تحصیل در لوکزامبورگ ، اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ ، بورسیه تحصیلی لوکزامبورگ ، تحصیل رایگان در لوکزامبورگ  و شرایط تحصیل و مدارک مورد نیاز  در این کشور به صورت کاملا علمی و تحلیلی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. آیا تحصیل در لوکزامبورگ منجر به اقامت می گردد؟ هزینه تحصیل در کشور لوکزامبورگ به چه صورتی است؟ آیا در کشور لوکزامبورگ اجازه کار همراه با تحصیل برای دانشجویان بین المللی وجود دارد ؟ چه مدارکی برای تحصیل در لوکزامبورگ مورد نیاز است؟ در این مقاله که به کوشش مشاوران حقوقی موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است، به این قبیل سوالات شما پاسخ جامع و کاملی داده خواهد شد. روش های مهاجرتی در لوکزامبورگ شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و حتی پناهندگی است. شما کاربران گرامی از طریق تماس با موسسه  حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش می توانید اطلاعات کاملی را کسب نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در لوکزامبورگ

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در لوکزامبورگ
 • تحصیل درمدارس لوکزامبورگ
 • تحصیل درلوکزامبورگ در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ
 • تحصیل در مقطع دکتری در لوکزامبورگ
 • تحصیل به همراه بورس تحصیلی درلوکزامبورگ
 • هزینه های تحصیل و زندگی درلوکزامبورگ
 • کار دانشجویی درلوکزامبورگ
 • برسی ویزای همراه در لوکزامبورگ
 • دانشگاه های برتر در لوکزامبورگ
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی در لوکزامبورگ
 • موقعیت کار پس از تحصیل در لوکزامبورگ
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در لوکزامبورگ
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در لوکزامبورگ
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل درلوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری اروپایی است که با کشورهای بلژیک، فرانسه و آلمان همسایه است. لوکزامبورگ از جمله کوچکترین کشورهای جهان است که حدود  599.449 ( 600 هزار نفر ) نفر جمعیت دارد و شهر لوکزامبورگ نیز پایتخت آن است. لوکزامبورگ کشوری است که مردم بسیاری از فرهنگ های مختلف را در خود جای داده است و تقریبا 45٪ از جمعیت آن، تبعه کشور لوکزامبورگ نیستند. این وضعیت در بازار کار تاثیر زیادی داشته است به طوری که با هجوم گسترده کارگران فرامرزی فرانسه، بلژیک و آلمان مواجه است. در لوکزامبورگ هزینه های زندگی به نسبت میانگین هزینه ها در اتحادیه اروپا،  نسبتاً زیاد است و این موضوع برای افرادی که قصد تحصیل در لوکزامبورگ را دارند، امر بسیار مهمی است. عمدتاً افراد زیادی به دلیل سطح بالای رفاه اجتماعی، به کشور لوکزامبورگ مهاجرت دارند. لوکزامبورگ از سیستم بهداشتی و سطح امنیت اجتماعی خوبی برخوردار است. لوکزامبورگ یک مرکز مهم برای بانکداری خصوصی بزرگ است و سیستم مالی آن کمک زیادی به اقتصاد این کشور می نماید. در اکثر موارد، این کشور با کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک تجارت می نماید. زبان لوکزامبورگی زبان رسمی این کشور می باشد و البته بسیاری از مردم به زبان آلمانی و فرانسوی مسلط هستند.  یورو واحد پول این کشور می باشد. نکته دیگر اعتبار پاسپورت هر کشور است. پاسپورت لوکزامبورگ از جهت اعتبار در رتبه دوم در جهان قرار گرفته است. اعتبار پاسپورت هر کشور،  به تعداد کشورهایی است که می توان بدون نیاز به اخذ ویزا به آنها سفر کرد. با در دست داشتن پاسپورت کشور لوکزامبورگ می توانید به 127کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید؛ هم چنین امکان سفر به 42 کشور با اخذ ویزای فرودگاهی نیز وجود دارد و برای ورود به 29 کشور نیاز به اخذ ویزا می باشد.

تحصیل در مدارس لوکزامبورگ

یکی از مقاطع جهت تحصیل در لوکزامبورگ ، مدارس می باشد که می تواند راه ورود خوبی برای دانشگاه باشد. زبان تدریس در مدارس لوکزامبورگ انگلیسی، فرانسه، آلمان و اسپانیا می باشد. معمولا دانش آموزان قبل از شروع دوره دانشگاهی دوره های زبان را می گذرانند. بسیاری از افراد در جستجوی یافتن بهترین مدارس در کشور لوکزامبورگ م باشند که در ادامه برخی از مدارس برتر این کشور برای شما کاربران گرامی در قالب جدول زیر آورده شده است:

تحصیل در مقطع کارشناسی درلوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ هم چون بسیاری از کشورهای اروپایی شامل هزینه است. در تحصیل در مقطع لیسانس سالیانه حدود 8 تا 10 هزار یورو هزینه خواهد داشت. برای اخذ پذیرش در این مقطع نیاز به دیپلم 12 ساله است و معمولا سه تا چهار سال به طول می انجامد. زبان تدریس در اکثر دانشگاه های این کشور انگلیسی است و به همین علت برای اخذ پذیرش نیاز به آیلتس 6 می باشد. تعداد دانشگاه های این کشور محدود است و به همین نسبت تعداد رشته های ارائه شده جهت تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی محدود است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عموما دو تا سه سال به طول می انجامد. یکی از پیش نیاز های اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور مدرک کارشناسی معتبر می باشد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدرک آیلتس 6 و نیم است. مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در لوکزامبورگ در  مقطع کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ
 • مدرک کارشناسی شخص به همراه ریز نمرات
 • مدرک  زبان (برای فوق لیسانس عموماً آیلتس 6 و نیم

 • کپی پاسپورت
 • عکس در سایز پاسپورت
 • نامه اسپانسر مالی شخص

تحصیل در مقطع دکتری درلوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکتری مانند دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است و برای اقدام نیاز به مدرک کارشناسی ارشد می باشد. طول دوره دکتری  در این کشور معمولا بین 2 تا 5 سال است. جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در لوکزامبورگ داشتن استاد راهنما یا اصطلاحاً سوپروایزر مورد نیاز است و بهتر است نمره آیلتس شما بالاتر از 6 و نیم باشد. رشته های متنوعی چون فناوری نانو و مواد، فناوری های زیست محیطی و فناوری اطلاعات در این مقطع به صورت تخصصی ارائه می گردد. دانشجویانی که رزومه علمی و پژوهشی قوی تری دارند، شانس بیشتری جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری دارند. جالب است بدانید دانشجویانی که تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاه های لوکزامبورگ در مقطع دکترا دارند، باید ابتدا رزومه کامل خود را به اساتید دانشگاه های مورد نظر در این کشور ارسال نمایند و در صورت تایید یکی از اساتید، امکان تحصیل در مقطع دکتری  برای آنها فراهم خواهد شد. جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری جهت تحصیل در لوکزامبورگ مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مدرک تحصیلی فوق لیسانس و ریز نمرات
 • حداقل 2 توصیه نامه
 •  رزومه

 •  مقالات علمی
 • تحقیقات و پروژه های علم
 • پاسپورت

بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ

جهت تحصیل در لوکزامبورگ ، دولت لوکزامبورگ در این تلاش است تا با وام های دانشجویی و حمایت های مالی ، تا حدودی برخی از فشار های مالی به دانشجویان را کاهش دهند. دولت لوکزامبورگ برخی از بورسیه تحصیلی لوکزامبورگ را برای دانشجویان در نظر گرفته است بورسیه های تحصیلی در لوکزامبورگ بیشتر در مقطع دکتری می باشد که دانشجویان می توانند از آنها استفاده کنند. در مقاطع تحصیلی پایین تر تعداد بورسیه های تحصیلی کمتر می باشد. در لوکزامبورگ بورسیه های تحصیلی اصولا توسط فدارسیون لوکزامبورگ با اهداف کمک به سلامت، تحقیق و توسعه و مبارزه با فقر می باشد. فدارسیون لوکزامبورگ از برنامه ها و پروژه های بشر دوستانه به وسیله اعطای جوایز و بورسیه های نحصیلی حمایت می کنند. آمار نشان می دهد که طی سالیان اخیر حدود 350 میلیون یورو این فدارسیون در برنامه های بشردوستانه هزینه کرده است. این فدارسیون بیشتر به دنبال کارهای تحقیقاتی و پژوهشی می باشد .

هزینه های تحصیل و زندگی در لوکزامبورگ

برای مهاجرت از طریق تحصیل در لوکزامبورگ، توجه به هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ بسیار حائز اهمیت است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های بین الملل لوکزامبورگ در قیاس با سایر کشورهایی اورپایی پایین تر می باشد، در کل هزینه تحصیل در اروپا علی الخصوص لوکزامبورگ با توجه به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیلی متغیر می باشد . هزینه تحصیل در این کشور سالیانه در حدود 350 الی 850 یورو می باشد . رشته هایی همچون مدیریت کسب و کار که بازار کاری مناسبی دارد گران تر نسبت به سایر رشته ها می باشد و سالیانه حدود 4000 تا 5000 یورو می باشد. در سال 2018 در لوکزامبورگ قانونی تصویب شد که اجازه کار دانشجویان افزایش پیدا کرد ، بدین ترتیب از 10 ساعت در هفته به 15 ساعت افزایش یافت که این موضوع سبب شد دانشجویان بتوانند با کار دانشجویی برخی از هزینه های خود را پوشش دهند. در ادامه برخی از مهم ترین هزینه های در این کشور برای شما آورده شده است.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در لوکزامبورگ

در صورتی که قصد تحصیل در لوکزامبورگ را دارید، بهتر است اطلاعات کاملی از هزینه های زندگی و شرایط کار ضمن تحصیل در کشور لوکزامبورگ داشته باشید. در برخی از کشورها، دانشجویان بین المللی برای کار کردن نیاز به گرفتن مجوز کار از دولت دارند. دانشجویان بین المللی در کشور لوکزامبورگ این اجازه را دارند، تا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و البته در تعطیلات اجازه کار به صورت تمام وقت را دارند. در نتیجه با درآمد دانشجویی خود می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی خود را تامین نمانید.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل درلوکزامبورگ

فردی که از طریق تحصیل در لوکزامبورگ ، وارد خاک این کشور می شود، می تواند بعد از مدتی درخواست ویزای همراه برای فرزند زیر 18 سال و همسر خود داشته باشد. بهتر است جهت بالا رفتن شانس اخذ ویزا، به طور همزمان برای اخذ ویزای همراه اقدام نکند.

دانشگاه های برتر لوکزامبورگ

در صورتی که قصد تحصیل در لوکزامبورگ را دارید، بهتر است بدانید که دانشگاه بین المللی لوگزامبوگ در رنکینگ جهانی در رتبه  200 تا 250 قرار گرفته است. این دانشگاه، دانشگاهی تازه تاسیس است که  در سال 2003 شروع به کار نموده است ولی با این وجود از سطح علمی فوق العاده ای برخوردار است.

این دانشگاه در شعب مختلف در اطراف لوکزامبورگ از جمله بلول ،کرچبرگ و لیمپرتسبورگ واقع شده است. این دانشگاه با ارائه برنامه های چند زبانه به زبان های فرانسه، آلمانی و انگلیسی شناخته شده است و چندین دوره کارشناسی ارشد و دکترا به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود. این دانشگاه به عنوان یکی از بین المللی ترین دانشگاه های اروپا با دانشجویانی از حدود 120 کشور از سراسر جهان می باشد که تقریبا نصف دانشجویان آن، بین المللی می باشند. همچنین این دانشگاه پژوهش محور است که هم اکنون رشته های دیگر چون فناوری اطلاعات، زیست پزشکی ، حقوق اروپا و علوم آموزشی نیز در این دانشگاه ارائه می گردد. به غیر از دانشگاه ( بین المللی) لوکزامبورگ، تعداد زیادی دانشگاه های خصوصی و بین المللی در این کشور وجود دارد.

برخی از دانشگاه ها و کالج های کشور لوکزامبورگ در ادامه برای شما بزرگواران آورده شده است:

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

برای تحصیل در لوکزامبورگ مانند بسیاری از کشورهای دیگر، نیاز به ارائه مدارک خاصی می باشد. در صورت نقض مدارک جهت اخذ ویزای تحصیلی امکان ردی ویزا وجود دارد. از آنجایی که  ارائه صحیح مدارک در اخذ ویزا تحصیلی لوکزامبورگ اهمیت فراوانی دارد، در ادامه لیست مدارک مورد نیاز آورده شده است.

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ
 • فرم پر شده جهت دریافت اقامت موقت تحصیلی لوکزامبورگپاسپورت
 • عکس در همان سنی که شخص تقاضا دارد
 • مدرک پذیرش از موسسه آموزشی یا دانشگاه

 • مدرک تمکن مالی شخص
 • مدرک محل اقامت شخص در لوکزامبورگ
 • بیمه سلامت

موقعیت کار پس از تحصیل در لوکزامبورگ

دانشجویانی قصد تحصیل در لوکزامبورگ را دارند، باید بعد از اتمام تحصیل در این کشور یا سایر کشورهای اروپایی کاریابی نمایند. کشور لوکزامبورگ کشوری با هزینه های زندگی بالا می باشد. بهتر است بدانید دانشجویان با توجه به این موضوع که نرخ بیکاری این کشور 5.8 درصد می باشد، شانس خوبی برای کاریابی خواهید داشت.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ مستقیما منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نمی شود اما افرادی که در این کشور تحصیل نمایند می توانند شانس کاریابی خود را بالا برده و با تغییر نوع اقامت خود از اقامت تحصیلی به اقامت کاری، شانس اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را نیز افزایش دهند. در صورت دریافت یک دعوتنامه رسمی از کارفرما کشور لوکزامبورگ اجازه می دهد افراد تا زمان پایان قرارداد کاری خود در این کشور حضور داشته باشند. از آنجایی که کشور لوکزامبورگ عضو شنگن می باشد در صورتی که قرارداد کاری تا 5 سال ادامه یابد افراد می توانند اقامت دائم لوکزامبورگ را دریافت نمایند و با گذشت 1 الی 2 سال تابعیت این کشور را دریافت نمایند. بنابراین تحصیل به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم یا تابعیت این کشور نمی گردد اما می توانند راه را برای اخذ اقامت و تابعیت باز نماید.

سوالات متداول درباره تحصیل درلوکزامبورگ

  آیا تحصیل در مدارس لوکزامبورگ رایگان است؟

بیشتر مدارس در لوکزامبورگ، توسط دولت اداره می شوند و رایگان هستند. و البته حضور در مدرسه از سنین 4 تا 16 سالگی الزامی است.

هزینه تحصیل در دانشگاههای لوکزامبورگ چقدر است؟

بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه متغیر است ولی در کل؛ هزینه تحصیل در این کشور سالیانه در حدود 350 الی 850 یورو می باشد . رشته هایی همچون مدیریت کسب و کار که بازار کاری مناسبی دارد، نسبت به سایر رشته ها گرانتر می باشد و سالیانه حدود 4000 تا 5000 یورو می باشد.

آیا اجازه کار در حین تحصیل در لوکزامبورگ داده می شود؟

بله. کلیه دانشجویانی که در دانشگاه لوکزامبورگ ثبت نام کرده اند ، فار غ از ملیت، مجاز به کار در طول تحصیل هستند.

سخن پایانی

تحصیل در لوکزامبورگ ، ویزای تحصیلی لوکزامبورگ ، برخی از برترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی در این کشور و شرایط تحصیل در لوکزامبورگ در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای شما بزرگواران به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته است. کشور لوکزامبورگ به دلیل انگلیسی زبان بودن نظام آموزشی افراد زیادی را جذب تحصیل در این کشور می نماید. اما از طرفی هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها بالاتر است و به همین دلیل همه افراد توانایی مالی لازم برای تحصیل در این کشور را ندارند. مهاجرت به کشور لوکزامبورگ از راه های متفاوتی صورت می پذیرد که یکی از مواردی که در این مقاله به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفت، تحصیل در لوکزامبورگ می باشد . در صورتی که در مورد هر یک از روش های مهاجرتی به این کشور چون تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری نیاز به اطلاعات تکمیلی تری دارید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی بهره مند شوید و در صورت نیاز اقدام به رزرو وقت مشاوره تخصصی نمایید. در صورتی که سوال خاصی در مورد تحصیل در لوکزامبورگ ، ذهن شما را به خود مشغول کرد، می توانید در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه بیان نمایید و یا در قسمت پرسش و پاسخ عنوان نمایید تا کارشناسان حقوقی در اولین فرصت پاسخ کامل آن را در اختیارتان قرار دهند.

2 پاسخ
 1. sara
  sara گفته:

  سلام من تازه پیش علوم تجربی راتمام کرده ام و مدرک زبان هم ندارم میخواستم ببینم امکان تحصیل درلوکزامبورگ برای من وجود دارد؟

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   سلام، لطفا برای بررسی دقیق شرایط خود، با دفاتر موسسه تماس بگیرید و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *