تحصیل در فنلاند

و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

تحصیل در فنلاند ، کسب شهروندی و تابعیت فنلاند ، مهاجرت به فنلاند و هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند 2021 در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد.  یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در جهان سیستم آموزشی کشور فنلاند می باشد و تکنیک های مورد استفاده در سیستم این کشور، بر مبنای افزایش سطح کارایی دانش آموزان بر اساس تمرکز بر افزایش مهارت حل مسئله می باشد. اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی در فنلاند هستید، می توانید در 100 رشته به زبان انگلیسی تحصیل کنید، که این تعداد برای تحصیل به زبان انگلیسی، در دانشگاه های سنتی کمتر می باشد. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس امکان تحصیل به زبان انگلیسی نسبت به مقطع لیسانس در این کشور بیشتر می باشد. ورود به دانشگاه ها در ماه های آگوست و سپتامبر می باشد و دانشجویان تا ماه ژانویه برای ثبت نام فرصت دارند. اشخاصی که موفق به اخذ پذیرش می گردند، جهت ورود به این کشور ابتدا یک ویزای سه ماهه دریافت می کنند و پس از ورود به این کشور، کارت اقامت تحصیلی دریافت می کنند. برای تحصیل در فنلاند نیاز هست که تمکن مالی را ارئه دهید که این مبلغ  6000  هزار یورو می باشد. مصاحبه سفارت از شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می باشد. شما عزیزان در رابطه با تحصیل در فنلاند می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

تحصیل در فنلاند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در فنلاند
 • تحصیل درمدارس فنلاند
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند
 • تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند
 • تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان
 • تحصیل به همراه بورس تحصیلی در فنلاند
 • هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند
 • کار دانشجویی در فنلاند
 • برسی ویزای همراه در فنلاند
 • دانشگاه های برتر در فنلاند
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی در فنلاند
 • موقعیت کار پس از تحصیل در فنلاند
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در فنلاند
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در فنلاند
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تحصیل در فنلاند

شرایط عمومی تحصیل در فنلاند

فنلاند، کشور واقع در شمال اروپا است.  فنلاند یکی از شمالی ترین و جغرافیایی ترین کشورها در جهان است. یکی از مرفه ترین کشورهای اروپا و دارای پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در جهان می باشد. تکنیک های مورد استفاده در سیستم این کشور، بر مبنای افزایش سطح کارایی دانش آموزان بر اساس تمرکز بر افزایش مهارت حل مسئله می باشد.

تحصیل در مدارس فنلاند

به طور کلی جهت تحصیل در فنلاند در مدارس این کشور دو امکان وجود دارد :

 • نوع اول

  در این نوع برای دانش آموزان زیر 18 سال مدرسه به عنوان قیم دانش آموز در نظر گرفته می شود و محل اسکان و هزینه های زندگی و خورد و خوراک در حدود سالیانه 20 تا 25 هزار یورو می باشد .

 • نوع دوم

  در نوع دوم دولت فنلاند به عنوان قیم دانش آموز در نظر گرفته می شود که به همین دلیل علاوه بر هزینه های ذکر شده 20 هزار یورو دیگر اضافه می گردد.

تحصیل درمقطع کارشناسی در فنلاند

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور فنلاند همانند سایر کشورها یک برنامه 3 تا 4 ساله می باشد و در دانشگاه های علوم کاربردی و پلی تکنیک تحت عنوان UASS می توان در مقطع لیسانس تحصیل نمود. برای تحصیل در مقطع لیسانس می توان به دو زبان انگلیسی یا فنلاندی تحصیل کرد. که برای تحصیل به زبان انگلیسی متقاضی نیاز به دانش زبان در سطح یک آیلتس 5،5 تا 6 و معدل دیپلم نباید زیر 13 باشد. هزینه های تحصیل در فنلاند در مقطع لیسانس سالیانه 10 هزار یورو می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند

طول مدت تحصیل در مقطع فوق لیسانس در فنلاند یک دوره 3 تا 5 ساله می باشد که متقاضی تحصیل در فنلاند در مقطع فوق لیسانس، باید یک لیسانس حداقل 3 ساله داشته باشد که بتواند در این کشور در مقطع فوق لیسانس پذیرش بگیرد. مبنای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند بر اساس عملکرد تحصیلی متقاضی، مهارت زبان انگلیسی یا زبان فنلاندی و یا سوئدی می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند

تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری به دو صورت امکان پذیر می باشد:

 • تحصیل به صورت مشترک دانشگاهی ملی

  برنامه تحصیلی به صورت مشترک ملی و به صورت تحقیق محور هستند و این امکان را برای کلیه محققان در سرتاسر دنیا فراهم کرده است که برای هر رشته خاص مورد نظر از از طرف دولت و نهادهای خاص مورد حمایت قرار گیرند.

 • برنامه تحصیل دکتری استاندارد

  در برنامه تحصیل دکتری استاندارد همانند سایر کشورها، متقاضی تحصیل در مقطع دکتری می تواند در یک رشته خاص با اخذ پذیرش از سوی یک استاد راهنما، برای تحصیل در مقطع دکتری در این کشور اقدام نماید. برای این منظور شخص باید رزومه علمی مناسبی را ارائه دهد و همچنین باید زبان نمره آیلتس 7 ارائه دهد. هزینه های تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری بستگی به تایید استاد راهنما دارد. اگر استاد راهنما تایید نماید هزینه های زندگی نیز می تواند به صورت فاند به متقاضی اعطا گردد. در غیر اینصورت شخص باید پشتیبان مالی خود را مشخص نماید.

در جدول زیر می توانید اطلاعات لازم را در خصوص تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری مطالعه نمایید.

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

خیلی از کشورها نیاز به ارائه مدرک زبان و دانش زبان رسمی دارند. اما کشور فنلاند کشوری است که تحصیل در مقطع  لیسانس به زبان انگلیسی امکان پذیر است. بدین معنی که اجباری برای ارائه مدرک زبان وجود ندارد.  دانشجویان می توانند با ورود به این کشور اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کنند و بعد ادامه تحصیل دهند. هزینه تحصیل در این کشور بسیار پایین است. نکته حائز اهمیت این است که دانشجویانی که به زبان فنلاندی تسلط داشته باشند می توانند روی شهریه بورس تحصیلی یا تخفیف بگیرند. در فنلاند با هزینه سالانه حدود 7000 یورو می توانید لیسانس را به زبان انگیسی دریافت کنید. تنها شرط تحصیل در مقطع لیسانس با زبان انگلیسی رعایت کردن گپ تحصیلی می باشد.

بورسیه تحصیلی در فنلاند

دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، که برای پرداخت هزینه های تحصیل خود با مشکل مواجه هستند، شرایطی را در نظر گرفته است که شخص بتواند بدون نگرانی از هزینه های زندگی و تحصیل بتواند به تحصیل بپردازد. بورسیه های تحصیلی متفاوتی در فنلاند ارائه می گردد، که میزان هزینه ای که دانشجو را مورد پوشش قرار می دهد با هم متفاوت می باشد. البته لازم به ذکر است که در حالت عادی برای تحصیل در فنلاند، در مقطع دکترا، اگر شخص استاد راهنما داشته باشد هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نمی کند و در واقع متقاضی از این بورسیه برخوردار می باشد. بورسیه تحصیلی ملی تحت عنوان EDUFI در فنلاند برای بخش تحقیقات و مطالعات در مقطع دکترا اعطا می شود. با مراجعه به سایت آژانس آموزش ملی فنلاند، می توانید اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص بورسیه های تحصیلی دریافت کنید. در ادامه می توانید نام تعدادی از دانشگاه های فنلاند که بورسیه تحصیلی ارائه می دهند مطالعه بفرمایید.

AALTO UNIVERSITY

UNIVERSITY OF OULU

HAAGA-HELIA UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

UNIVERSITY OF HELSINKI

UNIVERSITY OF EASTERN FINLAND

UNIVERSITY OF JYVASKYLA

UNIVERSITY OF TAMPERE

UNIVERSITY OF TURKU

TAMPERE UNIVERSITY OF TECHNOLOGY

هزینه های زندگی در فنلاند

یکی از موارد حائز اهمیت برای متقاضیان تحصیل در فنلاند آگاهی از هزینه های زندگی در این کشور می باشد. لازم به ذکر است هزینه های زندگی شامل هزینه های اسکان، خورد و خوراک، پوشاک، بیمه و موارد دیگر می باشد. هزینه های زندگی در فنلاند متناسب با نوع زندگی و همچنین محل زندگی متغیر می باشد، به طور مثال: هزینه های زندگی در شهرهای بزرگتر طبیعتا نسبت به شهرهای کوچکتر بالاتر می باشد.  اما به صورت میانگن هزینه های زندگی در فنلاند بین 700 تا 900 یورو می باشد. دانشجویان برای انتخاب مکان زندگی در این کشور می توانند، از طریق موسسات تدارک اسکان دانشجویی اقدام نمایند که می تواند به صورت خوابگاه و یا خانه های دانشجویی باشد. هزینه های تحصیل در فنلاند بسته به مقطع تحصیلی متغیر می باشد. که از 8000 یورو تا 25000 یورو متغیر می باشد.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در فنلاند

متقاضیان تحصیل در فنلاند بر اساس مقطع مورد نظر می توانند اقدام به کار دانشجویی و نیمه وقت نمایند. داشتن یک شغل پاره وقت می تواند به عنوان یک کمک هزینه، به دانشجویان کمک شایانی نماید. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا در طول مدت دانشجویی در مقطع لیسانس می توانند 10 تا 15 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا 25 ساعت در هفته اجازه کار پارت تایم دارند. اگر دوره های کارآموزی جزیی از پروسه تحصیلی شخص باشد، دانشجو می تواند به صورت تمام وقت در دوره کارآموزی مرتبط با دوره تحصیلی خود مشغول به کار باشد. پیدا کردن شغل در فنلاند مستلزم دانش زبان فنلاندی می باشد از این رو جستجوی شغل در این کشور برای دانشجویانی که در ابتدا وارد می شوند و با زبان فنلاندی آشنایی ندارند می تواند کمی چالش برانگیز باشد. که برای رویایی با همین چالش موسسه ای تحت عنوان موسسه آموزش عالی فنلاند، برای کارهای پاره وقت می توانند به دانشجویان کمک کنند.

بررسی ویزای همراه در فنلاند

کشور فنلاند نیز همانند اغلب کشورهای اروپایی، از امکان ورود همراه به صورت همزمان برخوردار نیست. از آنجاییکه متقاضی تحصیل در فنلاند ابتدا یک ویزای 3 ماهه دریافت می کند و پس از ورود به این کشور درخواست اقامت تحصیلی می نماید، نمی تواند برای همراه خود درخواست ویزای همراه تحصیلی نماید. از این رو متقاضی تحصیل در فنلاند ابتدا باید به تنهایی ورود کند و پس از ورود به این کشور و دریافت اقامت تحصیلی خود می تواند برای همراهان خود درخواست الحاق خانواده نماید.

دانشگاه های برتر فنلاند

فنلاند جز کشورهای جوان در زمینه سیستم آموزشی می باشد و از قدمت چندان بالایی برخوردار نیست، اما با اینحال چندین دانشگاه دارای کیفیت بالا در این کشور وجود دارد. لازم است بدانید که دانشگاه های فنلاند به دو نوع تقسیم می شوند:

 • دانشگاه های سنتی (تمرکز این دانشگاه ها بر روی مدارک تحقیقاتی می باشد)
 • دانشگاه های علوم کاربردی ( تمرکز این دانشگاه ها برای رشته های فنی و حرفه ای می باشد)

بهترین دانشگاه فنلاند، Helsinki  می باشد که در QS جهانی در جایگاه 91 قرار دارد و دانشگاه alto یک دانشگاه نسبتا جدیدی می باشد که در واقع ادغامی از دانشکده تکنولوژی، دانشگده اقتصاد و دانشکده هنر و طراحی Helsinki می باشد. در ادامه فهرست تعدادی از دانشگاه های فنلاند را خدمت شما ارائه می دهیم.

دانشگاه فنلاند

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

همانطور که ذکر کردیم برای تحصیل در فنلاند متقاضی باید یک ویزای 3 ماهه دریافت کند و پس از ورود اقدام به اخذ کارت اقامت تحصیلی نماید. حال برای اخذ ویزای تحصیلی شما نیاز به مدارکی دارید که در ادامه ذکر می گردد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • گذرنامه دارای اعتبار
 • گذرنامه های پیشین
 • دو قطعه عکس که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • بیمه درمانی با پوشش 30 هزار یورو با اعتبار 3 ماهه
 • سند ازدواج و گواهی تولد فرزندان
 • نمره زبان آیلتس
 • نامه تمکن مالی به مبلغ 10 هزار یورو
 • در صورت داشتن بورسیه تحصیلی گواهی اعطای بورس

موقعیت کار پس از تحصیل در فنلاند

یکی از دغدغه کسانی که به صورت تحصیلی وارد کشور فنلاند شده اند، شرایط کاری پس از تحصیل می باشد. چرا که غالبا افراد تمایل دارند پس از تحصیل در همان کشور مشغول به کار شوند تا در نهایت بتوانند به اقامت دائم و پاسپورت فنلاند دست یابند. بسیاری از کشورها پس از اتمام تحصیل به فرد اجازه می دهند که بمانند و بر اساس رشته تحصیلی خود اقدام به کاریابی کنند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل در فنلاند به مدت 1 سال فرصت کاریابی دارند و می توانند در این کشور بمانند و به جستجوی شغل بپردازند و در نهایت اقامت کاری دریافت کنند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در فنلاند

از شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت فنلاند پرداخت مالیات در این کشور به مدت حداقل 3 سال می باشد. اگر پس از انعقاد قرارداد کاری و تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری 3 تا 5 سال در این کشور زندگی کنید و مالیات به این کشور پرداخت کنید، می توانید اقامت دائم دریافت کنید و پس از 6 تا 7 سال در صورت یادگیری زبان این کشور و ادغام با فرهنگ این کشور می توانید درخواست پاسپورت نمایید.

سوالات متداول در زمینه تحصیل در فنلاند

 آیا تحصیل در فنلاند رایگان است؟

در صورتی که به زبان فنلاندی تحصیل کنید امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد.

 آیا پس از پایان تحصیل می توان در فنلاند کار کرد؟

پس از فارغ التحصیلی به شما فرصت داده می شود تا در کشور فنلاند به جستجوی کار بپردازید. در صورتی که در شغلی مناسب استخدام شوید می توانید اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید.

 شرایط اخذ اقامت و پاسپورت کشور فنلاند چیست؟

پرداخت مالیات در این کشور به مدت حداقل 3 سال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کدامند؟

تکمیل فرم درخواست ویزا،گذرنامه دارای اعتبار،گذرنامه های پیشین و..

سخن پایانی

تحصیل در فنلاند و اخذ تابعیت فنلاند و هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند 2021، ویزای همراه فنلاند، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در فنلاند در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. با توجه به اینکه کشور فنلاند جز بهترین کشورهای جهان می باشد و سیستم آموزشی بسیار عالی دارد می تواند یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل باشد. از آنچاییکه اکثر مردم فنلاند به زبان انگلیسی مسلط می باشند و همچنین می توان برای تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی اقدام نمود، تحصیل در فنلاند ، انتخاب مناسبی می باشد. مشما عزیزان می توانید در بخش پرسش و پاسخ همگانی می توانید سوالات خود را در خصوص تحصیل در فنلاند مطرح کنید و یا در ذیل همین مقاله سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

2 پاسخ
 1. موسوی
  موسوی گفته:

  با سلام من میخوام در فنلاند دندانپزشکی بخونم چکار باید بکنم وچه مدارکی رو نیاز دارم

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط با آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *