تحصیل در مالتا ، شرایط سنی و مدارک مورد نیاز تحصیل در مالتا ، تحصیل در کشور مالتا در مقاطع مختلف تحصیلی و شرایط تحصیل و مدارک مورد نیاز  در این کشور به صورت کاملا علمی و تحلیلی در این مقاله، برای شما کاربران گرامی آورده شده است. آیا تحصیل در مالتا منجر به اقامت می گردد؟ هزینه تحصیل در کشور مالتا به چه صورتی است؟ آیا در کشور مالتا اجازه کار همراه با تحصیل برای دانشجویان بین المللی وجود دارد ؟ چه مدارکی برای تحصیل در مالتا مورد نیاز است؟ در این مقاله که به کوشش مشاوران حقوقی موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است، به این قبیل سوالات شما پاسخ جامع و کاملی داده خواهد شد. روش های مهاجرتی در مالتا شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و حتی پناهندگی است. شما کاربران گرامی از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش می توانید اطلاعات کاملی را کسب نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مالتا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در مالتا
 • تحصیل درمدارس مالتا
 • تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالتا
 • تحصیل در مقطع دکتری در مالتا
 • تحصیل به همراه بورس تحصیلی در مالتا
 • هزینه های تحصیل و زندگی در مالتا
 • کار دانشجویی در مالتا
 • برسی ویزای همراه در مالتا
 • دانشگاه های برتر در مالتا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی در مالتا
 • موقعیت کار پس از تحصیل در مالتا
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در مالتا
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در مالتا
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل درمالتا

تحصیل در مالتا به دلیل این که امکان گذراندن دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی را فراهم می آورد، مورد اقبال دانشجویان بسیاری است. مالتا کشور کوچکی در جنوب اروپا می باشد که حدود 316 کیلومتر مربع مساحت و حدود 450000 نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور مالتا، شهر والتا می باشد. این کشور شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است. این کشور به دلیل جاذبه های توریستی فراوان افراد زیادی را به سمت این کشور سوق می دهد.  سیستم آموزشی این کشور مطابق با سیستم آموزشی  انگلستان است و برخی از دانشگاه های انگلستان در کشور مالتا شعبه دارند.کشور  مالتا  جز کشورهایی است که در ایران سفارت ندارد و سفارت لهستان در ایران امور مربوط به کشور مالتا را برعهده دارند، در نتیجه تحصیل در مالتا سکوی پرتابی جهت ادامه تحصیل در کشور انگلستان می باشد. شروع ترم در کشور مالتا سپتامبر و ژانویه است. علی رغم این موضوع که این کشور زبان رسمی خود را دارد،  اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند. کشور مالتا جز کشورهای ثروتمند می باشد و مردم این کشور از رفاه اجتماعی مطلوبی برخوردار هستند. از آنجایی که نرخ مالیات در این کشور پایین است، کشوری مناسب جهت سرمایه گذاری می باشد.

تحصیل در مدارس مالتا

تحصیل در مالتا در مدارس بین المللی و مدارس دولتی امکان پذیر است. در غالب موارد زبان تدریس در مدارس بین المللی انگلیسی است.  کتب درسی به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان در کشور مالتا قرار می گیرد. تحصیل در مالتا در مقاطع زیر لیسانس به سه مرحله تقسیم می گردد. آموزش در این کشور  از 5 سالگی تا 16 سالگی اجباری است. سیستم آموزشی کشور مالتا به این ترتیب می باشد که دانش آموزان از سن 3 تا 11 سالگی تحصیلات ابتدایی خود را به اتمام می رسانند. دانش آموزان در مرحله بعد وارد مقطع دبیرستان می شوند و از سن 11 تا 18 سالگی تحصیلات متوسطه خود را به پایان می رسانند. جالب است بدانید که مقطع پیش دانشگاهی در سن 18 سالگی راه ورود خوبی به دانشگاه های معتبر این کشور است. مدارس بین المللی  این کشور سیستم آموزشی شبیه به مدارس انگلستان و فرانسه دارند  در غالب اوقات به زبان انگلیسی هستند.

تحصیل در مقطع کارشناسی درمالتا

تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی در رشته های متفاوت و با هزینه های متغیر ارائه می گردد. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی معمولا بیشتر از افراد مقیم در این کشور است. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور مالتا معمولا حدود  سه تا چهار سال به طول می انجامد و اکثر دانشگاه های این کشور امکان آموزش به زبان انگلیسی و مالتایی را فراهم آورده اند. در صورتی که دانشگاه مورد نظر شما به زبان انگلیسی باشد آیلتس 5.5 یا 6، شرط ورود به آن است. متقاضیان تحصیل در مالتا در صورتی که سطح زبان خوبی نداشته باشند و یا نتوانند خود را به سطح آیلتس مورد نیاز این کشور برسانند،  می توانند در دوره های زبان این کشور ثبت نام نمایند اما باید توجه داشت ثبت نام در دوره های زبان صرف سبب اخذ ویزای این کشور نخواهد شد.  برخی از دانشگاه های کشور مالتا، در کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا نیز شعبه دارند و دانشجویان می توانند کشورهای دیگری را جهت تحصیل انتخاب کنند. جهت تحصیل در کشور مالتا در مقطع کارشناسی، دیپلم دوازده ساله لازم است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درمالتا

همانند بسیاری از کشورهای اروپایی تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی ارشد حدود دو سال به طول می انجامد. دانشجو در طول این دو سال اجازه کار پاره وقت خواهد داشت و برای اخذ پذیرش در دانشگاه های معتبر این کشور نیاز به ارائه مدرک کارشناسی دارد. در صورتی که دوره های ارائه شده در دانشگاه مقصد به زبان انگلیسی باشد، ارائه مدرک آیلتس 6و نیم نیاز است. مدارکی که جهت اخذ ویزای تحصیلی مورد نیاز سفارت و دانشگاه می باشد ، عموما مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات،  مدرک زبان ،کپی پاسپورت، عکس در سایز پاسپورت و نامه تمکن مالی می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در مالتا

تحصیل در مالتا در مقطع دکتری مانند دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است و برای اقدام نیاز به مدرک کارشناسی ارشد می باشد. طول دوره دکتری   عموما بین 2 تا 5 سال است. جهت کسب پذیرش در مقطع دکتری نیاز به مکاتبه با اساتید دانشگاه های مقصد می باشد. بهترین راه ارتباطی برای مکاتبه ایمیل است که معمولا ایمیل اساتید در سایت رسمی دانشگاه آورده شده است. در صورت نیاز ممکن است مصاحبه هایی با اساتید نیز صورت پذیرد تا به طور کامل از وضعیت علمی و هدف شما از ورود به این کشور اطلاعات به دست آورند. بهتر است نمره آیلتس شما بالاتر از 6 و نیم باشد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری بشرح زیر است:

 •   مدرک تحصیلی فوق لیسانس و ریز نمرات
 •  حداقل 2 توصیه نامه
 •  رزومه
 • مقالات علمی

 •  تحقیقات و پروژه های علمی
 •  پاسپورت

بورسیه تحصیلی در مالتا

در صورت تحصیل در مالتا باید توجه نمود که بورسیه تحصیلی در مالتا، می تواند به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق گیرد. برخی از بورسیه های تحصیلی صرفا بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و برخی دیگر نیز علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی را نیز پوشش می دهد. تحصیل در مالتا به همراه بورسیه تحصیلی مستلزم ارائه رزومه کاملا علمی و پژوهشی جهت اقناع اساتید دانشگاه مقصد می باشد. در صورتی که فردی پشتوانه علمی و پژوهشی خوبی داشته باشد، به همان میزان شانس اخذ بورسیه بالاتر خواهد رفت. در ادامه به بررسی ویژگی های  بورسیه تحصیلی در مالتا می پردازیم :

هزینه های تحصیل و زندگی در مالتا

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور مالتا برای افراد مقیم در این کشور با دانشجویان بین المللی متفاوت است.  دانشگاه های این کشور به طور میانگین حدود  7 تا 20 هزار یورو شهریه دارند. هزینه تحصیل درمالتا ،  نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. برخی از هزینه های زندگی در این کشور بشرح زیر است :

کار دانشجویی ضمن تحصیل در مالتا

یکی از مواردی که فکر بسیاری از دانشجویان جویای تحصیل در مالتا را به خود مشغول می نماید، شرایط کار حین تحصیل در این کشور می باشد. در برخی از کشورها، دانشجویان بین المللی برای کار کردن نیاز به گرفتن مجوز کار از دولت دارند. کشور مالتا این شرایط را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است تا در هفته 20 ساعت اجازه کار به صورت پاره وقت داشته باشند و در زمان تعطیلات این امکان را دارند که به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. البته این شرایط صرفا برای افرادی است که بواسطه ویزا بلند مدت تحصیلی به کشور ورود پیدا کرده اند، در نتیجه در صورتی که در دوره های کوتاه مدت این کشور ثبت نام نموده اید، اجازه کار حین تحصیل نخواهید داشت. بواسطه تحصیل در کشور مالتا به صورت پاره وقت، برای هر ساعت حدود 6 الی 8 یورو دریافت خواهید کرد.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در مالتا

یکی از نکات بسیار مهم که باید قبل از اقدام برای تحصیل در مالتا در نظر گرفت، این موضوع می باشد که اخذ ویزای همراه برای دانشجویانی که ویزا تحصیلی این کشور را دریافت کرده اند، به سختی امکان پذیر است. در واقع بر خلاف کشورهایی چون کانادا، دانمارک، هلند و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی، همسر و فرزند شخصی که در این کشور به تحصیل می پردازد، شرایط اخذ اقامت این کشور را نخواهد داشت از همین رو بهتر است دانشجویانی که همراه با خانواده قصد ورود به کشوری را دارند، کشورهای دیگری را مد نظر قرار دهند.

دانشگاه های برتر مالتا

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در مالتا را دارند، در جستجوی رنکینگ جهانی و کشوری دانشگاه های این کشور می باشند. در ادامه دانشگاه های معتبر این کشور همراه با رتبه جهانی و کشوری آورده شده است :

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مالتا

برای تحصیل در مالتا نیاز به جمع آوری مدارک مشخص و ارائه آن به دانشگاه و یا سفارت جهت اخذ ویزا می باشد. در صورت نقض مدارک جهت اخذ ویزای تحصیلی امکان ردی ویزا وجود دارد. این مدارک عبارتند از:

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در مالتا
 • فرم پر شده جهت دریافت اقامت موقت تحصیلی مالتا
 • پاسپورت
 •  بیمه سلامت
 • عکس در همان سنی که شخص تقاضا دارد
 •  مدرک پذیرش از موسسه آموزشی یا دانشگاه
 • مدرک تمکن مالی شخص
 • مدرک محل اقامت شخص در مالتا
 •  بیمه سلامت

موقعیت کار پس از تحصیل در مالتا

مالتا جزء کشورهای اروپایی می باشد که نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد در واقع طبق آخرین آمار، در سال 2019 نرخ بیکاری این کشور حدود 3.4 در صد بوده است که نسبت به سایر کشورهای اروپایی موقعیت بسیار خوبی دارد. تحصیل در مالتا بهترین راه برای ورود به این کشور می باشد و به تبع آن با اخذ مدرک تحصیلی در این کشور شانس کاریابی خود را افزایش خواهید داد. طبق قانون این کشور دانشجویان بین المللی  بعد از اتمام تحصیل فقط می توانند پس از گذشت 90 روز در کشور مالتا بواسطه ویزای تحصیلی خود بمانند و  کار مناسب با رشته تخصصی خود را پیدا نمایند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا  منجر به اقامت نمی گردد. فرد در صورتی می تواند اقامت و یا در نهایت تابعیت یک کشور را اخذ نماید که وارد بازار کاری شده و مالیات  پرداخت نماید و هم چنین سابقه هیچ جرم و جنایتی در کشور مقصد نداشته باشد. در صورتی که از یک کارفرمای مالتایی پیشتهاد کاری دریافت نمایید، اجازه حضور در این کشور را تا پایان قرار داد کاری خود خواهید داشت. در صورتی که به مدت  پنج سال در این کشور کار کرده باشید و به استخدام یک کارفرما در آمده باشید، امکان اخذ اقامت دائم را خواهید داشت  و سپس بعد از گذشت  1 تا 2 سال، می توان درخواست اخذ تابعبت مالتا را داد. معمولا اخذ تابعیت هر کشور مستلزم آشنایی با زبان و فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور می باشد.

سوالات متداول در زمینه تحصیل درمالتا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیل دکتری در مالتا کدامند؟

مدرک تحصیلی فوق لیسانس و ریز نمرات، حداقل 2 توصیه نامه، رزومه، مقالات علمی و..

در چه صورت می توانیم اقامت کشور مالتا را بدست آوریم؟

فرد در صورتی می تواند اقامت و یا در نهایت تابعیت یک کشور را اخذ نماید که وارد بازار کاری شده و مالیات  پرداخت نماید و هم چنین سابقه هیچ جرم و جنایتی در کشور مقصد نداشته باشد.

نرخ بیکاری کشور مالتا چقدر است؟

3.4درصد.

آیا با تحصیل در مالتا می توانیم تابعیت این کشور را بدست آوریم؟

خیر.

سخن پایانی

تحصیل در مالتا ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی در مالتا و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کشور مالتا و بررسی مقاطع مختلف تحصیلی جهت اخذ ویزای تحصیلی به صورت کاملا علمی و دقیق در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. کشور مالتا به دلیل انگلیسی زبان بودن نظام آموزشی افراد زیادی را جذب تحصیل در این کشور می نماید. اما از طرفی هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها بالاتر است و به همین دلیل همه افراد توانایی مالی لازم برای تحصیل در این کشور را ندارند. مهاجرت به کشور مالتا از راه های متفاوتی صورت می پذیرد که یکی از مواردی که در این مقاله به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفت، تحصیل در مالتا می باشد . در صورتی که در مورد هر یک از روش های مهاجرتی به این کشور چون تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری نیاز به اطلاعات تکمیلی تری دارید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان حقوقی بهره مند شوید و در صورت نیاز اقدام به رزرو وقت مشاوره تخصصی نمایید. در صورتی که سوال خاصی در مورد تحصیل در مالتا ، ذهن شما را به خود مشغول کرد، می توانید در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه بیان نمایید و یا در قسمت پرسش و پاسخ عنوان نمایید تا کارشناسان حقوقی در اولین فرصت پاسخ کامل آن را در اختیارتان قرار دهند.

2 پاسخ
 1. سارا
  سارا گفته:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته هایی مثل زبان انگلیسی یا موسیقی پشتوانه علمی خاصی لازمه؟ امکان تحصیل در دانشگاه برای همه کسانی که اقامت مالتا رو گرفتند مقدوره یا امتحان ورودی یا چیزی دیگه لازمه به جز آیلتس؟ اگه میشه لطفا جواب رو بهم ایمیل کنید ممنونم

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   با سلام و عرض ادب. معمولا رشته هایی مانند موسیقی آزمون ورودی دارند. اما همه این ها بستگی به دانشگاه مورد نظر و رزومه تحصیلی و حرفه ای شما دارد. برای بررسی شرایط خود با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *