین و بارزترین مواردی که سبب می شود یک کشور به عنوان بهترین کشور انتخاب شود عبارتند از:

 • حضور در محیط کاری تضمین شده با حقوق بالا
 • پایین بودن هزینه های زندگی
 • بالا بودن رتبه دانشگاه های موجود در کشور مقصد و بهره مندی از آموزش عالی، مدرن و بسیار جدید
 • در حالت کلی، کشورهایی همچون: انگلیس، اتریش، آلمان، آمریکا، کانادا، استرالیا و هلند کشورهایی هستند که برای تحصیل ایرانیان مناسب می باشند.

هزینه های زندگی و تحصیل در خارج از کشور

مطمئنا، قبل از مهاجرت تحصیلی، در ذهنتان یک مبلغی را برای هزینه تحصیل در خارج از کشور در نظر گرفته اید. حال ممکن است پس از تصمیم گیری قطعی در خصوص انتخاب دانشگاه، دانشکده و کشور ملزم به ارائه هزینه ای بیشتر از مبلغی که در ذهنتان در نظر داشته‌ اید، باشید و یا ممکن است هزینه ای که کشور مدنظر و دانشگاه مدنظر شما، می‌ خواهد کمتر از هزینه ای باشد که از قبل در ذهنتان بدان اندیشیده اید‌ به طور کلی، هزینه تحصیل در خارج از کشور، تقریباً ۳۶ هزار دلار است. در خصوص مسئله هزینه ها جدولی را درادامه آورده ایم که به ما نشان می دهد، هزینه تحصیل در کشورهای مختلف چقدر است. برای این که هزینه های شما برای تحصیل در خارج از کشور بالا نرود، بهتر است کشوری را برای تحصیل و زندگی خود انتخاب کنید که مبلغ اقلامی که هر روزه مورد نیاز است، در آن منطقه پایین باشد. به عنوان یک مثال کوتاه، هزینه های زندگی در هلند کمتر از چند کشور اروپایی دیگر است. بنابراین توصیه می‌ شود براساس بودجه ای که دارید اقدام به ادامه تحصیل در خارج از کشور نمایید. در عناوین بعدی در خصوص مدارک و مزایای تحصیل در خارج از کشور مطالبی آورده ایم که تمرکز بر آنان سبب موفقیت بیشتر شما در پیمودن مراحل مهاجرت قانونی می شود.

هزینه های تحصیل در 2 مقطع پرتقاضا، در چند کشور تاپ را در ذیل بیان نمودیم:

نام کشور مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
انگلستان 10 الی 30 هزار یورو 11 الی 19 هزار یورو
فنلاند 8 الی 10 هزار یورو 10 الی 15 هزار یورو
فرانسه 3 الی 20هزار یورو 3 الی 20 هزار یورو
کانادا 15 الی 30 هزار یورو 20 الی 30هزار یورو
دانمارک 7 الی 14 هزار یورو 10 الی 36 هزار یورو
سوئد 7.500 الی 25.500 یورو 13 هزار یورو
اتریش 10 الی 20 هزار یورو 10 الی 20 هزار یورو

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در خارج از کشور

ارائه مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی از گذشته تا به امروز در میان فراگیران و سایر متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق کته گوری ها و یا به عبارتی یکی از مسیرهای قانونی را دارند، بالا بوده است. پس از این که یک سری مدارک به منظور دریافت پذیرش به دانشگاه ارائه دادید و مورد پذیرش مسئولین دانشگاه قرار گرفتید، می‌بایست یک سری مدارک نیز به کنسولگری مربوطه ارائه دهید. مدارک شما باید مدارکی باشد که در ذیل آورده ایم. دقت در جمع آوری چنین مدارکی بسیار مهم است.

ارائه رزومه

ارائه نامه پزشکی

ارائه مدارک تحصیلی مدارج قبلی

ارائه عکس

ارائه بیمه نامه مسافرتی

ارائه گذرنامه سالم و معتبر

داشتن کارت شناسایی

مزایای تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور به قدری شگفت انگیز، خارق العاده و هیجان انگیز می باشد که توصیه می کنیم برای بهبود زندگی اکنون خود در صورت داشتن شرایط لازمه برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید. برای این که تا حدودی بدانید با تحصیل در خارج از کشور به چه چیزهایی دست خواهید یافت، به ادامه مقاله توجه کنید.

شما با تحصیل در خارج از کشور مستقل خواهید شد.

می توانید یک مسافرت بین المللی را تجربه زندگی تحصیلی که بسیار شیرین است، قرار دهید‌ به عنوان مثال، شما می توانید در هنگام تعطیلات علاوه بر کشور مقصد می توانید به کشورهایی که همسایه کشور مقصد شما هستند، بروید.

با تحصیل در خارج از کشور، با دوستان جدیدی که از کشور های مختلف آمده‌ اند و فرهنگ بسیار متفاوتی از شما دارند، آشنا خواهید شد در خارج از کشور بخصوص کشورهای اروپایی و آمریکا فرصت شغلی بسیار زیاد است پس از گذشت چند ماه از مطالعه خود در کشور مقصد به یک زبان جدید  کامل مسلط خواهید شد.

سیستم های آموزشی مدارس و دانشگاه های خارج از کشور بسیار مبتکرانه و منحصر به فرد می باشند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

خدمات موسسه حقوقی ملک پور برای تحصیل در خارج از کشور

ممکن است قبلاً شنیده باشید که برای مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور بایستی ابتدا خود را آماده دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کشور مربوطه نمایید. برای دریافت پذیرش لازم است که رزومه تحصیلیتان مورد پذیرش واقع شود. پس از دریافت پذیرش، اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم می باشد. برای این که به آینده تحصیلی و آینده کاری دلخواهتان برسید و در یک کشور مرفه تحصیل کنید، بهتر است از وکیل مهاجرت و ویزا، بخواهید که شما را با تمامی فراز و نشیب های مسیر تحصیلی آشنا کنند. موسسه مشاوره ای mie به همراه وکلای بسیار آگاه، همیشه آماده خدمت رسانی به اشخاصی می باشد که مسیر انتخابی آنان قانونی است. قبل از سپردن پروسه خود به موسسه حقوقی ملک پور می توانید از مشاوره رایگان تحصیل در خارج از کشور استفاده کنید. برای استفاده از مشاوره رایگان کافیست با شماره های ذکر شده در وب سایت تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در خارج از کشور

آیا برای تحصیل در خارج از کشور داشتن معدل بالا مهم است؟

بله، بهتر است معدلتان بالای ۱۵ باشد تا در این صورت بتوانید برای ثبت نام در دانشگاه های عالی اقدام کنید.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور ارائه چه مدرک زبانی مورد پذیرش مسئولین دانشگاه ها می باشد؟

ارائه مدرک زبان انگلیسی با سطح آیلتس ۶ و یا ۶.۵ به بالا

آیا می شود بدون داشتن استاد راهنما به مطالعه دروس دکترا در خارج از کشور پرداخت؟

معمولاً اکثر کشورها از شما استاد راهنما می‌ خواهند.

هزینه تحصیل در خارج از کشور برای فراگیران ایرانی و شهروند سالانه چه مقدار است؟

تقریباً ۳۶ هزار دلار

سخن پایانی درباره تحصیل در خارج از کشور

ما در مقاله تحصیل در خارج از کشور، در مورد شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور و هزینه تحصیل در خارج از کشور مطالب مثمرثمری قرار دادیم. مطمئنا، تا حد زیادی دانستید که، محدودیت سنی در خارج از کشور به چه صورت است. ولی شما باید در نظر داشته باشید که هر کشوری محدودیت سنی خاصی را برای اپلای و ثبت‌ نام در نظر می گیرد. بنابراین، پس از این که کشور مقصد برای تحصیل را مشخص نمودید، در این خصوص نیز تحقیق کنید. حال اگر توانایی ارائه مدارک آورده شده در این مقاله را دارید و از رزومه تحصیلی مورد پذیرشی برخوردار می باشید می توانید در کنار شهروندان کشور انتخابی خود مشغول به مطالعه گرایشی شوید که از قبل انتخاب کرده اید.
حال برای این که دقیقا بدانید رزومه تحصیلی شما مورد پذیرش دانشگاه موجود در کشور برگزیده شما می باشد یا خیر، با کارشناسان موسسه مشاوره ای mie ارتباط بگیرید. آنان به شما می گویند که رزومه شما مورد پذیرش واقع خواهد شد یا خیر و برای بررسی رزومه از شما مبلغی دریافت نمی کنند. در واقع مشاوره شما رایگان انجام می شود. البته اگر دوست دارید مشاوره کتبی دریافت کنید به بخش دیدگاه بروید و هر سوالی که در ذهن دارید را، در این بخش مطرح کنید. ما پس از این که سوال شما را مطالعه نمودیم، بهترین پاسخ را به شما خواهیم داد. لطفاً نظرات خود را درباره مطالب آورده شده در مقاله تحصیل در خارج از کشور را با روشن نمودن ستاره های زیرین به ما اعلام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *