در بسیاری از موارد دانشجویان بسیاری می خواهند تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین داشته باشند و شاید به این موضوع فکر کنند که استخدام طراح لباس در خارج از کشور در رشته مد و فشن راحت باشد و زمانی که تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین داشته باشند به راحتی در بسیاری از کشورها وارد بازار کار می شوند. مهم ترین موضوع این است که وقتی شخص توانایی و خلاقیت و استعداد خاصی در رشته طراحی لباس و رشته مد و فشن داشته باشد و در کنار آن استعداد و توانایی هم به صورت آکادمیک تحصیل در این رشته ها داشته باشد می توانند در این مسیر درآمدهای عالی و دستاوردهای بی نظیری را به دست آورند. امروزه شاید استخدام طراح لباس در خارج از کشور برای افرادی در این حیطه و حرفه حرفی برای گفتن دارند به سهولت انجام شود. در این مقاله سعی بر این است که شرایط تحصیل در رشته مد و فشن و تحصیل در رشته طراحی لباس و مطالبی که به این موضوع اختصاص دارد را بررسی و تحلیل نماییم. شما عزیزان اگر در خصوص هزینه های تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین و موارد مرتبط با آن دارای سوال و ابهامی بودید با موسسه مشاوره ایی mie تماس حاصل نموده و با کارشناسان ارشد این موسسه مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

  • بهترین کشور برای تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین
  • هزینه های تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین
  • بازار کار رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین
  • بهترین کشور برای مهاجرت فارغ التحصیلان رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین
  • سوالات متداول در تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین
  • سخن پایانی درباره تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین
تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین

بهترین کشور برای تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین

از آنجایی که اهمیت موضوع برای دانشجویان و متقاضیان آموزش و اخذ مدرک در رشته های طراحی و مد بسیار بالاست در خصوص مواردی از قبیل انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در این رشته ها نیز بیشتر تحقیق کنیم و دقیق تر جوانب را در نظر بگیریم. بسیاری از کشورهای دنیا در حال حاضر این رشته را به صورت آکادمیک در دانشگاه ها ارائه می دهند و هر ساله دانشجویان بسیاری در این خصوص آموزش می بینند و به علم و دانش خود در این زمینه اضافه می کنند و بار علمی و تخصصی خود را تقویت می کنند. اما در واقع کشور آلمان، کشور انگلستان و شهر لندن، کشور فرانسه و شهر پاریس، کشور ایتالیا و شهر میلان و همچنین کشور آمریکا و نیویورک در این خصوص از مهم ترین کشورها و شهرهای دنیا برای ارائه این رشته ها و آموزش در این خصوص می باشند. دانشجویانی که از دانشگاه های این کشورها فارغ التحصیل می شوند و مدرک خود را دریافت میکنند می توانند در بهترین موقعیت های شغلی در تمامی کشورها وارد بازار کار شوند و درآمدهای بسیار خوبی داشته باشند. در واقع اینطور می توان بیان نمود که این رشته در سطح بین المللی و جهانی روز به روز در حال گسترش و توسعه می باشد و به همان میزان نیز بازار کار گسترده تری را نیز ایجاد می نماید.

فایل ویدیویی موسسه در خصوص تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین

فایل صوتی این ویدیو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین می توانید روی این لینک کلیک کنید.

هزینه های تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین

همیشه موضوع هزینه های تحصیل برای دانشجویان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع رشته های تحصیلی مختلف نیز هر کدام هزینه های مختلفی برای شهریه دارند. البته دانشگاه و شهر و کشور انتخابی نیز در بالا یا پایین بودن هزینه ها نیز بسیار تاثیر گذار و تعیین کننده می باشند. اما اگر در حالت کلی این هزینه ها را بخوایم بررسی کنیم در حدود 10 تا 20 هزار یورو در سال بر اساس کشور، شهر و دانشگاه مورد نظر ممکن است متغیر باشد. همچنین هزینه های زندگی در حدود هشتصد تا هزار یورو در ماه را باید در نظر داشت.  اگرچه در برخی از اوقات دانشجویان در صورتی که رزومه و شرایط تحصیلی ایده آلی داشته باشند و یا در برخی کشورها و دانشگاه ها مانند ایتالیا ثابت نمایند که توان پرداخت هزینه های تحصیل خود را ندارند حتی می توانند درخواست بورسیه ها و کمک هزینه تحصیلی متفاوتی داشته باشند. یورسیه هایی که کشور ارائه می دهد بسیار متنوع و متفاوت می باشد که برخی از آن ها به بورسیه های استانی و دولتی معروف هستند و برای دانشجویان بین المللی قابل ارائه می باشد. در واقع دانشجویانی که در داخل محیط ثابت کنند که از نظر هزینه های تحصیل نیاز به حمایت دولت دارند و پشتوانه مالی قوی برای پرداخت شهریه های تحصیلی خود ندارند با استناد به مدارک خاصی دال بر این موضوع می توانند این نوع بورسیه ها را درخواست و دریافت نمایند.

بازار کار رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین

همانطور که بیان کردیم رشته های طراحی و لباس و دیزاین در کشورهای مختلفی طرفداران خاص خود را دارد و از بازار کار خیلی خوبی نیز برخوردار است. همچنین از نظر اینکه کمپانی ها و کارفرمایان بسیاری به دنبال جذب افراد متخصص و حرفه ایی این رشته می باشند کسانی که در این رشته ها مدرک آکادمیک به همراه ایده های خلاقانه و مبتکرانه داشته باشند همواره در مرکز توجه این شرکت ها و کارفرمایان قرار خواهند گرفت. جالب است بدانید که یکی از مهمترین فاکتورهای جذب نیروی کار در این زمینه داشتن زبان رسمی همان کشور و تسلط کامل بر آن می باشد. متقاضیانی که در این زمینه ها کار می کنند و مشغول به فعالیت می باشند به صورت میانگین سالیانه در حدود 40 تا 70 هزار دلار می توانند درآمد داشته باشند. این مبلغ حتی با حقوق سالیانه رشته های فنی مهندسی نیز می تواند در رقابت باشد و نشان دهنده اهمیت و ارزش این رشته ها در سطح بین المللی می باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت فارغ التحصیلان رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین

افرادی هستند که در حال حاضر رشته مد و فشن یا رشته طراحی لباس و رشته های مرتبط را گذرانده و مدرک آکادمیک خود را دریافت کرده اند و الان قصد دارند که در این خصوص در سایر کشورهای معتبر و مطرح دنیا به کاریابی بپردازند و کار مورد نظر و مرتبط خود را پیدا نمایند. این دسته از افراد در کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و ایتالبا می توانند در این عرصه وارد شده و به کسب درآمد بپردازند. اما در واقع باید از کمپانی یا کارفرمای مورد نظر خود پیشنهاد شغلی و جاب آفر داشته باشند. گاهی اوقات میشه با دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی وارد محیط شد و در داخل محیط در این خصوص به موضوع کاریابی پرداخت. این نوشته به واسطه موسسه حقوقی ملک پور تهیه و جمع آوری شده که در صورت استفاده و کپی برداری از تمامی این مطالب از لحاظ شرعی و قانونی خلاف واقع و خلاف رضایت این موسسه می باشد.

سوالات متداول در تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین

دریافت گرین کارت امریکا چند سال زمان می‌برد؟

فاکتورهای متعددی از قبیل منطقه، نوع کارت اقامتی و…تأثیرگذار هستند دریافت گرین کارت معمولا بین ۷ تا ۳۳ ماه زمان می‌برد. همچنین دریافت گرین کارت از طریق خانواده بین ۱ تا ۱۰ سال زمان می برد.

آیا ازدواج با یک شهروند امریکایی باعث می شود که شما نیز تابعیت امریکا را بدست آورید؟

خیر. برای دریافت شهروندی آمریکا لازم است ابتدا گرین کارت آمریکا اخذ شود. پس از اخذ گرین کارت میتوان برای تابعیت آمریکا اقدامات لازم را انجام داد.

گرین کارت آمریکا با پاسپورت آمریکا تفاوت دارد؟ تفاوت آنها در چیست؟

در حقیقت کارت اقامت دائم امریکا را بیشتر افراد به نام گرین کارت آمریکا می شناسند و این نیز کاملا درست می باشد، این کارت با پاسپورت آمریکا متفاوت است و پاسپورت برای افرادی است که توانسته اند تابعیت کشور آمریکا را دریافت کنند. دارنده گرین کارت مستلزم است هر ۶ ماه به خاک آمریکا بازگردد ولی تابعیت چنین محدودیتی را شامل نمی شود.و همانطور که پیش تر اشاره کردیم فقط اشخاص دارای تابعیت آمریکا مجازند در انتخابات ایالات متحده شرکت کنند، ولی دارندگان گرین کارت چنین امتیازی ندارند.

آیا با اخذ گرین کارت آمریکا می توان تحصیل رایگان در این کشور داشت؟

بلی. افرادی که موفق به اخذ گرین کارت می شوند به عنوان شهروند این کشور شناخته می شوند از این رو قطعا میتوانند به صورت رایگان به تحصیل بپردازند.

آیا با دریافت دعوت نامه از طرف خویشاوندان خود در آمریکا می توانیم اقامت این کشور را به دست آوریم؟

بلی، چنانچه از طرف خویشاوندان خود دعوتنامه صادر گردد می توان برای گرین کارت آمریکا اقدام نمود.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین

در این مقاله به بررسی موضوع تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین و مواردی مانند تحصیل در رشته مد و فشن، شرایط تحصیل در رشته طراحی لباس و همچنین بررسی موضوع استخدام طراح لباس در خارج از کشور پرداختیم. در خصوص هزینه های تحصیل در رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین توضیح داده شد و شرایط ورود به بازار کار و میزان درآمد سالیانه رشته های طراحی مد و لباس و دیزاین مورد ارزیابی قرار داده شد. شما عزیزان اگر در خصوص این موارد دارای سوال و ابهامی بودید می توانید با موسسه مشاوره ای mie تماس حاصل نموده و با کارشناسان این موسسه به صورت رایگان تلفنی صحبت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *